Ligue 1 - Franciaország

Foci a Barçán kívül
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2016.04.01. 00:52:10

Lesz topic majd az Európa-bajnokságnak? :)

Kinek szurkoltok a tornán a magyarokon kívűl?

Sajnos Hollandia selejtezőbeli kudarcával nincs nekem második csapat, majd esetleg a torna alatt választok szimpatikus válogatottat, esetleg egy-egy ember miatt követem pl. az ukránokat és a törököket is pl.
"And my heart will leave you never."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.03.31. 20:25:38

PCsabi írta:Pont oda való.

A Csiangszu Szuning egy szezonra készen áll tizenötmillió eurót, mintegy 4 milliárd 704 millió forintot fizetni Balotellinek. A weboldal információi szerint az olasz támadó menedzsere állítólag már a húsvéti időszakban találkozott a kínai klub képviselőivel, hogy tárgyaljanak az ajánlatról.
Ez a 15 millió euró aláírási pénz lenne? Egyébként tényleg oda való, de nekem biztos nem kéne ilyen bomlasztó ember a csapatomba.

Az ultrákkal kapcsolatban meg Bobbal értek egyet. Én pl. a pirotechnikában sem látok túl sok fantáziát, nem értem felnőtt embereknek miért kell a tűzzel játszania, de biztos velem van a baj. Az esztelen törés-zúzásról, verekedésről meg nem is beszélve. Nálam ez már a bűnözés kategória.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.03.31. 20:22:57

visca el barca írta:biztos mindenkinél mást jelent az ultra, nálam az számít annak aki tökmindegy hol, kivel és mikor játszik a csapata, mindig ott van és nem szotyizik a meccsen, hanem folyamosan énekel, piroziok, gránátozik, kétrudasozik stb stb
Ebben azért nem teljesen értek egyet, mert nekem pl az már sok ha valaki megvadul és nem tud viselkedni. És nekem a balkáni már nagyon a ló túloldala. Tehát egy Partizan-Crvena ott tényleg benne van, hogy ha rosszkor vagy rossz helyen akkor még meg is halhatsz, de ha nem is ilyen drasztikus akkor is súlyosan is megsérülhetsz. Nekem ez már bőven a "jópofa" határán túlmegy. Az meg "Nyugaton" is megvan, hogy bármi van énekelnek, biztatnak. Nálam ez jelenti a szurkolást és ebben pl a Marseille ha már szóba került, akkor mindig olyan hogy bármilyen is a csapat kint vannak és biztatnak. Meg azért egy Sevilla-Betis is rendre szépen összehozza az embereket. :D De írtad hogy kinek mi, nekem inkább azért ez mint a "vad Balkán ".
Kép
Kép
Kép
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2016.03.31. 19:19:02

Pont oda való.

A Csiangszu Szuning egy szezonra készen áll tizenötmillió eurót, mintegy 4 milliárd 704 millió forintot fizetni Balotellinek. A weboldal információi szerint az olasz támadó menedzsere állítólag már a húsvéti időszakban találkozott a kínai klub képviselőivel, hogy tárgyaljanak az ajánlatról.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Tromort77

2016.03.31. 15:02:49

Bob_Marley írta: Tromort nagy örömére. :D Ezért is mondom, hogy a francnak se fog hiányozni Benzema.
Nem hát! :D

Odoxa/L'Équipe survey: 73% of the French public do not want to see Karim Benzema return to the French national team.


Akiket viszont szeretnének:
http://i.imgur.com/oDQ1y4H.png
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2016.03.31. 14:46:58

Köszi mindenkinek a segítséget, kelet felé tényleg brutális a hangulat ezek szerint.

A videók is elég durvák. :D

Marokkót viszont lehet, hogy kihagyom... :lol: :lol: :lol:
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2016.03.31. 14:34:12

Ha olyan nagyon messzire nem akarsz menni, akkor egy kolozsvári túra is érdekes lehet.
https://www.youtube.com/watch?v=OSIR4ssN5PM" target="_blank

Ők az U-drukkerek. CFR-U meccsen azért elég szép menetek szoktak lenni. Most az U csak a másodosztályban és 2-3 éven belül nem is jutnak fel, de remélem visszakerülnek, mert jók ezek a meccsek.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.03.31. 14:13:04

biztos mindenkinél mást jelent az ultra, nálam az számít annak aki tökmindegy hol, kivel és mikor játszik a csapata, mindig ott van és nem szotyizik a meccsen, hanem folyamosan énekel, piroziok, gránátozik, kétrudasozik stb stb
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.03.31. 12:46:02

visca el barca írta:igen, épp ezért írtam h ultrák. dortmundban meg liverpoolban nincsenek ultrák, ott szurkolók vannak akik seggrészegen énekelnek végig. az sem rossz, de teljesen más kávéház.

amugy 'kis' meccsen, kevés ultrával is lehet jó hangulatot csinálni, ott van pl a szlovén rangadó a ljubjana-maribor

https://www.youtube.com/watch?v=A0VlqIi0oY0" target="_blank

ezek régen itthon is megvoltak, de amiota a hájfejű bevezette a szinházosdit, azóta semmi...
Utóbbiakban egyetértek, ékes példája volt ennek nehány hazai meccs.

