Aranylabda - FIFA év játékosa

Foci a Barçán kívül
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2022.10.18. 01:42:44

éS írta:
2022.10.17. 21:55:25
A madridisták ki vannak akadva mert nem nekik ítélnek minden díjat az ótvar játékukra, az aranylabda épp elég, de azt is inkább Courtois érdemelte volna, ha ő nincs már a 16 között kiesnek.
Benzema idén vitathatatlanul megérdemelte. Komoly szezont futott, nem lehetett kérdés, hogy ő nyeri. Courtois lett a legjobb kapus, ami megint csak jogos. Mondjuk én őt dobogóra raktam volna az aranylabda szavazáson is, bár tudjuk, hogy kapusként nehéz odakerülni. De az tény, hogy hátul Courtois védései, míg elől Benzema gólérzékenysége volt a kulcs a tavalyi menetelésükben.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2022.10.17. 23:57:03

éS írta:
2022.10.17. 21:55:25
A madridisták ki vannak akadva mert nem nekik ítélnek minden díjat az ótvar játékukra, az aranylabda épp elég, de azt is inkább Courtois érdemelte volna, ha ő nincs már a 16 között kiesnek.
???
Megérdemelten nyerte meg, ez nyilvánvaló. Gratulálok neki!
éS
Barça B
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:31:54
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.17. 21:55:25

A madridisták ki vannak akadva mert nem nekik ítélnek minden díjat az ótvar játékukra, az aranylabda épp elég, de azt is inkább Courtois érdemelte volna, ha ő nincs már a 16 között kiesnek.

Új fórumozóként gyorsan felejtsd el ezt a stílust itt. Alcantara.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.10.17. 21:11:58

Azért van aminek örülhetünk, újra Alexia Putellas kapta a női Aranylabdát. Mondjuk nem meglepetés, de legalább ott van valaki a krémben a klubból.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.12. 21:21:06

Troym írta:
2022.08.12. 21:02:17
Messi nincs a 30 jelölt között, nekem azért meglepő, meg akkor is, ha gyengébb teljesítményt nyújtott.

Az meg,hogy ott van a listán Vlahovic. Foden, Haller, vagy Son elég megmosolyogtató.
Son miért? Társgólkirály a legerősebb ligában úgy, hogy ő ráadásul nem csak gólvágó. Nálam akár egy top10-be is beférne, mármint személy szerint nem választanám be, de nem is röhögnék rajta. Vlahovic talán azért nem fura csak annyira, mert már szezont néznek, és annak az első felében tényleg kegyetlen volt, Nunez megismerésééig őt tették 3. számú fiatal centernek a két friss PL-es után. A Juvéban meg meghalt, mint mostanság sokan.

Kár, hogy a Reál nyerte a BL-t, amúgy nagyon kiegyenlített verseny lehetne a két liverpooli szélső, KDB és Benzema között. Szurkoltam volna KDB-nek, évek óta megérdemelné, és végre lehozott egy egészséges szezont hozzá.

Messi azért nekem is meglepő, bár igaz, hogy szezont néznek, és az őszt kvázi kétszer számolták, elsőre elnézték a Copa után, másodjára meg kikompenzálták.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.08.12. 21:02:17

Messi nincs a 30 jelölt között, nekem azért meglepő, meg akkor is, ha gyengébb teljesítményt nyújtott.

Az meg,hogy ott van a listán Vlahovic. Foden, Haller, vagy Son elég megmosolyogtató.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.03.16. 12:08:56

Nem tudod teljesen objektívan sose odaítélni, ez nem aranycipő, vagy "legjobb szerelő játékos" díj, valamilyen szinte szubjektív, befolyás alapján megy/ment.

Lehetne feltételrendszerhez szabni, pl min. egy trófea, ami nem egy gamper, vagy tibicsoki kupa, (bajnokág, bl, el, kupa), nemzetközi verseny ha van az évben legjobb 4 közé kerülés, stb.
Sok mindent ki lehetne találni, még több mindenbe lehetne ilyenkor is belekötni.

