Ligue 1 - Franciaország

Foci a Barçán kívül
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.08.14. 20:53:16

Fél szemmel néztem csak a meccset, de nem sok elképzelést láttam az Anzsitól. De egyelőre az építkezés elején tartanak.
Avatar
gordi.
Barça B
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2011.07.28. 13:38:52
Tartózkodási hely: Csongrád,Szeged

2011.08.14. 20:46:00

Megnéztem Balázs meccsét. Hát mit mondjak, gyenge volt a Mahacskala.. nagyon...
11 ember volt a pályán akiknek fogalmuk se nagyon volt, h mit kellene játszani. Balázsnak a jobb oldali kp szerepe nagyon nem tetszett, labda nem sokszor volt nála.
Remélem az edzője visszarakja a helyére, és mögötte meg Zhirkov lesz a védő( most úgyanis ő volt Balázs helyén)
Roberto Carlost meg tisztelem becsülöm, de már a padra raknám csak.. nem szürőnek, kevés volt ...

a végére meg egy kis pletyi az nso-ról:
"Dzsudzsák Balázs elárulta, hogy a minap Szulejman Kerimov, az Anzsi multimilliárdos tulajdonosa amolyan motivációs beszédet tartott az edzésen, megemlítve többek között, hogy az Internazionalét erősítő kameruni Samuel Eto'o a Dinamo Moszkva elleni összecsapás előtt már a Mahacskalánál lesz – ezt a meccset jövő vasárnap játsszák..."
Krojf
Az Év Forumozója 2007 & 2008 :)
Hozzászólások: 3182
Csatlakozott: 2006.05.25. 17:48:41
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2011.08.13. 01:37:37

ab1daL írta:
Game90 írta:FourFourTwo írta ki fb-ra:

Mindig van lejjebb: A Prizma TV közvetíti majd az Orosz Premjer Liga, egyben az Anzsi Mahacskala meccseit.
Legalább olyanom van. :lol:
Nekem is, mivel UPC Directes vagyok.
Vasárnap 17:10-től be is próbálkozok az első meccsel.
K.
Blaugrana palocista maximalista!
Avatar
AndrésGerardHernandez
Jugador del Barça
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2011.02.19. 19:06:40
Tartózkodási hely: Abszurdisztán

2011.08.12. 22:09:29

Mi az a prizma tv? De mindegy is, én megvagyok az orosz bajnokság nélkül.

A Bundesliga hihetetlen nagy fejlődést mutat. Rólam annyit, hogy nem tudok 5 percnél tovább nézni olyan meccset ami nem jön be, lehet ez Barca (ez pár éve nem fordult azért elő), Real, MU, Kelszi stb. akárki. De a minap néztem valami német mérkőzést és azon kaptam magam, hogy Horti mester nélkül is végig láttam. Nálam nemhogy elmarad, de még pár ilyen és simázza az angolt is.

OFF: Egyébként ha már a csatornáknál tartunk másnál is megszűnt a sportklub, vagy csak felénk kedveskedik a Digi, ily szép gesztusokkal?
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3471
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.08.12. 19:00:17

Game90 írta:FourFourTwo írta ki fb-ra:

Mindig van lejjebb: A Prizma TV közvetíti majd az Orosz Premjer Liga, egyben az Anzsi Mahacskala meccseit.
Legalább olyanom van. :lol:
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2011.08.12. 18:45:09

FourFourTwo írta ki fb-ra:

Mindig van lejjebb: A Prizma TV közvetíti majd az Orosz Premjer Liga, egyben az Anzsi Mahacskala meccseit.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.08.12. 09:46:18

Az a gond, hogy ez hosszú távon nem járható út. Nem lehet minden egyes csapat mögé milliárdosokat találni. Így azok, akik befektetők nélkül próbálnak érvényesülni nem csak hogy lemaradnak, de a sok kintről a fociba pumpált pénz még a piacot is annyira eltorzítja, hogy iszonyatos nehéz helyzetbe kerülhet egy ilyen magára hagyott klub.

