Ligue 1 - Franciaország

Foci a Barçán kívül
Avatar
fcjoc
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2005.08.20. 22:41:37

2021.04.19. 18:57:12

Uram Atyám! :D Hagyjuk már ezeket a "mi lesz a kis csapatokkal" dumát!! :D

Alig várom hogy elkezdődjön!!! Én szvsz csakis a nagy meccsek miatt nézek BL-t, és így lesz a Szuperligával is!

[-o<
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.04.19. 17:53:17

Mekkora szavak repülnek itt, miközben mindenki pénzből él és mindenki arra megy ahonnan többet kap. :lol:

Az Uefa meg a Fifa, Platini meg Blatter után, hogy mer egy árva rossz szót is szólni bárkire? Beszéljünk pl csak a orosz meg a katari Vb-ről. :lol:

Az Nba, Nhl, Nfl, elég jól működik nem panaszkodnak, de lehet itt még említeni az úszást, Hosszú Katinkáék, futsal, magyar jégkorong (is) kosárlabda, tehát mi a probléma?

Eleve az Uefa teljesen jogtalanul nevezi már Bajnokok ligájának a sorozatot, mert több európai bajnok csak hosszú út után kerülhetne be a csoportkörbe. Régen is az annyira normális volt, hogy ha egy kiemelt csapat 4. lett a bajnokságában, az első kalapba került, aki meg 2. lett az meg a harmadik vagy negyedik kalapba!?
Kép
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.19. 17:24:10

visca el barca írta:
2021.04.19. 16:46:41

Melyik meccset vartad idén jobban? A dinamo kijev barcat vagy juve barcat? Nincs tobb kerdesem. Erre a kis toltelkcsapatokra a sajat szurkoloikon kivul a kutya se kivancsi.
Az ötös lottón is a telitalátatot várom jobban, de ettől még a 3ast vagy 4est is elfogadom. :D
Egy csapat szurkolójaként Te elsősorban amúgy is a saját csapatodra vagy kíváncsi, mert nekik szurkolsz, bárki is az ellenfél. Ha minden hétvégén ilyen meccsek lesznek, az onnantól nem lesz rangadó, elveszti a varázsát teljesen. Magasabb színvonal igen, de így egy Arsenal vs Milan pont annyit fog jelenteni idővel, mint egy Felcsút vs Kisvárda .

Plusz ezzel például borítékolható lesz, hogy egy átlag magyar szurkoló többet nem láthatja ezeknek a csapatoknak a mecseit élőben. Egyrészt soha többet nem jönnek az országba, vagy a szomszédba, másrészt a jegyárakat is megugranak majd szépen.
Egy kisebb csapat elleni bajnokira még megvoltál 50-70 euróból, egy ilyen meccs meg gondolom a szokásos 200nál kezdődik, ha egyáltalán lesz rá hely. :D
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4491
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2021.04.19. 17:08:08

Érdekes eljátszani a gondolattal milyen lenne ez a szuperliga, de én nem látom hogy hosszútávon annyira működne. Egyáltalán akkor szuperliga egy nevezzük bajnokság, ha ott van az összes topcsapat kivétel nélkül európa szinten, na már most megy a matek ki vesz illetve ki nem vesz ebben részt. Továbbá én inkább amondó vagyok, a kezdeti újdonság végett a minden héten rangadó eléggé unalmasság tudná tenni ezt a szériát. Illetve az ilyen jellegű sorozatterhelést sem tudom mennyire bírnánk, jelen esetben a Barca, ahol az orvosi stábot érdemes lenne felülvizsgálni. Azért egy BL-nek megvan a varázsa, hogy vársz egy nagy meccset, vagy éppen küzdesz hazád bajnokságában hogy kiharcold az indulási lehetőséget. Sok plusz de talán annál több negatív kering a fejemben ezzel kapcsolatban, úgy gondolom ez csak a jéghegy csúcsa. Az pedig hogy melyik korruptabb szervezet, ilyen szinten kár vitatni, egyik kutya másik eb.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.04.19. 16:46:41

LG írta:
2021.04.19. 14:58:31
visca el barca írta:
2021.04.19. 13:38:01
vegre. erre varok evek ota. bayern, psg johet még + ajax, porto stb.

