Ligue 1 - Franciaország

Foci a Barçán kívül
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.04.27. 15:11:54

NovaProspekt írta:
2021.04.25. 15:30:11
Ceferin: "Real Madrid, Barcelona and Juventus will receive the HARSHEST punishments. They're flat-Earthers who still believe the Super League exists. They're the teams who are most under threat of EXPULSION from next season's #UCL"

"The Super League clubs WILL be punished, and could even be BANNED from next season's #UCL. The English clubs will be treated more leniently, because they were the first to pull out from the Super League"


Egy ilyen - elvileg - komoly szervezet vezetője hogy engedhet meg magának ilyen alpári stílust? Vagy ez most ilyen divat a politikusok körében, hogy Trump után szabadon mindenkinek játszania kell a sültparasztot? Én nagyon remélem, sikeres lesz ez a Szuperliga, és ez a sok pökhendi hülye a helyére kerül, ha a fejőstehenek kihátráltak mögülük.
Szó sincs vitáról!
Én is olvastam ezt az interjút egy másik újságíró tollából, egy másik lapnál. Abban nem volt ilyen szöveg.
Akkor most ki mond igazat?
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.04.27. 11:57:29

Nagelsmann lesz a Bayern új edzője. Jó választás, én örültem volna, ha nálunk köt ki.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.04.25. 15:30:11

Ceferin: "Real Madrid, Barcelona and Juventus will receive the HARSHEST punishments. They're flat-Earthers who still believe the Super League exists. They're the teams who are most under threat of EXPULSION from next season's #UCL"

"The Super League clubs WILL be punished, and could even be BANNED from next season's #UCL. The English clubs will be treated more leniently, because they were the first to pull out from the Super League"


Egy ilyen - elvileg - komoly szervezet vezetője hogy engedhet meg magának ilyen alpári stílust? Vagy ez most ilyen divat a politikusok körében, hogy Trump után szabadon mindenkinek játszania kell a sültparasztot? Én nagyon remélem, sikeres lesz ez a Szuperliga, és ez a sok pökhendi hülye a helyére kerül, ha a fejőstehenek kihátráltak mögülük.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.04.23. 12:01:52

Titinho írta:
2021.04.23. 11:56:20
Ezt már egy két helyen olvastam és továbbra sem értem, hogy miért hiszik, hogy Pereznek vagy a Realnak kéne ezt az összeget kipengetni. Ez nem neked lett címezve, csak úgy általánosságban. :)

Szerintem inkább a JP Morgan foglalhatott bele valamilyen lelépési díjat, vagy valamiféle kötbért (lehet nem ez a megfelelő szó rá), a 6 milliárdos tőkealapért cserébe. Nem hiszem hogy aláírja 10 klub, hogy ha kiszállunk, akkor összesen fizetünk a Realnak meg Pereznek 3 milliárd!!! eurót. :D

Valami közvetítői díjat kaphatnak maximum, de nem is ők intézték hanem valami francia csóka a JP-vel az egyezséget.

Nem tudom elhinni, hogy ennyire hülye lenne 10-11 másik klub. :D Az Arsenal ki sem tudná fizetni, a Tottenham pedig az 1,2 milliárdos hitelével (az új stadionjuk miatt) nem hiszem hogy ilyenbe belement. Ha alapító tagok lettek volna, márpedig azok, akkor ugyanolyan vagy max hasonló feltétellel lett ez megkötve.

De mégegyszer mondom, szinte kizárt ez a lelépési pénz. Egy Arsenal éves költségvetésének a fele. :D
Igazad lehet, valószínűleg így van, nem ástam bele magamat annyira a témába.

