Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.31. 13:58:03

Ha korábban lép, bejelentkezhetett volna Arsenalhoz. Ott úgyis csípik a franciákat.
Kép
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.05.31. 13:50:32

Én megértem a távozását,ősszel már így is sokan kritizálták,hogy nem változtat időben,nincs igazi taktika,Benzema folyton játszik stb. A 3. bl óriási siker,de szerintem ő is érzi,hogy ez a max,ami ebből kihozható volt,Ronaldo is visszaesőben,a védekezés se működött úgy mint 2 éve,szerencsére Marcelo jelentősen feljavult a tavaszra,és Navas is szerintem.

Megnéztem volna mire megy pár új játékossal,de lehet csak ő is elfáradt,mint anno nálunk Pep.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.05.31. 13:49:45

kristop írta: aztan lehet megcafol, de nem latok erre utalo jeleket.
két külön dolog hogy dolgozik e és sikeres lesz, vagy hogy lesz még edző valahol.
én arra reagáltam igazából, hogy miért ne lenne edző? nyilván a sikeresség más kérdés.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1428
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2018.05.31. 13:47:30

Varatrix írta:
MessiNeymarSuarez írta:Ki lehet az utód?
A mundo az alábbi névsort írta le:
Mauricio Pochettino, Joachim Löw, Mauro Sarri, Antonio Conte, Arsène Wenger :mrgreen: , Guti

Az első jó lehet, de nem tudom mennyire akar menni a Spurs éléről...
Guti reálisan hangzik, de nem ismerem, nem tudom edzett e már bárhol.
Löwbe van még talán egy minimális, aki talán illene is oda.

A többi nem az a stílus.
Ha Pochettino jön, akkor marad (vagy még fokozódik is) a Real-Barca "pofozkodás". Az ő személye megint csak olaj lenne a tűzre a Klasszikusokon.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2018.05.31. 13:43:09

csababarca írta:Pepre is ezt mondták a madridisták, aztán azért ledominált azóta egy német meg egy angol bajnokságot.
mondjuk pep azert mas szintu csapatot hozott letre mar itt is. dominalt, sajat filozofiaval, szintu a semmibol a valaha volt egyik legjobb klubcsapatot rakta ossze. zidanenal meg nem ugy latszott meg a harmadik eveben se, hogy tud fejlodni.

szerintem ot inkabb lucho melletti polcra kell tenni, azaz akkor amikor erkeztek megoldottak rengeteg problemat a csapatnal, de nem tudtak tovabblepni es folyamatosan gyengult a csapatuk, de persze emellett tortenelmet irtak.

aztan lehet megcafol, de nem latok erre utalo jeleket.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2018.05.31. 13:38:53

kz86 írta:Csodálkoznék, ha máshol is kipróbálná magát.
Szerintem a francia válogatottat megnézi majd, és azt se tartom lehetetlennek, hogy 5,10 év múlva visszaüljön még egy triplára :DD Most meg had élvezze a szabadságát elég stresszes lehetett az utóbbi 3 év :)
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.05.31. 13:36:08

MessiNeymarSuarez írta:Ki lehet az utód?
A mundo az alábbi névsort írta le:
Mauricio Pochettino, Joachim Löw, Mauro Sarri, Antonio Conte, Arsène Wenger :mrgreen: , Guti

Az első jó lehet, de nem tudom mennyire akar menni a Spurs éléről...
Guti reálisan hangzik, de nem ismerem, nem tudom edzett e már bárhol.
Löwbe van még talán egy minimális, aki talán illene is oda.

A többi nem az a stílus.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.31. 13:36:01

Gutit írja a Cope lehetséges utódnak, aki most náluk ifiedző. Neten kevésbé megbízható forrás még Pochettinot írta.

Így viszont izgalmas nyaruk lesz. Perez vásárlási mániáját eddig csak Zidane korlátozhatta le, most tuti elszabadítja a poklot.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2018.05.31. 13:35:35

MessiNeymarSuarez írta:
Initom írta:Offisöl: Lemondott Zidane.
Ez engem eléggé váratlanul ért, de van benne teljesen ráció. Vannak gondok a csapattal, amiket ő már nem akart meglépni(Ronaldo, Benzema szerepe stb), hasonlóan mint Guardiola, aki nem tudta volna kirakni a kezdőből a legendás játékosokat akikkel dolgozott és sikeres volt. Már az idei szezont is a BL mentette meg.

