Ligue 1 - Franciaország

Foci a Barçán kívül
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.04.20. 11:15:31

Balinho írta:
2021.04.20. 10:28:42
Nekem a szuperliga nem több, mint lelketlen kartellező multik kapzsisága, ahol az addig ünnepszámba menő meccseket fogják tömegtermelni egészen addig, amíg a második-harmadik szezonra már pont a Tottenham-Inter lesz az a meccs, ami max annyira fog ingerküszöböt ütni, mint most egy Lyon-Porto...
Nekem is ez a legnagyobb bajom ezzel a Szuperligával.
Elveszik a rangadók hangulatát, szenvedélyét az egészből. Majd ha 3 év múlva már 7-8. alkalommal játszunk a Liverpoollal meg Cityvel meg a Juventussal, akkor az már aligha lesz nagy rangadó.

A másik bajom ezzel az egésszel, hogy a bajnokságoknak így kuka, semmit nem fog érni. Hétvégén kit fog érdekelni egy Barca-Sevilla vagy egy Atletico, Bilbao elleni rangadó ha 2 nap múlva játszanak a Juventussal egy hétre rá a Cityvel, meg utána az Interrel? Olyan szinten ki lesznek purcanva a játékosok egy fél év alatt, hogy totál 2 csapatra való keret kell plusz a cserejátékosok. Ez alsó hangon 30 fős keret, hogy 2-3 fronton menjenek. A hazai kupákat el lehet felejteni a nagy csapatoknak, arra aztán végképp nem lesz se játékos, se energia. Így is tavaszra jönnek mindig a sérülések, mi lesz ha még plusz Szuperligát kell itt egész évben játszani, hogy bejuss a Top3-ba, meg még kieséses rendszer utána. Totál nem fogják bírni a játékosok. Vagy 2 csapatra való játékossal igen, de ha megnövelik a keret nagyságát az megint a bértömegnek lesz egy pofon. Rangadóról rangadóra mennek majd a csapatok, a bajnokságokat meg majd a cseresor lehozza. De hogy mi értelme pl egy Arsenalnak bajnokit játszani az rejtély lesz, 15 éve nincsenek az elitben, hol fogja őket érdekelni egy Brigthon elleni meccs, vagy egy Pool és City elleni hazai rangadó amikor automatikusan indulnak minden évben egy Szuperligában?

Nekem ez a legnagyobb bajom ezzel, hogy teljesen kiölik a futballból a szenvedély, az alázat, hogy igenis menni kell a meccseken. Javítsatok ki de asszem volt olyan év, hogy a Reallal is 6 meccset játszottunk, 2 bajnoki, 2 kupa, 2 Bl. Vagy csak 4 volt már nem emlékszem. A 4. meccs már a kutyát nem érdekelte, még a játékosokat sem, annyira bűn rosszul játszottak, hogy alig várták ők is a végét.

Akik még ilyen Shaktar meg Molde meccsekkrl jönnek, kíváncsi vagyok hányat látták az utóbbi 20 évben, mert hogy még TV sem adja őket. Minden fordulóban a nagy meccseket lehet nézni, az hogy a csoportkörbe bejut és a nagycsapatok ősszel kifognak egy-egy kiscsapatot, azt ki lehet bírni. De ha a nyolcaddöntőben mi is kapunk egy Shaktar vagy Schalke csapatot mindenki a seggét veri a földhöz mert ott vagyunk a következő körben.

Ezt a 12-15 csapatot nézni évről évre, nem tudom de nem adok neki 3 évet és mindenki visszasírja a Lyon, Ajax, Porto, Dortmund féle csapatokat. Egy pár éve élmény volt nézni a Monaco vagy az Ajax menetelését, fejlődését.

Ezek most megszűnnek, ahogy szerintem a bajnokságok színvonala is óriásit fog zuhanni, mert mindenki a szuperligára fog koncetrálni. Abban lesz a pénz, ami a lényeg mostantól.

Már évek óta be kellett volna vezetni a fizetési sapkát, legalább a Top5 bajnokságban, most nem lennének ilyen őrült összegek mint hogy egy Halaand 35 millát kér, és ez csak a kezdet. Innentől nincs határ. A Szuperliga csapatok saját maguk felelősek a kialakult helyzetükért, lehet itt akármilyen vírus egy éve. Az UEFA is ebben hibás, de már évek óta be kellett volna vezetni a korlátozást mind a fizetésekre, mind az elkölthető összegekre. Neymar 222 milliója is csak egy darabig lesz rekord, innentől nincs megállás. Nem hogy visszább lenne véve, még a nagy kluboknak a gyeplőt is kivették ezáltal a kezükből.

