Aranylabda - FIFA év játékosa

Foci a Barçán kívül
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2011.01.10. 14:45:41

Most hogy összevonták nem úgy van ahogy 2009-ben?Messi akkor már tudta a végeredménye hivatalossá hozatala előtt hogy nyert.Legalábbis erről tudtam,hogy a győztes tudja hogy nyert csak nem mondja el senkinek.

Ha ez még mindig így van akkor ők hárman már pontosan tudják melyikük nyert.

Azért nagyon remélem hogy Xavi! :D
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2011.01.10. 14:39:45

Őszintén megmondom,azért "csalódott" lennék,ha nem Xavi kapná.
Igaz,hogy Messi embertelen amit művelt,de nem nyert VB-t.
Iniesta VB-n ott volt,győztes gól,stb., de az éve nem volt annyira jó mint 2 éve (szerintem).

Xavi pedig mind évközben,mind a VB-n vezéregyéniség volt,és embertelen és megbízható teljesítményt nyújtott a meccsek 95%-án.

Nagyon örülök persze,hogy a 3 kedvenc játékosom közül az egyik biztosan megkapja,de szerintem ez Xavi éve volt,és most elkéne tekinteni attól,hogy ki lőtte a VB-n azt a bizonyos gólt a döntőben.
Ha pedig ezen a vonalon maradunk, Messinek a VB-je nem volt olyan jó,a 2 másik "versenyző" lepipálja ebben,ezért gondolom,hogy Ini és Xavi a 2 legnagyobb esélyes a labdára,és szeretném ha Xavi nyerné, a fent említett dolgok miatt.

ui:
"A FIFA-Aranylabdára újságírók és szövetségi kapitányok szavaznak, de Sepp Blatter FIFA-elnök - tudjuk - lehet olyan ügyes, hogy elintézze a döntetlent. Neki is jó lenne, korábban aranylabdát megosztva sosem osztottak, az új díj így még a szokásosnál is nagyobbat durranna."

forrás: Sportgéza.
Mekkora lenne :)
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2011.01.10. 12:55:04

úgy tudom, minden trófeának van egy kiírása, egy szabályzata, vagy legalábbis az elbírálásnak egy rögzített szempont rendszere! én magam ilyesmit ugyan nem láttam, de ha valóban van akkor nem ártana közzé tenni, akár fórumokon is, hogy kapjon valami irányt a közönség értékítélete is!
pl.:hiába mondjuk sokan, hogy Xavi már csak kora miatt is megérdemli(....ha most nem akkor már soha....) ha a kiírás nem enged meg ilyen szempontot! vagy Iniestánál valóban olyan sokat nyom(hat) a latba az a bizonyos győztes gól!?
gondolom lesz valami indoklás a ceremónián, de ez már amolyan belemagyarázásként fog hatni, főleg azoknál akik nem értenek (majd)egyet a döntéssel.
Avatar
faithnomore
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2008.05.29. 20:24:00
Tartózkodási hely: Gyula city

2011.01.10. 12:50:57

Varatrix írta: Nem is vitattam azt, hogy visszaolvashattam volna, de ez a fajta modortalan válaszolgatás jellemzi a fórumot.
Kérdez valaki valamit, és ennyit kap: " Olvass vissza!"
Végül is bárminek utána tudsz olvasni, akkor minek írogatunk ide?
én kérek elnézést, igazad van, 10 hsz-el kellett volna lejjebb olvasni...igazából a modortalanságot is kihozza valami, mégpedig az hogy sokan nem olvasnak vissza legalább egy kicsit, és hogy példánál maradjak ezt a kérdést már vagy 5-ször biztos láttam itt....
személy szerint én ha egy topikot olvasok, legalább 1 fél oldalt visszanézek vagy legalább azt az oldalt amin jelenleg vagyok...nekem még ilyenért sose "szóltak be"

btw, én véleménykifejtés miatt írok ide ha már kérdezted

ezzel be is fejezem az offolást
Kép
El hombre Martín...igazi balfék! A szöcske!- Horti 'Mester' Gábor
www.perfectinsanity.blog.hu
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2011.01.10. 12:30:09

