Aranylabda - FIFA év játékosa

Foci a Barçán kívül
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.12.09. 19:11:04

Az olaszok szerint Iniesta és Del Bosque kapják az Aranylabdát

http://barcanoticias.blog.hu/2010/12/09 ... ore2504012
Kép
Kép
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.12.08. 21:27:53

ozsimiki írta:
Charlie írta:Kötelező vb győzelem. Olyan nem létezik.
C.
hagyjad, LG teljesen elfogult a spanyolok kárára, amikor erős kerettel elbuktak rendre,akkor kárörvendett,most,h erős kerettel behúztak mindent 2év alatt,most pedig papírforma :lol:

Ha létezne olyan,h kötelező VB győzelem,akkor Brazília pl nem csak 5ször nyert volna.
Jó, lehet, h erősen fogalmaztam, inkább úgy kellett volna, h nagyon nagy favoritok voltak a spanyolok. Kb. mint a Barca a BL-ban pl. ebben a szezonban. Ettől függetlenül igaz, h még favoritként is nehéz behúzni egy tornát, ezt elismerem. Én nem a spanyolok érdemét akarom kisebbíteni, hanem Del Bosque érdemét. Átvett egy kész, győztes csapatot, és learatta velük a babérokat. Olyan ez, mint amikor 4 év után kormányváltás van, és az új kormány arra veri a mellét, amit bár az ő kormányzásuk alatt ért el az ország, de mégis az előző kormány munkájának a később beérett gyümölcse.
És sztem a spanyolok a VB-n nem voltak annyira jók, mind az EB-n, és Del Bosque sem állt mindig a helyzet magaslatán. És azóta beleszaladtak két nagy verésbe, ok, h barátságos meccseken, de akkor is intő jel lehet. Úgy gondolom, h most kell bizonyítani Vicentének, ha továbbra is komoly eredményeket mutat fel, akkor elismerem, h jó vezetője a válogatottnak, de ha nem, akkor úgy fogok rá tekinteni, mint egy edzőre, aki jókor volt rossz helyen, és más munkája gyümölcsét aratta le.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.12.08. 20:14:14

Az Aranylabda esélyesei - házon belül

http://www.youtube.com/fcbarcelona
Kép
Kép
Kép
Avatar
Mental_Theo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 938
Csatlakozott: 2005.09.11. 11:38:40
Tartózkodási hely: Árnyékszék

2010.12.08. 11:18:28

zola8787 írta:Ma reggel 1ik haverommal mentem suliba és út közben beszélgettünk az aranylabdáról meg hasonlókról. Azt mondta, hogy szerinte gáz, hogy az első 3 helyezett Barcelonás, mert, hogy így nyalják ki a s.ggüket. De a legjobb mondta: Messinek semmi keresnivalója a best 3 között, mert a Vb-n semmit se csinált. Erre nem tudtam mit mondani :)
Aztán: ha Messi lő 1 sima gólt, akkor őőő a nagy király, de ha 1 kis játékos lő 1 hatalmas gólt, akkor meg semmi...
Nem akartam vele összeveszni, úgyhogy ráhagytam.
Ja és még egyet mondott: ha kicsit is hozzáérnek a Barcásokhoz, egyből elesnek és a bíró egyből fúj. Na itt váltottam témát, mert nem bírtam :D
Hogy ne legyen off:
Nálam így néz ki:
1. Xavi toronymagasan
2. Messi
3. Iniesta
nem seggnyalás,tény hogy ők a 3 legjobb.
Minden csapatnál ha valaki elesik,a bíró fúj. Nem tehetnek róla, hogy a Barca játékosok átlag súlya 60 kg:)
Messi lő sima és nagy gólt is. egy "kis" játékos meg évente egyszer lő nagy gólt,Messi meg évente tízszer.
u.i. Xavi érdeklmi az aranylabdát.
---=FORCA BARCA=---
ELADÓ DEDIKÁLT Barcelona mezek Certificate-tel, továbbá dedikált Spanyol,Barcastb fotók,kártyák. Iniesta és Messi KLUBVB-s logóval MEZ és NADRÁG!
ha érdekel írj: batikaa@freemail.hu
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2010.12.08. 11:09:18

