Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2017.05.16. 20:21:32

LG írta:
daffy írta:
Magyarázkodni meg a vesztesek szoktak,de a győzelmet nem kell,a vereséget nem lehet.
Elég nagy közhely, és én nem is tartom igaznak. Vannak meccsek, melyekről még évek, évtizedek elteltével is viták mennek, nem alaptalanul. Én pl. szurkolóként nem tudok ugyanúgy örülni egy ilyen győzelemnek, mint egy tiszta küzdelemben megnyert meccsnek, és egy ilyen vereséget is jóval nehezebb megemészteni.
Embere válogatja. Engem nem érdekel. Azt tudjuk,hogy ki nyerte a bl-t 10 éve,de azt nem tudom felidézni,hogy hogy születtek a gólok. A történelmen úgysem lehet változtatni és olyanon pörögni,ami már megtörtént és lezárult,nagyon butaságnak tartom. De ha ez esik jól,hogy havonta ugyanazokat a köröket futják itt és ott is,akkor egészség. Óvodás dolog szerintem a másikra mutogatni vicsorogva és bizonygatni,hogy de a másik csapat a ganébb,a szerencsésebb,stb. Mind egyforma. Ha nem lenne,nem ezen a szinten lenne.
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2017.05.16. 20:03:18

Zolee23 írta: Nekem eszembe nem jutna a rivális oldalra regisztrálni. Főleg hogy a többség provokálni jön/megy át. Én egy Barca fórumon értelmes Barca drukkerekkel vitatkoznék szívesen.

De lehet hogy kevés a szabadidőm.
Ez mondjuk még mindig nem változtat azon a tényen, hogy a topic neve Barca vs. Real....
Én szívesen olvasom azok véleményét is, akik kicsit más szemszögből világítanak rá adott szituációkra. Persze van köztük bőven, aki csak hangulatkeltés céljából ír, de olyanból el vagyunk eresztve mi is. Lehet szelektálni vagy kerülni olyan topicokat, amik nincsenek az ember ínyére.
Zolee23
Capitá del Barça
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2009.08.17. 22:27:25
Tartózkodási hely: Budapest

2017.05.16. 19:51:51

recrea írta: Mi ebben számodra a vicces?

Én sokkal szívesebben vitatkoznék értelmes Real drukkerekkel itt, mint néhány Barcás bezzegezését, sírás-rívását vagy szidását olvassam.

Mihu, azzal, h itt bizonygatod, h mennyit tévedtek ellenünk kb az jön le, h érzed Te is, h valamai nem stimmelt azért azokon a meccseken.

Amúgy 2006-ban Shevcsenko tök szabályos góljára gondoltam.
Nekem eszembe nem jutna a rivális oldalra regisztrálni. Főleg hogy a többség provokálni jön/megy át. Én egy Barca fórumon értelmes Barca drukkerekkel vitatkoznék szívesen.

De lehet hogy kevés a szabadidőm.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2017.05.16. 19:42:30

recrea írta: Amúgy 2006-ban Shevcsenko tök szabályos góljára gondoltam.
Az pedig nem jó példa. Az egy idegenbeli 1:0-ás győzelem után max csak meccsnullt jelentett volna, ráadásul volt még hátra bőven a meccsből, nyerhettünk volna simán. Akkora tolásnak azt messze nem gondolnám.
Rivaldo-A Legnagyobb.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21125
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.05.16. 19:31:40

daffy írta:
Magyarázkodni meg a vesztesek szoktak,de a győzelmet nem kell,a vereséget nem lehet.
Elég nagy közhely, és én nem is tartom igaznak. Vannak meccsek, melyekről még évek, évtizedek elteltével is viták mennek, nem alaptalanul. Én pl. szurkolóként nem tudok ugyanúgy örülni egy ilyen győzelemnek, mint egy tiszta küzdelemben megnyert meccsnek, és egy ilyen vereséget is jóval nehezebb megemészteni.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2017.05.16. 18:35:22

recrea írta: Mihu, azzal, h itt bizonygatod, h mennyit tévedtek ellenünk kb az jön le, h érzed Te is, h valamai nem stimmelt azért azokon a meccseken.

Amúgy 2006-ban Shevcsenko tök szabályos góljára gondoltam.
De ki mondja, hogy azok az ítéletek, amikről beszél itt mindenki 8 éve, azok nem voltak hibás ítéletek? Aki azt mondja, hogy pl. Piqué kezezése a Chelsea ellen nem volt tizi, az teljesen vak. De szerintem egyébként ilyen ember nincs a földön.

