Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2012.01.26. 13:21:03

Szerintem is jobban játszott tegnap a Real, de olyat kijelenteni, hogy nem érdemeltünk továbbjutást az igen erős. Egyrészt az első meccs simán a Barcáé volt, szigorúan is azt mondom, hogy közel annyira, mint ez a Realé. Azon a meccsen a Barca hozzáállása volt jobb, ezen a Madridnak ment jobban önmagához képest. A focit pedig még mindig gólra játsszák, hogy Higany háromszor rúg a kapusba, míg a rossz formában levő Pedronak egy is elég volt az nem szerencse, hanem egy jobb teljesítmény. Özil lökete nagy volt, szép volt és pontatlan volt, ha pontos, akkor gól, ahogy Alvesé az volt.

Persze azzal egyetértek, hogy kell a problémákkal, hibákkal foglalkozni, de a továbbjutás nem érdemtelen, ezt sem kell elvenni a csapattól.

Különben igen, az ember elszokott a szoros klasszikusoktól és ez most fura mindenkinek. Nem gondoltam volna ilyet magamról, de felnőtt fejemmel ma alig tudtam elaludni a meccs után, pedig ritkán hoz annyira izgalomba egy meccs, mint régen. Én élveztem.
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2012.01.26. 13:13:01

zola8787 írta:jelwaz és Sanama hozzászólásával értek egyet.

Tegnap nem érdemeltünk továbbjutást. Elbíztuk magunkat, azt hittük 45 perc passzolgatással marad a 2-0. Hát nem. Busquets meg 1 szánalmas féreg, Pepe után a második legutálatosabb játékos a szememben.
Azt értem, hogy sokan ostorozzák a csapatot. Van is miért, de ilyet azért nem kellene mondani. Tegnap nem érdemeltünk győzelmet, de hogy továbbjutást se az egy kicsit sok. A fanyalgók keressék elő a múlt heti meccsről hozzászólásukat. Akkor Pep volt az Isten és mindenki azt mondta, hogy már tovább is jutottunk.
Busquets miért féreg? Legalább a saját csapatod játékosáért álljál ki.
Nekem se tetszik néha amit csinál, de el kell fogadni, hogy ő ilyen. Az jobb lett volna, hogy Ramos nem kapja meg a második lapját és a 92.-ik percben lő egy gólt.
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2012.01.26. 13:10:51

mert a Madrid tegnap nyomatékosította legjobban hogy mennyit fejlődtek.
Múlt héten meg azt nyomatékosították,h nem fejlődtek semmit. :) Lehet,h Neked nem ez volt a véleményed de sokan hangoztatták ezt az odavágó után.

Most akkor hol az igazság?

Én nem vagyok elégedett a tegnap látottakkal de továbbjutottunk ami a legfontosabb.És mivel ilyet ami tegnap volt még nem igazán láttam a Real ellen ezért könnyen meg tudom bocsátani mindenkinek és nem kongatom a vészharangokat.
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2012.01.26. 12:41:26

Balinho írta:
Ez a divatszurkoló, már-már olyan ultima ratio, mint a rasszizmussal való védekezés, elhangzik és ész nélkül mindenki gyorsan elszégyellni magát, ha igaz, ha nem.

Szerintem nem divaszurkoló az, aki a csúcson is meg tudja látni a hibákat, éppúgy mint ha valaki akkor is tud pozitív lenni, amikor mélyen vagyunk. Ez a meccs ugyanis nem 12 egy tucat, hanem a mérkőzés, ahol nem fér bele a lazsálás/lazázás. Ezen a meccsen is lehet gyengén játszani, lehet a Madrid ellen sorfalat állni, ki lehet kapni. Ettől nem fog senki kevésbé szurkolni a Barcának, mint ahogy szerintem kevés kritikus volt aki ne örült volna a továbbjutásnak.

Viszont ezek a dolgok fejben dőlnek el. Elvesztettünk már jó sok pontot idén így. Ezt látnia kell Guardiolának is, és ha látja tennie kell ellene. Egy derbin ez nem a megengedhető kategória. Ettől még Pep játékosként is az egyik legnagyobb kedvencem volt, edzőként is imádom, nem követelem Löw-öt, Bielsát, Luis Enriquet a helyére.

