Serie A / Coppa Italia

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2022-23-as idényt?

A szavazás 2022.11.01. 06:21:35-kor befejeződött.

AC Milan
3
60%
Juventus
1
20%
Inter Milan
1
20%
Napoli
0
0 szavazat
AS Roma
0
0 szavazat
Más csapat, leírom kommentben:
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 5
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.07.08. 12:15:20

Na, Bielsa nagy karriert futott be a Lazionál, lemondott 2 nap után.. :lol:
Bob_Marley írta:Llajic jobban érdekelne ha maradna az Interben......Celtahoz nem sok minden fűz. :D
Azért mondtam csak azt, mert Inter játékos távozhat, az meg érdekel gondolom, milyen lesz a keret jövőre.. :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19578
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.07.04. 23:43:04

Idézni így nem tudok, ha másik topik, de a lényeg:

Llajic jobban érdekelne ha maradna az Interben......Celtahoz nem sok minden fűz. :D Jovetic? Úgy rémlik rá opció van és megvehetik. Szerintem maradni fog a Jovetic-Icardi kettős. 4-4-2 egyébként a felállás.
Kép
Kép
Kép
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2016.06.09. 22:14:21

Juve azért Alvessel meg Pjanic-al (olaszok szinte tényként közlik, hogy 30+ millióért vált) nem kicsit erősödik/ne. Most is mekkora meccseket játszottak a Bayernnel, tavaly döntőztek, lassan azért zárkóznak ők is az elithez. Pogba a kérdőjel, hogy marad-e mert ő az alapja a csapatnak. De ha megy akkor az árából nem akárkiket vehetnek majd, kérdés kik lennének a piacon.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2016.06.08. 13:43:37

Akkor ide irom a calciopolis hozzaszolast, amirol szo volt az EB topicban.

Most az elozmenyekbe annyira nem mennek bele, gondolom a legtobben ismerik az ugyet. Elozetesen meg annyit, hogy en Roma szurkolo vagyok, igy az en klubom a legkisebb mertekben sem volt erintett, igy azt hiszem partatlanul latom a dolgokat.
1. Bunos volt e a Juventus?
Erre senki sem tudna megmondani a biztos valaszt. Az biztos, hogy Luciano Moggi, a Juventus akkori sport- es altalanos igazgatoja nagyon sok helyen torvenytelensegeket kovetett el. Rosszul konyvelt atigazolasi papirok, megfenyegetett jatekos ugynoksegek es jatekosok, folyamatosan svajci es lichteinsteini telefonokat hasznalt, stb. Az is teny hogy Moggi rengeteget beszelt a jatekvezetoket kikuldo hivatal fejevel, Paolo Bergamóval (a vadakat is tobbsegeben a koztuk levo telefonbeszelgetesekre alapoztak). De fontos tudni hogy ez akkoriban egy nevetseges, de bevett szokas volt az olasz bajnoksagban: ha a top csapatok nem nyertek meg egy meccset, akkor mar ment is a telefon hogy jaj de rossz eletuk van nekik. Persze ez onmagaban meg nem torvenytelen. Ebben a Juve-Milan-Inter avagy a Moggi-Berlusconi-Moratti tengely volt az igazan nagy kiraly. Ezekrol a telefonokrol vallott rengeteg jatekvezeto, es a mar emlitett Bergamo is.
Egy masik erdekes dolog. Az olasz futballszovetseg szabalyzata szerint 7 osztalyba soroljak a biro manipulalasaval kapcsolatos buncselekmenyeket. Az egyes peldaul a manipulalas kiserlete, es penzbirsag jar erte. Ahhoz hogy valakit kizarjanak a Serie A-bol (mint ahogy az tortent a Juventussal), ahhoz hatos szintut kellene elkovetni, konkretan csalast (bundazast). Ilyen, hatos szintu kihagast nem hogy nem tudtak rajuk bizonyitani, de meg sem vadoltak vele oket! Itt van a jogeros itelet, barki elolvashatja link
A Juventust tehat olyan aranytalan buntetessel sujtottak, ami nevetseges. Viszont megjegyeznem, szerintem bunos volt a Juventus, ahogy bunos volt a Milan, az Inter, a Lazio, a Fiorentina, a Reggina, a Livorno es meg ki tudja hanyan masok is. Patkanyok, (elnezest, ezekre nem tudok egyszeruen mast mondani) mint Berlusconi (aki mar az olasz miniszterelnoksege alatt is 4 evet kapott, csak nem kellett bevonulnia a kora miatt - el lehet kepzelni, mit muvelt a foci vilagaban) vagy Galliani, Moratti, Moggi, Della Vella testverek, a Lazio altal lefizetett szovetsegei elnok Carraro, a jelenlegi szovetsegei elnok Tavecchio (aki amugy bizonyitottan korrupt es rasszista), a Lazio jelenlegi tulajdonasa Lotito (aki az adocsalasi ugye ellenere is a szovetsegi tanacsban maradhatott es tovabb zsarolhatja az amator ligas csapatokat). A sort egesz nap lehetne folytatni.
2011-ben egyebkent lezartak a vizsgaltot, es a 2006-ban vadat emelo ugyesz illetve a vizsgalat egyik vezetoje, Stefano Palazzi kijelentette, hogy a Juventusnal nem talaltak sportcsalasra utalo bizonyitekot. Valaszul a Juventus beperelte a FIGC-t, azaz az olasz futballszovetseget, 433 millio eurora. Es nagyon ugy nez ki, hogy fizetniuk kellesz.