Van még pár gondolatom ez ügyben, de a lényeg ennyi. Továbbra sem látom értelmét és szerintem ezzel csak rontanak a meccseken, bajnokságokon, rangadókon.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.04.20. 10:30:50

miro. írta:
2021.04.20. 10:17:44

Miert kene engedni nekik ezt amugy? Mert perez megmondta,hogy csak is a penz miatt.
De miert kene nekik adni? :D
Perez szerepe azért érdekes, mert a real nyert 4 BL-t az elmúlt 7 évben, de nincs pénzük igazolni már úgy mint régen.
Ezt oda vezeti vissza, hogy az UEFA lenyúlja a pénzt. Ami jogos érv.
Mert ha a real pénzügyileg gondban van, stadion ide vagy oda, akkor felmerül a kérdés, hogy akkor kinek van pénze?
Citynek, PSG-nek, stb.
Akik tizedannyira sikeresek a bl-ben mint a real pl.

Úgy van vele Perez, hogy azt a pénzt, amit a nagycsapatok megkeresnek az UEFAnak azt ossza vissza nagyobb mértékben a szervezet, ne nyúlja le a 75-80%-át. És közben szemet huny az uefa a PSG, City üzletei felett, sőt támogatja az olajos csapatokat (akikkel nekem amúgy nincs bajom, ilyen a biznisz). Közben FFP meg minden, és egy Milant elmeszelnek, de a city, psg féle csapatok meg garázdálkodnak, vagy pl mi 1,2 milliárdos minusszal hepajkodunk:D

Én látom benne az érvet, így működnek a cégek, nagyobb költségek, nagyobb profit. Erre megy a világ, ezen mi nem tudunk változtatni.

btw, a klasszisok továbbra is nevelkedhetnek a kiscsapatoknál, miért zárja ez a szuperliga ezt ki? nem zárja, sőt, többet visszaosztana kompenzációként.
a tehetségeket továbbra is ki tudják nevelni a klubok, ezen ez egyáltalán nem változtat.

A BL ha tetszik ha nem, jelenlegi formájában is a nagyok játszótere, az, hogy néha odafér a 4-be 1-1 kisebb csapat, az ezen nem igazán változtat. Elég megnézni az utóbbi évek győzteseit, kiscsapat bement a döntőbe és kapta a ruhát.



Én abban reménykedem, hogy ez az uefanál felnyitja a szemeket, és elkezdenek gondolkozni a fizetési sapkán, a szigorúbb igazolási feltételeken, stb. Mert a nagy innováció az lenne ha konszolidálódna a piac, és nem elszabadult hercegek és balfék elnökök (khm) szabnák meg a piaci árakat.
Ha ez megvalósulna, akkor már jobb hely lenne a foci.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2021.04.20. 10:28:42

Initom írta:
2021.04.19. 22:25:11
visca el barca írta:
2021.04.19. 22:09:51
Milyen fogyasztoi hozzaallasrol hadovalsz? Ki a loturot erdekel egy basel-sahter donyeck meccs? Senkit. Teged se. Ha meg megis, a kiscsapatoknak ott lesz a bl meg az el. Akit erdekelnek ezek nulla csapatok, ugyanugy leshetik oket. Ha nagyon akarsz most is nezhetsz egy burnley-west hamet, senki nem tiltja meg neked.
Pont ez a fajta hozzállás vezet ahhoz amit ők képviselnek jelenleg, ez a fogyasztói társadalom aminek következtében próbálnak lenyomni a torkunkon egy ilyen maszlagot, hogy még több pénzhez jussanak.
Amúgy abszolút jó párhuzam a fogyasztói hozzáálláshoz hasonlítás, különösen a szórakoztatóiparra vetítve. Nézd meg a mai filmgyártást. Évente jönnek futószalagon a sorozatgyártott szuperprodukciók, már mindenki csak bejáratott nagy franchiseokban gondolkodik, ahol mindig rá kell ígérni az előzőre (még nagyobb, még hangosabb, még monumentálisabb). A szuperligát majd a megaliga követi, és akkor majd nem 20 hanem 10 csapatban fognak összpontosulni a világ legjobb játékosai.

Én amúgy megértem, ha valakinek ez tetszik, az egész XXI. századi kultúra erre van szocializálva, folyamatos impulzushajhászás zajlik, ami miatt a szórakoztatóipari trendek a saját farkába harapó kígyót formázzák. Egyrészt követik az igényeket, másrészt a produktummal maguk is ebbe az irányba formálják azokat. Ugyanez a véleményem arról, hogy a fia

Nekem a szuperliga nem több, mint lelketlen kartellező multik kapzsisága, ahol az addig ünnepszámba menő meccseket fogják tömegtermelni egészen addig, amíg a második-harmadik szezonra már pont a Tottenham-Inter lesz az a meccs, ami max annyira fog ingerküszöböt ütni, mint most egy Lyon-Porto...
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.04.20. 10:24:02

grgly50 írta:
2021.04.20. 09:22:20
Azoknak a véleményét osztom, akik a FOCI végét vizionálják. Azok az anyagiak, amik a mai top csapatok játékosainál jelentkeznek, már régen túl lépték a józan ész határát. S ha ennek nem parancsolnak megálljt, a pénz, a bankok, az olajos befektetők végképp tönkre teszik ezt a sportot.
Itt nem az UEFA-ról FIFA-ról van szó! Magáról a fociról. Sokan nyilatkozzák, hogy nem fradi-újpest meccsre kíváncsiak. Azoknak adok igazat, akik azt mondják, hogy a kis együtteseknél nevelkednek a klasszisok.
El lehet gondolkodni rajta, nem felelőtlenül nézni a jövőbe.
Mert a Chelsea, Man City, Chelsea tönkretették a focit?

