Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2012.06.05. 16:06:23

daffy írta:
B. Tamás írta: 2. Ha valaki miatt megromlik a spanyol csapaton belüli egység, akkor az nem Xavi lesz
ha ezen nyilatkozat következtében romlik meg a viszony,az nem xavi miatt lesz? de hát ő mondta,akkor ki miatt lenne?

ha én lehülyéznélek és megharagudnál rám,akkor miért haragszol,mert én azt mondtam hogy hülye vagy esetleg ténylegesen az vagy és az a baj?
(kizárólag a példa kedvéért van benne a hülye szó,semmi személyedre irányuló tartalma nincs!)
Daffy! Még mindig nem látod a fától az erdőt és szerintem egy kicsit szándékosan is tetteted a butát, mert nem vagy az! Xavi nem beszélt személyekről, ő lehet jóban reaálosokkal ettől még, mindenki tudja, hogy egy klub kommunikációja 99%-ban egységes, a játékosok azt szokták nyilatkozni, amit elvárnak tőlük. A Madrid, így, csapatszinten sosem gratulált, egységes kommunikációval, hanem egyes kiszólásaik voltak egy-egy játékos részéről. Ez az, ami a szomorú, hogy nem ismerték el a sportteljesítményt. A Barcelona és játékosai ezt egységként is megtették, nem csak magánemberként. Előző reagálásodban írod, hogy kétszínű, mert mást mond az elején, mint a végén (gondolom szerinted az eleje a hivatalos, a vége a saját vélemény). Miért is? Az elején elmondja, hogy gratulál a teljesítményükért, a végén pedig azt, hogy ők nem tették meg. Mi ebben az ellentmondás? Attól még, hogy Xavinak nem szimpatikus a Real, mint kollektíva, mert nem tudnak gratulálni, még elismerheti a teljesítményüket viszont, nincs ebben ellentmondás, kétszínűség. Azért 3 mondatot nem hiszem Daffy, hogy nem tudsz magyarul értelmezni, ettől többre tartalak, mert több is vagy.
Xavi 4 éve pedig nem 4 év kedves Daffy, mert amikor rossz volt a Barcelona, akkor is meghatározó ember volt és épp ugye Pep-et szorította ki a keretből. Akkor is ez a Xavi volt már, de egy játékmester egy rossz csapatban nem tud annyira kitűnni. Eladni meg az idióták akarták (tudom, cikkeztek a Manchesterrel, de baromság volt már akkor is. Ja és annyira rossz játékos volt, hogy az akkor harmatgyenge MU és tehetségtelen edzője :D minden erővel le akarta igazolni... Borzasztó rosszul focizott..). Még az idei teljesítményével is, ami az óriási terhelés miatt kicsit gyengébb lett (mondjuk nekem így is tetszett, nem miatta nem lettünk bajnokok), a világ egyik, de inkább A legjobb irányítója, senki sem teszi veszi úgy és olyan pontosan a labdát, mint ő. A válogatott csapategysége nem emiatt fog szétesni (amúgy, ha a sosem szót használta, akkor az eredeti szövegben biztosan így hangozhatott: ők sosem gratuláltak... Ebben az esetben pedig a mostani Real keretről van szó, nem pedig a mindenkori Realról. Így igaz,amit mond), amúgy sem kell köntörfalazni, ha ez a véleménye, akkor mondja el, négyszemközt is megteszi, eddig is megtette bizonyára.
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2012.06.05. 16:00:04

Ezekhez csak azt tenném hozzá, hogy az akkori védők statikusabbak voltak a mostaniknál. Messi az úgymond gyors védőket is oda-vissza szo***ja. A védők egyszerűen nem tudják felrúgni sem. Igaz néha sikerül elkapniuk, de úgy igazából már nagyon régen rúgták fel.
Avatar
Poszi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2008.04.28. 17:37:22

2012.06.05. 15:54:25

Íme REMY felvetésére a válasz :

http://www.youtube.com/watch?v=FckvDOc3oZc

http://www.youtube.com/watch?v=XC9C-b2PTFM

Szerk: mondjuk az igaz h ez már nem a "régi" Robi Carlos volt...
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2012.06.05. 15:46:52