Ha nem hobbiszinten, szinte trendiségből történne a klubvásárlás, akkor sokkal jobban járnánk. Normális üzletágakban ha befektetek valamibe pénzt, akkor azt azért teszem, hogy utána megtérüljön. Én nem tudom a Manchester City például valaha is el tud-e, illetve el akar-e jutni olyan szintre, hogy gazdaságos működést mutasson. Abramovic is kiadta az ukázt a Chelseanek, hogy gazdaságossá kell válnia, de csak akkor, amikor szorult kicsit hurok az orosznál és azóta ismét újabb tízmilliókat pumpált a klubba.

Így hogyan próbáljon megmaradni egy befektető nélküli klub?
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.08.12. 09:32:13

Régóta motoszkál bennem egy kérdés!
Én is úgy vagyok vele,, hogy pénzzel nem lehet mindent megvenni!Viszont az kifejezetten örömteli, hogy olyan csapatok melyek eddig középmezőnyben vagy hátul voltak, olyan igazolásokat tudnak megtenni amivel erősödnek!És nem ugyanazok mennek, hogy XY megy a Realba hozzánk vagy a Milanba.....
Szerintem ez jó dolog, hogy egyenlítődnek az erőviszonyok s nincs olyan egyeduralma igazolás terén egy tradicionális csapatnak!Igaz maga az, hogy pénz kell hozzá már elcsorbítja a szép dolgokat :roll:

Remélem valóban hamarosan jön valami szabály amivel többek között a csapatok közti különbségeket csökkentik, de közben az orbitális pénz összeg mozgásokat is redukálják!

Jót tenne a nézettségnek is, ha úgy indulna minden bajnokság, hogy 8-10 egyszintű csapat verseng a bajnoki címekért!Persze ezt nehéz lesz megvalósítani a nagy csapatok ezerrel ágaskodnak ellene, mert tradíciók meg minden....
Kép
Kép
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.08.12. 08:56:09

Barcaman1993 írta:
daffy írta:elnézve ezt a német csapatot,amely rendkívül fiatal és tehetséges,nem utolsó sorban elég összeszokott is,a fő esélyesei lehetnek a vb-nek és még jó párnak,tekintve,hogy milyen "u" válogatottjai vannak. én őszintén bevallom,hogy rühellem a németeket,de ez a válogatott olyan fajta szimpátiát váltott ki belőlem a szerethető és élvezhető focijukkal,hogy az utálatom kezd tovaszállni.
Úgy néz ki, hogy kezd kialakulni a következő pár év meghatározó nemzeti csapatai. Nekem nagyon úgy tűnik, hogy a spanyolok, németek, hollandok fogják uralni világ fociját. Mind3 csapat borzasztóan erős.
+ Mexikó. Lehet, sokan nem veszik őket komolyan, de én úgy gondolom, h sorozatos utánpótlás sikerek előbb-utóbb a felnőtt csapaton is meg fognak látszani. Sőt, már a 2010-s VB látszott, h a jövőben ebből lehet egy komoly csapat.

De pár európai nagy csapat sztem bajban lehet. Pl. olaszok, és főleg az angolok. Utóbbiaknak mostanában így sem esett le sok minden, de sztem a jövőben még ennyi sem fog. De hát nekik így jó. A Bundes Liga tele van fiatal német tehetségekkel, akik fokozatosán hozzák is feljebb a szintet. Igaz, az angol bajnokság egyenlőre jóval erősebb. De ők a milliárdos befektetők, és a rengeteg külföldi sztár miatt. Ami viszont egyértelműen az angol játékosok kárára megy. És ez csak mélyíti a válogatott válságát.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.08.12. 08:47:42

daffy írta:elnézve ezt a német csapatot,amely rendkívül fiatal és tehetséges,nem utolsó sorban elég összeszokott is,a fő esélyesei lehetnek a vb-nek és még jó párnak,tekintve,hogy milyen "u" válogatottjai vannak. én őszintén bevallom,hogy rühellem a németeket,de ez a válogatott olyan fajta szimpátiát váltott ki belőlem a szerethető és élvezhető focijukkal,hogy az utálatom kezd tovaszállni.
Úgy néz ki, hogy kezd kialakulni a következő pár év meghatározó nemzeti csapatai. Nekem nagyon úgy tűnik, hogy a spanyolok, németek, hollandok fogják uralni világ fociját. Mind3 csapat borzasztóan erős.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.08.12. 08:34:18

elnézve ezt a német csapatot,amely rendkívül fiatal és tehetséges,nem utolsó sorban elég összeszokott is,a fő esélyesei lehetnek a vb-nek és még jó párnak,tekintve,hogy milyen "u" válogatottjai vannak. én őszintén bevallom,hogy rühellem a németeket,de ez a válogatott olyan fajta szimpátiát váltott ki belőlem a szerethető és élvezhető focijukkal,hogy az utálatom kezd tovaszállni.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.08.12. 08:27:43

bali 15 írta:Amúgy a Dortmundnak is van valamilyen jól működő utánpótlásneveldéje?
Mert a tegnapi német csapatból sokan játszanak ott.
Van, ahogy nagyon sok más német csapatnak is. Éppen ebben van a német futball ereje, h országszerte nagyon jó az utánpótlás nevelés, nemcsak 1-2 csapatnál. De pl. Mexikó is ugyanezt csinálja, az összes klub kiveszi a részét a dologból.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.08.12. 08:08:57

Most hogy Etoo is az oroszokhoz igazolt, egyre jobban látszik kezd kicsit megváltozni a világ futball elitje (ennek én örülök, hogy több erősebb csapat, illetve bajnokság, s nincs a nagy 4nek privilégiuma)!
Felvetődött, hogy az olasz liga milyen szinten van, véleményem szerint is a 2 legerősebb bajnokság egyértelmű, utána viszont nagyon kicsinykék a különbségek a német, olasz, francia, s most már az orosz liga között!Eddig is kifejezetten élvezhető volt a Premjer Liga, sok jó csapattal, s a VB miatt ömlik a pénz az oroszoknál (el is zárják a gázcsapokat Nyugat fele :lol: )!
Nagyon remélem, hogy Dzsudzsák megítélése is megváltozik, mert igenis jó helyre került, s tévhit, hogy az orosz bajnokság periméteren van, s nem figyelnek oda Nyugat-Európában, hiszen több helyen ugyanúgy közvetítik az ottani meccseket!
Etoo döntése így is meglepő, miután még fiatal, de ez is bizonyítja igenis számolni kell az orosz klubokkal, s remélem ismét lesz EL-t nyerő orosz csapat, illetve a BL-ben is már olykor-olykor megfricskáznak nagy csapatokat! Приезжайте в Россию :lol:
Kép
Kép
Kép
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2011.08.11. 13:27:08

Amúgy a Dortmundnak is van valamilyen jól működő utánpótlásneveldéje?
Mert a tegnapi német csapatból sokan játszanak ott.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.08.11. 12:20:43

d írta:Garancia sosincs. Én abból a szemszögből tekintenék a helyzetre, hogy Fabregassal a legkisebb a rizikó, a lehetséges igazolások közül messze ő a legesélyesebb arra, hogy beváljon.
De ha itt tartunk, garancia nincs Sanchezzel kapcsolatosan sem, ahogy nem volt Mascharnoval sem (vele kapcsolatban is rengeteg embernek voltak fenntartásai), Villával sem (pedig ő se volt teljesen ismeretlen a csapat számára) és még sorolhatnám. Benne van a pakliban, hogy Fabregas megbukik, ha már leigazoljuk én remélem ilyesmi nem fog előfordulni, de nem lesz világ vége. Nála sokkal nagyobb klubikonok lettek innen már bottal elkergetve.
Ez igaz, csak mondom, h ne kezeljük már tényként, h bevált. Főleg azt ne mondjuk, h Xavit tökéletesen tudja majd pótolni, ahogy az a kolléga tette lejjebb. Mert ha jó is lesz nálunk Fabregas, Xavit pótolni mégiscsak igen-igen nagy feladat lesz, még neki is.
Amúgy Villa is jó példa. Őt is sokan tuti igazolásnak tartották, h nagyon beleillik a csapatba, + már ismeri a csapattársakat a válogatottból. Ahhoz képest engem nem nyűgözött le. Voltak ősszel egy jó időszaka, meg góljai a BL döntőben. A szezon legelején és télen viszont nagyon gyenge volt. A góllövési statisztikája nem olyan rossz, de a góljai nagy részét bizony abban a jó időszakában szerezte. Vele kapcsolatban sincs jó érzésem, úgy érzem, h idén még gyengébb lehet. Ebben az esetben mondjuk gyorsan padon találhatja magát, főleg, ha Alexis gyorsan be tud illeszkedni, és azt a teljesítményt tudta hozni, amit várunk tőle.
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.08.11. 11:28:51

Barcaman1993 írta:
Tocy írta:Hát a németek abszolút favoritok lehetnek a VB-re, addigra mindegyikük érett, tapasztalt játékos lesz, ezzel a futballal - és Xavi valamint Puyol kiöregedésével a spanyoloknál - simán megverhetnek akárkit.

Azért Neymar a végén nem kis gólt lőtt :)
Szép gólt lőtt a srác, de borzasztó gyenge volt ismét. Felhívnám az emberek figyelmét Mario Götzere. Vmi elképesztően jól nyomja a srác. A Dortmundban is jól tolta, de ott még a német bajnokság színvonalának tudtam be. Viszont egy másik csapatba egy erősebb csapat ellen is rendkívül jól játszott. Én sokkal nagyobb tehetségnek tartom, mint mondjuk a 2 Santosos gyereket. Nem tudom miért, de van egy olyan érzésem, hogy előbb vagy utóbb a Bayernban fog játszani :shock: Itt is el tudnám nézegetni néhány év múlva.
Na igen, Götze kiszorítja Özilt a válogatottból :D Tényleg atom jó a srác, és még brutál fiatal :shock: A Bayernes részre van esély, de nagyon-nagyon remélem, hogy nem...
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.08.11. 11:19:37

Garancia sosincs. Én abból a szemszögből tekintenék a helyzetre, hogy Fabregassal a legkisebb a rizikó, a lehetséges igazolások közül messze ő a legesélyesebb arra, hogy beváljon.
De ha itt tartunk, garancia nincs Sanchezzel kapcsolatosan sem, ahogy nem volt Mascharnoval sem (vele kapcsolatban is rengeteg embernek voltak fenntartásai), Villával sem (pedig ő se volt teljesen ismeretlen a csapat számára) és még sorolhatnám. Benne van a pakliban, hogy Fabregas megbukik, ha már leigazoljuk én remélem ilyesmi nem fog előfordulni, de nem lesz világ vége. Nála sokkal nagyobb klubikonok lettek innen már bottal elkergetve.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.08.11. 11:19:21

Tocy írta:Hát a németek abszolút favoritok lehetnek a VB-re, addigra mindegyikük érett, tapasztalt játékos lesz, ezzel a futballal - és Xavi valamint Puyol kiöregedésével a spanyoloknál - simán megverhetnek akárkit.

Azért Neymar a végén nem kis gólt lőtt :)
Szép gólt lőtt a srác, de borzasztó gyenge volt ismét. Felhívnám az emberek figyelmét Mario Götzere. Vmi elképesztően jól nyomja a srác. A Dortmundban is jól tolta, de ott még a német bajnokság színvonalának tudtam be. Viszont egy másik csapatba egy erősebb csapat ellen is rendkívül jól játszott. Én sokkal nagyobb tehetségnek tartom, mint mondjuk a 2 Santosos gyereket. Nem tudom miért, de van egy olyan érzésem, hogy előbb vagy utóbb a Bayernban fog játszani :shock: Itt is el tudnám nézegetni néhány év múlva.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.08.11. 11:10:36