Természetesen a tavalyi bőven vitatható, de számomra felháborítóbb volt, hogy előtte évben nem osztottak ki aranybogyót, továbbra sem értem miért nem, hiszen befejeződtek a bajnokságok, volt bl is, érthetetlen.
Az volt a rablás Lewától, nem a mostani.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.03.16. 09:12:52

daffy írta:
2022.03.16. 07:52:35
fanbarca írta:
2022.03.16. 07:35:56
Azért az, hogy nem naptári évre, hanem szezonra adják az aranylabdát, fontos és sokat segít az eddigi zavar csökkentésében. Ahogyan az is, hogy nem szavazhat minden ország, hanem a top 200 vagy valami ilyesmi.
az eddig volt,most top100 lesz.
Amúgy 193 elismert független ország van

Szerintem Messi és CR a visszavonulása után így is fog még szavazatokat kapni,nem ebben látom a megoldást. Ez csak ragtapasz.
Jelenleg az első 100ban olyan veretes labdarúgó nemzetek vannak,mint Ciprus,Bahrein,Kirgizisztán,Jordánia,Madagaszkár,Libanon,Gabon,Haiti,Uganda,stb.
Ebből is látszik,hogy micsoda egy kamureform ez. Nem azért értelmetlen és értéketlen az egész,mert eddig Barbadosból is szavazhattak, és nem attól lesz hiteles,hogy most meg már csak a menő Kirgizisztánból és 99 másik országból mehet a szavazás.
Sőt, el tudom képzelni,hogy Barbadoson él focimániás, egész nap meccseket néző fanatikus szakértő, a német sportújságíró meg egy elfogult kókler éppen. Látványosan nem ahhoz nyúlnak, aminek igazi értelme lenne és ez nem véletlen.
Amúgy már azért is érdemes pl CRnek sűrűn adogatni ezt az elismerést, mert kb akkor van ott,amikor nyer. Nem mindegy egy ilyen eseménynek,hogy ott van e Messi és CR.
És az újságokban is nagyon látványos, hogy a cikkre mennyi kattintás megy Messi győzelemnél és mennyi mondjuk Kanté győzelem esetén. Sokkal inkább ezekről szól a dolog.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2022.03.16. 07:52:35

fanbarca írta:
2022.03.16. 07:35:56
Azért az, hogy nem naptári évre, hanem szezonra adják az aranylabdát, fontos és sokat segít az eddigi zavar csökkentésében. Ahogyan az is, hogy nem szavazhat minden ország, hanem a top 200 vagy valami ilyesmi.
az eddig volt,most top100 lesz.
Amúgy 193 elismert független ország van

Szerintem Messi és CR a visszavonulása után így is fog még szavazatokat kapni,nem ebben látom a megoldást. Ez csak ragtapasz.
Jelenleg az első 100ban olyan veretes labdarúgó nemzetek vannak,mint Ciprus,Bahrein,Kirgizisztán,Jordánia,Madagaszkár,Libanon,Gabon,Haiti,Uganda,stb.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2022.03.16. 07:35:56

Azért az, hogy nem naptári évre, hanem szezonra adják az aranylabdát, fontos és sokat segít az eddigi zavar csökkentésében. Ahogyan az is, hogy nem szavazhat minden ország, hanem a top 200 vagy valami ilyesmi.
més que un club
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.03.16. 00:04:15

