Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
barca 1986
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2010.03.23. 14:44:08
Tartózkodási hely: Barcelona, Travessera de les Corts 82. / Nyíregyháza

2011.08.23. 13:29:31

http://www.facebook.com/?ref=home#!/pho ... =1&theater

ne a kicsikkel kezdjél, hanem velem!
desde 07.05.1986. Steaua Bucharest - FC Barcelona
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.08.23. 13:19:47

Nazario írta:Ezért mennyi járna? :wink:
:D :D 3-mal kevesebb, mint amennyi azért jár, amit Marcelo művelt Messivel...
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.08.23. 13:19:41

nah látom továbbra is az az elfogadott madridista gondolkodás, h mondjuk x madridi brutalitásra jut 1 barcelonai, y madridi fetrengésre jut 1 barcelonai, ekkor mi a következtetés: színészkedő Barca, durva Xavi, aljas Villa, undorító Messi...

1-2 dolgot tudnak állandóan előszedni, de az legitimmé teszi az ő hentesmunkájukat...

egyébként elárulok egy titkot: mi tisztában vagyunk azzal, h előfordulnak ilyen jelenetek nálunk is, azonban Villa mutatványa szinte egy az egyben megegyezik azzal, amikor asszem arbeloa ugyanígy ráesett Villára, aztán még meg is taposta a sípcsontját...
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.08.23. 13:19:14

Nazario írta:Ezért mennyi járna? :wink:
És ezekért?

ON: írj levelet sztem az FA-nek, és akkor megtudod
Nazario
Jugador del Barça
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2005.05.16. 15:52:33

2011.08.23. 13:14:14

Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.08.23. 13:07:53

Subinho írta: azt viszont nem értem, hogy az UEFA miért nem tudja azt csinálni, hogy durva, vagy sportszerűtlen játék miatt az adot játékost eltiltja 1-2 meccsre..
Sajnos egyelőre az ilyesmi még csak Angliában megy, ha a spanyol szövetség is elkezdene videó alapján eltiltani embereket, akkor megnézhetné magát a Real. (bár azért az angolokat se kell mindig példaként felhozni, pl. Eduardo lábtöréséért 3 meccs járt...)
thalasz
Barça C
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2010.12.13. 08:26:27
Tartózkodási hely: Budapest XI.

2011.08.23. 13:05:40

A PL-ben, ilyen események után egy héttel már ki lenne osztva a szövetség/fegyelmi bizottság részéről sok hét eltiltás és jó néhány ezer font büntetés a résztvevőknek
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.08.23. 12:49:29

Emberek...a meccsnek lassan 1 hete vége, megnyertük, miénk a kupa, Mou bunkó volt, oké. De nem lehetne már továbblépni ezen az egészen? Nem hiszem el, hogy még mindig tele kell fröcsögni ezt a topicot...
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2011.08.23. 12:36:15

valahogy azt veszem észre, hogy Mourinho kirohanásainak azért megvan a hatása... őt eltiltják néha-néha, de eléri azt, hogy nem mernek befújni a bírók ellenük!!! mi van azzal, hogy az UEFA vagy a FIFA szerint szigorúan büntetni KELL a durva szabálytalanságot!!! Pepet vagy Marcelot simán ki lehetne szórni minden meccsen... de nem teszik... Ha ugyanezt pl. a Gijon, vagy a Zaragoza focistája csinálné 1x a szezonban tuti leküldik, de ha Pepe.... szóval azért elér ez a majom valamit a szájkaratéval!!!!! a bírók nem mennek bele egy esetleges balhéba a meccs után... inkább szemet húnynak, mint a seriff, aki elment a városból, hogy ne lássa mi történik...
azt viszont nem értem, hogy az UEFA miért nem tudja azt csinálni, hogy durva, vagy sportszerűtlen játék miatt az adot játékost eltiltja 1-2 meccsre... pl. Pepe vs. Alves letaglózó combosa, amit K1-esek megirigyelhetek! nem kapott pirosat, de utána adtam volna neki vagy 3 meccset, tudjon gondolkodni, aztán legközelebb visszaesőként már többet, majd a 3.-4. ilyen után 10-et!!!!! máshogy nem lehet ezt megállítani!!!
félre értés e essék, ha CR, vagy Benzema lő nekünk 2-3 gólt és nyer a Real, akkor elismerem, jók voltak, legyőztek... de így???
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2011.08.23. 10:57:27

Varatrix írta:
Hogy szeret provokálni? igen, miért ne tenné? hogy szereti nyomás alá helyezni a bírókat, az ellenfelet? miért ne??
erkölcs, tisztesség, tisztelet ...blablabla szavak amit vagy nem ismer Murinho, vagy ismeri csak letojja magasról. Azokkal együtt akik egyetértenek a fantasztikus módszereivel. :wink:
A vastagbetűs rész, ami miatt egyetlen normális, EMBERI értékrendű madridistának sem tetszhet, ami "férfias futball" címszó alatt történik. A legnagyobb problémát abban látom, hogy Téged (altercore) sem zavar, ezek szerint Nálad is gondok vannak erkölcsi téren. Ezzel még nem is lenne baj, mert egy vélemény Vagy a sok közül, de, ha ez tovább folytatódik, akkor előbb-utóbb a stadionon kívül lesz folytatása ennek a gyűlölködésnek és a vehemensebb, egyszerűbb gondolkodású "madridista szurkoló" tettlegességhez nyúl majd, és abból még emberhalál is lehet! Erre gondolt Guardiola, amikor óva intett az eddigi történések elfajulásától.