2. Ki vezette a vizsgalatot, hogy jon ide az Inter?
A vad megvolt, de egy olyan biro kellett a vizsgalathoz, aki biztosan nem kapcsolodik egyik klubhoz sem. Erre a posztra egy akkori sztarbirot es -ugyvedet, Guido Rossit jeloltek ki. Es Guido Rossi mi volt masodallasban? Bizony, az Inter elnoksegi tagja es Moratti elnok ur egyik jobaratja. Meg van a tobb szaz oldalas jegyzokonyv: az ido szukere hivatkozva nevetseges modon folytattak le a targyalast. A telefonbeszelgeteseket sokszor le sem jatszottak teljesen, Rossi pedig sajat belatasa szerint csak azokat a reszleteket olvasta fel a vallomasokbol vagy vadiratbol, amelyek SZERINTE terheloek voltak a klubokra nezve. Az interi bennfentesseget mar akkor lehetett sejteni, mikor a milanoi La Gazzetta Dello Sport (Olaszorszag 2. legnagyobb sportujsagja) gyanusan sok reszletet kozolt a jegyzokonyvbol, persze szinte kizarolag a Juventussal kapcsolatban. 2006 marciusaban, sok hettel a botrany kirobbantasa elott Mancini, az Inter akkori edzoje mar azt is kikotyogta, hogy szerinte Moggi hamarosan birosag ele fog kerulni. O mar pontosan tudott a poloskakrol Moggi telefonjaban, es a kozelgo botranyrol.
A botrany utan a targyalast lefolytato biro es Inter elnoksegi tag, Guido Rossi vezerigazgatoi posztot kapott a Telekom Italianal, ami mar akkor is gigaceg volt. Tudjatok ki volt az Telekom Italia akkori elnoke, akit Rossi valtott? Marco Tronchetti Provera, Moratti elnok ur bevallottan bizalmas baratja, aki egyebkent az Inter akkori foszponzora, a Pirelli tulajdonosa is volt. A polip keze messze eler.

