Ligue 1 - Franciaország

Foci a Barçán kívül
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.07.05. 10:31:50

Csak az első meccset tudtam megnézni a tegnapiak közül, de így is mosott [auto_cenzúra] vagyok, de megérte! Jó kis mérkőzés volt az Uruguay-Peru, az első jó meccs a Copán, amit láttam (bár ahogy olvastam amúgy is). Bár az uruk sem nyertek, de sokkal összeszedettebb csapatot alkotnak, mint a másik két fő esélyes. Lassan átrendeződnek az oddsok.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21160
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.07.05. 10:01:38

Az u17-s VB-b végül is ki nem ütötte Németország az angolokat, de 3-2-re nyertünk, hozzá kell tenni, h volt 3-0 is, és akár jóval több is lehetett volna. De így alakult, mos megúszták ennyivel. :lol:
Leomessi14
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2009.03.04. 08:18:38

2011.07.05. 09:19:34

Na a mai meccsek mar jobbak voltak.
Cheile nagyon szepen focizott,de mindent kihagyott es meg igy i nyerni tudott.
Perunak pedig vegre volt taktikaja,a szoros emberfogassal nem sokat tudtak kezdeni az uruk...es meg a kontraik is jok voltak.
Kép
Lui1698:Ibra ugy kovetkezmenyei!

2011 Nyar:Dani Alves az Inter játékosa! A milánói klub 15+4 köbméter homokot és Alexandre Pato e-mail címét adja a braziért cserébe.
2012:az angolok valamivel több, mint 6 liter málnaszörpöt fizetnek az argentínért
Valbali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2008.06.25. 18:07:31

2011.07.05. 00:30:22

Eddig a kiscsapatok tornája ez. :)
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.07.04. 17:11:48

LG írta: Hát az utolsó Afrika kupa is hatalmas csalódás volt, könnyen lehet ez is az lesz. Sztem nem véletlen az utolsó 2 VB európai dominanciája sem. Ha a játékoskereteket nézzük, még annyira nincsenek is lemaradva a Dél-Amerikai, ill. ázsiai csapatok, de szervezettségben, taktikában sehol sincsenek.
Azért tegnap Venezuela nagyon szépen szervezetten focizott, öröm volt nézni ahogy kialakítottak kis háromszögeket, s zavarták a labdásokat!Az más kérdés, hogy a brazilok dinamikusabb is játszhattak volna, az éjszaki meccs meg egyáltalán nem volt rossz!Elizaga nagyokat fogott a maga 39 évével!S simán lehetett volna 1:1 a meccs is!Eddig én ezt a 2 mérkőzést láttam, szerintem nincsen akkora gond a színvonallal!Első meccseken mindenkinek az a cél, hogy pont legyen!
Kép
Kép
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21160
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.07.04. 16:54:03

Enjoy írta:Biztos írták már korábban előttem, de valami iszonyat pocsék ez a CopaAmerica. Alig vannak helyzetek, gólokról nem is beszélve.
Tegnap el is aludtam a brazilok második félidején, de látom nem maradtam le sok mindenről...
Ez eddig szégyen! Nem hiszem, hogy nekem lennének iszonyatosan nagyok az elvárásaim. :evil:
Hát az utolsó Afrika kupa is hatalmas csalódás volt, könnyen lehet ez is az lesz. Sztem nem véletlen az utolsó 2 VB európai dominanciája sem. Ha a játékoskereteket nézzük, még annyira nincsenek is lemaradva a Dél-Amerikai, ill. ázsiai csapatok, de szervezettségben, taktikában sehol sincsenek.
Enjoy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 693
Csatlakozott: 2008.07.15. 14:07:18
Tartózkodási hely: Győr

2011.07.04. 16:47:23

Biztos írták már korábban előttem, de valami iszonyat pocsék ez a CopaAmerica. Alig vannak helyzetek, gólokról nem is beszélve.
Tegnap el is aludtam a brazilok második félidején, de látom nem maradtam le sok mindenről...
Ez eddig szégyen! Nem hiszem, hogy nekem lennének iszonyatosan nagyok az elvárásaim. :evil:
Kép
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2011.07.04. 15:46:03

