Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.05.27. 11:34:52

JanPieterzoon írta:Anno, amikor mi értünk oda sokszor a végén, mindig furcsán néztem a megkeseredett ellendrukkerekre, akik minden létező kifogást kitaláltak, Övrebötől kezdve, Uefalonán át, unalmas tikitakáig. Hihetetlen, hogy a Barca drukkerek is le tudnak süllyedni erre a szánalmas szintre :(

Win like a man, loose like man, a sport ezt megtanítja az embereknek, sajnos itt úgy tűnik sokan csak a tévéből ismerik a sportokat :(

Grat a Realnak, háromszor egymás után nyerni nagyon szép teljesítmény! Remélem jövőre mi leszünk azok, akik megállítjuk őket ;)
Szerintem meg jogosak voltak azok a hangok annak idején, akkor volt nem egy olyan meccsünk, ahol nagy mákunk volt, vagy jól jöttünk ki a játékvezetői tévedésekből.

De ezek mind eltörpülnek a Real elmúlt évei mellett. 20 éve nézek focit, de ilyet még nem láttam. 1 BL döntőben lesérül az ellenfél legjobbja, a kapus meg 2 brutálisan hatalmasat potyázik... és ez csak legutolsó meccsük. :roll: Szép teljesítmény? Nekem az nem itt kezdődik. A Liverpool teljesített szépen, amíg Salah le nem sérült, meg a Bayern München az elődöntőben, meg a Juventus a visszavágón. Ezek a majmok az ellenfél és játékvezető hibáiból élnek, meg mákból, e mellé rendszeresen nézhetjük a gusztustalan megmozdulásokat Ramostól, néha másik is felnőnek hozzá. Ha neked ez szép teljesítmény, akkor gratulálj és tapsolj nekik. Én nem tudok, és nem azért mert ők a nagy rivális, ha bármelyik más csapat érne el így sikereket, ugyanúgy gyomorforgatónak tartanám. Pl. a 99-es BL döntő elég volt nekem, hogy évekre meggyűlöljem a MU-t, a 2000-es EB elődöntő pedig az olaszokat ásta el nálam. De azok is csak 1-1 meccs voltak, ezeknek meg hány ilyen volt az elmúlt években? :evil:
Motaro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2012.10.05. 12:08:07

2018.05.27. 11:05:04

JanPieterzoon írta:
Win like a man, loose like man, a sport ezt megtanítja az embereknek, sajnos itt úgy tűnik sokan csak a tévéből ismerik a sportokat :(
Értem, hogy hitelesebbnek tűnik, ha idegen nyelven idézgetsz, de akkor figyelj oda hogy is írják igazából...
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2018.05.27. 11:03:45

csababarca írta:Annak örülök, hogy Cé megint vakon volt mint a tavalyin kívül minden döntőjében. Momentum és említés nélkül, ha lejött volna a pályáról kutya nem vette volna észre.
Csapata leggyengébbje volt ismét, csak most nem jött a 90 pluszos kamugól hogy mennybe menjen.
Tiszta ideg is volt miatta.
De aztán csak megoldotta, hogy mindenki róla beszéljen ezzel a sejtelmes nyilatkozatával. Hihetetlen a pali.

Viszont amit Ramos leművelt, és még 1 sárgát sem kapott az felháborító. Nem a Salah esetről beszélek, mert az benne van a fociban. De hogy a Liverpool kapusát izomból fejen könyökölte teljesen szándékosan (és még Hajdú B. is ilyet mondott, hogy a csávó a kapufának futott neki :mrgreen: ), meg utána egy másik szituban eladta a nagy halált, egyszerűen felfordul a csávótól a gyomrom.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Sanama 2018.05.27. 11:08:38-kor.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.27. 11:03:00

Gonosz az internet népe.

