Ligue 1 - Franciaország

Foci a Barçán kívül
Avatar
Piqué
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 321
Csatlakozott: 2010.11.17. 21:57:26

2011.07.22. 14:48:54

Tavaly örömmel keltem fel mindig hajnalban,hogy megnézzem a meccseket,és meg is érte most mikor megnéztem a nyitómeccset már ott elment tőle a kedvem olyan gyenge volt a játék,a sok európában focizó játékos hazavitte a bunkerfocit.... :( :(
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.07.22. 14:46:04

bali 15 írta:
Akik nem értik ,miért tartjuk páran viccnek ezt a Copát,remélem nézik a Zuhanyhíradót. Hegyi és a többiek szerint is a leggyengébb Copa az idei.

Paraguay úgy döntős,h minden meccsén x-elt, mindenhol kb hosszabbítás, semmi finesz sehol. Két nagyágyú nem bír gólokat lőni,stb,stb,stb.
Néztem, én is. Paraguay hihetetlen, OK hogy nem lőttek egy gólt sem, de szerinted ez az ő szurkolóikat érdekli?
És most erről volt szó? hogy érdekli e a szurkolóikat? Nem.

Arról volt szó,h milyen a megítélése a 2011es Copának, már láttam párat én is, a stúdióban ülők jóval többet, és szinte mindenki szerint a leggyengébb volt az idei. Két nagy csapat miatt is,igen LG, de a többi csapat sem tündökölt,és még gyengébb képességű csapatok ellen is antifocizott a legtöbb.

Nah ezek miatt volt gáz az egész, persze majd a győztes szurkolóit nem fogja érdekelni, ettől én még itt Magyarországon leírhatom,h mint focit szerető embert, kiábrándított ez a Copa. Meg még sokan vannak így ezzel.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2011.07.22. 09:52:37

Akik nem értik ,miért tartjuk páran viccnek ezt a Copát,remélem nézik a Zuhanyhíradót. Hegyi és a többiek szerint is a leggyengébb Copa az idei.

Paraguay úgy döntős,h minden meccsén x-elt, mindenhol kb hosszabbítás, semmi finesz sehol. Két nagyágyú nem bír gólokat lőni,stb,stb,stb.
Néztem, én is. Paraguay hihetetlen, OK hogy nem lőttek egy gólt sem, de szerinted ez az ő szurkolóikat érdekli?
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21125
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.07.22. 09:28:55

ozsimiki írta:Akik nem értik ,miért tartjuk páran viccnek ezt a Copát,remélem nézik a Zuhanyhíradót. Hegyi és a többiek szerint is a leggyengébb Copa az idei.

Paraguay úgy döntős,h minden meccsén x-elt, mindenhol kb hosszabbítás, semmi finesz sehol. Két nagyágyú nem bír gólokat lőni,stb,stb,stb.

Az egész úgy volt gáz ahogy.

Venezuellának pedig grt, kár,h kiestek ez ellen a [auto_cenzúra] antifoci ellen.
Csak sztem elsősorban a két nagy csapat a legnagyobb vicc, és ő miattuk lett olyan ez Copa, mint amilyen. Bár én ennek csak örülök. Láttam, volt aki megpróbálta azzal magyarázni, h a két nagy nem vette komolyan. Én nem hinném, h ez lenne a helyzet, sokkal inkább ennyit tudnak, fölöslegesen áltatják magukat a két ország szurkolói.. Alapból a brazilokkal szimpatizálok a régióból inkább, na de ez milyen szedett-vetett szánalmas banda már? Amióta élek ennyire gyenge brazil válogatottat nem láttam még, de még hasonlót sem. Amibe még ezek gyerekek is profik, az a színészkedés, és a nagyképűség. De a futball csöppet rosszabbul megy, mint az elődöknek. Lehet magyarázni, h fiatalok, de én ennél sokkal többet nem várok tőlük, sőt! Sztem ha átjönnek Európába jól beégni, aztán már annyit se tudnak nyújtani, mint eddig.
Argentínát sosem szerettem, de nekik legalább van pár épkézláb játékosuk. Persze náluk is néhány poszton igen nagy hiányosságok vannak, illetve szervezettségben.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.07.21. 20:18:22

