Ligue 1 - Franciaország

Foci a Barçán kívül
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.07.18. 20:18:00

ab1daL írta:Új díjat alapított az UEFA!

Michel Platini, az UEFA elnökének kezdeményezése alapján az Aranylabda szellemiségét akarják visszahozni az új díj által, így az Európai Sportmédia nevű szervezettel karöltve megalapították az Európa legjobb játékosa (Best Player in Europe) nevű elismerést.

53 neves sportújságíró (minden tagországból egy) szavazata alapján alakul ki egy hármas lista (a szavazataikat július 10-ig kellett elküldeni), melyet július 25-én hoznak nyilvánosságra. A játékosok teljesítményének értékelésekor figyelembe veszik mind a bajnokságban, mind az európai kupákban nyújtott teljesítményt.

http://www.nemzetisport.hu/minden_mas_f ... fa-2086632
Ez csak az európai nemzetiségű játékosok díja, vagy kaphatja EU-n kívüli, illetve kettős állampolgár is? Tehát csak európai csapatban szerepeljen, az az egy kikötés?
Kép
Kép
Kép
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3472
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.07.18. 20:14:23

Új díjat alapított az UEFA!

Michel Platini, az UEFA elnökének kezdeményezése alapján az Aranylabda szellemiségét akarják visszahozni az új díj által, így az Európai Sportmédia nevű szervezettel karöltve megalapították az Európa legjobb játékosa (Best Player in Europe) nevű elismerést.

53 neves sportújságíró (minden tagországból egy) szavazata alapján alakul ki egy hármas lista (a szavazataikat július 10-ig kellett elküldeni), melyet július 25-én hoznak nyilvánosságra. A játékosok teljesítményének értékelésekor figyelembe veszik mind a bajnokságban, mind az európai kupákban nyújtott teljesítményt.

http://www.nemzetisport.hu/minden_mas_f ... fa-2086632
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.07.18. 15:15:25

Unalmamban megcsináltam a holland csapatot is :)
http://www.footballuser.com/Formations/ ... olland.jpg

De itt az argentin is :P Persze ha Samuel nincs visszavonulva...
http://www.footballuser.com/162557/Argentina
"And my heart will leave you never."
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2011.07.18. 15:07:44

Argentina:

Romero

Zabaleta, Burdisso, Milito, Zanetti : szvsz itt van a legnagyobb gond, mert ez a kutyaütő védelem az Argentinok legjobbjai.

Maschernao, Banega, Pastore : Ez optimálisan hangzik! Ha! Esetleg, mégse lett volna jó Messit lehet hátrahozni, de nem így kezdeni, hogy Leo irányít.
(Gago siralmas!)

Messi, Kun, Di Maria: Hármukban lehetett látni a tüzet. Ráadásul Leo, és DiMaria könnyen visszaléphettek volna a középályára, ha gondok vannak.
Gonzaló és Tévez nagyon leszerepeltek.

Viszont mindenek előtt az Argentin szövetség leszokhatna arról, hogy jóhiszeműen oda adják a vezető edzői posztot, tapasztalatlan, egykori játékosaiknak. Keressenek egy igazi szakembert.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
AndrésGerardHernandez
Jugador del Barça
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2011.02.19. 19:06:40
Tartózkodási hely: Abszurdisztán

2011.07.18. 15:06:38

Az argentinoknál, leginkább egy határozott edző kellene. Nehéz lenne nagyobb közhelyet írni, de tényleg. Csak az kell, hogy odaálljon valaki, aki nem csinálja össze magát játékosai fizetésétől és megmondja nekik merre hány méter és hogy pontosan mit is akarnak játszani.

Mindig az jön vissza a játékosok felől, hogy amolyan Barcásan akarnak ők játszani, csak valahogy nem mén. Hát azé nem, mer vagy Barcásan játszanak minimálisra szűkítve a területet, pörgősen, EGÉSZ CSAPATTAL, vagy pedig máshogy. De kombinálni nem lehet, hogy csak a támadást csinálják úgy, mert itt a támadásban a védőknek is kulcsszerepe van. Úgy nem megy, hogy a támadáskor a kezdőkörben helyezkedő "középpálya" hátra passzol a 16-osnál pislogó védőkhöz.