Fecooo írta: off: Varatrix, igazad lenne, ha 4-5 oldalt kéne visszaolvasni, de ebben az esetben csak 1-et kellett volna... már bocs, de ebben a helyzetben nem kéne megsértődnöd, hiszen a te hibád, h """"lusta"""" voltál EGY DARAB oldalt visszanézni... :wink:
aktuális dolog esetében gondolhattad volna, h ez már le van írva ;
Nem is vitattam azt, hogy visszaolvashattam volna, de ez a fajta modortalan válaszolgatás jellemzi a fórumot.
Kérdez valaki valamit, és ennyit kap: " Olvass vissza!"
Végül is bárminek utána tudsz olvasni, akkor minek írogatunk ide?
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.01.10. 12:11:43

az biztos, h a díj megítélésén Messi győzelme javítana, mert az nyilvánvalóvá tenné, h az egyéni kvalitások már fontosabbak a trófeáknál és a nagytornákon mutatott teljesítménynél...

Ha Xavi nyer, akkor a trófeák és a teljesítmény közel azonos súllyal számít, ha viszont Ini nyer, akkor az azt jelenti, h az egyesítéssel nem változott semmi 2006-hoz képest...

tehát hiába örülnék a Májsztró győzelmének, hosszútávon Messi győzelme precedens értékű lenne és valóban az év legjobbja kapná... tehát trófeára esélytelen csapatok "ufó-teljesítményt" nyújtó játékosa is reális eséllyel indulhatna... (ennek a hátránya az lenne, h cuncika is újra dobogóra kerülne :lol: )

kimondom: Iniesta győzelme csak tovább rontaná a díj eddig is jócskán megtépázott presztizsét...

off: Varatrix, igazad lenne, ha 4-5 oldalt kéne visszaolvasni, de ebben az esetben csak 1-et kellett volna... már bocs, de ebben a helyzetben nem kéne megsértődnöd, hiszen a te hibád, h """"lusta"""" voltál EGY DARAB oldalt visszanézni... :wink:
aktuális dolog esetében gondolhattad volna, h ez már le van írva ;)
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2011.01.10. 11:51:20

faithnomore írta:off: csak egyszer kérdezne valaki olyat ami nincs pár hsz-szel lejjebb.
Ha nem tudsz jóindulatúan válaszolni akkor inkább ne tedd.
Megteszi majd valaki más.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.01.10. 11:15:51

Az Aranylabda esélyesei a Barça Toons-szal :)

http://bcove.me/xok8x0y3
Kép
Kép
Kép
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4091
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2011.01.10. 11:06:22

lui1698 írta:
Mihu írta:És azok a fotózások mindig napvilágra kerültek. Idén is azt hittem hogy lesz ilyen, de most vagy nem volt, vagy sikerült titokban tartaniuk
Ez nem azért van, mert eddig a France Football Aranylabda volt, és most összevonták a FIFA év játékosa díjjal?
Mindig azt mondják hogy idén először adja át közösen a France Football és a FIFA az Aranylabdát. Így akkor gondolom még valamennyi jog biztos maradt a FF-nál, és ezáltal tuti a szokásos napi kiadvánnyal jönnek majd ki az újságok, azaz címlapon a nyertes, öltönyben lefotózva a bogyóval. De aztán lehet hogy a FIFA megvette az egészet a FF-tól. Nemtudom....
Kép
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2011.01.10. 10:47:52

faithnomore írta:(más kérdés hogy nekem nem tűnt fel hogy ini sokkal jobb lett volna a vb-n mint xavi, de ez szubjektív) -nem azért mert gyenge volt vagy ilyenek, de sok sérülése is közbejött
Ha csak a VB-t nézzük, akkor szerintem Iniesta volt a spanyolok legjobbja, az egész torna alatt. (messze nem "csak" a döntőn lőtt gólja miatt van ott...)
Ennek ellenére remélem, hogy megkapja Xavi. Én neki örülnék a legjobban, de bárki viszi közülük boldog leszek. Már az is a lehető legnagyobb elismerés, hogy 3 saját nevelés közül kaphatja csak meg valaki. (akik ráadásul 1 csapatban is játszanak) Kötve hiszem, hogy ilyen túl gyakran elő fog fordulni... 8)
Avatar
faithnomore
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2008.05.29. 20:24:00
Tartózkodási hely: Gyula city

