Ligue 1 - Franciaország

Foci a Barçán kívül
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.12.05. 16:36:31

Peter írta:
2021.12.05. 16:03:46
Sonoma írta:
2021.12.05. 15:39:55
Tegnap a Barca meccs után megnéztem a barátaimmal a " Der Klassikert".
Jóval hajtósabb meccs volt a miénknél. Mindkét csapat jól kontrázott. Az más kérdés, hogy a gólok többsége a védelem bakijaiból született. A kondíciójuk meg bírta 90 percig. Ha komolyan veszi a szerdai meccset a Bayern, a 2. félidőben megkapjuk a nagy zakót.
Regeneráló meccsük lesz, amennyire muszáj vagy amennyire tálcán kínáljuk.
Nem fognak nekünk esni, de ami az orruk előtt lesz, azért le fognak hajolni.
Zakó mondjuk így is könnyen összejöhet.
Ilyenkor szokott megtörténni, hogy az alapembereket lecseréli a Bayern pihenésképp, a cserék meg bizonyitásképp kihajtják magukat.
Lásd Coutinhot a 8-2- nél. Az is ellenünk akart bizonyítani.
Hogy szakad...meg. Azóta se láttam úgy hajtani.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.12.05. 16:03:46

Sonoma írta:
2021.12.05. 15:39:55
Tegnap a Barca meccs után megnéztem a barátaimmal a " Der Klassikert".
Jóval hajtósabb meccs volt a miénknél. Mindkét csapat jól kontrázott. Az más kérdés, hogy a gólok többsége a védelem bakijaiból született. A kondíciójuk meg bírta 90 percig. Ha komolyan veszi a szerdai meccset a Bayern, a 2. félidőben megkapjuk a nagy zakót.
Regeneráló meccsük lesz, amennyire muszáj vagy amennyire tálcán kínáljuk.
Nem fognak nekünk esni, de ami az orruk előtt lesz, azért le fognak hajolni.
Zakó mondjuk így is könnyen összejöhet.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.12.05. 15:39:55

Tegnap a Barca meccs után megnéztem a barátaimmal a " Der Klassikert".
Jóval hajtósabb meccs volt a miénknél. Mindkét csapat jól kontrázott. Az más kérdés, hogy a gólok többsége a védelem bakijaiból született. A kondíciójuk meg bírta 90 percig. Ha komolyan veszi a szerdai meccset a Bayern, a 2. félidőben megkapjuk a nagy zakót.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.12.05. 15:24:42

pont ez a furcsa naluk, hogy vannak jatekosaik, allitolag van edzojuk is, megis effektiv tenferegnek a palyan, nem latszik semmilyen szervezettseg
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.12.05. 12:28:00

Úgy látom, hogy már nincs francia liga topic, szóval ide írok. Tegnap belenézegettem a PSG meccsébe, illetve idén már láttam őket párszor. Szerencséjük van, hogy hazai fronton nincs komoly riválisuk, mert akkor még bizony a bajnokság is necces lenne, annyira gyengék.

Tegnap jobb volt a Lens, 1-0 után több lehetőségük volt lezárni a meccset. Elbaltázták ezeket, és ez megbosszulta magát. Beállt Mbappé, és vele tudott a PSG is veszélyeztetni, az egyenlítő gólt is ő lőtte.

A bajnokság meglesz nekik, de a BL-től szerintem még messzebb vannak, mint az előző szezonokban. Ha pedig eligazolt Mbappé, a sok félig kiégett dél-amerikaival jövőre nem fognak sok sót megenni. Szerecsére. =D>
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2021.11.26. 18:14:15

Olasz és a portugál egy ágon. Valaki búcsúzik a pótselejtezőn. Ellenben a másik ágon a szerintem jóval gyengébb Skócia-Ukrajna-Wales-Ausztria négyesből 1 kijut a VB-re. Az olaszok lehet az EB győzelem után otthon maradnak.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.11.15. 21:33:51

