Ligue 1 - Franciaország

Foci a Barçán kívül
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.03.27. 12:25:41

ktm írta:Gyakorlatilag kijutottak, matematikailag nem. Ahhoz kevés az előny és túl sok a meccs.
hát nem tudom, a mögöttük lévőek még játszogatnak egymással, szóval szerintem kb 1-2%-nál több esély nem lehet olyan forgatókönyvre, hogy pont minden meccs úgy alakul, hogy 4-en megelőzzék őket.
de a lényeg, hogy kinn lesznek, bár papírforma volt.
a spanyolok mellett értük szorítok nemzetközi szinten.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.03.27. 08:34:15

látva a két Spanyol meccset,(is) néhány markáns jellemző: mesés technikai tudás majdnem minden szinten, ami hiány : a lövő technika. góllövő csatárok hiánya,(innen a gólszegény győzelmek) sem Villa sem Pedro de a többi kispados sem méltó jelenleg a csapathoz, a védelem ugyan gyengébb, de a bomba erős középpályával együtt képes lefocizni még az olyan drabális fizikumú csapatokat is mint éppen a Franciák voltak.Iniesta a világ tetején!! tegnap is befűzte az egész védelmüket, ha mondjuk Ribery nem ellene, hanem mellette játszik kaptak volna egy ötöst a Franciák. Valdés jól hozta magát, a Finnek ellen (szerintem)lepke, tegnap két biztos gólt is kitolt.
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2013.03.27. 07:34:35

Gyakorlatilag kijutottak, matematikailag nem. Ahhoz kevés az előny és túl sok a meccs.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.03.27. 03:09:45

szerintem kijutottak az argentinok matematikailag is a vébére a mai botlás ellenére, vagyis ránézésre nagyon úgy tűnik.

1. argentina - 11m - 24p
2. ecuador - 10m - 20p
3. kolumbia - 10m- 19p
4. chile - 11m - 15p
-----------------------------
5. venezuela - 11m - 15p
-----------------------------
6. uruguay - 11m - 13p
7. peru - 10m - 11p
8. bolivia - 11m - 9p
9. paraguay - 11m - 8p

9 pont előnyük van az 5. helyezettel szemben úgy, hogy már csak 5 mérkőzés van hátra, és ugyebár még a többi kijutásra pályázó is játszogat még egymással, ergo szórni fogják a pontokat mindenképpen.
szerintem ez a kijutás tehát már most zsebben van nekik matematikailag.

ami pedig innen még elég biztosnak tűnik, hogy a paraguayi válogatottal nem fogunk találkozni a vébén.
Avatar
VictorValdes19
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 2836
Csatlakozott: 2006.07.21. 13:09:35
Tartózkodási hely: Szentpétervár

2013.03.26. 22:53:37

Hollandok nagyon simán nyertek (megint). Janmaat valamiért nem szimpatikus nekem, de tény, hogy az észtek és most a románok ellen is nagyszerűen játszott. Úgy néz ki, van Gaal őt preferálja jobbhátvéd posztra. De legalább megvan a bőség zavara. Majd 8 évig nem fog egy értelmes jobbhátvédje az Oranjenak, most meg Janmaat, van Rhijn, vdW.
De Vrijből meg nagyon nagy tanár lesz. 21 éves, de olyan magabiztos, higgadt. Szívem szerint Őt látnám jövőre a Barcába Pique mellett.
" Ha nem lennének zsebtolvajok, nulla lenne a nemi életem." - Woody Allen
PUNK'S NOT DEAD!
"Szinte minden bánatunk a másokkal ápolt kapcsolatainkból fakad." - Schopenhauer
"..hogy élünk, vagy elégünk, azt a hatalom mondja meg.."
Avatar
Deeperintodark
Barça B
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2010.12.27. 00:04:09

2013.03.26. 10:37:18

Egyébként nem azt reklámozzák, hogy a spanyol válogatott összes meccsét közvetítik?!
Nem! A Sport TV csak a hazai spanyol meccsek jogát vette meg , így láthattuk pénteken a spanyol-finn meccset. Logikusan ha idegenben játszanak valaki más adja , ugyan ki más ha nem a Digi :evil:
Avatar
Tarsi88
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2013.02.01. 17:14:06