2011.01.10. 10:42:47

Varatrix írta: Csak egyszer válaszolna valaki úgy, hogy nem tesz oda valami gúnyos megjegyzést....
off: csak egyszer kérdezne valaki olyat ami nincs pár hsz-szel lejjebb...


on: számomra egyértelmű hogy iniesta kapja, túl nagy szerepe van a vb-nek, cannavaro ugyanígy kapta 4 éve

szívem szerint messinek adnám, mert ő végig nagyszerűen játszott egész évben, ontotta a gólokat, gólpasszokat, ha a vb jobban sikerül most nem lenne kérdés ki kapja

természetesen xavi is nagyon megérdemelné, és ha nem ő kapja, akkor még fájóbb lesz, mert tulajdonképpen a vb-n ha iniesta nem lő győztes gólt, akkor szvsz nem érdemelné meg..-(más kérdés hogy nekem nem tűnt fel hogy ini sokkal jobb lett volna a vb-n mint xavi, de ez szubjektív) -nem azért mert gyenge volt vagy ilyenek, de sok sérülése is közbejött[/quote][/quote]
Kép
El hombre Martín...igazi balfék! A szöcske!- Horti 'Mester' Gábor
www.perfectinsanity.blog.hu
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2011.01.10. 10:25:27

faithnomore írta:
Varatrix írta:Biztos elhangzott már a kérdés.
Valahol figyelemmel lehet követni az átadó ceremóniát?
csak kicsit olvasnál vissza....19:00 eurosport
Csak egyszer válaszolna valaki úgy, hogy nem tesz oda valami gúnyos megjegyzést....
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.01.10. 10:25:03

Nekem 8, hogy ki kapja. Nem is szavaztam, ki érdemelné meg, mert mindhárman megérdemelnék.

Ha jól tudom, 70 fős (!) küldöttsége lesz a Barcelonának volt vezetőkkel, elnökökkel, játékosokkal és a Barcelona mezében Aranylabdát nyert klasszisokkal. Ezt a Deportivo ellen el is mondta a kommentátor, amikor Suárez elvégezte a kezdőrúgást. A legszebb gesztus nekem az, hogy a La Masía képviseletében is lesznek, ezzel is megköszönve feléjük azt az áldozatos munkát, amivel ennyi tehetséges játékost adtak/adnak a Barcelonának!
Kép
Kép
Kép
Avatar
faithnomore
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2008.05.29. 20:24:00
Tartózkodási hely: Gyula city

2011.01.10. 10:11:38

Varatrix írta:Biztos elhangzott már a kérdés.
Valahol figyelemmel lehet követni az átadó ceremóniát?
csak kicsit olvasnál vissza....19:00 eurosport
Kép
El hombre Martín...igazi balfék! A szöcske!- Horti 'Mester' Gábor
www.perfectinsanity.blog.hu
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.01.10. 09:55:56

Alberto10 írta:
BlauGranaGroc írta:elég fura, hogy az égvilágon semmi nem szivárgott ki a győztes kilétét illetően
Mint már tegnap is leírtam, amikor a La Gazetta Dello Sport még a 3-as szűkítés előtt megírta, hogy a top 3-ban három barcás: Xavi, Messi és Ini marad benn, és a végső győztes Iniesta lesz, ezt biztosra is veszem.
Vagyis, hogy Andrés lesz az Aranylabdás idén.
Mégpedig azért, mert az utóbbi évek-évtizedek tapasztalataiból, amikor egy ilyen nagy újság kiszivárogtatja a győztest és megírja, az általában mindig bejön, úgy van.
Szóval sztem Ini viheti haza a díjat, de azért remélem, hogy Xavi kapja, mert ha Xavi Aranybogyó nélkül vonulna vissza, az, hogy is mondjam, ciki lenne...Meg hát egyébként is, idén is a szokásos csúcsklaszis szinten futballozott mind a Blaugranaban, mind a világbajnok 'Vörös Fúriában'.
A második helyre Messit tenném, hiszen, ha objektíven nézve az év legjobbját kell megválasztani, egyértelműen Messi lenne a győztes, hiszen nála jobb egyéni teljesítmény nem volt 2010-ben teljesen függetlenül a megnyert kupáktól, csak a játékra fókuszálva. Dehát, ahogy már fentebb is írtam, Xavi megérdemelne egyet, már csak a pályafutásáért is.
Iniesta is ugyanilyen jogosan megkaphatná, ám őt "csak" a 3. helyre sorolnám, hiszen a tavasszal (sajnálatos módon) az összes nagy meccsről és a meccsek nagy részéről hiányzott sérülés miatt, viszont a VB-n és azóta nem lehet rá jelzőket találni. És még lőni is megtanult, nemcsak akkor, amikor nagyon kell... :)

