Ligue 1 - Franciaország

Foci a Barçán kívül
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.09.02. 08:36:34

Ronaldo eszméletlen rekordot állított be tegnap. Biztos, hogy brutál háttérmunka zajlik ott, illetve a kitartása, küzdeni akarása is példaértékű. Hatalmas szerencse, hogy láthatjuk őt és Messit.
Kép
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.09.02. 07:24:18

sziasztok

senki nem emlegeti a franciak tegnap esti ballepeset? :)

Pjanic szinte golt szerzett szabadrugasbol, majd rogton utana vedelmi hibabol Dzeko lott egy vedhetetlen bombat

ex-jatekosunk egyenlitett egy fejesgollal, ami vegul a vedo kezerol pattant a kapuba, de Griezmannak adtak, a kapus csak a vonalon belulrol tudta kiutni

elegge eges ez az 1-1 a bosnyakok ellen :)
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.08.29. 22:55:52

csababarca írta:
2021.08.29. 22:52:44

Hát ezek ilyenek:D
Hiába gyenge a bajnokság, fizikális, Messi sem fog itt fickándozni.
PSG is akkor tudott helyzetet kialakítani ha kicsit fellazult a reims védekezése, amúgy semmi.
Ez a psg egy fazonnélküli csapat volt mindig is, kíváncsi vagyok hogy sikerül e rendes csapatot összerakniuk idén.
Messi meg nem fog itt olyan számokat hozni mint spanyolban, ez tuti.
Fu valami szornyu.. Oke,hogy fizikalisan kicsit erosebb liga,de ez hogy valaki kettoszor er a labdaba azt agyonrugjak..
Hanyinger egy foci.
Ezert nem lesz a Psg soha egy karakteres csapat. Most is az utolso 20percben,volt 4-5 passz,utana szabadrugas,megint 3-4, szabadrugas.
Igy nehez barmit is jatszani..
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.08.29. 22:52:44

miro. írta:
2021.08.29. 22:43:50
Nezte valaki ma a Psg meccset?
Nekem szerintem eletem elso francia bajnokija volt.
Semmi hangulat,tempo nulla,allando szabalytalansagok,rengeteg pontatlansag, ez az egesz hangulat meg foci ilyen agyatlan utca focira hasonlit eskuszom.
Szornyu volt.
Volt egy nagy bantu akit Messire allitottak,hat utotte vagta 20percen keresztul. Minden 2.percben valaki a foldon volt,mert agyon rugtak.
Valami borzalom volt ez a meccs.
Hát ezek ilyenek:D
Hiába gyenge a bajnokság, fizikális, Messi sem fog itt fickándozni.
PSG is akkor tudott helyzetet kialakítani ha kicsit fellazult a reims védekezése, amúgy semmi.
Ez a psg egy fazonnélküli csapat volt mindig is, kíváncsi vagyok hogy sikerül e rendes csapatot összerakniuk idén.
Messi meg nem fog itt olyan számokat hozni mint spanyolban, ez tuti.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.08.29. 22:43:50

Nezte valaki ma a Psg meccset?
Nekem szerintem eletem elso francia bajnokija volt.
Semmi hangulat,tempo nulla,allando szabalytalansagok,semmi ritmus,rengeteg pontatlansag, ez az egesz hangulat meg foci ilyen agyatlan utca focira hasonlit eskuszom.
Szornyu volt.
Volt egy nagy bantu akit Messire allitottak,hat utotte vagta 20percen keresztul. Minden 2.percben valaki a foldon volt,mert agyon rugtak.
Valami borzalom volt ez a meccs.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.08.29. 22:32:49

Az olyan helyzetekre, mint a mai szokták facen vagy tiktokon kommentelni, hogy dobj egy like-ot, ha fél szemmel Te is kíséred a PSG meccsét. :lol:
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21044
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.15. 16:39:18

Szerintem is nagyon sima lesz a bajnokság, ami viszont a BL-teljesítményükra nem biztos, hogy pozitívan fog hatni. Tegnap is pl. 3-0 után kaptak 2 gólt, mert belekényelmesedtek a saját erőfölényükbe. Úgy gondolom, jobb egy csapat számára, ha erős riválisai vannak, akik miatt élesnek kell maradniuk.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3184
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.08.15. 13:34:38

LG írta:
2021.08.14. 22:52:29
Az kemény, hogy a PSG Mesi, Nemyar és Di Maria nélkül is komoly támadóerőt képvisel. Ez azért jól jöhet nekik majd a BL-ben is, a Bayernban mikor kidőlt Lewa, azzal eltűnt belőlük az igazi átütő erő, itt viszont vannak többet, akik meccseket tudnak eldönteni.

