Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2015.11.22. 22:28:04

franklin írta:Kezd alakulni...
http://index.hu/sport/futball/2015/11/2 ... o_vagy_en/" target="_blank
én sajnálnám, ha azonnal kirúgnák, mert nekünk nem jelentene rosszat, ha a pincér maradna a szezon végéig! :mrgreen:
Egyébként jelen pillanat nem tudom milyen épkézláb edzőt találnának helyette aki radikális változásokat tudna eszközölni a szezon közepén.
Bár madridi oldalról folyamatosan dobálják Zizou nevét, talán még Mou neve is felmerült.... #-o
tibor1158
Barça B
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2008.10.27. 11:37:22

2015.11.22. 19:57:45

nagyon örülök a tegnapi győzelemnek. többel is nyerhettünk volna főleg hogy nem adtak meg egy 11-est Suarez buktatásánál. jövőre pedig már bevethető lesz Arda Turan és Aleix Vidal. külön érdem Claudio Bravonak akinek volt 3 brutális mentése.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.11.22. 19:00:23

Idén nem várok hasonló szintű formahanyatlást januárra és februárra, mint a legtöbb évben. Normális esetben olyankor van már egy jól összeállt kezdő, ami felszed pár kilót az ünnepek alatt + január/februárban alig van olyan meccs, ami számít, így nehéz felpörögni.
Most nem ez lesz a helyzet. Lesz egy Arda és egy Vidal akik mindketten bizonyítani akarnak és be akarnak törni a kezdőbe és még az esélyük is megvan rá. Gondoljunk csak a kp-ra, ahol SR az év felfedezettje a bajnokságban, Rakitic mindig jól jön, Iniesta a kapitány és jön Arda is. Ott a másik jómadár, Alves, aki normális esetben a pályán aludja végig ezt a 2 hónapot, most viszont ott liheg egy Vidal a nyakán és SR is bármikor beszállhat ellene(és fel is javul a játék tőle).
Számos poszton igen komoly versenyhelyzet van nálunk, ahol több játékos is hasonló eséllyel pályázik a kezdőbe. Középső védőnk is van egy halom, akikből Pique a leginkább biztos pont, de ha rosszul megy neki :arrow: pad.

Azok a posztok, ahol nincs komoly versenyhelyzet, az Alba, Busquets és az MSN.
A Fifa egy szégyen
franklin
Barça B
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2010.09.20. 17:42:49
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

2015.11.22. 18:59:06

Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2015.11.22. 18:53:39

Nekem a meccs nézése közben az volt az érzésem, hogy mintha nem is a Real ellen játszanánk hanem valami középcsapat ellen.

Olvasva, hogy CR állítólag ultimátumot adott Pereznek, hogy vagy ő vagy Benitez elgondolkodok, hogy mekkora gondok vannak lehetnek ott. Bár CR is jobban tenné ha nem nagyon erőltetné, mert most nincs olyan formában, hogy megtehetné.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2015.11.22. 17:36:38

számomra egyébként nem volt akkora katarzis ez a mérkőzés. persze tökre örültem meg minden, de a teljes extázishoz nekem két csapat kell. azt éreztem, hogy ha kellene a gólkülönbség valami miatt, akkor lövünk még kettőt simán. a realtól ez ilyen langyos lóhúgy jellegű semmi volt, mi meg hoztuk a jelenlegi formánkat, de szerintem tudunk ennél jobbak is lenni. az eredmény itt inkább az ellenfél gyengeségére mutat rá, nem a mi űrfocinkra.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.11.22. 17:16:05

én is újra néztem természetesen,és van néhány dolog:
-úgy tűnt, hogy Alves rá lett állítva CR.-re de mindenesetre ezen a meccsen még többet bolyongott mint általában..
-Bale-re meg mintha Busi vigyázott volna...
- azért annál a ziccernél CR. a félpályától 5-7 métert vert Alvesra..
tény hogy vannak olyan meccsek, amikor egy-két helyzet is elég ilyen a foci... de azért az a trend, hogy egy gólhoz kell pár darab..nos ebben múltuk fel őket alaposan és ez jelenti az abszolút fölényt.
a taktikákról :nem tudom mi lett volna ha... buszozik a Madrid, bár az a gyanúm, hogy ez a csapat egyszerűen nincs ilyesmire felkészítve, de így hogy ők is támadó focit nyomattak, kevésnek bizonyult a négy védő - ellenünk!
amúgy másodszorra is csodás volt a meccs...
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2015.11.22. 16:44:23