Kutya nem kivancsi a hót unalmas fradi-dinamo kijev bl meccsekre.

Inkabb nezek egy evben 10 clasicot, mint ilyen slavia praha meg malmö fele bohoc csapatokat.
Én meg nagy disznóságnak tartom. A gazdag csapatok már eddig is gyakran erősen megkérdőjelezhető módszerekkel érték el, hogy hosszútávon még veletlenül se érjen fel hozzájuk senki. Esélyegyenlőség eddig sem volt, de ezzel véglegesen elvágnák a lehetőséget a legtöbb csapattól a felzárkózásra.

Szomorúnak tartom, hogy pl.a Barca is részt vesz ebben a disznóságban. Inkább összefog egy Real Madriddal, és szembe köp mondjuk egy Bilbaot, akivel sorstársak valamilyen szinten.

Az a rangadó, ami egy évben 10x van, már nem is rangadó. Pep érában volt olyan időszak, amikor nagyon Klasszikus volt, el is vesztette varázsát. Eleinte biztos érdekes lenne a dolog, de szerintem később kiábrándulnának az emberek.

Aztán megint megjegyezném, hogy pl. az Arsenal az utóbbi években nem mutataott fel annyit, mint egy Leicester City. Akkor talán utóbbiaknak lenni itt keresnivalója, előbbieknek meg nem.
Melyik meccset vartad idén jobban? A dinamo kijev barcat vagy juve barcat? Nincs tobb kerdesem. Erre a kis toltelkcsapatokra a sajat szurkoloikon kivul a kutya se kivancsi.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1943
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.04.19. 16:43:18

MessiNeymarSuarez írta:
2021.04.19. 16:18:55
Ezt a BL-t még végig tolja minden csapat, nem?

A liga is fenyegetőzhet, de úgysem fog kiszúrni saját magával, főleg olyan dologért amiből nem profitál és nem veszít.
Sőt, talán még a liga is teperni fog, nehogy megalakítsák a rendes nemzetközi bajnokságot
én azt olvasom, h slussz, többé nem játszik a BL-ben egyik csapat sem. de mondjuk ez már csak szájkarate gondolom, azért meg kell várni, lesz-e itt egyezkedés még.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.19. 16:18:55

NovaProspekt írta:
2021.04.19. 15:56:47
megmondom őszintén, hátrahőköltem rendesen, amikor elkezdtek záporozni a hírek. brutális, de az UEFA-ra és FIFA-ra ráfér most már, h becsicskítsák őket, mert nagyon rossz irányba mentek el.

a Barca vs Real topikban megírtam, h idén nem nyer BL-t a Real, csak azt nem tudtma még akkor megmondani, h pont a saját elnökük torpedózza ezt majd meg :mrgreen:
még jó, h behúztuk a kupát, mert ki tudja, mi lesz a La Ligával is így.
Ezt a BL-t még végig tolja minden csapat, nem?

A liga is fenyegetőzhet, de úgysem fog kiszúrni saját magával, főleg olyan dologért amiből nem profitál és nem veszít.
Sőt, talán még a liga is teperni fog, nehogy megalakítsák a rendes nemzetközi bajnokságot

Sinya22 :
Igen, lényegében a pénzéhes klubok intenek be a még pénzéhesebb UEFA-FIFA-nak.
Ha igazak a hírek akkor nagyon komoly pluszpénz jönne a résztvevőknek.
Az meg már más kérdés hogy járványhelyzet után ugyanebben a mértékben inflálódni fog mert példaként ha a 200 millióval többet kereső Barca a 200 millióval többet kereső Citytől akar venni egy játékost akkor a Citynek csak komoly áron érdemes eladnia.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3276
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.04.19. 16:13:39