Azt gondolom, "műgirnyót" nem érdekli ez a része, csak azt nem tudom, vajon a gyerekeit is így neveli-e, mert oké, hogy kell a vagányság, a csibészség a fociban, de az alattomosság semmiképpen. Ez pedig láthatóan az ő érkezésével honosodott meg a Bernabeu szentélyében. Olyan játékosok lettek igazi "gyökerek", akiket tiszteltem a focihoz való alázatuk és küzdeni akarásuk miatt. Az egyik kedvencem Ramos volt, és Marcsellóról is más véleménnyel voltam. Nekem tényleg hihetetlen, hogy egy Real Madrid megengedi azt, hogy a klub szellemiségét leköpje, és semmibe vegye a csapat edzője, bár amíg az a megalomán fa.z Perez az elnök, addig testi-lelki jóbarátja azt csinál a Madrid szellemiségével, amit akar.
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2011.08.23. 10:01:01

altercore írta:Mourinhonak megvan a saját stílusa, eszközei, amelyeket eddig nem nagyon láthattunk edzőtől (és itt nem a szemkinyomásra gondolok, azt én is elítélem. De ha vmit tesz azt 100%ban a játékosaiért teszi. Hogy szeret provokálni? igen, miért ne tenné? hogy szereti nyomás alá helyezni a bírókat, az ellenfelet? miért ne?? ezek az eszközei (verbális, pszichológiai) is vannak, ha kell ezeket is használja. Én nem ítélem el, ha idén így megnyeri a Bl-t vagy a bajnokságot, hajrá csinálja!
Igazad van, személyes indíttatások is vannak a háttérben, de melyik edzőnél nincsen?
Engem a megjelenésében, a viselkedésében Bonaparte Napoleonra emlékeztet amúgy, már ck az kéne hogy a kezét az inge a kabátja alá dugja :D
Pár gondolatot én is hozzáfűznék.
Azt írod, hogy Napoleonra emlékeztet a drága Mou.
Engem teljesen más történelmi személyre emlékeztet a viselkedése. Őt Adolfnak hívták. Az edzőtök olyan, mint ő '44-ben. Senkire sem hallgat csak magára. Amit kigondol annak úgy kell lennie és nincs pardon. A józan hangokat elcsendesítette.
A madridról. Előbb-utóbb valakit nagyon csúnyán le fognak rúgni, remélem nem a Barcából lesz. Akkor, mondjuk Pepe mivel fog védekezni, hogy parancsra cselekedtem.
A madridistákról, hűen követik a Vezért még a pokolba is, hiszen a cél szentesíti az eszközt. Lázadók persze a madridisták közt is vannak, de azokat elnyomják, eltávolítják és hiteltelenné teszik.
Ez a nagy múltú klub nem ezt érdemelte, de ha nekik így a jó akkor legyen.
Avatar
Night
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2011.05.14. 18:30:12

2011.08.23. 09:56:31

miihii írta:
altercore írta: Innentől kezdve csak a Barcát fogom isteníteni... nem értem mit vártál, még jó hogy kiállok a játékosok, az edző, a módszerek, a Real mellett. Az az igazság, hogy sokan túlreagálják Mourinho eszközeit (és még 1xr mondom, nem a szemkikaparásról beszélek, az nem volt szép). Mi az ami megtiltja Mourinhonak h kritizálja a bíráskodást??? (nem mellesleg legtöbbször télleg elképesztő dolgokat fújnak) Vagy ne piszkálná a Barcát. Ha Ő úgy látja, hogy ezzel segíti a csapatát, akkor csinálja. Mintha Wenger vagy SAF nem csinálna ilyet... Pedig SAF sokkal nagyobb edző Pepnél és Mourinhonál, őt mégsem szídja senki.
És mégegyszer: Én teljes mértékben elismerem, hogy 1-2 Real Madrid játékos néha elborul (mondjuk az is érdekes, hogy 1-2 esetet leszámítva ezek az elborulások mindig a Barca ellen jönnek elő, és a Barca fetrengés, nézőkibikázás is a Real ellen történnek többségében). De én akkoris kiállok a Madrid mellett és a mindenkori edző mellett legyen felőlem az Bicskei Bertalan vagy Mourinho.
Legvégül pedig szeretném felhívni a figyelmed arra, hogy azt hiszem ez a topic pont arra lett kitalálva, hogy ütközzenek a vélemények. Az, hogy másképp látjuk a dolgokat, teljesen normális. Nem is ugyanazt a csapatot szeretjük.
Innentől kezdve csak murinnyot fogom isteníteni...nem értem mit vártál,még jó hogy kiállok a játékosok,az edző,a módszerek,a BARCA mellett.Az az igazság,hogy sokan túlreagálják a BARCA eszközeit (nem a labdakirúgásról beszélek, az nem volt szép).Mi az ami megtiltja a játékosoknak a színészkedést???(nem mellesleg legtöbbször tényleg elképesztő,hogy befújják). Vagy ne piszkálják murinnyot?Ha ők úgy látják,hogy ezzel segítik a csapatukat,akkor csinálják.Mintha CR nem csinálna ilyet... Pedig CR sokkal nagyobbra tartot játékos Alvesnél és Busquetsnél,őt mégse szidja senki. [Direkt őt írtam,mert kábé annyira igaz,h őt nem szidja emiatt senki,mint Fergusont és Wengert a bírók elleni szövegei miatt...Lásd PL topic olyankor :wink: ]
Én teljes mértékben elismerem,hogy 1-2 BARCA játékos agya néha elborul (mondjuk az is érdekes,hogy 1-2 esetet leszámítva ezek az elborulások mindig a Reál ellen jönnek elő és a Real hentelés és szemkinyomogatás is a BARCA ellen történnek többségében.)De én akkor is kiállok a BARCA játékosok mellett legyen felőlem az Koplárovics Béla vagy Lionel Messi...