2013.03.26. 09:51:38

nagyiibarca írta:
Én is teljesen kivagyok ezekkel hogy mindenféle meccseket adnak de, azt amit kellene nem.... Például ma este a Sport1 a Német-Kazah meccset adja
miökzben lesz egy Spanyol-Francia.
Azért erről nem csak a sport 1 tehet. Olyan mértékben elszálltak a sport közvetítési díjak. Valószínűleg ők is szívesebben adnák a francia-spanyolt, csak gyanítom olyan ára lenne a meccsnek amit nem engedhetnek meg maguknak. Egy lépésre vagyunk már mi is a fizetős sportcsatornáktól, mert máshogy nem éri meg nekik.
Kép
Avatar
Piqué
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 321
Csatlakozott: 2010.11.17. 21:57:26

2013.03.26. 09:18:22

Barcaman14 írta:
nagyiibarca írta:Én is teljesen kivagyok ezekkel hogy mindenféle meccseket adnak de, azt amit kellene nem.... Például ma este a Sport1 a Német-Kazah meccset adja
miökzben lesz egy Spanyol-Francia.
Egyébként nem azt reklámozzák, hogy a spanyol válogatott összes meccsét közvetítik?! :roll: Jó lett volna a mi meccsünk után megnézni egy Francia-Spanyolt...
Digisport2 adja a francia-spanyolt.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.03.26. 09:11:33

nagyiibarca írta:Én is teljesen kivagyok ezekkel hogy mindenféle meccseket adnak de, azt amit kellene nem.... Például ma este a Sport1 a Német-Kazah meccset adja
miökzben lesz egy Spanyol-Francia.
Egyébként nem azt reklámozzák, hogy a spanyol válogatott összes meccsét közvetítik?! :roll: Jó lett volna a mi meccsünk után megnézni egy Francia-Spanyolt...
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
nagyiibarca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2012.08.28. 13:38:29
Tartózkodási hely: Magyarország.

2013.03.26. 00:04:36

StickyFingaz írta:
nagyiibarca írta:
StickyFingaz írta:Melyik csatorna adja a Brazil-Orosz meccset?
Semelyik. :D
De itt egy stream:http://www.firstrow1.eu/watch/176942/1/ ... ussia.html
Ezek a magyar sportcsatornák... :roll:

A linket kösz.
Nincsmit! :D
Én is teljesen kivagyok ezekkel hogy mindenféle meccseket adnak de, azt amit kellene nem.... Például ma este a Sport1 a Német-Kazah meccset adja
miökzben lesz egy Spanyol-Francia.
Kép
"Apuval készítettünk egy ilyen szalmazsákot, egy ember méretűt oszt aszt köllöt, azon gyakorúltam."-Almási Kristóf
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.03.25. 23:41:07

Ki osztja, ki nem a véleményét, szerintem vicces. No persze már magát a játékost nem szeretik itt sokan, de...

Joseph Barton ‏@Joey7Barton 1h

Neymar is the Justin Bieber of football. Brilliant on the old You Tube. Cat piss in reality...

Barton tweettelte ki :D

szerk.: most látom, shutter máshova is kirakta ezt. Na mindegy, aki enm jártas másik oldalon, annak legalább én is megtaláltam és kiraktam :mrgreen:
socio66

2013.03.25. 22:22:22

shutterisland írta: amúgy ahogy hallom (mert nem láttam az angol,olasz és oroszok elleni meccset sem látom) neymar eléggé szürke az ilyen csapatok ellen, és emiatt kicsit szkeptikussá válok, pedig tudom, hogy tehetséges.
nyilván nem várom el, hogy fredeket vigyen a hátán és verjen meg mindenkit, de mutathatna valamit, több helyről olvasom és hallom, hogy gyengécske ezeken a meccseken.
én konkrétan jó meccset még nem láttam tőle, pedig ha a válogatottban játszik, és közvetíti a tévé, általában leülök megnézni.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.03.25. 21:34:02