Lionel Kicsi Messi írta:A Premier League újonca, a Swansea komoly statisztikai mutatókkal rendelkező támadót nézett ki magának: a Barcelon B-csapatának csatárát, Jonathan Sorianót szeretné megszerezni a walesi gárda. A 25 éves támadó az elmúlt idényben a spanyol másodosztály gólkirálya volt, a rájátszással együtt 36 meccsen 32 góllal. Ezzel a teljesítménnyel Soriano a Swansea mellett a Wigan, az Udinese és az Olympique Marseille figyelmét is magára vonta, ám a walesiek mindenkinél előbb szeretnék felvenni a kapcsolatot a játékossal.
- A napokban találkozom a játékos képviselőivel, és remélem, hogy gyorsan sikerül is nyélbe ütnünk az üzletet. Nagy szükségünk volna Sorianóra, számunkra ő a tökéletes játékos. Olyan adottságokkal rendelkezik, amelyekkel tökéletesen illeszkedik a játékstílusba, amelyet képviselünk, és amelyben hiszünk - mondta a Swansea elnöke, Huw Jenkins.

Remélem nem viszik el a B csapattól!:/ Mondjuk lehet az angol premier liga jót tenne neki!
Szerintem ha kap egy megfelelő ajánlatot, éljen csak vele. A nagycsapatban a kora miatt szerintem nem vár rá nagy jövő, míg a B-ből azért már jócskán kinőtt. Ha jó pénzt kapunk érte, szerintem mehet, és egy jó kis játékos válhat belőle a későbbiekben. Csak kérdéses, hogy a Premier League mennyire feküdne neki... :roll:
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Lionel Kicsi Messi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 988
Csatlakozott: 2007.12.28. 12:51:09
Tartózkodási hely: Kaposvár

2011.07.04. 15:31:13

A Premier League újonca, a Swansea komoly statisztikai mutatókkal rendelkező támadót nézett ki magának: a Barcelon B-csapatának csatárát, Jonathan Sorianót szeretné megszerezni a walesi gárda. A 25 éves támadó az elmúlt idényben a spanyol másodosztály gólkirálya volt, a rájátszással együtt 36 meccsen 32 góllal. Ezzel a teljesítménnyel Soriano a Swansea mellett a Wigan, az Udinese és az Olympique Marseille figyelmét is magára vonta, ám a walesiek mindenkinél előbb szeretnék felvenni a kapcsolatot a játékossal.
- A napokban találkozom a játékos képviselőivel, és remélem, hogy gyorsan sikerül is nyélbe ütnünk az üzletet. Nagy szükségünk volna Sorianóra, számunkra ő a tökéletes játékos. Olyan adottságokkal rendelkezik, amelyekkel tökéletesen illeszkedik a játékstílusba, amelyet képviselünk, és amelyben hiszünk - mondta a Swansea elnöke, Huw Jenkins.

Remélem nem viszik el a B csapattól!:/ Mondjuk lehet az angol premier liga jót tenne neki!
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.07.04. 13:01:09

LG írta:
daffy írta:
a srácok azért túlsztároltak,mert ők a trükkös focit játsszák,ami
1. tetszik a közönségüknek
2. nagyon nem nyomnak ilyet máshol már
Ebben igazad van, aki pl. jól tud biciklizni, kötényeket osztani, esernyőzni, trükközni, az általában túlsztárolt lesz. Egy dolog, h a közönség egy részének tetszik. Én is szeretem az ilyen játékosokat, de csak akkor, h ha e mellett valóban hasznos és jó játékot nyújtanak, nemcsak feleslegesen, agyatlanul cifrázzák a játékot.
Majd meglátjuk, h mi lesz ezekből a gyerekekből, mindenesetre azért meglepődnék ha Ronaldinho, Deco szintű zsenik válnának belőlük.
ez a hazájukban nem igen szokott megváltozni. oda elég az agyatlan cselezés is. ha átjönnek és rendes edző foglalkozik velük,akkor majd a felesleget levetkőzhetik,ganso és lucas le is fogja,ebben biztos vagyok
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21160
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.07.04. 12:57:36