Tessék,a véleményed tükörképe.Ezek szerint ha mindenki úgy gondolkodna,mint te,akkor simán széttördelhetik egymást a srácok,dobálhatja magát és az ellenfeleket bárki,mehet a bunyó,a becsületsértés.Tök oké,ha csupa félszemű lesz egy csapat a meccsek végére,meg az ellenfelektől kiállíttatnak 3-4 embert a színjátszókörrel,a lényeg hogy ezt a csapatért tegye,mert akkor az teljesen elfogadható érv.

Az a vicc az egészben,hogy pont annak a csapatnak a részéről jön a sav a színészkedésről,akinél a műrepülő világbajnok Céroni nyomja a bugit.Gondolom egyikük sem köpködte le a TV-jét,amikor egy kamu esés utáni szabiból betalált a szépfiú....Nálunk meg olyan indulatokat vált ki belőlük,mintha a szemük láttára szexuálták volna meg az asszonyaikat a katalán fiúk...Meg az,hogy ez a színészkedés a legkedveltebb érv talán velünk szemben,ami asszem műbalhé mivoltából fakadóan egyértelműsíti,hogy nem okoz sérülést senkinek! (Maximum,ha túl nagyot bukfencezik a delikvens és belesérül a nagyhalálba... :twisted: ) Ellenben a hajtóvadászattal,amit a hős,férfias habfehér gyerekek mutatnak be már néhány meccs óta,a klub nevében persze,mert az bocsánatos úgy.Azt olvastam,hogy murinnyo is a Madridért tette,amit a meccs végén,tehát ő cs védte a klubot.De mitől védte,amiért Tito szemébe kellett nyúlnia?Hogy ne tudja szemmel verni a blankókat,vagy mi?

Tehát a gyökér,alattomos,gerinctelen gusztustalanságoknak is lehet felmentést keresni,ha különböző eszmék,érvek cimkéit ragasztjuk rá,de attól még azoknak a megítélése az átlagos szemlélődő számára ugyanaz a trógerság marad.Ellenszurkolóként is szégyennek tartom azt,hogy A NAGY ÜGY oltárán beáldozzák magukat a rivális pártolói (a kivételé a tiszteletem) ,hogy végre a pofonok után sikerüljön valahogy,bárhogy megelőzni végre a BARCÁT,akiről áradozik a világ és igen komoly fricskákat nyomott oda mostanában.Kell a trófea az önbecslésüknek,muszáj a Blaugrana előtt végezni,hisz ez a valahányadik század csapata,hogy néz már ki,hogy nem ők a futball alfája és omegája? Játékkal nem ment,euroszázmilliókkal megtámogatva sem,jöhetnek a piszkos módszerek,hisz a klubért mindent.Valóban elfogadható lenne ez a gondolkodás!?Nekem a belem kifordul ettől,de mivel emberi mivoltunkból adódóan különbözünk,így elképzelhető,hogy odaát tapsikolnak zsozé módszereinek,hisz a céljuk ugyanaz.Legyen már végre egy épkézláb ( :twisted: ) komoly trófea a vitrinben,hogy lehessen virítani újra és megszűnjön a klausztrofóbia,amit a BARCA okoz a fővárosban.És ráadásként még el is várják,hogy legyünk tisztelettel velük szemben,ismerjük el a nagyságukat,mert hát ők a Real Madrid,komoly és sikeres múlttal.Olyan múlttal,amit az elmúlt években minden erejükkel igyekeznek bemocskolni (bár a Franco éra alapból sem frankó....de nem ez a lényege a mondandómnak...) és ezt egyre inkább nehezemre esik méltatni,elismerni,tisztelni...

Hogy a sajátjaimról is szóljak...Nem adok felmentést nekik a színészkedésért,egyáltalán nem tetszik a hattyúhalál előadás.Még azzal együtt sem,ha valahogy meg tudom érteni,hogy a saját testi épségük,pályafutásuk megóvásának érdekében szeretnék elősegíteni ezzel,hogy egyik-másik kannibál inkább a pálya mellől figyelgesse csak az eseményeket.

