Ligue 1 - Franciaország

Foci a Barçán kívül
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2021.04.20. 21:06:31

Agnelli has resigned as Juventus president.
Kép
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.04.20. 21:03:20

❗Ed Woodward has resigned as the chairman of Manchester United.

— @talkSPORT https://t.co/dWbErXroxb


Közben a MU elnöke le is mondott.

The European Super League is OFF. [talksport]

Ennyi is volt akkor, a Real és a Juve maradt egyedül.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.04.20. 21:01:01

Perez okos...ha csak a Real marad, akkor minden évben ők fogják nyerni a szuperligát =D>
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.04.20. 20:56:07

Nero. írta:
2021.04.20. 14:21:31
https://index.hu/sport/futball/2021/04/ ... uefa-fifa/

Ez alapján nekem is inkább blöffnek tűnik

Kérdés, hogy a csapatok mikor kapják meg az ígért 500 milliót
Persze hogy csak az volt.

Vebbel értek egyet. Jó lett volna ez a Szuper Liga amúgy.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.20. 20:55:34

Na ez nem semmi. Most így estére kb. 10 percenként érkeznek az újabb és újabb hírek a visszalépésekről.
Nem tudom mit gondoljak. Ha ez igaz, és 1 nap után így visszatáncolnak, akkor a kapzsiság mellett a világi barma címet is sikerült az érintett klubboknak megszerezniük. Gratula. :D #-o =D>
visca el barca írta:
2021.04.20. 20:54:46

Oket lehet, de engem nem. En minden heten csucsrangadokat akarok nezni csucsfocistakkal, nem ilyen hurka csapatokat. Bocsi.
Mi állít meg Téged ebben? Minden hétre jut egy rangadó valamelyik bajnokságban. Ha meg Barca szurkoló vagyok, akkor elvileg úgyis a csapatnak szurkolsz és nem az aktuális csúcsellenfélnek vagy mi a fene. :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Atlantis 2021.04.20. 20:57:15-kor.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.04.20. 20:54:46

Stalkyard írta:
2021.04.20. 20:50:49
visca el barca írta:
2021.04.20. 20:42:35
Jovore nezhetjuk a barca-bruges meg a barca-basel meccseket! Mekkora rangadok lesznek te jo eg! Sőt, ha szerencsenk van, elcsiphetunk egy jo kis leverkusen-roma derbit is! :lol:
Mondjuk a Basel, a Bruges, a Leverkusen és a Roma szurkolóit lehet érdekelni fogja. Vagy szerinted a foci csak érted, és a magyar Barca fanokért létezik?
Oket lehet, de engem nem. En minden heten csucsrangadokat akarok nezni csucsfocistakkal, nem ilyen hurka csapatokat. Bocsi. A [auto_cenzúra] meccsekbol boven van eleg a spanyol bajnoksagban is, a 38 meccsunkbol 30 semmirol nem szol csak arrol, hogy 11 emberrel vedekezik az ellenfel. Marha izgalmas.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2021.04.20. 20:56:02-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2021.04.20. 20:53:00

Nah és akkor most várhatunk a jól megérdemelt büntetésünkre... ezt ügyesen kitalálta ez a 12 klub, majd kerek 2 napig el is voltak köteleződve.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2021.04.20. 20:50:49

visca el barca írta:
2021.04.20. 20:42:35
Jovore nezhetjuk a barca-bruges meg a barca-basel meccseket! Mekkora rangadok lesznek te jo eg! Sőt, ha szerencsenk van, elcsiphetunk egy jo kis leverkusen-roma derbit is! :lol:
Mondjuk a Basel, a Bruges, a Leverkusen és a Roma szurkolóit lehet érdekelni fogja. Vagy szerinted a foci csak érted, és a magyar Barca fanokért létezik?
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.04.20. 20:42:35

Jovore nezhetjuk a barca-bruges meg a barca-basel meccseket! Mekkora rangadok lesznek te jo eg! Sőt, ha szerencsenk van, elcsiphetunk egy jo kis leverkusen-roma derbit is! :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.04.20. 20:29:09

❗Atletico Madrid also want to pull out of the Super League.

— @JacobsBen

❗ Manchester City will also pull out of the European Super League. [@MartinLipton]

❗ President Laporta stated in the founding document of the European Super League that Barça will not enter if the Socios Assembly doesn't approve it. [@xavitorresll]

❗Chelsea will withdraw from the European Super League. [bbc]


Ez csak a legutóbbi fél órában...