Nagyon jó kis összefoglaló, köszönjük.
nincs mit, bár szerintem nem sok embert érdekelnek a vébé töltelékcsapatai, de számomra mindig üde színfolt.
egy etiópia,zambia,jordánia szerű csapatnak örülnék. :D

amúgy ahogy hallom (mert nem láttam az angol,olasz és oroszok elleni meccset sem látom) neymar eléggé szürke az ilyen csapatok ellen, és emiatt kicsit szkeptikussá válok, pedig tudom, hogy tehetséges.
nyilván nem várom el, hogy fredeket vigyen a hátán és verjen meg mindenkit, de mutathatna valamit, több helyről olvasom és hallom, hogy gyengécske ezeken a meccseken.
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2013.03.25. 21:32:26

nagyiibarca írta:
StickyFingaz írta:Melyik csatorna adja a Brazil-Orosz meccset?
Semelyik. :D
De itt egy stream:http://www.firstrow1.eu/watch/176942/1/ ... ussia.html
Ezek a magyar sportcsatornák... :roll:

A linket kösz.
Avatar
nagyiibarca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2012.08.28. 13:38:29
Tartózkodási hely: Magyarország.

2013.03.25. 21:06:41

StickyFingaz írta:Melyik csatorna adja a Brazil-Orosz meccset?
Semelyik. :D
De itt egy stream:http://www.firstrow1.eu/watch/176942/1/ ... ussia.html
Kép
"Apuval készítettünk egy ilyen szalmazsákot, egy ember méretűt oszt aszt köllöt, azon gyakorúltam."-Almási Kristóf
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2013.03.25. 20:54:22

Melyik csatorna adja a Brazil-Orosz meccset?
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.03.25. 20:25:49

Nagyon jó kis összefoglaló, köszönjük. :P
shutterisland írta:óceánia :

itt egyszerű a képlet, egy csapatnak van lehetősége innen kijutni, ők pedig interkontinentális pótselejtezőre kényszerülnek az észak amerikai zóna 4. helyezettje ellen.
ez a csapat új-zéland, hiszen új-kaledónia,salamon szigetek és tahiti megelőzésével ők nyerték a végső selejtezőkört.
Itt kéne csak megváltoztatni a rendszert, egyszer úgy megnézném Vanuatut, Tuvalut vagy Naurut a vébén. :mrgreen:

Közben Brazília-Oroszország hamarosan a Stamford Bridge-en, a kezdők:
Brazília: Júlio César, Dani Alves, Thiago Silva, David Luiz, Marcelo, Fernando, Hernanes, Óscar, Kaká, Neymar, Fred.
Oroszország: Gabulov, Anyukov, V. Berezutsky, Ignashevich, Yeshchenko, Glushakov, Shirokov, Faizulin, Kokorin, Bystrov, Kerzhakov.
Ha Neymar mesterhármast rúg, attól a pillanattól én leszek a legnagyobb támogatója a fórumon. :lol:
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.03.24. 19:18:21

tudom, hogy elsősorban európára fókuszálunk, de azért érdemes körülnézni a többi kontinensen is.
kicsit szétnéztem, meg elemezgettem röviden, megosztanám ide is.

VB SELEJTEZŐK.

dél amerika :

ugye dél-amerikából a brazilok rendező jogán indulnak, és a többi csapat közül az első négy megy ki, az ötödik pótselejtezőt játszik. (az ázsiai zóna pótselejtezőre hivatott csapatával)

az argentinok vezetik a csoportot, az ő kijutásukat nem fenyegeti veszély (ha bolíviában nyerni tudnak a jövő héten, akkor azt hiszem, matematikailag is kijutnak), mögöttük kolumbia, ecuador (ez a duó is biztonságban van jelenleg) és uruguay van jelenleg kijutó helyen, venezuela pedig pótselejtezőt érő helyen.
érdekesség, hogy paraguay jelenleg utolsó a tabellán.
a 16 fordulóból még 6 van hátra.