messideco írta:http://www.nemzetisport.hu/nso_hirek/er ... ek-2086959

Gyerekek, ez nagyon jó hír. Koeman szerintem képes arra, hogy erős középcsapatot csináljon a rotterdami fiatalokból. Szégyen, hogy egy ilyen nagy múltú klub a kiesés ellen kell harcoljon.
Én is örülök neki, ráadásul Gio lesz a segítője. Patinás klub, az Ajax és a PSV után a harmadik zászlóshajó, de már rég volt azon a szinten, ami igazán megilleti őket. Ha valaki, akkor Gio vezetésével összeszedettebb lehet a Feyenoord, bár kérdés, hogy a pénzhiány mennyire nyomja rá a bélyegét a csapat szereplésére.
Kép
Kép
Kép
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.07.21. 20:10:22

Akik nem értik ,miért tartjuk páran viccnek ezt a Copát,remélem nézik a Zuhanyhíradót. Hegyi és a többiek szerint is a leggyengébb Copa az idei.

Paraguay úgy döntős,h minden meccsén x-elt, mindenhol kb hosszabbítás, semmi finesz sehol. Két nagyágyú nem bír gólokat lőni,stb,stb,stb.

Az egész úgy volt gáz ahogy.

Venezuellának pedig grt, kár,h kiestek ez ellen a [auto_cenzúra] antifoci ellen.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Xanthor
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.08.14. 20:35:10
Tartózkodási hely: Budakeszi/Bp.

2011.07.21. 14:51:25

ab1daL írta:Mit hittek? Hogy megnyerik az egészet? Rossz vicc..
Ne haragudj, de ha figyelemmel követted a Copát nem értem miért mondod ezt. Venezuela legalább próbálkozott, nem is rosszul, de az antifoci győzött ismét... Ez már rég nem az a Paraguay amit 1998-ban megkedveltem. Csak Fortuna mentette meg őket újból...3 kapufa... Ilyen meccsek után Paraguaynak szurkolni... Elég szégyen, hogy nyeretlenül jutottak a döntőbe és akár nyeretlenül Copát nyerhetnek. Szívesebben néztem volna egy ki-ki meccset Uruguay és Venezuela között, mint a Brazil- és Venezuela-Paraguay "ismétést".
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.07.21. 13:16:43

Na kiestek a venezuelaiak és ki is verték ahogy látom meccs után a balhét. :lol: Mit hittek? Hogy megnyerik az egészet? Rossz vicc.. A nagy Miku, akit az összes kommentátor vagy tizenhatszor meccsenként kiemelt, hogy a magyar fiú stb, is elmehetne boxolni: http://28.media.tumblr.com/tumblr_loo6r ... o1_400.jpg
Döntőben meg remélem Paraguay behúzza. (ott meg majd a vámpír Suárez kezd el harapdálni)
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.07.21. 07:52:15

http://www.nemzetisport.hu/nso_hirek/er ... ek-2086959

Gyerekek, ez nagyon jó hír. Koeman szerintem képes arra, hogy erős középcsapatot csináljon a rotterdami fiatalokból. Szégyen, hogy egy ilyen nagy múltú klub a kiesés ellen kell harcoljon.
"And my heart will leave you never."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.07.21. 07:47:34

Kiesett Venezuela :cry: , de hogy???
3 kapufa...Megint nagyon jól ügyesen megszervezték a játékukat, s labdaszerzésből villámgyorsan megindultak, hiába volt mezőnyfölényben Paraguay!
De a 11esek megint Paraguaynak hoztak szerencsét!
Érdekesség, Paraguay 5 meccs/5 iksz, az egyenes kieséses szakaszban gólt még nem sikerült szerezni :lol: , de a döntős Paraguay!
Uru-Para klasszikus meccs, talán egy picit esélyesebbek a kékek, de ha jönnek a 11esek..... :lol:
Kép
Kép
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.07.20. 12:32:16