Szerencsétlen volt ez a Karius, a potyái előtt bemutatott pár nagy védést. Ha azok bementek volna, senki sem hibáztatta volna a gyereket, és akkor a Real sem erőlködött volna a további gólokért, és így a kapitális hibái is elmaradhattak volna.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.05.27. 10:35:30

Annak örülök, hogy Cé megint vakon volt mint a tavalyin kívül minden döntőjében. Momentum és említés nélkül, ha lejött volna a pályáról kutya nem vette volna észre.
Csapata leggyengébbje volt ismét, csak most nem jött a 90 pluszos kamugól hogy mennybe menjen.

Ennyit kívántam tegnap, teljesült is.

Karius meg szégyen, ezek nem hibák, nem is tudom minek nevezzem.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
JanPieterzoon
Jugador del Barça
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2009.02.01. 00:01:49

2018.05.27. 10:31:54

Anno, amikor mi értünk oda sokszor a végén, mindig furcsán néztem a megkeseredett ellendrukkerekre, akik minden létező kifogást kitaláltak, Övrebötől kezdve, Uefalonán át, unalmas tikitakáig. Hihetetlen, hogy a Barca drukkerek is le tudnak süllyedni erre a szánalmas szintre :(

Win like a man, loose like man, a sport ezt megtanítja az embereknek, sajnos itt úgy tűnik sokan csak a tévéből ismerik a sportokat :(

Grat a Realnak, háromszor egymás után nyerni nagyon szép teljesítmény! Remélem jövőre mi leszünk azok, akik megállítjuk őket ;)
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2018.05.27. 09:36:39

https://www.instagram.com/p/BjQk6uVgoq_/" target="_blank

A példakép. És ezeket folyamatosan megússza, mindenféle szankció nélkül. De Sergi Robertonak kijárt a 4 meccs.

Azért örülök nekünk nem ilyen csapatkapitányaink voltak/vannak.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
BFC
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 383
Csatlakozott: 2014.07.15. 17:55:16

2018.05.27. 09:23:18

Ahogy az előttem szólok egy része, én is szeretnék gratulálni a Real Madridnak bár mindkét félidő első felét a Liverpoolnak adnám, viszont a félidő második részére elfogytak. De ettől függetlenül a Madrid jól játszott és megérdemelten nyert. Gareth Bale első góljára pedig szerintem szavak nincsenek, egyszerűen gyönyörű volt. =D>
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.05.27. 08:44:25

Gratulálok Real Madrid! Igazi férfimunka volt! Nem gondoltam januárban, ahogy a dolgok álltak, hogy megnyeritek. Amikor a döntőben voltatok persze már tudtam.

Talán kicsit a Barcelonának is köszönhetitek a sikert, Coutinho éppen a Liverpoolból jött, plusz profi módon kiestünk a BL-ből, így elmaradt az összecsapás.

Na, a győzelmet nem kell megmagyarázni, főleg zsinórban a harmadikat. Szép volt Fiuk!
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2018.05.27. 08:31:36

Gratulálni kell a Madridnak, felesleges okokat v bármit keresni. Ne süllyedjen le senki az ő szurkolóik szintjére. Mikor Pep-el nyertünk 2x v Lucho-val nekik mindig volt vmi kifogásuk, meg magyarázatuk. Győzelmet sosem kell magyarázni, pláne 3x egymás után.
Ronaldo-n mosolygok csak. Ha neki nem megy a játék, azonnal kijátssza a "távozok" kártyát. Eddig ősszel emlékezett könnyes szemekkel a Unitedes időszakára, most nem volt komoly tényező sem az elődöntőkben, sem a döntőben, nem róla szól minden. Rögtön múltidőben beszél a Real-ról. Addig se arról cikkeznek, hogy már csak évi 1-2 hónapra tudja felszívni magát.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.05.27. 08:16:28

nekem nem kell Pulyol ahhoz, hogy egy logikus értékrend alapján tudjam: a BL. trófea értékesebb.
de mint mindent a világon ezt is lehet csűrni csavarni....mert ugye aki a Ligát tenné első helyre, annak azt kell magyarázni, hogy miért nem vertük simán az európai elitet is?! aki a BL.t annak meg azt illene magyarázni, hogy ha olyan elitverő a gárdája, akkor miért x-edik a Ligában?!
én tehát jobb híján örülök a két kupánknak, elkeserít hogy kizuhantunk a BL.-ből viszont ahogy már írtam, vígaszt lelek abban, hogy Roncika beégett a döntőben, hogy mi azért a fészkükbe.....tunk, a harc pedig folytatódhat egy újabb idényben.
most már arccal Messi felé legalább neki sikerüljön!
La Duodecima
Barça C
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2017.04.20. 11:39:09