Viszont ezt nem kísérik a médián keresztüli lejáratókampányok,kicsinyes és szánalmas kísérletek a másik fél (és még megannyi szervezet) nimbuszának károsítására,sérülésokozásra való belépők...Ez azért más színezetet ad a dolgoknak,kívülállók számára egész biztosan.És ez lehet,hogy nem érdekli a madridista tömeget,de attól még bizony ők a többség,akiknek a szemében igen súlyos károkat okoznak azokkal a tettekkel,amikkel éppen a klubért cselekednek.Vagy ellen? :idea:
plusz ha a Barca nem adja meg a kellő tiszteletet a realnak akkor mégis mire véljem a szuperkupa díjátadást amin a madrid megse várta h a katalán egyesület megkapja a trófeát.

Amúgy én minden Barca meccset úgy nézek hogy a legkisebb szabálytalanságnál amit a barca elkövet én ordítom be elsőnek h szabad az ellennek pedig nagy barca fan vagyok de én azt szeretem látni ha a csapatom nem úgy nyer hogy az egyesek egészségébe kerül vagy hasonló. Sőt én elszoktam ismerni azt ha a real megveri a Barcát mert az azt jelenti hogy jobbak voltak és nem hülye kifogásokat keresek hogy a labdaszedők stb. A real nyugodtan viselhetné (szvsz. viselnie kellene a múltja miatt) a vereséget olyan emelt fővel magukra mutogatva mint ahogy azt a blaugrana teszi.
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 583
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2011.08.23. 09:53:54

José Mourinho a Marca újságírójának kérdésére megerősítette, valóban kezdeményezte az UEFA-nal a futball szabálykönyvének módosítását, miszerint már az idei szezontól szeretnék a nyílpuska, kisebb kaliberű maroklőfegyverek(kizárólag 6 lövetű!), valamint indokolt esetben(Pl. vezet az ellenfél, nem A Madrid vezet,bármi más) láncos buzogány használatának engedélyezését a Madrid labdarúgói, illetve a technikai stábhoz tartozó minden személy számára!
Ezenkívül a Barcelona összes játékosa minden Madrid elleni meccs második félidejét legyen köteles bekötött szemmel,-Valdez és Pinto esetében hátrakötött kézzel is- lejátszani!
Mint mondotta, őt férfinak nevelték, és azt tanulta, hogy "szerelemben és háborúban mindent lehet"!

A portugál tréner az interjúban kitért arra is, hogy mennyire szánalmasnak tartja a Barcelona újabb nyomásgyakorlási és befolyásolási kísérletét az UEFA illetékeseivel szemben, és nagyon unja a "Katalányok" állandó sírását hallgatni!

"Véleményem szerint a pálya mindenkinek egyformán kerek, és szégyenteljes ha valaki CSAK jogosulatlan előnyhöz jutással, a Fair Play és az egyenlő esélyek szellemiségének sárba tiprásával képes győzni Ellenem"

Ezt azután mondta hogy megtudta, a Barcelona vezetősége hivatalos kérelemben fordult föntebb említett szervezethez, annak okán hogy amennyiben a változtatásokat életbe lépteti az UEFA, abban az esetben biztosítson lehetőséget mellvért és/vagy golyóálló mellény viselésére, legalább az ellenfelek kezdő 11-ének számára!

Jean Claude Van Damme, a Madrid kreatív ötletekért felelős megbízottja is teljesen indokolatlannak tartja a panaszt, mert szerinte a gondolkodás sokat számít, és bekötött szemmel is bármit meg lehet csinálni!

Várjuk a fejleményeket....
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2011.08.23. 09:22:34

az a helyzet, hogy külső szemmel nézve el kell ismerni a következőket:
- a Realból néhányan iszonyatos hentesek!!! Pepet, Marcekot alapból nem engedném pályára, de Ramos sem kispiskóta...
- A Barcából valóban túlreagálják néha a dolgokat és rájátszanak, de kérdem én: tűrjék szó nélkül "férfiasan" a rugdosódást, amíg valamelyik le nem sérül komolyan???
- a műeső bajnok CR7 persze nem ebbe a kategóriába sorolandó... ha ő dobja fel magát, az természetesen nem probléma, neki szabad, mert ő mégis csak a Ronaldo, az Isten!!!
- Mourinho egy hihetetlen őstulok paraszt gyökér ember, ezt sokszor bebizonyította már!!! hihetetlen mit meg nem enged magának... komolyan néha úgy érzem annyira tökéletesnek érzi magát, mint egy Isten...
- a Barca alapból játsza a focit, a Real durvaságaira nem durvasággal válaszol, hanem rájátszással, hátha lekapják ezt az állatot a pályáról és akkor végre tehetjük a dolgunkat, tehetjük amiért a Barcát a világon annyian szeretik: játszuk a foct!!!
- a Real egyszer játszott jól, akkor valóban jól, elismerem: a szuperkupa meccsen, azonban akkor is kikaptak és jött a klasszikus Real: sunyi, alattomos gyökérség...
Gratulálok a Realnak és az Isteni edzőjüknek José Nagyember Istenkirálycsászár Nagyarc Mourinhohoz, aki elhozta nekünk a classicok ezen hangulatát!!!!!
Avatar
barca2010
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2009.06.15. 11:01:33
Tartózkodási hely: Budapest