De hát holnap minden kiderül, hogy igazam lesz-e, illetve a Gazettának igaza lesz-e Andrés győzelmét illetően.

u.i.: kívánom minden évre, hogy ez legyen a legnagyobb bajunk, hogy 3 Barcás közül, vajon ki érdemelné meg legjobban a díjat! :D
Ne generáljunk ebből komoly és vérre menő vitát, de Xavi a maga posztján nyújtott olyan teljesítményt tavaly, mint Messi az aranycipő érő gólözönével. Az a baj, hogy mivel a gól dönti el a meccset, így teljesítmény tekintetében nehezen tudunk, tudtok elvonatkoztatni tőle. Én emlékeztem arra, hogy Xavi mit művelt a középpályán, de meg is néztem az ide is linkelt 10 perces videót és hát.... A maga feladatkörében legalább úgy játszott, mint Messi. Nem csak a karrierje miatti "alamizsnaként" járna neki, hanem a 2010-es zseniális éve miatt is. Egyébként nálam az is egy plusz érv lenne az ő esetében, hogy az utolsó 1-2 hónapot sérülten, fájdalmakkal küzdve harcolta végig. Ez nem feltétlen labdarúgás szempontjából teljesítmény, hanem emberi nagyságot mutat. Ezt is lehetne értékelni azt hiszem. Mindenesetre Ini miatt sem leszek szomorú, csak Xavit fogom sajnálni, mert nem hiszem, hogy még egyszer lesz esélye. Hiszen csak a vb évében van esélye általában olyan játékosnak nyerni, aki nem a góljairól híres. Persze ott lehet a legjobb 3-ban,vagy 10-ben bármikor, de nyerni szvsz nem fog.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2011.01.10. 09:30:54

Biztos elhangzott már a kérdés.
Valahol figyelemmel lehet követni az átadó ceremóniát?
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.01.10. 09:14:26

gergo9 írta:Ott van elszabva az egész hogy ilyen mértékben beleszámít a vb, gyakorlatilag lényegtelen a tavasz meg az ősz is.
Namost a tridente közül egyértelmuen Iniesta produkálta a legjobb vb-t ha az évet nézzük akkor tiszta hogy Messi. De tényleg Xavinak kéne kapni, én is azt mondom már. :)
Sztem nyugodtan lehet adni a La gazetta szavára minimális esélyt adok annak hogy nem Iniesta kapja.
Hát az utóbbi években mindig az kapta, akit a La gazetta megjósolt. Az Eurosprton is volt interjú Inivel, és ott is úgy harangozták be, mint a legnagyobb Aranylabda esélyest. Úgy látszik, h folytatódik 2006 után a tendencia, h a VB évében kb. 90 százalékban a VB-n mutatott teljesítmény számít. Mondjuk nem sajnálom Iniestától, örülni fogok, ha ő kapja, de úgy gondolom, nem ő nyújtotta idén a legtöbbet. Persze azért messze nem olyan a dolog, mint Cannavaronál, Iniesta azért nagyon jó szezont futott, és sok másik évben ez a teljesítmény elég is lett volna, de most voltak jobbak. Kár, h tavasszal annyit sérült volt, mert ha azt is végig tudta volna játszani, és a szokások játékát hozta volna, akkor most megkérdőjelezhetetlen lenne, h ő kapja.
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2011.01.10. 01:21:59