Én örülnék neki a legjobban, ha kínkeservesen gyűrnénk le egy döntőnek beszámító bajnokin egy öngóllal, majd végigvédekezve 0-0 után büntetőkkel a BL-döntőben a Madridot. Ehhez azonban olyan mentális erőre, megalkuvást nem tűrő játékra van szükség, aminek épp a hiánya miatt emelünk itt néhányan szót.

Szerintem ezeket látni és meglátni nem a divatszurkoló kategória. Szerintem aki a tegnapi meccsel maradéktalanul elégedett (azaz nem látja hol lehet a helye a kritikának) az csőlátású.
Minden szavát adom.

A legfontosabb célt teljesítettük, azért nem semmi belegondolni abba, hogy ekkora ellenfél nem lesz, és már ott vagyunk az elődöntőben.

Viszont kicsit túlmisztifikáljuk a lélektani előnyt, mert profi játékosokról van szó. Akárhogy alakult, vagy alakult volna, egy biztos: baromi nehéz lesz a bajnokságot és/vagy a Bl-t behúzni, mert a Madrid tegnap nyomatékosította legjobban hogy mennyit fejlődtek.

Más: "Néhány bírói ítélet sérelmezhető volt számunkra. Igaz, hogy azt mondtuk, hogy nem lehet itt nyerni, mert mindig vannak olyan kis részletek, amik ezt nem teszik lehetővé" - Casillas.

Pontosan, ez pedig a szerzett gólok száma.
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.01.26. 12:41:25

ab1daL írta:Most viccen kívül, miért van megint bírózás? Mi olyat tett a spori, ami hátráltatta a Madridot?

Hát szerintük 3,azaz 3 darab full jogos tizenegyest nem kaptak meg.
Ezen kívül amikor elrántotta ramos Alvest,majd befejelte,de nem adta meg a spori.
Mi is van még? jah, Messit ki kellett volna állítani második sárga lappal..
Jah és a 3 perce hosszabbítás letelt,és lefújta a spori, holott végighúztuk az időt.

Szóval én megértem a madridi hangokat, jól játszottak,erre jött az unicef és az uefa, no meg a média képviseletében a Bors,és megfosztotta őket a továbbjutástól.

Hogy Lass mi alapján úszta meg a második sárgát,hogy Sánchezt kétszer takarította el Pepe úgy,hogy labdához köze nem volt, arról megint néma mindenki...
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2012.01.26. 12:36:04

Most viccen kívül, miért van megint bírózás? Mi olyat tett a spori, ami hátráltatta a Madridot?
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2012.01.26. 12:33:15

Mondjuk győzelmet vártam, de egy cseppet sem voltam csalódott az elért eredmény miatt.
Nem játszottak csúcsformában a fiuk, de a tavaszi gyengélkedés ellenére is elég simán továbbjutott a csapat.
Én nem látok semmi égbekiáltó hiányosságot, hibát amit nem lehetne megmagyarázni az ilyenkor a csapatra jellemző fásultsággal és fáradtsággal.
Sőőőt tegnap hihetetlenül szép cicázásokat láthattunk a csapattól, olyan labdatartásokat, cseleket hogy élmény volt nézni. A Végére kicsit kiengedtünk de addig simán 2 góllal mentünk egy viszonylag kényelmes tempót diktálva és játszva a játékunkat.

Én csak sajnálni tudom azt aki nem tud örülni a továbbjutásnak és a lehengerlő játékot, alázást hiányolja vagy a ..szom tudja min fanyalog éppen. :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Capon 2012.01.26. 12:36:24-kor.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2012.01.26. 12:30:33

