Ligue 1 - Franciaország

Foci a Barçán kívül
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.07.14. 22:11:52

barca99 írta:
mess2009 írta:miközben Messit figyeltük aggódva a Copán, Alves megméretett és könnyűnek találtatot! ez csak annyiban érdekes, hogy én már rég látom, hogy a Barca béli játéka sokkal inkább túlértékelt, (pontosabban: valóban túlértékelt) mint Messié. Maicon egyszerűen minden elemében jobb, valjuk be.
Az úgy volt, hogy az első meccsen Venezuela ellen nagyon nagyot játszott Alves, az egyetlen ember volt kb. aki kiemelkedett a braziloktól. A második meccsen tényleg gyenge és határozatlan volt, kaptak is róla egy gólt. Erre bekerült Maicon, aki tényleg jó volt tegnap. Csak amíg Venezuela csupán a gólkülönbsége miatt lett második, addig Ecuador egy döntetlennel utolsó.

De hogy lenne valaki túlértékelt, amikor két Sevillás és három Barcás szezon alatt 59 gólpasszt ad?
Úgy, hogy az 5 Arsenalos szezon alatt 60 gólpasszt jegyző Cesc is túlértékelt sokak szerint...
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2011.07.14. 22:08:52

mess2009 írta:miközben Messit figyeltük aggódva a Copán, Alves megméretett és könnyűnek találtatot! ez csak annyiban érdekes, hogy én már rég látom, hogy a Barca béli játéka sokkal inkább túlértékelt, (pontosabban: valóban túlértékelt) mint Messié. Maicon egyszerűen minden elemében jobb, valjuk be.
Az úgy volt, hogy az első meccsen Venezuela ellen nagyon nagyot játszott Alves, az egyetlen ember volt kb. aki kiemelkedett a braziloktól. A második meccsen tényleg gyenge és határozatlan volt, kaptak is róla egy gólt. Erre bekerült Maicon, aki tényleg jó volt tegnap. Csak amíg Venezuela csupán a gólkülönbsége miatt lett második, addig Ecuador egy döntetlennel utolsó.

De hogy lenne valaki túlértékelt, amikor két Sevillás és három Barcás szezon alatt 59 gólpasszt ad?
messi1996
Barça B
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2009.03.09. 12:13:03
Kapcsolat:

2011.07.14. 21:40:10

lluisllach89 írta:
mess2009 írta:miközben Messit figyeltük aggódva a Copán, Alves megméretett és könnyűnek találtatot! ez csak annyiban érdekes, hogy én már rég látom, hogy a Barca béli játéka sokkal inkább túlértékelt, (pontosabban: valóban túlértékelt) mint Messié. Maicon egyszerűen minden elemében jobb, valjuk be.
Az adómat előbb bevallom mint ezt, pedig még nem is melózok :D

Maicon harmatgyenge volt egész szezonban, Alves pedig klasszisokkal jobb, míg a Copán borzalmas volt Dani, Maicon pedig az utolsó meccsén jó, ettől nem fog senki itt elájulni.

Egyébként az utóbbi 5 szezonban a top európai ligákat figyelembe véve 59 gólpasszt osztott ki Alves, egyedül Fabregas előzi meg eggyel.
+1, semmivel se jobb Maicon mint Alves...
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.07.14. 21:33:01

mess2009 írta:miközben Messit figyeltük aggódva a Copán, Alves megméretett és könnyűnek találtatot! ez csak annyiban érdekes, hogy én már rég látom, hogy a Barca béli játéka sokkal inkább túlértékelt, (pontosabban: valóban túlértékelt) mint Messié. Maicon egyszerűen minden elemében jobb, valjuk be.
Az adómat előbb bevallom mint ezt, pedig még nem is melózok :D

Maicon harmatgyenge volt egész szezonban, Alves pedig klasszisokkal jobb, míg a Copán borzalmas volt Dani, Maicon pedig az utolsó meccsén jó, ettől nem fog senki itt elájulni.