A védekezés már húzósabb lehet, és ahhoz valószínűleg Messiék nem pozitív irányban tesznek majd hozzá.
Nem értek nagyon a francia bajnoksághoz, de az is meredek, hogy a Lille meg egy 0-4-el kezdett :D Meglepődnék ha ez a bajnokság nem lenne sima a Párizsnak, még a keret is elég mély ahogy látom, a bl meg teljesen kiszámíthatatlan, még a csoportkör után is.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2577
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2021.08.15. 01:22:18

Imádom Messit de tiszta szívemből kívánom, hogy soha semmit ne nyerjen ezzel az olajos pénzzel felpumpált csapatban! :twisted:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21044
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.14. 22:52:29

Az kemény, hogy a PSG Mesi, Nemyar és Di Maria nélkül is komoly támadóerőt képvisel. Ez azért jól jöhet nekik majd a BL-ben is, a Bayernban mikor kidőlt Lewa, azzal eltűnt belőlük az igazi átütő erő, itt viszont vannak többet, akik meccseket tudnak eldönteni.

A védekezés már húzósabb lehet, és ahhoz valószínűleg Messiék nem pozitív irányban tesznek majd hozzá.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3184
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.08.07. 20:06:21

davi10 írta:
2021.08.07. 17:19:07
A spanyoloknak megérte vkomolyan venni az Olimpiát megvan a hőn áhított ezüst! :D

Mondanom sem kell, Pedri vegigjátszotta a döntőt. A brazilok nyertek 2-1-re, Malcom gólja döntött.
Oyarzaballal csatárposzton eleve komolytalan volt az egész :D

Nekem egy ideig biztos elég volt a válogatott fociból, az hogy 10 meccsből 9 120 percig tart,attól ki vagyok. Remélem egyszer eltörlik a hosszabbítást is.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6572
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.07. 17:19:07

A spanyoloknak megérte vkomolyan venni az Olimpiát megvan a hőn áhított ezüst! :D

Mondanom sem kell, Pedri vegigjátszotta a döntőt. A brazilok nyertek 2-1-re, Malcom gólja döntött.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21044
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.07.03. 11:23:10

Gabriel Jesus-nak sikerült egy olyan megmozdulást összehozni Chile ellen, amit a labdarúgás legnagyobb hentesei is megirigyelhetnek. #-o
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6572
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.06.15. 19:47:03

carolynperry írta:
2021.06.15. 19:45:06
At least there would be some Netflix UEFA platform that, if you subscribe, you can watch all the existing European first class matches on it, with commentary in the language of your choice, live, stopped, scrolling, recorded, and so on
Köszönöm a fordítást a korábbi hsz-emre, viszlát!
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2021.06.08. 07:58:39

Érdemes elolvasni. Valami itt történt,ami vélhetőleg a jövő fociját is nagyban befolyásolni fogja.

https://www.portfolio.hu/uzlet/20210606 ... tot-486438

Nyilván elnagyoltan írnak a felfogásról (EXPECTED GOALS - XG) és a pontos szempontokat nem ismerjük, de ezek szerintem nem sokára köztudottak lesznek és bizonyos elemeket be fognak építeni a nagy klubbok is. Mindenesetre én azért majd ránézek egy-két Brentford meccsre! :lol:
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1782
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.05.27. 12:43:33

Beindult az edzőkeringő:
Zidane otthagyta a reált,Conte az intert,Juveba vélhetőleg visszatér Allegri.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
brownieheaven
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 14:08:04
Tartózkodási hely: München

2021.05.21. 09:35:56

geridoss írta:
2021.05.20. 20:37:14

De Németországban sokkal több van, aki esetleg ott él megnézhetné, mert csak német IP címről jönnek be azok. Ott van Forma1 is. (itt az mondjuk ingyenesen fogható csatornán megy, szóval nem kár érte nekem).
Nálunk La Liga, Serie A, Ligue 1 megy DAZN-on, a többi topligán (BL, PL, Bundesliga) meg osztoznak a Sky-al. De nagyon gyorsan terjeszkednek, kb öt éve jelentek meg nálunk 0 programmal, két éve meg már a BL felét átvették a Sky-tól, idén meg már az elődöntőtől a döntőig mindent ők közvetítenek.
Emellett az összes USA sport (UFC, NHL, NFL, NBA, MLB) náluk elérhető Németországban, és az Eurosportot is élőben lehet a platformon keresztül nézni.