noname írta:Pár embert ezzel alaposan megsértek, de megérdemlik:
Kit nevezünk divatszurkolónak. Nehéz pontosan meghatározni. Talán a legpontosabb: olyan szurkoló, aki mindig a jobbik csapatnak szurkol, ami általában azt jelenti h az adott periódus legerősebb csapata lesz a nagy kedvenc. Egy igazi szurkoló látja ha a csapat hibázik, meg is jegyzi, de ha győz a csapat, örül neki! Neki sikerélményt jelent a csapat jó játéka, de ha ez elmarad, néha annál édesebb a győzelem. Egy divatszurkoló ellenben istenít mindenkit, ha épp jól játszik és bírál mindenkit, ha épp nem. Én örülök a győzelemnek és annak is örülnék, ha a Real rúg 25 kapufát és mi mégis nyerünk egy kirúgásból szerzett góllal, ahol Casillas elcsúszik egy fűcsomón.
Ha mindig ilyen játékkal nyernénk/jutnánk tovább, az más téma lenne, akkor jogos lenne minden bírálat. De ameddig 10 meccsből 1 olyan van, ahol nem megy minden tökéletesen, addig semmi jogom bárkit bírálni.
Aki bírálja a csapatot egy győzelem után, szégyellheti magát. A hibákat meg lehet jegyezni. Elhihetitek h Pep nem szándékosan követ el hibát, ahogy más sem a csaptból, de aki ezen rágódik egész nap, az rossz csapatnak szurkol :arrow: City!
Ez a divatszurkoló, már-már olyan ultima ratio, mint a rasszizmussal való védekezés, elhangzik és ész nélkül mindenki gyorsan elszégyellni magát, ha igaz, ha nem.

Szerintem nem divaszurkoló az, aki a csúcson is meg tudja látni a hibákat, éppúgy mint ha valaki akkor is tud pozitív lenni, amikor mélyen vagyunk. Ez a meccs ugyanis nem 12 egy tucat, hanem a mérkőzés, ahol nem fér bele a lazsálás/lazázás. Ezen a meccsen is lehet gyengén játszani, lehet a Madrid ellen sorfalat állni, ki lehet kapni. Ettől nem fog senki kevésbé szurkolni a Barcának, mint ahogy szerintem kevés kritikus volt aki ne örült volna a továbbjutásnak.

Viszont ezek a dolgok fejben dőlnek el. Elvesztettünk már jó sok pontot idén így. Ezt látnia kell Guardiolának is, és ha látja tennie kell ellene. Egy derbin ez nem a megengedhető kategória. Ettől még Pep játékosként is az egyik legnagyobb kedvencem volt, edzőként is imádom, nem követelem Löw-öt, Bielsát, Luis Enriquet a helyére.

Én örülnék neki a legjobban, ha kínkeservesen gyűrnénk le egy döntőnek beszámító bajnokin egy öngóllal, majd végigvédekezve 0-0 után büntetőkkel a BL-döntőben a Madridot. Ehhez azonban olyan mentális erőre, megalkuvást nem tűrő játékra van szükség, aminek épp a hiánya miatt emelünk itt néhányan szót.

Szerintem ezeket látni és meglátni nem a divatszurkoló kategória. Szerintem aki a tegnapi meccsel maradéktalanul elégedett (azaz nem látja hol lehet a helye a kritikának) az csőlátású.
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2012.01.26. 12:29:58

Nem is olvastam ezt:

"Alfredo Florez a Spanyol Labdarúgó Szövetség Versenybizottságának elnöke megindokolta, miért nem tiltották el Pepét a Real Madrid játékosát a múlt heti otromba szabálytalansága után sem. Az még hagyján, hogy a felmentés oka az volt, nem érte fizikai sérülés Messit, de ahogy ezt megfogalmazta az már egyszerűen tűrhetetlen és méltatlan egy ilyen magas pozícióban lévő emberhez."

"Ha Messi ujjait amputálni kellett volna, akkor a bizottságnak be kellett volna avatkoznia"hangzott a mondat."

Forrás

Tahó pepe mozdulatán látni, hogy szándékosan akart taposni.
C.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Charlie 2012.01.26. 12:32:19-kor.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
Avatar
Marci
Capitá del Barça
Hozzászólások: 828
Csatlakozott: 2005.09.16. 20:19:45
Tartózkodási hely: /home/marci

2012.01.26. 12:17:08

http://www.youtube.com/watch?v=0zohFnUxqek

Itt van Pepe taposási kísérlete, amiről korábban szó volt.
Marci 3 - Hungarian F.C. Barcelona
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.01.26. 12:10:15

szerintem a tegnapi meccs csak azért alakulhatott ilyen jol a real számára, mert nem következett be a szokasos forgatokonyv, h az elso félido elején megnyomják mint atom, lonek egy golt, azután pedig visszavesznek. ha özil zsugája, vagy valamelyik másik bemegy, jött volna a szokásos (forditunk a masodik félidoben), aztán továbbra is mehetne odáát a sírás.

mindenesetre örülök, h elhiszik magukrol, hogy most ők a királyok (mire fel? nyertek, továbjutottak? :D), mert nagy lesz a mellény.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2012.01.26. 12:08:45