Jó nagy troll azért a pali, meg kell hagyni, amikor kinevezték nevethettünk hogy gyenge Guardiola-copy a próbálkozás, aztán olyan "rosszul" ment neki hogy mindegyik BL-t zsebre is vágta a csapattal.

Az viszont becsülendő, hogy tudja mikor kell kiszállni, nem részegíti meg a sikeresség, és nem sző valótlan álmokat.
Plusz az is korrekt volt tőle, hogy a bajnokságot istenítette akkor is amikor már esélytelenek voltak a bajnoki trófeára, nem keresett vesztes szövegeket.

Ki lehet az utód?
ultrasur írta:
MNS te jobban otthon vagy Realból, mint sokan nálunk :D
Ezt nem tudom, most jót jelent vagy rosszat? :D
Nálam jót, asszem én is elég sok mindent tudok a Barcáról! :D

Pletykák szerint Pochetino vagy Guti lehet az utód. De elég para és egyben ajándék is lesz innen folytatni. A csapatnak nem mágus edző kell, hanem egy exreálos, higgadt, értelmes, pótapa figura. Zizou 2. (Raúl pl.)

Para: magas elvárások, a BBC jövője, fiatalok beépítése.
Ajándék: azért a csapat gerince még 3-5 évi nagyon egybe lehet, ehhez most lehet igazolni, amihez pénz lesz bőven, és aki nem igazi antimadridista, annak elég vonzó állomás lehet most Madrid.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2018.05.31. 13:35:04

Meglepett Zidane távozása, de igazából az ő szemszögéből ez egy baromi jó lépés, hogy ennyi cím után a csúcson hagyja abba. Vélhetőleg érezte hogy ez nagyon is a max, vagy azon túl pár emelet volt, és innen kezdődne a hanyatlás. Így pedig mindig is úgy fogják emlegetni, hogy 3 bl-t nyert zsinórban. Ennek fényében a Krisztina szappanopera is kezd átmenni kacsából valóságba. Kíváncsian várom a fejleményeket.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.31. 13:27:37

Initom írta:Offisöl: Lemondott Zidane.
Ez engem eléggé váratlanul ért, de van benne teljesen ráció. Vannak gondok a csapattal, amiket ő már nem akart meglépni(Ronaldo, Benzema szerepe stb), hasonlóan mint Guardiola, aki nem tudta volna kirakni a kezdőből a legendás játékosokat akikkel dolgozott és sikeres volt. Már az idei szezont is a BL mentette meg.

Jó nagy troll azért a pali, meg kell hagyni, amikor kinevezték nevethettünk hogy gyenge Guardiola-copy a próbálkozás, aztán olyan "rosszul" ment neki hogy mindegyik BL-t zsebre is vágta a csapattal.

Az viszont becsülendő, hogy tudja mikor kell kiszállni, nem részegíti meg a sikeresség, és nem sző valótlan álmokat.
Plusz az is korrekt volt tőle, hogy a bajnokságot istenítette akkor is amikor már esélytelenek voltak a bajnoki trófeára, nem keresett vesztes szövegeket.

Ki lehet az utód?
ultrasur írta:
MNS te jobban otthon vagy Realból, mint sokan nálunk :D
Ezt nem tudom, most jót jelent vagy rosszat? :D
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.05.31. 13:27:10

kz86 írta:Csodálkoznék, ha máshol is kipróbálná magát.
Pepre is ezt mondták a madridisták, aztán azért ledominált azóta egy német meg egy angol bajnokságot.

franciáknál most ki kéne vágni a kontár dösampot, és akkor Zidane-al mehetne a bugi, a vb címért.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csababarca 2018.05.31. 13:27:43-kor.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
kz86
Jugador del Barça
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2012.01.27. 15:03:55

2018.05.31. 13:25:37

Csodálkoznék, ha máshol is kipróbálná magát.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2018.05.31. 13:22:27

ha meg ceer pletykak is igazak lesznek es o is lep (+ bale), akkor komolyan felelmetesek lesznek. meg a triplara is eselyesek.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2018.05.31. 13:21:43

Kis srácként sírtam a mikor visszavonult, a legnagyobb focis ajándék volt, hogy visszatért hozzánk. Nekem ő meg a Fenomén a foci, érthető meg minden, bár nem Zizou fogyott volna el, hanem a csapat, amit a nyáron szépen fel lehet tölteni és folytatni a mókát...
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.05.31. 13:15:09

Initom írta:Offisöl: Lemondott Zidane.
Meglepő de érthető.
Így minden idők egyik legjobb real edzőjeként szállhat ki, a csúcson. nem úgy, ahogy sok edző lett elkergetve onnan.
És valljuk be, ez az év is a teljesítőképességük határán volt kimaxolva, jövőre már rezegne a léc, lehet látja-érzi ezt, hogy jövőre már elfogynak, és inkább feláll most, mint egy bukta után.