De úgy írtad, hogy legyünk csendben, mert toltak rajtunk. Toltak, de előtte azért jócskán vissza is húztak. Nem azért nyertünk BL-eket, mert segítettek a bírók, ugyanis legalább annyit, ha nem többet vissza is húztak rajtunk ugyanezeken a párharcokon.

Mindezeket figyelembe véve én nyugodtan bírózok, mikor egy csapatot sokkal nagyobb mértékben segítenek a bírói tévedések, mint amennyit elszenvedtek...
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10104
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.05.16. 17:59:12

visca el barca írta:
PCsabi írta:Állítólag James megy a ManUnited-be nyáron.
nem is ez az érdekes, hanem az, hogy majd 100000 millióé' fogják eladni....
Ebben igazán fejlődhetnénk.

Ha mi olcsón adunk el akkor meg van magyarázva hogy azért mert ha itt nem jött be akkor stbstb...Pedig voltak rá példák hogy eladtuk és megbántuk.

Míg Perezék sorra áron felül képesek eladni, vagy legalábbis piaci áron.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.05.16. 17:44:25

Én mondjuk nem egészen értem, Pogbával így mi lesz? 433-ban James nem jó, 4231-ben meg Pogba nem olyan jó hátul. Kicsit felesleges igazolásnak érzem én, bár az igaz, hogy ha össze tudja rakni José a csapatát így is, akkor komolyan erősödhetnek, mert Jamesben durván benne vannak a gólpontok, pont olyan kategória, aki hiányzik szerintem a MU-ból.

Viszont ezek után nekem senki ne magyarázza meg, hogy mi azért adunk olcsón, mert csak leselejtezett játékosok mennek el tőlünk. James epizódszereplő a Madridban, aztán 100 körül igazol el? Hagyjuk már.. :D
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2017.05.16. 17:31:03

PCsabi írta:Állítólag James megy a ManUnited-be nyáron.
Nagyon is jó helyen lesz ott szerintem. Itt mindhárom résztvevő nyerhet. Bale mehetne vele kézen fogva.

Magyarázkodni meg a vesztesek szoktak,de a győzelmet nem kell,a vereséget nem lehet.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.05.16. 17:29:54

PCsabi írta:Állítólag James megy a ManUnited-be nyáron.
nem is ez az érdekes, hanem az, hogy majd 100000 millióé' fogják eladni....
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2017.05.16. 17:24:48

Állítólag James megy a ManUnited-be nyáron.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.05.16. 17:15:46

Mihu, azzal, h itt bizonygatod, h mennyit tévedtek ellenünk kb az jön le, h érzed Te is, h valamai nem stimmelt azért azokon a meccseken.
Överbös esetet kivéve, ha az említett meccseken kiesünk, pont ezek kerültek volna terítékre szerintem, amiket Mihu írt, mindig a győztes javára ítélt hibák maradnak fent, ahogy most is a Madridnál.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.05.16. 17:04:35

Zolee23 írta:Van abban valami megmosolyogtató hogy Barca fórumon Real szurkolókkal kell vitatkozni, magyarázkodni.
Mi ebben számodra a vicces?

Én sokkal szívesebben vitatkoznék értelmes Real drukkerekkel itt, mint néhány Barcás bezzegezését, sírás-rívását vagy szidását olvassam.

Mihu, azzal, h itt bizonygatod, h mennyit tévedtek ellenünk kb az jön le, h érzed Te is, h valamai nem stimmelt azért azokon a meccseken.

Amúgy 2006-ban Shevcsenko tök szabályos góljára gondoltam.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.05.16. 16:47:40

Bob_Marley írta:Malaga majd szépen leikszel a RM-dal és nem lesz gyanús. :)
Ha nyernek holnap, akkor szerintem is leikszelnek az utolsó fordulóban, aztán kussol mindenki. :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.05.16. 16:39:01

Malaga majd szépen leikszel a RM-dal és nem lesz gyanús. :)
Kép
Kép
Kép
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2017.05.16. 16:21:54

Zolee23 írta:Van abban valami megmosolyogtató hogy Barca fórumon Real szurkolókkal kell vitatkozni, magyarázkodni.
ehhez annak is köze lehet, hogy a topic nevében benne van a Real :D
Kép
Zolee23
Capitá del Barça
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2009.08.17. 22:27:25
Tartózkodási hely: Budapest

2017.05.16. 15:47:01

Van abban valami megmosolyogtató hogy Barca fórumon Real szurkolókkal kell vitatkozni, magyarázkodni.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2017.05.16. 14:21:07

ferninho írta:
Mihu írta:
Ezeket nem említi senki, csak azt, hogy minket betoltak a döntőkbe.
Na mert a kamu Bayern 11est, Vidal szándékos könyököst meg az öngól előtti lest hol említik?
Ehelyett csak az megy, hogy Casemirót ki kellett volna állítani meg a lesgólok, az hogy előtte mik voltak lényegtelen.
Vagy pl Griezmann szabálytalan 11es gólja, amivel visszajöttek a meccsbe.
Ez ilyen, el kell fogadni.
Aki nyer, annak fel vannak ezek hozva, a többi el van felejtve.
Amiket itt linkelgetsz már 99%ban el van felejtve mind, csak az marad meg az emberekben, amit szeretnének, hogy megmaradjon. Ezzel a Real-Bayernnel is ez lesz majd a helyzet.