Nekem továbbra is abszurdnak tűnik ez az egész kizárósdi,egyrészt a spanyol bajnokságot nem tudom ki fogja nézni a Betis,a Sevilla meg a Bilbao kedvéért,de ami talán még inkább döbbenet,az az,hogy a válogatottak erősorrendje mennyire borulna fel. Ha a Lipcse tényleg nem csatlakozik,akkor mehetünk kajak az EB győzelemre :D

Amúgy sokan nagyon túltolják szerintem a történetet,mert látok olyan videókat/cikkeket,hogy a foci halála meg hasonló. Remélem emberek azért tudják,hogy ez nem azt jelenti,hogy Perez megveszi a világ össze focilabdáját,és csak az játszhat,aki a szuperligában van. Mert sok embernek kb ez jön le. Nyilván előnyei és hátrányai is vannak, de azért ez nem az apokalipszis.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1943
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.04.19. 15:56:47

megmondom őszintén, hátrahőköltem rendesen, amikor elkezdtek záporozni a hírek. brutális, de az UEFA-ra és FIFA-ra ráfér most már, h becsicskítsák őket, mert nagyon rossz irányba mentek el.

a Barca vs Real topikban megírtam, h idén nem nyer BL-t a Real, csak azt nem tudtma még akkor megmondani, h pont a saját elnökük torpedózza ezt majd meg :mrgreen:
még jó, h behúztuk a kupát, mert ki tudja, mi lesz a La Ligával is így.
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2021.04.19. 15:25:50

https://valogatott.blog.hu/2021/04/19/e ... YCuVG36rnU Nagyon tanulságos kis írás,érdemes elolvasni.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 853
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.04.19. 15:19:51

LG írta:
2021.04.19. 14:58:31
visca el barca írta:
2021.04.19. 13:38:01
vegre. erre varok evek ota. bayern, psg johet még + ajax, porto stb.

Kutya nem kivancsi a hót unalmas fradi-dinamo kijev bl meccsekre.

Inkabb nezek egy evben 10 clasicot, mint ilyen slavia praha meg malmö fele bohoc csapatokat.
Én meg nagy disznóságnak tartom. A gazdag csapatok már eddig is gyakran erősen megkérdőjelezhető módszerekkel érték el, hogy hosszútávon még veletlenül se érjen fel hozzájuk senki. Esélyegyenlőség eddig sem volt, de ezzel véglegesen elvágnák a lehetőséget a legtöbb csapattól a felzárkózásra.

Szomorúnak tartom, hogy pl.a Barca is részt vesz ebben a disznóságban. Inkább összefog egy Real Madriddal, és szembe köp mondjuk egy Bilbaot, akivel sorstársak valamilyen szinten.

Az a rangadó, ami egy évben 10x van, már nem is rangadó. Pep érában volt olyan időszak, amikor nagyon Klasszikus volt, el is vesztette varázsát. Eleinte biztos érdekes lenne a dolog, de szerintem később kiábrándulnának az emberek.

Aztán megint megjegyezném, hogy pl. az Arsenal az utóbbi években nem mutataott fel annyit, mint egy Leicester City. Akkor talán utóbbiaknak lenni itt keresnivalója, előbbieknek meg nem.
Szerintem valahol a kettő közt van az igazság(az enyém biztos). Egyfelől én is gagyinak tartom ezeket a fradi szintű BL meccseket, pláne mikor elhiszik, hogy van keresnivalójuk és beállnak a kapuba tizenegy emberrel. Szerintem az volna a jó, hogyha a BL-t megszűntetnék ilyen formában és egyszerűen csökkentenék a csapatok számát. Simán mehetne csak a spanyol, francia, angol, német olasz bajnokság első két helyezettje és mondjuk még két csapat, mondjuk akik előző évben döntőztek az EL-ben.