Ma reggel 1ik haverommal mentem suliba és út közben beszélgettünk az aranylabdáról meg hasonlókról. Azt mondta, hogy szerinte gáz, hogy az első 3 helyezett Barcelonás, mert, hogy így nyalják ki a s.ggüket. De a legjobb mondta: Messinek semmi keresnivalója a best 3 között, mert a Vb-n semmit se csinált. Erre nem tudtam mit mondani :)
Aztán: ha Messi lő 1 sima gólt, akkor őőő a nagy király, de ha 1 kis játékos lő 1 hatalmas gólt, akkor meg semmi...
Nem akartam vele összeveszni, úgyhogy ráhagytam.
Ja és még egyet mondott: ha kicsit is hozzáérnek a Barcásokhoz, egyből elesnek és a bíró egyből fúj. Na itt váltottam témát, mert nem bírtam :D
Hogy ne legyen off:
Nálam így néz ki:
1. Xavi toronymagasan
2. Messi
3. Iniesta
Avatar
barka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2008.04.01. 12:56:28
Tartózkodási hely: Vác

2010.12.08. 11:08:48

Csatlakozom a sokadik előttem szólókhoz, egyszerűen számomra is a legmegfelelőbb személy Xavi az aranylabdára. Számtalanszor látszott, hogy amikor nincs a pályán nem megy olyan folyékonyan ez a gyönyörű játék, mint amit megszokhatunk. :) Ő motor, az ész a csapatban és személy szerint én már tavaly is neki adtam volna, bár így sem haragudtam meg, hogy Messi kapta,:) de idén abszolút Ő a favorit.

Egy kis videó róla, ha már volt akkor bocsi. Láthatjuk, hogy éli minden napjait mennyire fontos neki a család és a barátok. Ahol még az apja is elmondja hogy Xavinak egy valami nem számít a pénz és látszik is abból ahogy él. Szokták mondani, hogy az ember kutyája hasonlít a gazdijára, hát akkor nézzétek meg ez nála mennyire igaz. :D

http://www.youtube.com/watch?v=jhJ2skmP ... QL&index=1
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4091
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2010.12.08. 10:56:05

Ilyenkor azért úgy sajnálom hogy a Barca szurkolók táborába tartozok :) Arról vitatkozunk már egy hete, hogy ne Iniesta vagy Messi kapja, hanem Xavi. Más klubokban örülnének ha egy játékosuknak sikerülne Aranylabdát nyerni, nekünk meg az a legnagyobb gondunk hogy melyik játékosunk kapja :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Eddig nem írtam ide, de most leírom, hogy én személy szerint tényleg nem örülnék annak, ha Iniesta kapná. Az élet nagy igazságtalansága lenne, ha nem Xavi kapná. Tényleg, nehogy már egy vb címet érő gól Aranylabdát érjen...A Mester meg egész évben kiemelkedőt nyújtott, volt egy jó vb-je, és akkor Iniesta kapja, aki alig játszott a szezonban? Ha Ini kapná, nem lennék olyan boldog, mintha Xavi.


Messi ne kapjon, mert Ő még úgyis fog vagy 2-3-at :D :D :D :D
Kép
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2010.12.08. 10:44:43

az már eleve egy óriási elismerés és megtiszteltetés, h csak FCB játékos lehet a győztes, ez is mutatja, h jelenleg melyik brigád a világ legjobb csapata. a zsugát egyébként én is egyértelműen XAVInak adnám, már csak azért is, mert ő nem csak idén, hanem folyamatosan kiemelkedőt alkot, ráadásul ő a legidősebb a három gyerek közül, a másik kettő meg van akkora spíler, h még egyenként 6-6 aranylabdát is összeszedhetnek, ha megrázzák magukat.
de most legyen xavi a nyertes!
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2010.12.07. 21:14:14

