Ligue 1 - Franciaország

Foci a Barçán kívül
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2011.07.25. 10:58:51

Hogy tanulna már? Ez volt kb aaz ezredik ökör megmozdulása :D
Kép
Avatar
L.Messi 10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2372
Csatlakozott: 2010.07.03. 22:08:22
Tartózkodási hely: Kaposvár

2011.07.25. 10:53:43

Kép
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2011.07.25. 10:44:47

Nyugodtan példát vehetünk Uruguayról. 3 milliós ország, sokkal nehezebb tehetségeket keresni az utánpótlás számára. Ês mégis fel tudmak mutatni legalább vmit. Nem mondanám, hogy hûdeszép focit tolnak. De tökéletesen gazdálkodnak abból amilyük van.
Nekem ennek a csapatnak nagyon tetszik a szisztémája. Van elől két sztár, mögöttük meg csak szorgalmas ütközőgépek vannak akik leveszik a védekezés terhét és ezáltal a sztárok szárnyalhatnak.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2011.07.25. 09:40:01

Ismételten megmutatta, milyen magas fokú intelligenciával áldotta meg őt a sors
Kép
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2011.07.25. 09:37:40

Azért nagyon kíváncsi volnék arra, hogy milyen az utánpótlás nevelőjük. Mert nagy múlt ide vagy oda akkor is csak egy 3 milliós ország, ahol nem nagy a választék. Ezzel szemben a 190 milliós brazília sehol, nem is beszélve Argentínáról ahol nem tudom,
hányan élnek de csak Buenos Airesben élnek 11 millióan. Az Uruguayi ifi csapat meg most játszott VB döntőt. Hihetetlen. Érdekelne, hogy mennek ott a dolgok.
Avatar
Tdavid
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2009.05.09. 13:26:14
Tartózkodási hely: Itt is, ott is.

2011.07.25. 09:15:08

Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.07.25. 09:10:10

Bob_Marley írta:És Uruguay nyert, kicsit nehezen indult a torna, de teljesen megérdemelt a győzelem!Gratula a Celestének!
És így a legeredményesebb CA csapat, s nem volt véletlen a VB 4ik hely sem!Örömteli, hogy nagyon okos szisztematikus munkával felépítették a csapatukat, nem rég még pótselejtezős kiesés, most meg Dél-Amerika legjobb csapata!
Paraguay meg közel sem tudta hozni azt a zárt, jól, ügyesen megszervezett játékát!
Suarez meg megint amikor nagy meccsek voltak, villant!A torna egyik legjobbja!
szerk. s megválasztva is Suarez!!!Nagyon jó volt az egész tornán, grat neki!
Így van, le a kalappal Urugay előtt. A VB-n is nagyot játszottak, azért a hollandok, és a németek is megszenvedtek velük. Ők képesek megszorongatni egy európai élcsapatot is, ez a brazilokról és argentinókról nem mondható el. De mondjuk emlékezhetünk, h Paraguay is hogy megnehezítette a VB győztes spanyolok dolgát. Azért vannak jó kis masszív csapatok Dél-Amerikában. Azért mert a két nagy(vagyis nagy nevű, túlsztárolt) gyenge, ez nem igaz az egész dél-amerikai focira, mert igenis jó csapatok vannak ott, és pl. biztos vagyok benne, h a VB-n szépen hely fognak állni az onnan érkező csapatok. Jelenleg semmivel nem tatok többre egy Angliát, vagy egy Olaszország a Copa döntősöknél, sőt!
Avatar
kennyke04
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2007.04.17. 14:04:52
Tartózkodási hely: DöBö

2011.07.24. 23:10:51

"A fociban az a lényeg,
hogy a labdát, ahhoz passzold, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad.
Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad."
- Hofi Géza
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.07.24. 23:09:47

Az utóbbi két év legjobb dél-amerikai csapata :shock: Ez nem kis eredmény azért...
"And my heart will leave you never."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.07.24. 22:59:30