Sansz! Nagyon adom amit írsz, szóról szóra így gondolom.
Ez egy nagy fekélye a mai focinak, persze vannak, akiknek bejön ez a biztonsági célfoci, van is benne rációs, és van hogy ehhez kell nyúlni.
De nézőként kínszenvedés ezeket nézni. Persze olyanok is vannak, akik elalélnak egy 2 méteres oldalpassztól, és highlight videókban képesek nézni ezeket, szubjektív dolog. Csak fárasztó, és engem megmosolyogtat, amikor itt is egyes játékosok topikjába jön egy videó, hogy "áááááá mekkora zseni ez a megmozdulás", az ember megnyitja felajzva, hogy most lát valamit, és egy alap passz és elmozgás van a videóban, amit u12-ben megtanult:D

a 9esek hiánya is létező probléma, de ez egy trend, hogy nem efelé mentek a csapatok. 2010-es környékén megszűnt egy ideig a létjogosultságuk, most kezdenek éledezni.
meglátjuk merre megy a foci, de számomra rettentő unalmas a legtöbb meccs. én pl egy alap passzban nem látok semmit, azt bárki lehozza. kellenek a stabil, biztonsági emberek, de kellenek a kreatív emberek is. az igazán kreatív emberek, nem mint Pedri akire rámondjuk, vagy Busquets. kell ilyen is a csapatba, de ha mindenki ilyen, akkor kapsz egy spanyol válogatottat, hogy belehalsz, mire megnézel egy meccset.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.11.15. 17:08:08

sansz írta:
2021.11.15. 13:31:47
Nyilván van benne ráció, nem lehet csupa Messiket, Ronaldinhokat nevelni, mert ez rizikós. De azzal, hogy egyáltalán nem adnak teret az ilyen gyerekeknek, kihal ez a fajta foci, pedig egy-kettő azért kéne, ez jól látszódik az ilyen ötlettelen passzolgatós játékokkor.
Részben talán az is egy ok, hogy Ronaldinhokat és Messiket kinevelni nem igazán lehet, ők született tehetségek, zsenik. Akiben viszont ez benne lenne esetleg, őket a nevelés alatt vissza lehet fojtani a labdavesztés veszélye ürügyén illetve azért, hogy ne legyen önző és mindíg a jobb helyzetben lévőhöz kell igyekezni eljuttatni a labdát.
Az ilyen zsenik csak akkor érnek csúcsra, ha valóban nagyon zsenik.
A csak néha megvillanó, kiszámíthatatlan zsenik viszont inkább jelentenek a mai fociban emberhátrányt. Arról már nem is beszélve, hogy a zsenikkel általában öntörvényű viselkedés is párosul.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.11.15. 13:31:47

Subinho írta:
2021.11.15. 06:44:21
Hát, nemtom... én ezt a "fantáziátlan alibi" játékot elnézném Barcelónában. A spanyolok úgy léptek pályára, hogy nem kellett kockáztatniuk, döntetlen is elég. Barátságos labdázgatással lehozzák és ennyi. Ez elég is volt. A svédek semmit nem mutattak, nem most kellett 4-0-ra győzni.
Persze, nem most kellett 4:0-ra nyerni, , de ha kellett volna se játszanak mást, egyáltalán nem barátságos labdázgatás volt a taktikájuk. Azért nagyon közel voltak a spanyolok a második helyhez végig.

Mondhatni papírforma alakult a csoportban, de iszonyú necces volt a spanyoloknak. Nagyon kellett a svédek grúzia elleni blamája is, meg a talált tizenegyes a görögök ellen.
És a szerinted és szerintem is semmit nem mutató svédeknek még ezzel a játékkal is a pontszerzésük annyin múlott, hogy egyfelől nem támadtak, másfelől nincs aki eltalálná a kaput az ötösön kívülről.
Alba ötös környékén adott vagy kétmétert a támadónak, de a belső védőknek is voltak rémes bénázásuk, amiből csak azért nem lett semmi mert luftot rúgtak a svédek.

Ez nem kockáztatás? A tegnapi meccs a spanyolok részéről Valverde és Koeman legrosszabb meccseivel vetekedett, én évek óta nem láttam játékban ennyire gyengének a spanyolokat. Ami amúgy azért rossz hír, mert rossz, botladozó eredményekkel a végére csúcsra lehet jutni, ha a játék rendben van, de ha gyenge a játék, akkor be lehet húzni pár meccset ilyen amatőrök ellen, akik tíz percet terveztek csak focizni, de nem lesz jó vége. LE nagyon jó és szimpi edző, de nincs embere.