daffy írta:
a srácok azért túlsztároltak,mert ők a trükkös focit játsszák,ami
1. tetszik a közönségüknek
2. nagyon nem nyomnak ilyet máshol már
Ebben igazad van, aki pl. jól tud biciklizni, kötényeket osztani, esernyőzni, trükközni, az általában túlsztárolt lesz. Egy dolog, h a közönség egy részének tetszik. Én is szeretem az ilyen játékosokat, de csak akkor, h ha e mellett valóban hasznos és jó játékot nyújtanak, nemcsak feleslegesen, agyatlanul cifrázzák a játékot.
Majd meglátjuk, h mi lesz ezekből a gyerekekből, mindenesetre azért meglepődnék ha Ronaldinho, Deco szintű zsenik válnának belőlük.
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.07.04. 12:44:00

Nem lehet csak a túlsztárolt fiatalokra kenni ezt a tegnapi meccset. Ennél azért láthatóan többet tudnak, de akárcsak az argentinoknál, itt sem állt össze a taktika, a csapat még egyáltalán.

Nagyon hiányoltam a középpályát is, Lucas és Ramires szereplése külön-külön is megkérdőjelezhető, hát még így... Paolo Henrique pedig képtelen volt olvasni a játékot, nagyon nem tudta mit kellene itt kezdeni most. Modern foci középpálya nélkül?

Nekem Pato tetszett a támadótrióból, igaz kihagyta a ziccereit és nem csinált igazából semmi kiemelkedőt, de látszik rajta, hogy sokkal sokoldalúbb játékos, mint a másik kettő. Hiába, a Milanba most már belevertek a fejébe pár dolgot.

Neymar minden, ami nem Pedro, örülök, hogy azért komolyabban nem merült fel a neve a Barcánál, mert nagyon sokat kellene alakítani rajta.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2011.07.04. 12:38:22

Game90 írta:Nike adott egy kis ajándékot Ronaldonak:
http://triko.blog.nepsport.hu/archives/ ... alt_labak/
ronaldo jo sulyban van. akkora feje van mint egy lufi :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Cumbee
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2009.08.16. 17:11:11

2011.07.04. 12:34:54

Igazából szerintem 1 bajuk volt tegnap a fiatal braziloknak. Volt velük szemben egy védelem. Az igazság az, hogy nem nagyon nézem a Brazil bajnokságot, max összefoglalókat lesek meg, de engem azok a meccsek mindig egy keményebb All-Star gálára emlékeztetnek. Mintha úgy lennének vele a csapatok, hogy jól van védekezünk-védekezünk, de azért ne basszuk már el a játékot azzal, hogy komolyan is csináljuk.
Ilyenkor meg jön a meglepi, hogy az ellenfél védője oda is lép, esetleg testtel elnyomja őket, meg be-bevetődnek a labda elé. Ettől függetlenül meggyőződésem, hogy legkésőbb az egyenes kieséses szakaszra már összeáll a játékuk és jó eredményt érnek majd el, csak hát így most azért fura.
Amúgy azért nem olyan [auto_cenzúra] ez a kis brazil olimpiai válogatott.:D Vágja valaki, hogy mi az átlagéletkor a mostani Copa csapatoknál? Úgy tűnik ők most kicsit más utat választottak mint az európaiak és nagyon ráfeküdtek a fiatalításra.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2011.07.04. 12:14:09

daffy írta: ki van még a santosból? neymar és ennyi.
Ganso is onnan van, ha jól tudom.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2011.07.04. 12:11:27

Alvest és Neymart szerintem fel sem ismerném, ha a Blahán sétálgatnának :D :
http://kiajobb.blog.nepsport.hu/archive ... bb_brazil/

Nike adott egy kis ajándékot Ronaldonak:
http://triko.blog.nepsport.hu/archives/ ... alt_labak/
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.07.04. 11:56:45