Uruguay - Venezuela döntőért szorítok én is, itt a győztes kiléte már mellékes nekem. Az volt a lényeg, ha az argentinok nem is tudják, de ne a brazilok nyerjék :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.07.20. 12:30:22

Bob_Marley írta:Na az első döntős Uruguay, örülök a kékeknek, nekik is nehezen ment a dolog, de Argentína ellen is megmutatták, hogy tudnak szervezett jó focit bemutatni!Perut meg rutinból lehozták!
Ma Paraguay-Venezuelán, kérdéses tart-e tovább a venezuelai csoda???Nagyon szimpatikusak a torna elejétől kezdve, s zavarba lehet hozni a paraguayi védelmet!Nagyon érdekes jó kis meccsre van kilátás, s lehet megint lesz egy 11es párbaj :lol:
Paraguay az esélyes, de Venezuela ha tudja azt a nagyon jó kis 3szöges területvédekezést hozni, s abból megindulni támadásba, akkor elől a "magyar"gyerek, s Rondón tud okozni meglepetést!
Hajrá Venezuela :lol:
Így van, egyetértek, Hajrá Venezuela! :) Valamiért nem bírom ezt a Paraguayt, míg Venezuela nekem is szimpatikus. Ha jól tudom, a legjobb Copás helyük eddig az 5. volt?! Ha már ennyire gyenge volt ez a torna, legalább szülessen meglepetés és nyerjék meg ők. :) Nagyot szólna!
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.07.20. 12:27:51

A meccset nem láttam, sajnos jött a papírforma úgy látom, az erőszakot és agyatlan hentelést footballhagyományai közé soroló Uruguay úgy néz ki most tartósan az elitbe tört, Copa győzelemre is egyértelműen esélyesek. Kár.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.07.20. 12:22:06

Na az első döntős Uruguay, örülök a kékeknek, nekik is nehezen ment a dolog, de Argentína ellen is megmutatták, hogy tudnak szervezett jó focit bemutatni!Perut meg rutinból lehozták!
Ma Paraguay-Venezuelán, kérdéses tart-e tovább a venezuelai csoda???Nagyon szimpatikusak a torna elejétől kezdve, s zavarba lehet hozni a paraguayi védelmet!Nagyon érdekes jó kis meccsre van kilátás, s lehet megint lesz egy 11es párbaj :lol:
Paraguay az esélyes, de Venezuela ha tudja azt a nagyon jó kis 3szöges területvédekezést hozni, s abból megindulni támadásba, akkor elől a "magyar"gyerek, s Rondón tud okozni meglepetést!
Hajrá Venezuela :lol:
Kép
Kép
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.07.19. 15:02:44

ab1daL írta:Szerintetek Menezessel mi lesz? Marad, vagy esetleg megköszönik neki is? Én még adnék neki időt.
marad,nincs hozható edző,aki minőségi javulást jelentene. van 1-2 probléma vele,de alapvetően jól csinálja,amit csinál. hagyni kell a fiatalokat játszani és rutint szerezni.
a csapatban elférne sandro,hernanes,de ennyi belefér,ő csak jobban tudja. egy 50%os ronaldinho és egy 70%os kaka is jól jönne,de egyik sincs. idő kell neki,csak úgy,mint a játékosoknak,akik a vb-n is piszok fiatalok lesznek.
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.07.19. 14:58:31

Szerintetek Menezessel mi lesz? Marad, vagy esetleg megköszönik neki is? Én még adnék neki időt.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.07.19. 13:38:11

Alapvető probléma, hogy a válogatott edzőtáborában nem tudnak annyit gyakorolni a játékosok, mint klubcsapataikban. Ez sokat számít. Ahogy számított is Argentínának és Brazíliának is. Mindketten megbuktak.