Annyi biztos,h óriási pillanat lesz amikor kiballagnak a lasztijaikkal a Nou Camp népe elé.Bárki is kapja megérdemli szerintem. :)

De azért nem keveset jelenten szerintem az embereknek egy katalán aranylabdás...
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Avatar
Rivaldinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2071
Csatlakozott: 2005.05.21. 08:24:46
Tartózkodási hely: csúcson

2010.12.07. 19:27:04

"He lives with his family in his hometown Terrasa, near Barcelona. He doesn't have a villa to try to lure chicks in like ronaldo and every other idiot that is carried away by success. This man can make 5 assists and then return to the dressing room like nothing happened. He is a true professional. Didn't I say enough about his personality?"

Ez egy komment, az egyik videójából, Xavinak. Ha valakit érdekel,és esetleg nem tudna angolul, lefordítom:

A családjával él, szülővárosában, Terrasa-ban Barcelona mellett. Nincs villája, arra hogy becserkéssze a csajokat, mint Ronaldonak, vagy más idiótának aki elszállt a sikertől. Ez az ember, ad 5 gólpasszt ,aztán bekullog az öltözőbe, mintha mi sem történt volna. Igazi profi. Nem mondtam el mindent a személyiségéről ??

Azért írtam ide be, mert találtam egy 2005-ös videót a neten, méghozzá EZT! És, gondoltam magamba, hogy jó-jó, látszik 2:10 nél a videóban az ágya, a szobája.. de mondom 5 év alatt, csak kinőtte "magát" a családi fészekből, és biztos vett valami villát. Hát nem! Keresgéltem a kommentek között, és a fent írt hozzászólásra bukkantam, ami 3 hónapja keletkezett. Szóval még mindig ugyan ott él, és ugyanazon ágyban alszik (jó azt azóta pl. lehet kicserélte :P ) de a szobája megmaradt, márpedig ezen a házon, és ezen a szobán ( meg persze az egész emberen) látszik, hogy nem szállt el magától, annyira szerény, hogy arra már nincsen szó ! Ennyi lettem volna csak ! :)
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2010.12.07. 19:20:06

Rivaldinho írta:Egy kis feszültség oldás ! Danone, a rudi, nem lehet abbahagyni...(vagy valami hasonló)

http://www.youtube.com/watch?v=IeIVOh3YCKw

14. ms.-ben Xavi gesztusa számomra hatalmas :) Hogy próbál színészkedni :lol:
úristen milyen fiatalok voltak akkor 8)
KépKép
Avatar
Rivaldinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2071
Csatlakozott: 2005.05.21. 08:24:46
Tartózkodási hely: csúcson

2010.12.07. 19:15:34

Egy kis feszültség oldás ! Danone, a rudi, nem lehet abbahagyni...(vagy valami hasonló)

http://www.youtube.com/watch?v=IeIVOh3YCKw

14. ms.-ben Xavi gesztusa számomra hatalmas :) Hogy próbál színészkedni :lol:
Lionel Kicsi Messi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 988
Csatlakozott: 2007.12.28. 12:51:09
Tartózkodási hely: Kaposvár

2010.12.07. 18:07:10

én nekem nincs favoritom...kicsit talán Messi felé húzz ien tekintetbe a szivem, de én már mindenképpen boldog vagyok, hogy csak BARCELONA játékos kaphatja az Aranylabdát. Xavinak és Iniestának nagyon jó meccsei voltak mind Barca mezben mint Spanyolba így gondolom, hogy ő közöttük fog eldölni. Messinek nagyon nagyon jó szezonja volt főleg Barca szineibe, de annyira azért a válogatottba nyujtott teljesítményéért sem kell lehajtott fejjel járkálnia. Tény hogy a VB cím sokat nyom ezért írtam feljebb , hogy Xavi vagy Ini között fog eldölni SZVSZ. kis off: hajrá ma este srácok :P
Kép
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.12.07. 17:54:20

Charlie írta:Kötelező vb győzelem. Olyan nem létezik.
C.
hagyjad, LG teljesen elfogult a spanyolok kárára, amikor erős kerettel elbuktak rendre,akkor kárörvendett,most,h erős kerettel behúztak mindent 2év alatt,most pedig papírforma :lol:

Ha létezne olyan,h kötelező VB győzelem,akkor Brazília pl nem csak 5ször nyert volna.