És akkor megmarad a Malmő Krakkó szuper derbi is, aki szereti és, aki nagyon ott van, az be is juthat az új ligába is. Nem mellesleg szerintem baromi rossz pont azért, hogy VB/EB helyeket is bővítik. Minek? Miért akarnak az emberek Vietnám-Szlovénia meccset nézni, már a saját szurkolóikon felül?

Valaki megjegyezte a fizetési sapkát...erről már volt szó máshol is, de egyfelől ezt a játékosok dörzsölt jogász és könyvelőcsapatai úgyis kikerülnék. Így is volt adóügye Messinek, Ronaldonak és Ramosnak is..és nyilván még sokaknak a sztárvilágból.
Másrészt szerintem EU-nak sem tetszene a fizetési sapka ötlete.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.04.19. 14:58:44

Camp Nou99 írta:
2021.04.19. 14:51:17
BREAKING: All players that play in the European Super League will be banned from playing in the Euros and World Cup. They won’t be able to play for their National Teams, confirmed by UEFA President Ceferin. Apa,kezdődik. Ezt nem tudják szerintem keresztülvinni.
Bet365-ön gyorsan megrakom a magyarokat amíg nem esik be az oddsuk, hogy megnyerjük az Eb-t. :lol:
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21115
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.04.19. 14:58:31

visca el barca írta:
2021.04.19. 13:38:01
vegre. erre varok evek ota. bayern, psg johet még + ajax, porto stb.

Kutya nem kivancsi a hót unalmas fradi-dinamo kijev bl meccsekre.

Inkabb nezek egy evben 10 clasicot, mint ilyen slavia praha meg malmö fele bohoc csapatokat.
Én meg nagy disznóságnak tartom. A gazdag csapatok már eddig is gyakran erősen megkérdőjelezhető módszerekkel érték el, hogy hosszútávon még veletlenül se érjen fel hozzájuk senki. Esélyegyenlőség eddig sem volt, de ezzel véglegesen elvágnák a lehetőséget a legtöbb csapattól a felzárkózásra.

Szomorúnak tartom, hogy pl.a Barca is részt vesz ebben a disznóságban. Inkább összefog egy Real Madriddal, és szembe köp mondjuk egy Bilbaot, akivel sorstársak valamilyen szinten.

Az a rangadó, ami egy évben 10x van, már nem is rangadó. Pep érában volt olyan időszak, amikor nagyon Klasszikus volt, el is vesztette varázsát. Eleinte biztos érdekes lenne a dolog, de szerintem később kiábrándulnának az emberek.

Aztán megint megjegyezném, hogy pl. az Arsenal az utóbbi években nem mutataott fel annyit, mint egy Leicester City. Akkor talán utóbbiaknak lenni itt keresnivalója, előbbieknek meg nem.
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2021.04.19. 14:51:17

BREAKING: All players that play in the European Super League will be banned from playing in the Euros and World Cup. They won’t be able to play for their National Teams, confirmed by UEFA President Ceferin. Apa,kezdődik. Ezt nem tudják szerintem keresztülvinni.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.04.19. 14:40:49

grgly50 írta:
2021.04.19. 14:37:21


Az én olvasatomban JPMorgan Chase nem támogató! Ő adja a pénzt! "A financiális hátteret a JPMorgan Chase biztosítaná – egyelőre 6 milliárd dollárral." Nem mindegy, hogy támogat valamennyivel, vagy ő a kasszás!
akkor finanszírozó, rugózhatunk ezeken a szavakon, de lényegtelen.
uefa mögött is ott állnak ezek a finanszírozók, ahogy a klubok mögött is, ne legyenek illúzióink.

továbbra sem értem a tv-s közvetítésekkel mi lenne a probléma.
eddig is voltak csomagok, és eddig is mindent tudtunk követni.
nyilván itt is az lesz a Szuperliga célja, hogy minél többen nézhessék, lehetőleg előfizetés formájában, nem streamen.
nem fogják tökön rúgni magukat, és kiadni valami féle őrült csomagdíjakat, amikre nem tudnak megállapodni az adott országok sugárzóival.