Kép
KépKép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.11.22. 16:00:07

Ha netán az derülne ki, hogy a meccsbe belejátszott edzőbuktató szándék, az se von le semmit abból, hogy a középpályás játékunk mennyit fejlődött. Most állt össze ott az új csapatjátékunk - igaz, 4 emberrel.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.11.22. 14:59:31

Chino írta:Egy kicsit lehigggadva és újra nézve a meccset. Iszonyatosan boldog vagyok és nagyon jól játszott a csapat kiemelkedő egyéni teljesítményekkel.
DE. Én nem temetném ezt a Madridot 6 pont ide vagy oda. Azért vegyük fegyelembe, hogy még 26 (!) forduló hátravan, bármi lehetséges. Jöhet egy tavaszi formahanyatlás, ami tavaly ugyan pont fordítva volt, de a január, február rendre gyötrelmes szokott lenni. Azon kívül lesz még egy Clásicó, ami még messze van, ki tudja mi lesz addigra, lehet, hogy úgy összekapják magukat az úriemberek, hogy pár forduló alatt leolvad ez az előny. Ezt a tavalyi év megmutatta. Ősszel szárnyaltak, aztán tavasszal minden storno. Egy kicsit más a helyzet persze, mert nagyon szét van esve az a csapat, az utóbbi négy meccsüket figyelembe véve reálisan 1 vagy max. 2 pontot "érdemeltek volna. A sorsolás kb. ugyanolyan erős a bajnokságban, mondjuk ők mennek még a Villarrealhoz (mi meg Valenciaba), de ott van még az egész tavasz.
Csupán annyit mondanék, hogy korai még pezsgőt bontani és leírni őket, mert 100%, hogy ott lesznek a végelszámolásnál és még nagyon sok minden történhet.

Amellett, hiába vagyok nagyon boldog, voltak nálunk is hibák, szerintem nem most játszottuk a legjobb meccsünket, inkább volt pár ember aki a legjobbját hozta. (Ini, SR, Alves, Bravo) Nem vagyok egyáltalán elégedetlen, sőt, de azért maradjunk két lábbal a földön.
Így van, pezsgőt azért nem kell bontani. Nyertünk meg király, de túlzott jelentősége nincsen hiszen csak a 12-ik forduló volt.
És alapból úgy gondolom, hogy még erősebb a bajnokság mint valaha és lesznek itt bőven botlások. Örülni kell, mert voltak hátráltató tényezők eddig az évben, de sikerült hozni egy megfelelő szintet és 6 pont előny a jutalma, de alázattal kell ezt kezelni, mert nem hogy sok hanem rengeteg van hátra.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.11.22. 14:52:51

BBC (Benzema Bale Cristiano) played together 4 Clasicos, Barcelona won them all

Azért ez a trió összességében nagyon nagy csalódás. Én legalábbis többet vártam tőlük, amikor összeálltak.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.11.22. 14:51:47

Egy kicsit lehigggadva és újra nézve a meccset. Iszonyatosan boldog vagyok és nagyon jól játszott a csapat kiemelkedő egyéni teljesítményekkel.
DE. Én nem temetném ezt a Madridot 6 pont ide vagy oda. Azért vegyük fegyelembe, hogy még 26 (!) forduló hátravan, bármi lehetséges. Jöhet egy tavaszi formahanyatlás, ami tavaly ugyan pont fordítva volt, de a január, február rendre gyötrelmes szokott lenni. Azon kívül lesz még egy Clásicó, ami még messze van, ki tudja mi lesz addigra, lehet, hogy úgy összekapják magukat az úriemberek, hogy pár forduló alatt leolvad ez az előny. Ezt a tavalyi év megmutatta. Ősszel szárnyaltak, aztán tavasszal minden storno. Egy kicsit más a helyzet persze, mert nagyon szét van esve az a csapat, az utóbbi négy meccsüket figyelembe véve reálisan 1 vagy max. 2 pontot "érdemeltek volna. A sorsolás kb. ugyanolyan erős a bajnokságban, mondjuk ők mennek még a Villarrealhoz (mi meg Valenciaba), de ott van még az egész tavasz.
Csupán annyit mondanék, hogy korai még pezsgőt bontani és leírni őket, mert 100%, hogy ott lesznek a végelszámolásnál és még nagyon sok minden történhet.