Nagyon remélem, hogy sikerül visszavonni mindenkinek. [-o<

Nálunk pedig a sociok döntenének, addig nem lesz véglegesítve.

Szerk:
Közben a MU is szintén jelezte, hogy inkább visszavonná az indulását.

A Chelsea szurkolók (tüntettek a Szuperliga ellen) öröme a Stamford Bridge-nél, amikor megtudták, hogy a csapat visszalép:
https://twitter.com/TheEuropeanLad/stat ... 77344?s=19

Szerk2:
Arsenal is.
(🌕) BREAKING: Arsenal are leaving the Super League! @StanCollymore #ESL 🔴🚨
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2021.04.20. 20:15:42

Miközben megy a Szuperliga cirkusz, a mai napon szép csendesen beválasztották a PSG tulajdonosát az UEFA végrehajtó bizottságába.Ez volt valószínű az ára a kimaradásnak.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.04.20. 20:01:54

pep71 írta:
2021.04.20. 19:55:42
Akkor szólna szerintem nagyot , ha lenne pár szabályváltozás is , főleg a támadó foci segítségének irányába:
-9 mezőnyjátékos legyen az eddigi 10 helyett, ezáltal több terület , több gól lenne, új felállásokat kényszerítene ki , újításokat kéne kitalálni az edzőknek, stáboknak.
-les alkalmazása, úgy, hogy csak akkor számít , ha a támadónak az összes testrésze előrébb van , mint a védőé.
-bedobás mellett lábbal is el lehessen végezni az oldalvonalról a labda játékba hozását.
Aztán lehet , hogy semmivel nem lenne izgalmasabb így sem egy Atletico-Juve 🤣
Ezek nem rosszak, hiányolom viszont a lézerkapukat :D

Amúgy kosárlabda, euroliga hasonló szisztémában megy, ott meg tudták oldani.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2021.04.20. 19:55:42

Akkor szólna szerintem nagyot , ha lenne pár szabályváltozás is , főleg a támadó foci segítségének irányába:
-9 mezőnyjátékos legyen az eddigi 10 helyett, ezáltal több terület , több gól lenne, új felállásokat kényszerítene ki , újításokat kéne kitalálni az edzőknek, stáboknak.
-les alkalmazása, úgy, hogy csak akkor számít , ha a támadónak az összes testrésze előrébb van , mint a védőé.
-bedobás mellett lábbal is el lehessen végezni az oldalvonalról a labda játékba hozását.
Aztán lehet , hogy semmivel nem lenne izgalmasabb így sem egy Atletico-Juve 🤣
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.04.20. 16:49:12

Majd amikor megnezunk egy Atletico-Juventust 2 kapuralovessel,vagy egy Pool-Realt 4-gyel,vagy ha az Arsenal nyaron jatszik valami baratsagost,es a kiscsapat kitomi,akkor meg vakarjuk a fejunket hogy a nagy szuperliga papiron penzugyileg az,de szakmailag semmivel sem kulonb.. :lol: :lol:
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.04.20. 14:21:31

https://index.hu/sport/futball/2021/04/ ... uefa-fifa/

Ez alapján nekem is inkább blöffnek tűnik

Kérdés, hogy a csapatok mikor kapják meg az ígért 500 milliót
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.04.20. 13:08:43

Perez papa nagyon magabiztos, de nehéz megjósolni egy ilyen új kezdeményezés jövőjét. Már már feltünően magabiztos miközben a többiek - Laporta pl - csendben vannak.
A labdarúgásban szereplők a pénzt látják, a mezei szurkoló érzelmi alapon szurkol.
Persze lehet, hogy csak a hanyatló nyugat keresi a tradíciót, miközben a távol kelet és amerika jó vevő lesz rá.... 8)
Ha ma este lenne egy Barca - City, vajon a szurkolók mennyire éreznék komolyan?
Ha elindulok a szuperligában kapok 500 millát, ha megnyerem akkor a dupláját?
A többletet majd elköltöm Raiola játékosra.... :mrgreen:
Brazil - Német barátságos meccs is érdekes, de közel nem úgy mozgatja meg a szurkolókat, mint egy vb döntő esetén.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2021.04.20. 12:51:01

Barcaforever írta:
2021.04.20. 09:19:56
Én spec arra lennék kíváncsi, hogy a Szuper Liga meccseit milyen bírók fújnák?

