Ligue 1 - Franciaország

Foci a Barçán kívül
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.07.17. 12:54:47

Sajnos ismét az antifoci győzött. Ez volt a Király Kupa döntőben és most is. Ebben hasonló az argentin válogatott és a Barcelona: ha az ellenfél nem óhajt focizni, akkor hozzányúl a tahófocihoz. Cáceres, Lugano, Pérez, Ríos, Pereira igazi bunkók, nem is a labdát figyelték a meccsen, hanem kibe rúghatnak meg kit faultolhatnak. Abreu a meccs elején ugyan viccesen mondta, hogy Messit csak lemészárolva lehet megállítani, hát sikerült is nemegyszer. Suárez pedig elég [auto_cenzúra] színész, még sokat kell gyakorolnia, mert elég gyengén adta elő a dolgokat. Mind ő, mind az egész uruguayi válogatott unszimpatikus volt egész meccsen.

Argentínát sajnálom, nem volt szerencséjük emberelőnyben sem, hazai pályán elbukni nagy szégyen. Szerintem Batistának is meglehet köszönni az eddigi munkáját. Eddig mellette álltam, hiszen barátságos meccseken megverte a brazilokat, a spanyolokat és a portugálokat is, de tétmeccsen abszolút becsődölt. Próbálta Maradona halott taktikáját lemásolni és bele is bukott.

Messitől pedig az összes őt kritizáló argentin "drukker" bocsánatot kérhet, mert most igazán odatette magát, mégsem volt elég semmire. Ja de. Egy csodás gólpasszt adott Higuaínnak!

Tévez és Lavezzi teljesen leírta magát, semmit nem csináltak egész Copán, főleg Tévezre vagyok mérges, aki hisztizett, hogy először Batista nem nevezte a keretbe, aztán meghívta, játszott is a Copán, de csak saját magára és hazájára hozott szégyent.

Újabb nagytakarítás kell! VAMOS
Kép
Kép
Kép
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.07.17. 12:51:18

Messit nem csak a kiesés miatt sajnálom, hanem mert hiába próbált ő támadni, rögtön ott lihegett a nyakában 2-3 ember, felrúgták, lökdösték.. Lehet ő akármennyire techinkás, gyors, ha ilyen jól fogják.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21044
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.07.17. 12:50:36

Sejtettem, h Argentínának annyi lesz, ha találkoznak egy komolyabb csapattal, de nem gondoltam volna, h 11-re kihúzzák. De úgy gondolom, h bennük még mindig nagyobb a potenciál a 2014-s VB-re, mint a brazilokban, és ezen az sem változtat, ha a brazilok ma vhogy továbbmennek, sőt, még az sem, ha az egész Copát megnyerik. Argentínának nincs tökéletes csapata, de legalább megvan az a pár klasszisok, akiktől remélhetnek vmit, braziloknak az sincs.
Avatar
szajko
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4907
Csatlakozott: 2008.04.07. 18:14:42

2011.07.17. 12:37:25

ab1daL írta:
bali 15 írta:Ezek után aztán nyerjék meg az egészet. Nehogy a brazilok nyerjenek már...
Chile! :twisted: :D
Még szép,hogy Chile! :) Én az elejétől kezdve nekik szurkolok.
De nálam a Brazilok előrébb vannak,mint az Argentínok.

Amúgy Brazilia,hogy játszik megint Paraguay ellen? :roll:
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.07.17. 12:27:54

MessiFan írta:Egyébként mindenki azzal jön, hogy ezek után miért érdemli meg az aranylabdát? Mert ismét bebizonyította, hogy irányítani is olyan jól tud mint gólt lőni.
53 rúgott gól és 27 gólpassz erre a válaszom. Nyert BL-t, bajnokságot és kupa döntős volt. Emellett fantasztikusan játszott, jöttek a nagy gólok, szép cselek és pontos passzok. A foci csapatjáték, úgy néz ki most ebben az argentinok annyira nem jók. Viszont azt se felejtsük el, hogy Uruguaynak is jó csapata van most. Őket is illeti a dicséret. Kolumbiát viszont nagyon sajnálom, mert nagyon tetszett a játékuk. Ezek után egy Uruguay-Paraguay/Chíle döntőnek örülnék.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2011.07.17. 12:25:23

ab1daL írta:
bali 15 írta:Ezek után aztán nyerjék meg az egészet. Nehogy a brazilok nyerjenek már...
Chile! :twisted: :D
Chile essen ki, hogy Sánchez ne pihenjen olyan sokáig az előszezonban... :lol: :lol:

Egyébként nekem is ők szimpatikusak, nagyon technikás játékosaik vannak, és szép focit játszanak... Nem csodálkoznék ha nyernének.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19485
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.07.17. 12:22:49

Argentína "nem meglepetés", már a csoportkörben döcögött a szekér!
Viszont Kolumbiát nagyon sajnálom, nem érdemtelen Peru győzelme, mert ilyen a foci, de a kávésok próbálkoztak becsülettel, de vagy kapufa, vagy kapus! ](*,)
Uruguaynak örülök, Messi ide vagy oda, elmúlt 10-15 év "megutáltatta" velem Argentínát, s még ha döcögősen is de továbbmentek az Uruk!Valóban így lesz több idő pihenni, amúgy is egy kicsit az volt az érzésem nyűg 1-2 embernek ez a Copa!

Este Brazil-Paraguay nagyon érdekes lesz, Paraguay jó meccseket játszott, s az a 2:2 simán lehetett volna piros fehér győzelem!

Összességében annyira azért nem borús a helyzet, mint ahogy gergo9 leírta, mert szervezettségben vannak jó kis csapatok, s vannak élvezetes meccsek is!Tegnap Kolumbia-Peru abszolút jó meccs volt, s az Uruk is masszívak voltak!Nyárra tökéletes ez a CA!
Kép
Kép
Kép
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.07.17. 12:14:25

Az biztos hogy nem volt annyira megalázó, lehet hogy hülyén hangzik, de ha akkor Németország ellen kezdőként, vagy már a félidőben berakja Messit, más lett volna helyzet.

Egyébként mindenki azzal jön, hogy ezek után miért érdemli meg az aranylabdát? Mert ismét bebizonyította, hogy irányítani is olyan jól tud mint gólt lőni.
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2011.07.17. 11:55:47

MessiFan írta:Mindenesetre már kiestek, nem Messi hiája, de a futballt ugyebár 11 ember játssza.
Hol van már ez az Argentína?
Abbondanzieri
Heinze(?)-Coloccini-Ayala-Sorín
Cambiasso-Riquelme-Aimar
Messi-Crespo-Tévez

Nem egészen így nézett ki, mert még ott volt Cruz és Saviola, de lényeg a lényeg, szerintem ezzel a középpályával Messi biztosan lőtt volna pár gólt.
Ennek az argentín csapatnak ugyanaz volt a problémája, mint a mostaninak: impotens játékososk, töketlen edző (Pekerman). Egy vicc volt számukra az a VB is (ezen az sem változtat, hogy a csoportkörben kivégezték egy, már akkor sem létező ország válogatottját; illetve h Maxi mekkora gólt lőtt Mexikónak), mégha nem is végződött annyira megalázóan, mint a mostani.
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.07.17. 11:47:31

Nem baj,legalább a hozzá nem értők el tudják venni Messit. Erre volt jó ez a Copa.

Egyébként jól irányított,hatalmas labdákat adott megint,onnan már nem rajta múlt,hogy a csatárok elrontották a helyzeteket. Messi megint olyan mélyről indult,hogy esélye sem volt helyzetbe kerülni.
Nem baj,legalább kicsit többet pihenhet.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.07.17. 11:45:04

Mindenesetre már kiestek, nem Messi hiája, de a futballt ugyebár 11 ember játssza.
Hol van már ez az Argentína?
Abbondanzieri
Heinze(?)-Coloccini-Ayala-Sorín
Cambiasso-Riquelme-Aimar
Messi-Crespo-Tévez

Nem egészen így nézett ki, mert még ott volt Cruz és Saviola, de lényeg a lényeg, szerintem ezzel a középpályával Messi biztosan lőtt volna pár gólt.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.07.17. 11:42:25

Szerintem is Chile nyerje meg. Ők a kedvenceim az argentinok után :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3470
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.07.17. 11:34:23

bali 15 írta:Ezek után aztán nyerjék meg az egészet. Nehogy a brazilok nyerjenek már...
Chile! :twisted: :D
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.07.17. 11:21:24