Barcaman1993 írta:
daffy írta:pl hogy a taktika olyan volt,mintha mourinho állította volna össze. a copa leggyengébb csapata ellen is teli voltak védekező emberekkel.
ki van még a santosból? neymar és ennyi.
Ebben igazad van. Egyébként még ott van Elano, de úgy látszik annyira nem figyeltem oda. Teljesen meg voltam győződve, hogy 5-6 ember van a Santosból. Bocs, akkor hogy hülyeséget írtam.
nem érdekes. bob összefoglalta a lényeget,sok mást nem tudok hozzátenni. a klubjában megmutatja hétről-hétre,hogy miért tartom ígéretesebbnek neymarnál. az egyetlen buktató a viszonylagos sérülékenysége lehet. a milan álmai klubja és ha minden igaz télen oda is igazolhat. remekül helyt fog állni,ebben biztos vagyok.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.07.04. 11:40:37

daffy írta:pl hogy a taktika olyan volt,mintha mourinho állította volna össze. a copa leggyengébb csapata ellen is teli voltak védekező emberekkel.
ki van még a santosból? neymar és ennyi.
Ebben igazad van. Egyébként még ott van Elano, de úgy látszik annyira nem figyeltem oda. Teljesen meg voltam győződve, hogy 5-6 ember van a Santosból. Bocs, akkor hogy hülyeséget írtam.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.07.04. 11:28:27

Nem erre kell gondolni, hogy idegen környezet!Először is csak otthon játszott a Santosban, rendben utazgatás Libertadores kupa stb, de felnőtt válogatottban játszott eddig 2 meccset, s lehet akármekkora tehetség valaki, emberileg mindenki más, s másként kezeli a kialakult helyzetet!Most elmentek az „ellenség” földjére Copa Americára, ahol mindenki kiugrást vár, s erre lehet mondani idegen környezet!És a szerkezetben is van különbség a válogatott és a Santos között!Azért van ellenpélda is bőven Ganso játékára, akit én is nagyon szeretek, mert egyszerű tiszta okos focit láttam eddig tőle, most meg volt szeppenve, de semmi jelentősége nincs ennek a 0:0nak, ahogy az argentin 1:1nek sincs!
Lg Hulk-ban igazad van nem vitatom, csak megjegyeztem, hogy Fred meghívása sem érdemtelen!
Kép
Kép
Kép
Avatar
Piqué
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 321
Csatlakozott: 2010.11.17. 21:57:26

2011.07.04. 11:28:18

Ganso passzainak 98%-a rossz volt,nem is az,hogy pontatlanok voltak,hanem gyengék.Nekem még Ramires játéka is elég pocsék volt.Hát mit mondjak behozta Elanot...vele se lettek előrébb...Majd meglátjuk Venezuelánál csak erősebb csapatok vannak a csoportba,kíváncsi leszek.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.07.04. 11:24:10

Barcaman1993 írta: Ez nagy ez az idegen környezetes duma. Azért nem arról van itt szó, hogy elkerült egy francia csapathoz, ahol kukkot nem ért. A "fél csapat/keret" kis túlzással a Santosból való, mindenki az anyanyelvén beszél. Mi ebben az idegen környezet?
pl hogy a taktika olyan volt,mintha mourinho állította volna össze. a copa leggyengébb csapata ellen is teli voltak védekező emberekkel.
ki van még a santosból? neymar és ennyi.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.07.04. 11:20:58

daffy írta:
barca99 írta: Főleg az utóbbi tűnt értékelhetetlennek, Dani Alves jobbhátvédként okosabban irányított, mint a 10-es. :)
mert idegen közegben játszott. a klubjában mutatott játéka nem is hasonlít erre. egyébként pedig ez 1 meccs volt,nem vonnék le következtetéseket még.

a srácok azért túlsztároltak,mert ők a trükkös focit játsszák,ami
1. tetszik a közönségüknek
2. nagyon nem nyomnak ilyet máshol már
Ez nagy ez az idegen környezetes duma. Azért nem arról van itt szó, hogy elkerült egy francia csapathoz, ahol kukkot nem ért. A "fél csapat/keret" kis túlzással a Santosból való, mindenki az anyanyelvén beszél. Mi ebben az idegen környezet?