Egyébként az utóbbi 5 szezonban a top európai ligákat figyelembe véve 59 gólpasszt osztott ki Alves, egyedül Fabregas előzi meg eggyel.
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2011.07.14. 20:56:35

Asys írta:
mess2009 írta:miközben Messit figyeltük aggódva a Copán, Alves megméretett és könnyűnek találtatot! ez csak annyiban érdekes, hogy én már rég látom, hogy a Barca béli játéka sokkal inkább túlértékelt, (pontosabban: valóban túlértékelt) mint Messié. Maicon egyszerűen minden elemében jobb, valjuk be.
Szóval ha Messi tré, akkor a csapattársai a hibásak, ha Alves tré, akkor viszont ő a hibás? :roll:
nem! láttam Messi mindhárom meccsét, ő még akkor is amikor szinte levadásszák, képes klasszis megmozdulásokra, a harmadik meccsén pedig már a csapat legjobbja volt! Alves egyszerűen harmat gyenge volt és különösen annak tűnik Maicon mellett!
Avatar
Messiboy19
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2008.06.05. 12:11:17
Tartózkodási hely: Mátranovák

2011.07.14. 10:01:48

Game90 írta:Paraguay - Venezuela 3-3, a 90. és a 93. percben szerzett gólokkal egyenlített Venezuela.
Ne is mondd, ezen az egy meccsen ment el a tippmixem. :( :?
Visca El Barca!!! Visca Catalunya!!!
Leomessi14
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2009.03.04. 08:18:38

2011.07.14. 10:01:06

barcaloki írta:Alves védelmében azért hozzá kell tenni, hogy nem lehet 70 meccsen keresztül mindig kimagaslóan játszani és ez a torna a nyári szünetüket és a felkészülésüket nyirbálta meg, ami kérdésessé teszi, hogy ki mennyire teszi oda magát függetlenül attól, hogy válogatott játékos.
Valljuk be ez a torna csak Argentínának fontos, sokan az arany kupa után csak az ifiket küldték el bohóckodni.
Miert lenne csak Argentinanak fontos?Eza Copa America pont ugyanaz mint Eurobaban az EB.Costa Rica(talan) es Mexico vettek reszt az Arany Kupan,ami az Eszak-Amerikai orszagok "EB-je".Ezert kuldtek ifiket.Mar,hogy ne lenne fontos...
Kép
Lui1698:Ibra ugy kovetkezmenyei!

2011 Nyar:Dani Alves az Inter játékosa! A milánói klub 15+4 köbméter homokot és Alexandre Pato e-mail címét adja a braziért cserébe.
2012:az angolok valamivel több, mint 6 liter málnaszörpöt fizetnek az argentínért
Avatar
barcaloki
Jugador del Barça
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2007.08.22. 23:19:17

2011.07.14. 08:46:16

Alves védelmében azért hozzá kell tenni, hogy nem lehet 70 meccsen keresztül mindig kimagaslóan játszani és ez a torna a nyári szünetüket és a felkészülésüket nyirbálta meg, ami kérdésessé teszi, hogy ki mennyire teszi oda magát függetlenül attól, hogy válogatott játékos.
Valljuk be ez a torna csak Argentínának fontos, sokan az arany kupa után csak az ifiket küldték el bohóckodni.
Asys
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2006.07.03. 11:05:00

2011.07.14. 08:27:55

mess2009 írta:miközben Messit figyeltük aggódva a Copán, Alves megméretett és könnyűnek találtatot! ez csak annyiban érdekes, hogy én már rég látom, hogy a Barca béli játéka sokkal inkább túlértékelt, (pontosabban: valóban túlértékelt) mint Messié. Maicon egyszerűen minden elemében jobb, valjuk be.
Szóval ha Messi tré, akkor a csapattársai a hibásak, ha Alves tré, akkor viszont ő a hibás?
:roll:
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2011.07.14. 08:23:04

miközben Messit figyeltük aggódva a Copán, Alves megméretett és könnyűnek találtatot! ez csak annyiban érdekes, hogy én már rég látom, hogy a Barca béli játéka sokkal inkább túlértékelt, (pontosabban: valóban túlértékelt) mint Messié. Maicon egyszerűen minden elemében jobb, valjuk be.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2011.07.14. 02:10:44

Paraguay - Venezuela 3-3, a 90. és a 93. percben szerzett gólokkal egyenlített Venezuela.