Amellett, hiába vagyok nagyon boldog, voltak nálunk is hibák, szerintem nem most játszottuk a legjobb meccsünket, inkább volt pár ember aki a legjobbját hozta. (Ini, SR, Alves, Bravo) Nem vagyok egyáltalán elégedetlen, sőt, de azért maradjunk két lábbal a földön.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Chino 2015.11.22. 14:53:32-kor.
Forca Barca!!!!
petyka55
Jugador del Barça
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.05. 14:44:29

2015.11.22. 09:23:26

Ahogy lement az első 20 perc, egyből az az érzésem volt, hogy ez pont ugyanaz a taktika, mint amivel Mou az 5-0ás meccsen kiállt. Vonalban védekezni, klasszikus vkp nélkül, aztán várni hogy valakit kizárjanak és akkor ugrik bale,cr,kroos és mehet kontra. #-o
Ebben csak annyi volt a baj, hogy nem volt mozgás, se labdaszerzés, mi meg nem adtuk el a labdát. De, hogy nem látta Benitez a félidőben, hogy ideje lenni a középpályás letámadást erőltetni, amolyan minden mindegy alapon, szerintem sok mindent elárult róla.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.11.22. 09:17:14

Egy újabb stat:
Barcelona have now scored in 20 consecutive clasicos, all-time record (both teams) Previous: 19, Barcelona 1981-87
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2015.11.22. 09:11:06

mess2009 írta:
MessiNeymarSuarez írta:Félelmetes..Még mindig nem tudom elhinni.... :D

Ma délután épp megnéztem az 5-0-s mecset, ámulva-bámulva ahogy szoktam, és úgy voltam vele hogy bárcsak egy gyenge 0-1-re nyernénk,vagy akár döntetlen is jólenne.. :lol:


https://www.facebook.com/culedefcbarcel ... =2&theater" target="_blank


ZSENIÁLIS!!!!! =D>
csak annyit, hogy (többször is megnéztem!) Messi fel sem nézett!! úgy tolta oda - döbbenet!!
Én is jó párszor megnéztem, már előtte látta, hogy folyosó van és az megmaradt két ütemmel később is...:-)
" Lionel az után a futballista után kapta a nevét, aki szerintem minden idők legnagyobb játékosa, és az én példaképem. Remélem, úgy fog majd játszani, mint az apja, mert úgy, mint Messi lehetetlen." Antonio Cassano
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.11.22. 08:56:05

Ziccerük nem volt, de lehetőségeik azért akadtak még ha pl James lövése sem volt veszélyes. De volt mikor Bravo is táncolt a labda körül meg voltak beadások.
Kép
Kép
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.11.22. 08:37:36

MyShadow írta:Sajnos csak félszemmel tudtam követni a meccset, de több fontos momentumot + összefoglalót sikerült megtekintenem.

A Realnak is voltak helyzetei és védelmi hibáink is bőven, de ők sokkal jobban szét voltak esve.
Grat a fiúknak, jól és hatékonyan játszottak.
Mivel csak félszemmel figyelted, ezért kissé kijavítanálak. A Realnak nem voltak helyzetei 3-0 ig, amikortól kezdve a mieink fő célja már az volt h Messi és/vagy Pique gólt lőjenek. Ameddig számított nagyon stabilan állt a lábán a védelmünk. Addig a Realnak veszélyes lövése nem is volt. Az is látványos volt h ameddig számított, a mieink mennyivel többet futottak. A Barca egy passzolós csapat, ez azt is jelenti h a legtöbb rangadón az ellenfél pár km-el többet fut. Ehhez képest most a dominanciánk ellenére is a 60. percig kb 6-7 km-el többet futottunk a Realnál.
Maradjunk annyiban h a 3-0 a 60. percben inkább a Realnak volt kecsegtető, mert lehetett volna addigra 5-0 is nyugodtan helyzetek alapján.
Aztán már tőlünk senki se erőltette a dolgot, a Real pedig ment a becsületgólra, onnan jönnek a helyzetek.
A Fifa egy szégyen
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.11.22. 08:31:00

MessiNeymarSuarez írta:Félelmetes..Még mindig nem tudom elhinni.... :D

Ma délután épp megnéztem az 5-0-s mecset, ámulva-bámulva ahogy szoktam, és úgy voltam vele hogy bárcsak egy gyenge 0-1-re nyernénk,vagy akár döntetlen is jólenne.. :lol:


https://www.facebook.com/culedefcbarcel ... =2&theater" target="_blank


ZSENIÁLIS!!!!! =D>
csak annyit, hogy (többször is megnéztem!) Messi fel sem nézett!! úgy tolta oda - döbbenet!!
MyShadow
Jugador del Barça
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2013.08.25. 12:39:42

2015.11.22. 08:27:34

Sajnos csak félszemmel tudtam követni a meccset, de több fontos momentumot + összefoglalót sikerült megtekintenem.