Övrebo Övrebo fog maradni, Kassai Kassai csinálhat bármit az ember, én tudom mi hogy történt, ti is tudjátok mi hogy történt, aki meg akar úgyis beleköt bármibe
Csak tudod ez a mostani helyzet már nem ok, hanem okozat. 8 éve hallgatjuk ezeket a bírói döntéseket, és ti csak és kizárólag ennek tudjátok be, hogy BL-eket nyertünk. Ha nálunk sem voltak megjegyezve, hogy előtte minket szívattak le a bírók, akkor engedtessék már meg, hogy nálatok is el legyenek felejtve...

Egyébként meg Griezmann szabálytalan tizi gólját felhozni több, mint vicces és ez is annyira elvakultságra utal...Ha nincs az a kép, amin nem elég, hogy kikockázták, még ki is nagyították 5x-ösre a lábát, akkor a kutya nem veszi észre, hogy ott a jobbossal is hozzá ért...Azért az ilyeneket ne hozzuk már fel bírói tévedésként, mert több, mint vicces... Azt ember nem láthatta élőben.

Továbbá Vidal jogtalan tizijét is kár felhozni, mert nem ment be, tehát semmiféle hatása nem volt a meccsre azon kívül, hogy elment vele 2 perc...

A Bayern kamutizi meg, ha már Griezmannál felhozható volt, akkor itt miért ne: a hátsó kamerából való lassításon látszik, hogy hozzáért a bal lábfejéhez, belépett elé, a lábfeje picit meg is bicsaklik.

Úgyhogy maradjunk annyiban, hogy ami a ti károtokra történt, és hatással volt a meccs további alakulására, az mindössze az, hogy Vidalt már rég le kellett volna zavarni, még az első félidőben, amikor a sors furcsa fintorának köszönhetően pont Casemironak vert oda egy hatalmasat; illetve az öngól előtti szitu, de az meg szintén az ember legyen a talpán kategória...kikockázva látszik, hogy talán egy 10-20 centivel előrébb van, de aki ezt ott megmondja...annak gratulálok.
Kép
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2017.05.16. 13:45:35

Mihu írta:
Ezeket nem említi senki, csak azt, hogy minket betoltak a döntőkbe.
Na mert a kamu Bayern 11est, Vidal szándékos könyököst meg az öngól előtti lest hol említik?
Ehelyett csak az megy, hogy Casemirót ki kellett volna állítani meg a lesgólok, az hogy előtte mik voltak lényegtelen.
Vagy pl Griezmann szabálytalan 11es gólja, amivel visszajöttek a meccsbe.
Ez ilyen, el kell fogadni.
Aki nyer, annak fel vannak ezek hozva, a többi el van felejtve.
Amiket itt linkelgetsz már 99%ban el van felejtve mind, csak az marad meg az emberekben, amit szeretnének, hogy megmaradjon. Ezzel a Real-Bayernnel is ez lesz majd a helyzet.


Övrebo Övrebo fog maradni, Kassai Kassai csinálhat bármit az ember, én tudom mi hogy történt, ti is tudjátok mi hogy történt, aki meg akar úgyis beleköt bármibe
madridista
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2017.05.16. 13:32:33

recrea írta:
Vakmacska írta:Számomra nem az fáj, hogy megnyerik a BL-t. Valahogy vegyes érzés ez. Tulajdonképpen az AHOGY-on van a hangsúly. Ha tavaly nem nyertek volna (ott is besegített ugye a lesgól), meg most a BM elleni továbbjutás...szerintem sokaknak ez fáj, vagy birizgálja a csőrét, miközben mi még mindig kapjuk az övrebőzést, meg a tv-ben a szakértők azóta is a PSG visszavágóval vannak elfoglalva, hogy minket hogy tolt a bíró. a kettőből egyet megérdemel a Real, szó se róla, de így a kettőt szerintem nem.
A bajnokság meg más tészta, azt mi szúrtuk el, hála a túlrotált csapatnak.
Én őszintén úgy gondolom, h szépen csendben meghúzhatjuk magunkat a bírózás terén, mert a négyből három BL győzelmünknél is meg lettünk általuk segítve, de legalábbis elég sok kétes eset merült fel.
Jaj ne már légyszi, legalább egy Barcás ne...