MessiFan írta:
Kalap1988 írta: Ezt az utolsó mondatot komolyan gondolod? Csak Messi nyújtott kis túlzással értékelhető teljesítményt.... A spanyoloknál ki szorítaná ki? Azért Villa és Pedro mellé befér, az impotens Torressel és a többiekkel pedig ne viccelődjünk, nem az ő szintje jelenleg.... Inkább Teveznek és a többi csatárnak kellene elgondolkodnia, Messi forintos labdákat adott, mert ez volt a feladata ( nem a góllövés, hiába várja mindenki azt tőle) mégsem szereztek elegendő gólt....
Én úgy gondolom, hogyha lenne most egy Riquelme vagy Aimar a csapatban, biztosan más lenne a helyzet. Szerintem nem Messinek kéne irányítania. Elismerem, remek irányító, meg alapból 2 embert állítanak rá, de ha nem ő adja a remek passzokat hanem kapja, biztosan más lenne a helyzet.
És igazad van, hiába vannak olyan nevek mint pl Agüero, Tevez, Higuain, Lavezzi és Diego Milito, ha nem rúgják be a helyzeteket.
Igen, tökéletesen igazad van, de mindez nem Messi hibája. Ő nem jókedvében megy irányítani, vagy úri passzióból. Ezt kérik tőle, mert csak ő képes rá ( esetleg Pastore, de benne meg nem volt bizodalom)
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.07.17. 11:14:12

Kalap1988 írta: Ezt az utolsó mondatot komolyan gondolod? Csak Messi nyújtott kis túlzással értékelhető teljesítményt.... A spanyoloknál ki szorítaná ki? Azért Villa és Pedro mellé befér, az impotens Torressel és a többiekkel pedig ne viccelődjünk, nem az ő szintje jelenleg.... Inkább Teveznek és a többi csatárnak kellene elgondolkodnia, Messi forintos labdákat adott, mert ez volt a feladata ( nem a góllövés, hiába várja mindenki azt tőle) mégsem szereztek elegendő gólt....
Én úgy gondolom, hogyha lenne most egy Riquelme vagy Aimar a csapatban, biztosan más lenne a helyzet. Szerintem nem Messinek kéne irányítania. Elismerem, remek irányító, meg alapból 2 embert állítanak rá, de ha nem ő adja a remek passzokat hanem kapja, biztosan más lenne a helyzet.
És igazad van, hiába vannak olyan nevek mint pl Agüero, Tevez, Higuain, Lavezzi és Diego Milito, ha nem rúgják be a helyzeteket.
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2011.07.17. 11:09:18

Csak egy jó dolog van a mai argentin vereségben. Az argentin különítmény hamarább fog csatlakozni a csapathoz.
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.07.17. 10:57:30

MessiFan írta:Hát ez szánalmas. Messi jobban tette volna, ha inkább spanyol válogatott lett volna mert így soha a büdös életbe nem nyer semmit válogatott szinten. Bár ha ott is így játszana, kétlem hogy kezdő lenne.
Ezt az utolsó mondatot komolyan gondolod? Csak Messi nyújtott kis túlzással értékelhető teljesítményt.... A spanyoloknál ki szorítaná ki? Azért Villa és Pedro mellé befér, az impotens Torressel és a többiekkel pedig ne viccelődjünk, nem az ő szintje jelenleg.... Inkább Teveznek és a többi csatárnak kellene elgondolkodnia, Messi forintos labdákat adott, mert ez volt a feladata ( nem a góllövés, hiába várja mindenki azt tőle) mégsem szereztek elegendő gólt....
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2011.07.17. 10:46:43

Caceres egy állat! :D Védő létére, utolsó, sorsdöntő büntetőt így beverni... Büntetőt kb. így kell rúgni, sarokra, megfelelő erővel. Ez a Tevez-stílusú csak akkor jön be, ha a kapus nem érzi az irányt, de Muslera elég sok mindent érzett este. :) Azt sajnálom csak, hogy a VB-n nem ezt a formát hozta, az elődöntőben és a bronzmeccsen is kaptak róla gólt, pedig egy ilyen teljesítménnyel talán többet is kihoznak magukból.
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2011.07.17. 09:24:03