btw, sok részletet nem tudunk még, pláne nem a közvetítéseket, felesleges ezeken rugózni.
majd meglátjuk.
szerintem ebben egy jókora nyomásgyakorlás is van a klubok részéről az uefa, fifa felé.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 768
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.04.19. 14:37:21

csababarca írta:
2021.04.19. 14:24:53
grgly50 írta:
2021.04.19. 14:15:26

TV közvetítés? Igen. Lehet, hogy kezdetben bevezető áron adják majd a jogot, később majd a kereslet alapján. Csak szólok: Innentől egy bank a háttérben a fő szervező! (Mindíg te voltál a vesztes!)
A tv pedig létrehoz majd egy fizetős csomagot, amit külön meg lehet majd venni. Lásd HBO, stb.
Igaz. Az alkoholista nem mond le az italról, a dohányos a cigiről, akár milyen drága. A focirajongó is meg fogja fizetni. Már aki tudja.
De ezt miért oldották meg a BL-nél, és miért feltételezzük, hogy itt más lesz?

Most is kereslet alapján vannak a ligák, stb, X időre Y összegért. Ha lejárt, akkor új feltételekkel kell megállapodni, ezért van az, hogy nálunk is vándorolnak a ligák ide oda.
Ez eddig is így volt, továbbra sem értem a problémát.

NFL, NBA is mindig többért adják a csomagokat, mégis mai napig megveszik még a kis piacok is, mint mi.

Az a bank a fő támogató, nem szervező, szerinted a mi klubunk, meg az összes többi klub között mik állnak? Szeretetszolgálatok?
Az én olvasatomban JPMorgan Chase nem támogató! Ő adja a pénzt! "A financiális hátteret a JPMorgan Chase biztosítaná – egyelőre 6 milliárd dollárral." Nem mindegy, hogy támogat valamennyivel, vagy ő a kasszás!
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2021.04.19. 14:33:28

visca el barca írta:
2021.04.19. 13:38:01
vegre. erre varok evek ota. bayern, psg johet még + ajax, porto stb.

Kutya nem kivancsi a hót unalmas fradi-dinamo kijev bl meccsekre.

Inkabb nezek egy evben 10 clasicot, mint ilyen slavia praha meg malmö fele bohoc csapatokat.
Osztom én is. Ha egy megfelelő rendszert fel tudnak húzni köré (gondolok itt az amerikai ligák rendszerére, fizetési sapka, stb), szerintem még jobb is lehet mint a mostani rendszer.
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.04.19. 14:24:53

grgly50 írta:
2021.04.19. 14:15:26

TV közvetítés? Igen. Lehet, hogy kezdetben bevezető áron adják majd a jogot, később majd a kereslet alapján. Csak szólok: Innentől egy bank a háttérben a fő szervező! (Mindíg te voltál a vesztes!)
A tv pedig létrehoz majd egy fizetős csomagot, amit külön meg lehet majd venni. Lásd HBO, stb.
Igaz. Az alkoholista nem mond le az italról, a dohányos a cigiről, akár milyen drága. A focirajongó is meg fogja fizetni. Már aki tudja.
De ezt miért oldották meg a BL-nél, és miért feltételezzük, hogy itt más lesz?

Most is kereslet alapján vannak a ligák, stb, X időre Y összegért. Ha lejárt, akkor új feltételekkel kell megállapodni, ezért van az, hogy nálunk is vándorolnak a ligák ide oda.
Ez eddig is így volt, továbbra sem értem a problémát.

NFL, NBA is mindig többért adják a csomagokat, mégis mai napig megveszik még a kis piacok is, mint mi.