Real Madrid 5 írta: rég nem láttam Barcát a Camp Nouban 12 emberrel bekkelni...
Ha a bíróra utalsz, akkor vegyél példát a társaidtól, és add már hozzá a két partjelzőt, meg a tartalék bírót, mert gonosz szokott lenni Karankával meg Mou-val.
Real Madrid 5 írta:az első meccsen nem voltatok annyival jobbak mint mi a másodikon
na mindegy, gratulálok
Nem viszonyítgatás kérdése, de ha belemegyünk, akkor DE. Jobbak voltunk legalább ennyivel. Ezen felül pedig ami számít, több gólt lőttünk.
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
barca2010
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2009.06.15. 11:01:33
Tartózkodási hely: Budapest

2012.01.26. 12:03:59

jelwaz írta:
Asys írta:Erre egyszerűen már nem lehet mit mondani... Komolyan nem értelek :roll:

Persze mindenkinek lehet véleménye és lehet kritikus, de azért más tészta az, ha egy semleges szurkoló teszi ezt vagy egy Barca drukker, utóbbiból igenis jöjjön ki, hogy hova húz a szíve, és 4 ilyen csodálatos év után ez a hangnem a csapattal és Guardiolával szemben... érthetetlen és igen szomorú. A világ többi csapatának szurkolója gyakorlatilag egytől-egyig cserélne velünk szívesen, mi meg itt fanyalgunk??? Áhhhh...
Hát én meg téged nem értelek. A kritika nem jelenti a szeretet hiányát! Sőt. Nekem meg abból van elegem, hogy ,,jajj, Peppel x kupát nyertünk, vakon kell követni". Nem, nem és nem. A múlt jó dolog, de nem lehet belőle megélni. Nagyon haragszom a csapatra, ezt odaadtuk a Madridnak. Ez a meccs az övék. Pep helyében leordítanám az összes fejét, mert egy pofon ráférne már egy jópár emberre. Miért kell hagyni alapot a pofázásra a másik oldalról? Miért. még az se baj, hogy 2 után kiegyenlítettek. De akkor a nagy Barca, aki 3 lépéssel előbbre jár, mint a Real, a zsenik, a mágusok vagy mittomén, hogy hívják már őket, amikor meg lehet mutatni, hogy na kinek nagyobb a himbilimbije, akkor nem tesz semmit. Pep meg csak áll és vakargatja a kopasz fejét. Ott volt a lehetőség, hogy bizonyítsanak, ha ez sem motiválja őket, akkor mi. Lehet rosszul játszani, de szív nélkül... Ennél legalábbis sokkal lelkesebben kellet volna játszani, az egyenlítés után mindenkép. Ahelyett, hogy behajtunk még egy gólt, kiharcolunk egy pirosat... Minek? Miért nem lehet lehozni egy Classicot már úgy, hogy ne ezektől legyen hangos a média. Megint voltak csúnya belépők, aljas dolgok, de nekünk még így is sikerült a Real Madrid nimbuszát az egekbe emeleni. na ez balfasság.

Elegem van abból, hogy attól, hogy sikeres ez a csapat, nem lehet kritizálni. Van mit kritizálni Pepen, és nem vagyok serlegmániás, de az igenis kritikával illetendő, hogy egy 2 csapatos bajnokságban miért vezet előttünk úgy a másik csapat, hogy nem tudnak igazából megverni minket. és még jó pár akad, de nem azért tesszük, hogy a barca leesen a trónról, hanem azért, hogy tovább maradjon ott. A tüzet meg lehet előzni, meg lehet oltani is.

A tegnapi meccs a Realé. Ami kritikával lehetne illetni őket, azt elfedi azt, amivel minket lehet. Talán morálisan is... Egri meg a digis "szakkommentátorok" meg a nevetséges bohócok kategória.
barca2010 írta:A HATALMAS ZSENI PEP eddig hozott 13 trófeát!
Ezzel le is zártam a témát, mert úgy látom nem érteni amit akarok mondani!
Ne ez a kiborító... :roll:
És ha Te kritizálod a Barcát, akkor tovább fent maradnak a csúcson???
Élvezd amikor parádéznak, mert más csapattól ilyet nem láthatsz!!!!
Kicsit túl sok lett itt a jóból pár embernek!
Mi jogon kritizálsz olyan embereket, akik milliókat szórakoztatnak?
Majd ha olyan szinten leszel, mint Ők, akkor majd hiteles lesz a kritikád!
Addig meg csak mond el a véleményed, de ne kritizálj!
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva, de ha nyertek, a nevetek ÖRÖKRE fent marad.” Josep Guardiola (2009)

"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello

BARCA FOREVER!!!
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2012.01.26. 12:03:27

De, megérdemeltük a továbbjutást.
A blanco-k szánalmas első meccses produkciója alapján simán, és a tegnapi kiegyenlített játék miatt is.