2018.05.27. 04:22:54

Bestbarca írta: Liga szarni rá,lelötyögjük, majd ott a bl abból lesz pénz siker matketing. Ennyi.
Tavaly is megnyerte a real a ligát. Idén is meg akarta, csak az ősz el lett szúrva, onnantól kezdve meg már csak a bl számított.
Bestbarca írta: Mellette kb 5-6 éve azt érzem hogy nem tiszta s bl. Karius hibái hát nem tudom ilyet nem láttam kb 20 ébe egy bl döntöben se. Így vagy úgy mocskos lett a foci, csak a pénz és sok a pénz. Túl sok. Ahol pedig túlsok ott semmi nem tiszta az fix.
Miért ne lenne tiszta?
Leginkább a sorsolást lehetne szerintem elcsalni, de akkor meg a realnak nem ilyen ága lett volna. Kariusról eddig is tudvalevő volt, hogy nagyon nem top kapus, kijöttek a hibái még jobban a tét miatt, ennyi. Kétlem hogy bárki lefizette volna vagy bármi ilyesmi. Abból túl nagy botrány lenne ha kitudódna.
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2018.05.27. 03:51:33

Zidane és Flörika az ötletet az LE féle Barcáról csente, 2015ben fél évig hulladékok voltunk,pihentek a kulcsemberek majd mindent behúztunk. No ezt csinája a Real a Blel. Felismertél hogy a lóvé és a csillogás abban van. Nem kell évi 60meccset nyerni elég kb 10et a többi senkit nem érdekel majd alakul ahogy alakul. Liga szarni rá,lelötyögjük, majd ott a bl abból lesz pénz siker matketing. Ennyi. Nem kell 3 fronton helyt állni mert elfáradsz. Elég egyen. Csak kérdem én hol a foci hol a szépség hol a lényeg. Nyert a Real okés szuper,ez statisztika,semmi több. Marhára hidegen hagy. Bale gólja sokkal emlékezetesebb lesz mint a sokadik bl trófea...Mellette kb 5-6 éve azt érzem hogy nem tiszta s bl. Karius hibái hát nem tudom ilyet nem láttam kb 20 ébe egy bl döntöben se. Így vagy úgy mocskos lett a foci, csak a pénz és sok a pénz. Túl sok. Ahol pedig túlsok ott semmi nem tiszta az fix. Én a szépségért nézek focit nem az eredményért. Mikor Messi is visszavonul Xavi Ini után szerintem ott fogom kikapcsolni kb 20 év után.
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.27. 01:10:09

El Sie7e írta:ez a kinek mi a prioritás kérdés sose fog elmúlni.

egyébként Puyol ezt rakta ki

"Congratulations Madridistas, four Champions Leagues in five seasons against one of the best Barcelona teams in history, we must reflect on our priorities,"
Igen, be is akartam rakni. Az öreg is a prioritásokról beszél, érdekes. Ezt is írta amúgy válaszként egy valakinek:

"La liga no se puede tirar nunca, pero la copa la tienen que jugar los que no juegan habitualmente, y estar a tope para la Champions. Dicho esto creo que el Barça ha hecho una gran temporada. Visca el Barça siempre."

Gugli-fordítóval:

"The league can not be thrown away, but the cup must be played by those who do not play regularly, and be at the top of the Champions League. Having said that, I think Barça have had a great season. Visca the Barca always."