2:30-kor pedig Brazília - Ecuador!

Brazília: Julio César; Maicon, Lucio, Thiago Silva, André Santos; Ramires, Lucas Leiva, Ganso, Robinho; Neymar éa Pato.

André Santos beadása után Pato fejelt a kapuba, 1-0.

Robinho kapufa.

Caiceido gól, J. César bakizott, 1-1.

Gólgazdag meccsek voltak ma, Brazília - Ecuador 4-2, Pato 2, Neymar 2, Caiceido 2 gól.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.07.13. 19:09:12

Barcaman1993 írta:Vasas-Roma, Fradi-Valencia, ETO All Star-Bayern München All Star. Úgy látom a magyar csapatok idén kitesznek a neves európai csapatok idecsábításáért. Barcát nem akrják meghívni? Egy Vidi-Barca? :D
A Fradi-Valencia törölve, nem lesz megrendezve a sűrű menetrend miatt.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.07.13. 17:48:49

Vasas-Roma, Fradi-Valencia, ETO All Star-Bayern München All Star. Úgy látom a magyar csapatok idén kitesznek a neves európai csapatok idecsábításáért. Barcát nem akrják meghívni? Egy Vidi-Barca? :D
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2011.07.13. 14:02:33

d írta:...
Minden szóval egyetértek, bár lehet hogy én is írtam ezzel kapcsolatban. :) A világranglista 55. helyén álló csapat utánpótlását sikerült megverni, megkockáztatom, hogy ez az addigi taktikával is ment volna. De tény, hogy jó volt a változás, a támadók jobban mozogtak, okosabban helyezkedtek, plusz önbizalmat szereztek, ami jól jöhet, mert az övék a legerősebb keret, tényleg behúzhatják lendületből a Copát. De komoly csapat ellen, tétmeccsen nem őket tartanám az esélyesnek. Jó most minden, csak túlságosan csalóka.

A kezdőcsapat összeállítását viszont nem igazán értem. Oké, Gago jó volt, de Banega a Valenciában is ezen a poszton játszik, szerintem feküdt volna neki ez a szerepkör. Higuain is jól mozog, csak mindent kihagy. Ott lett volna Tevez, akinél megint csak a posztjában látom a problémát. Ha nem rakják ki a szélre, hanem beteszik Higuain helyére, szerintem jobban járnak.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.07.13. 13:42:16

Röhögtem volna, ha Chile és Peru kiejtik Uruguayt, de nem jött össze. Így a következő körben Argentína-Uruguay rangadó, igazi értékmérő és majd ott meglátjuk, hogy mennyit ér a változtatás, amit Batista eszközölt Costa Rica ellen.

d, LG, azért mondom, hogy van szerepe Batistának a győzelemben, mert sokkal aktívabb volt a válogatott, mint az első két meccsen. Agüero beállításával láthatóan sokat nyert a csapat, nemcsak a két gólja miatt, hanem eleve sokkal többet mozgott labdával és anélkül is Agüero, mint Lavezzi összesen az első két meccs alatt! És akkor is szembeötlő volt ez, amikor a végén bejött Lavezzi és ott folytatta a töketlenkedést, ahol abbahagyta. Egy sima ajtó-ablak helyzetet kihagyott, azzal lett volna 4-0, de csak a kapust tette naggyá. Még a vak is látja szerintem, hogy (gyenge ellenfél ide, vagy oda) jobban mozgott a csapat.