Az a bank a fő támogató, nem szervező, szerinted a mi klubunk, meg az összes többi klub között mik állnak? Szeretetszolgálatok?
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 768
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.04.19. 14:15:26

csababarca írta:
2021.04.19. 13:44:33
visca el barca írta:
2021.04.19. 13:38:01


TV-s közvetítések miatt meg miért is kellene aggódni?
Úgyis megveszik a jogokat, kb mindenhol, amúgy meg stream.
Vagy nem értem az aggódás okát.
Igen eddig is így ment, spíler megvette és nézhettük:D most mi változni?
Szuperliga érdeke, hogy nézzék az emberek.
TV közvetítés? Igen. Lehet, hogy kezdetben bevezető áron adják majd a jogot, később majd a kereslet alapján. Csak szólok: Innentől egy bank a háttérben a fő szervező! (Mindíg te voltál/vagy a vesztes!)
A tv pedig létrehoz majd egy fizetős csomagot, amit külön meg lehet majd venni. Lásd HBO, stb.
Igaz. Az alkoholista nem mond le az italról, a dohányos a cigiről, akár milyen drága. A focirajongó is meg fogja fizetni. Már aki tudja.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2021.04.19. 13:58:13

Reformok kellenek?? Akkor be kell vezetni az amerikai 'fizetési sapka' megoldást,mind a bajnokságokban, mind a kupasorozatokban.(vagy az NBA-ben szereplő 'soft hat'). Az olajosok nem tudnának pénzt mosni. Nem lennének olyan elképesztő pénzmozgások ,mint az elmult 5 évben az elit klubbok között...
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2021.04.19. 13:47:42

Itt számomra az a kérdés, hogy akkor ezen a 20 csapatos übermensch ligán kívül hogy alakul a futball élet? Megáll teljesen? Gondolok itt az utánpótlásra főleg, amibe töménytelen pénzt öl bele pl. a z UEFA, FIFA. Vagy ezeket is átveszi Perez és a csapata? Ezekről való tervezetet eddig nem hallottam.

De persze az utánpótlás meccsek meg csapatok úgyis le vannak sz.rva, mert nem akarjuk őket nézni a tv-ben. Az, hogy 10 év múlva honnan lesznek fiatal tehetségek a szuperklubokba, nem számít.

De ez csak a jéghegy csúcsa, nagyon sok szempontból nem tetszik a kezdeményezés. A futball világa nem olyan egyszerű, hogy csak a semmiből csinálok egy 20 csapatos szuperligát, és akkor játszogatok magamnak.

Az viszont tény, hogy reformok kellenek a BL-be és úgy an bloc a nemzetközi fociba, és kell a nyomásgyakorlás, mert az UEFA és a FIFA is egy szánalmas undorító fertő.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.04.19. 13:44:33

visca el barca írta:
2021.04.19. 13:38:01
vegre. erre varok evek ota. bayern, psg johet még + ajax, porto stb.

Kutya nem kivancsi a hót unalmas fradi-dinamo kijev bl meccsekre.

Inkabb nezek egy evben 10 clasicot, mint ilyen slavia praha meg malmö fele bohoc csapatokat.
Veled vagyok:D
Ugyanezt gondolom, uefa, meg fifa egye meg amit főzött, játszák a nívótlan meccseket továbbra is.

TV-s közvetítések miatt meg miért is kellene aggódni?
Úgyis megveszik a jogokat, kb mindenhol, amúgy meg stream.
Vagy nem értem az aggódás okát.
Igen eddig is így ment, spíler megvette és nézhettük:D most mi változni?
Szuperliga érdeke, hogy nézzék az emberek.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.04.19. 13:38:01

vegre. erre varok evek ota. bayern, psg johet még + ajax, porto stb.

Kutya nem kivancsi a hót unalmas fradi-dinamo kijev bl meccsekre.