De azzal, hogy néhány csapat külön csoportban külön játszik egymással, miért hozná el a foci végét? :wink: Én elfogadom, csak nem látom a kézzel fogható érveket, ezeket szeretném megérteni. A nagy csapatok szeretnék az Uefa által lesápolt pénzt, egymás között szétosztani, most ezzel mi a baj? A többi csapat szurkolója ugyanúgy nézheti a csapatát a Bl-ben vagy El-ben.

Most a tehetségek, hogy hol nevelkednek, az milyen módon kapcsolódik ehhez az egészhez? Az igazolások nem állnak le, nem értem komolyan de szeretném.
Kép
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.04.20. 10:17:44

Barcaforever írta:
2021.04.20. 10:15:17


Úgy veszem észre, hogy az emberek azt hallják ki ebből az egészből amit akarnak.

Ez rossz, nagyon rossz... de amikor Balázs a végén visszakérdezett, hogy mi is pontosan ezzel a baj, hiszen az nba, nfl, nhl is így működik és láthatóan attó függetlenül működnek kisebb/alacsonyabb bajnokságok erre nem jött válasz csak annyi, hogy!!!
,,ROSSZKOR JÖTT EZ AZ EGÉSZ, ROSSZ AZ ÜZENETE A VILÁG FELÉ, SOKAN A RÉGI ÉLETÜKET, FIZETÉSÜKET SZERETNÉK VISSZAKAPNI ERRE EZEK A KLUBBOK MEG MENNYI PLUSSZ PÉNZT FOGNAK ÍGY KERESNI”

Isten igazából nem értem, hogy most a szurkolóknak mi a bajuk azzal, ha a Bl-ben West Ham - Steau Bukarestet kell nézni, ezzel nem áll meg a foci meg hasonló negatív víziók.

Nem látom igazából az igazi áttörő érvet arra, hogy mi is a baj a Szuperligával szurkolói szemszögből, az Uefáét megértem. :wink:
Miert kene engedni nekik ezt amugy? Mert perez megmondta,hogy csak is a penz miatt.
De miert kene nekik adni? :D
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.04.20. 10:15:17

Atlantis írta:
2021.04.20. 08:52:59
Ma reggel a rádióban Gundel beszélt erről, azt hiszem neki lehet igaza.
Ez az egész Szuperliga egy hatalmas nagy blöff a topcsapatok részéről, hogy még több pénzt sajtoljanak ki az UEFA/FIFA kettőstől, hiszen fél év alatt a semmiből összeszervezni ezt a Szuperligát (szponzorok, pontos menetrend, stb.) szinte lehetetlen lesz. Ráadásul az Ő elképzelésük szerint fél évük lenne arra is, hogy a csapatok szerezzenek még 10-15 játékost, hogy bírják a +20 meccset szezononként a nemzeti bajnokságok mellett. Ami főleg mondjuk a PL csapatoknál hangzik nevetségesen ahol így is kivannak a játékosok az évi 60 meccs miatt.

Plusz milyen érdekes, hogy pont azok a csapatok szervezték ezt most így össze SOS, akik a leginkább megzuhantak a gazdasági válság miatt és kell nekik a pénz. A PSG, meg az amúgy fenntarthatóan működő német klubbok köszönik szépen, elvannak a BL-el is. :D
Úgy veszem észre, hogy az emberek azt hallják ki ebből az egészből amit akarnak.

Ez rossz, nagyon rossz... de amikor Balázs a végén visszakérdezett, hogy mi is pontosan ezzel a baj, hiszen az nba, nfl, nhl is így működik és láthatóan attó függetlenül működnek kisebb/alacsonyabb bajnokságok erre nem jött válasz csak annyi, hogy!!!
,,ROSSZKOR JÖTT EZ AZ EGÉSZ, ROSSZ AZ ÜZENETE A VILÁG FELÉ, SOKAN A RÉGI ÉLETÜKET, FIZETÉSÜKET SZERETNÉK VISSZAKAPNI ERRE EZEK A KLUBBOK MEG MENNYI PLUSSZ PÉNZT FOGNAK ÍGY KERESNI”

Isten igazából nem értem, hogy most a szurkolóknak mi a bajuk azzal, ha a Bl-ben West Ham - Steau Bukarestet kell nézni, ezzel nem áll meg a foci meg hasonló negatív víziók.