Nekem az az érzésem, hogy nem abban állapodtak meg ezek a klubok, és nem ezt foglalták a szerződésbe, hogy FloP ilyen formában majd kiáll egyszer, és az UEFA-ra borítja az asztalt. Így elképzelhetőnek tartom, hogy a szerződésük támadható lesz majd valamilyen formában. Ha ilyen gyorsak kilépkedett mindenki, tuti nem ez volt megbeszélve.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.04.23. 11:56:20

NovaProspekt írta:
2021.04.23. 11:30:33
Kizárt, hogy a 300 misiket be fogja tudni FloP vasalni a klubokon, ennyibe belerokkannának. Persze a szövetség kisegítheti őket, FloP papa meg Laporta meg szétosztják egymás között, aztán mehet újra 10 év spanyol dominancia. :D De sztem inkább megtámadják majd a szerződést, aztán kinéz egy jó sok éves (és végül eredménytelen) bírósági ügy.
Ezt már egy két helyen olvastam és továbbra sem értem, hogy miért hiszik, hogy Pereznek vagy a Realnak kéne ezt az összeget kipengetni. Ez nem neked lett címezve, csak úgy általánosságban. :)

Szerintem inkább a JP Morgan foglalhatott bele valamilyen lelépési díjat, vagy valamiféle kötbért (lehet nem ez a megfelelő szó rá), a 6 milliárdos tőkealapért cserébe. Nem hiszem hogy aláírja 10 klub, hogy ha kiszállunk, akkor összesen fizetünk a Realnak meg Pereznek 3 milliárd!!! eurót. :D

Valami közvetítői díjat kaphatnak maximum, de nem is ők intézték hanem valami francia csóka a JP-vel az egyezséget.

Nem tudom elhinni, hogy ennyire hülye lenne 10-11 másik klub. :D Az Arsenal ki sem tudná fizetni, a Tottenham pedig az 1,2 milliárdos hitelével (az új stadionjuk miatt) nem hiszem hogy ilyenbe belement. Ha alapító tagok lettek volna, márpedig azok, akkor ugyanolyan vagy max hasonló feltétellel lett ez megkötve.

De mégegyszer mondom, szinte kizárt ez a lelépési pénz. Egy Arsenal éves költségvetésének a fele. :D
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.04.23. 11:30:33

Kizárt, hogy a 300 misiket be fogja tudni FloP vasalni a klubokon, ennyibe belerokkannának. Persze a szövetség kisegítheti őket, FloP papa meg Laporta meg szétosztják egymás között, aztán mehet újra 10 év spanyol dominancia. :D De sztem inkább megtámadják majd a szerződést, aztán kinéz egy jó sok éves (és végül eredménytelen) bírósági ügy.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.23. 10:45:59

Laporta is nagy kópé, lehet hogy direkt nem lép ki mert így még megvan a Szuperliga és megvárja hogy hátha kidobják az idei Bl-ből a Realt emiatt :mrgreen:

Kíváncsi leszek lesznek-e szankciók, ha igen akkor gondolom valami nevetséges összegű pénzbünti lesz.
Erőt kellene demonstrálniuk hogy ezentúl 3-szor is meggondolják a zendülést a csapatok és az UEFA ezentúl a Bl meccseket is el tudja vinni a világ végére hogy mégtöbb pénzt zsebeljen be.

Lehet mondani hogy a Szuperliga a foci halála lett volna, de az se szebb hogy csúszópénzekért Qatarba meg egyéb helyekre viszik a VB-t és társait, és ha jól emlékszem arról is volt már szó hogy 1-1 Bl/bajnoki meccs is lenne Európán kívül lejátszva.
Avatar
brownieheaven
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 14:08:04
Tartózkodási hely: München

2021.04.23. 10:02:14

daffy írta:
2021.04.23. 08:57:00
All the clubs that have withdrawn from the Super League project have to pay 300 million euros as fine. [@mundodeportivo]

és a real-barca? nem léptek vissza. ennyi pénz meg nincs is sok helyen.
Mondjuk ennek kapcsán meg kell veregetni Laporta vállát, hogy belevette a szerződéssbe a záradékot, mely szerint a sociók támogatása nélkül nem vesznek részt. Nincs erre semmilyen információm, de úgy képzelem el, hogy ilyen esetben a klubnak nem kellene büntetést fizetni (gondolom erre való egy záradék, de ha valakinek jobb rálátása van az ilyen dolgokra, kössön belém). Ha így van, akkor világos is, mi miért nem léptünk ki eddig. Ha pedig úgy állnak a csillagok, hogy az eddiginél is fontosabb, hogy ki tudjunk lépni, Laporta kiír egy szavazást, előtte meg kiküldi Messit meg Piquét egy sajtótájékoztatóra, hogy elmondják hogy nem értenek egyet a Szuperligával, a legmagasabb szintért meg kell küzdeni, a futball a szurkolóké, stb. stb.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.04.23. 09:18:38

daffy írta:
2021.04.23. 08:57:00
All the clubs that have withdrawn from the Super League project have to pay 300 million euros as fine. [@mundodeportivo]