És Uruguay nyert, kicsit nehezen indult a torna, de teljesen megérdemelt a győzelem!Gratula a Celestének!
És így a legeredményesebb CA csapat, s nem volt véletlen a VB 4ik hely sem!Örömteli, hogy nagyon okos szisztematikus munkával felépítették a csapatukat, nem rég még pótselejtezős kiesés, most meg Dél-Amerika legjobb csapata!
Paraguay meg közel sem tudta hozni azt a zárt, jól, ügyesen megszervezett játékát!
Suarez meg megint amikor nagy meccsek voltak, villant!A torna egyik legjobbja!
szerk. s megválasztva is Suarez!!!Nagyon jó volt az egész tornán, grat neki!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2011.07.24. 23:10:31-kor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Sssantiago
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2011.07.24. 21:15:20
Tartózkodási hely: Nagykároly

2011.07.24. 22:05:20

Bob_Marley írta:Kezd eldőlni, nagyon gyengén védekeznek a Paraguayiak, alig faultolnak, későn lépnek oda, csalódás a játékuk!
Viszont az uruk nagyon pörögnek, s próbálnak minden hibát kihasználni!Teljesen megérdemelt a 2 gólos vezetés, nagy fordulat kellene a második félidőre!De nem atombiztos ma a Para védelem, így okosan ha visszazárnak az Uruk, s 1-2 kontrát vezetnek végleg el is dönthetik Forlánék!
Áhh...Uruguay támadósora nagyon erős, Forlán-Suarez páros eszméletlen, és emelett még a védelmük is stabil :wink: esélye nem lesz Paraguaynak
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.07.24. 21:53:05

Kezd eldőlni, nagyon gyengén védekeznek a Paraguayiak, alig faultolnak, későn lépnek oda, csalódás a játékuk!
Viszont az uruk nagyon pörögnek, s próbálnak minden hibát kihasználni!Teljesen megérdemelt a 2 gólos vezetés, nagy fordulat kellene a második félidőre!De nem atombiztos ma a Para védelem, így okosan ha visszazárnak az Uruk, s 1-2 kontrát vezetnek végleg el is dönthetik Forlánék!
Kép
Kép
Kép
Avatar
Sssantiago
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2011.07.24. 21:15:20
Tartózkodási hely: Nagykároly

2011.07.24. 21:19:31

kas7as írta:Valaki egy jominosegu, jolnezheto linket tud?

rojadirecta-n van csak elegge szaggatos :(
ez talán az, én itt nézem: http://www.premier--streams.net/
Avatar
Sssantiago
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2011.07.24. 21:15:20
Tartózkodási hely: Nagykároly

2011.07.24. 21:18:36

Suarez hihetetlen, most is mit művelt a gól előtt, remek igazolás volt a Poolnak, pedig szivesen láttam volna a mi mezünkben is, egyszer pedig olvastam valahol, hogy Suarez legszivesebben a Barcaban futballozna,
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.07.24. 21:11:36

Nagyon pörög a meccs, sok területet adnak a Paraguayiak!De köszönhetően a bírónak még 0:0 :lol: Vagyis nem tudni, hogy belőtték volna, de a mészpontra kellett volna mutatni.
Szerk. Igen Suarez vezetést szerzett, nagyon jó játékos, őt kellett volna anno elhozni, s nem lett volna ilyen Sanchez saga, de ez mellékes!:lol:
Uruguay remélem innen behúzza, s végérvényesen bebizonyítja, Dél-Amerika legerősebb, legjobb csapat jelenleg Uruguay!
Kép
Kép
Kép
Avatar
kas7as
Jugador del Barça
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2009.04.30. 12:14:28
Tartózkodási hely: Csíkszereda

2011.07.24. 21:09:07

socio66 írta:
kas7as írta:Valaki egy jominosegu, jolnezheto linket tud?

rojadirecta-n van csak elegge szaggatos :(
http://www.youtube.com/copaamerica
Kosz szepen!
"Szabadidejében gombát szed - és aki gombát szed, rossz ember nem lehet."
Guardiola állítása Xaviról.
socio66

2011.07.24. 21:06:57

kas7as írta:Valaki egy jominosegu, jolnezheto linket tud?

rojadirecta-n van csak elegge szaggatos :(
http://www.youtube.com/copaamerica
Avatar
kas7as
Jugador del Barça
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2009.04.30. 12:14:28
Tartózkodási hely: Csíkszereda