Barcaforever írta:
2022.03.15. 15:25:47
Nagyon ideje volt már az aranylabdának a reformálása, mert az utolsó is egy vicc volt ....
A lényegi rész nem változik, ne beszéljünk reformokról. Mindig ezt csinálják, éri valami kritika a rendszert és akkor majd nagy hírt csapva valami változik, de semmi lényeges. Ilyen volt,mikor sokan hiányolták Roberto Carlos aranylabdáját,mondván nem fair,hogy csak támadók kaphatják,pedig Roberto olyan klasszis volt sok éven át,hogy még a világ fociját is megváltoztatta. Aztán nesze nektek kritika, gyorsan kiosztották a vb után Cannavaronak. Egy tizenegy emberrel védekező, szerencsére és néhol bírói segítségre építő világbajnok csapat védője volt, szerintem még az olaszok közt sem volt a legjobb. De azért nagy marketingfogás volt, hallgattak a kritikára, Roberto Carlos meg sosem kapott szép csendben.

Mert valójában ez a díj "néhány" nagyképű pojáca magamutogató, szubjektív döntésének az eredménye. Szavaznak politikai,nemzeti, marketing, vagy épp haveri érdekből.
Iszonyú komolytalan az egész. Amúgy, ha akarnák korrekten csinálni(de nem akarják) akkor se nagyon lehetne. Nagyon szubjektív,hogy ki a legjobb, tessék, Barcásként jól látjuk,hogy csak Messi megítélése utolsó éveiben sem volt egyértelmű: van aki azt mondja,hogy csak a góljai számítanak és nélküle sehol nem lettünk volna, más meg azt mondja,hogy Messi egyéni sikerei ebben ezekben az években a csapatnak köszönhette jobban,ami a csapat eredményének rovására ment.

Szerintem egy kezemen meg tudnám számolni, hogy kik azok a játékosok,akik egy-egy évben objektíven nézve is legjobbak voltak mindenkinél. Messi, brazil Ronaldo, Zidane stb.
Innentől kezdve már teljesen mindegy,hogy Lewának, vagy a mostani Messinek adják-e, mert egyik sem érdemli meg, de talán más se.

Esetleg egy nagyon objektív rendszert egy képletet létre lehetne hozni, valami értelmes pontelosztással, ahol az adott játékosok értékei alapján számolnak: legtöbb pályán töltött perc,legtöbb sikeres csel, legtöbb kulcspassz, legtöbb pontos passz, legtöbb gól, legtöbb mezeladás stb. Csak ekkor lényegében egy gép szavazna és nem tudna egy rakás önelégült senki fontoskodni.
Szóval nincs itt semmi látnivaló, nincsenek reformok, csak önreklámozás,hogy a kritikusok csendesedjenek el, nehogy csökkenjen ez a pénzlufi.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.03.15. 20:50:52

Igen, Messi meghatározta a játékot, csak ez nem biztos, hogy annyira jó volt nekünk. A kicsik ellen jók voltunk a góljaival, egy szint felett viszont nem volt esélyünk. Lewa nem határozza meg úgy a játékot, de nem is korlátozza le úgy a bajorok lehetőségeit.
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2022.03.15. 18:11:42

Barcaforever írta:
2022.03.15. 15:25:47
Nagyon ideje volt már az aranylabdának a reformálása, mert az utolsó is egy vicc volt és erre ne is mondjátok azt, hogy Messi megérdemelte, mert nagyon nem és az emberek elfelejtették, hogy kire is kéne szavazni, a díj egy adott évről szól, nem pedig a legjobb játékos a világon díj… Az is mutatja, hogy mennyire kiverte a biztosítékot az utolsó, hogy egyből jött is a változtatás, mert komolyan már azon se lepődtem volna meg, ha idén is CR és Messi a legjobb 3ban végez. :lol:

Azt az agyatlan rendszert se értettem eddig, hogy majd az ősz milyen lesz az adott játékosnak stb, ami egy teljesen más szezon, más feltételek, fullon nem összehasonlítási alap.
1. Tényleg kellett a reformáció.
2. Messi megérdemelte, de Lewánál sem szóltam volna semmit.
3. A szezonális rész detto jogos.