Nem látom igazából az igazi áttörő érvet arra, hogy mi is a baj a Szuperligával szurkolói szemszögből, az Uefáét megértem. :wink:
Kép
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.04.20. 09:22:20

Azoknak a véleményét osztom, akik a FOCI végét vizionálják. Azok az anyagiak, amik a mai top csapatok játékosainál jelentkeznek, már régen túl lépték a józan ész határát. S ha ennek nem parancsolnak megálljt, a pénz, a bankok, az olajos befektetők végképp tönkre teszik ezt a sportot.
Itt nem az UEFA-ról FIFA-ról van szó! Magáról a fociról. Sokan nyilatkozzák, hogy nem fradi-újpest meccsre kíváncsiak. Azoknak adok igazat, akik azt mondják, hogy a kis együtteseknél nevelkednek a klasszisok.
El lehet gondolkodni rajta, nem felelőtlenül nézni a jövőbe.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.04.20. 09:19:56

Én spec arra lennék kíváncsi, hogy a Szuper Liga meccseit milyen bírók fújnák?

A különböző országok bírói mind az uefa/fifa kötelékébe tartoznak, egy különálló bírói testületre is szükség lenne, mert a nagy hadakozás közben, az ismert bírókat biztos nem adnak kölcsön.

Elég sok kérdéses pont van.
Kép
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.04.20. 09:12:53

Atlantis írta:
2021.04.20. 08:52:59
Ma reggel a rádióban Gundel beszélt erről, azt hiszem neki lehet igaza.
Ez az egész Szuperliga egy hatalmas nagy blöff a topcsapatok részéről, hogy még több pénzt sajtoljanak ki az UEFA/FIFA kettőstől, hiszen fél év alatt a semmiből összeszervezni ezt a Szuperligát (szponzorok, pontos menetrend, stb.) szinte lehetetlen lesz. Ráadásul az Ő elképzelésük szerint fél évük lenne arra is, hogy a csapatok szerezzenek még 10-15 játékost, hogy bírják a +20 meccset szezononként a nemzeti bajnokságok mellett. Ami főleg mondjuk a PL csapatoknál hangzik nevetségesen ahol így is kivannak a játékosok az évi 60 meccs miatt.

Plusz milyen érdekes, hogy pont azok a csapatok szervezték ezt most így össze SOS, akik a leginkább megzuhantak a gazdasági válság miatt és kell nekik a pénz. A PSG, meg az amúgy fenntarthatóan működő német klubbok köszönik szépen, elvannak a BL-el is. :D
Igaza lehet, reméljük jól látja.

Amit én nem értek a Szuper liga támogatóktól az a minden héten rangadó, és hogy nem kíváncsiak a kis csapatokra.
A jelenlegi rendszer bár nem jó, és változtatásra szorul, de így is minden héten van rangadó, legalább is szerintem. Mondjuk én nem követem ezeket jó ideje.
De most a héten az olaszoknál voltak nagy meccsek, ha rangadó érdekel ott voltak, az első 5-ből 4 egymással meccselt, közvetlen helycserék, dobogó kérdése, BL kérdése, nagy tét, nagy nevek.. (nem is volt sok gól se szép játék, de ezt a BL-től is megszoktuk meg a bajnoki rangadóktól is, meg a vb/eb-től is)

Múlt héten volt classico, előtte volt német 1.-2. meccs, és angol rangadó 1.-3. is (mondjuk az angolok most is megoldják hogy minden héten legyen valami.
Aztán voltak nemzeti kupa meccsek és BL is mostanában, szóval aki megnéz 1-3 meccset egy héten az megtalálja a rangadókat, és nem kell sahtart néznie.
Napi 2 szuper rangadót rendszeresen, heti szinten meg senki se néz meg, max nyuggerek, erre kár építenie a szuper ligának. Milyen ütemben lennének a meccsek?
Egyszerre? - akkor minek az egész?
Egymás után, napokra bontva kedd-csütörtök mondjuk, egyszerre sose lesz több meccs? - Azt se nézik meg többen mert senki se fog 12+ órát a TV/monitor előtt ülni, max a nyuggerek.
Ezzel a szuperligával igazából nem rangadók lesznek hanem marketing meccsek, múlt idézés és nosztalgia faktor hozná a pénzt egy ideig az tuti.
De nem színvonalasabb meccsek lesznek az tuti, azon ez nem segít.

Igazából minél jobban belegondolok annál kevésbé logikus a koncepció, valszeg tényleg csak az uefa/fifa befenyítésére szolgál.
A kapzsiságnak nincs se mértékegysége se maximuma.
A legjobb ami történhet hogy az uefa/fifa megfelelő reformokat hoz és maradnak a klubbok.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.20. 08:52:59

Ma reggel a rádióban Gundel beszélt erről, azt hiszem neki lehet igaza.
Ez az egész Szuperliga egy hatalmas nagy blöff a topcsapatok részéről, hogy még több pénzt sajtoljanak ki az UEFA/FIFA kettőstől, hiszen fél év alatt a semmiből összeszervezni ezt a Szuperligát (szponzorok, pontos menetrend, stb.) szinte lehetetlen lesz. Ráadásul az Ő elképzelésük szerint fél évük lenne arra is, hogy a csapatok szerezzenek még 10-15 játékost, hogy bírják a +20 meccset szezononként a nemzeti bajnokságok mellett. Ami főleg mondjuk a PL csapatoknál hangzik nevetségesen ahol így is kivannak a játékosok az évi 60 meccs miatt.