Ennyi volt.Remélem az Uru-k nyerik meg ezek után.Argentinoknál pedig komoly gondok vannak ez látszott a csoportmeccseken is,éreztem,hogy Forlánék ellen kiesünk.Annyiból örülök,hogy Messi mehet pihenni.Őt azért sajnálom,mert klub sikerek mellé nem lesz meg a válogatott siker...sajnos.
Kép
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.07.17. 09:21:08

Hát ez szánalmas. Messi jobban tette volna, ha inkább spanyol válogatott lett volna mert így soha a büdös életbe nem nyer semmit válogatott szinten. Bár ha ott is így játszana, kétlem hogy kezdő lenne.
Avatar
Adam Philip
Barça B
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2009.01.30. 23:20:32
Tartózkodási hely: Petőháza

2011.07.17. 03:11:15

Magyarázza el nekem valaki, hogy miért jó száz méterről neki futni egy 11-esnek?
Soha nem fog megérteni...

Milyen ironikus, hogy pont az "Nép fia" hagyta ki a sorsdöntő büntetőt.
Meccs közben is látszott, hogy Tevéz nem való ebbe a szerkezetbe, a Messi-Aguero-Di Maria-Higuaín-Pastore ötösfogatra lehet építeni a VB selejtezők során, a Nép fiát meg felejtsük el. (Nem a kihagyott 11-ese miatt, az csak olaj a tűzre.)

A tornáról annyit még, hogy tőlem bárki nyerhet csak Brazília ne....
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2011.07.17. 03:10:10

Én Tevez helyében nagyon vigyázva mennék most haza...járt már csúnyán pórul argentín futballista kihagyott tizenegyes miatt... Teveznek meg már amúgy is ott figyel az a kis mementó a nyakán...

Egyébként én tényleg csak Messit sajnálom, aki tényleg mindent megtett (bár az egész tornán úgy nézett ki, mintha megtiltották volna neki, hogy kapura lőjjön), de valamiért a csapattársai, Higuainnal az élen valami elképesztő töketlenségről tettek tanúbizonyságot...
Messi mellett Pastore játéka tetszett. Őt talán Higuain helyett kellett volna behozni (esetleg kezdetni), plusz esetleg Agüerot fennhagyni és Tevezt hanyagolni (ezt nem csak a tizenegyes miatt mondom, a szabadrúgásán kívül semmi hasznot nem hajtott).
Trivia: Higuain és Tevez bénázott, Messi nem lőtt gólt, Lavezzi pedig nem villogott túlzottan a csoportmeccseken. Ehhez képest D. Milito végigpadozta a tornát. Nice...

Muslera előtt viszont le a kalappal!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kurdt 2011.07.17. 03:12:24-kor.
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2011.07.17. 03:08:47

Ezért a meccsért érdemes volt itthon maradni....
Ez az argentín válogatott ennél többet nem érdemel.
Eddig egy élmény a Copa aljas faultok, szervezetlen kőbuta csapatok és játékosok, idióta bírók, fetrengések. Pfej.
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.07.17. 03:05:34

Batista eltakarodhat.

Hála a jó Istennek, a drukkerek becsapása lett volna, nem lett volan reális döntőig eljutni, gondolom Peru meglett volna.

Bohóc játékosok a pályán, aki tudna az meg alibizik, ráadásul egy szr edzővel. Ez ám a recept.

Gaby Militonak van a legszürreálisabb CV a birtokában hisz ennyi tudásra elmondhatja magáról hogy Barca játékos volt.
Gago akart. Nem ő a hibás hanem aki berakta. Zabaleta... Tevez meg de jó hogy bekerült, nevetséges ez az ótvar Copa ott ahol van, legalább vége a virrasztásnak.

Messi 120-ból 30 percet játszott, aki idióta úgyis azt mondja hogy miatta meg az ő helyzete miatt volt. Aki pozitívum volt az a jó öreg Zanetti meg még Burdisso.

Legalább Mascherano lett a legkisebb erőkifejtésre kapott piros lap Guiness rekordere.
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.07.17. 03:03:52

messi tizenegyesénél úgy vert a szívem, mintha egy bl döntőn rúgta volna a mi színeinkben :shock:
higuain tizije meg... :lol:

most akkor hallgathatjuk, hogy messi egy senki

:roll: :D
Válasz küldése