és a real-barca? nem léptek vissza. ennyi pénz meg nincs is sok helyen.
Nem hiszem, hogy ekkora összegről lenne szó, akkor nem léptek volna ki 48 óra múlva a klubok ha tudták, hogy 300 millát kell érte perkálni. Ahogy írod, ennyi pénz nincs is sok helyen, pláne most ezekben az időkben.

Én inkább a mai UEFA gyűlésre leszek kíváncsi, Ceferin tegnap elejtette, hogy várhatók szankciók a Szuperliga csapatokkal szemben. Pláne annak tükrében érdekes lehet, hogy a Real, Barca még bent van.

Van egy olyan érzésem, hogy az UEFA most már csak erőfitogtatásból is lépni fog valami szankcióval.

Bár én nem tartom jogosnak.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2021.04.23. 08:57:00

All the clubs that have withdrawn from the Super League project have to pay 300 million euros as fine. [@mundodeportivo]

és a real-barca? nem léptek vissza. ennyi pénz meg nincs is sok helyen.
ericco
Barça B
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2008.04.29. 23:53:33

2021.04.22. 14:28:56

"A Lewandoskis példád ne haragudj, de értelmetlen."

Mert nem ertetted meg. A lenyeg, hogy a Bayern nem tudja olyan minoseggel potolni Lewat, mint mondjuk a PSG Mbappet, Neymart.

"A Szuperliga hogyan vette volna fel a versenyt az olajpénzzel?"

A tradicionalis kluboknak nagyobb tortabol nagyobb szelet jart volna, plusz fizetesi sapka is lett volna, a bevetelek 55%-t emlitette Perez.
Raadasul 13 klubnak sokkal nagyobb erdeke lett volna valoban utanajarni azoknak a gyanus szponzoracios szerzodeseknek, mint a kilora megvett UEFA-nak.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.22. 14:00:35

ericco írta:
2021.04.22. 12:53:35


Nem csak az atigazolasi dijakrol van szo, bar Pep felmilliardos vedelmi sora megerne egy-ket szot, hanem a fizetesekrol is, es abban durvan mindket olajos klub ra tud igerni barkire Europaban. Ha masnem, akkor elborult szponzoracios osszegek formajaban, pl. Neymart irtam, es amelyek a hviatalos fizetesi statisztikakban nem jelennek meg.
Es orulok, hogy fehoztad a Bayern-t, stabil klub, harom gigaceggel a hata mogott (Adidas, Audi, T-Mobile), de nezd meg, mire mentek, amint kiesett nekik Lewa. A jovo Lewai, Messijei, CR-jei, CKM-jei, stb. tobbnyire mar a City, PSG parosban fognak kikotni (meg kitudja hany olajos csapat jon fel hozzajuk hasonloan a semmibol), egyszeruen a fizetesek miatt (ugynokoknek, szuloknek adott kenopenzekrol nem is beszelve).
Nem arrol van szo, hogy mi van most, hanem mi lesz, ha a tradicio nem fogja tudni felvenni a versenyt az olajpenzzel. Ezt a Szuperligaval el lehetett volna kerulni.

"Szóval az FFP egy jó ötlet volt például. És amit írsz plusz pénzek ellenőrzése is megoldható lett volna, pontosan a piaci árak ismerete miatt. Az a baj valóban, hogy az UEFA túlságosan puhapcs/korrupt volt valóban betartatni és ellenőriztetni ezt."