Plusz milyen érdekes, hogy pont azok a csapatok szervezték ezt most így össze SOS, akik a leginkább megzuhantak a gazdasági válság miatt és kell nekik a pénz. A PSG, meg az amúgy fenntarthatóan működő német klubbok köszönik szépen, elvannak a BL-el is. :D
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2021.04.20. 08:43:47

bunga írta:
2021.04.20. 08:37:22
A Szuperligáról már Barto is tárgyalt. Képzeljétek csak el az egetverő felzúdulást, ha a bejelentés az ő korszakára esik. Laportatól inkább elfogadják.
Elfogadnák azt Barto-tól is. Sok százmilliót hozhat a konyhára,maradhat Messi (Griezmann :D),lehet törleszteni a hiteleket,venni új labdákat meg fűnyírót. Ez mindenkor védhető döntés volna.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2021.04.20. 08:41:33

bunga írta:
2021.04.20. 08:37:22
A Szuperligáról már Barto is tárgyalt. Képzeljétek csak el az egetverő felzúdulást, ha a bejelentés az ő korszakára esik. Laportatól inkább elfogadják.
Főleg, ha idevesszük azt az infot is, hogy a kosárlabda Super League-t Bartomeu testvére hozta össze :mrgreen:
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.04.20. 08:37:22

A Szuperligáról már Barto is tárgyalt. Képzeljétek csak el az egetverő felzúdulást, ha a bejelentés az ő korszakára esik. Laportatól inkább elfogadják.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2021.04.20. 08:18:51

miro. írta:
2021.04.20. 07:30:44
15 ev mulva meg mar csak 4 csapat lesz a csoda ligaba vagy mi?
Nem kell 35 milliokat adni egy Haalandnak,vagy 222 milliot Neymarert.
Ez nem megoldas,hogy bajban a nagy klubbok,ezert csinalunk egy uj ligat,meg tobb penzzel.
Pont forditva,elszaladt a lo,most van aki meguti a bokajat ez miatt. Eszhez kene terni,hogy ez abszurd ami megy a futballban. Par ev es realizaoladna a piac. Igy nem,igy egyre feljebb megy minden szam.
Kipukkad a lufi,es kijon hogy maga a sportag mar a felet nem termeli vissza,mint ami penz belevan teve.
Épp ezaz, hogy nem racionalizálódik a piac, hanem az olaj csapatok megveszik a legjobb játékosokat, a többi meg próbál nem tönkremenni. Nézd meg, 4 csapatból hány mondható régi nagy klubnak? Ahol nem pénzember ül a hattérben, az haldoklik.

Én akkor beszélnék lufiról, ha tényleg nem lenne annyi pénz a fociban, hogy az ilyen sztárokat ennyi pénzért szerződtessék, de az az igazság, hogy van ennyi, csak a pénzt nem osztják szét rendesen. Joggal várhatja el egy Barca, vagy MU, hogy ha ők hozzák a nézőket, akkor ők kapják meg a torta nagyobbik részét, illetve minél kevesebb gyenge csapat van egy ilyen ligában, annál több nézőt fog érdekelni, mert mindenki a legjobbakra kíváncsi. Én kifejezetten örülnék egy olyan ligának, ahol minden második héten rangadó van, és nem arról kell vitázni a fórumon, hogy már megint betolta a bunkert az ellenfél, és az 1. perctől a 0-0-ra játszanak. Mindemellett, legyen nyílt a Szuperliga, csak ne úgy, mint ma a Bajnokok Ligája. Legyen nyílt selejtező, ahonnan tényleg a legjobb klubok jutnak be, és ha valaki bejut, akkor ne azt nézzük, hogy megint egy szimpatikus kiscsapat módjára kizúgnak az első komolyabb megmérettetésnél.
Most is mi volt az UEFA korszakalkotó ötlete 2024-re? Higítsuk tovább a csoportkört, mintha eddig sem lett volna elég töltelék csapat... Én nagyon örültem a Fradinak/Zvezdának, mikor bejutottak a csoportkörbe, de reálisan, nem oda valók.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.04.20. 08:14:14

Az uefa baromi sok pénzt levesz, erről megy a vita igazából.
Perezék is hajlanak a kompromisszumra, az esti interjúból nekem ez jött le.