A különböző országok bírói mind az uefa/fifa kötelékébe tartoznak, egy különálló bírói testületre is szükség lenne, mert a nagy hadakozás közben, az ismert bírókat biztos nem adnak kölcsön.

Elég sok kérdéses pont van.
Állítólag Perez már megállapodott a bírókkal, a draftrendszert elsőnek a bírókon tesztelik majd, és mint a Zsupperliga elnöke, a Real húz elsőnek. Rossz nyelvek szerint az UEFAlona az elmúlt 15 évért grátiszban kapja a második körös húzást. Am tényleg jó kérdés, valahogy Collinát le kellene klónozni vagy tíz példányban, és meg is vagyunk.

A kiírt szavazásból hiányolom a "tanácstalan gyökér vagyok" opciót, mert na, arra tudnék adni egy pontot. Van értelme felrázni az állóvizet, de azért a hagyományok is tetszetősek. A csapatok terén, én mindig nagy támogatója vagyok, amikor egy underdognak van egy másfél-két szezonos tüzijáték-hullócsillag pályája, ez most teljesen elveszne, ami kár lenne. Azért jó nézni egy Atalantát, na, ha leültet a kontinensen összesen 100k embert, akkor is. Viszont rettenetesen rühellem az összes török, orosz és balkáni klubot, sokallom is, hogy a törököknek-oroszoknak bérelt helyük van a csoportkörben. Piszkos politika az egész. Szóval ha az ilyen Besiktas-Zenit jellegű szemetet kiraknák, azzal meg erről az oldalról járnánk jól. Nehéz kérdés, bárhogy is lesz, nem jön ki az arany középút. Ha a BL így megy tovább, azért érzem majd szrnak az európai focit, ha a Zuperliga, akkor meg azért. Akárhogy is, a gazdagok most is jól fognak járni, a szegények most is rászabnak majd. Ilyen a világ, ne várjatok egy több milliárd eurós szórakoztatóipari ágtól korrektséget. Megint el tudták érni, hogy a pórnép csámcsogjon, a zseb meg teljen tovább.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
csabimo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 946
Csatlakozott: 2006.01.13. 02:09:37
Tartózkodási hely: bonyhád

2021.04.20. 12:38:45

Üdv:

Pár gondolat erről a szuperligàról. én is azok közé tartozom akik úgy gondolják hogy ez nagyon rossz irány, teljesen le fognak èrtèkelôdni a bajnokságok és kupák. Gondoljunk csak bele hogy ki lesz kíváncsi egy Barca-ossasuna meccsre mikor hétköznap Bayern München meg Liverpool vagy Juventus ellen kell játszani.
Pár év múlva teljesen a varázsát veszti a labdarúgás. Nem kell már izgulni egy sorsolásért, Vagy pl. hogy a bajnokságban az első négyben legyél és a BL ben indulhass jövőre is.. Lehet hogy jelenleg nincsen annyi nagy meccs de legalább várod a rangadókat és meg is akarod nézni őket, ha minden héten ugyanazt kapod egy idő után természetes lesz és érdekelni sem fog.
Nem szuperligát kellene csinálni hanem valamit a bérekkel kezdeni hogy egy játékos tényleg ott focizhasson ahol szeretne ne pedig ott ahol többet fizetnek neki.
Haaland Apuka és menedzsere körbe turnézták már egész Európát, hogy vajon ki fizet többet a fiának és majd ott fog focizni a gyerek.
Egy Cruyff a mai világban nem nyert volna három Bajnokok Ligáját az Ajaxal mert az első után elvitte volna valamelyik pénzember csapat. kellenek a focinak az Ajaxok dortmundok vagy éppen Porto-Monaco döntők.
Mi lesz a következő lépés a bajnokságokat is megvágják? Minek oda 20 csapat elég lesz hat is igazából úgyis csak háromnak van esélye bajnoksagot nyerni.
Lenne még egy csomó kérdés vajon milyen bírók fognak ott fújni? mi alapján osztják majd az aranylabdát a Bajnokok Ligája( ahol majd fradik jáccanak) vagy a szuperliga lesz a mérvadó? Hogy fogják bírni ezt a terhelést majd a csapatok? És így tovább és így tovább és így tovább.. nekem nagyon tetszik!
DaVeR
Jugador del Barça
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2012.01.09. 00:30:11

2021.04.20. 12:03:17

MessiNeymarSuarez írta:
2021.04.20. 11:52:23

Igen, és ezt megkerülhetetlenül kellene kivitelezni, például ne az legyen hogy minimálbérre van bejelentve és minden sikeres passz és lejátszott másodperc után 20ezer eurós prémium legyen.