Viszont azt nem nagyon értem, h mi a különbség ultra é szurkoló között? Ugyanúgy vannak szervezett szurkoló csoportok nyugaton is, más kérdés, h rengeteg dolog ki van tiltva a stadionokból, BL meccsen pl az alkohol.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.03.31. 11:58:59

igen, épp ezért írtam h ultrák. dortmundban meg liverpoolban nincsenek ultrák, ott szurkolók vannak akik seggrészegen énekelnek végig. az sem rossz, de teljesen más kávéház.

amugy 'kis' meccsen, kevés ultrával is lehet jó hangulatot csinálni, ott van pl a szlovén rangadó a ljubjana-maribor

https://www.youtube.com/watch?v=A0VlqIi0oY0" target="_blank

ezek régen itthon is megvoltak, de amiota a hájfejű bevezette a szinházosdit, azóta semmi...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.03.31. 11:37:04

Szerintem ehhez hasonló hangulat Dortmundban, Madridban is van, csak háromszor ennyi emberrel, kivéve a bűnözés és a pirotechnika részét. Előbbit nem támogatom, utóbbi viszont parádés, rengeteget hozzátesz a hangulathoz, hiányzik az európai stadionokból. Bár sokszor egy kisebb stadion hangulatosabb, zártabb, közelebb van minden, jobban érik az ingerek az embert. Szóval vígan kimennék egy - a linkelthez hasonló - többször félbeszakadó meccsre, mégha az már a ló túloldala is. Szólj, ha tervezel valami balkáni túrát :)
De, ahogy mondtam is, meg lehet nézni a Fradi Újpestet az utolsó meccsen, az bárhol a világon megállja a helyét, nekem életem egyik legnagyobb futball élménye volt.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.03.31. 10:57:11

geridoss írta:Ha esetleg rám szakadna az ötös lottó főnyereménye, szeretném bejárni Európa legjobb hangulatú mérkőzéseit. Ehhez kérnék némi segítséget, jelenleg még csak elméleti kalandozásaimhoz. :D
nos, egykori ultraként ebben talán segíthetek. sok meglepetés nem lesz, rangadók ezerrel.

ha viszont "elvakult, fanatikus, őrjöngő" rajongókra vágysz, akkor nyugat-európát felejtsd el, ott ilyen szempontból nincs hangulat :D

fener-galata-besiktas trióból bármelyik egymás elleni.
aek-olympiakos-panathinaikos-paok szaloniki bármelyik egymás elleni.

a török szurkoli kulturához magamat idézem: 2013/2014, török bajnokság, fener-trabzon (?), a hazai ultrák miatt többször félbeszakad a meccs, stadionbezárás, súlyos visszaesőként pénzbünti és miegyebek. mivel 3 fordulóval a vége előtt a fener már bajnok volt, a csapat vezetői próbáltak vmit a szövetségnél lobbizni, hogy mégse zárt kapus meccsen legyen a bajnokavatás. a szövetség belement abba, hogy 14 év feletti férfiak nem mehetnek be, azokon kívül bárki. a sivaspor elleni (asszem' egyébként 0-0-s) meccsre, persze hogy kiment 50.000 nő és olyan hangulatot toltak, hogy magad alá csináltál volna :D képzeld el a férfiak mit csinálnak... mondjuk ezt: https://www.youtube.com/watch?v=FWGAKCYfEc0" target="_blank :D

igazából tök fölösleges felsorolni, a balkánon bárhova mehetsz városi rangadóra, olyan hangulat vagy h összehu*yozod magadat. bukarest, szófia stb stb.

de ha igazán bevállalós vagy, akkor elmész marokkóba egy casablancai raja-wydad túrára. jó eséllyel az lesz életed utolsó élménye :lol: :lol: :lol: :lol:

nálam a bakancslista első helyén egyébként egy partizan belgrád-crvena zvezda szerepel...
ott pl akár 90 percig is hallhatod/láthatod ezt (már ha épp nincs gránátrobbantgatás, vagy tömegverekedés :D )
https://www.youtube.com/watch?v=CNOMUd4SXtk" target="_blank

ajánlom a youtubeon az 'world of ultras' csatornát, ott ezrével találsz ilyen balkáni, kelet eu-i ultrás finomságokat
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.03.31. 07:55:48