Akkor nem lenne jobb ebbol a fertobol kilepni, es egy demokratikusabb rendszerbe koltozni, ahol a csapatok vitak, kompromisszumok menten sajat sorsukrol donthetnek, es nincsenek kiteve a korrupt UEFA donteseinek? En BL-parti vagyok, de mar 10 eve aggodva figyelem, hogy az UEFA total semmibe veszi az FFP-t, ezert mara en is azt mondom, hogy drasztikus lepesek kellenenek.
A Lewandoskis példád ne haragudj, de értelmetlen. Minden csapat megérzi, ha elveszíti az egyik legnagyobb klasszisát. Lásd Barca-Messi, PSG-Mbappé, és így tovább. Ráadásul a Bayernnél nem egy sérült volt, hanem 6-7, és még így is kis híján továbbmentek.

A Szuperliga hogyan vette volna fel a versenyt az olajpénzzel? Az olajos csapatok ugyanúgy benne voltak vagy meg voltak hívva. City és Chelsea benne voltak, és a PSG is biztosan bekerült volna ha akar, mivel tele nagy nevekkel, ezáltal marketing értékkel.
Ők ugyanúgy kaptak volna az extra bevétlekből a Szuperliga által, és az olajpénz továbbra is mögöttük állna. Erre a Szuperliga semmilyen megoldást nem nyújtott volna a plusz bevételekkel.

Egyetértek veled abban, hogy drasztikusabb lépések kellenek, de nem hiszem, hogy demokratikusabb lenne ha 15 csapat döntene mostantól 500+ csapat jövőjéről.
ericco
Barça B
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2008.04.29. 23:53:33

2021.04.22. 12:53:35

Atlantis írta:
2021.04.22. 12:21:45
vagy például hitelt felvéve igazoljanak sztárokat
A hitel az uzletben egy teljesen legitim, hetkoznapi dolog, egy szolgaltatas igenybevetele, nem valami ordogtol valo dolog, foleg ha azt rendesen torlesztik. A gond akkor kezdodik, ha valaki tul sok hitelt vesz fel, de ebbol kiindulni nem lehet.
Atlantis írta:
2021.04.22. 12:21:45
Viszont az egyenlőség megteremtésének céljával szembe megy az a Perez féle elgondolás, hogy egy szűk réteg keressen sokkal többet, és majd ők költenek lefele nagyobb átigazolási díjakat.
Soha senki sem beszelt egyenlosegrol. Ez utopia, 89 elott sem jott be. Az UEFA sem erre viszi a dolgokat finoman szolva. A Szuperliga arrol szolt volna, hogy az a 15 klub kb. maradjon egy szinten, kb. azonos mederben (NFL, NBA modjara), egyenlosegrol nem volt szo, mert a jelenlegi rendszerben ez sem garantalt. Mar most hatalmas elonnyel rendelkezik a PSG es a City, akiknek a virus meg sem kottyant. A Szuperliga nem megoldas lett volna minden problemara, hanem probalkozas elkerulhetni azt, ami valoban a tradicionalis futban veget jelenti majd, amit az elozo hsz-ban is leirtam.

"A City például egy egészen elképesztő utánpótlás akadémiát is elkezdett kiépíteni magának, és az átigazolási piacon már évek óta nem költenek sokkal többet, mint más csapatok"

Nem csak az atigazolasi dijakrol van szo, bar Pep felmilliardos vedelmi sora megerne egy-ket szot, hanem a fizetesekrol is, es abban durvan mindket olajos klub ra tud igerni barkire Europaban. Ha masnem, akkor elborult szponzoracios osszegek formajaban, pl. Neymart irtam, es amelyek a hviatalos fizetesi statisztikakban nem jelennek meg.
Es orulok, hogy fehoztad a Bayern-t, stabil klub, harom gigaceggel a hata mogott (Adidas, Audi, T-Mobile), de nezd meg, mire mentek, amint kiesett nekik Lewa. A jovo Lewai, Messijei, CR-jei, CKM-jei, stb. tobbnyire mar a City, PSG parosban fognak kikotni (meg kitudja hany olajos csapat jon fel hozzajuk hasonloan a semmibol), egyszeruen a fizetesek miatt (ugynokoknek, szuloknek adott kenopenzekrol nem is beszelve).
Nem arrol van szo, hogy mi van most, hanem mi lesz, ha a tradicio nem fogja tudni felvenni a versenyt az olajpenzzel. Ezt a Szuperligaval el lehetett volna kerulni.

