Ligue 1 - Franciaország

Foci a Barçán kívül
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.04.19. 13:06:56

A kiesésről nem sok infó jelent meg. Annyi eddig, hogy alapító nem eshet ki, de ez így azért gyenge pontja. Kieső helyen van mondjuk két alapító, kiesési rangadót járszanának, de eredménytől függetlenül a tabellán előttük lévő meghívott fog kiesni ?.... :mrgreen:
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2021.04.19. 12:53:46

daffy írta:
2021.04.19. 12:41:08
Messithebest írta:
2021.04.19. 12:33:21
és mondjuk egy NBA-szintű rendszert felhúznak köré, akkor szerintem még jobb is ez a Szuperliga mint a mostani rendszer.
Ezzel egyetértek,de hogy draftolsz?
Draftra nem feltétlen van szükség, sőt, jobb is lenne ha nem lenne, mert azzal meg lehetne akadályozni hogy a mezőnyvégi csapatok tankoljanak, mint az NBA-ben, és szándékosan tartalékos felállásban menjenek ki a pályára. Én NBA-rendszer alatt főleg a játékoscserék, fizetési sapka, szabadügynökpiac hármasra gondoltam, ezek kifejezetten jó megoldások lennének.
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.04.19. 12:51:11

daffy írta:
2021.04.19. 12:41:08

Ezzel egyetértek,de hogy draftolsz?
csak ötletelek, de pl lejáró szerződésű játékosok jelentkezhetnek a draftra.
vagy akadémiákból is, stb.
persze főleg az akadémiást ki lehet játszani, azzal, hogy a nevelő klub már odatol profi szerződést 16 évesen elé. de ezt akár lehetne szabályozni is, 18 év alatt nincs profi szerződés, és nem lehet lekötni az adott fiatalt a klubhoz, nincs "elővásárlási jog" stb.
bonyolult, de nálunk okosabb emberek ki tudnák ezt dolgozni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.19. 12:48:02

Messithebest írta:
2021.04.19. 12:33:21

Papíron lehet, de mindenki tudni fogja hogy ezeknek a címeknek semmilyen presztízsértéke nem lesz már.

Egyébként így önmagában kevés amit bejelentettek, de én látok benne potenciált. Ha a többi nagy csapatot is megtudják győzni, és mondjuk egy NBA-szintű rendszert felhúznak köré, akkor szerintem még jobb is ez a Szuperliga mint a mostani rendszer.
Ez igaz, de pl egy PSG-nek nagyon régen áhított cél a BL trófea megnyerése, így most bezsebelhetnek sokkal könnyebben egyet, a vitrinbe jól fog mutatni és 20 év múlva ugyanúgy elmondhatják magukról hogy Bl-t nyertek. Mint ahogy a Real ősrégi BEK trófeái is ugyanolyan BL sikernek számítanak miközben azoknak a tornáknak már alig van köze a modern BL-hez.

Utána a Szuperligához is mégiscsak jobban hangzik csatlakozni hogy van BL trófea is a vitrinben
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2021.04.19. 12:41:08

Messithebest írta:
2021.04.19. 12:33:21
és mondjuk egy NBA-szintű rendszert felhúznak köré, akkor szerintem még jobb is ez a Szuperliga mint a mostani rendszer.
Ezzel egyetértek,de hogy draftolsz?
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2021.04.19. 12:33:21

MessiNeymarSuarez írta:
2021.04.19. 11:40:24
Dortmund bejelentette hogy nem csatlakozik a Szuperligához.

Érdekes fejlemények lesznek, el tudom képzelni hogy 1-2 "szakadár" nagycsapat kialakuljon és kihasználja a lehetőséget hogy könnyebben BL-t nyerjen majd "véletelnül" meggondolja magát és később csatlakozzon majd a Szuperligához.

Azért egy Dortmund/PSG-nek mennyivel könnyebb lenne berántani úgy hogy a riválisok 95%-a eltűnt, papíron meg ugyanolyan BL serleg mint amiért a Real-Bayern-Barca-Liverpool-Milan és társai küzdött és nyert.
Papíron lehet, de mindenki tudni fogja hogy ezeknek a címeknek semmilyen presztízsértéke nem lesz már.