Inkabb nezek egy evben 10 clasicot, mint ilyen slavia praha meg malmö fele bohoc csapatokat.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2021.04.19. 13:34:35

grgly50 írta:
2021.04.19. 13:21:27
Én maximálisan ellene vagyok a szuperligának. Ez egyfajta fasizmus a labdarúgás ellen. Egyértelműen kinyilatkozták, hogy a corona-vírus járvány miatt bekövetkezett gazdasági válság az ok. Valójában inkább a pénzéhség dominál. Csak hogy tisztábban lássunk: Az egész ügylet mozgatója a JPMorgan Chase Bank, ami most nyitott fülekre talált.
Azoknak, akik szurkolóként támogatják ezt az elképzelést: Ezen mérkőzések TV-s közvetítései kemény pénzekbe fog kerülni, amit majd csak egy szűk réteg fog megfizetni. Mert nehogy azt higgye valaki, hogy továbbra is kapcsoljunk a SPILER 2-re, oszt hajrá foci.
Azok a játékosok, akik ebbe belemennek - még nagyon tisztázatlan a részlet -, hétvégén nemzeti bajnokság, hétközben szuperliga. Ez megint az ember teljes kizsákmányolása a pénzügyi oligarcha részéről.
Sok, jogos bírálat éri a FIFA, UEFA vezetőit. Csalás, korrupció, stb. Csak azt ne higgye valaki, hogy majd a szuperkupa vezetői tisztakezűek lesznek. Ők is emberből vannak, s ha nem is lehet rájuk bizonyítani a csalást, erkölcsileg ők sem makulátlanok. (Hány alkalommal érte vád például a Real-t, hogy CR7-nek megvette az aranylabdát, stb)
Nagyon bízom benne, hogy azért még sokáig láthatunk igazi, szép focit.
Szóval akkor cseberből vederbe kerül a foci. Évek óta szó volt róla hogy csinálnak egy saját sorozatot,azt hitték szerintem hogy pusztán üres fecsegés.Tessék,itt van,most már kár elkezdeni fenyegetni a csapatokat mert abszolút nem biztos hogy keresztül tudják majd vinni a szankciókat. Persze most b....tak hogy elesnek egy vagon pénztől mert ugye itt sincs szó semmi másról csak a pénzről. Most nem az UEFA fogja lefölözni a hasznot hanem a JPM. Ja,és gondolom a csapatoknál is sokkal több pénz fog maradni mint a mostani rendszerben.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 768
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.04.19. 13:21:27

Én maximálisan ellene vagyok a szuperligának. Ez egyfajta fasizmus a labdarúgás ellen. Egyértelműen kinyilatkozták, hogy a corona-vírus járvány miatt bekövetkezett gazdasági válság az ok. Valójában inkább a pénzéhség dominál. Csak hogy tisztábban lássunk: Az egész ügylet mozgatója a JPMorgan Chase Bank, ami most nyitott fülekre talált.
Azoknak, akik szurkolóként támogatják ezt az elképzelést: Ezen mérkőzések TV-s közvetítései kemény pénzekbe fog kerülni, amit majd csak egy szűk réteg fog megfizetni. Mert nehogy azt higgye valaki, hogy továbbra is kapcsoljunk a SPILER 2-re, oszt hajrá foci.
Azok a játékosok, akik ebbe belemennek - még nagyon tisztázatlan a részlet -, hétvégén nemzeti bajnokság, hétközben szuperliga. Ez megint az ember teljes kizsákmányolása a pénzügyi oligarcha részéről.
Sok, jogos bírálat éri a FIFA, UEFA vezetőit. Csalás, korrupció, stb. Csak azt ne higgye valaki, hogy majd a szuperkupa vezetői tisztakezűek lesznek. Ők is emberből vannak, s ha nem is lehet rájuk bizonyítani a csalást, erkölcsileg ők sem makulátlanok. (Hány alkalommal érte vád például a Real-t, hogy CR7-nek megvette az aranylabdát, stb)
Nagyon bízom benne, hogy azért még sokáig láthatunk igazi, szép focit.
Válasz küldése