3. De akkor most bunos volt az Inter?
A Juventus a calciopoli botrany utan szinten nem maradt a seggen, beperelte az Intert, szinten bunda gyanujaval. A beszolgaltatott hangfelvetelek alapjan egyertelmu, hogy az Inter birokat rendelt meccsekre, a leghiresebb eset peldaul a 2005-os olasz kupa elodonto visszavagoja, Inter-Cagliari meccs. A Cagliari elnoke akkor meg is mondta a dontetlennel zarodo elso meccs utan, hogy semmi ertelme lejatszani a visszavagot, mert az Internek iden ugyis nyernie kell valamit. De Moratti kapcsolatai miatt a vizsgalat nagyon lassan haladt, kozben az Inter bezsebelt meg 4 bajnoki cimet, 2010-ben pedig triplaztak. A jegyzokonyv vilagosan bebizonyitja azt is egyebkent, hogy a birok megvesztegeteseben (hatos szintu kihagas ugyebar) leginkabb az akkori sportigazgato, es a '70-es evek catenacciojanak legendas Inter vedoje, Facchetti volt benne legvastagabban. O nem sokkal az eljaras kezdete utan, 2006 szeptembereben elhunyt, igy o sosem kerult felelossegre vonasra. A 2011-es vizsgalat szerint Facchetti kituno viszonyt apolt tobbek kozott Paolo Bergamoval (a jatekvezetok kijeloleset ellato hivatal fejese) es Pierluigi Pairettoval (a partjelzok kijeloleset ellato hivatal fejese) is.

4. De akkor mire ment ki az egesz?
Ez persze csak maganvelemenyem, de arra, hogy egy olasz bajnoksagon jocskan tulnovo Juventust lefejezzenek. Persze akkoriban a Milan is brutal eros volt, meg az Inter is, de megis a Juventus tudott dominanciat kialakitani. A masodosztalyba valo visszasorolassal a brutal keret legnagyobb resze eligazolt (Ibrahimovic, Zambrotta, Vieira, Mutu, Thuram, Cannavaro). Legnagyobb tiszteletem azoknak, akik minden korulmeny ellenere is ott maradtak a csapatban. Del Piero, Buffon, Camoranesi, Trezeguet, Nedved, Chiellini.
Buffon egyebkent egyszer nyilatkozott is egy olyat, hogy: I'm not happy with the ways things are going at the moment. An Italian team doesn't win a Champions League since Milan beat Liverpool in 2007."
Nem veletlenul "felejtette" el a 2010-es Inter gyozelmet :D
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Veidt_madridista 2016.06.09. 22:21:39-kor.
Kép
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2016.05.21. 23:26:58

A Juve történelmi sikert ért el az idei kupagyőzelemmel, még senki sem tudtott "duplán duplázni" Olaszországban (megvédeni a bajnoki és a kupa címet is).

Szerintem a Milan jobban megérdemelte, ha nem is sokkal, de jobbak voltak ma. Ilyen a foci sajnos / nem sajnos, kár, hogy zsinórban harmadik évben megint nem indulnak semmilyen európai kupában... Így nagyon nehéz lesz visszatérni oda, ahová szerintem tartozna a klub a múltja miatt - az elitbe. Ez a kupa egy jó kis lökést adhatott volna, de jött Morata, és mindent eldöntött.

Grat a Juvénak azért! :)
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2016.05.03. 06:38:36

Boixos írta:
visca el barca írta:az öreg mekkorát vágott megint :shock: :D

https://rutube.ru/video/532f92a41b9564c ... /?ref=logo" target="_blank
igen, a kis gól is gól, ugye. :D
majdnem az élete szezonja a feribának, a padról. negyven évesen beérik az ember. :D
Nincs mese, tényleg le kell igazolni. 5-6 jó szezon még simán benne van. :-D
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2016.05.03. 06:26:24

visca el barca írta:az öreg mekkorát vágott megint :shock: :D

https://rutube.ru/video/532f92a41b9564c ... /?ref=logo" target="_blank
igen, a kis gól is gól, ugye. :D
majdnem az élete szezonja a feribának, a padról. negyven évesen beérik az ember. :D
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.05.02. 20:53:03

az öreg mekkorát vágott megint :shock: :D

https://rutube.ru/video/532f92a41b9564c ... /?ref=logo" target="_blank
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.04.25. 22:00:14

palesz77 írta: Ez kicsit off, de a MU hogyhogy nem akarja? Én csomó olyan hírt olvastam eddig, hogy nyártól ő veszi át Van Gaal helyét, azóta lemaradtam valamiről? (PSG-nél tárt karokkal várnák amúgy szeirntem.)