A kapitánykérdés pedig szerintem még egy ideig meglesz, amíg nem csillapodnak a sebek. Szerintem egy Európában is dolgozó edzőt kéne hozni, aki tudja, mi az a fegyelem. Ez nagyon hiányzik mind az argentinoktól, mind az összes dél-amerikai válogatottól, mind klubcsapattól. Ezért olyan ember kéne a válogatott élére, aki nemcsak a szép játékot emelné előtérbe, hanem a fegyelmezettséget is. Ez sokat érne. Az alapokkal semmi baj.
Kép
Kép
Kép
Avatar
El fanático
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1417
Csatlakozott: 2009.09.08. 12:36:46
Tartózkodási hely: Valahol a nagyon közel és a nagyon távol között...

2011.07.19. 13:22:43

Varatrix írta:Argentina:

Viszont mindenek előtt az Argentin szövetség leszokhatna arról, hogy jóhiszeműen oda adják a vezető edzői posztot, tapasztalatlan, egykori játékosaiknak. Keressenek egy igazi szakembert.
http://www.origo.hu/sport/focivilag/201 ... tanyt.html

Julio Grondona viszont kijelentette: Batista marad!

...hogy meddig? A sajtó és az általa a népbe táplált düh idővel kimerül, ha kitart az álláspontja mellett - és én remélem, hogy kitart, mert az évenkénti edzőváltogatás ugyanúgy nem vezethet eredményre, mint ahogy a Real Madrid esetében sem, csak itt még annyival nehezebb, hogy max. honosítani lehet játékosokat, de igazolni nem, mivel a nemzeti csapatról beszélünk.
Nagyon át kell gondolni a stratégiát, mert az szép és jó, hogy a világ legjobbjára, Messire építsék a csapatot és a Barça játékstílusában, taktikájával játszanak, de ez nem megy csak úgy, mint láthattuk.
3 játékos játszik klubszinten a Barça-ban, de nyugodtan vehetjük kettőnek, mert Gabi Militonak ez a Copa lehetett az utolsó fellépése tétmeccsen a válogatottban. Ebből Leo az, aki 13 éves korától tanulta a játékrendszert, Mascherano 1 éve tanulja és dolgozik benne, míg az edzői stáb egyetlen tagja sem játszott korábban a Barça-ban és nem képezte magát az akadémián, nem dolgozott a technikai személyzet tagjaként sem.
A csapat többi játékosa csak ellenfélként tapasztalta azt, amit játszania kellene és mint fentebb említettem: olyan edzői stáb mellett, akik nem ismerik behatóbban a módszert. Mondjuk nincs is idő betanulni, begyakorolni.
A védelem gyenge és ezt Batista is tudja, ezért játszatott 2 vkp-t...
Ha megnézzük a kisebb kluboknál játszó argentin nemzetiségű védőket, akkor ott van a balbekk Insua, a középső védő Jonathan Bottinelli, aki San Lorenzo nevelés, a Sampdoriában játszott, most pedig a Sporting Lisabonban játszik, Federico Fazio a Sevilla játékosa - középső védő, de tud vkp-t is játszani és hozzávesszük azt is, hogy Nico Pareja végigpadozta az egész Copa-t, akkor láthatjuk, hogy van még pár jó playa' aki nem kapott lehetőséget, pedig megfontolandó lenne.
A középpályára egy jó irányító kellene, mert se Banega se pedig Cambiasso nem tudta hozni a posztot, de akárhogy gonolkodom, nem tudnék most egy jó argentin irányítót sem mondani, aki a 2014es VBn szervezhetné a pályán a csapatot. Csatárposzton pedig Leo mellé van bőven jelentkező.
Kép
Avatar
Firefox
Capitá del Barça
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2011.06.03. 21:06:35

2011.07.19. 11:28:02

Stalkyard írta:
Firefox írta:
Ne aggódj, legalább Messi idén egyel több egyéni díjat nyer.(Bár sanszos, hogy az Aranycipellőt Ronaldo hercegnő kapja) :lol:
Az Aranycipőt más nem igen kaphatja, mivel Ronaldo lőtte a legtöbb bajnoki gólt az évben. :)
A következő szezonra értettem ...
Gracias Pep Guardiola! Visca el Barcaaaaa!!!
Fuc*k off Madrid!
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2011.07.18. 22:06:05