Egyébként meggyőződésem, hogy ez a keret még képes is lenne hasonló játékra, mint a Barca és ebben az esetben Messi tényleg lehetne vezéralak is. Viszont, ha egy "általánosabban" felálló taktikával játszanak, oda kéne egy vezéralkatú középpályás, akinek vannak saját elképzelései arról, hogy mit is játsszanak és meghatározza adott pillanatban a játék dinamikáját. Ilyen argentin játékosról pedig Verón óta nem hallottam. Messi ehhez nem elég idős/tapasztalt és akaratos, hogy átvállalja és még ez ne is legyen elvárás felé, mert az a katalán csapatba nem illene per pillanat. Vélemény!!!
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2011.07.18. 14:41:28

barca99 írta:Agüerot jobb oldali középpályásnak, 4-4-1-1-ben? :D

Igaz én is leírtam már, hogy nincs kőbe vésve a taktika, de a játékosok helyezkedése, mentalitása szempontjából jelzésértékű.

A 4-4-1-1-ben a négy középpályás inkább védekezik, visszahúzódik, és onnan kontrázza le az ellenfelet. Ezért volt már akkor birkaság, amikor a Copán is kiírták. Akkor már inkább 4-2-3-1, ahol a két szélső középpályás feljebb lép az irányító mellé, jelezvén, hogy támadóbb felfogásban játszanak.
Hát a meccsek elõtti elemzè
s szerint így volt. 4-4-1-1. De ez nem kötött.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2011.07.18. 13:56:58

Agüerot jobb oldali középpályásnak, 4-4-1-1-ben? :D

Igaz én is leírtam már, hogy nincs kőbe vésve a taktika, de a játékosok helyezkedése, mentalitása szempontjából jelzésértékű.

A 4-4-1-1-ben a négy középpályás inkább védekezik, visszahúzódik, és onnan kontrázza le az ellenfelet. Ezért volt már akkor birkaság, amikor a Copán is kiírták. Akkor már inkább 4-2-3-1, ahol a két szélső középpályás feljebb lép az irányító mellé, jelezvén, hogy támadóbb felfogásban játszanak.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.07.18. 13:34:07

bali 15 írta:http://www.footballuser.com/162511/Argentina

Mellesleg, ti kit raknátok a kérdőjellel jelölt tag helyébe?
Pastorét vagy reaktiválnám Riquelmét.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Firefox
Capitá del Barça
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2011.06.03. 21:06:35

2011.07.18. 13:31:20

bali 15 írta:Örültem a Brazil kiesésnek. Egy ideje utálom őket.
Kis rinyagépek akik nem tudják elfogadni, hogy ők is veszíthetnek.
54-ben gőgükben összeverekedtek az aranycsapattal. 2006-ban és 2010-ben meg akkora rinyát csaptak mint az állat....
Szétröhögtem magam tegnap én is :lol:

http://www.footballuser.com/162511/Argentina

Mellesleg, ti kit raknátok a kérdőjellel jelölt tag helyébe?
Senkit, mivel ez a felállás eleve sz*r.
Gracias Pep Guardiola! Visca el Barcaaaaa!!!
Fuc*k off Madrid!
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2011.07.18. 13:09:17

Örültem a Brazil kiesésnek. Egy ideje utálom őket.
Kis rinyagépek akik nem tudják elfogadni, hogy ők is veszíthetnek.
54-ben gőgükben összeverekedtek az aranycsapattal. 2006-ban és 2010-ben meg akkora rinyát csaptak mint az állat....
Szétröhögtem magam tegnap én is :lol:

http://www.footballuser.com/162511/Argentina

Mellesleg, ti kit raknátok a kérdőjellel jelölt tag helyébe?
Avatar
Firefox
Capitá del Barça
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2011.06.03. 21:06:35