Napolinak meg csak gratulálni tudok, jól elszerencsétlenkedték a meccset. Második félidőben köze nem votl a Romanak a találkozóhoz, hát ehhez képest.. :D
Rosszul fogalmaztam. A sajtó szerint a Glazer család Mout akarta de Ferguson és Bobby Charlton megvétózták mert úgy gondolják, hogy nem illik bele a klub arculatába. A lényeg azon van , hogy a sajtó szerint. Az se elképzelhetetlen, hogy átveszi Van Gaal helyét, de ha elhisszük amit a sajtó ír akkor nem ez a legvalószínűbb forgatókönyv.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19578
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.04.25. 21:20:43

Feast4 írta:
Bob_Marley írta:Amilyen jól kezdett az Inter annyira összevisszaság lett a vége. Mourinhonak én is nagyon tudnék örülni, ő Kondogbiából is többet kitudna hozni szerintem. És lennének ott lehetőségek Llajic, Brozovic, Kondogbia, Telles de mégse megy.
Az a baj (ami nem baj) ennek a keretnek a fele szemét.Nincs egy kezdőre való igazán jő emberük és pénzük sincs.Ezt top edző nem vállalja be.
Vannak bőven lukak, de elvileg pénz jött. Ezért is volt főleg az utóbbi évekhez képest nagy bevásárlás Nyáron. Plusz jön új mezszponzor is. Mourinhonak meg van akkora neve, hogy rögtön érdekessé válik a piacon az inter és vonzóvá. Itt tényleg csak az a kérdés, hogy bevállalja-e. Akár szentimentális okok miatt akár amiatt, hogy azért akiket felsoroltam azokra úőgy gondolom lehet építeni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.04.25. 21:16:39

Alfa írta: A nagyobb csapatoknál vagy nincs hely vagy nem akarjál őt (lásd MU).
Ez kicsit off, de a MU hogyhogy nem akarja? Én csomó olyan hírt olvastam eddig, hogy nyártól ő veszi át Van Gaal helyét, azóta lemaradtam valamiről? (PSG-nél tárt karokkal várnák amúgy szeirntem.)

Napolinak meg csak gratulálni tudok, jól elszerencsétlenkedték a meccset. Második félidőben köze nem votl a Romanak a találkozóhoz, hát ehhez képest.. :D
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.04.25. 21:11:54

Alfa írta:
Nero. írta: Nem hiszem, hogy így jelenleg ebben a formában bevállalná az Intert. Top 3as edző, de ezzel a kerettel eredményeket nem lehet elérni.
Mou azt mondta, hogy az Interbe bármikor visszamenne függetlenül a keret minőségétől. Meccsen is volt ott nemrég. Szerintem kétesélyes Mou jövője, vagy elmegy az Interbe (erre elég nagy esély van) vagy szövetségi kapitány lesz belőle. A nagyobb csapatoknál vagy nincs hely vagy nem akarjál őt (lásd MU). Kisebb csapathoz pedig nem fog menni a neve miatt.
Azért a személyiségét ismerve maradjunk annyiba, hogy ezt inkább udvariasságból mondta. Mondjuk én nem bánnám, mert hiányzik egy erős Internazionale az európai focinak. Nekem egyébként. inkább az Adriano féle társaság jött be 2005 környékéről, ott elég komoly foci ment akkor de Mourinhoék is jók voltak persze.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.04.25. 21:07:58

Nero. írta: Nem hiszem, hogy így jelenleg ebben a formában bevállalná az Intert. Top 3as edző, de ezzel a kerettel eredményeket nem lehet elérni.
Mou azt mondta, hogy az Interbe bármikor visszamenne függetlenül a keret minőségétől. Meccsen is volt ott nemrég. Szerintem kétesélyes Mou jövője, vagy elmegy az Interbe (erre elég nagy esély van) vagy szövetségi kapitány lesz belőle. A nagyobb csapatoknál vagy nincs hely vagy nem akarjál őt (lásd MU). Kisebb csapathoz pedig nem fog menni a neve miatt.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.04.25. 20:54:31