Egyébként így önmagában kevés amit bejelentettek, de én látok benne potenciált. Ha a többi nagy csapatot is megtudják győzni, és mondjuk egy NBA-szintű rendszert felhúznak köré, akkor szerintem még jobb is ez a Szuperliga mint a mostani rendszer.
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.19. 12:23:51

LG írta:
2021.04.19. 12:09:55
Tavalyi szezon döntősei hol vannak? Vagy hol vannak az elmúlt évekből olyan jó kis középcsapatok, mint pl. a Dortmud, Lyon, Lipcse, Atalanta, Napoli, Porto, Ajax, Benfica? Viszont ott van pl. az Arseanal, Milan, akik évek óta nem mutattak fel semmit a BL-ben. Vicc.
A fix szereplőkön kívül még lennének a tervek szerint minden évben meghívott csapatok is.

Ha ilyen Midtjylland meg Zenit Petersburg meg İstanbul Başakşehir-ek helyett Atalanta, Lipcse és társait hívnák meg akkor még jól is elsülhet a dolog.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2021.04.19. 12:18:52

A FIFA pont ne akarjon már erkölcsről, fair playről diktálni, amikor eladták az araboknak a '22-es rendezési jogot. Blatter szintén zenész. Apropó Blatter, az UEFA se akarjon már rinyálni annyira nagyon, lásd Platini. Lehet nyugodtan a 'fair play' meg ilyen, efféle hangzatos szavak mögé bújni, de úgyis csak a pénz beszél. A pénz beszél a FIFA-nál, az UEFA-nál, mindenhol, semmi másról nincs szó, csak a pénzről. Ha beindul, eleinte furcsa lesz, szokatlan, kissé kényelmetlen, mint egy új cipő. De ha végül rádobnának egy draftrendszert, fizetési sapkát, mint ahogy az amcsik csinálják, még nem is hangzana annyira durvának. De persze, itt a végén úgyis az lenne, hogy már a nemzeti szint is eltűnne, mindenhol a B keret játszana egy Levantéval, egy Newcastle-lel, vagy egy Parmával. Vannak érvek-ellenérvek, de csak annyit jegyeznék meg, hogy itt erkölcsiségről vagy valami egészen hasonlóról főleg ne dumáljon senki, Gary Neville sem.
Football, bloody hell. /SAF/
Atis710
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2020.10.31. 21:54:02

2021.04.19. 12:17:43

Eddig ment a sírás, hogy sok a meccs, kevés a pihenés, és ebből kifolyólag sok a sérülés. Erre most még több meccset akarnak. Majd 30 fős keret fog kelleni egy szezonra
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2021.04.19. 12:12:28

Alapvetően ha választani kell,akkor inkább elítélem a változtatást. Ugyanakkor van egy kis bizsergés odalent,hogy lenne egy sorozat,ahol csak a legnagyobbak játszanak.
Kíváncsi vagyok,hogy a következő fifa-t hányan veszik majd meg a legjobbak nélkül :D
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.19. 12:12:20

LG írta:
2021.04.19. 12:09:55
Tavalyi szezon döntősei hol vannak? Vagy hol vannak az elmúlt évekből olyan jó kis középcsapatok, mint pl. a Dortmud, Lyon, Lipcse, Atalanta, Napoli, Porto, Ajax, Benfica? Viszont ott van pl. az Arseanal, Milan, akik évek óta nem mutattak fel semmit a BL-ben. Vicc.
Sajnos nem vicc, hanem pénz. Ahogy látom kizárólag marketing érték alapján áll össze az a névsor. Szégyen
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Atlantis 2021.04.19. 12:14:27-kor.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21120
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.04.19. 12:09:55

Tavalyi szezon döntősei hol vannak? Vagy hol vannak az elmúlt évekből olyan jó kis középcsapatok, mint pl. a Dortmud, Lyon, Lipcse, Atalanta, Napoli, Porto, Ajax, Benfica? Viszont ott van pl. az Arseanal, Milan, akik évek óta nem mutattak fel semmit a BL-ben. Vicc.
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2021.04.19. 12:03:43

Atlantis írta:
2021.04.19. 11:55:17
https://rangado.24.hu/nemzetkozi_foci/2 ... -ferguson/