"Szóval az FFP egy jó ötlet volt például. És amit írsz plusz pénzek ellenőrzése is megoldható lett volna, pontosan a piaci árak ismerete miatt. Az a baj valóban, hogy az UEFA túlságosan puhapcs/korrupt volt valóban betartatni és ellenőriztetni ezt."

Akkor nem lenne jobb ebbol a fertobol kilepni, es egy demokratikusabb rendszerbe koltozni, ahol a csapatok vitak, kompromisszumok menten sajat sorsukrol donthetnek, es nincsenek kiteve a korrupt UEFA donteseinek? En BL-parti vagyok, de mar 10 eve aggodva figyelem, hogy az UEFA total semmibe veszi az FFP-t, ezert mara en is azt mondom, hogy drasztikus lepesek kellenenek.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.22. 12:21:45

ericco írta:
2021.04.22. 11:34:51
Atlantis írta:
2021.04.22. 11:07:49
Ráadásul saját magának mond ellen azzal, hogy rossz üzenetnek tartja a pénzügyi fair play lazítását/eltörtlését, miközben folyamatosan a nagyobb átigazolási összegek előteremtéséről beszél a nagyobb klubboknál, mint cél.
Akkor szerintem te nem vagy tisztaban a FFP jelentesevel. Nem azt jelenti, hogy nem kolthetsz sokat, hanem azt, hogy ezt a penzt honnan teremted elo. Piaci alapon, szponzoroktol (akik valod szponzorok, uzleti logikat nem mellozve adjak a penzt), jegyeladasbol, TV-kozvetitesekbol, tornan valo reszvetelbol es az ott elert eredmenyekbol, vagy egy orszag koltsegvetesebol, amelyet az olaj termel, es nvetsegesen amgas szponzoracios penzeket utal, montjuk a Katari turisztikai hivatalon keresztul. Pl. Neymar esete, aki mocskos nagy, minden piaci logikat mellozo penzt kap azert, hogy a katari VB arca legyen, azota mar nem annyira szomoru, nem vagyodik vissza annyira Barcelonaba.
Pont ti vagytok azok, akik az egyik legjobban megszivtak az FFP be nem tartatasat az olajpenzben uszo UEFA altal, mivel evente hazaltak ezek a klubok Messinel, es ha az ajalnaltaikkal tartani akartatok a versenyt, szinte evente emelni kellett, ami mara oriasi penzugyi teher lett a klub szamara.
Akik ma a futbal megmenteset unneplik, mert par UEFA penzcsapra rakotott volt jatekos feltuzelte oket, azok 5-10 ev mulva azon elsznek kiakadva, hogy a kedvenc tradicionalis klubjuk AC Milan, Arsenal szintre sullyedt, mivel az olajosok nemhogy elhappoljak az egyre kevesebb valodi klasszist az oriasi fizetesekkel, alairasi penzekkel, ugynoki dijakkal, hanem konyekig fognak turkalni mas klubok utanpotlasaban is. Sot, ezt mar most is teszik. Es minden kockazat nelul, mert ha egy uzlet nem jon be, ezek a penzugyi terhek nem jelentenek veszelyt, hiszen a sejk ir egy ujabb csekket, legitarsasaga kuld egy ujabb irrealisan magas szponzori dijat, es minden megy tovabb.
A Szuperliga nem lett volna tokeletes megoldas, ugyanis arrol lekesett a foci vilaga, viszont megoldas lett volna ez ellen. De minimum idot nyertek volna a tradicionalis, piaci alapon mukodo klubok.
Az altalad emlitett megfelelo elosztast, es egyebb szepen hangzo szolamot pedig ettol az UEFA-tol hiaba varod. A fiokbol elokapott 4 milliard arab hatteru alaptol erkezik, es mar be is jelentettek, az FFP meg rugalmasabb lesz. Ertsd, PSG, City meginkabb kolthet, joval tobbet, mint amit amugy a focibol megtermelni tudnanak.
Valóban pontatlanul fogalmaztam. Én a céljára utaltam, hogy megteremtse az egyenlőséget a klubbok között, és egy fenntartható gazdálkodásra kényszerítse ki őket, pontosan amit írtál.
Tehát a bevételükhöz mérten költekezhessenek, és ne legyenek olyan, hogy az adott tulajdonos/tulajdonos csoport önti a pénzt bele, vagy például hitelt felvéve igazoljanak sztárokat. (Amit köztudottan sok nagy klubb megtett, a Real és a Barca is pl.)
Nagy valószínűséggel az Artur-Pjanic csere is egy hasonló trükközés a számokkal, ahogyan az általad említett cégeken keresztül kötött szponzorációk.
Viszont az egyenlőség megteremtésének céljával szembe megy az a Perez féle elgondolás, hogy egy szűk réteg keressen sokkal többet, és majd ők költenek lefele nagyobb átigazolási díjakat.