A Realnak is voltak helyzetei és védelmi hibáink is bőven, de ők sokkal jobban szét voltak esve.
Grat a fiúknak, jól és hatékonyan játszottak.

A Real problémájához kicsit:
én abban látom a problémát, hogy nincs egy olyan kialakított koncepció, ami mellett mind az edző, mind a játékosok, de még a felső vezetés (Perez) is teljes mellszélességgel képes kiállni.
Nincsenek leosztva a szerepek, ill. le vannak, csak ez megmarad elméletben, a gyakorlat mást mutat. Amíg a gyeplő nem összpontosul egy szakavatott kézben, és mindig lesz vki/vkik, akik ezzel szemben dolgoznak, saját, önös akaratukat akarják érvényre juttatni, addig nem bírja el a csapat a széthúzást. És itt most nem a játékosok közöttire gondolok.
Ehhez persze bizalomra van szükség, sokszor megelőlegezettre, dehát normális esetben így vesznek fel egy edzőt, egy stábot, hogy meghallgatják a projekt megvalósítására kidolgozott koncepciót, majd értékelik, és amivel azonosulni tudnak és alkalmasnak is ítélik meg az edzőt, hogy végre is hajtsa ezt, akkor felveszik. Nem neveket, nem menedzser által futtatottat (milyen gyönyörű a magyar nyelv :wink: ).
És ezt hiányolom a madridnál. Vagy nem kell alkalmazni az edzőt, vagy oda kell állni mögé és eredményektől függetlenül támogatni, vele együtt dolgozni a célt szem előtt tartva.
Amíg 2 olyan vezető (esetleg több is) irányít, akik mind más elveket, koncepciót követnek, az a kezdeti eredményesség ellenére bukásra van ítélve, ma vagy holnap, esetleg jövőre, de el fognak bukni.

Ezért vagy szemlélet váltásra van szükség, vagy - ha ez nem megy - akkor azok lecserélésére akik ezt nem képesek elfogadni, szem előtt tartani egész idő alatt és eszerint meghozni minden döntésüket.

A realitás talaján maradva: mindig lesz, aki az egyéni érdekeit próbálja érvényesíteni, de redukálni kell a lehető legnagyobb mértékben ezek számát és hatását a csapatra.

Én remélem, hogy magukhoz térnek, egy csapat ugyanis csak akkor lehet jó, ha az ellenfelei, a leküzdendő akadályok is azok.

Szóval Hala Madrid, akarom mondani Visca el Barca!
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2015.11.22. 07:28:20

noname írta:Remélem Benitez annyit marad a Realnál mint SAF az MU-nál. Most szezon közbe nem fogják kirúgni. Saját nevelésű edző, ami kutyánk kölyke
A Real Madrid edzője Florentino Perez. Amíg ez így van,addig kuka az egész. Kell egy új elnök. Utána pedig el kell adni Ronaldot és Balet. Azután lehet gondolkozni azon,hogy maradjon-e Benitez vagy most jöjjön Zidane. És minden máson szép sorban. Nincs itt semmi új baj,csak továbbra is fennáll az a helyzet,miszerint Flo papa azt hiszi,hogy ez a Fifa manager.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2015.11.22. 01:33:19

Pavel írta:Egy pár gondolat a mai meccshez.
1. Én nem sajnálom a madridistákat. :twisted:
2. Rafa maradj velünk ebben az évben. :mrgreen:
3. Amikor utoljára vertük néggyel a madridot Madridban. Tripláztunk. [-o<
+1. Amikor utoljára tapsoltak egy Barcásnak Madridban, akkor megvolt a dupla. :D
Amikor Munir utoljára gólt lőtt, tavaly augusztus volt :(
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2015.11.22. 01:08:00