Úgy érzem ez még nem egy lefutott kör. Például a mi esetünkben erről nem is értem Bartomeu hogyan dönthetett anélkül, hogy megszavaztassa a sociókkal.
Meglepne, ha ez jogilag rendben lenne nálunk.
Haddjuk már ezt a nem lehet kiesni dumát.
Egyik amerikai bajnokságból se lehet kiesni mégis működik a dolog hosszú évtizedek óta.És tudom hogy az amerika meg minden de ha ott működik lehet hogy itt is működne.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.19. 11:55:17

https://rangado.24.hu/nemzetkozi_foci/2 ... -ferguson/

Úgy érzem ez még nem egy lefutott kör. Például a mi esetünkben erről nem is értem Bartomeu hogyan dönthetett anélkül, hogy megszavaztassa a sociókkal.
Meglepne, ha ez jogilag rendben lenne nálunk.
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2021.04.19. 11:52:07

Mondjuk nem tudom mennyit fog érni a BL Barca,Reál,MU Pool Juve nélkül.
Szerintem ezzel be is árazták a sorozatot.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.19. 11:40:24

Dortmund bejelentette hogy nem csatlakozik a Szuperligához.

Érdekes fejlemények lesznek, el tudom képzelni hogy 1-2 "szakadár" nagycsapat kialakuljon és kihasználja a lehetőséget hogy könnyebben BL-t nyerjen majd "véletelnül" meggondolja magát és később csatlakozzon majd a Szuperligához.

Azért egy Dortmund/PSG-nek mennyivel könnyebb lenne berántani úgy hogy a riválisok 95%-a eltűnt, papíron meg ugyanolyan BL serleg mint amiért a Real-Bayern-Barca-Liverpool-Milan és társai küzdött és nyert.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3277
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.04.19. 11:08:59

Uefa le is húzhatja magát akkor,most egy Betis- Leicester bl meccset mennyien fognak leülni megnézni, mondjuk egy Barca-PSG vagy mondjuk egy klasszikus helyett? De a válogatott erősorrend is borulna rendesen, mondjuk legalább megnyernénk a csoportkört az EB-n :D

Egyébként vagy egy olyan érzésem,hogy nem lesz ebből semmi,mármint a kizárásos dologból.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.04.19. 10:56:23

Erősebb kutya ba**ik elv alapján, az lesz amit a nagyok akarnak és itt sok erős kutya van.

A lényeg!!! :lol: az kinek van meg, hogy a Szuperliga első hivatalos elnöke Perez lesz/lenne? :lol: imádom a palit, nála nagyobb simlis kevés van.
Kép
Avatar
Robcsyy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2006.07.10. 21:34:57

2021.04.19. 10:55:52

fanbarca írta:
2021.04.19. 06:41:10
Wow, megvan a hivatalos bejelentés a klubok részéről: AC Milan, Arsenal, Atlético Madrid, Chelsea, Barcelona, Inter Milan, Juventus, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Real Madrid és Tottenham Hotspur.

Rajtuk kívül még lesz 3 alapító tag, a 15 mellé pedig évente bekerülhet 5-5 csapat az előző szezon teljesítménye alapján.

A nemzeti bajnokságokban továbbra is játszanának, de nem lenne több BL nekik. A Szuperliga elnöke Florentino Perez.
Perez egy k.bsz.tt diktátor :mrgreen:
és mondja nekem valaki azt, hogy nincs hatalma befolyásolni bíróküldéstől kezdve bármit :roll:
Before you laugh at kids who believe in Santa, remember there are grown men who believe that Cristiano Ronaldo is a better footballer than Lionel Messi.
Avatar
brownieheaven
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 14:08:04
Tartózkodási hely: München

2021.04.19. 10:46:47

Nero. írta:
2021.04.19. 10:42:01
Ezt te sem gondoltad komolyan. Ezért semmit nem fizetnének.
Gyenge vicc volt csak, bár kiváló fricska lenne.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.04.19. 10:42:01

brownieheaven írta:
2021.04.19. 10:08:53
Roppant egyszerű a képlet: Tartjuk magunkat a magállapodáshoz, és benevezzük a Juvenil A-t a szuperligába, a fiatalok a legjobbak ellen edződnek, a klub megkapja a lóvét, a felnőttek pedig maradnak szépen az uefában. Erősödik az utánpótlás, van pénz igazolásokra, gyengébb ellenfelek a BL-ben, és rögtön a siker útján találjuk magunkat ismét.
Ezt te sem gondoltad komolyan. Ezért semmit nem fizetnének.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
brownieheaven
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 14:08:04
Tartózkodási hely: München