Oké, tegnap végigaludtuk a meccs második félidejét, és még mindig nagyon mérges vagyok. Főleg a következmények miatt (Mourinho nyugodtan alhat, van mire fogni a vereséget -bírók-; elhiszik innentől, hogy képesek a Barca-val partiban lenni).
De hogy nem érdemeltük meg a továbbjutást, eszembe sem jutott.
Alapból mind2 meccset 9-9 emberrel kellett volna befejezniük a madridiaknak, ráadásul Pepe-nek biztos nem szabadott volna tegnap játszania. És megnéztem volna a 45 percen át 10 emberrel küzdő Real-t is - mert ha következetes a bíró, akkor ennek kellett volna történnie.

Nincs szégyellnivalónk, csak bosszantó az egész helyzet, hogy ilyen lehetőségeket ajándékoztunk nekik, ezüst tálcán.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Mikaos 2012.01.26. 12:05:29-kor.
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2012.01.26. 12:01:10

Anno Rijkaarddal is így voltunk. "Bízzunk benne!' "Vele lettünk X év után újra bajnokok, meg BL-győztesek!".

Ahogy akkor is most is lélektanilag érződik, hogy valami nincs rendben. Ez nem hálátlanság, nem a múlt elfeledése, hanem az intő jelek felismerése. Én személy szerint nem hinném, hogy sokat várok, vagy hogy hálátlan lennék, amikor azt mondom, hogy egy Madrid elleni meccsen fenn kell tudni tartani a koncentrációt 90 percen keresztül. Nem is értem hogyan lehet egy derbibe így belealudni, ez egy klasszikus a jó életbe...

És itt az fáj, hogy akkor, amikor már átvettük az irányítást, amikor 30 perc volt hátra és volt 4-1 ide, amikor már semmi nem indokolta, akkor hoztuk vissza mi a meccsbe a Madridot. Elkönnyelműsködtük a meccset, és ebben a helyzetben átadtuk nekik a lélektani előnyt, egységbe kovácsoltuk őket, olyan eszközökkel sikerült csak megtartani a meccset, ami nem vet jó fényt ránk.

Azzal, hogy volt pofánk egy Classicon erőt spórolni, azzal mind pályán, mind pályán kívül óriási lökést adtunk az ellenfélnek. 30 percnyi koncentráció hiányzott, de ehelyett annyira leültünk, hogy az alapjátékunk is szétesett. Ezt a 30 percet nem tudom a fáradtság számlájára írni, mert nem erről volt sokkal inkább a nemtörődömségére, ami nálam egy Classicon már-már a megbocsáthatatlan kategória.
Avatar
#David Villa#
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2011.03.17. 18:29:46

2012.01.26. 12:00:17

daffy írta:
#David Villa# írta: Teljesen igazad van. Egyrészt nem kaptunk ki, mi mentünk tovább. És most nem játszottunk jól. Hányszor nyertünk már ellenük? Mért ne csúszhatna be egy döntetlen, vagy akár vereség. Tegnap jól játszott a madrid. Vegyük már észre, hogy mi hányszor játszottunk jól...
a múltból még mindig nem lehet megélni. ha a real nyeri a bajnokságot és a bl-t,akkor boldog leszel,mert tavaly ti nyertétek?
Persze nem a múltból élünk. De szerinted mi a garancia arra, hogy legközelebb is így játszotok, mi meg ilyen gyengén?
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.01.26. 11:56:01