Én az ilyen edzőket mindig tisztelem, becsülöm. Ilyenkor kell kiszállni, nem foggal-körömmel ragaszkodni a székhez, és várni hogy majd kirúgjanak és elsunnyogni a hátsó ajtón.

Nem szeretem Zidanet, se játékosként se sehogy, de ezzel mint ember nőtt a szememben, nem keveset.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2018.05.31. 13:10:57

Offisöl: Lemondott Zidane.
Abi & Tito
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.31. 13:07:14

A Cope azt írja, hogy Zidane sajtótájékoztatót tart 13:00-tól. A neten erősen arról spekulálnak, hogy a csúcson abbahagyva lelépne.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.31. 10:17:20

mess2009 írta:nevezetesen úgy cca 30 misit kell befizetnie adóelkerülés címén....
Al-Khelaifi papa majd megtoldja egy kicsit az aláírási bónuszát :D

De persze szerintem is marad, csak a szokásos szezon végi hiszti. De milyen jó fej, hogy levette a terhet Bale-ről, hogy csak róla írjanak a BL-döntő után, nem?
Szerencsétlen csávónak nem ez volt élete szezonja, valószínűleg nem tudta volna kezelni meg hasznosítani a rivaldafényt (pláne, hogy valószínűleg távozni fog), de Ronaldo megmenti ettől a nagy traumától :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.05.31. 09:27:15

El Pistolero írta:
Kovbal88 írta:Az lesz még szép, ha Ronaldo-t száz millió euro felett eladja a Madrid, míg nálunk Iniesta is ingyen távozott.

Ha nem nézzük a pénzügyeket, Ronaldónak semmi oka nem lenne eligazolnia Madridból. Abszolút sztár, ő ott a legeslegjobb, mindenki imádja, klub legenda stb.a Manchesterbe.



ami a pénzügyeket illeti: van itt egy apróság, ami ad némi alapot Roncika"elvágyódásához"...nevezetesen úgy cca 30 misit kell befizetnie adóelkerülés címén....ha befizeti! (tudom ez nem igazán gond neki) ha nem akkor egy szép kis per elé néz ami láttuk Messiék ürügyén itt nem babra megy.
El Pistolero
Jugador del Barça
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2015.08.14. 22:36:58

2018.05.31. 01:55:07

Kovbal88 írta:Az lesz még szép, ha Ronaldo-t száz millió euro felett eladja a Madrid, míg nálunk Iniesta is ingyen távozott.
Őszintén, mennyit kérnél érte? Benne volt a szerződésében hogy addig marad, amíg akar utána távozhat ingyen. Az, hogy egy játékos ingyen távozhat a klubjától - ahogy már előttem is leírták - egy gesztus a klub részéről, amellyel megkönnyítik a többi csapat dolgát, nehogy az a + néhány millió euró okozzon gondot. Kérhetett volna pénzt a United Ibrahimovicért, mégsem tették. Így mehetett Sandro is ingyen: a transzfer embargó alatt nem volt pofája távozni, ezért miután a újra igazolhattunk, ő mehetett cserébe ingyen.

És hogy ne legyen off.

A Ronaldo-sztori véleményem szerint, egy ordas nagy kamu a részéről. (Egyébként most kikerült valami kép a jövő évi Realm mezről amin ő nincs rajta viszont más, mint például Ramos vagy Carvajal, akiket ugyanúgy a Nike szponzorál igen) Véleményem szerint CR-nél vannak bizonyos dolgok, melyeknek kimagaslóan nagy presztízse van. És most nem azokra gondolok hogy nekik kell lőnie az összes szabadrúgást annak ellenére, hogy messze nem ő a legjobb pontrúgó a keretükből vagy hogy elég a 15 BL-meccsen - azok közül is főleg tavasszal - jól játszani ahhoz, hogy aranylabdát nyerjen az ember.