A szentimentális oldalát meg el kell engedni, a BL sem szólt erről, betették pofozógépnek az ilyen csücsmő csapatokat mint a fradi, kit érdekelnek?
Nyilván különbséget kell tenni a fradi meg egy Salzburg között, vagy egy régi Vale között, ez tény.
De az alapvető probléma ott kezdődök, hogy mind az uefa mind a fifa baromi rossz irányba ment el ezekkel a bővítésekkel.
VB csoportkör már eddig is nézhetetlen kategória volt, EB szintén egyre gagyibb.
Nemzetek Ligája se szól másról az UEFA-nak, csak hogy legyen még több bevételük, holott annak a sorozatnak sincs semmi értelme.

Igen, abban igazatok van, hogy így még nagyobb különbségek lehetnek. Ezért kell kitalálni további dolgokat, fizetési sapka, korlátozások, stb.
Tudom itt Európában idegennek hat, de máshol működnek ezek, folyamatos verseny van, bárki bármikor felemelkedhet a nagyok közé. (lásd nba, nfl)

Van pozitív meg negatív vonulata is ennek, az egészben árulkodó, hogy pont az uefa reformok előtti napra tették be ezt a hírt. blöff szaga van nálam, alkupozícióba akarnak kerülni a nagy csapatok.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.04.20. 07:30:44

15 ev mulva meg mar csak 4 csapat lesz a csoda ligaba vagy mi?
Nem kell 35 milliokat adni egy Haalandnak,vagy 222 milliot Neymarert.
Ez nem megoldas,hogy bajban a nagy klubbok,ezert csinalunk egy uj ligat,meg tobb penzzel.
Pont forditva,elszaladt a lo,most van aki meguti a bokajat ez miatt. Eszhez kene terni,hogy ez abszurd ami megy a futballban. Par ev es realizaoladna a piac. Igy nem,igy egyre feljebb megy minden szam.
Kipukkad a lufi,es kijon hogy maga a sportag mar a felet nem termeli vissza,mint ami penz belevan teve.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
DaVeR
Jugador del Barça
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2012.01.09. 00:30:11

2021.04.20. 07:17:38

barka írta:
2021.04.19. 23:54:05
Pedig a játékos csak jó anyagi körülményeket akár teremteni a családjának és magának. Meddig focizhat kb 35 éves koráig azért igazoljon el egy kisebb klubhoz fele annyi pénzért hogy válogatott is legyen. Már az nonszensz, hogy ilyen döntést kell meghoznia.
Jó azért nem kell sajnálni a focistákat.. Tehát őrült pénzeket keresnek és ez sem normális. Azért Messi a 4 éves szerződésével br.555millio eurót keress/keresett ami kb 200milliard forint.. Evi 50milliard.. Havi kb 4.16 milliard forint.. A legtöbbünk egész életünkben nem fogunk annyit keresni, mint amennyit ő egyetlen hónap alatt..

Ezzel a fizúval bekerülhetne a leggazdagabb Magyarok top 10 be..

Véleményem szerint ezek a klubbok azért vannak monopol helyzetben, mert olyan fizetést tudtak a játékosoknak adni, amivel senki más nem tud/tudott versenyezni.. Ezért nem tudunk eladni se, mert a legnagyobb csapatoknak nem kellenek azok kiket kikukáznánk.. Akik meg örömmel fogadnák őket, azok meg nem tudnak még csak hasonló fizetést sem ajánlani..

Hiszen a PSG vagy a City miért lett ekkora klub? Miért igazoltak oda olyan nevek? Mert olyan fizetést ajánlottak nekik, amit más nem tehetett..

Véleményem szerint egy fizetési sapka meghatározásával és a fizetések csökkentésével és központi maximálással sokkal változatosabb lehetne az egész..

Mert a mostani elite csapatok már tényleg olyanok mint egy szuper válogatott.. Miért csökken a BL látogatottsága? Biztos sok tényezős dolog.. Az Ázsiai piacot jobban érdekli a nagy múltú csapatok másfelől az Európaiak számára full egyértelmű, hogy a kieséses szakaszig nem igen lesz meglepetés.. Dee ha lenne a mostani 8-10 hasonló szintű csapat helyett mondjuk 30?! Azért ha hasonló játék erőt képviselne 5-6 csapat egy-egy bajnokságban mint pl az Angoloknál, akkor izgalmasabb és változatosabb lenne.. Sokkal több ki-ki meccs mind a kupákban mind a bajnokságokban.. De ehhez az kell, hogy hasonló pénzekkel dolgozhassanak a csapatok..

Vagy innentől kezdve ez a 10-15 csapat amíg világ a világ nekik kell lenni a krémek krémjének a fociban? Hiába van egy klubnak tökéletes modellje, utánpótlása sose fog érvényesülni? Szerintem ez nem jó.. Az osztrák Salzburgnak a játéka baromi élvezetes volt a BL ben de esélye se lenne arra, hogy egy Hallandot egy Manet vagy akár egy Szoboszlai t megtartva világsztárokat neveljen ki úgy, mint annó mi Messit, Xavit, Iniestat és lehetne sorolni a neveket..
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2021.04.20. 07:07:18

En azt nem ertem, hogy az UEFA, hogy tiltana el egy csapatot, hogy hazaja bajnoksagaban szerepeljen(fooldali cikkben szerepel ez). Szerintem sok kozuk nincs hozza.
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2021.04.20. 01:32:26