noname írta:Pár embert ezzel alaposan megsértek, de megérdemlik:
Kit nevezünk divatszurkolónak. Nehéz pontosan meghatározni. Talán a legpontosabb: olyan szurkoló, aki mindig a jobbik csapatnak szurkol, ami általában azt jelenti h az adott periódus legerősebb csapata lesz a nagy kedvenc. Egy igazi szurkoló látja ha a csapat hibázik, meg is jegyzi, de ha győz a csapat, örül neki! Neki sikerélményt jelent a csapat jó játéka, de ha ez elmarad, néha annál édesebb a győzelem. Egy divatszurkoló ellenben istenít mindenkit, ha épp jól játszik és bírál mindenkit, ha épp nem. Én örülök a győzelemnek és annak is örülnék, ha a Real rúg 25 kapufát és mi mégis nyerünk egy kirúgásból szerzett góllal, ahol Casillas elcsúszik egy fűcsomón.
Ha mindig ilyen játékkal nyernénk/jutnánk tovább, az más téma lenne, akkor jogos lenne minden bírálat. De ameddig 10 meccsből 1 olyan van, ahol nem megy minden tökéletesen, addig semmi jogom bárkit bírálni.
Aki bírálja a csapatot egy győzelem után, szégyellheti magát. A hibákat meg lehet jegyezni. Elhihetitek h Pep nem szándékosan követ el hibát, ahogy más sem a csaptból, de aki ezen rágódik egész nap, az rossz csapatnak szurkol :arrow: City!
jól megmondtad. :roll:
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2012.01.26. 11:55:29

Kép

Kép


=D>
KépKép
Asys
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2006.07.03. 11:05:00

2012.01.26. 11:55:29

Jelwaz!

Én ugyanúgy megfogalmaztam kritikát Pep-el és a csapattal szemben, mikor tegnap hajnalban beszélgettem a meccsről egy ismerősömmel, de egy percig se felejtettem el kikről is beszélek...
Nekem néhány ember hangnemével volt problémám, mert olvasva a hozzászólásokat, néhányról szinte már azt lehetett hinni, hogy elvetemült Madrid szurkolók írták... Ezzel van itt a baj, nem a józan kritikákkal!
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2012.01.26. 11:55:06

jelwaz és Sanama hozzászólásával értek egyet.

Tegnap nem érdemeltünk továbbjutást. Elbíztuk magunkat, azt hittük 45 perc passzolgatással marad a 2-0. Hát nem. Busquets meg 1 szánalmas féreg, Pepe után a második legutálatosabb játékos a szememben.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.01.26. 11:49:36

#David Villa# írta: Teljesen igazad van. Egyrészt nem kaptunk ki, mi mentünk tovább. És most nem játszottunk jól. Hányszor nyertünk már ellenük? Mért ne csúszhatna be egy döntetlen, vagy akár vereség. Tegnap jól játszott a madrid. Vegyük már észre, hogy mi hányszor játszottunk jól...
a múltból még mindig nem lehet megélni. ha a real nyeri a bajnokságot és a bl-t,akkor boldog leszel,mert tavaly ti nyertétek?
Avatar
#David Villa#
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2011.03.17. 18:29:46

2012.01.26. 11:47:41

noname írta:Pár embert ezzel alaposan megsértek, de megérdemlik:
Kit nevezünk divatszurkolónak. Nehéz pontosan meghatározni. Talán a legpontosabb: olyan szurkoló, aki mindig a jobbik csapatnak szurkol, ami általában azt jelenti h az adott periódus legerősebb csapata lesz a nagy kedvenc. Egy igazi szurkoló látja ha a csapat hibázik, meg is jegyzi, de ha győz a csapat, örül neki! Neki sikerélményt jelent a csapat jó játéka, de ha ez elmarad, néha annál édesebb a győzelem. Egy divatszurkoló ellenben istenít mindenkit, ha épp jól játszik és bírál mindenkit, ha épp nem. Én örülök a győzelemnek és annak is örülnék, ha a Real rúg 25 kapufát és mi mégis nyerünk egy kirúgásból szerzett góllal, ahol Casillas elcsúszik egy fűcsomón.
Ha mindig ilyen játékkal nyernénk/jutnánk tovább, az más téma lenne, akkor jogos lenne minden bírálat. De ameddig 10 meccsből 1 olyan van, ahol nem megy minden tökéletesen, addig semmi jogom bárkit bírálni.
Aki bírálja a csapatot egy győzelem után, szégyellheti magát. A hibákat meg lehet jegyezni. Elhihetitek h Pep nem szándékosan követ el hibát, ahogy más sem a csaptból, de aki ezen rágódik egész nap, az rossz csapatnak szurkol :arrow: City!