2011.07.24. 21:04:54

Valaki egy jominosegu, jolnezheto linket tud?

rojadirecta-n van csak elegge szaggatos :(
"Szabadidejében gombát szed - és aki gombát szed, rossz ember nem lehet."
Guardiola állítása Xaviról.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.07.24. 20:35:24

Bob_Marley írta:Megállt a topik Copa ügyben :lol:
Tegnap azért Peru már a hite hagyott Venezuelát szépen elintézte viszont ma jön a döntő :lol: Uruguay talán esélyesebb, de Paraguay valószínű sporttörténelmet írhat ha sikerülne 11esekkel nyerni :lol: Ez még az olaszoknak se jött össze, hogy győzelem nélkül hozzanak egy tornát!
Mindenesetre remek hangulat lesz, s remélem okos, taktikus jó iramú meccs lesz!
Elég Paraguay-nak a hosszabitásban nyernie ehhez, de tényleg 11-el lenne az igazi. Mivel eddig egyik csapat sem mutatott komoly támadó játékot, és nem is szereztek sok gólt, sztem leginkább a 0-0, 1-1, 1-0 van benne a levegőben.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.07.24. 20:13:41

Megállt a topik Copa ügyben :lol:
Tegnap azért Peru már a hite hagyott Venezuelát szépen elintézte viszont ma jön a döntő :lol: Uruguay talán esélyesebb, de Paraguay valószínű sporttörténelmet írhat ha sikerülne 11esekkel nyerni :lol: Ez még az olaszoknak se jött össze, hogy győzelem nélkül hozzanak egy tornát!
Mindenesetre remek hangulat lesz, s remélem okos, taktikus jó iramú meccs lesz!
Kép
Kép
Kép
Avatar
AndrésGerardHernandez
Jugador del Barça
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2011.02.19. 19:06:40
Tartózkodási hely: Abszurdisztán

2011.07.24. 09:53:05

A brazilok problémáit már egy pár oldallal ezelőtt boncolgattuk (csak, ha valakit esetleg érdekel). Egyébként a fiatalok behozatala Európába tipikus példája a mai csodálatos sztárgyárnak. Nem hagynak időt a kifejlődésre, így mi ne is várjunk csodát.

Lehet elkiabálom, de 90%-ot adok rá, hogy ebből a Neymar gyerekből nem lesz senki. Ránézek és azt látom pont, mint az ilyen Majomtelli meg hasonlók szemében, nem tisztelnek ezek sem Istent sem embert, azt látják, hogy mennyi pénzük lehet majd, de semmi őszinte mosoly a csapattársak felé a lelkesedésük is kb. a 0-val egál nálam. Itt nem az akarásról beszélek, hanem arról hogy nem látni rajtuk a foci szeretetét.

Mondjuk őszintén nem is csodálkozom annyira, ha megnézem kivel/kikkel játszanak/játszottak együtt. Tokmányorr Ibrahimovich akitől évek óta csak vagdalózást látni, ott van egy "ünnepien telt" brazil csokinyuszink, aki bár néha napján villant valamit (a bolygó másik felén), de nagy ívről tesz az egészre, van egy tehetséges C.Ronaldo, aki bár remek játékos, mégis azt üzeni a világnak, hogy csak én én én, a csapattársakra tesz egy nagy adaggal. És persze van egy Leo Messi-nk aki az igazi, de ő még rendkívül fiatal példaképnek, személyiségéről keveset tudni, igazi csapatjátékosként is tud alkotni, egyéni teljesítménye és hozzáállása megkérdőjelezhetetlen és megsüvegelendő. Így nem maradt senki a kalapban, tehát lehet mégsem annyira meglepő, hogy nincsen több NAGY játékos.