Közbeszólnék ebbe a túlsztároltság okait vitató kérdésbe. A focinak van egy olyan örök szabálya, hogy egy csapat annyit tud játszani amennyit az ellenfél engedi neki. Nekem ne mesélje be senki, hogy a brazilok tudnak csak teknikás futballt játszani. Vannak itt spanyolok, franciák, németek akik ugyanúgy képzettek, mint a brazilok, csak nekik normális védőkkel kell megküzdeniük és szervezet csapatok ellen. Na ez Brazíliában nem igazán van meg. Tegnap aki látta a meccset, az szinte majdnem ugyanazt tapasztalhatta, mint a VB-n. A brazil védelem nagyon jó, viszont a középpálya és a csatársor a vicc kategóriájába tartozik. Mindenki a sját érdekeit, céljait, szórakoztatását, ünneplését tartja szem előtt, ahelyett, hogy egy kicsit jobban odafigyelnének és egy normális akciót próbálnának kezdeményezni. Lucas, Ganso, Ramires, Robinho, Neymar, Pato 6-os nem hasonlítható mondjuk egy Ronaldo, Rivaldo, Ronaldinho, Kaká, Zé Roberto, Émerson/Gilberto Silva fémjelezte brazil válogatotthoz.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Barcaman1993 2011.07.04. 11:35:34-kor.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.07.04. 11:16:22

barca99 írta: Főleg az utóbbi tűnt értékelhetetlennek, Dani Alves jobbhátvédként okosabban irányított, mint a 10-es. :)
mert idegen közegben játszott. a klubjában mutatott játéka nem is hasonlít erre. egyébként pedig ez 1 meccs volt,nem vonnék le következtetéseket még.

a srácok azért túlsztároltak,mert ők a trükkös focit játsszák,ami
1. tetszik a közönségüknek
2. nagyon nem nyomnak ilyet máshol már
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.07.04. 11:14:21

Neymar vs Venezuela szöv. kapitánya a szünetben: http://www.pepsifoci.hu/node/93700
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2011.07.04. 11:07:26

Game90 írta:
Rivaldo11 írta:Fogalmam sincs, mivel érdemli ki Leiva a kezdőt-sőt, a kerettagságot-de legyen.
Pont az előbb olvastam ezt a cikket, kicsit osztja a brazilokat:
http://copaamerica.blog.nepsport.hu/arc ... to_halott/

Ebben volt ez :D :
Ellentétben a modern labdarúgás egyik legnagyobb rejtélyével, Lucas Leivával szemben. Az ember, aki semmihez nem ért. Még a legelvakultabb Liverpool drukkerek is azzal mentegetik csak a csapatba kerülését, hogy idén már nem annyira [auto_cenzúra]. Gólt nem szerzett a szezonban, asszisztja kettő volt, valamiért ez mégis válogatottságot ér. Ő lehet a leggyengébb láncszem, főleg ha Arangoval kerül szembe az esti meccsen, amire azért elég nagy esély van.

Ezen meg 10 perce szakadok :lol: :
Cseréje Victor, aki Európát még csak térképen látta (a Grémioban véd éppen), harmadik számúnak pedig Jeffersont nevezték, akiről nem sokat tudni, de talán nem Al Bundyék szomszédjáról van szó.
Az utolsó bekezdés hatalmas :lol: :
A neveken végigfutva ez minden idők egyik leggyengébb selecaoja, talán még Hegyi Iván sem bízik a címvédésben. Kitűnő alkalom tehát arra, hogy a Copák történetének egyik legnagyobb pofáraesésén szórakozzon mindenki, aki Brazília ellen drukkol. Argentin testvéreink mellett számítunk mindenki biztatására, aki nem szereti a világnak ezt a (valójában igen nagy) szegletét. Sosem bocsájtjuk meg nekik Isaurát és a temérdek gagyi szappanoperát. Hogy két vébé között kiirtanak egy magyarországnyi őserdőt. Hogy a világ minden bajnokságát elárasztják a favellákból kirajzó álfocisták. Túliot, Denilsont, Klébersont, Felipe Melot. Ronaldinho idióta vigyorát, Ronaldo überciki frizuráját, a színpadias keresztet vetést és a színészkedést. Minden jóérzésű drukker köteles a kiscsapatnak szurkolni, már csak a magyar származású Miku miatt is, hátha Farkas és Détári emlékezetes találatai után újra láthatunk egy gyönyörű magyar gólt a brazil hálóban. És ha mindez még nem lenne elég, ismét mutatunk egy mutatós 'zuelai latinát, aki nem egy súlycsoport a karneválon vadászó traveszti r**ancokkal. Hajrá Venezuela!
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Válasz küldése