Bob_Marley írta:Amilyen jól kezdett az Inter annyira összevisszaság lett a vége. Mourinhonak én is nagyon tudnék örülni, ő Kondogbiából is többet kitudna hozni szerintem. És lennének ott lehetőségek Llajic, Brozovic, Kondogbia, Telles de mégse megy.
Az a baj (ami nem baj) ennek a keretnek a fele szemét.Nincs egy kezdőre való igazán jő emberük és pénzük sincs.Ezt top edző nem vállalja be.
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.04.25. 20:27:28

Bob_Marley írta:Amilyen jól kezdett az Inter annyira összevisszaság lett a vége. Mourinhonak én is nagyon tudnék örülni, ő Kondogbiából is többet kitudna hozni szerintem. És lennének ott lehetőségek Llajic, Brozovic, Kondogbia, Telles de mégse megy.
Nem hiszem, hogy így jelenleg ebben a formában bevállalná az Intert. Top 3as edző, de ezzel a kerettel eredményeket nem lehet elérni.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19578
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.04.25. 20:21:32

Amilyen jól kezdett az Inter annyira összevisszaság lett a vége. Mourinhonak én is nagyon tudnék örülni, ő Kondogbiából is többet kitudna hozni szerintem. És lennének ott lehetőségek Llajic, Brozovic, Kondogbia, Telles de mégse megy.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2016.04.25. 17:39:34

ROmanak viszont nagyon kellett ez a három pont, remélem valahogy sikerül Nápoly elé verekedniük magukat.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.04.25. 17:16:34

roma-napoli 1:0, ezzel meg van a juve 34. bajnoki aranya (na jó, 32 :D ), zsinórban 5x nyertek. kezd uncsi lenni :D

milanoi csapat jövőre sem lesz bl-ben, elég nagy szégyen.... inter tulaj helyében kivágnám mancinit és visszacsábítanám murinnyót, hátha összejönne nekik vmi jobb a középszernél...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2016.04.23. 14:38:44

2 kupája és 2 szuperkupája van még, ennél többet nem is nagyon lehet kihozni ebből a Romából.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.04.20. 23:42:47

Elképesztő mekkora klublegenda, de a mai ellenére ő nagyon a klub fejére nőtt már és inkább AS Totti van már mint AS Roma.

Múltkor néztem, hogy össz-vissz egy bajnoki címe van meg ugye a VB. Azt hittem több mindent nyert.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.04.20. 22:51:59

visca el barca írta:az öreg totti jól tolja :D bejött a 86. percben, a következő két percben kettőt is vert :D spallettinek főhet a feje rendesen :D
Naaa ne túlozzunk






3 perc volt :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2016.04.20. 22:40:35

na, azért az kemény, hogy a negyvenéves TOTTI FERI bácsi becsámpáskodik a pályára a nyolcvanmittudoménhányadik percben csereként, amikor égünk 1-2re a torinotól, és a két kicsipici gólocskájával, megfordítja a mérkőzést!
nem mondott hülyeséget az, aki ezt terjeszti

Kép

veb, a kép miatt csúsztam... :lol: :lol:
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.04.20. 22:36:41

az öreg totti jól tolja :D bejött a 86. percben, a következő két percben kettőt is vert :D spallettinek főhet a feje rendesen :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.04.18. 20:02:45

Bob_Marley írta:kár lenne ha eltűnnének mint pl a Leeds.
ettől félek amugy én is, hogy leragadunk a második vonalban mint a leeds
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19578
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.04.18. 19:44:12

Mondjuk jogos volt a kérdés, mert a Marseille meg lassan kiesik a másodosztályba. :D Viccet félre téve, grat a Parmanak, jó kis csapat volt az, kár lenne ha eltűnnének mint pl a Leeds.
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése