Ligue 1 - Franciaország

Foci a Barçán kívül
Avatar
faithnomore
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2008.05.29. 20:24:00
Tartózkodási hely: Gyula city

2011.07.17. 23:39:17

ez komoly 11-es volt Elano :P =D> =D> #-o
Kép
El hombre Martín...igazi balfék! A szöcske!- Horti 'Mester' Gábor
www.perfectinsanity.blog.hu
Avatar
szajko
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4907
Csatlakozott: 2008.04.07. 18:14:42

2011.07.17. 23:39:15

Fecooo írta:egyszerűen fantasztikus büntető volt :lol: :lol: :lol:
lekoppintotta Beckhamet :D
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.07.17. 23:38:30

egyszerűen fantasztikus büntető volt elanotól :lol: :lol: :lol:
sajnálom, h a kakas nincs már a pályán, megnéztem volna, h hogyan hagyja ki a sajátját :D

szerk: paraguayi is bénázott...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fecooo 2011.07.17. 23:39:47-kor.
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2011.07.17. 23:35:08

ab1daL írta:Miben hogy Villar kivédi a brazilokat? :D

nagyon remélem :wink: :roll:
Abi & Tito
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3470
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.07.17. 23:30:31

Miben hogy Villar kivédi a brazilokat? :D
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
TT
Capitá del Barça
Hozzászólások: 963
Csatlakozott: 2010.01.03. 15:09:29

2011.07.17. 23:11:33

mekkora arc volt a spori, csípőre tett kézzel nézelődött a kakaskodás közben :lol:
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.07.17. 22:40:33

Ilyen fos Copa nem tudom mikor volt utoljára:D

hosszabbítás lesz itt is úgy néz ki (női vb döntőben is az van), hát ez a Brazil válogatott nem tudom hogy fogja megnyerni a 3 közeljövőbeli hazai rendezésű tornát, de azt sem,h legalább 2t hogy. (egy leeshet, Copa :D)

szerk: tudom,h ez a fejlődés korszaka,meg az összeérésé,stb, de szerintem akkor is előrébb kellene már most tartaniuk. A túlsztárolt egyénekről nem is beszélve. Utolsó nagy brazil zseni az Ronaldinho volt.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4091
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2011.07.17. 22:40:22

L.Messi 10 írta:
Mihu írta:Csak én nem látom Neymar-ban azt a temérdek pénzt amit ki akarnak fizettetni érte a Real-al, vagy tényleg csak nagyobb a füstje mint a lángja ennek a gyereknek? Lehet bennem van a hiba... :roll:
Igazából csak akkor derülne ki, hogy valójában mennyit is ér, ha meg tudná magát mutatni egy európai élbajnokságban is. Amíg "csak" egy Brazil bajnokságban bohóckodik, eléggé zsákbamacska. Egy biztos, van benne tehetség, az már más kérdés, hogy mennyi. Mondjuk amilyen fejben... Simán lehet a következő balotelli...
Hát én most nézem a Brazil-Paraguay meccset....nem egy nagy durranás a srác...tiszta helyzetben ront, önző, pontatlan, komolytalan...nem pont ezek egy világsztár ismertetőjegyei... :roll:
Avatar
L.Messi 10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2372
Csatlakozott: 2010.07.03. 22:08:22
Tartózkodási hely: Kaposvár

2011.07.17. 22:37:41

Mihu írta:Csak én nem látom Neymar-ban azt a temérdek pénzt amit ki akarnak fizettetni érte a Real-al, vagy tényleg csak nagyobb a füstje mint a lángja ennek a gyereknek? Lehet bennem van a hiba... :roll:
Igazából csak akkor derülne ki, hogy valójában mennyit is ér, ha meg tudná magát mutatni egy európai élbajnokságban is. Amíg "csak" egy Brazil bajnokságban bohóckodik, eléggé zsákbamacska. Egy biztos, van benne tehetség, az már más kérdés, hogy mennyi. Mondjuk amilyen fejben... Simán lehet a következő balotelli...
Kép
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4091
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2011.07.17. 22:31:40

Csak én nem látom Neymar-ban azt a temérdek pénzt amit ki akarnak fizettetni érte a Real-al, vagy tényleg csak nagyobb a füstje mint a lángja ennek a gyereknek? Lehet bennem van a hiba... :roll:
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2011.07.17. 22:22:33

Capon írta:
albicelesteX írta:Szerintem egy európai edző kellene Argentínába.Most elzavarhatják Batistát,majd jön helyette megint valami hasonló műkedvelő akivel megint nem lesz előrébb a csapat.
Figyeld meg hamarább lesz Maradona megint szöv. kapitány mint hogy hozzanak egy normális külföldi edzőt.
Igen ezen már èn is elgondolkoztam. Szerintem az EB után kopogtassanak be Hiddinkhez.
De az ottani fêktelen patriótizmust figyelembe vève kizárt dolog, hogy ez megtörténjen.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.07.17. 21:52:07

Tart a Női VB döntője: USA-Japán,

részemről láttam pár USA meccset,és nekik drukkolok. szerencsére a kb mindent nyerő németek,már kiestek. Brazilokat meg pont USA ütötte ki.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.07.17. 20:15:51

Szerintem nem egy ölelkező példakép kell, hanem egy főnök a válogatottnak.
Ha már a csapatban nincs olyan aki összerázná a csapatot (még Zanetti se), akkor legyen az edző az. Pep pl mindig kint áll a partvonalon és onnan segíti a játékosokat + erre rátesz egy lapáttal hogy saját nevelések.
Aimar még most is beférne szvsz.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2011.07.17. 20:10:27

albicelesteX írta:Szerintem egy európai edző kellene Argentínába.Most elzavarhatják Batistát,majd jön helyette megint valami hasonló műkedvelő akivel megint nem lesz előrébb a csapat.
Figyeld meg hamarább lesz Maradona megint szöv. kapitány mint hogy hozzanak egy normális külföldi edzőt.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2011.07.17. 19:52:07

Szerintem egy európai edző kellene Argentínába.Most elzavarhatják Batistát,majd jön helyette megint valami hasonló műkedvelő akivel megint nem lesz előrébb a csapat.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21045
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.07.17. 19:38:25

Rivaldo11 írta:Az argentinokat már jó ideje, gyakorlatilag 1994 óta az sújtja, hogy hihetetlenül túlértékelt játékosaik vannak, akiktől ostobaság azt várni, h. a világ élvonalába repítsék a válogatottat... Tán 2006-ban volt utoljára realitás, h. odaérjenek a végére, de azóta...
Egyetlen-igen, nem négy, öt, hanem egyetlen!-igazi világklasszisuk van, ez pedig még akkor is kevés, ha az illető történetesen a földgolyó legjobbja. A többiek messze messze túlértékeltek-leginkább a semmiben sem kiemelkedő Tevez.
Amíg nem kezelik értékükön a játékosokat, nem fognak tudni egy folyékonyan, harmonikusan futballozó csapatot kiállítani.
Az angolok járnak egyébként hasonló cipőben-csak nekik nincs Messijük, van viszont egy rahedli alacsonyan képzett, vagy épp buta futballistájuk, mégis sokan azt hiszik, lehet esélyük bármire is...
Én azért Mascherano-t is világklasszisnak tartom, hiszen a világ két legerősebb bajnokságában bizonyított, a posztján ott van a legszűkebb elitben. Sőt! Sztem Javier Zanetti-t is ide lehet sorolni. Nemtudom, h most a Copán mit alkotott, mert nem néztem, de az Interben még mindig nagyon magas szinten játszik, hihetetlen nagy figura.
Korábban sztem Cambiasso és Milito is ott voltak a legjobbak között a posztjukon, mostanság annyira nem megy nekik, de még mindig nem írnám le őket teljesen. Milito már párszor megtudott újulni, ha eligazol egy olyan csapatba, ahol állandó játéklehetőséget kap, talán ismét megteheti.
Abban egyetértek veled, h a többségük túlértékelt. DE sztem így is ennél jóval gyengébb keretekkel is értek el viszonylag szép eredményeket. Elég csak a VB bronzérmes Uruguay-t említeni, aki ugye most is kiejtette őket.
A 2006-s csapat sztem akár meg is nyerhette volna a VB-t. A németek ellen nagyon jók voltak, jobban játszottak a rendes játékidőben, mondom ezt német szurkolóként. Szerencsére 11-el behúztuk. De alaposan megszenvedtük, és sztem ez is benne lehetett, h az olaszok ellen nem bírtuk már végét.
2010-en már aztán nem volt kérdés, ki a jobb csapat, és sztem azóta még nagyobbra nőt a különbség. Sztem kijelenthető, h a világ legjobb válogatottjai egy szinttel jobb mint Argentína. Pedig a játékoskeretben nincs akkora különbség, mint a teljesítményben. Úgy gondolom, h több van ebben a csapatban, mint amennyit kihoznak belőle. Egy jó edzővel, és szervezettséggel sokra vihetnék. Persze akkor is lennének jobbak nálunk, de legalább Dél-Amerikát uralniuk kéne.

Elnézve az eddigi eseményeket, jelenleg én a 2014-s VB-re olyan sok csapatnak nem adnék most sem sanszot. Akik most 2010-ben is ott voltak: Németország, Spanyolország, Hollandia a fő esélyesek szvsz, és az én titkos favoritom Mexikó.
De olyan tradicionálisan nagy futballnemzeteket mint pl. Olaszország, vagy Anglia, és egyre inkább Brazíliát én már előre temetek.
Olyan csapatokat, mint Franciaország, Portugália, Argentína egyenlőre nem tudok hova tenni. Majd eldől, h velük mi lesz addigra.
Lionel Kicsi Messi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 988
Csatlakozott: 2007.12.28. 12:51:09
Tartózkodási hely: Kaposvár

2011.07.17. 19:37:45

Inenntől kezdve remélem , hogy Chile megnyerni a Tornát!:)
Kép
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.07.17. 19:12:36

Szorítottam az argentinoknak, főleg mert Uruguayt mindig is ki nem állhattam a sok pontagyú hentesük miatt (ma is kimutatták a foguk fehérjét...), de azt kapták, amit érdemeltek. Jobban gatyába rázva ezt a bandát be lehetett volna húzni ezt a Copát, de Batista erre alkalmatlan volt. Ha más nem is, annyi jó kijöhet ebből, hogy az öreget leváltják, igaz ha csak még egy újabb töketlent raknak oda, akkor se lesznek beljebb.

Rivaldoval egyet értek, hogy túlértékeltek az argentin játékosok jó része. De tegyük hozzá, hogy az idei Copán még így is az egyik legerősebb kerettel mehettek volna neki. Azt ne is említsük, hogy a szervezetlenséget nem lehet (csak) a tudásbéli problémákra fogni.

Militonak nem volt jó tornája, nagy kedvencem a srác, de ami nem megy, az nem megy már. Mascheranonak kár volt kiállítatnia magát, ott elvesztette a kevéske fölényét is az argentin csapat, így nem tudom nyugodt szívvel kijelentnei, hogy jó Copája volt. Messinek egy gyenge, egy közepes és két jó meccse egy olyan szerepkörben, ami nem fekszik neki, jó teljesítmény.