Teljesen igazad van. Egyrészt nem kaptunk ki, mi mentünk tovább. És most nem játszottunk jól. Hányszor nyertünk már ellenük? Mért ne csúszhatna be egy döntetlen, vagy akár vereség. Tegnap jól játszott a madrid. Vegyük már észre, hogy mi hányszor játszottunk jól...
Avatar
#David Villa#
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2011.03.17. 18:29:46

2012.01.26. 11:44:38

jelwaz írta:
Asys írta:Erre egyszerűen már nem lehet mit mondani... Komolyan nem értelek :roll:

Persze mindenkinek lehet véleménye és lehet kritikus, de azért más tészta az, ha egy semleges szurkoló teszi ezt vagy egy Barca drukker, utóbbiból igenis jöjjön ki, hogy hova húz a szíve, és 4 ilyen csodálatos év után ez a hangnem a csapattal és Guardiolával szemben... érthetetlen és igen szomorú. A világ többi csapatának szurkolója gyakorlatilag egytől-egyig cserélne velünk szívesen, mi meg itt fanyalgunk??? Áhhhh...
Hát én meg téged nem értelek. A kritika nem jelenti a szeretet hiányát! Sőt. Nekem meg abból van elegem, hogy ,,jajj, Peppel x kupát nyertünk, vakon kell követni". Nem, nem és nem. A múlt jó dolog, de nem lehet belőle megélni. Nagyon haragszom a csapatra, ezt odaadtuk a Madridnak. Ez a meccs az övék. Pep helyében leordítanám az összes fejét, mert egy pofon ráférne már egy jópár emberre. Miért kell hagyni alapot a pofázásra a másik oldalról? Miért. még az se baj, hogy 2 után kiegyenlítettek. De akkor a nagy Barca, aki 3 lépéssel előbbre jár, mint a Real, a zsenik, a mágusok vagy mittomén, hogy hívják már őket, amikor meg lehet mutatni, hogy na kinek nagyobb a himbilimbije, akkor nem tesz semmit. Pep meg csak áll és vakargatja a kopasz fejét. Ott volt a lehetőség, hogy bizonyítsanak, ha ez sem motiválja őket, akkor mi. Lehet rosszul játszani, de szív nélkül... Ennél legalábbis sokkal lelkesebben kellet volna játszani, az egyenlítés után mindenkép. Ahelyett, hogy behajtunk még egy gólt, kiharcolunk egy pirosat... Minek? Miért nem lehet lehozni egy Classicot már úgy, hogy ne ezektől legyen hangos a média. Megint voltak csúnya belépők, aljas dolgok, de nekünk még így is sikerült a Real Madrid nimbuszát az egekbe emeleni. na ez balfasság.

Elegem van abból, hogy attól, hogy sikeres ez a csapat, nem lehet kritizálni. Van mit kritizálni Pepen, és nem vagyok serlegmániás, de az igenis kritikával illetendő, hogy egy 2 csapatos bajnokságban miért vezet előttünk úgy a másik csapat, hogy nem tudnak igazából megverni minket. és még jó pár akad, de nem azért tesszük, hogy a barca leesen a trónról, hanem azért, hogy tovább maradjon ott. A tüzet meg lehet előzni, meg lehet oltani is.

A tegnapi meccs a Realé. Ami kritikával lehetne illetni őket, azt elfedi azt, amivel minket lehet. Talán morálisan is... Egri meg a digis "szakkommentátorok" meg a nevetséges bohócok kategória.
barca2010 írta:A HATALMAS ZSENI PEP eddig hozott 13 trófeát!
Ezzel le is zártam a témát, mert úgy látom nem érteni amit akarok mondani!
Ne ez a kiborító... :roll:

Azért azt ne felejtsd el, hogy Ini, Fabre, Alexis kiesett.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2012.01.26. 11:43:19