FFP sem ért semmit mert elméletben 2 darab 200-300 millió euros játékost nem igazolhatott volna csakúgy a PSG, mégis megoldották okosba kölcsönnel meg szponzortól érkezett pénzzel és társaival.
Az NFL ben a fizetési sapkába beleszámít az aláírási pénz és a bónuszok is. :lol:
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.04.20. 12:00:18

Azért Ceferin mondásai az epic kategóriát súrolják, igazi marha:D

Érdekes, amikor a psg, city féle olajos csapatokat kell szidni, akkor egyöntetű elítélés van itt a fórumon is, most hogy Nasser fenekében van Ceferin, ők a jófiúk.
Hát persze.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2021.04.20. 11:57:02

Chino írta:
2021.04.20. 11:38:17
A tehetségek kinevelésének témáját én sem értem. Ha ezt vesszük alapul, akkor a szuperliga inkább árthat ennek. Látjuk mi van Haalasnd-dal. Jött egy kis csapatból, egy év múlva 150-170 millióért lehet versengeni érte. Hiába kapnak a klubok több pénzt, a vége az lesz, hogy az átigazolási díjak meg a bérek arányosan megemelkednek. Ha több a pénz, többet költhet egy klub. Kis csapat pedig hiába nevel ki bármilyen szupertehetséget, így még kevésbé lesz lehetséges megtartani.
Cserébe annyi pénzt akasztanak le a tehetségekből (akik amúgy is nyerni akarnak és nagyobb csapatba vágynak) amennyit előtte soha. Azt költhetik fejlődésre,még több tehetség felkutatására,bármire.
Ha ennyi kemény meccs, rangadó lesz, hányszor fognak kiállni a csapatok a legerősebb összeállításban?!
Ahányszor csak tudnak. Aránytalanul sok pénzt kereshetnek a szerepléssel,győzelmekkel. Mivel mindent a pénz mozgat,nyerni kell minél többet.
A presztízs kérdés is érdekes,amivel egyet is értek,meg nem is. A világ legjobb csapatai közt nyerni nagyobb eredmény lenne,mint a bl csoportból 2 kisebb csapatot verve továbbmenni,majd 2 mázlis sorsolással,meg 2-3 győzelemmel megemelni a kupát.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.20. 11:52:23

DaVeR írta:
2021.04.20. 11:43:36
A fizetési sapka szerintem is nagy előre lépés lenne.. Ne felejtsük el, ha kevesebbet kell költeni a kluboknak a játékosok bérére, akkor azzal a kiadásaikat is csökkentik.

Ha egy játékosok bére nem lehet kiemelkedő, akkor több hasonló ajánlatot is kaphat egy játékosért a klub az átigazolási időszak során, ami megint lehetőséget adna a profit növelésére és amely során pl egy Coutinho simán viháncolhatna egy Valencia vagy Villareal szintű csapatban is.. Hiszen megtudnák fizetni a bérét..

A fizetési sapkát meglehetne határozni a bajnokságok koefficiense alapján. Akár úgy is, hogy az 1-3 legerosebb bajnoksagban ez az osszeg X lenne a 4-6. mondjuk X - 10%... es igy tovabb.. De, hogy a gigászok se kerüljenek hátrányba ennek bevezetésével, ezt úgyis meglehetne határozni, hogy 2025 től legyen ilyen, közelítőleg mekkora keretekkel és az új szerződéseket már csak ennek fényében hozhatnák meg. Ezzel időt adva, hogy a játékosok bérét ne egyik pillanatról a másikra csökkentsék le drasztikusan.
Igen, és ezt megkerülhetetlenül kellene kivitelezni, például ne az legyen hogy minimálbérre van bejelentve és minden sikeres passz és lejátszott másodperc után 20ezer eurós prémium legyen.

FFP sem ért semmit mert elméletben 2 darab 200-300 millió euros játékost nem igazolhatott volna csakúgy a PSG, mégis megoldották okosba kölcsönnel meg szponzortól érkezett pénzzel és társaival.
DaVeR
Jugador del Barça
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2012.01.09. 00:30:11

2021.04.20. 11:43:36

A fizetési sapka szerintem is nagy előre lépés lenne.. Ne felejtsük el, ha kevesebbet kell költeni a kluboknak a játékosok bérére, akkor azzal a kiadásaikat is csökkentik.