REMY írta: Kíváncsi lennék, hogy egy CR vagy Messi mit csinálna olyan védelemmel szemben ahol. Thuram, Dessailly hátvédek vannak, vagy a régi Roberto Carlosok stb stb ....
Minden bizonnyal mind a 2 játékos érdekesen nézne. De ez is csak felvetés mert soha nem tudjuk ez meg. Ezért sem lehet soha összehasonlítani a régi játékosokat a mostaniakkal.
Hadjuk már!
Egyet tudok, aki érdekesen nézett az Robi Carlos volt, amikor a Bernabeuban szembekerült Eto'o-val (Real-Mallorca 1-5). Samu a 16-oson belül Robit elküldte egy csellóval, majd 3 méteren 2 métert vert rá. Utána köszönte szépen és gól.
Minden tiszteletem az általad felsorolt játékosok (különösen Thuram) iránt, de Messi és CR is ugyanazt megcsinálná ellenük, mint a mai védők ellen.
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2012.06.05. 15:27:23

REMY írta: Másik meg az, hogy szerintem mind a 2 játékos összehugyozná magát ha 10-20 évet vissza mennének az időben.
Nem rég néztem meg a 2006-os .. 2002-es VB meccs összefoglalókat, meg pár napja volt a 98-as VB döntő. És ott olyanokat kaptak a játékosok hogy hihetetlen. Szét rúgták egymás. Kemény oda léptek, DE nem estek össze nem rinyáltak, nem sírtak és nem színészkedtek. Ott küzdés volt az utolsó pillanatig. Sajna ez ma már nincs mindig meg a fociban. És ezt sajnálom a legjobban.
Dehogy hugyozná!
A fentebb említettek Messit jellemzik a legjobban. Csak egy példa erre, amikor a Bilbao elleni kupadöntőn Messi a Barca térfeléről (kb. 60 méterre a kaputól) elindult a labdával, ketten becsúszva próbálták szerelni, Leo egy pillanatra elveszítette az egyensúlyát és a labdát is, de nem esett el, hanem futott tovább (labdával gyorsabban, mint labda nélkül :lol: ), bemutatott két cselt és végül lövéssel fejezte be a szólót.
Meggyőződésem, hogy ők ketten 10 vagy 20 évvel ezelőtt is ugyanígy érvényesültek volna.
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.06.05. 15:07:26

REMY írta: hát de olyat mondasz ami hülyeség. Miért Ronaldinho a PSG-be lett világsztár??? ki nyert BL-t a barcának?? a tényeket ne ferdítsük már.
Nem tucat játékosok voltak akik csak a keretet töltötték fel. Nagyban tettek a sikerért.

Tehát szerinted akkor Rivaldo is egy senki... mert csak 5 évig volt barca játékos?? mégis mindenki isteníti a barcások közül.
szövegértés? nem írtam,hogy tucat,sőt.
dinho ott lett sztár,és? bébét a mu tette fel a térképre,legenda?
ki mondta,hogy rivaldo senki?
ki mondta,hogy akit a barcások istenítenek,az legenda?
ki nem tudja még mindig értelmezni a leírtakat? TE
fogadd el a véleményem,én is elfogadom,hogy nem érted az olvasottakat
Miért, vége van annak a bizonyos korszaknak?
miért nincs? idén messze volt már önmagától

de ami a legfontosabb? minek kell itt leragadni? mit változtat a véleményem? min változtat más véleménye?
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21158
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.06.05. 15:06:06

Pavel írta: A vasárnapit én sem tudom, de Dél-Korea ellen nem voltak ott a barcások és a bilbaósok. Valószínűleg ezért kezdtek.
A tét meccsek lesznek az irányadók.
Igen, de ha nem is lesznek állandó kezdők, első számú cserék lesznek valószínűleg. Illetve Arbeolánál azt sem tartom kizártnak, h kezdő lesz, mert nem nagyon tudok a posztjára jobb opciót.
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.06.05. 15:04:01

daffy írta:
REMY írta:mondjuk tényleg elég nagy hülyeség azt mondani, hogy Xavi nem egy barca legenda... akkor ki az ?? akit az idő megszépít ?? Xavi igen is egy korszakos kiválóság a barcánál aki örökre beírta magát a barca történelmébe....
az a korszak pedig hány év is? 4! akkor legenda ronaldinho is a barcában? a témát itt lezártam!

még te is győzzél meg,hogy márpedig a kedvenc színem a sárga...
hát de olyat mondasz ami hülyeség. Miért Ronaldinho a PSG-be lett világsztár??? ki nyert BL-t a barcának?? a tényeket ne ferdítsük már.
Nem tucat játékosok voltak akik csak a keretet töltötték fel. Nagyban tettek a sikerért.