A Messi-s rész az gondolom hagy kérdőjeleket - de valójában elég megnézni, hogy mekkora hatással volt a meccsekre. Lewa iszonyat jó befejező csatár, de neki nem volt akkora hatása a játékra. Ezalatt azt értem, hogy Messi szinte lehetetlen helyzetekből is szerzett gólt, valamint saját magát cselekkel és társait prémium passzokkal iszonyat jól tudta gólhelyzetbe hozni.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2022.03.15. 15:25:47

Nagyon ideje volt már az aranylabdának a reformálása, mert az utolsó is egy vicc volt és erre ne is mondjátok azt, hogy Messi megérdemelte, mert nagyon nem és az emberek elfelejtették, hogy kire is kéne szavazni, a díj egy adott évről szól, nem pedig a legjobb játékos a világon díj… Az is mutatja, hogy mennyire kiverte a biztosítékot az utolsó, hogy egyből jött is a változtatás, mert komolyan már azon se lepődtem volna meg, ha idén is CR és Messi a legjobb 3ban végez. :lol:

Azt az agyatlan rendszert se értettem eddig, hogy majd az ősz milyen lesz az adott játékosnak stb, ami egy teljesen más szezon, más feltételek, fullon nem összehasonlítási alap.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.11.06. 15:13:08

Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.10.16. 12:54:57

Kint egy szavazás, remélem nem hagytam le senkit.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2021.10.10. 19:05:01

2015-ben Claudio Bravo triplázott a Barcával (a bajnokságban mindössze 19 gólt kapott), és a chilei válogatottal megnyerte a Copa Americát is. Ennek ellenére az év végi Legjobb kapus szavazáson nem került be a három legjobb közé (Neuer, Buffon, Courtois volt a sorrend). Ez jól példázza, hogy az elért eredmény és a teljesítmény önmagában semmit nem jelent.
Mennyire vagy népszerű, milyen a sajtód, a PR-od, mekkora a reklámértéked, az Aranylabda szavazáson is ezek lehetnek a fő szempontok. Nem véletlen, hogy általában a csatárok tarolnak, és rendkívüli esetnek számít, ha egy kapusnak vagy védőnek is leesik valami.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.10.10. 12:37:20

csababarca írta:
2021.10.10. 10:51:42
Simán odaadnám Benzemának, ha így folytatja.
Ezt a roncs reált tartja életben, francia válogatottba is jól tért vissza, ma nyerhet kupát is.

Lewa rendben van, de csak azért neki adni idén, mert tavaly nem osztották ki, az elég hülye érv.
A la ligabol meg se emlitenek senkit az aranylabda kapcsan.
Nagyon messze van az europai futball csucsatol most.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.10.10. 10:51:42

Simán odaadnám Benzemának, ha így folytatja.
Ezt a roncs reált tartja életben, francia válogatottba is jól tért vissza, ma nyerhet kupát is.

Lewa rendben van, de csak azért neki adni idén, mert tavaly nem osztották ki, az elég hülye érv.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.10.10. 00:36:33

Barcaforever írta:
2021.10.09. 18:48:14
Igen tudom, hogy a Messi a legjobb, csak 3 értelmes egybefüggő mondatra lennék kíváncsi, hogy miben volt jobb idén, mint a kb ugyannyi gólt szerző Ronaldo aki Angliában brutált hoz eddig vagy a gólzsák Lewa. Arról nem is beszélve, hogy vki idén bajnok is lett a csapatával, van aki Bl-t nyert nem mellékesen páran még Eb-t is nyertek. Vagy ezek már nem számítanak? :roll: Csak szeretném megérteni, ha azt várnám, hogy vki belekössön abba, amit leírok, akkor nem kérdést fogalmaznék meg. :wink:
en ugy latom, hogy az szamit, kinek mekkora az oddsa es ez jelen esetben messzemenoleg a Messie a legjobb

aztan a szavazas utan majd eldol, kie lesz valojaban a fodij :)

teljesen tokmindegy, ki a legjobb, figyelni kell az oddsokat es megvan a nyertes
amonos
Barça C
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2021.08.06. 21:58:48