Ahogy fentebb is írtam, Uruguay ellen jön el az értékmérő.
Kép
Kép
Kép
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.07.13. 12:12:14

Jól hangzik, hogy Batista változtatott a csapaton és megjött a góltermelés, de féligazság. A másik fele az, hogy a Copa amúgy is egyik leggyengébb válogatottjának U21-es csapata ellen sikerült villogni. A játék nem sokkal volt biztatóbb, igazából behúzták klasszisból a meccset.

Ami pozitív változás volt: Lavezzi levétele egyértelműen. Higuain személye nem, de a középcsatár poszt megjelenése jó volt. (Akármilyen okosan is mozgott Higany, egy 3 ordító ziccert kihagyó csatárra egyszerűen nem lehet azt mondani, hogy jó volt.) Di Maria is jól tette-vette a dolgokat, illetve kénytelen-kelletlen, de meg kell említeni, hogy az a Gago, akit legtöbbünk el se vitt volna szintén tűrhetően játszott.

De összességében a játék továbbra is nulla, egy még önmagához képest is rosszul teljesítő, amúgy hullagyönge costa ricai utánpótláscsapaton keresztülgázolt a nyers technikai és fizikai fölény, a játékosok tudása beli különbség.

Ez viszont semmire nem lesz elég egy Uruguay ellen, ha Forlánék akár csak közepes szinten is játszanak. (A legutóbbi meccsüket nem láttam, de előtte - a szerény eredmények ellenére is - sokkal jobbnak tűntek.)
Ami mondjuk nagy pozitívum, hogy mentálisan egészen biztosan megerősítette a csapatot ez a győzelem, ez sokat dobhat és akár túl is léphetnek a negyeddöntőn, végül is ilyen kerettel akár az egész Copát is be lehet húzni. Aztán 2014-ben jön az újabb pofára esés, amikor Batistával a padon kizúgnak csoportkörben, mert ez a pasas nem csinál sokkal többet, mint a Maradona-féle "szakmai" stáb.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.07.13. 10:09:03

Lionel85 írta:Túlléptünk Costa Ricán és befejeztük a nem túl sikeres csoportmeccseket.

A kisebb változtatás nagyon jól sült el Batista részéről, Agüero nagy meccset játszott, nem is értettem, miért kellett lecserélni, ráadásul pont arra a Lavezzire, aki eddig mélyen tudása alatt teljesít a Copán. Mellőzni kéne. Messi megint nem jól használta ki a helyzeteit, de ezt gyorsan felismerte és már nem akart gólt lőni, csak gólt lövetni. :D Ez kétszer össze is jött.

A győzelemmel a csoport második helyén végeztünk és a C csoport másodikjával találkozunk majd, aki lehet Peru, Chile, de Uruguay is sanszos. Talán utóbbi a legjobban, hiába van két pont hátrányban Peruval szemben.
Talán Batista kis változtatásai jöttek be, talán a gyenge ellenfél. Nem követem annyira a Copát, de azt tudom, h Mexikóhoz hasonlóan Costa Rica nemrég még az Aranykupán vitézkedett. Szóval nem tudom, h milyen kerettel érkeztek, ill. mennyire veszik az egészet komolyan. Szóval nem hinném, h annyira oda kellene lenni most az argentinoktól. Inkább lélektanilag jöhet nekik jól ez a győzelem, de nem biztos, h ez annyira segít rajtuk, h elbírjanak egy Chile-vel v. egy Uruguay-al.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.07.13. 08:08:26

gergo9 írta: Nem ez a gond annak ellenére hogy nem érzem hogy kilógna negatívan erről a brazil kpről.
Hanem hogy sokan arra támaszkodnak hogy a poolban is szhar közben pedig ez nem így van. Aztán persze jobban megvan találva mint a többi egyébként sokkal nevetségesebben teljesítő bohóc.
negatívan nem lóg ki. viszont ő már a rutinosabb vonalat képviseli,így nála kevésbé nézem el a gyengébb teljesítményt,míg ganso ugye 2 vagy 3 meccset játszott ebben a csapatban. neymarral meg nem lenne akkora baj,ha nem akarná megalázni az ellenfelet,"csak" berúgná a kapott gólpasszokat. én gansonak időt adnék,neymarnak meg pofont.
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2011.07.12. 22:57:54

lluisllach89 írta: Off: Azt tudod hogy a Novák Laci volt a Herthánál próbajátékon a script szerint? :lol:
És téged ez egy ekkora karakternél meglep?