Nagyon nagy opportunista birgád, elvileg amint a Szuperliga ötlete felrebbent, ők már a frontvonalban tárgyaltak a közvetítési jogokról. Gondolom otthon is majd szépen kivetik a szárnyukat egy-két versenyre.

Nem tudom ez mennyire univerzális dolog, vagy hogy ez Svájcban is így van-e, de itt nagyon ügyesen megtaláltak egy rést a sportközvetítési stílusban. Míg más csatornákon híresen karótnyelt 60-as arcok a német futballkommentátorok, a DAZN-hoz leültettek egy csomó nemrég visszavonult fiatal focistát, akik amellett hogy hozzáértő módon közvetítenek, és nagyon jól elemeznek, nem szégyenlősek egy-két humoros hozzászólást is bedobni, és álalában sokkal lazább nyelvezettel beszélnek mint amit a klasszikus sportkommentátoroktól megszoktunk.

Németül tudóknak itt egy zseniális példa: https://www.youtube.com/watch?v=lPKljDKbiMU Itt Candreva hatalmas találatánál a német kommentátor simán elereszt egy "Leck mich am Arsch"-t (〜nyald meg a s*ggem), az ilyesmi náluk abszolút elfér, és szerintem szórakoztató is.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2021.05.20. 20:37:14

Magyarországon még csak box és UFC van rajta, de úgy tudom hamarosan oda is megy a többi sport.

Még itt Svájcban is kevesebb választék van, mint Németországban.

Jelenleg itt, ami népszerű ligák:

NFL, NBA, NHL, Darts Premier League, Pool, Moto GP, tenisz meg kerékpár, azokból elég sok verseny megy.
Fociból: Bundesliga, La Liga, Angol 2. osztály, holland, portugál bajnokság, spanyol kupa, BL és nagyobb világversenyek.

Kb Netflix áron megy (13 frank havonta, ami 4000 Ft kb, de van éves kedvezmény, úgy olyan 3300 körülre jön ki havonta).

De Németországban sokkal több van, aki esetleg ott él megnézhetné, mert csak német IP címről jönnek be azok. Ott van Forma1 is. (itt az mondjuk ingyenesen fogható csatornán megy, szóval nem kár érte nekem).

Annyiból problémás a dolog, hogy ugyanúgy működik, mint a TV csatornák esetében. Meg kell vásárolni a közvetítési jogot, de ha valakinek még élő szerződése van, akkor hiába jön a DAZN és mondja, hogy majd ő közvetíti, akkor az halott ügy. Vagyis csak akkor, ha kizárólagos közvetítő az adott csatorna. Pl. a BL meccsek itt mennek TV-ben is, Bundesliga is, de ugyanúgy adja a DAZN is. Minden élőben természetesen.

Vannak fent meccs összefoglalók, sport dokumentumfilmek és hasonlók, szóval nem csak a live meccsek miatt éri meg, egész jó kis cucc ez, a sportrajongók Netflixe, ahogy már emlegettem. Nem véletlenül.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2021.05.20. 11:27:15

davi10 írta:
2021.05.19. 20:09:09
PCsabi írta:
2021.05.19. 19:25:05
The European Parliament has approved a new technology that will remove any illegal football broadcast in less than 30 minutes after it starts. "Just like you can't enter a stadium without buying a ticket, same thing for the internet."

(Source: @partidazocope)
Nagyon helyes, a futball mindenkié, vagy most mi van?