Ez Argentína, meglepődni nem kell, amíg nem szerethetnek gólt kézzel, addig ezek nem is fognak újra nyerni semmit. Vagy rámcáfolnak egyszer, mint a spanyolok, addig minden világeseményen gondolkodás nélkül fogadnék ellenük. :)
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2011.07.17. 18:27:00

Szerintem a Maradona hype a legnagyobb baja az egész Argentin válogatottnak. A visszavonulása óta több tucat játékos karrierjét futtatták zátonyra ezek miatt a hülye összehasonlítások miatt. Most végre van egy játékos akinek a stílusa hasonlít az övére, de posztban nem egyeznek meg.
Viszont elvakultságuktól hajtva erőltetik ezt a posztot.
Argentína már sohasem fog megnyerni semmilyen tornát, mert az "isteni Diego" árnyéka rávetül minden egyes feltörekvő játékosra.
A megoldás Pastore vagy Diego Buonanotte.
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.07.17. 16:40:13

Tevez-Higuain kuka, Messit pedig csatárnak. A két vkp-s rendszert fejezzük mááá be, Masch-Banega-Pastore kp, elöl Di Maria-Messi, +talán Lavezzi, ha jobb formában van, mint most...hátul megint csak el kell gondolkodni erősen...az argentin foci is elég mélyen van...

Már csak azt várom, hogy a brazilok is kiessenek.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.07.17. 16:06:13

értékeljük reálisan a barcásokat az argentinok közül...

milito : utóbbi években alig volt egészséges, belassult, öregszik, iszonyatos meccshiánya van...ehhez képest nem hozta le rosszul a copát, de ha ezeket a tényezőket figyelmen kívül hagyjuk, akkor gyengusz volt.

mascherano : odaért mindenhova, sokszor szinte egy személyben oldotta meg a középpályás védekezést, ő volt a kapocs a védelem és a kp. között.
előrejátékban szinte nem is láthattuk, mert itt még annyit sem mehetett előre, mint gránátvörös-kékben...szerintem a tegnapi kiállítása véleményes volt, mert suarez már-már busquets-et idéző módon színészkedett :lol:
szerintem ő is jó volt a tornán.

messi : nem a saját posztján játszva, úgy, hogy az egész világ (de az argentin nép biztos) őt csesztette, kb 3x-os nyomást tettek a vállára, szerintem jó volt.
az első két meccse gyengébb volt, de amint kikerült lavezzi és tevez (szvsz a fékek voltak a támadójátékban) megélénkült leo, és úgy osztott ki 3 gólpasszt, hogy ha higuain,aguero, vagy a korábbi meccseken lavezzi ügyesebb, akkor könnyen 6-7 asszisztal zárhatta volna a tornát.
szerintem így sem kell szégyenkeznie, hirtelen nem tudnék mondani a csapatból egy olyan játékost sem, aki nála jobbat nyújtott. (talán aguero)

összességében (a körülményeket tekintve pedig mindenképpen) elégedett vagyok a barcás argentinokkal, és az is jó érzéssel tölt el, hogy messi annak ellenére, hogy milyen támadó, most megcsillogtathatta az irányítói képességeit is, még akkor is, ha azért van mit tanulnia még ezen a poszton.

picit off, de könnyen el tudom képzelni, hogy NAGYON NÉHA nálunk is fog hátrébb vonva játszani, ha a helyzet úgy adja, illetve jön AS, és nem jön cesc.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2011.07.17. 15:24:55

[quote="Rivaldo11"][/quote]

Ami az Argentin játékosokat illeti lehet igazad van ezzel a túlértékeléssel.
Az Angolokkal kapcsolatban teljesen egyet értek!
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2011.07.17. 14:54:32

Az argentinokat már jó ideje, gyakorlatilag 1994 óta az sújtja, hogy hihetetlenül túlértékelt játékosaik vannak, akiktől ostobaság azt várni, h. a világ élvonalába repítsék a válogatottat... Tán 2006-ban volt utoljára realitás, h. odaérjenek a végére, de azóta...
Egyetlen-igen, nem négy, öt, hanem egyetlen!-igazi világklasszisuk van, ez pedig még akkor is kevés, ha az illető történetesen a földgolyó legjobbja. A többiek messze messze túlértékeltek-leginkább a semmiben sem kiemelkedő Tevez.
Amíg nem kezelik értékükön a játékosokat, nem fognak tudni egy folyékonyan, harmonikusan futballozó csapatot kiállítani.
Az angolok járnak egyébként hasonló cipőben-csak nekik nincs Messijük, van viszont egy rahedli alacsonyan képzett, vagy épp buta futballistájuk, mégis sokan azt hiszik, lehet esélyük bármire is...
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2011.07.17. 14:35:45