2021.04.19. 10:08:53

Roppant egyszerű a képlet: Tartjuk magunkat a magállapodáshoz, és benevezzük a Juvenil A-t a szuperligába, a fiatalok a legjobbak ellen edződnek, a klub megkapja a lóvét, a felnőttek pedig maradnak szépen az uefában. Erősödik az utánpótlás, van pénz igazolásokra, gyengébb ellenfelek a BL-ben, és rögtön a siker útján találjuk magunkat ismét.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.04.19. 10:01:37

davi10 írta:
2021.04.19. 09:37:48

A BL-lel még talán egyetértek, de a vb-t így is baromi sokan néznék.
Szerintem ha 2016-ban végigmentél volna a nagykörúton az ünneplő tömegbe, a 90% 1 db magyar játékost nem tudott volna mondani. Najó talán Dzsudzsákot vagy Gerát. Maximum a nyugat-európai országokban lenne kisebb a nézettség szerintem, a kisebb országok, meg a dél-amerikaiak ugyanúgy néznék.
nézettsége lehet meglenne, de hogy presztízse nem maradna az is valószínű.
engem így sem érdekel a VB-n egy csoportkör, ilyen noname válogatottakkal, EB is egy vicc már, még mi is kijutottunk:D oké azóta bizonyítottuk, hogy jogosan, mert azóta is vannak eredmények, és az EB-n is jól szerepeltünk, de alanyi jogon nem jutottunk volna ki az életben, ha még mindig a legjobb 16 kerülhetne oda.
VB ugyanez.

Nemzetek ligája eleve egy nevetséges koncepció, akkor lenne értelme, ha teljesen kiváltaná a selejtezőket, így csak egy kolonc lényegében.

Valami megoldást valószínűleg találnak, az uefa kb tönkremenne a saját BL-ével, ha ez a 12 csapat nem lenne ott, maradna egy PSG meg Bayern cicaharcolni egymással...:D

Érdekes hetek elé nézünk, de én megértem ezeket a klubokat, elenyésző szeletet kapnak a bevételekből, holott ők generálják azt. Majd most megnézheti az UEFA, hogy ezen csapatok nélkül milyen lesz a nézettség, meg mennyi tv-s szponzor hátrál ki mögülük.

nyomásgyakorlás is bejátszhat, elvileg mára volt időzítve uefa megbeszélés a reformokról, pénzügyről, tegnap meg jött a Szuperliga bejelentése.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.04.19. 09:50:57

bunga írta:
2021.04.19. 08:20:06
Nem tudom, hová vezet ez a fejlemény. Egy előnye viszont lenne. Megszűnne a katalán identitás kontra spanyol szövetség közötti ősi ellentét.
Jaj, ez erős volt. :shock:

Kicsit ásd bele magad a katalán történelembe, hogy mi történt 1652-ben meg 1714-ben, majd utána nem fogsz ilyesmit írni/feltételezni. Nem értem az egész gondolatmenetet.
Kép
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.04.19. 09:47:40

Reformra szükség van, de nem ilyenre.
A problémák egy részét legalább látják.

Az uefa meg a fifa egyébként elmehet a fenébe, rájuk nincs szükség annyi biztos, bebizonyította mindkettő már hogy mennyire korrupt, szóval rájuk a múlt bukottjaiként kell nézni. Ügynököket és a szervezeteket korlátozni kell, ugráltatnak mindenkint.