2011.07.18. 12:48:24

bali 15 írta:Paraguaynak csak Larrissa Riquelme miatt szurkolok. :wink:
A VB-n is azt ígérte, hogyha nyer a csapata meztelenül fut egy kört.
A csapat kiesett, erre levetkőzött egy magazinnak 8) :wink:
Akkor mi lesz, ha megnyerik a Copát? :lol:

Amúgy majdnem bőgtem a röhögéstől éjszaka a tiziknél :lol:
4-ből 0, ez ám a teljesítmény :lol:
Gracias Pep Guardiola! Visca el Barcaaaaa!!!
Fuc*k off Madrid!
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2011.07.18. 12:45:40

Paraguaynak csak Larrissa Riquelme miatt szurkolok. :wink:
A VB-n is azt ígérte, hogyha nyer a csapata meztelenül fut egy kört.
A csapat kiesett, erre levetkőzött egy magazinnak 8) :wink:
Avatar
Bogyó
Jugador del Barça
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2011.04.20. 16:33:44

2011.07.18. 12:16:26

bence-barca írta:Nem tudom volt-e már én most találtam :)
http://www.youtube.com/watch?v=L93sm48o ... eos_sports
Biztos emlékeznek azok, kaik nézték az Argentin-Uruguayt, hogy egyszer valaki berohant a pályára. Nos Jimmy Jump Kunra húzta rá a sapkát :D
Hogy lehet ennyi bolond jómadár... :D Nem semmi, ahogy "szerelik"... :lol: Ez már piros lenne. :D Azért kíváncsi lettem volna, mit kiabált Forlán mellett... :roll: :D
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2011.07.18. 12:07:17

Nem tudom volt-e már én most találtam :)
http://www.youtube.com/watch?v=L93sm48o ... eos_sports
Biztos emlékeznek azok, kaik nézték az Argentin-Uruguayt, hogy egyszer valaki berohant a pályára. Nos Jimmy Jump Kunra húzta rá a sapkát :D
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3729
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.07.18. 11:43:35

ab1daL írta:
Barcaman1993 írta:Srácok Estegarribia milyen poszton játszik? Sztem a Copa felfedezettje, de a pálya minden pontján feltűnik, ezért nem igazán tudtam eldönteni, hogy milyen poszton is játszik.
Balszélsőként tűnt fel legtöbbször. De számomra nagyon unszimpatikus figura, úgy dobálja magát, hogy azt nézni is rossz.
Hát nekem még mindig szimpatikusabb, mint a brazil "titánok"... Marha gyors és elég jól cselez a csávó. A játéka nekem egy kicsit olyan Marcelo és Dani Alves stílusú volt. Persze még nem olyan magas szinten, de jól bejátszotta a bal oldalt. Apropó Dani Alves miért nem játszott? Elhiszem, hogy az edző most épp Maicont preferálta, de egyedül többet ér, mint a Ganso-Ramires-Lucas középpálya együttesen. De úgy látszik ott sem egy hozzáértő edző van a padon. Bevallom az őszintét még David Luizt is megnéztem volna egy vkp pozícióban. Nem hinném, hogy bármelyiküknél rosszabb teljesítményt nyújtott volna.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3472
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.07.18. 11:30:45

Barcaman1993 írta:Srácok Estegarribia milyen poszton játszik? Sztem a Copa felfedezettje, de a pálya minden pontján feltűnik, ezért nem igazán tudtam eldönteni, hogy milyen poszton is játszik.
Balszélsőként tűnt fel legtöbbször. De számomra nagyon unszimpatikus figura, úgy dobálja magát, hogy azt nézni is rossz.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3729
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.07.18. 11:28:52

Srácok Estegarribia milyen poszton játszik? Sztem a Copa felfedezettje, de a pálya minden pontján feltűnik, ezért nem igazán tudtam eldönteni, hogy milyen poszton is játszik.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.07.18. 11:19:11