Egy pár gondolat a mai meccshez.
1. Én nem sajnálom a madridistákat. :twisted:
2. Rafa maradj velünk ebben az évben. :mrgreen:
3. Amikor utoljára vertük néggyel a madridot Madridban. Tripláztunk. [-o<
+1. Amikor utoljára tapsoltak egy Barcásnak Madridban, akkor megvolt a dupla. :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.11.22. 01:01:27

Nero. írta:Kicsit sajnalom a madridistakat amugy. Gyakorlatilag mar nem tudnak jonni semmilyen kifogassal. A mai tortenelmi eredmenyt Messi nelkul ertuk el, es meg mindig hozunk a La Masiabol arcokat (Roberto, Munir). Ahogy odaat olvasom, teljesen maguk alatt vannak. Meg is ertem oket, ha anno nincs az a franya Ramos szoglet a 985645645. percben, akkor elmondhatnank hogy az elmult 10 evuk egy nagy nagy nulla.
Én is sajnálom őket, de Madridban egy gond van, nincs szisztematikus munka és koncepció. Egyszer volt Mourinho alatt, őt meg megfúrta pár játékos. Az hogy nyertek egy BL-t az nálam nem szint. Tehetségben ott vannak, 1-1 meccsre kilehet úgy futni hogy na akkor hajrá és nyernek, továbbjutnak (nem hiába hányszor volt olyan, hogy nyert pl valaki úgy BL-t, hogy közben köze nem volt a hazája bajnoki címéhez) de az igazi szintfelmérő a bajnokság és azt utoljára Mourinhoval jött össze. Három tényezős nálam a siker. Edző-elnök-játékos. Ha mindenki csinálja a dolgát akkor van eredmény is. Madridban pedig egész egyszerűen nincs meg ez a kohézió, mint nálunk (Cruyff lefektette a szakmai alapokat azt követjük pl). Nem RM szint, meg ez nem RM futball. Példák, hogy nem a közönséggel kell foglalkozni és ha csinálja mindenki a dolgát siker van. Pep úgy kezdte kirakta az általa renitensnek vélt embereket, Lucho többek között a sokak által nem Barca szintű Mathieuért harcolt egy egész nyáron keresztül és megkapta. Pep vígan használja Xabi Alonsot aki már nem RM szint....bullshit az egész. Egy elnöknek a financiális dolgokat kell kialakítania, s kiválasztani a szakmai munkáért felelős személyeket, de onnantól slussz passz. Ő nem szurkoló meg miegymás, hanem elnök. Többek között pl ezért nem szerettem Laportat se, mert olyan nincs hogy megvesz egy Henryt mert neki a kedvence (Vagy hozta Zlatant válaszolva Ronaldo igazolására...). Na de ez más téma. És maradnak a játékosok akiknek tudni kell a feladatot és azt végrehajtani. A RM-ban vannak kiváló focisták, de klasszikus példája annak hogy nem csapat. Itt van a szerencsétlen Benitez, de őt se hagyják dolgozni. Egy ember volt az utóbbi időben aki ott rendet tett, mert olyan egoista barom hogy mindenkivel szembeszállt és ez Mourinho volt. Volt egy koncepciójuk, ahhoz kerestek játékosokat, jöttek a sikerek, az elnök meg nem mert neki beszólni. De amíg az van, hogy nincs teljes elkötelezettség egy edző felé mind a játékosok oldaláról mind az elnök oldaláról, s nem mindenki a saját portáját söprögeti, addig csak tehetségből nem lehet sikert elérni. Nálunk se volt mindig kolbászból a kerítés, de pl Lucho-Messi vitában (ha volt ilyen egyáltalán? ) is mondtam, hogy ha egy játékos többnek gondolja magát mint ami, akkor cseszhetjük. A játékosnak kuss a neve és a foglalkozása az hogy megcsinálja amit kérnek tőle, Xavi kellett hozzá hogy elsimítsa a dolgokat és miután mindenki azzal foglalkozott ami a dolga, lám Messi élete egyik legjobb tavaszát hozta és eredmények is voltak. RM-nek is elölről kell kezdenie majd lassan mindent, mert Ronaldo megy kifelé és a kérdés, hogy milyen útra térnek rá, ha továbbra is valamiféle ideologizált világban élnek, hogy RM-nek ezt meg ezt kell játszani meg itt a legértékesebb játékosok vannak akkor 1-2 eredmény kijöhet, de hosszútávon szisztematikus munka nélkül nincs eredmény.