Focisták részre:

én is Xavi-nak adnám,de ez sajnos továbbra sem életműdíj,és nem nézik azt,h a másik kettőnek még lesz bőven ideje nyerni párat. Igaz,h ezt nem is kellene nézni, Xavi-Ini viszonylatban szinte semmi különbség, de szerintem Xavi előrébb van valamennyivel, és itt fog kijönni,h mennyit számít a VB,mert ugye Ini gólja döntötte el a címet.

Messi sansztalan szerintem továbbra is, hiába vonták össze a díjat,és alakulhat ki így logikusabb sorrend, akkor is nézni fogják,h VB győztes lett Xavi és Ini, míg Messi """""""csak"""""" klub szinten volt UFO a szezonban,és ősszel is.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2010.12.07. 17:47:46

Mondjuk az az igazság, hogy tavaly tavasszal Iniesta talán még Messinél is jobban játszott, dehát összességében Messit kellett kiemelni...de ha tavaly kap Aranylabdát, vagy kerül a top3-ba, senki nem háborodik fel. Így egy picit talán túlzónak tekinthető, pláne ha megkapja. Viszont sztem ha megkapja...az őt is felspannolja picit, hiszen azért az Aranylabdát bemutatni a Camp Nouban, amikor is hivatalosan a világ legjobbjának tartják...hát nem lehet semmi :) Sztem ebből még több önbizalmat merít és még jobban fog játszani :)
Avatar
szajko
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4907
Csatlakozott: 2008.04.07. 18:14:42

2010.12.07. 17:41:24

Tivornya írta:1. Ha Aranylabda-szavazás lenne, akkor Iniesta/Sneijder lenne a nyerő a trófeák miatt
2. Ha FIFA év játékosa szavazás lenne, akkor Xavi/Messi lenne a befutó a teljesítmény miatt.
De ebből az idei kotyvaszból látjuk, h a mi csapatunk jött ki a legjobban :D
Köszönhetjük ezt a sok szakértőnek(edzők,csk-k) a kevesebb újságíró ellenében...szerintem :)

Szerk.: az év csapata szavazást meg behúzzák a spanyolok :lol: :twisted:
Xavira akkor az 1. is igaz,mivel ő is ugyanannyi trófeát nyert mint Ini... :D
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2010.12.07. 17:23:43

Kötelező vb győzelem. Olyan nem létezik.
C.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2010.12.07. 17:16:51

LG írta:
Rivaldinho írta:Nem tudom miért mondjátok. Legesélyesebb Del Bosque szerintem. VB győzelemig vezetett, egy még soha Világbajnokságot nem nyerő csapatot és Európa-bajnokságot is csak 1x nyerő gárdát a csúcson tarott.
Del Bosque hozta a kötelezőt a spanyolokkal, mert a jelenlegi erőviszonyokat tekintve ez kötelező volt a spanyoloknak!

Mourinho pedig minden várakozást felül múlt az Interrel.
Egy VB-győzelem sosem kötelező. Ilyen nincs. Ha az elődöntőben kikapnak, se szólhatott volna senki semmit...
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2010.12.07. 16:54:33

Kicsit off: Szerintem Bosque és Mou között dől el az arany-tréner díj, ők vittek sokat végre. Én mindenesetre Vicentének adnám, nagyon nagy dolgot vitt véghez, egyedülálló.