Cristiano Ronaldo szerint minden idők legjobb játékosa Cristiano Ronaldo. Evidens tehát, hogy a legjobb játékosnak jár a legtöbb fizetés nemde? Ám ő mégis "csak" 23 millió eurót keres évente bónuszok és minden egyéb nélkül évente. Na ehhez képest Neymar nettó 30-at kap, Leóról meg inkább ne is beszéljünk: évi 40 és 70 millió közötti összegről lehet olvasni.

Ha nem nézzük a pénzügyeket, Ronaldónak semmi oka nem lenne eligazolnia Madridból. Abszolút sztár, ő ott a legeslegjobb, mindenki imádja, klub legenda stb. De azért öregszik. Ezt közvetve-közvetlenül még maga is elismerte egy idén adott interjúban: "Most már nem csinálom ugyanazokat a dolgokat, amelyeket 10 éve megtettem. 10 éve még képes voltam olyan dolgokra, amelyekre ma már nem. 20 évesen még persze minden más volt. Ma már áldozatokat kell hozni azért, hogy a legjobb formában lehess." Ezt mutatja már részben a tavalyi szezonja, az idei pedig abszolút. A bajnokság egyharmadában nem lépett pályára. Ennek nyilván oka volt az ellenünk szerzett eltiltás is, viszont tavasszal, a Classicot megelőző öt bajnoki mérkőzésből mindössze kettőn lépett pályára, azokból is az egyiken lejött egy óra után. (Atletico ellen otthon, 1-1) Természetesen ennek köze lehet a BL-hez de tegyük hozzá, hogy régen azért egyik edző sem hozta le Őt egy óra után egy még meg nem nyert találkozón, főleg ha az egy madridi derbi.

És akkor még nem volt szó az őszi "csúcsformájáról" amikor újévig mindössze négy darab gólra volt képes a bajnokságban - igaz cserébe rájött, hogy az aranylabda szavazáshoz elég csak a BL-ben jól játszani és megrúgta ennek a számnak a dupláját is a csoportkörben.

Úgy gondolom, hogy nagyjából négy opciója van: 1.) Marad még legalább egy szezont, de ha megkapja az általa elvárt pénzt, akár még tovább is - szerintem ez a legvalószínűbb még mindig. 2.) Visszatérhet a Unitedbe amire kevés az esély ugyanis a Manchesterben nem kevés pénzért igazoltak az általa játszott két posztra. Annak ellenére hogy Sánchez csereüzletként érkezett, a különböző bónuszok és ügynöki pénzek nagyon keményen kimerítették a pénzcsapot erre az évre. Ezen kívül ott van egy Lukaku, akiért 85 milliót fizettek az Evertonnak. És bár tudom-tudom Angliában végtelen pénz van, nem hiszem hogy a klub leállítaná annak a 3-4 játékosnak a megszerzéséről szóló tárgyalást, kiknek az árából meg tudnák őt vásárolni. 3.) KínaKatarUSA - de erre valljuk be kevés az esély 4.) PSG - Akár végtelen pénzért akár egy Neymar-Ronaldo csere részeként ellötyögni még 2-3 évig. Egy olyan bajnokságban mint a franciában még évekig lenne keresnivalója és nagyon lazán lehozná azokat a számokat, amiket Spanyolországban produkált az évek során.

És a végére egy érdekesség: az édesanyjával a BL-döntő előtt készült egy kis interjú melyben elmondja, nem bánná ha a fia Párizsban játszana de Ő azt tanácsolná neki, hogy térjen vissza Manchesterbe.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.31. 01:08:45

Kovacic-ot végleg beépíteni, ő még Modricnál is nagyobb játékos lehet...
Azért ne túlozzunk, kérem... :)
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2018.05.31. 01:02:20

MessiNeymarSuarez írta:
El Sie7e írta::idea: ha valakinek van kedve a válaszhoz mint külsős "objektív" ember.

jön az uborkaszezon és mindenkivel össze lesz boronálva a csapat.

ha nektek kéne összerakni a Real jövő évi csapatát nálatok hogy nézne ki? ki megy? ki jön? kezdő? felállás? :?:
Mindenképp megvenném Gomest Modric helyére, Navas helyére pedig Kariust, előre pedig Higuaint :lol: :lol:

Amúgy viccet félretéve:
Én Modricnak keresnék utódot, illetve egy klasszis középhátvédet, aki Ramos nélkül is magabiztos, és Carvajal mellé egy jobbhátvédet.