Lionel85 írta:Sajnos ismét az antifoci győzött. Ez volt a Király Kupa döntőben és most is. Ebben hasonló az argentin válogatott és a Barcelona: ha az ellenfél nem óhajt focizni, akkor hozzányúl a tahófocihoz. Cáceres, Lugano, Pérez, Ríos, Pereira igazi bunkók, nem is a labdát figyelték a meccsen, hanem kibe rúghatnak meg kit faultolhatnak. Abreu a meccs elején ugyan viccesen mondta, hogy Messit csak lemészárolva lehet megállítani, hát sikerült is nemegyszer. Suárez pedig elég [auto_cenzúra] színész, még sokat kell gyakorolnia, mert elég gyengén adta elő a dolgokat. Mind ő, mind az egész uruguayi válogatott unszimpatikus volt egész meccsen.

Argentínát sajnálom, nem volt szerencséjük emberelőnyben sem, hazai pályán elbukni nagy szégyen. Szerintem Batistának is meglehet köszönni az eddigi munkáját. Eddig mellette álltam, hiszen barátságos meccseken megverte a brazilokat, a spanyolokat és a portugálokat is, de tétmeccsen abszolút becsődölt. Próbálta Maradona halott taktikáját lemásolni és bele is bukott.

Messitől pedig az összes őt kritizáló argentin "drukker" bocsánatot kérhet, mert most igazán odatette magát, mégsem volt elég semmire. Ja de. Egy csodás gólpasszt adott Higuaínnak!

Tévez és Lavezzi teljesen leírta magát, semmit nem csináltak egész Copán, főleg Tévezre vagyok mérges, aki hisztizett, hogy először Batista nem nevezte a keretbe, aztán meghívta, játszott is a Copán, de csak saját magára és hazájára hozott szégyent.

Újabb nagytakarítás kell! VAMOS
Én egyáltalán nem láttam antifocit. Kemények voltak az uruk, sőt többször a határt is átlépték, de az argentinok sem mentek a szomszédba egy kis keménységért. Az meg nem szerencsétlenség, hanem balfszság, hogy meg sem látszott az emberelőny.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2011.07.17. 14:24:51

Én szerintem teljesen megérdemelten estek ki az Argentinok!
Hihetetlen milyen játékosokból áll ez a csapat és valószínűleg pont ez is a hátrányuk. Egyszerűen nem találnak olyan szövetségi kapitányt aki mindenkinek megtalálná a helyét. Arról nem is beszélve hogy nincs "Argentínában" egy épkézláb irányító??? Tulajdonképpen a legjobb játékosukat (Messi) veszik ki azzal a legjobban a játékból, hogy erőltetik vele ezt a posztot messze a kaputól. Messi így is rengeteg zseniális labdát adott, de szinte egy valamire is használható lasztit nem osztottak neki a társak. Többnyire ahhoz hogy helyzetbe kerülhessen végig kellet verekednie magát a komplett védelmen mert különben még most is várhatná a megjátszható labdákat.
Agüero lehet rúgott 3 gólt, de ezen kívül egy kalap .... volt egész tornán.
Higany szerintem még mindig azon csodálkozik, hogy hogy kerülhetett a kezdőbe és ezt teljesen sokkolta is.
Di María pedig egy nagy átverés. Az ő játéka abban ki is merül, hogy minden helyzetből szabadrúgást akar kiszínészkedni legyen ez a pálya bármely pontján. Egy vicc az ember. A cselei nagy része arra megy ki, hogy na gyere rúgjál már fel.
Szerintem az Argentinoknak is az a legjobb, hogy nem kell már tovább szenvedniük és mehetnek pihenni.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Válasz küldése