Nekem maga a szuperliga ötlete tetszik, hogy tényleg folyamatosan top meccseket lehessen nézni , viszont a zárt rendszer nem. Szerintem a BL-t kéne átszervezni ilyesmire úgy , hogy csökkentik a csapatok létszámát.
Viszont én meg pont, hogy úgy érzem, hogy ez a 12 klub ütheti meg a bokáját , de nagyon csúnyán. Szerintem a válogatott szereplés igenis hatalmas fegyver. Uefanak Fifanak egy 1 eb-n és vb-n kell tökösnek lenni és tényleg kizárni ezeket a játékosokat és szerintem utána lesz az, hogy ahogy lejár a szerződésük a szuperligában szereplő játékosoknak, visszamennek az UEFA / FIFA szervezése alá tartozó csapatba.l. Szerintem konkrétan, ha ez idéntől így lesz , akkor Messi lelép a PSG-be , hogy játszhasson még az Argentín válogatottban, pedig 1 napja még azt mondtam volna, hogy 90% , hogy marad.
Szerintem végső soron ezzel a válogatott versenyeken történő kizárással baromi nagy bajba kerülhet a Barca, mert el tudja simán tiporni ezt a 12 klubot a FIFA és az UEFA. Nem hiába mióta kijelentette az UEFA a válogatott versenyekről történő kizárást, minden egyes klub bejelentette, hogy ők nem csatlakoznak. ( pedig nem hinném, hogy egy Sevillanak nem jönne jól az, ha bekerülhetne egy elit versenysorozatba, ahol sokkal sokkal több penzt kap, mint így). Ha kitart az UEFA/FIFA, akkor ez nem lesz sikeres és nem tudom, hogy van- e visszaút innen ezeknek a kluboknak, vagy ha van is milyen büntetések mellett.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2021.04.20. 00:14:58

Parma UEFA kupa győztes volt, Marseille Bek, Monaco elődöntős,Roma is nyert ezt azt, 90 és évekbeli Ajax szuper csapat volt. Csapatszinten is erősek voltak ezen gárdák. De tényleg legyen a mai , Lipcse,Atalanta, Ajax mind mind a mostani helyzetben is sokáig jutott,de nem hiszem a Sevilla rosszabb gárda lenne mint egy Milan.
Kép
Kép
Kép
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.04.20. 00:14:01

Szerintem páran kicsit túltoljátok ezt a dolgot, egy vélemény alapján,már nagyon messzemenő következtetéseket vontok le és úgy csináltok,mintha az uefa valami angyal lenne.
Kezdjük ott, ha az uefa egy nem végtelenül kapzsi csaló szervezet lenne,akkor nem lenne esély szervezkedésre.
A játékosok ki vannak zsigerelve, régóta mondjuk, ráadásul a terhelésük egy része olyan,ami kvázi felesleges. Ez a hat angol csapat a 12 csapatos ligában egy vicc, de az akkor is régi igény,hogy jó lenne,ha a bajnokok ligája szűkebb lenne. Az előbb a hasamra csaptam csak,de lehet tényleg működhetne a top bajnokságok első két helyezettjével plusz az EL döntőseivel és akkor nincs kirekesztve se senki.
Az EL megmaradna annak,ami. A másodosztályról nem is beszélve.

Ezzel pont nem azt mondom,hogy jó ez a szuperliga, sőt, csak azt,hogy a mostani rendszer is botrányosan rossz és korrupt. És még egyszer,ha figyeltek volna a problémákra, az uefa változtathatott volna és ezzel mindenki jól járt volna. De az arroganciájuk miatt azt hitték bármit megtehetnek,most meg hirtelen bepánikolnak,hogy az aranyat fosó tehénkéjüket elveszik. Ha mi szurkolók meg is szívjuk, az egészről az uefa tehet.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2021.04.20. 00:03:33

Bob_Marley írta:
2021.04.19. 23:50:18
Buffon
Thuram-Blanc-Desailly-Cafu
Nedved-Davids-Totti
Henry-Batistuta-Ronaldo

Ami hirtelen eszembe jutott,de Sevchenko,Ibra, Suker, Hagi ezer évig tudnám sorolni.

Parma,Marseille, Ajax, Kijev stb csapatok óriási kalsszisokat neveltek ki. De erre nincs szükség, szabad, elszomorító.