2011.08.23. 08:55:14

miihii írta:
altercore írta: Innentől kezdve csak a Barcát fogom isteníteni... nem értem mit vártál, még jó hogy kiállok a játékosok, az edző, a módszerek, a Real mellett. Az az igazság, hogy sokan túlreagálják Mourinho eszközeit (és még 1xr mondom, nem a szemkikaparásról beszélek, az nem volt szép). Mi az ami megtiltja Mourinhonak h kritizálja a bíráskodást??? (nem mellesleg legtöbbször télleg elképesztő dolgokat fújnak) Vagy ne piszkálná a Barcát. Ha Ő úgy látja, hogy ezzel segíti a csapatát, akkor csinálja. Mintha Wenger vagy SAF nem csinálna ilyet... Pedig SAF sokkal nagyobb edző Pepnél és Mourinhonál, őt mégsem szídja senki.
És mégegyszer: Én teljes mértékben elismerem, hogy 1-2 Real Madrid játékos néha elborul (mondjuk az is érdekes, hogy 1-2 esetet leszámítva ezek az elborulások mindig a Barca ellen jönnek elő, és a Barca fetrengés, nézőkibikázás is a Real ellen történnek többségében). De én akkoris kiállok a Madrid mellett és a mindenkori edző mellett legyen felőlem az Bicskei Bertalan vagy Mourinho.
Legvégül pedig szeretném felhívni a figyelmed arra, hogy azt hiszem ez a topic pont arra lett kitalálva, hogy ütközzenek a vélemények. Az, hogy másképp látjuk a dolgokat, teljesen normális. Nem is ugyanazt a csapatot szeretjük.
Innentől kezdve csak murinnyot fogom isteníteni...nem értem mit vártál,még jó hogy kiállok a játékosok,az edző,a módszerek,a BARCA mellett.Az az igazság,hogy sokan túlreagálják a BARCA eszközeit (nem a labdakirúgásról beszélek, az nem volt szép).Mi az ami megtiltja a játékosoknak a színészkedést???(nem mellesleg legtöbbször tényleg elképesztő,hogy befújják). Vagy ne piszkálják murinnyot?Ha ők úgy látják,hogy ezzel segítik a csapatukat,akkor csinálják.Mintha CR nem csinálna ilyet... Pedig CR sokkal nagyobbra tartot játékos Alvesnél és Busquetsnél,őt mégse szidja senki. [Direkt őt írtam,mert kábé annyira igaz,h őt nem szidja emiatt senki,mint Fergusont és Wengert a bírók elleni szövegei miatt...Lásd PL topic olyankor :wink: ]
Én teljes mértékben elismerem,hogy 1-2 BARCA játékos agya néha elborul (mondjuk az is érdekes,hogy 1-2 esetet leszámítva ezek az elborulások mindig a Reál ellen jönnek elő és a Real hentelés és szemkinyomogatás is a BARCA ellen történnek többségében.)De én akkor is kiállok a BARCA játékosok mellett legyen felőlem az Koplárovics Béla vagy Lionel Messi...

Tessék,a véleményed tükörképe.Ezek szerint ha mindenki úgy gondolkodna,mint te,akkor simán széttördelhetik egymást a srácok,dobálhatja magát és az ellenfeleket bárki,mehet a bunyó,a becsületsértés.Tök oké,ha csupa félszemű lesz egy csapat a meccsek végére,meg az ellenfelektől kiállíttatnak 3-4 embert a színjátszókörrel,a lényeg hogy ezt a csapatért tegye,mert akkor az teljesen elfogadható érv.

Az a vicc az egészben,hogy pont annak a csapatnak a részéről jön a sav a színészkedésről,akinél a műrepülő világbajnok Céroni nyomja a bugit.Gondolom egyikük sem köpködte le a TV-jét,amikor egy kamu esés utáni szabiból betalált a szépfiú....Nálunk meg olyan indulatokat vált ki belőlük,mintha a szemük láttára szexuálták volna meg az asszonyaikat a katalán fiúk...Meg az,hogy ez a színészkedés a legkedveltebb érv talán velünk szemben,ami asszem műbalhé mivoltából fakadóan egyértelműsíti,hogy nem okoz sérülést senkinek! (Maximum,ha túl nagyot bukfencezik a delikvens és belesérül a nagyhalálba... :twisted: ) Ellenben a hajtóvadászattal,amit a hős,férfias habfehér gyerekek mutatnak be már néhány meccs óta,a klub nevében persze,mert az bocsánatos úgy.Azt olvastam,hogy murinnyo is a Madridért tette,amit a meccs végén,tehát ő cs védte a klubot.De mitől védte,amiért Tito szemébe kellett nyúlnia?Hogy ne tudja szemmel verni a blankókat,vagy mi?