:mrgreen:

nem kifejezetten érdekel,hogy a poolba mit nyújt,mert a brazil válogatottban nem túl jó(bár a többiek sem). a copán eddig nem jött be a játéka,bár most a második meccsen voltak ügyes dolgai,igaz,hogy lehet csak gilberto silva hiánya okozza.
Nem ez a gond annak ellenére hogy nem érzem hogy kilógna negatívan erről a brazil kpről.
Hanem hogy sokan arra támaszkodnak hogy a poolban is szhar közben pedig ez nem így van. Aztán persze jobban megvan találva mint a többi egyébként sokkal nevetségesebben teljesítő bohóc.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2011.07.12. 22:39:12

Borghi. :D

Vagy az alap csapat megy ki, és akkor a Bravo - Contreras - Ponce - Jara - Isla - Medel - Vidal - Mati Fernandez/Valdivia - Sanchez - Suazo - Beausejour csapat kezd, vagy a goal.com által felvázolt tartalékos Bravo - Medel - Ponce - Jara - Beausejour - Estrada - Carmona - Fierro - Jimenez - Parades - Suazo.

Szerintem nem dőlhet hátra Chile, mert ha kikapnak, miközben Uruguay meg nyer, akkor csak harmadikok lesznek. De az is lehet, hogy a tartalékos csapattal x-re játszanak.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2011.07.12. 22:22:04

Chile kezdőjét valaki tudja? :roll: :)
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2011.07.12. 21:44:29

Pár órája néztem meg az Argentinok meccsét.
Messi tulajdonkép futószalagon fost@ a gólpasszokat a társaknak, de mindent ki tudtak hagyni.
Higanyt már ott a pályán fejbe kellett volna lőni annyira béna volt.
Di Maria is nagyon bénácska volt. Ugyan gólt szerzett de egész meccse azzal telt, hogy dobálja magát. Nagyon unalmas volt már. Aztán leszámolja a bírónak, hogy hányszor dobta már fel magát :lol:
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.07.12. 21:03:48

Túlléptünk Costa Ricán és befejeztük a nem túl sikeres csoportmeccseket.

A kisebb változtatás nagyon jól sült el Batista részéről, Agüero nagy meccset játszott, nem is értettem, miért kellett lecserélni, ráadásul pont arra a Lavezzire, aki eddig mélyen tudása alatt teljesít a Copán. Mellőzni kéne. Messi megint nem jól használta ki a helyzeteit, de ezt gyorsan felismerte és már nem akart gólt lőni, csak gólt lövetni. :D Ez kétszer össze is jött.

A győzelemmel a csoport második helyén végeztünk és a C csoport másodikjával találkozunk majd, aki lehet Peru, Chile, de Uruguay is sanszos. Talán utóbbi a legjobban, hiába van két pont hátrányban Peruval szemben.
Kép
Kép
Kép
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2011.07.12. 20:57:18

lui1698 írta:http://www.youtube.com/watch?v=F6QyPrwDwko

Ez mekkora Becks-től.
Mondjuk azért kellett egy Ronaldo is oda aki berúgja, mert Higu szerintem kiküldi a stadionból. :lol:
na, pontosan az ilyenekre gondolok...és itt Beckham már egy picit túl volt a fénykorán* (bár volt még egy "másodvirágzása" a 07/08-as szezonban)

*hát még Ronaldo...
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2011.07.12. 20:55:15

http://www.youtube.com/watch?v=F6QyPrwDwko

Ez mekkora Becks-től.
Mondjuk azért kellett egy Ronaldo is oda aki berúgja, mert Higu szerintem kiküldi a stadionból. :lol:
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Válasz küldése