Firefox írta:
Ne aggódj, legalább Messi idén egyel több egyéni díjat nyer.(Bár sanszos, hogy az Aranycipellőt Ronaldo hercegnő kapja) :lol:
Az Aranycipőt más nem igen kaphatja, mivel Ronaldo lőtte a legtöbb bajnoki gólt az évben. :)
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Firefox
Capitá del Barça
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2011.06.03. 21:06:35

2011.07.18. 21:44:22

messideco írta:Teljesen fölösleges... Platini újabb szerencsétlen húzása.
Ne aggódj, legalább Messi idén egyel több egyéni díjat nyer.(Bár sanszos, hogy az Aranycipellőt Ronaldo hercegnő kapja) :lol:
Gracias Pep Guardiola! Visca el Barcaaaaa!!!
Fuc*k off Madrid!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.07.18. 20:55:30

Teljesen fölösleges... Platini újabb szerencsétlen húzása.
"And my heart will leave you never."
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.07.18. 20:20:26

Lionel85 írta:
ab1daL írta:Új díjat alapított az UEFA!

Michel Platini, az UEFA elnökének kezdeményezése alapján az Aranylabda szellemiségét akarják visszahozni az új díj által, így az Európai Sportmédia nevű szervezettel karöltve megalapították az Európa legjobb játékosa (Best Player in Europe) nevű elismerést.

53 neves sportújságíró (minden tagországból egy) szavazata alapján alakul ki egy hármas lista (a szavazataikat július 10-ig kellett elküldeni), melyet július 25-én hoznak nyilvánosságra. A játékosok teljesítményének értékelésekor figyelembe veszik mind a bajnokságban, mind az európai kupákban nyújtott teljesítményt.

http://www.nemzetisport.hu/minden_mas_f ... fa-2086632
Ez csak az európai nemzetiségű játékosok díja, vagy kaphatja EU-n kívüli, illetve kettős állampolgár is? Tehát csak európai csapatban szerepeljen, az az egy kikötés?
Bármilyen nemzetiségű játékos kaphatja. :wink:
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
fcbarca0827
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3238
Csatlakozott: 2007.08.30. 14:29:21
Tartózkodási hely: Sülysáp

2011.07.18. 20:20:20

Lionel85 írta:Ez csak az európai nemzetiségű játékosok díja, vagy kaphatja EU-n kívüli, illetve kettős állampolgár is? Tehát csak európai csapatban szerepeljen, az az egy kikötés?
Európában játszó játékos kapja a díjat. Vagyis Messi. :D
Konkrétan egy újabb értelmetlen díj. Aranylabda 2.0, annyi különbséggel, hogy itt csak Európában játszó játékos nyerhet... :roll:
(De, hát tulajdonképpen az Aranylabdánál is. :P )
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára fcbarca0827 2011.07.18. 20:24:19-kor.
KowalskymegaVega,Supernem,HollywoodUndead,Fish!
Hiperkarma,VadFruttik,EstiKornél,AWS
30Y,BagossyBrothersCompany,Useme,Elefánt
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.07.18. 20:20:08

ab1daL írta:Új díjat alapított az UEFA!

Michel Platini, az UEFA elnökének kezdeményezése alapján az Aranylabda szellemiségét akarják visszahozni az új díj által, így az Európai Sportmédia nevű szervezettel karöltve megalapították az Európa legjobb játékosa (Best Player in Europe) nevű elismerést.

53 neves sportújságíró (minden tagországból egy) szavazata alapján alakul ki egy hármas lista (a szavazataikat július 10-ig kellett elküldeni), melyet július 25-én hoznak nyilvánosságra. A játékosok teljesítményének értékelésekor figyelembe veszik mind a bajnokságban, mind az európai kupákban nyújtott teljesítményt.

http://www.nemzetisport.hu/minden_mas_f ... fa-2086632
szerintem nevetséges már. minek ennyi díj? elég lenne az aranylabda és az aranycipő
Válasz küldése
cron