Feast4: Szerintem is ez egy probléma, bár nekem nem a 9-es ínség zavar legjobban, hanem, hogy a cselezés is kihal lassan. Mbappe, Neymar, kb tőlük lehet várni. A többiektől ma cselnek számít, hogy megtolja a labdát és fut, mint az állat... Én azt látom, hogy most az akadémiák próbálnak ilyen kis egyenkatonákat gyártani. Fuss, passzolj. Kreativitás, cselezés nem trendi. Sok játékost lehetne sorolni, akiket fiatal korukban megpróbáltak betörni, hogy ne cselezzenek (Pelé, Ronaldo, Ronaldinho stb) de olyan tehetségesek voltak, hogy végül nem lehetett ezt megállítani.
Ma már a kicsiknél is az van, hogy profi edzők, profi mentalitással taktikákat vernek a fejekbe és a legtehetségesebbeknek kevesebb tér jut már gyakorolni is. Nyilván van benne ráció, nem lehet csupa Messiket, Ronaldinhokat nevelni, mert ez rizikós. De azzal, hogy egyáltalán nem adnak teret az ilyen gyerekeknek, kihal ez a fajta foci, pedig egy-kettő azért kéne, ez jól látszódik az ilyen ötlettelen passzolgatós játékokkor.

És ha a másik csapat nem óhajt játszani, akkor az van, amit mondasz. Passzolgatunk körbe, aztán lesz valami. Nyilván ezt is lehet rosszabbul csinálni, de önmagában, hogy Gaviék előre játszanak, nem sokat jelent, mert a passzok nagy része kockázat mentes. Csel, ahogy mondtam, valójában nincs, vagyis nagyon ritka, ami megbont egy egész védelmet.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.11.15. 10:27:58

Kisit off leszek, bocsi!

Szerintem a spanyol meccs tökéletese mutatja, hogy mi a baj most a focival.

Kihaltak a 9-esek.

Nézzétek meg, hány válogatottnak van valódi 9-ese. Angolok, lengyelek, németek, franciák, belgák, norvégok itt kb. kifújt.

Mindenhol ezekkel a félmegoldásokkal operálnak klubszinten is. Az utóbbi 10-12 évben ráállt a foci az univerzális támadó középpályásra, aki gyors, mindkét szélen és hamis 9-esben is nagyon öl. És itt meg is álltunk. Az edzők közben rájöttek, hogy az ilyen játékosok ellen nem lomha dög, erős, torny védők kellenek, hanem szívós, gyors srácok akik tudnak velük futni és megölik labdával. Ilyenkor kéne a 9-es aki erővel, lendülettel bemegy és két emberrel a hátán is megeszi a kapust. De nincs ilyen ember.

Franciáknál, vissza kellett hívni a gonosz páriává vált Benzemát (a Real időtlen idők óta nem találja az alternatíváját)

A németeknél ott van Werner aki meg se közelít szerintem egy Gomezt, pedig a pali tulajdonképp egy palánk volt, akire felrugdosták a labdát és bepattant. Ezt egyébként a Chelsea is látta szerintem különben nem hozzák Lukakut.

Belgák Lukaku és más senki.

Az angoloknál van Kane, de rajta kívül senki.

A Bayern taktikájának óriási fontos elme Lewa, az egész csapat teljesen más ha megsérül.

Egyetlen fiatal láthatóan gyilkos klasszikus 9-es fut az Haaland, aki arany áron megy ha megy.

Salah is igazából jobb szélső, csak sokszor vált középre. A Liverpool is valódi 9-es nélkül játsza a totális támadófocit.

Olaszok már ilyen Bellottikkal, a spanyolok Moratákkal, próbálkoznak. Akik legyünk őszinték ezelőtt 10 évvel be se férnek a válogatottba.

Annyira hiánycikk a jó 9-es, hogy a City végtelenített lóvéval nem tudja megoldani, mert nincs kit hozni. Millió olyan nívós csapatnál olyan ember a csatár akinek vagy nem posztja, vagy tényleg ha visszamegyünk az időben 10 évet másodosztályban játszana.

Ezért ilyen baromi unalmasak sokszor a válogatott meccsek. A középpályás játékot megöljük, csatár nincs így passzolgatunk körbe körbe. Egyébként ez klubszinten is láthatóan probléma.