Innentől kezdve számomra is kissé érdektelenné vált a Copa. :roll: Bár az igazság az hogy eddig sem volt túl érdekes, még Argentínával, Brazíliával és Chilével sem.
A döntőt megnézem, ha Uruguay-Venezuela lesz. :)
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3472
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.07.18. 11:06:07

Sajnálom Chilét, ők voltak az utolsó mentsváram. Mostantól csak annyit remélek, hogy Peru-Paraguay döntő lesz. Sánchez meg vegye kézbe a dolgokat, ha sajnos így alakult a helyzet, és írjon alá még a héten! :twisted:
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.07.18. 10:44:04

Igazat kell adnom most ebben AndrésGerardHernandeznek. Túl nagy lett a generációváltás. Egy nagy generáció (Rivaldo, Ronaldo, Roberto Carlos etc.) átadta a stafétabotot, amit az utódok (Ronaldinho, Adriano, Kaká etc.) elhagytak a dizsiben, vagy a San Siro öltözőjében. Lenne itt rutin és zsenialitás ezekkel a csávókkal és az "öregek" istápolásával egy-egy tehetség is jobban kibontakozhatna. A pálya felső harmadában a rutint egy agyatlan Robinho képezi, illetve csereként egy (kicsit sarkítva) nem válogatott szintű Fred. Ez így nem működőképes. Nem véletlen, hogy a Lúcio-Thiago Silva fémjelezte védelem volt a legjobb csapatrésze a braziloknak...
És akkor ehhez jönnek a további problémák, hogy gyakorlatilag nincs középpálya, Ganso agyig feltolva, Lucas és Ramires lassú, körülményes, kettészakad a pálya rendre és akárki akármit mond, de kell az európai nevelés ezeknek a brazil "csillagoknak". Minél tovább húzzák (lásd Neymar, Paolo Henrique), annál rosszabb lesz.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2011.07.18. 10:33:44

LG írta:Nem értem miért irtok ilyeneket, h szánalmas a Copa, meg vicc a Copa. Nem a víz a hülye, ha a kacsa nem tud úszni. Argentína, Brazília, meg Chile a szánalmas és a vicc.
De ha nem is látod Chilét, mire alapozod, hogy szánalmas vicc? :D Annyiban tudok igazat adni, hogy két beívelt labdából kaptak gólt, amire nem lehetnek túl büszkék.

Az mondjuk nem világos Valdivia miért nem kezdett, eddig is mindig szenvedtek nélküle, most is ez volt. Bejött, egyből felpörgette a meccset - immár harmadjára a Copán.

Egyébként számámra azért vicc a Copa, mert olyan nincs, hogy négyből négyszer az esélytelenebb csapat jusson tovább, úgy, hogy helyzetek alapján a másik csapat is legalább annyira, ha nem jobban megérdemelte volna a továbbjutást.

Talán a Kolumbia - Peru meccs volt a legkiegyenlítettebb, de ott is ott van Falcao kihagyott büntetője, ha azt sikerül értésesíteniük, aligha kapnak azért gólt, mert túlságosan kitámadnak. :) A brazil és argentin meccsről alég annyit tudni, hogy mind a kétszer az ellenfél kapusa lett a meccs embere. Kb. mint tavaly előtt Almunia a hazai meccsükön, hiába jönnek futószalagon a nagyobbnál nagyobb ziccerek, mindent kivéd. Venezuela meg nyert két felívelt labdából, mondjuk ebben Borgi is benne volt azzal, hogy kreatív középpályás nélkül kezdett, és adott nekik egy félidőnyi előnyt. Illetve a gólvonalról kifejelt labda, vagy a két kapufa sem elhanyagolható. :)

Becsúszhatnak ilyen meccsek, ezért érdekes az a játék, de hogy mind a négy ilyen legyen, az túlzás. Ezekért a meccsekért már tuti nem kelek hajnalban.
Avatar
AndrésGerardHernandez
Jugador del Barça
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2011.02.19. 19:06:40
Tartózkodási hely: Abszurdisztán