Pár embert ezzel alaposan megsértek, de megérdemlik:
Kit nevezünk divatszurkolónak. Nehéz pontosan meghatározni. Talán a legpontosabb: olyan szurkoló, aki mindig a jobbik csapatnak szurkol, ami általában azt jelenti h az adott periódus legerősebb csapata lesz a nagy kedvenc. Egy igazi szurkoló látja ha a csapat hibázik, meg is jegyzi, de ha győz a csapat, örül neki! Neki sikerélményt jelent a csapat jó játéka, de ha ez elmarad, néha annál édesebb a győzelem. Egy divatszurkoló ellenben istenít mindenkit, ha épp jól játszik és bírál mindenkit, ha épp nem. Én örülök a győzelemnek és annak is örülnék, ha a Real rúg 25 kapufát és mi mégis nyerünk egy kirúgásból szerzett góllal, ahol Casillas elcsúszik egy fűcsomón.
Ha mindig ilyen játékkal nyernénk/jutnánk tovább, az más téma lenne, akkor jogos lenne minden bírálat. De ameddig 10 meccsből 1 olyan van, ahol nem megy minden tökéletesen, addig semmi jogom bárkit bírálni.
Aki bírálja a csapatot egy győzelem után, szégyellheti magát. A hibákat meg lehet jegyezni. Elhihetitek h Pep nem szándékosan követ el hibát, ahogy más sem a csaptból, de aki ezen rágódik egész nap, az rossz csapatnak szurkol :arrow: City!
A Fifa egy szégyen
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2012.01.26. 11:37:31

Asys írta:Erre egyszerűen már nem lehet mit mondani... Komolyan nem értelek :roll:

Persze mindenkinek lehet véleménye és lehet kritikus, de azért más tészta az, ha egy semleges szurkoló teszi ezt vagy egy Barca drukker, utóbbiból igenis jöjjön ki, hogy hova húz a szíve, és 4 ilyen csodálatos év után ez a hangnem a csapattal és Guardiolával szemben... érthetetlen és igen szomorú. A világ többi csapatának szurkolója gyakorlatilag egytől-egyig cserélne velünk szívesen, mi meg itt fanyalgunk??? Áhhhh...
Hát én meg téged nem értelek. A kritika nem jelenti a szeretet hiányát! Sőt. Nekem meg abból van elegem, hogy ,,jajj, Peppel x kupát nyertünk, vakon kell követni". Nem, nem és nem. A múlt jó dolog, de nem lehet belőle megélni. Nagyon haragszom a csapatra, ezt odaadtuk a Madridnak. Ez a meccs az övék. Pep helyében leordítanám az összes fejét, mert egy pofon ráférne már egy jópár emberre. Miért kell hagyni alapot a pofázásra a másik oldalról? Miért. még az se baj, hogy 2 után kiegyenlítettek. De akkor a nagy Barca, aki 3 lépéssel előbbre jár, mint a Real, a zsenik, a mágusok vagy mittomén, hogy hívják már őket, amikor meg lehet mutatni, hogy na kinek nagyobb a himbilimbije, akkor nem tesz semmit. Pep meg csak áll és vakargatja a kopasz fejét. Ott volt a lehetőség, hogy bizonyítsanak, ha ez sem motiválja őket, akkor mi. Lehet rosszul játszani, de szív nélkül... Ennél legalábbis sokkal lelkesebben kellet volna játszani, az egyenlítés után mindenkép. Ahelyett, hogy behajtunk még egy gólt, kiharcolunk egy pirosat... Minek? Miért nem lehet lehozni egy Classicot már úgy, hogy ne ezektől legyen hangos a média. Megint voltak csúnya belépők, aljas dolgok, de nekünk még így is sikerült a Real Madrid nimbuszát az egekbe emeleni. na ez balfasság.

Elegem van abból, hogy attól, hogy sikeres ez a csapat, nem lehet kritizálni. Van mit kritizálni Pepen, és nem vagyok serlegmániás, de az igenis kritikával illetendő, hogy egy 2 csapatos bajnokságban miért vezet előttünk úgy a másik csapat, hogy nem tudnak igazából megverni minket. és még jó pár akad, de nem azért tesszük, hogy a barca leesen a trónról, hanem azért, hogy tovább maradjon ott. A tüzet meg lehet előzni, meg lehet oltani is.

A tegnapi meccs a Realé. Ami kritikával lehetne illetni őket, azt elfedi azt, amivel minket lehet. Talán morálisan is... Egri meg a digis "szakkommentátorok" meg a nevetséges bohócok kategória.
barca2010 írta:A HATALMAS ZSENI PEP eddig hozott 13 trófeát!
Ezzel le is zártam a témát, mert úgy látom nem érteni amit akarok mondani!
Ne ez a kiborító... :roll:
Válasz küldése