Amúgy bekaphatják, nem olyan egyszerű megoldani ezt. Legalább lenne valami Netflix-féle UEFA-platform, amire ha előfizetsz, akkor azon tudod nézni az összes létező európai elsőosztályú meccset, választható nyelvű kommentárral, élőben, megállítva, tekergetve, felvéve stb.
Arra még elő is fizetnék, igazából tv-előfizetésem is csak a meccsek miatt van.
Akkor én is inkább lemondanám a tv-met, mert szintén zenész! Néztem ezt a DAZN-t. De nekem egyelőre csak UFC meg Box -ot reklámoz. Van valakinek valamilyen részletes leírása róla?
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6572
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.05.20. 08:32:28

geridoss írta:
2021.05.19. 23:39:47

Van egyébként, úgy hívják, DAZN :mrgreen:

Itt Svájcban már megy egy ideje, nagyon jó kis cucc, bár nem az összes liga megy rajta, de német, spanyol, francia, holland, BL megy, nekem ez elég.
Na, a hanyatló nyugat... :D Mennyibe kostál?
Én bevallom, igénylem a magyar kommentátorokat. Nekem is néha sok, az m4-en az Araúzsózás meg Farkas Norbi "xy tűnik fel a kilences pozíciójában", Hajdú B vicceskedései meg még sorolhatnám., de ha csak a háttérbe megy a meccs és nem annyira figyelek, akkor a magyar szöveget előbb feldolgozza az agyam, hogy érdemes-e odanézni.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2021.05.19. 23:39:47

davi10 írta:
2021.05.19. 20:09:09
PCsabi írta:
2021.05.19. 19:25:05
The European Parliament has approved a new technology that will remove any illegal football broadcast in less than 30 minutes after it starts. "Just like you can't enter a stadium without buying a ticket, same thing for the internet."

(Source: @partidazocope)

Amúgy bekaphatják, nem olyan egyszerű megoldani ezt. Legalább lenne valami Netflix-féle UEFA-platform, amire ha előfizetsz, akkor azon tudod nézni az összes létező európai elsőosztályú meccset, választható nyelvű kommentárral, élőben, megállítva, tekergetve, felvéve stb.
Arra még elő is fizetnék, igazából tv-előfizetésem is csak a meccsek miatt van.
Van egyébként, úgy hívják, DAZN :mrgreen:

Itt Svájcban már megy egy ideje, nagyon jó kis cucc, bár nem az összes liga megy rajta, de német, spanyol, francia, holland, BL megy, nekem ez elég.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6572
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.05.19. 20:09:09

PCsabi írta:
2021.05.19. 19:25:05
The European Parliament has approved a new technology that will remove any illegal football broadcast in less than 30 minutes after it starts. "Just like you can't enter a stadium without buying a ticket, same thing for the internet."

(Source: @partidazocope)
Nagyon helyes, a futball mindenkié, vagy most mi van?

Amúgy bekaphatják, nem olyan egyszerű megoldani ezt. Legalább lenne valami Netflix-féle UEFA-platform, amire ha előfizetsz, akkor azon tudod nézni az összes létező európai elsőosztályú meccset, választható nyelvű kommentárral, élőben, megállítva, tekergetve, felvéve stb.
Arra még elő is fizetnék, igazából tv-előfizetésem is csak a meccsek miatt van.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2021.05.19. 19:25:05

Benzema újra a válogatottban :D Amúgy én a helyében visszamondtam volna...


The European Parliament has approved a new technology that will remove any illegal football broadcast in less than 30 minutes after it starts. "Just like you can't enter a stadium without buying a ticket, same thing for the internet."

(Source: @partidazocope)
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3470
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2021.05.09. 23:30:06

Pontokat bukott a PSG, így 2 fordulóval a vége előtt 3 pontos előnye van a Lille-nek, akik otthon játszanak a St. Etienne ellen, és zárnak idegenben az Angers ellen. BL után sanszos, hogy a bajnokság sem lesz meg Neymaréknak.. :lol: :lol:
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1899
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.04.27. 17:59:31

grgly50 írta:
2021.04.27. 15:11:54
Szó sincs vitáról!
Én is olvastam ezt az interjút egy másik újságíró tollából, egy másik lapnál. Abban nem volt ilyen szöveg.
Akkor most ki mond igazat?
Jah, közben megtaláltam az eredeti DailyMail interjút: https://www.dailymail.co.uk/sport/sport ... cheme.html

Ebben a beidézett részt ilyen formában tényleg nem mondja, tehát ez egy hiba volt a részemről. Az idézet azoknak a tömör kivonata, amiket viszont valóban lenyilatkozott, de magát az interjút elolvasva nem vészes a pali. A laposföldezést mondjuk tényleg elkövette.
Válasz küldése