LG-nek igaza van, nincs rá garancia, s ezeket a lehetőségeket is bele kell venni, amit megemlített!Illetve valóban a nagy meccsekre el-el tűnik!Mégis úgy gondolom, hogy bizakodhatunk, mivel a játéka alapján intelligens embernek tűnik, s így azért könnyebb lesz a beilleszkedés!Mondjuk ha negatívumokat akarunk keresni, azt se felejtsük el, hogy nem egyszer volt már sérült!Mindenesetre nagyon remélem beválik, mert nagy felsülés lenne ha rosszul teljesít, s a teher is hatalmas lesz rajta!Én sem tartom létfontosságúnak a leigazolását, ha már ide kerül remélhetőleg tud majd pluszt hozzátenni a padról, illetve ha a kezdőben kap helyet!
Kép
Kép
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.08.11. 10:54:42

bali 15 írta:
Amúgy sokan már szinte tényként kezelik, h Fabregas be fog válni a Barcába, és egy az egyben Xavi utódja lehet, és a válogatottban is. De erre nincs garancia, az sem, h Barca nevelés.
Sztem sokan nem emlékeznek rá, de Gerardot a Valenciából anno hasonló nagy reményekkel hoztuk vissza, ki adtunk érte 30 millió eurót, ha jól emlékszem. Aztán lett belőle nagy pofára esés...ne, h most is az legyen. Az utolsó szezonja pocsék volt Fabregasnak, de erre sokan csak azt mondják, h belefásult az Arsenalba, és itt nálunk BIZTOS, h jobb lesz... de biztos, h így van ez? Rolling Eyes
Persze lehet, h így lesz, de szem mindenre fel kell készülni.
Azért azt ne felejtsd el, hogy Fabregas az Angol bajnokságban bizonyította be, hogy sokat ér.
Azt se tudom ki az a Gerard. Gerard Lopezre gondolsz? Az még az évtized elején volt. Akkor még nem is így játszottunk ahogy most.
Az az Arsenalba. Ahol pl. Hleb, Adebeyor, Flamini, Cole is bizonyítottak. De említhetnék régebbi neveket is: Henry, Viera. De ezek miután eligazoltak, meg sem tudták közelíteni az ottani formájukat. Ok, az utolsó kettő nem korrekt, meg ők már korban sem volt a csúcson, de többiről ez nem mondható el!
E mellett Fanbregast korábban a PL topicban főleg a MU-ok, és egyéb emberek megtalálták, h a nagy meccseken, nagy csapatok ellen folyton besül. És ez többnyire azóta is így van, csak mióta akarjuk, ez nem divat emlegetni... :roll:
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2011.08.11. 10:49:43

Amúgy sokan már szinte tényként kezelik, h Fabregas be fog válni a Barcába, és egy az egyben Xavi utódja lehet, és a válogatottban is. De erre nincs garancia, az sem, h Barca nevelés.
Sztem sokan nem emlékeznek rá, de Gerardot a Valenciából anno hasonló nagy reményekkel hoztuk vissza, ki adtunk érte 30 millió eurót, ha jól emlékszem. Aztán lett belőle nagy pofára esés...ne, h most is az legyen. Az utolsó szezonja pocsék volt Fabregasnak, de erre sokan csak azt mondják, h belefásult az Arsenalba, és itt nálunk BIZTOS, h jobb lesz... de biztos, h így van ez? Rolling Eyes
Persze lehet, h így lesz, de szem mindenre fel kell készülni.
Azért azt ne felejtsd el, hogy Fabregas az Angol bajnokságban bizonyította be, hogy sokat ér.
Azt se tudom ki az a Gerard. Gerard Lopezre gondolsz? Az még az évtized elején volt. Akkor még nem is így játszottunk ahogy most.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.08.11. 10:31:25