Kapust én nem igazolnék, most lett 31, ami kapusoknál mondhatni fiatal, simán lehet benne még 5 jó év, és nem sok kapus van aki jobb lenne nála, cserébe zsebbe nyúlós lenne a biznisz, de más a prioritás.
Volt egy hullámvölgye régebben, de egy jó ideje nagy mentései vannak, szerintem túlságosan is alulbecsült tagja a csapatnak.

Ami problémás téma, az a támadóhármas. Ronaldo szerintem marad, a mostani sértődősdi csak a szokásos hype-hadjárat miatt van.
Viszont nagyon kevés az "anyag", alig van olyan klasszis aki mozdítható lenne, aránylag fiatal és meglépné a szintet.(talán ezért is akarjuk részben megvenni Griezmannt mi, hogy a RM ne vegye meg?!)
Papné valószínűsíthetően PSG-be marad, Neymart esélytelen hogy elengedjék már csak a presztízs miatt, Lewandowski meg nyáron lesz 30, nem biztos hogy ilyen korú játékost akarnak beépíteni.
Hazard befutó lehet, de szerintem ő is túl van hypeolva, mint ahogy Dybala is, nem tudja megütni azt a szintet.

Hiába a RM-Atleti ellentét, számomra a Griezmann--->Real üzlet erősen adná magát, szerintem pont ilyen játékost kellene a RM-nak vennie, ez is benne lehet abban hogy Bartomeuék már 500 éve hajtják a játékost lassan már nagyszülőkön keresztül is.
MNS te jobban otthon vagy Realból, mint sokan nálunk :D

Szerintem kell két szélső védő: Kurzawa, Menuier tök jó lennének rotáláshoz hátra. Előre kéne egy gyors kezdő szélsőtámadó, nincs olyan akit szeretnék sajna, és egy gólerős cserecsatár (Mariano)

Kovacic-ot végleg beépíteni, ő még Modricnál is nagyobb játékos lehet... Ceballost kölcsön kell adni, Teot és Mayoralt eladni.

A nagy kérdés Bale, ő nálunk sose lesz Top3as focista, a Bayernben, vagy egy él-angol csapatban még aranylabdás is lehet. Sok szép emlék kötődik hozzá, így fájna ha menne, de mindenkinek ez lenne a jobb hosszútávon.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.30. 20:56:30

El Sie7e írta::idea: ha valakinek van kedve a válaszhoz mint külsős "objektív" ember.

jön az uborkaszezon és mindenkivel össze lesz boronálva a csapat.

ha nektek kéne összerakni a Real jövő évi csapatát nálatok hogy nézne ki? ki megy? ki jön? kezdő? felállás? :?:
Mindenképp megvenném Gomest Modric helyére, Navas helyére pedig Kariust, előre pedig Higuaint :lol: :lol:

Amúgy viccet félretéve:
Én Modricnak keresnék utódot, illetve egy klasszis középhátvédet, aki Ramos nélkül is magabiztos, és Carvajal mellé egy jobbhátvédet.

Kapust én nem igazolnék, most lett 31, ami kapusoknál mondhatni fiatal, simán lehet benne még 5 jó év, és nem sok kapus van aki jobb lenne nála, cserébe zsebbe nyúlós lenne a biznisz, de más a prioritás.
Volt egy hullámvölgye régebben, de egy jó ideje nagy mentései vannak, szerintem túlságosan is alulbecsült tagja a csapatnak.

Ami problémás téma, az a támadóhármas. Ronaldo szerintem marad, a mostani sértődősdi csak a szokásos hype-hadjárat miatt van.
Viszont nagyon kevés az "anyag", alig van olyan klasszis aki mozdítható lenne, aránylag fiatal és meglépné a szintet.(talán ezért is akarjuk részben megvenni Griezmannt mi, hogy a RM ne vegye meg?!)
Papné valószínűsíthetően PSG-be marad, Neymart esélytelen hogy elengedjék már csak a presztízs miatt, Lewandowski meg nyáron lesz 30, nem biztos hogy ilyen korú játékost akarnak beépíteni.
Hazard befutó lehet, de szerintem ő is túl van hypeolva, mint ahogy Dybala is, nem tudja megütni azt a szintet.