Amúgy nem mellesleg azok akik itt még mindig a PSG és City -től félnek, le vannak maradva egy kicsit. A City például egy egészen elképesztő utánpótlás akadémiát is elkezdett kiépíteni magának, és az átigazolási piacon már évek óta nem költenek sokkal többet, mint más csapatok. Hogy sokszor más akadémiáról csábítanak át játékosokat? Igen, viszont ez sem újdonság, lásd Arsenal aki már 20 éve a Barca akadémiáról vadászott rendszeresen. :D
Ugyancsak nyugodtan meg lehet nézni a transfermarkt-on az utóbbi pár évet. A szezononkénti átlag költés terén például a Barca-City-PSG hármas között elenyésző a különbség. Aztán ott a Bayern (akik bár számomra egyáltalán nem szimpatikusak, amiért levadásszák a többi német csapat tehetségeit folyamatosan), de egy gazdaságilag tökéletesen fenntartható modellel működnek, irrális átigazolási díjak és fizetések nélkül. Mégis rendszeresen BL esélyesek és győztek is ugye nem egyszer, és most is inkább a sok hiányzó miatt maradtak csak alul a PSG-vel szemben.

Szóval az FFP egy jó ötlet volt például. És amit írsz plusz pénzek ellenőrzése is megoldható lett volna, pontosan a piaci árak ismerete miatt. Az a baj valóban, hogy az UEFA túlságosan puhapcs/korrupt volt valóban betartatni és ellenőriztetni ezt.
ericco
Barça B
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2008.04.29. 23:53:33

2021.04.22. 11:34:51

Atlantis írta:
2021.04.22. 11:07:49
Ráadásul saját magának mond ellen azzal, hogy rossz üzenetnek tartja a pénzügyi fair play lazítását/eltörtlését, miközben folyamatosan a nagyobb átigazolási összegek előteremtéséről beszél a nagyobb klubboknál, mint cél.
Akkor szerintem te nem vagy tisztaban a FFP jelentesevel. Nem azt jelenti, hogy nem kolthetsz sokat, hanem azt, hogy ezt a penzt honnan teremted elo. Piaci alapon, szponzoroktol (akik valod szponzorok, uzleti logikat nem mellozve adjak a penzt), jegyeladasbol, TV-kozvetitesekbol, tornan valo reszvetelbol es az ott elert eredmenyekbol, vagy egy orszag koltsegvetesebol, amelyet az olaj termel, es nvetsegesen amgas szponzoracios penzeket utal, montjuk a Katari turisztikai hivatalon keresztul. Pl. Neymar esete, aki mocskos nagy, minden piaci logikat mellozo penzt kap azert, hogy a katari VB arca legyen, azota mar nem annyira szomoru, nem vagyodik vissza annyira Barcelonaba.
Pont ti vagytok azok, akik az egyik legjobban megszivtak az FFP be nem tartatasat az olajpenzben uszo UEFA altal, mivel evente hazaltak ezek a klubok Messinel, es ha az ajalnaltaikkal tartani akartatok a versenyt, szinte evente emelni kellett, ami mara oriasi penzugyi teher lett a klub szamara.
Akik ma a futbal megmenteset unneplik, mert par UEFA penzcsapra rakotott volt jatekos feltuzelte oket, azok 5-10 ev mulva azon elsznek kiakadva, hogy a kedvenc tradicionalis klubjuk AC Milan, Arsenal szintre sullyedt, mivel az olajosok nemhogy elhappoljak az egyre kevesebb valodi klasszist az oriasi fizetesekkel, alairasi penzekkel, ugynoki dijakkal, hanem konyekig fognak turkalni mas klubok utanpotlasaban is. Sot, ezt mar most is teszik. Es minden kockazat nelul, mert ha egy uzlet nem jon be, ezek a penzugyi terhek nem jelentenek veszelyt, hiszen a sejk ir egy ujabb csekket, legitarsasaga kuld egy ujabb irrealisan magas szponzori dijat, es minden megy tovabb.
A Szuperliga nem lett volna tokeletes megoldas, ugyanis arrol lekesett a foci vilaga, viszont megoldas lett volna ez ellen. De minimum idot nyertek volna a tradicionalis, piaci alapon mukodo klubok.
Az altalad emlitett megfelelo elosztast, es egyebb szepen hangzo szolamot pedig ettol az UEFA-tol hiaba varod. A fiokbol elokapott 4 milliard arab hatteru alaptol erkezik, es mar be is jelentettek, az FFP meg rugalmasabb lesz. Ertsd, PSG, City meginkabb kolthet, joval tobbet, mint amit amugy a focibol megtermelni tudnanak.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.22. 11:07:49