2011.07.18. 10:23:48

Nem úszott el? A Ronaldo-ék annyi idősen, mint most Dinho-ék még küzdöttek, hajtottak, példát mutattak a csíráknak, MIND egytől-egyig.
Most hol vannak a világsztárok? Tele zsebbel lötyögnek, menőznek, Bl sikerre élvezkednek, holott a VB a csúcs, legalább is nemrég még így volt. Beckham is mit meg nem tett, hogy beválogassák. Addig nem kedveltem, nyálgép, bájgúnárkodása miatt, de azóta le a kalappal! Itt komoly felfogásbeli különbségek vannak és az angol sem éppen a csóróbbikból való. Kaká-éknak még ott kellene lenniük, ők a világsztárok. Mert azért azt sem árt észben tartani, hogy ők sem 20 évesen lettek meghatározó karakterek. A válogatottban meg ez számít, nem az hogy most épp kiért hány csilliárdot ajánlanak az arabok. Szerintem.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2011.07.18. 10:07:23

AndrésGerardHernandez írta:Azért Brazília helyzete kicsit összetettebb, minthogy nem jött össze. Ennyiből kis túlzással nekem több összejött volna. Ez itt a higgadtság és tapasztalat hiánya. Sajnos náluk elúszott egy teljes "generáció", Ronaldo, Rivaldo, Robi Carlos, Gilberto Silva, stb., őket kellett volna hogy felváltsa, Ronaldinho, Kaká, Robinho, Adriano stb. de közülük már csak Robinho van itt ő meg ennél többre nem igazán képes. A következő csapatnak még csak most kéne körvonalazódnia, nem már most vezetni a válogatottat. De persze lehet, hogy majd rám cáfolnak, csak én úgy gondolom megszakadt a lánc, így már nem lehetnek azok az elvárások velük szemben, mint elődeiknél. Bár hozzáteszem NAGYON örülnék, ha olyan focit láthatnék, mint a nagyok idején, de ezzel kapcsolatban pesszimista vagyok.
Brazíliával szemben ez mindig elvárás lesz. Olyan mint a Barca,MU mostanára minden évben BL-esélyesként indul, és elvárás is ,hogy döntő közelébe jussanak.
Szerintem nem úszott el egy generáció,egyszerűen olasz effektus 2. Nincsen több Totti/Ronaldo, Inzaghi/Rivaldo Maldini/Roberto Carlos....
Avatar
AndrésGerardHernandez
Jugador del Barça
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2011.02.19. 19:06:40
Tartózkodási hely: Abszurdisztán

2011.07.18. 10:04:34

Azért Brazília helyzete kicsit összetettebb, minthogy nem jött össze. Ennyiből kis túlzással nekem több összejött volna. Ez itt a higgadtság és tapasztalat hiánya. Sajnos náluk elúszott egy teljes "generáció", Ronaldo, Rivaldo, Robi Carlos, Gilberto Silva, stb., őket kellett volna hogy felváltsa, Ronaldinho, Kaká, Robinho, Adriano stb. de közülük már csak Robinho van itt ő meg ennél többre nem igazán képes. A következő csapatnak még csak most kéne körvonalazódnia, nem már most vezetni a válogatottat. De persze lehet, hogy majd rám cáfolnak, csak én úgy gondolom megszakadt a lánc, így már nem lehetnek azok az elvárások velük szemben, mint elődeiknél. Bár hozzáteszem NAGYON örülnék, ha olyan focit láthatnék, mint a nagyok idején, de ezzel kapcsolatban pesszimista vagyok.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.07.18. 10:02:16

Lucast én legalább annyira, vagy többre tartom, mint Gansot vagy Neymart. Szerintem belőle lesz nagy játékos, és nincs is agyonsztárolva. Én szurkolok neki :)
"And my heart will leave you never."
Válasz küldése