Hiába a RM-Atleti ellentét, számomra a Griezmann--->Real üzlet erősen adná magát, szerintem pont ilyen játékost kellene a RM-nak vennie, ez is benne lehet abban hogy Bartomeuék már 500 éve hajtják a játékost lassan már nagyszülőkön keresztül is.
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2018.05.30. 19:08:59

Sinya22 írta:Mondjuk aki 100 milliót fog fizetni érte az jó nagy hülye. Semmi támadás,de egy 33 éves támadóra nem hiszem hogy építeni kellene,az utóbbi 2 szezonban rendesen visszaesett,még mindig odateszi a gólokat,de ő sem bír már egy teljes szezont hozni,több fronton is. Persze,marketingből visszajön biztos,de arra meg kicsit sok,hogy valaki egy bl-re felépítse ennyi pénzért. Azt sem hiszem hogy a társak nélkül nagyon menne egy hasonló bl szezont,ő itt van jó helyen,többiek melóznak,a társak meg odateszik elé a labdát,ő meg belövi. Meg nem is sok csapat van aki fizetne érte annyit,max a PSG.
Paris Saint-Germain.

Ha Tuchelnek van beleszólása, akkor valszeg nem, de a másik oldalról nézve, nyilván ő se mondaná azt CR-re, hogy kösz nem.


Amúgy a másik témához hozzászólva, én nem értek egyet azokkal, akik szerint a mostani RM győztes csapat lévén, nem szorul átalakításokra, változtatásra, még, ha nem is kell borítani az asztalt. Azért amellett, hogy megnyerték a BL-t, a bajnokságban óriásit bukfenceltek, az elmúlt években a legnagyobbat. Egyáltalán nem mondható az, hogy stabilak lennének hétről-hétre.

Nálam pl. Bale-nek és Benzemának nem lenne maradása, de a francia maradni fog, ugyanakkor korábban kifejtettem már, hogy szerintem CR eladásának is most lehet itt a megfelelő ideje mind sportszakmai, mind gazdasági szempontból.

A kp-t nem bántanám, a kezdő maradna, ugyanakkor többet játszatnám Kovacicot Modric és Ceballost Kroos kárára, ebből értelemszerűen következne, hogy Kovacic mondjuk jó 30%-kal több játékpercet kapna, mint a spanyol. Ide létszámban és minőségben is megvannak, sőt, megkockáztatom, hogy ezt a csapatrészt tekintve jelenleg egy csapatnak sincs jobb kerete. Írta valaki lentebb, hogy Asensio és Isco közül csak az egyikre van szükség, de ez szerintem attól függ, hogy kit igazolnak támadónak, ha nagy név jön, aki fixen kezdeni fog, akkor én Iscót adnám el és nem Asensiót, de ez már nagyon szubjektív.

A védelemben a kezdő posztok egyértelműek, nincs is szükség személyi változtatásokra, viszont csere balbekk érkezhet adott esetben, más kérdés, hogy Hernández talán még egy szezont megérdemelne, Marcelo mögött amúgy sem játszana senki sokat, hacsak nem sérült. Csere jobbhátvédre viszont szükség van szerintem, Nacho nem jelent megfelelő minőségű pótlást, Carvajal pedig többet sérült, mint az ellenkező oldali társa, hogy ide ki jöhetne, az jó kérdés, talán Achrafot is többet lehetne játszatni, de ő legalább annyira súlytalan, mint Nacho (csak ő még fejlődhet, ugye). Továbbá én egy középhátvédet is igazolnék, akivel rotálni lehetne a kezdő párost.

A kapus poszton való váltás nálam max. egy esetben merülne fel, ha de Gea mozdítható és nem csillagászati áron, Navashoz képest a mostani piacon csak benne látom, hogy előrelépést jelentene, borzasztóan alábecsült játékos a costa ricai, címeket köszönhetnek neki...

Távozók: Bale/CR (mindkettő nem fog elmenni), Achraf (kölcsön), Vallejo (kölcsön), Mayoral.
Érkezők: Lewandowski/Hazard (előbbi, ha CR, utóbbi, ha Bale megy), illetve egy középhátvéd és egy egyértelműen csere jobbhátvéd.
Válasz küldése