vidra írta:
2021.04.22. 00:08:13
Simán lehet, hogy egy blöff volt az egész. Ez a Perez csávó adta a nevét hozzá, mert már úgyis visszavonul, nem sokáig tudják úgyse sározni, aztán eléri, hogy javulás legyen az UEFA-nál.
Attól függ mit nevezünk javulásnak. Szerintem szimplán csak több pénzt akar kisajtolni a saját csapatának.

https://www.nemzetisport.hu/spanyol_lab ... ez-2822219

Megfogalmaz jó dolgokat is, mint a transzparencia, bérlimit, stb., de valójában egyből elárulja magát azzal, hogy miről szól az egész(, a pénzről):

"Egyelőre egy klub sem hagyta el a Szuperligát, mert nem fizette ki az ezzel járó büntetést. Azt nem árulhatom el, ez mekkora összeg.”
„Nagy átigazolásokat képtelenség pénz nélkül véghez vinni. Tovább dolgozunk a Szuperligán.”

Ráadásul saját magának mond ellen azzal, hogy rossz üzenetnek tartja a pénzügyi fair play lazítását/eltörtlését, miközben folyamatosan a nagyobb átigazolási összegek előteremtéséről beszél a nagyobb klubboknál, mint cél. #-o

Továbbra is tartom, hogy a foci javulásához nem a még több pénz a kulcs. Így is rengeteg pénz van benne, irreálisan sok pénz. A megfelelő felhasználása, elosztása a kulcs. Nem a pénz fog a pályán focizni és jobb játékot mutatni, amivel több embert fogunk meg.
Ehhez a szabályokon lehet módosítani, hogy az attraktívabb, támadó focit segítse. El lehetne érni nagyobb egyenlőséget a csapatok között, hogy több legyen az izgalmas és látványos meccs. Lehetne nagyobb transzparencia a szervezetekben, hogy ne történhessen a katari VBhez hasonló korrupció. A fizetési sapkával, a pénzügyi fair play SZIGORÍTÁSÁVAL lehetne előre lépni. Stb.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.04.22. 10:47:46

Camp Nou99 írta:
2021.04.22. 10:14:02
https://player.hu/sport-3/florentino-pe ... zuperliga/ Azért ideje lenne nekünk is színt vallani.
Ha már Player.hu akkor én egy másik cikket ajánlanék, ami összefoglalja a jelenlegi helyzetet elég jól.
https://player.hu/sport-3/megbukott-a-s ... uefa-fele/

Ezt a Flo nyilatkozatot már legalább három féle fordításban és cikkben olvastam, de a lényege az, hogy változtatni kell a jelenlegi rendszeren. Nem értek vele egyet, hogy ez a Szuperliga lenne a megfelelő megoldás rá, de ahogy olvastam, legalább 1 dominó már ledőlt, lesz ennek folytatása. Mármint nem a Szuperligának feltétlenül, hanem magának a változásnak. Ilyen kijelentésekkel nem értek egyet, hogy "14 angol klub nyert, 6 angol klub vesztett és ez nem fair". Szerintem ez inkább fordítva lett volna nem fair, érdemtelenül a többi csapattal szemben.