Tehát a gyökér,alattomos,gerinctelen gusztustalanságoknak is lehet felmentést keresni,ha különböző eszmék,érvek cimkéit ragasztjuk rá,de attól még azoknak a megítélése az átlagos szemlélődő számára ugyanaz a trógerság marad.Ellenszurkolóként is szégyennek tartom azt,hogy A NAGY ÜGY oltárán beáldozzák magukat a rivális pártolói (a kivételé a tiszteletem) ,hogy végre a pofonok után sikerüljön valahogy,bárhogy megelőzni végre a BARCÁT,akiről áradozik a világ és igen komoly fricskákat nyomott oda mostanában.Kell a trófea az önbecslésüknek,muszáj a Blaugrana előtt végezni,hisz ez a valahányadik század csapata,hogy néz már ki,hogy nem ők a futball alfája és omegája? Játékkal nem ment,euroszázmilliókkal megtámogatva sem,jöhetnek a piszkos módszerek,hisz a klubért mindent.Valóban elfogadható lenne ez a gondolkodás!?Nekem a belem kifordul ettől,de mivel emberi mivoltunkból adódóan különbözünk,így elképzelhető,hogy odaát tapsikolnak zsozé módszereinek,hisz a céljuk ugyanaz.Legyen már végre egy épkézláb ( :twisted: ) komoly trófea a vitrinben,hogy lehessen virítani újra és megszűnjön a klausztrofóbia,amit a BARCA okoz a fővárosban.És ráadásként még el is várják,hogy legyünk tisztelettel velük szemben,ismerjük el a nagyságukat,mert hát ők a Real Madrid,komoly és sikeres múlttal.Olyan múlttal,amit az elmúlt években minden erejükkel igyekeznek bemocskolni (bár a Franco éra alapból sem frankó....de nem ez a lényege a mondandómnak...) és ezt egyre inkább nehezemre esik méltatni,elismerni,tisztelni...

Hogy a sajátjaimról is szóljak...Nem adok felmentést nekik a színészkedésért,egyáltalán nem tetszik a hattyúhalál előadás.Még azzal együtt sem,ha valahogy meg tudom érteni,hogy a saját testi épségük,pályafutásuk megóvásának érdekében szeretnék elősegíteni ezzel,hogy egyik-másik kannibál inkább a pálya mellől figyelgesse csak az eseményeket.

Viszont ezt nem kísérik a médián keresztüli lejáratókampányok,kicsinyes és szánalmas kísérletek a másik fél (és még megannyi szervezet) nimbuszának károsítására,sérülésokozásra való belépők...Ez azért más színezetet ad a dolgoknak,kívülállók számára egész biztosan.És ez lehet,hogy nem érdekli a madridista tömeget,de attól még bizony ők a többség,akiknek a szemében igen súlyos károkat okoznak azokkal a tettekkel,amikkel éppen a klubért cselekednek.Vagy ellen? :idea:
Ez igen, azt hiszem mindent sikerült leírni. Nagyon összeszedett írás. Hááát..., azt hiszem, ez a nagy igazság, ami odaát rettenetesen fájhat.
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva, de ha nyertek, a nevetek ÖRÖKRE fent marad.” Josep Guardiola (2009)

"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello

BARCA FOREVER!!!
pistinho
Barça B
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2007.05.11. 20:43:34

2011.08.23. 08:50:38

miihii írta:...
Zseniális amit írtál. Minden szavaddal egyet értek.
Avatar
hölör
Jugador del Barça
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:42:45
Tartózkodási hely: Váchartyán

2011.08.23. 08:17:01

mivel a madridi eredménytelenség hossza egyenes arányban nő a megengedhető/elfogadott/szükséges (kiki vérmérséklete szerint válogathat a jelzők között) eszközök egyre mélyebbre süllyedésével, akkor ez azt is jelenti, hogy ha adjaisten, még 10 évig nem nyernek semmit, akkor normális lesz hogy most még el sem képzelt eszközök is előkerüljenek?
mert eredményt kell hozni? szép új világ
A meneküléssel az a baj, hogy az éned mindig veled marad.
messi6502
Jugador del Barça
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2006.06.28. 02:07:13

2011.08.23. 06:48:50

A cél nem mindig szentesíti az eszközt.
"Alcorcón? Az mi, egy madár?" Alcorcón - Real Madrid 4-0
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2011.08.23. 03:25:03