2021.10.09. 19:58:00

Rivaldo11 írta:
2021.10.09. 13:59:24
Na persze, Lewa megelőzi Messit játékban... Tejóisten.
Meg fogja kapni a 7.-et, ehhez még pár gól kell a ligában, és a Bl-ben.
Azt írjátok, ( aki Messinek adná idén a az Aranylabdát), hogy egy erős ősz és övé az újabb labda.
Hát eddig nem igazolta a PSG- ben, neki kellene adni a labdát. Eddig egy gólig jutott-persze új csapat meg minden-de Ronaldo is új csapatban kezdett, idén mégis szárnyal Messihez képest (5:1).
Nem látom azt a kiugró teljesítményt, amivel a többiek fölé nőne idén. Ehhez nagyot kellene villantani a következő 3 hónapban. A játéka sem győzött meg idáig. Tegyük hozzá nem is játszott még sokat, de nem húzóember még a PSG-nél.
Ellenben Lewandowski 11 gólnál tart.

Persze még így is megnyerheti, de az nem magának köszönheti majd, hanem a szubjektív szavazóknak.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.10.09. 19:17:33

Mert Messi a legjobb,akkor is ha nem az.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.10.09. 18:48:14

Rivaldo11 írta:
2021.10.09. 13:59:24
Na persze, Lewa megelőzi Messit játékban... Tejóisten.
Meg fogja kapni a 7.-et, ehhez még pár gól kell a ligában, és a Bl-ben.
Igen tejóisten. #-o A játéknak szoros része a gólok és csapatjáték, amiben visszatérnék a kérdésemhez, hogy mire érdemelné meg Messi? (nem ki a világ vagy mindenidők legjobbja a kérdésem) hanem, hogy Messi miben vagy hol tett azért január 1 óta mostanáig, hogy ő legyen a legnagyobb esélyes.

Igen tudom, hogy a Messi a legjobb, csak 3 értelmes egybefüggő mondatra lennék kíváncsi, hogy miben volt jobb idén, mint a kb ugyannyi gólt szerző Ronaldo aki Angliában brutált hoz eddig vagy a gólzsák Lewa. Arról nem is beszélve, hogy vki idén bajnok is lett a csapatával, van aki Bl-t nyert nem mellékesen páran még Eb-t is nyertek. Vagy ezek már nem számítanak? :roll: Csak szeretném megérteni, ha azt várnám, hogy vki belekössön abba, amit leírok, akkor nem kérdést fogalmaznék meg. :wink:
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.10.09. 16:30:22

Rivaldo11 írta:
2021.10.09. 13:59:24
Na persze, Lewa megelőzi Messit játékban... Tejóisten.
Meg fogja kapni a 7.-et, ehhez még pár gól kell a ligában, és a Bl-ben.
Szerintem is. Már csak azért is megérdemli a 7-et, mert ha pusztán a legjobb játékost szavaznák meg, már lenne neki vagy 13-4 darab. Gagyi lenne, ha ez a Messi-Ronaldo versenyfutás ilyen szorosan végződne...
Ha nem kapja meg, akkor az csak a klubváltás miatt lesz szerintem. Eddig a PSG inkább gyengébb volt vele, mint nélküle, kicsit még zavarják egymást a nagy nevek a pályán. Tartok tőle, hogy nem lesz jó ősze, és kicsit majd csökkennek az esélyei, de majd meglátjuk, lehet, hogy belelendül/megtalálják a legjobb helyet neki. :) Főleg a gólpasszait kell majd szerintem nézni, eléggé vissza van vonva egyelőre.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2021.10.09. 13:59:24

Na persze, Lewa megelőzi Messit játékban... Tejóisten.
Meg fogja kapni a 7.-et, ehhez még pár gól kell a ligában, és a Bl-ben.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Válasz küldése