Ott van elszabva az egész hogy ilyen mértékben beleszámít a vb, gyakorlatilag lényegtelen a tavasz meg az ősz is.
Namost a tridente közül egyértelmuen Iniesta produkálta a legjobb vb-t ha az évet nézzük akkor tiszta hogy Messi. De tényleg Xavinak kéne kapni, én is azt mondom már. :)
Sztem nyugodtan lehet adni a La gazetta szavára minimális esélyt adok annak hogy nem Iniesta kapja.
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.01.10. 00:22:36

barcafan0911 írta:
Hozzáteszem én is Xavinak adnám, de minden jel arra mutat hogy Iniesta kapja.
Még egyszer megkérdezem. Iniesta? Mondja már el valaki miért is kapná ő az aranylasztit. :roll: Tudtommal Xavival és Messivel versenyez. Amit pedig ők ketten nyújtottak tavaly, az magasról űbereli Ini vb gólját.
Ezt adom is, a cikkre alapoztuk semmi másra.
Lehet hiteles lehet nem, de így vélem, hogy ha kiszivárog valami, főleg egy ilyen laptól, hülyeség nem lehet. Ráadásul nem véletlen hogy tudták a final 3-t, Sneijder kihagyását nehéz lett volna megtippelni.

Iniesta vb teljesítményéről meg annyit, hogy nem kell mondani, a vb visz mindent, lásd 2006. És ennyire durván eldönteni extra time-ban egy döntőt, szerintem mindent visz a díjat odaítélők szemében.

Xavinak adnám, egyenletes, művészi teljesítmény, legtöbbet mozgó, passzoló gép a vb-n, alapvetően határozta meg a Barca és a válogatott sikerét.

Nem logikus a döntés, de a cikkre és a döntési szokásokra alapozva ő fogja megkapni.
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2011.01.10. 00:19:05

Mihu írta:És azok a fotózások mindig napvilágra kerültek. Idén is azt hittem hogy lesz ilyen, de most vagy nem volt, vagy sikerült titokban tartaniuk
Ez nem azért van, mert eddig a France Football Aranylabda volt, és most összevonták a FIFA év játékosa díjjal?
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4091
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2011.01.10. 00:15:07

BlauGranaGroc írta:elég fura, hogy az égvilágon semmi nem szivárgott ki a győztes kilétét illetően
Azon a Gazetta-s cikken kívül tényleg semmi nem szivárgott ki. Eddig minden évben már a hivatalos eredményhirdetés előtt 1-2 nappal már lehetett tudni, mert ugye hamarabb lefotózták az emberként a bogyóval, hogy a címlapra már legyen mit kitenni. És azok a fotózások mindig napvilágra kerültek. Idén is azt hittem hogy lesz ilyen, de most vagy nem volt, vagy sikerült titokban tartaniuk
Kép
Avatar
barcafan0911
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2008.03.07. 17:40:36
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2011.01.10. 00:08:42

Hozzáteszem én is Xavinak adnám, de minden jel arra mutat hogy Iniesta kapja.
Még egyszer megkérdezem. Iniesta? Mondja már el valaki miért is kapná ő az aranylasztit. :roll: Tudtommal Xavival és Messivel versenyez. Amit pedig ők ketten nyújtottak tavaly, az magasról űbereli Ini vb gólját.
A felhasználó nevemben a 0911 nem arra utal hogy terrorista vagyok. Csupán akkor születtem. :wink:
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.01.09. 22:51:18

barcafan0911 írta:
Mint már tegnap is leírtam, amikor a La Gazetta Dello Sport még a 3-as szűkítés előtt megírta, hogy a top 3-ban három barcás: Xavi, Messi és Ini marad benn, és a végső győztes Iniesta lesz, ezt biztosra is veszem.
Vagyis, hogy Andrés lesz az Aranylabdás idén.
Mégpedig azért, mert az utóbbi évek-évtizedek tapasztalataiból, amikor egy ilyen nagy újság kiszivárogtatja a győztest és megírja, az általában mindig bejön, úgy van.