De a szuperligával megölik a sportot szerintem, ez nem vezet sehova. Nyerni fontos meg kell az tuti, meg a pénz is fontos de most mért lesz izgalmas a 9. helyezett arsenal és a 6. helyezett barca meccse? Egyik nem tud kiesni, a másik már nem lehet bajnok, én megnézem mert Barca szurkoló vagyok, de mások? Mások ugyanúgy csak az első 2-3 csapat meccsét nézik meg, és azt akinek szurkolnak. Ha nem egy időben vannak a meccsek ezen az se segít, a többség azért nem szán foci nézésre egy héten 8+ órát, nem fognak többet nézni mint eddig szerintem.
Meg most rájátszásás lenne vagy nem vagy hogy van? Kieséses rész nélkül értelmetlen.
Ha fifába csináltunk régen egy ilyet haverokkal az mindig fun volt, de ezt nézni évről évre hétről hétre nem lenne fun, a klubbokat se érdekelné, felteszik a csapatokat akik unottan letolják a meccset és elosztják a pénzt. - mint most, szóval ez nem megoldás, ettől nem lesz frissebb a labdarúgás élménye.
Ráadásul a lenézett kis csapatok évről évre verik szét a nagyokat pl a BL-ben, de a PL-ben is változatos szokott lenni a tabella.

Szerintem ami fontos lenne:

Legyen több BL meccs, hosszabb csoportkörrel. De régiókra osztva hogy utazás rendben legyen.
Legyen több játékos és több csere, heti 2 meccs, minden 3. héten hétközi pihenő. Ebbe a FIX ütemtervbe a válogatott szünetek is beilleszthetők.

Hétvége bajnoki, hétközben kupa vagy bl vagy szünet. Ne legyen olyan hogy egy klub vasárnap-kedd aztán szerda szombat ritmusban játszik.

Ha több játékos és csere van, mindig friss lehet a csapat, és nem kell meccs közben pihenni, és fásult lusta kedvtelen sztárokat nézni. Nálunk tökéletes lenne ha tökös lenne az edző és játszhatna egy Puig gyakrabban.
Hétközben meg meg mehetne a sztár kezdő, ahogy hétvégén is ha nem kell pihentetni.
Így is rengeteg pénz van a klubbokban, csak rosszul költik el. Fizetési keret és átigazolási keret kell, hogy ne 1-1 ember vigye el egy klub költségvetésének 30-40%-át. Több játékos kell / csapat. Az nem baj hogy gyengül egy csapat ha nem az alap kezdő fut ki, de hogy összedől teljesen és képtelen focira emlékeztőt produkálni ha kiveszünk 2-3 embert előlről az gáz. Legyen eleve több játékos nem 20on pár hanem 30pár és azok játszanak is folyamatosan.
A les, kontakt, tizi/szöglet/szabad stb amire a legnagyobb reform ráférne, ez a VAR egy szánalom. Engedjük el a bírót, nincs rá szükség, csak arra jó hogy 5 percenként 1 perc reklamálást ráverjen a két csapat. Vezesse tisztán a VAR a meccset, a bíró legyen kivonva a döntésekből. Mutassa merre megy a dobás és honnan kell rúgni a szabadot, hova álljon a sorfal de ne kelljen már royal rumblet nézni minden kérdéses szitunál ahogy 20an ölik a csókát aki azt se tudja mi van, és vissza se nézi a kérdéses szitukat.
Les meg legyen úgy hogy ha még valamilyük (nem a karjuk) egy vonalban van, az már nem les - tehát a támadó focit kell segíteni. Így kevesebb lesz a kérdéses szitu, és pörgősebb lesz a játék.
Utólagos lap osztást is be kell vezetni szabálytalanságokra, sportszerűtenségekre, de ha a VAR felelősségteljesen vezet akkor erre nincs szükség.
Időhúzás? Ez az amit a legkevésbé tudok elhinni. 90 perces játékidő van, és 10 percet ebből elcsalnak, 10et elreklamálnak.

Lehetne folytatni, a sportág 1000 sebből vérzik de ebből alig old meg bármit egy szuperliga.
Úgy kezeljük a sportot mégha még mindig a 19. században lennénk... 2021 van, van technológiánk, a játékosok nem beesnek a melóból hanem 6 éves koruk óta erre vannak tanítva. A klubbok nem haveri körök, hanem cégek.
Lássuk ezt be, megyeiben lehet úgy játszani mint eddig, de az hogy egy fifa rendezvényen ugyanazok a szabályok mint a megye 2-ben az egy probléma nem? Én annak érzem.

Röviden az uefa a fifa meg a klubbok is nézzenek magukba a szuperligájukkal együtt.
Válasz küldése