Mourinho se volt szent és a végére voltak gondjai, de pl ő már rég kitette volna Casillast a csapatból, ami szült egy feszültséget az öltözőben, de lsd pl nálunk meg Lucho kitette Xavit. Ezek a különbségek, hogy nem azt csinálják a játékosok, edzők, elnökök Madridban ami a feladatuk, de köszönjük szépen. :D

Én Benitezt egyáltalán nem tartom rossz edzőnek, mert láttam tőle idén olyan dolgokat, hogy rendbe tett pár dolgot Madridban, de úgy érzem megvan kötve a keze így meg nem lehet. Jöhet bárki, ha egy RM-nak "derogál" Casemirot vagy Lucast játszatni, akkor nincs miről beszélni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2015.11.22. 01:19:51-kor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2015.11.22. 00:56:03

Egyértelmű hogy nem való oda a pincér, de ezt sejteni lehetett már nyáron is. Igazából Perez hibát hibára halmozott, az egyik Ancelotti elengedése volt. Vele volt egy stílusa a Realnak, volt rendszer, filozófia, lélek. Nem volt tökéletes ő sem, tavaly tavasszal látványosan szétesett a csapat, de közel sem volt katasztrofális, az Atleti elleni égést kivéve. Ha hagyják dolgozni, biztosan lettek volna sikeres évei a csapatnak, mert az alap nem volt rossz. De hát Perez nem normális, ezt tudtuk eddig is. Idehozott egy olyan embert, aki szinte az összes létező nagycsapat kispadján megbukott már. A játékosok nem tisztelik, szemben azzal, hogy Carlo mellett egyértelműen kiálltak.

A másik hatalmas hibája a BL győztes csapat szétszedése volt. Alonso eladása nem volt akkora probléma, az viszont igen, hogy senki sem érkezett a pótlására, aki bejátszotta volna azt a szerepkört. Ma sem volt védekező középpályása a Realnak, de nem is lett volna a keretben senki aki alkalmas oda, ekkora csapatba. Casemiro-t nem nevezném annak a szintnek, az, hogy a Real legjobbjai között volt eddig szerintem nagyrészt abból fakad, hogy nem ő maga kulcs, hanem konkrétan a posztja, amit játszik. Nincs riválisa, így ő kap lehetőséget, de sokkal jobb alternatívák is lennének arra a posztra, ha nem Béleket vennének 100 milliókért. Aztán persze Khedirát is eladták, így végképp nem maradt értelmes ember arra a posztra.

Di María eladása viszont végzetes volt, ugyan helyette érkezett James, de ő azért más típusú játékos kicsit, nem képes annyira megbontani a védelmet egymaga, mint Mariska tudta. Emellé még a decimás évben az argentin embertelent is melózott minden meccsen, egyértelműen alul volt értékelve, és méltánytalanul üldözték el.

Ezzel szemben egy értelmes csapatépítés helyett a galaktikus éra 2.0 van folyamatban, ész nélküli sztárigazolásokkal, lélek nélküli zsoldosokkal. Ma is 11 nagy nevű mez volt kint a pályán, de valódi csapat az nem.

Amíg Perez ott van, ez nem is fog változni, de lehet, hogy soha sem. Ebbe a klubba ez a szemlélet genetikailag kódolva van, úgy tűnik. Néhányszor kivételt tettek, gondolok itt a Mourinho korszakra, vagy a rövid Calderon érára, de akkor is előbb vagy utóbb véget vetettek nekik, hiába voltak sikeresek. "Nem illettek a klub imázsához".
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.11.22. 00:20:37

Remélem Benitez annyit marad a Realnál mint SAF az MU-nál. Most szezon közbe nem fogják kirúgni. Saját nevelésű edző, ami kutyánk kölyke, ki kell vele húzzák szezon végéig.

Mikor kinevezték Benitezt pont beszélgettem egy Real szurkolóval. Az én véleményem az volt h Benitez a tökéletes választás a Barca számára. Mit vár a szezontól? Válasz:
"Remélem az első 6 meccsen kikap a Real és kirakják Benitezt, akkor legalább a szezon maradékát menteni lehet."

Amúgy bírom Benitez nyilatkozatát. A rutinos játékosokat akartuk játszatni. Jah, ezért kezdett Danilo meg James :lol: . :lol: :lol:
nem lenne okosabb egy "no comment" válasz, mintsem h nyilvánosan hülyét csináljon magából?!
A Fifa egy szégyen
Válasz küldése