Ez ostobaság. Ilyet írnak és te már biztosra veszed. :roll: Az pedig még nagyobb ostobaság lesz ha Ini kapja. Az elég szégyenteljes szakértőkre vallana, de őszintén szólva nem látok rá sok esélyt hogy az lesz amit te gondolsz. :wink:
Kicsit meredek stílusban reagáltál egy teljesen korrekt véleményre..

Amúgy miért lenne ostobaság? Ha egy ilyen illusztris lap megszellőztette az több mint elgondolkodtató, ráadásul csak példák vannak erre a feltevésére is, szal igaz és nehezen támadható szvsz.

Hozzáteszem én is Xavinak adnám, de minden jel arra mutat hogy Iniesta kapja.
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
barcafan0911
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2008.03.07. 17:40:36
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2011.01.09. 22:45:44

Mint már tegnap is leírtam, amikor a La Gazetta Dello Sport még a 3-as szűkítés előtt megírta, hogy a top 3-ban három barcás: Xavi, Messi és Ini marad benn, és a végső győztes Iniesta lesz, ezt biztosra is veszem.
Vagyis, hogy Andrés lesz az Aranylabdás idén.
Mégpedig azért, mert az utóbbi évek-évtizedek tapasztalataiból, amikor egy ilyen nagy újság kiszivárogtatja a győztest és megírja, az általában mindig bejön, úgy van.

Ez ostobaság. Ilyet írnak és te már biztosra veszed. :roll: Az pedig még nagyobb ostobaság lesz ha Ini kapja. Az elég szégyenteljes szakértőkre vallana, de őszintén szólva nem látok rá sok esélyt hogy az lesz amit te gondolsz. :wink:
A felhasználó nevemben a 0911 nem arra utal hogy terrorista vagyok. Csupán akkor születtem. :wink:
Avatar
Alberto10
Capitá del Barça
Hozzászólások: 711
Csatlakozott: 2008.03.18. 15:32:51

2011.01.09. 22:34:07

BlauGranaGroc írta:elég fura, hogy az égvilágon semmi nem szivárgott ki a győztes kilétét illetően
Mint már tegnap is leírtam, amikor a La Gazetta Dello Sport még a 3-as szűkítés előtt megírta, hogy a top 3-ban három barcás: Xavi, Messi és Ini marad benn, és a végső győztes Iniesta lesz, ezt biztosra is veszem.
Vagyis, hogy Andrés lesz az Aranylabdás idén.
Mégpedig azért, mert az utóbbi évek-évtizedek tapasztalataiból, amikor egy ilyen nagy újság kiszivárogtatja a győztest és megírja, az általában mindig bejön, úgy van.
Szóval sztem Ini viheti haza a díjat, de azért remélem, hogy Xavi kapja, mert ha Xavi Aranybogyó nélkül vonulna vissza, az, hogy is mondjam, ciki lenne...Meg hát egyébként is, idén is a szokásos csúcsklaszis szinten futballozott mind a Blaugranaban, mind a világbajnok 'Vörös Fúriában'.
A második helyre Messit tenném, hiszen, ha objektíven nézve az év legjobbját kell megválasztani, egyértelműen Messi lenne a győztes, hiszen nála jobb egyéni teljesítmény nem volt 2010-ben teljesen függetlenül a megnyert kupáktól, csak a játékra fókuszálva. Dehát, ahogy már fentebb is írtam, Xavi megérdemelne egyet, már csak a pályafutásáért is.
Iniesta is ugyanilyen jogosan megkaphatná, ám őt "csak" a 3. helyre sorolnám, hiszen a tavasszal (sajnálatos módon) az összes nagy meccsről és a meccsek nagy részéről hiányzott sérülés miatt, viszont a VB-n és azóta nem lehet rá jelzőket találni. És még lőni is megtanult, nemcsak akkor, amikor nagyon kell... :)

De hát holnap minden kiderül, hogy igazam lesz-e, illetve a Gazettának igaza lesz-e Andrés győzelmét illetően.

u.i.: kívánom minden évre, hogy ez legyen a legnagyobb bajunk, hogy 3 Barcás közül, vajon ki érdemelné meg legjobban a díjat! :D
Válasz küldése