altercore írta: Innentől kezdve csak a Barcát fogom isteníteni... nem értem mit vártál, még jó hogy kiállok a játékosok, az edző, a módszerek, a Real mellett. Az az igazság, hogy sokan túlreagálják Mourinho eszközeit (és még 1xr mondom, nem a szemkikaparásról beszélek, az nem volt szép). Mi az ami megtiltja Mourinhonak h kritizálja a bíráskodást??? (nem mellesleg legtöbbször télleg elképesztő dolgokat fújnak) Vagy ne piszkálná a Barcát. Ha Ő úgy látja, hogy ezzel segíti a csapatát, akkor csinálja. Mintha Wenger vagy SAF nem csinálna ilyet... Pedig SAF sokkal nagyobb edző Pepnél és Mourinhonál, őt mégsem szídja senki.
És mégegyszer: Én teljes mértékben elismerem, hogy 1-2 Real Madrid játékos néha elborul (mondjuk az is érdekes, hogy 1-2 esetet leszámítva ezek az elborulások mindig a Barca ellen jönnek elő, és a Barca fetrengés, nézőkibikázás is a Real ellen történnek többségében). De én akkoris kiállok a Madrid mellett és a mindenkori edző mellett legyen felőlem az Bicskei Bertalan vagy Mourinho.
Legvégül pedig szeretném felhívni a figyelmed arra, hogy azt hiszem ez a topic pont arra lett kitalálva, hogy ütközzenek a vélemények. Az, hogy másképp látjuk a dolgokat, teljesen normális. Nem is ugyanazt a csapatot szeretjük.
Innentől kezdve csak murinnyot fogom isteníteni...nem értem mit vártál,még jó hogy kiállok a játékosok,az edző,a módszerek,a BARCA mellett.Az az igazság,hogy sokan túlreagálják a BARCA eszközeit (nem a labdakirúgásról beszélek, az nem volt szép).Mi az ami megtiltja a játékosoknak a színészkedést???(nem mellesleg legtöbbször tényleg elképesztő,hogy befújják). Vagy ne piszkálják murinnyot?Ha ők úgy látják,hogy ezzel segítik a csapatukat,akkor csinálják.Mintha CR nem csinálna ilyet... Pedig CR sokkal nagyobbra tartot játékos Alvesnél és Busquetsnél,őt mégse szidja senki. [Direkt őt írtam,mert kábé annyira igaz,h őt nem szidja emiatt senki,mint Fergusont és Wengert a bírók elleni szövegei miatt...Lásd PL topic olyankor :wink: ]
Én teljes mértékben elismerem,hogy 1-2 BARCA játékos agya néha elborul (mondjuk az is érdekes,hogy 1-2 esetet leszámítva ezek az elborulások mindig a Reál ellen jönnek elő és a Real hentelés és szemkinyomogatás is a BARCA ellen történnek többségében.)De én akkor is kiállok a BARCA játékosok mellett legyen felőlem az Koplárovics Béla vagy Lionel Messi...

Tessék,a véleményed tükörképe.Ezek szerint ha mindenki úgy gondolkodna,mint te,akkor simán széttördelhetik egymást a srácok,dobálhatja magát és az ellenfeleket bárki,mehet a bunyó,a becsületsértés.Tök oké,ha csupa félszemű lesz egy csapat a meccsek végére,meg az ellenfelektől kiállíttatnak 3-4 embert a színjátszókörrel,a lényeg hogy ezt a csapatért tegye,mert akkor az teljesen elfogadható érv.

Az a vicc az egészben,hogy pont annak a csapatnak a részéről jön a sav a színészkedésről,akinél a műrepülő világbajnok Céroni nyomja a bugit.Gondolom egyikük sem köpködte le a TV-jét,amikor egy kamu esés utáni szabiból betalált a szépfiú....Nálunk meg olyan indulatokat vált ki belőlük,mintha a szemük láttára szexuálták volna meg az asszonyaikat a katalán fiúk...Meg az,hogy ez a színészkedés a legkedveltebb érv talán velünk szemben,ami asszem műbalhé mivoltából fakadóan egyértelműsíti,hogy nem okoz sérülést senkinek! (Maximum,ha túl nagyot bukfencezik a delikvens és belesérül a nagyhalálba... :twisted: ) Ellenben a hajtóvadászattal,amit a hős,férfias habfehér gyerekek mutatnak be már néhány meccs óta,a klub nevében persze,mert az bocsánatos úgy.Azt olvastam,hogy murinnyo is a Madridért tette,amit a meccs végén,tehát ő cs védte a klubot.De mitől védte,amiért Tito szemébe kellett nyúlnia?Hogy ne tudja szemmel verni a blankókat,vagy mi?

Tehát a gyökér,alattomos,gerinctelen gusztustalanságoknak is lehet felmentést keresni,ha különböző eszmék,érvek cimkéit ragasztjuk rá,de attól még azoknak a megítélése az átlagos szemlélődő számára ugyanaz a trógerság marad.Ellenszurkolóként is szégyennek tartom azt,hogy A NAGY ÜGY oltárán beáldozzák magukat a rivális pártolói (a kivételé a tiszteletem) ,hogy végre a pofonok után sikerüljön valahogy,bárhogy megelőzni végre a BARCÁT,akiről áradozik a világ és igen komoly fricskákat nyomott oda mostanában.Kell a trófea az önbecslésüknek,muszáj a Blaugrana előtt végezni,hisz ez a valahányadik század csapata,hogy néz már ki,hogy nem ők a futball alfája és omegája? Játékkal nem ment,euroszázmilliókkal megtámogatva sem,jöhetnek a piszkos módszerek,hisz a klubért mindent.Valóban elfogadható lenne ez a gondolkodás!?Nekem a belem kifordul ettől,de mivel emberi mivoltunkból adódóan különbözünk,így elképzelhető,hogy odaát tapsikolnak zsozé módszereinek,hisz a céljuk ugyanaz.Legyen már végre egy épkézláb ( :twisted: ) komoly trófea a vitrinben,hogy lehessen virítani újra és megszűnjön a klausztrofóbia,amit a BARCA okoz a fővárosban.És ráadásként még el is várják,hogy legyünk tisztelettel velük szemben,ismerjük el a nagyságukat,mert hát ők a Real Madrid,komoly és sikeres múlttal.Olyan múlttal,amit az elmúlt években minden erejükkel igyekeznek bemocskolni (bár a Franco éra alapból sem frankó....de nem ez a lényege a mondandómnak...) és ezt egyre inkább nehezemre esik méltatni,elismerni,tisztelni...