Ha egy játékosok bére nem lehet kiemelkedő, akkor több hasonló ajánlatot is kaphat egy játékosért a klub az átigazolási időszak során, ami megint lehetőséget adna a profit növelésére és amely során pl egy Coutinho simán viháncolhatna egy Valencia vagy Villareal szintű csapatban is.. Hiszen megtudnák fizetni a bérét..

A fizetési sapkát meglehetne határozni a bajnokságok koefficiense alapján. Akár úgy is, hogy az 1-3 legerosebb bajnoksagban ez az osszeg X lenne a 4-6. mondjuk X - 10%... es igy tovabb.. De, hogy a gigászok se kerüljenek hátrányba ennek bevezetésével, ezt úgyis meglehetne határozni, hogy 2025 től legyen ilyen, közelítőleg mekkora keretekkel és az új szerződéseket már csak ennek fényében hozhatnák meg. Ezzel időt adva, hogy a játékosok bérét ne egyik pillanatról a másikra csökkentsék le drasztikusan.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.04.20. 11:38:17

Barcaforever írta:
2021.04.20. 10:24:02
Mert a Chelsea, Man City, Chelsea tönkretették a focit?

De azzal, hogy néhány csapat külön csoportban külön játszik egymással, miért hozná el a foci végét? :wink: Én elfogadom, csak nem látom a kézzel fogható érveket, ezeket szeretném megérteni. A nagy csapatok szeretnék az Uefa által lesápolt pénzt, egymás között szétosztani, most ezzel mi a baj? A többi csapat szurkolója ugyanúgy nézheti a csapatát a Bl-ben vagy El-ben.

Most a tehetségek, hogy hol nevelkednek, az milyen módon kapcsolódik ehhez az egészhez? Az igazolások nem állnak le, nem értem komolyan de szeretném.
A tehetségek kinevelésének témáját én sem értem. Ha ezt vesszük alapul, akkor a szuperliga inkább árthat ennek. Látjuk mi van Haalasnd-dal. Jött egy kis csapatból, egy év múlva 150-170 millióért lehet versengeni érte. Hiába kapnak a klubok több pénzt, a vége az lesz, hogy az átigazolási díjak meg a bérek arányosan megemelkednek. Ha több a pénz, többet költhet egy klub. Kis csapat pedig hiába nevel ki bármilyen szupertehetséget, így még kevésbé lesz lehetséges megtartani.

Arról pedig jó beszélni, hogy majd milyen meccsek lesznek, de jó eséllyel ez is csak ideig-óráig tarthat majd. Emlékezzünk mi volt néhány éve, amikor 4+ Klasszikus volt egy szezonban. A világ egyik, ha nem a legnagyobb presztízsű meccse, egy idő után már a Real/Barca szurkolókat sem tudta nagyon felspannolni. Ha ennyi kemény meccs, rangadó lesz, hányszor fognak kiállni a csapatok a legerősebb összeállításban?! Ugyanúgy veszíteni fog a nívójából. Egy idő után óvhatatlanul is szürkülnek ezek az állítólagos szuper rangadók. Nyilván nem egy Fradi szintre, de a Bl-ben a 16 között azért a nívós csapatok dominálnak és sok nagy presztízsű meccs van.

Nem azt mondom, hogy ez a lebonyolítás így rendben van, bőven ráférne a reform a Bl-re, de személy szerint nem egy ilyen liga létrehozását látom a megfelelő útnak. Nyilván aláírják a csapatok, ki ne akarna több száz millió plusz bevételt, főleg ilyen gazdasági helyzetben, de ilyen érveket felhozni, hogy ezzel megmentjük a focit stb. egyszerűen nevetséges.
Forca Barca!!!!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.04.20. 11:23:36

sajnos ez egy nagy kaliberű gazdasági harc lesz. vagy újra osztják viszonylag békésen a koncot, vagy az erősebb kutya.......
a professzionális foci az nem sport. az szórakoztató ipar és mint olyan a cirkusszal rokon - inkább, mint a sporttevékenységgel. ezért aztán ne csodálkozzunk, hogy nem a sportban használatos küzdelem, hanem egy kereskedelmi háború szabályai szerint alakulnak majd a dolgok.
ha a paletta színesedik mi (is) jól járhatunk, vagy csak még kiszolgáltatottabbak leszünk ( tv, net, láthatóság...)
Válasz küldése