afrika :

itt ugye jelenleg 10 négyes csoportban van 40 csapat, minden csoport első helyezettje jut tovább egy rájátszásba, ahol pedig 5 párharc alakul ki, melynek győztesei jutnak ki a vébére.

itt még nem igazán tisztultak le a dolgok, hiszen a 6 fordulós csoportkörből még 2-3 forduló ment le, viszont azt lehet látni, hogy az afrikai mezőny továbbra is együtt van, a papíron erősebb válogatottak nem feltétlenül emelkednek ki.
a tabellákat elnzéve simán lehet, hogy megint friss afrikai csapatokat is láthatunk a vébén, mint például az etiópok, nekik szurkolok.

ázsia:

itt már a 4. körben tartanak, ami azt jelenti, hogy az idáig eljutott 10 csapatot két db 5-ös csoportba osztották, és mind a két csoport első két helyezettje ott lesz a vébén, a két harmadik pedig pótselejtezőt játszik egymással az interkontinentális pótselejtezőért, melyet a dél-amerikai zóna 5. helyezettjével vívnak.

ugye a csapatok 8 meccset játszanak le a csoportjukban, jelenleg 5 forduló ment le, az biztos, hogy japán már gyakorlatilag vb résztvevő, viszont kína és észak-korea pedig el sem jutott a 4. körig, így ők biztosan nem lesznek ott brazíliában.

a maradék fordulókban hatalmas harc lesz a kijutásért, üzbegisztán, dél-korea, irán, katar, libanon, ausztráila, irak, omán és jordánai közül még az összes résztvevő lehet matematikailag, közülük fog kikerülni az a 4 csapat, amely japán mellett képviselheti ezt a kontinenst.

észak- és közép amerikai térség :

innen 3 csapat jut ki automatikusan, és lesz egy pótselejtezős, aki új-zéland csapatával fog játszani a kijutásért.

itt is a végső stádiumban van a selejtezés, a negyedik fordulóban tartanak, ahol 6 csapat maradt állva, a képlet egyszerű, egy csoportot alkotnak, az első három megy a vébére, a 4. pedig ugye az új-zéland elleni pótselejtezőre.

a 10 csoportmeccsből még csak 2 ment le, így erről nem lehet nyilatkozni, viszont az már biztos, hogy az usa,mexikó,honduras,costa rica,jamaica,panama hatosból kerül ki a 3 kijutó és a pótselejtezős csapat.

óceánia :

itt egyszerű a képlet, egy csapatnak van lehetősége innen kijutni, ők pedig interkontinentális pótselejtezőre kényszerülnek az észak amerikai zóna 4. helyezettje ellen.
ez a csapat új-zéland, hiszen új-kaledónia,salamon szigetek és tahiti megelőzésével ők nyerték a végső selejtezőkört.
Avatar
Dr.Dre
Capitá del Barça
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2012.08.23. 17:04:58
Tartózkodási hely: Szerbia,Vajdaság (Szaján)

2013.03.24. 10:59:14

Domenech a Twitteren osztotta meg a véleményét, szerinte Karim Benzema és Franck Ribéry sem teljesített jól pénteken, a Grúzia elleni győzelem alkalmával.

"Ahogy már mondtam: Benzema bizonyítja hasznavehetetlenségét és Ribéry is kiegyensúlyozatlan. De eddig is ugyanez volt" - írta az edző, aki korábban többek között arról vált - még inkább - híressé, hogy azért nem vitte ki Robert Pirest a 2006-os világbajnokságra, mert szerinte a horoszkópjaik miatt nem tudtak együtt dolgozni a szélsővel.