Hogy a sajátjaimról is szóljak...Nem adok felmentést nekik a színészkedésért,egyáltalán nem tetszik a hattyúhalál előadás.Még azzal együtt sem,ha valahogy meg tudom érteni,hogy a saját testi épségük,pályafutásuk megóvásának érdekében szeretnék elősegíteni ezzel,hogy egyik-másik kannibál inkább a pálya mellől figyelgesse csak az eseményeket.

Viszont ezt nem kísérik a médián keresztüli lejáratókampányok,kicsinyes és szánalmas kísérletek a másik fél (és még megannyi szervezet) nimbuszának károsítására,sérülésokozásra való belépők...Ez azért más színezetet ad a dolgoknak,kívülállók számára egész biztosan.És ez lehet,hogy nem érdekli a madridista tömeget,de attól még bizony ők a többség,akiknek a szemében igen súlyos károkat okoznak azokkal a tettekkel,amikkel éppen a klubért cselekednek.Vagy ellen? :idea:
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
altercore
Barça B
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2009.12.21. 14:00:04

2011.08.22. 22:52:41

ozsimiki írta:altercore!

Értelek, én nem ismerlek,csak a hozzászólásaidból, azokból pedig inkább arra lehet következtetni,hogy nem vagy tisztában azzal, mi az,h Real Madrid, és mikkel lehetne azonosítani. Írom ezt úgy,hogy immáron több mint 17éve vagyok Barcelona fan,de a Mourinho jelenség nem egyeztethető össze nem csak a Madriddal,de szerintem még nagyon sok nagy múltú csapattal sem. Több kárt okoz a címernek, mint hasznot ha esetleg nyer egy bajnokságot,vagy Bl-lt.

lezárhatjuk a vitát, én így látom, te nem.
ozsimiki, ez csak egy hétfő esti eszmecsere volt, kölcsönösen tiszteletben tartva a másikat. nem bántottam senkit, nem akartam senkit "megtéríteni" :D.
Jóéjt!
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2011.08.22. 22:49:45

Hogy szeret provokálni? igen, miért ne tenné? hogy szereti nyomás alá helyezni a bírókat, az ellenfelet? miért ne??
erkölcs, tisztesség, tisztelet ...blablabla szavak amit vagy nem ismer Murinho, vagy ismeri csak letojja magasról. Azokkal együtt akik egyetértenek a fantasztikus módszereivel. :wink:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2011.08.22. 22:44:51

altercore írta:Ha Jupp Heynckes neve mond vmit akkor tudod, hogy mikor kezdtem el drukkolni a csapatnak.
Na, Ő egy igazi úriember!
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.08.22. 22:44:00

altercore!

Értelek, én nem ismerlek,csak a hozzászólásaidból, azokból pedig inkább arra lehet következtetni,hogy nem vagy tisztában azzal, mi az,h Real Madrid, és mikkel lehetne azonosítani. Írom ezt úgy,hogy immáron több mint 17éve vagyok Barcelona fan,de a Mourinho jelenség nem egyeztethető össze nem csak a Madriddal,de szerintem még nagyon sok nagy múltú csapattal sem. Több kárt okoz a címernek, mint hasznot ha esetleg nyer egy bajnokságot,vagy Bl-lt.

lezárhatjuk a vitát, én így látom, te nem.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.08.22. 22:41:25

Madridban akkora az eredménykényszer, hogy még szép, hogy bármi áron is, de nyerjenek valamit. Persze ettől még nem fogjuk egyből azt mondani, hogy jah az más, akkor nyugodtan. :wink:
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
altercore
Barça B
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2009.12.21. 14:00:04

2011.08.22. 22:39:39

ozsimiki írta:
altercore írta: Én nem ítélem el, ha idén így megnyeri a Bl-t vagy a bajnokságot, hajrá csinálja!
itt kezdődik a baj. Egy igazi madridistának (olyannak,aki teszem azt látta a régebbi csapatokat is, nem kell nagyon messzire sem menni, pl 2000, vagy akár 2002es csapat) nem szabadna így hozzáállnia. Ezek a módszerek,amit Mourinho képvisel, nem egyeztethetőek össze a Real Madriddal. Nem tudom mióta szurkolsz nekik, de én szégyellném magam ,ha akármit is nyernék ilyen áron. Beszélgess erről olyanokkal,akik Madridisták,és elítélik, teljesen jogosan Mourinhot. Kérdezd meg,h miért. Vagy olyanokkal,akik nem Mourinhon nőttek fel (bocsi lehet Te sem, nem tudhatom), na ők mélyen elítélik ezt a mentalitást,és amit pályán kívül, olykor pályán belül is művel Jose.
Ha Jupp Heynckes neve mond vmit akkor tudod, hogy mikor kezdtem el drukkolni a csapatnak.
Válasz küldése