Iden tenyleg nem tolja olyan hu de extran Reus, jelenleg Mkhitaryan fontosabb nekik szerintem.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.03.31. 02:36:46

Mondjuk szerintem Reus tett már le annyit az asztalra, hogy ne csak egy "kikiáltott tehetség legyen." Én mondjuk a Real helyében vinnék is CR helyére.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.03.30. 22:00:06

Subinho írta:Mii a helyzet a nemrég hatalmas tehetségnek kikiáltott és a VB-ről lemarado Reus-al? Tudtok róla vmit? Olaszok ellen csak csere volt....
Szezon elején nagyon jól ment neki, azóta kicsit visszaesett, de nem borzasztóan. Legalábbis nekem ez jött le azokból a meccsekből, melyeket láttam.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2016.03.30. 21:53:06

Mii a helyzet a nemrég hatalmas tehetségnek kikiáltott és a VB-ről lemarado Reus-al? Tudtok róla vmit? Olaszok ellen csak csere volt....
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.03.30. 21:28:19

LG írta:Valóban nagyon erős a francia keret, de tudjuk, hogy ez nem garancia a sikerhez. Ott a hazai pálya előnye is, de én nem igazán tudom hová tenni őket még. Ebben persze benne van az is, hogy a 2006-os VB óta rendre gyatrák a világeseményeken, pedig az elmúlt 10 évben sem voltak papíron rossz kereteik.
Rossz kereteik nem voltak, de ez most nagyon erős, talán feljuthat a '98-as keret szintjére.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.03.30. 21:23:16

Valóban nagyon erős a francia keret, de tudjuk, hogy ez nem garancia a sikerhez. Ott a hazai pálya előnye is, de én nem igazán tudom hová tenni őket még. Ebben persze benne van az is, hogy a 2006-os VB óta rendre gyatrák a világeseményeken, pedig az elmúlt 10 évben sem voltak papíron rossz kereteik.

A milyen meccsre érdemes elmenni a szurkolás miatt témához: nyilván nem veszi fel versenyt a legnagyobb európai rangadókkal, de azért egy DAC meccsnek is megvan a különleges hangulata, főleg magyar emberek számára:
https://www.youtube.com/watch?v=xSRP7aZJP2o" target="_blank
talán feljuthat a '98-as keret szintjére.
Csapat szinten TALÁN feljuthatnak, de ha egyénileg nézzük, azért messze nincsenek akkora klasszisaik, mint akkor. Mondjuk másnak sem...az minden idők egyik legerősebb kerete volt, igazi aranygeneráció.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára LG 2016.03.30. 21:33:20-kor.
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.03.30. 17:43:08

Varane tényleg echte francia ? Én eddig azt hittem , hogy minimum egyik szülője fekete .

Szerk: Közben utánanéztem. A szülők martiniquei-ek (Karib-tengeren levő francia gyarmat volt most pedig tengerentúli megye ) .
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15433
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.03.30. 17:18:32

Mondjuk a többiek közül is francia szülőkkel bírnak, meg nagy része Fro-ban is született, kitudja hányadik generációs bevándorlóként.
Németeknél a török-lengyel vonal erős, ez természetes.
Spanyoloknál, portugáloknál is brazilok jelen voltak/vannak.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.03.30. 16:36:19

Köszi. :)

Igen, én is arra gondoltam, hogy a szülei franciák és Franciaországban született. :)

Azért kicsit máshogy nézne ki a francia csapat. Meg persze a német is, stb...
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15433
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.03.30. 16:01:33

Alfa írta:
csababarca írta: Ki számít echte franciának? Azoknak hogy kell kinézniük?
Olyanoknak akiknek francia felmenői vannak és mondjuk nem algériai,ghánai és stb..

Ahha.
Akkor Lloris, Cabaye, Griezmann, Gignac, Varane, Matyi,Giruod, Digne, Jallet...ők biztosan.

Néhány feketénél nem találtam származást, szóval róluk nem tudom honnan származnak.
Matuidi-Angola
Evra-Szenegál
Sakho-Szenegál
Kante-Mali
Pogba-Guinea
Coman-Guinea
Koscielny-Lengyel
Moussa Sissoko-Mali

Ezeket szedtem össze hirtelen.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.03.30. 15:47:07

csababarca írta: Ki számít echte franciának? Azoknak hogy kell kinézniük?
Olyanoknak akiknek francia felmenői vannak és mondjuk nem algériai,ghánai és stb..
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15433
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.03.30. 15:36:19

S.Agüero írta:Amúgy a francia keretből ki az, aki echte francia?
Ki számít echte franciának? Azoknak hogy kell kinézniük?
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.03.30. 15:25:33

Amúgy a francia keretből ki az, aki echte francia?
Válasz küldése