Nem biztos, hogy igazam van, de én ezt látom a legnagyobb gondnak.
Kép
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.11.15. 09:46:26

Én is végignéztem a meccset. Hasonló a véleményem Subinhoéhoz. Amin kissé problémázok, ami jellemző most a Barcára is, az a gólszegénység, a felállt védelem elleni tanácstalan passzolgatás. Tanácstalan? Lehet, hogy csak úgy tűnik nekem. Valójában keresik a fogást, a lehetőséget, de olyan ötlettelennek tűnik. Sokan erre mondják, hogy alibi passzolgatás. A spanyol válogatottban sincs egy igazi befejező csatár.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.11.15. 06:44:21

Hát, nemtom... én ezt a "fantáziátlan alibi" játékot elnézném Barcelónában. A spanyolok úgy léptek pályára, hogy nem kellett kockáztatniuk, döntetlen is elég. Barátságos labdázgatással lehozzák és ennyi. Ez elég is volt. A svédek semmit nem mutattak, nem most kellett 4-0-ra győzni. Ezek az "egyen ügyes" gyerekek meg tökéletesen hozzák amit Lucho kitalált és pont ez a jó. Nem egyéniségeket válogat össze, hanem egyforma.képességű ügyes fiatalokat, akit illenek a taktikába és csapatként tökéletesen működnek. Pl. nem akarja mindenáron berakni a csapatba Kokét, vagy Thiagot, valami idegen posztra, mondjuk szélső támadóba, csak hogy játszon.
Bárcsak újra ezt látnánk Barcelonában is!
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.11.14. 23:43:58

Na, végigszenvedtem a két spanyol meccset és utólag picit bánom is, kidobott idő volt az ablakon. A görögök és a svédek jól mutatják,hogy miért tiltakozok mindig mikor világversenyeken létszámot növelnek. Még a gyengébb afrikai,vagy dél-amerikai csapatokkal nincs bajom,mert ott a kicsik is támadnak, cseleznek(esetleg durvulnak), de ezek az európai szürkék borzalmasak. Ma a svédek úgy léptek pályára, hogy ha döntetlen, akkor már nem jutnak tovább. Na most a lehengerlőnek nem nevezhető spanyol támadók ellen 11 emberrel védekeztek a nyolcvanadik percig. Miközben a spanyol védők is elég sokat bénáztak még a nulla nyomás alatt is. Persze erre lehet mondani,hogy ez is azt mutatja,hogy jól csinálták,hiszen Carlo Ancelotti taktika is kb ez szokott lenni, látványosan ne csináljunk semmit,védekezzünk, aztán majd bemákolunk valami gólt.
Hát ez fantasztikus élmény. Ha a döntetlen se lett volna annyira rossz nekik, akkor még tíz percet se fociznak a svédek.
A spanyol csapat meg nagyon fantáziátlan. Még Busi a posztján a legjobb, a többi egyen-ügyes gyerek, labdabiztosak, szimpatikusak, de semmi extra. Olmot nem szabad megvenni, ma is volt egy lövése a végén,igaz az fontos volt, de ennyi. Alibi passz jobbra, balra.
Mindenki ügyesen passzolgat, de kockázatot nem vállalnak, nincsenek igazi cselek, lövések.
Gavi sokat volt játékban, de rá is ugyanaz igaz,mint a legtöbb spanyolra: biztonsági passzok és csak nagyon ritkán húz váratlant. Azt elrontja és ezután a következő negyven labdája megint alibi.
Örülök a spanyol sikernek, de annak is,hogy most egy darabig nem lesz meccsük.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2021.10.11. 15:21:10

A 6. percben Benzema nagy helyzetét szintén les előzte meg, a partjelző nem jelzett, és a VAR-szobában is szunyókáltak a sporik.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.10.11. 13:59:27

MLSZ értelmezési útmutató :