Jujj de utálom ezt az embert :evil:
Mit szájal? Nem elég, hogy tönkrevágta annó a francia csapatot, még ő dumál? Volt egy rossz meccse Benzemának, és már hasznavehetetlen?
..... :roll:
Kép

Titi - The Legend!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.03.23. 08:36:11

jó fél órát láttam a Spanyolok meccséből, nehéz jelzőt találni, de mivel a fele Barcás volt nyugodtan mondhatom, hogy a meddő játék ismerős! agyon bonyolított, kis területre összeszorított tiki-taka. lehetett volna persze ez 5:0 is nem mondom, de azért 90 percen át inkább ennek a játékmódnak a hatástalansága tűnt ki. egy két gyors kontrával el lehetett volna intézni a Finneket de ehelyett a gólképtelen barcás csatárok parádéját kiegészítette a nemkevésbé gyenge Negredo és Silva. akár még a bekapott góljuk is lehetne amolyan barcás lepke, Pique és Valdes egymásra mutogatásával, azért nem Ramost mondom mert ő legalább fejelt egy gólt ami ugye inkább Madridi szokás... kiváncsi vagyok a Franciák ellen ezek után? nem lehetetlen hogy egész más játékot fogunk látni....
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.03.23. 03:11:51

lui1698 írta:Félidőben Argentína-Venezuela 2-0.
Messi 11-esből talált be, plusz az első gólnál ő asszisztált Higuain-nak.

Nem játszanak rosszul az argentinok, Lavezzi hajt esik-kel szimpatikus amit mutat.
Mascherano főnök, szokás szerint. Gyönyörű szerelések, szép indítások.
Most még azt mondom, hogy Gago se teljesen kilátástalan ma. :D
én szinte mindig megnézem a meccseiket, még mindig az a bajom, hogy egyrészt garay mellé mascherano lenne az igazi a védelembe, mert barcelonában is úgyis azon a poszton játszik, lassan ez lesz a természetes posztja.
szerintem fernandeznél (aki ma éppenséggel nem lett nagy próbatételre kényszerítve) jobb lenne.

így pedig felszabadulna egy hely a kp-n, sőt, gago padra vágásával akár még egy, aztán mehetne a banega-pastore duó oda.

elöl nincsenek gondok, messi mellé az aguero,higuain,lavezzi,tevez,di maria ötösből bármelyik kettő gyilkos lehet, bár di maria sokszor egy sorral hátrébb játszik.
még a ma játszó palacio sem rossz megoldás, de csak vészesetben.

a védelmet és a kp-t rendbe kéne rakni, és egy kis szerencsével simán esélyes lenne csapat a legjobb 4 közé kerülésre a vébén.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.03.23. 01:54:54

Félidőben Argentína-Venezuela 2-0.
Messi 11-esből talált be, plusz az első gólnál ő asszisztált Higuain-nak.

Nem játszanak rosszul az argentinok, Lavezzi hajt esik-kel szimpatikus amit mutat.
Mascherano főnök, szokás szerint. Gyönyörű szerelések, szép indítások.
Most még azt mondom, hogy Gago se teljesen kilátástalan ma. :D
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.03.22. 20:11:16

Tarsi88 írta:A belga kezdő Macedóniában Courtois - Alderweireld, Van Buyten, Vermaelen, Vertonghen - Witsel, Dembele, Fellaini - De Bruyne, Hazard - Benteke.
Két spursös is kezd, dagad a keblem a büszkeségtől. :D

Ha már Spurs: Izland Sigurdsson duplájával fordított Szlovénia ellen! :P (Szlovénia 1-2 Izland.)
Avatar
Tarsi88
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2013.02.01. 17:14:06

2013.03.22. 19:58:07

A belga kezdő Macedóniában Courtois - Alderweireld, Van Buyten, Vermaelen, Vertonghen - Witsel, Dembele, Fellaini - De Bruyne, Hazard - Benteke.
Elképesztő milyen korosztály jött össze a belgáknak, ha összeállnak akkor a jövőben komoly erőként kell velük számolni.
Kép
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2013.03.21. 21:59:44

Nem tudja valaki véletlenül, hogyan tudnék 2002-es meccseket visszanézni a neten vagy bárhol?? A mai brazil meccstől kedvet kaptam egy kis nosztalgiázásra, de a magon nem találtam semmi hasonlót :s
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Válasz küldése