Az UEFA sem jobb, sőt az új rendszer is finomításra szorul, de nem is ez a Szuperliga a megoldás rá szerintem.

Egy idő után ezek is csak "bemutató" meccs jellegűek lennének, a döntőt Miamiban rendezve, félidei Justin Bieber koncerttel.

Én inkább abban bízok, hogy ezzel elindult valami, mert megoldást kell most már ezekre a problémákra találni, mert ez sem a játékosoknak, sem az edzőknek, sem a kluboknak és sem az UEFA-nak nem jó a jövőre nézve, hogy ennyire távol állnak egymástól.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2021.04.22. 10:14:02

https://player.hu/sport-3/florentino-pe ... zuperliga/ Azért ideje lenne nekünk is színt vallani.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.04.22. 00:08:13

Simán lehet, hogy egy blöff volt az egész. Ez a Perez csávó adta a nevét hozzá, mert már úgyis visszavonul, nem sokáig tudják úgyse sározni, aztán eléri, hogy javulás legyen az UEFA-nál.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2021.04.21. 23:42:13

Aleksander Čeferin (UEFA President): "Everyone disappointed me but Barça disappointed me the least. Laporta became president just 2 months ago, he wasn't at fault for it. He made a very smart move to get out of it."
:D
Kép
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.04.21. 18:39:01

Végignézni azt, ahogy sorra vonják ki magukat a csapatok a Szuperligából olyan volt, mintha ténylegesen lett volna egy kieséses szakasz. Barca-Real döntő van. Kérdés, hogy ki lesz a last man standing. :mrgreen:

Én támogattam volna az öreg kezdeményezését. De mindenesetre jól pofára esett, mától én csak FloPként fogok hivatkozni Florentino Pérezre itt. :D

Amúgy tényleg nem véletlen, hogy a PSG kimaradt a buliból, illetve Khelaifi már 2019 óta tisztségviselő az UEFA-nál. Ahogy a katari VB sem véletlen. Sztem Katar megvette kilóra a szövetséget, és azt csinálnak, amit akarnak. És az egész herce-hurca ennek szólt.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.04.21. 17:29:33

Amugy milyen komoly elhatarozas es projekt volt ez az egesz mogott,ha 2 nap utan kiderult hogy nem lesz semmi es 10 klub ki is lepett.. :lol: :lol: :lol:
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2021.04.21. 17:11:30

zknym
Jugador del Barça
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2017.06.13. 15:56:37

2021.04.21. 16:28:03

Nekem nem lett volna ellenemre, egy ilyen elit liga. Mindenki papol, hogy ez csak a pénzről szól (igen, és?), ugyanúgy mint aaz UEFA és mindenki más ellenállása nem? DE. Bár a szurkolói oldalt még meghallgatnám :)
Örültem volna, hogy ha van egy sorozat ahol tényleg csak a legjobbak jutnak be és kevesebb hatást fejt ki rá az UEFA, pénz ide vagy oda.
Lehet, hogy a hírek egy részéről lemaradtam és ezért nem látom a teljes képet, de én nem értem ezt a nagy ellenkezést (már ha nem a pénzről szól az ellenkezők oldala... haha).
Foci meggyalázása? Ja, mert a sejkeket beengedni a fociba az rendben volt, az hogy így ömlik be a pénz az olajból és ebből az UEFA is bőven profitál, mert ellene nem tesz (értékelhető szinten), az csak természetes és a foci velejárója, persze.

Szóval pénz pénz pénz, az egyik félti a meglévő tehene piacát, másik meg rájött, hogy lehet saját tehene.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.21. 13:58:35

Ez sajnos egy eléggé igaz írás:
https://www.acmilan.hu/2021/04/20/kozle ... erligarol/
Válasz küldése