Ha jól gondolom azt a 3-at, akkor azok a következők:

:arrow: Del Horno piros 2006-ban:
- Maradjunk annyiban, hogy a spanyolnak már rég nem kellett volna pályán lenni, ezért: https://www.youtube.com/watch?v=KrlR1JrN8qA" target="_blank

:arrow: Chelsea elleni visszavágó 2009-ben:
- Első meccsen nem adtak meg egy teljesen jogos tizenegyest ezért: https://youtu.be/hYMsejCmp-M?t=39s" target="_blank
- Ballack sárgával a zsebében simán visszarántotta Iniestát, egyértelmű második sárga.
- Eto'o-t indították a félpályánál, az egész térfél az övé volt, sehol egy angol, 1v1-ben vihette volna a kapusra, a védő mögül indult legalább fél méterrel, de visszafújták les miatt. A partjelző ráadásul még jól is helyezkedett, tehát óriási tévedés.
- Visszavágón 5. percben Ballack kézzel ért a labdához a 16-oson belül. Véleményes, de adható tizi lett volna.

:arrow: van Persie piros 2011-ben:
- Az első meccsen 1-0nál elvettek tőlünk egy teljesen szabályos gólt.
- A második meccsen nem adtak meg egy teljesen jogos tizenegyest ezért: https://youtu.be/obHxKhWJGeo?t=2m37s" target="_blank .


Ezek mind-mind olyan ítéletek, amelyek a javunkra történt tévedések előtt történtek, vagy azon a meccsen, vagy még az odavágón.

Ezeket nem említi senki, csak azt, hogy minket betoltak a döntőkbe.
Kép
thalasz
Barça C
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2010.12.13. 08:26:27
Tartózkodási hely: Budapest XI.

2017.05.16. 13:31:58

"...négyből három BL győzelmünknél is meg lettünk általuk segítve, de legalábbis elég sok kétes eset merült fel."

Ha ezt úgy írtad volna, hogy "négyből három BL győzelmeteknél is meg lettetek segítve..., etc. elfogadnám vitaalapnak.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.05.16. 12:56:27

Vakmacska írta:Számomra nem az fáj, hogy megnyerik a BL-t. Valahogy vegyes érzés ez. Tulajdonképpen az AHOGY-on van a hangsúly. Ha tavaly nem nyertek volna (ott is besegített ugye a lesgól), meg most a BM elleni továbbjutás...szerintem sokaknak ez fáj, vagy birizgálja a csőrét, miközben mi még mindig kapjuk az övrebőzést, meg a tv-ben a szakértők azóta is a PSG visszavágóval vannak elfoglalva, hogy minket hogy tolt a bíró. a kettőből egyet megérdemel a Real, szó se róla, de így a kettőt szerintem nem.
A bajnokság meg más tészta, azt mi szúrtuk el, hála a túlrotált csapatnak.
Én őszintén úgy gondolom, h szépen csendben meghúzhatjuk magunkat a bírózás terén, mert a négyből három BL győzelmünknél is meg lettünk általuk segítve, de legalábbis elég sok kétes eset merült fel.
Motaro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2012.10.05. 12:08:07

2017.05.16. 12:27:54

Vakmacska írta:
A bajnokság meg más tészta, azt mi szúrtuk el, hála a túlrotált csapatnak.
Egyetértek. Ha nem bohóckodjuk el a kötelezőket, sima lett volna. Az ATMA-Real-Sevilla trió ellen parádés lett a mérleg ebben a bajnokságban, cserébe Alavésekkel, Deporokkal, Betisekkel bakizunk. Ez a bosszantó.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2017.05.16. 12:13:12

Számomra nem az fáj, hogy megnyerik a BL-t. Valahogy vegyes érzés ez. Tulajdonképpen az AHOGY-on van a hangsúly. Ha tavaly nem nyertek volna (ott is besegített ugye a lesgól), meg most a BM elleni továbbjutás...szerintem sokaknak ez fáj, vagy birizgálja a csőrét, miközben mi még mindig kapjuk az övrebőzést, meg a tv-ben a szakértők azóta is a PSG visszavágóval vannak elfoglalva, hogy minket hogy tolt a bíró. a kettőből egyet megérdemel a Real, szó se róla, de így a kettőt szerintem nem.
A bajnokság meg más tészta, azt mi szúrtuk el, hála a túlrotált csapatnak.
Motaro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2012.10.05. 12:08:07

2017.05.16. 11:40:38

Kiváncsi leszek, hogy a mindig parádézó Kameni most mennyit vetődik árnyékra :-)
Válasz küldése