" A „zavarja az ellenfelet, vagy előnyt szerez leshelyzetéből” értelmezése (A FIFA által javasolt módosítás) A 11. szabály – A les szövegében a következő meghatározások használatosak ( ... ) ( ... )
• a „beavatkozik a játékba” kifejezés azt jelenti, hogy megjátszik, vagy érint egy labdát, amelyet a játékostársa adott le vagy érintett.
• a „zavarja az ellenfelet” kifejezés azt jelenti, hogy egy játékos gátolja ellenfelét a labda megjátszásában vagy abban, hogy képes legyen a labdát megjátszani, úgy hogy egyértelműen akadályozza ellenfele látását, vagy a labda megszerzése céljából támadja ellenfelét.
• az „előnyt szerez helyzetéből” kifejezés azt jelenti, hogy egy játékos
– leshelyzetben állva megjátssza a kapufáról, a keresztlécről vagy ellenfeléről hozzá lepattanó vagy irányt változtató labdát
– leshelyzetben állva megjátssza ellenfelének szándékos védését követően hozzá lepattanó vagy irányt változtató labdát
Az a leshelyzetben levő játékos, akihez a labda úgy kerül ellenfelétől, hogy az a labdát szándékosan játszotta meg (kivéve a szándékos védést), nem tekintendő „helyzetéből előnyt szerző” játékosnak. "

Van benne bőven értelmezési lehetőség ....
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.10.11. 11:04:50

Na itt van végre hátsó kameraállásból, amit nem is értek miért, de meccs közben 1x se mutattak.

https://vm.tiktok.com/ZM88J33MS/

Ez egy vicc komolyan.
Kép
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.10.11. 09:56:07

Peter írta:
2021.10.11. 00:39:35


Ha egy védőt bárhogyan érint a labda, az ellenféltől kapott labdának minősül. Ez régi szabály.
Szerintem lépjünk ezen túl, olyan, mintha Maradona híres kezezésére keresnénk egy szabályt, hogy miért volt szabályos.

Nem volt az. És míg Maradona esetében lehetett mondani, hogy a bíró nem látta, jelen esetben a VAR mellett lehetetlen erre hivatkozni(nem is hivatkoznak). Úgyhogy a kérdés inkább az, hogy ez a bírói csapat tippmixelése volt, vagy fentebbről jött az utasítás, hogy ha kicsit is véleményes akkor a franciáknak kedvezzenek és kicsit túlzásba vitte a spori?
Már a kezezés is érdekes volt, szerintem többször adnak arra tizenegyest, mint nem, de azt még meg lehet magyarázni. Mindig csak ide jutok: elkeserítő.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.10.11. 09:13:35

Peter írta:
2021.10.11. 00:39:35
Arthur8 írta:
2021.10.11. 00:21:25
Ha az a szabály, hogy bármilyen apró érintés után már nem lehet les, akkor ez a szabály végtelenül ostoba.
Ha egy védőt bárhogyan érint a labda, az ellenféltől kapott labdának minősül. Ez régi szabály.
A régi alatt mit értünk?

https://m.youtube.com/watch?v=kuGstpJaoGk

Ez a meg nem adott gól 2:30nál, elég nagy port kavart anno, pedig itt a lesen lévő játékosok nem is zavarják Casillast, mert ez ment mindig, hogy a lesen lévő támadó mozgása zavarja-e a kapust. De sztem kb minden hétvégéről tudnánk olyan szitut mutatni (Mbappé félét), amikor ezt befujják, mindig is befújták, hát hányszor volt/van olyan, h jön egy távoli beadás a védő próbál menteni fejjel, de csak csúsztat a labda eljut a támadóhoz és les, mert az ívelés pillanatában les volt már. Effektíve, ha így értelmeznék a lest, maga a les majdhogynem értelmét vesztené, kis túlzással.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Barcaforever 2021.10.11. 10:13:21-kor.
Kép
Puyol05
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1376
Csatlakozott: 2008.08.01. 20:37:32
Tartózkodási hely: Kecskemét/Freising

2021.10.11. 07:39:53

Arthur8 írta:
2021.10.11. 00:21:25
Ha egy védőt bárhogyan érint a labda, az ellenféltől kapott labdának minősül. Ez régi szabály.
Szóval ha jól értem, akkor mondjuk ha én megállok az ellenfél tizenhatosán szotyizni, majd jön egy csapattárs a kezdőkörben aki izomból rárúgja a szintén a kezdőkörben lévő ellenfél utolsó játékosára a labdát, úgy hogy az onnan hozzám pattan, akkor az nem les. Értem.
Üdv: Laci
I can't do this all on my own. I know, I'm no Superman!!
Koorpiklaani - Tequila
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2021.10.11. 01:40:11

Peter írta:
2021.10.11. 00:39:35
Ha egy védőt bárhogyan érint a labda, az ellenféltől kapott labdának minősül. Ez régi szabály.
Olyan regi, hogy nem is igaz. Nem veletlen, hogy peldatlan a mai szituacio elengedese...