Mindenesetre akik a BL-t a kupa elé helyezik, Puyol áldásával tehetik mostantól mindezt. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
El Sie7e
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2017.05.27. 18:54:38

2018.05.27. 00:58:09

ez a kinek mi a prioritás kérdés sose fog elmúlni.

egyébként Puyol ezt rakta ki

"Congratulations Madridistas, four Champions Leagues in five seasons against one of the best Barcelona teams in history, we must reflect on our priorities,"

sajnálom hogy a bajnokság ilyen rossz lett de azért a bl az bl. ettől függetlenül a következő évnek is úgy állok neki hogy a minimum a bajnoki cím+kupa+legalább bl 4 közé mert ilyen a szurkoló.

a Barca hazai duplája nem kicsinyíti a Real bl győzelmét és fordítva sem igaz ez. ami beárnyékolja a másikat az a Barca buktája a Roma ellen illetve a Real hátránya a bajnokságban.

ha a Real nem nyer bl-t akkor ez az év botrányszar de így meg történelmi. a Barca meg megint behúzta a hazai duplát ami szintén megy a könyvekbe.

most a Barcának jobban megy a bajnokság a Realnak bl. nagy cucc. lehet hogy pár év múlva pont fordítva lesz. ettől szép az egész hogy mindig változik. ezt csak élvezni kell
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.27. 00:56:12

optimus írta:Ez wtf?? W T F ?
Nyilván minden embernek más az értékrendje de ez így micsoda? Mit árnyékol be? 3 éve az egyetlen kérdés a bernabeuban hogy épp hány órakor jön a farok a szájukba, de szó szerint 3 éve csapjuk őket a saját stadionjukban. Ezek után mit árnyékol ez be ??? 17 pont hátránnyal lettek harmadikak a bajnokságban, kinek kell ezután bármit is magyarázni? Még ZZ is lenyilatkozta hogy a legfontosabb trófea a bajnokság, a legnehezebb azt megnyerni. Szerintem meg a mi 17 pontos előnnyel nyert bajnokságunk árnyékolja be az ő blüket.

Arra kíváncsi lennék hogy az elmúlt 10 évünket, vagy akár csak az elmúl 4 évünket elcserélnéd-e akár 2 üveg sör között az övékére.
Nem mondott semmi durvát szerintem. A BL értékesebb, mint a hazai dupla, így beárnyékolja a mi sikereinket erősen, de attól még értékelnünk kell őket.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
optimus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2017.01.09. 16:04:31

2018.05.27. 00:35:16

Nero. írta:a Real BL sikerei bearnyekoljak a mi hazai trofeainkat.

A mi hazai duplankat 2 uveg pezsgo kozt cserelnem el a BL trofeara, aki azt monda hogy nem az hazudik.
Ez wtf?? W T F ?
Nyilván minden embernek más az értékrendje de ez így micsoda? Mit árnyékol be? 3 éve az egyetlen kérdés a bernabeuban hogy épp hány órakor jön a farok a szájukba, de szó szerint 3 éve csapjuk őket a saját stadionjukban. Ezek után mit árnyékol ez be ??? 17 pont hátránnyal lettek harmadikak a bajnokságban, kinek kell ezután bármit is magyarázni? Még ZZ is lenyilatkozta hogy a legfontosabb trófea a bajnokság, a legnehezebb azt megnyerni. Szerintem meg a mi 17 pontos előnnyel nyert bajnokságunk árnyékolja be az ő blüket.

Arra kíváncsi lennék hogy az elmúlt 10 évünket, vagy akár csak az elmúl 4 évünket elcserélnéd-e akár 2 üveg sör között az övékére.
La Duodecima
Barça C
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2017.04.20. 11:39:09

2018.05.27. 00:30:23

Yokozuna írta:A bajnoksághoz és a kupához semmi közük sem volt. Maradt nekik a BL, de ezt is nekünk köszönhetik.
Miért is köszönheti ezt a real a barcanak? Ezt pls fejtsd már ki.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.27. 00:23:27

Hova menne ronci? Egyszerűen keserű a pirula, hogy az affe elvitte a showt, ő pedig azt hozta, amit gól nélkül szokott már évek óta, azaz a nagy semmit. Erről szól ez, nem másról.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.05.27. 00:20:23

Egyébként milyért is nyerné Ronaldo az aranylabdát? Azért mert nyett egy bl-t amihez sok köze nem volt?