bali 15 írta:
Hát a németek abszolút favoritok lehetnek a VB-re, addigra mindegyikük érett, tapasztalt játékos lesz, ezzel a futballal - és Xavi valamint Puyol kiöregedésével a spanyoloknál - simán megverhetnek akárkit.
Xavi szerintem még tökéletesen pótolható. Fabregas végre nem a kispadot fogja melegíteni a válogatottban. Villa és Puyol pótlása szerintem nehezebb lesz. Torres becsicskult teljesen. Puyol és Pique után meg nem tudom, hogy kik a legjobb belső védők spanyolban.
Amúgy sokan már szinte tényként kezelik, h Fabregas be fog válni a Barcába, és egy az egyben Xavi utódja lehet, és a válogatottban is. De erre nincs garancia, az sem, h Barca nevelés.
Sztem sokan nem emlékeznek rá, de Gerardot a Valenciából anno hasonló nagy reményekkel hoztuk vissza, ki adtunk érte 30 millió eurót, ha jól emlékszem. Aztán lett belőle nagy pofára esés...ne, h most is az legyen. Az utolsó szezonja pocsék volt Fabregasnak, de erre sokan csak azt mondják, h belefásult az Arsenalba, és itt nálunk BIZTOS, h jobb lesz... de biztos, h így van ez? :roll:
Persze lehet, h így lesz, de szem mindenre fel kell készülni.
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2011.08.11. 10:20:28

Hát a németek abszolút favoritok lehetnek a VB-re, addigra mindegyikük érett, tapasztalt játékos lesz, ezzel a futballal - és Xavi valamint Puyol kiöregedésével a spanyoloknál - simán megverhetnek akárkit.
Xavi szerintem még tökéletesen pótolható. Fabregas végre nem a kispadot fogja melegíteni a válogatottban. Villa és Puyol pótlása szerintem nehezebb lesz. Torres becsicskult teljesen. Puyol és Pique után meg nem tudom, hogy kik a legjobb belső védők spanyolban.
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.08.11. 09:57:27

Hát a németek abszolút favoritok lehetnek a VB-re, addigra mindegyikük érett, tapasztalt játékos lesz, ezzel a futballal - és Xavi valamint Puyol kiöregedésével a spanyoloknál - simán megverhetnek akárkit.

Azért Neymar a végén nem kis gólt lőtt :)
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.08.11. 09:11:39

Rivaldo11 írta:Korai még elemezni, meg esélyeket latolgatni, de az tuti, hogy a németeknek-ahogy az már a tavalyi vb-n is látszódott-elképesztő kilátásaik vannak...Fiatalok, erősek, gyorsak, ügyesek, és most úgy tűnik, futószalagon érkeznek a nagyobbnál nagyobb tehetségek. Ráadásul a nemrég véget ért U17 es vb is olyan focit nyomtak, hogy hihetetlen. 2000 környékén elkezdték megreformálni a futballjukat épp ott, ahol arra a legnagyobb szükség volt. Lentről felfelé építkeztek, és tessék. Teljes arculatváltást követően ma már a leglátványosabb focit játsszák válogatott szinten a spanyolok mellett. Egészen hihetetlen, de pl. a tegnapi meccsen is megfigyelhető volt, hogy csak ritkán emelik fel labdát a földről a 90 perc alatt a támadásépítéseik során.
Csak halkan jegyzem meg, hogy nálunk a nagy vihart kavaró 1997-es jugók elleni 1:7 után pofázta mindenki, hogy "itt a reform ideje".
Azóta eltelt 14 év, és ugyanúgy a múlt embereinek kezében poshad a futballunk....Ha csak feleannyit tettünk volna ez idő alatt, mint a németek...
Én még megemlíteném Uruguay-t, még mielőtt vki azt mondaná, h ilyet csak a nagy, és gazdag országok tudnak. A játékuk nem olyan szép, mint németeké, mert ők a stabil védekezésre építenek, de ezt leszámítva hasonló a dolog. Utánpótlás szinten is nagyon jók, a felnőtt csapatuk pedig a legjobb Dél-Amerikában.
Válasz küldése