Ramires is nagy kérdés nálam. Viszonylag gyakran találkozom a nevével, a kommentátor is általában úgy említi, mint akitől mindjárt láthatunk valamit. Hát az egyetlen ami idáig tőle láttam, mind a válogatottban, mind a Kelszi-ben, az hogy hogyan kell esni. Egy rendkívül gyenge emberke, akit beraktak egy ANGOL bajnokság középpályájára. Gratula nekik.
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2011.07.23. 13:28:03

A Copa kapcsán én azon csodálkozom, hogy ennyi falábút áthoztak ide Európába.
Azt hiszem, már csak a megszokás miatt vesznek dél-amerikai játékosokat, mert az utóbbi 5-10 évben főleg egy rakás szerencsétlenség jött csak át a kontinensünkre.
Nemrég olyan player-ek voltak, mint Ronaldo (az igazi, az egyetlen), Rivaldo, Dinho, Roberto Carlos, Batistuta, de a második vonal is elég erősnek volt mondható. Most örülök, ha ilyen második vonalas fazonokat látok csapatonként, a fiatalok között. Mert a Zanetti - Dani Alves korosztály még ott van a szeren, de utána már csak hellyel-közzel vannak tehetségek, és ez egyre rosszabbnak mutatkozik.
Remélem, valamit kitalálnak, mert Európának szüksége van az igazi dél-amerikai művészekre, de nem az olyan felfújt, agyatlan labdazsonglőrökre, mint mondjuk Robinho.
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.07.23. 11:35:34

Nem igazán szól ez másról, mint hogy mindenki a két nagytól várta a szép focit, a többi meccs meg lecsúszott volna köztük pár sörrel. A kicsit produkáltak olykor kifejezetten jó meccset is, most kevésbé sikerült. Csak a fő attrakció hiányzott nagyon.

Egyébként én azt az ötletet támogatom, legyen bármily nagy eretnekség is, hogy össze kellene vonni már a Copát az Arany kupával, selejtezőkkel megdobva. Mexikó és az Egyesült Államok a kontinens két másik nagy neve és semmi értelmét nem látom, hogy ott bohóckodjanak a nevenincs közép-amerikai válogatottak ellen. A Copa amúgy is mindig ilyen kis mostohagyerek volt a nemzetközi kupák közt, ettől már nem válna komolytalanabbá, sőt!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.07.23. 09:12:34

Piqué írta:Tavaly örömmel keltem fel mindig hajnalban,hogy megnézzem a meccseket,és meg is érte most mikor megnéztem a nyitómeccset már ott elment tőle a kedvem olyan gyenge volt a játék,a sok európában focizó játékos hazavitte a bunkerfocit.... :( :(
Tavaly is volt Copa? Én nem hiszem. :roll:
A másik dolog, h sztem egyáltalán nem arról van szó, h az Európában játszó játékosok vinnék haza a bunkerfocit. Pl. a braziloknál és az argentinoknál nem is bunkerfoci volt. Ők próbáltak támadójátékot játszani, csak szervezetlenek voltak, és töketlenek. De ha nincsenek az Európában játszó játékosok, akkor még inkább szervezetlenek, és töketlenek lettek volna.

Sztem hagyjuk el azt a hülye közhelyet, h Európában csúnya bunker foci van, a Dél-Amerikai bajnokságokban, főleg a BRA-ban, és ARG-ban, meg szép játék, Joga Bonito. Egyik dolog, h ez messze nem igaz, a másik, h az európai foci egy szinttel magasabb szintű. Ezért van az, h ott vki nagyon nagy király, azt átjön ide, itt meg kb. semmire nem jó tudásuk, max top ligák kis, jobb esetben középcsapataiba.
matador
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2008.06.02. 15:43:35

2011.07.22. 20:06:46

Piqué írta:Tavaly örömmel keltem fel mindig hajnalban,hogy megnézzem a meccseket,és meg is érte most mikor megnéztem a nyitómeccset már ott elment tőle a kedvem olyan gyenge volt a játék,a sok európában focizó játékos hazavitte a bunkerfocit.... :( :(
Isten hozott a valóságban.

Ha van még olyan marha, aki azt hiszi, hogy magasabb szinte akárhol is láthat majd "joga bonitot", annak ideje felkelni. A szép játékot megölte a modern labdarúgás, a taktika, a fizikai küzdelem. Nincs ezzel feltétlen baj, egyre inkább sport, férfiak küzdelme a labdarúgás.

A mai fociban a Barca-féle tiki-taka a maximum, amit szép foci címen elő lehet hozni.
Válasz küldése