IFAB 11.2 Offside offence:

"A player in an offside position at the moment the ball is played or touched* by a team-mate is only penalised on becoming involved in active play by:
interfering with play by playing or touching a ball passed or touched by a team-mate or
interfering with an opponent by:
preventing an opponent from playing or being able to play the ball by clearly obstructing the opponent’s line of vision or
*challenging an opponent for the ball or
*clearly attempting to play a ball which is close when this action impacts on an opponent or
*making an obvious action which clearly impacts on the ability of an opponent to play the ball
or
gaining an advantage by playing the ball or interfering with an opponent when it has:
rebounded or been deflected off the goalpost, crossbar, match official or an opponent
been deliberately saved by any opponent

A player in an offside position receiving the ball from an opponent who deliberately plays the ball, including by deliberate handball, is not considered to have gained an advantage, unless it was a deliberate save by any opponent."

A szituaciora a *-al jelolteket ra lehet huzni, ami alapjan les lenne, ehelyett rahuztak az utolso mondatot, ami szerint Garcia szandekosan jatszotta meg a labdat.

Egyebkent Puhl-tol talaltam egy idezetet, ami igy hangzik es szerintem eleg jo interpretacioja lenne a szabalynak:
"Akkor beszélhetünk ellenféltől kapott labdáról, ha azt birtokolta, uralta a játékos, tehát ha lecsúszott a lábáról vagy fejjel megcsúsztatta, és úgy került a támadó ellenfélhez, az les".
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.10.11. 00:39:35

Arthur8 írta:
2021.10.11. 00:21:25
Ha az a szabály, hogy bármilyen apró érintés után már nem lehet les, akkor ez a szabály végtelenül ostoba.
Ha egy védőt bárhogyan érint a labda, az ellenféltől kapott labdának minősül. Ez régi szabály.
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2021.10.11. 00:21:25

Szerintem ez 100%-os les volt még, ha picit hozzá is ért Garcia a labdához. Nem az volt, hogy birtokba vette a labdát, majd elbotlott és úgy szerezte meg Mbappe. Én ilyenek szitukra VAR mellett sosem láttam olyat, hogy ez nem les. Ha az a szabály, hogy bármilyen apró érintés után már nem lehet les, akkor ez a szabály végtelenül ostoba. DE akármi is a pontos szabály vagy ez a bíró hibázott , vagy a maradék összes bíró, aki erre lest fúj mindig.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.10.11. 00:17:55

Peter írta:
2021.10.11. 00:03:06
Lucho előtt le a kalappal. A saját játékrendszeréhez, elképzeléseihez választja ki a játékosait.
Azon nyilván lehet vitatkozni, hogy más kapitány, más játékosokkal vajon mire lenne képes, de hát most ő a kapitány.
Ő hozta vissza őket a térképre, 2012 óta csak lebőgés volt, kis szerencsével friss eb győztesek. Mindezt a 8 éves lánya halála után. Szerintem dobni fogja neki a gép a nagy kupát.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.10.11. 00:03:06

Pontosan kellene tudni a les szabályzatát. Erről nyilván fogunk még hallani.
Ellenféltől kapott (vagy rajta megpattanó) labda után akkor sincs les, ha amúgy tisztán lesen lenne a játékos. Ennyit tudok.
Amúgy jó meccs volt. A franciák talán jobbak voltak és ahogy az elődöntőben is látszott, ha "akarnak", tudnak ők nagyon jól is játszani. Csak sajnos ezt kényszerhelyzetben mutatják meg.
Lucho előtt le a kalappal. A saját játékrendszeréhez, elképzeléseihez választja ki a játékosait.
Azon nyilván lehet vitatkozni, hogy más kapitány, más játékosokkal vajon mire lenne képes, de hát most ő a kapitány.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2021.10.10. 23:36:53

Elképesztő, ha ez a "magyarázat". A spanyoloknak még egy tizi is elmaradt, bár azon lehet vitatkozni
Rivaldo-A Legnagyobb.
Válasz küldése