OFF2: Mikor lesz a gála?
més que un club
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2010.12.07. 16:45:35

kurdt írta:Várom hogy mit nyilatkozik utána, ugyanis ő az az ember, aki tényleg annyira szerény, hogy simán mondhatja azt, hogy ő ezt nem érdemelte meg (azt biztos fogja mondani, h Xavi v Messi jobban megérdemelték volna)...
Ennyi. Andres már meg is mondta... 8)
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
torrentkiller
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2008.01.16. 19:52:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/BP.

2010.12.07. 16:28:15

Szerintem most hogy összevonták a 2 díjat, már nem csak a sikerek számítanak, hanem legalább olyan mértékig a teljesítmény is. Ezért lehet ott Leo is, mivel az az 1 gól/meccses mutató elég imponáló és nem sokat láttunk ilyet mostanában.
Igaz Sneijder triplázott, viszont abban az Internek mint csapatnak is elég nagy része volt. Plusz remélem végre az egész évi teljesítményt veszik figyelembe, mert ebben a szezonban kb 0^3 amit a holland művelt.
Kép
"Barcelona Svájcból hozatott nagyon drága gyógyszereket, hogy leküzdje a növekedésihormon-hiányosságát, és ezt meg akarják hálálni. Messinek a szíve diktálta, hogy melyik csapatot válassza. Megráztam a kezét, és gratuláltam, megmutatta, hogy vannak még olyan labdarúgók, akiknél az emberi értékek elsődlegesek"- Ernesto Bronzetti
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2010.12.07. 16:16:51

1. Ha Aranylabda-szavazás lenne, akkor Iniesta/Sneijder lenne a nyerő a trófeák miatt
2. Ha FIFA év játékosa szavazás lenne, akkor Xavi/Messi lenne a befutó a teljesítmény miatt.
De ebből az idei kotyvaszból látjuk, h a mi csapatunk jött ki a legjobban :D
Köszönhetjük ezt a sok szakértőnek(edzők,csk-k) a kevesebb újságíró ellenében...szerintem :)

Szerk.: az év csapata szavazást meg behúzzák a spanyolok :lol: :twisted:
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2010.12.07. 16:04:02

Tivornya írta:És Villa-ról milyen sokan megfeledkezünk a jelölteknél! Többek között én is... :oops:
Pedig a VB-t nélküle nem nyerték volna meg a spanyolok!
Akkor már jeöljük be az egész válogatottat... Ne vicceljünk már!

Én igazság szerint amellett ahogy nagyon örülök,azért túlzásnak tartom ezt a Barca 3mast. Sneijdernek dobogón kellene lennie. Klubbal mindent nyert,és 1 VB döntőig is eljutott meg lőtt a VB-n egy csomó gólt.
Ezt nem nagyon értem ...

Bár lehet,hogy innentől nem a csapat sikerek fognak számtani,hanem az egyéni teljesítmény?
Nemtudom,de Xavinak kell kapnia.

Nem mondom,hogy szomoru lennék,de nem lennék ugyanolyan boldog ha mondjuk Iniesta kapná,attól függetlenül,hogy a másik kedvencem Ő.
Xavinak ez kijár már nagyon.
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2010.12.07. 15:56:42

És Villa-ról milyen sokan megfeledkezünk a jelölteknél! Többek között én is... :oops:
Pedig a VB-t nélküle nem nyerték volna meg a spanyolok!
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.12.07. 15:48:10

Rivaldinho írta:Nem tudom miért mondjátok. Legesélyesebb Del Bosque szerintem. VB győzelemig vezetett, egy még soha Világbajnokságot nem nyerő csapatot és Európa-bajnokságot is csak 1x nyerő gárdát a csúcson tarott.
Del Bosque hozta a kötelezőt a spanyolokkal, mert a jelenlegi erőviszonyokat tekintve ez kötelező volt a spanyoloknak!

Mourinho pedig minden várakozást felül múlt az Interrel.
Válasz küldése