Igen, pontosan ezért. Mint 2016-ban.
Azert ez eros tulzas. 16ban a Wolfsburg ellen megforditotta egy mesterharmassal, elotte a Roma ellen is lott, a sorsdonto tizit pedig o vagta be a donto legvegen, raadasul jott neki egy EB is, a 16os aranylabda egyertelmuen az ove volt.

Most a dontobe es a Bayern ellen bujocskazott, de elotte a PSG es a Juve elleni meccsek az o goljairol szoltak. Meg varjuk meg a VBt mert barmi tortenhet, de a BL sokkal nagyobb utokartya mint a bajnoksag + CdR, Salahnak pedig ma minden eselye elszallt az aranylabdara.

Lehet itt mutogatni Ramosra, Ronaldora stb. Valahol jogos, de a nap vegen a lenyeg az hogy mi Romaba nem voltunk hajlandoak focizni es csak sajat magunknak koszonhetjuk a sorsunknak. Persze nem volt rossz az idei szezon se, de csak ismetelni tudom azt az igazsagot amit itt sokan letagadnak, a Real BL sikerei bearnyekoljak a mi hazai trofeainkat.

A mi hazai duplankat 2 uveg pezsgo kozt cserelnem el a BL trofeara, aki azt monda hogy nem az hazudik.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Nero. 2018.05.27. 00:25:19-kor.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
optimus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2017.01.09. 16:04:31

2018.05.27. 00:10:23

A Real Madrid és a Spanyol válogatott KÖZTISZTELETBEN álló kapitánya. A KAPITÁNY MAGA.

https://twitter.com/68Bor/status/100048 ... 27648?s=17" target="_blank

https://mobile.twitter.com/mfonabel/sta ... 3016776705" target="_blank

A CR Mendes duónak pedig csak gratulálni tudok, tökéletesen hozták le a döntőt. Momentuma nem volt roncinak mégis róla szól minden. Ezt így kell.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.27. 00:04:51

Ezt még ti elhiszitek? :D 2 hete nyilatkozta hogy mennyire jól érzi magát és úgy érzi húsz éves és ismétli önmagát hogy 40 éves koráig a Realban akar játszani :D

Valamivel a címlapra kell kerülni ha már a teljesítménnyel épp nem megy.
lics írta:
Egyébként milyért is nyerné Ronaldo az aranylabdát? Azért mert nyett egy bl-t amihez sok köze nem volt?
Igen, pontosan ezért. Mint 2016-ban.
Amúgy is átalakult már az egész díj "az kapja Messi és Ronaldo közül aki BL-t nyer" díjjá.
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2018.05.27. 00:01:48

ALEXDP írta:
Mosolyognék egy cserén a Psg-vel...

Hirtelen nincs más ötletem...
És ez a PSG-nek miért érné meg ?
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.27. 00:00:34

herlius írta:Nekünk meg a 2 kupa mellé slusszpoénnak maradt a római és a levantei szégyen.
Majd jövőre feledtetik a fiúk azzal, hogy a Besiktas ellen kiszállnak a nyolc között.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2018.05.26. 23:59:00

Yokozuna írta:A bajnoksághoz és a kupához semmi közük sem volt. Maradt nekik a BL, de ezt is nekünk köszönhetik.
Csak sajnos a szomorú valóság az, hogy a szezon slusszpoénja megint az övék. Egy elég felemás szezonból csináltak egy zseniális lezárást, amivel valóban történelmet írtak. Nekünk meg a 2 kupa mellé slusszpoénnak maradt a római és a levantei szégyen.
Válasz küldése