Meg ki kíváncsi ezekre a meccsekre? Speciel ezek a csapatok nem 20000res stadionokba játszanak.
Ez ad neki Sava borsot,de úgyis kérdezhetném, adja Isten nyerjünk bajnokságot,S lehet úgy tesszük,hogy a riválisok ellen 0 pontot hozunk,ja de nem 4 meccs a bajnokság,akkor nem erdemeljuk meg? A másoknak semmi meccsek, óriási presztízs érték más csapatoknak. Sevillaba menni, Bilbao, régen Osasuna, vagy Valencia,Depor

Valencia,Deport nem is mondtam, ha lenne szuperliga akkor Makaay, Valeron, Mendieta, Lopez, Canizares meg se történt? Depor nagy fordítása épp a Milan ellen? Depora harmadosztályú, változnak az idők, de a lényeg hogy nevelő egyesületek. Akik nélkül, a nagyok se lennének azok amik ma.
Szükség van az ilyen csapatokra is, csak nem az elit ligában. Ezek a játékosok, akiket felsoroltál, ugyanúgy az elitben végezték volna, csak előtte "kinevelte őket" egy egy polccal lejebb levő csapat.
Avatar
barka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2008.04.01. 12:56:28
Tartózkodási hely: Vác

2021.04.19. 23:54:05

Az az igazság, hogy minden a szuper liga mellett szól és szerintem is jó ötlet. Az meg, hogy az UEFA most elkezdett fenyegetőzni tökéletesen mutatja hogy nincs semmi adu a kezükben és ebből ők sem fognak jól kijönni, ha kötik az ebet a karohoz.
Nem hiszem, hogy a játékosokat eltiltják a nemzetközi meccsektől. Mit tehet egy játékos arról, akinek van pl három éves szerződése a klubjával, hogy Barcánál vagy a realnál a szuper liga mellett döntenek. Ez az igazi diszkrimináció, UEFA nagy "fair play" mondata most hol lesz?! Pedig a játékos csak jó anyagi körülményeket akár teremteni a családjának és magának. Meddig focizhat kb 35 éves koráig azért igazoljon el egy kisebb klubhoz fele annyi pénzért hogy válogatott is legyen. Már az nonszensz, hogy ilyen döntést kell meghoznia. Messi menne, Barca engedné, de a FIFA nem engedi. Ezért szerintem simán perelhetik is az UEFA-t. Majd megnézem akkor a drukkereket miként vélekednek az UEFA döntéséről ha látják B csapatot a nemzeti válogatottban.
A bajnokságból kizárás is necces a kiscsapatoknak ez adja legtöbb bevételt mikor Barca, a reál és az atletico ellen játszhatnak, ha kizárják őket nem nagyok járnak rosszul hanem a legkisebbek, úgyhogy megint egy értelmetlen fenyegetés.
Szerintem ma Perez asztalán megállás nélkül csengett a telefon: a tv társaságok, szponzorok, Nike, adidas, stb. csatlakozni akar, úgyhogy ez a 350 millió csak kezdeti pénz ez szépen növekedni fog. Az UEFA pedig először vessen magára, mert ez nem egy újkeletű dolog, kb tíz éve mindig feljön erre most jönnének a változtatással ez is jól mutatja mennyire képtelenek döntéseket hozni. Az meg hogy pénzéhes a Szuper liga társasága, nem nekik kellene beszélni ahol Blatter és Platina és még ki tudja hányan nem pár forintért lettek elítélve.
Ami a kiscsapatokat illeti inkább nézek egy évben négy Barca - reált, amiből egy legalább tuti nagy meccs mint legjobb esetben kettőt. A nagy számok törvénye, hogy sokkal több jó meccs lesz így mint ha nem lenne szuperliga.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2021.04.19. 23:50:18

Buffon
Thuram-Blanc-Desailly-Cafu
Nedved-Davids-Totti
Henry-Batistuta-Ronaldo

Ami hirtelen eszembe jutott,de Sevchenko,Ibra, Suker, Hagi ezer évig tudnám sorolni.

Parma,Marseille, Ajax, Kijev stb csapatok óriási kalsszisokat neveltek ki. De erre nincs szükség, szabad, elszomorító.

Meg ki kíváncsi ezekre a meccsekre? Speciel ezek a csapatok nem 20000res stadionokba játszanak.
Ez ad neki Sava borsot,de úgyis kérdezhetném, adja Isten nyerjünk bajnokságot,S lehet úgy tesszük,hogy a riválisok ellen 0 pontot hozunk,ja de nem 4 meccs a bajnokság,akkor nem erdemeljuk meg? A másoknak semmi meccsek, óriási presztízs érték más csapatoknak. Sevillaba menni, Bilbao, régen Osasuna, vagy Valencia,Depor

Valencia,Deport nem is mondtam, ha lenne szuperliga akkor Makaay, Valeron, Mendieta, Lopez, Canizares meg se történt? Depor nagy fordítása épp a Milan ellen? Depora harmadosztályú, változnak az idők, de a lényeg hogy nevelő egyesületek. Akik nélkül, a nagyok se lennének azok amik ma.
Kép
Kép
Kép
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.04.19. 23:28:38

Nem eleg ennek a par csapatnak,hogy mako-jeruzsalem kulonbseg van koztuk penzugyileg,mar nem is akarnak eselyt adni a kiscsapatoknak. Nem hogy mas polcon vannak,egyszeruen mas szekrenybe is akarnak kerulni.
Undorito.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Válasz küldése