Tehát szerinted akkor Rivaldo is egy senki... mert csak 5 évig volt barca játékos?? mégis mindenki isteníti a barcások közül.
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2012.06.05. 15:00:02

daffy írta:
REMY írta:mondjuk tényleg elég nagy hülyeség azt mondani, hogy Xavi nem egy barca legenda... akkor ki az ?? akit az idő megszépít ?? Xavi igen is egy korszakos kiválóság a barcánál aki örökre beírta magát a barca történelmébe....
az a korszak pedig hány év is? 4! akkor legenda ronaldinho is a barcában? a témát itt lezártam!
Miért, vége van annak a bizonyos korszaknak?
Akkor ezek szerint Raul sem legendája a Madridnál.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.06.05. 14:56:24

REMY írta:mondjuk tényleg elég nagy hülyeség azt mondani, hogy Xavi nem egy barca legenda... akkor ki az ?? akit az idő megszépít ?? Xavi igen is egy korszakos kiválóság a barcánál aki örökre beírta magát a barca történelmébe....
az a korszak pedig hány év is? 4! akkor legenda ronaldinho is a barcában? a témát itt lezártam!

még te is győzzél meg,hogy márpedig a kedvenc színem a sárga...
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2012.06.05. 14:56:21

LG írta:
Pavel írta:
LG írta: Ott van még Arbeola, meg Albiol is. Ők mind válogatottak is. Szóval azért akad Realos a válogatottban is.
De minek. Azért, hogy meglegyen a keret és ne csak három madridista legyen már kint az EB-n.
Nem követtem a spanyolok felkészülését, de mintha itt fórumon azt olvastam volna, h Arbeola és Albiol is kezdő volt az elmúlt meccseken.
A vasárnapit én sem tudom, de Dél-Korea ellen nem voltak ott a barcások és a bilbaósok. Valószínűleg ezért kezdtek.
A tét meccsek lesznek az irányadók.
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.06.05. 14:52:25

mondjuk tényleg elég nagy hülyeség azt mondani, hogy Xavi nem egy barca legenda... akkor ki az ?? akit az idő megszépít ?? Xavi igen is egy korszakos kiválóság a barcánál aki örökre beírta magát a barca történelmébe....
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.06.05. 14:51:22

REMY írta:
Valdes miért van ott ?? lehetne egy fiatalnak is helyet biztosítani a keretben... :wink:
Pedro is csak azért került be mert barcás... nem az ez évi teljesítménye alapján. Raúl 10x jobban megérdemelte volna.
Xavi, Iniesta alap.
Puyol is.
Azt a szintet amit Piqué az utóbbi időben lehoz azt Albiol is tudja.
Jah, és Raúl pont olyan szélső mint Pedro... :lol: :lol: Azért egy rossz formában lévő Piquét és egy jó formában lévő Albiolt még mindig nem lehet összehasonlítani. Annak az embernek mindenhol lenne a helye, csak nem a világ leghíresebb klubjában...Neki egy Liverpool-ban kéne padoznia.
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.06.05. 14:51:14

LG írta:
Pavel írta:
LG írta: Ott van még Arbeola, meg Albiol is. Ők mind válogatottak is. Szóval azért akad Realos a válogatottban is.
De minek. Azért, hogy meglegyen a keret és ne csak három madridista legyen már kint az EB-n.
Nem követtem a spanyolok felkészülését, de mintha itt fórumon azt olvastam volna, h Arbeola és Albiol is kezdő volt az elmúlt meccseken.
Arbeloa sztem kezdő is lesz az EB-n, de Albiol sztem egyszerűen csak azért került a csapatba, mert a Barcásoknak később kellett csatlakozniuk a kerethez (így Piquének is)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.06.05. 14:47:23

daffy írta:
csababarca írta:Ha Xavi nem a barca legendája akkor ki az?
A klub legsikeresebb korszakának kulcsjátékosa,emellett a válogatottban sem vallott szégyent ebben az időszakban.
32 éves,27-28 éves korától akkora név és idén már erősen halványodik. elnézést,hogy nem esem hasra tőle. elismerem,hogy klasszis játékos és hogy a barcánál élte le a 32 évét,de nehogy bocsánatot kelljen kérnem azért,mert más a véleményem. az én szememben volt 4 kiemelkedő szezonja,előtte meg az eladását is követelték. neked legenda,nekem nem. ez a véleményem,nem szeretnék oldalakat vitázni róla,mert változni nem fog(ha te szeretnél,kérlek ezt privátban tedd meg)
Nem akarok vitatkozni,mert felesleges tényleg.
Elfogadom én a véleményed,bár messze nem értek vele egyet,mert ha Xavi nem legendája a barcának,akkor a 21.sz-ban kb senki sem.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21158
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.06.05. 14:45:31

Pavel írta:
LG írta: Ott van még Arbeola, meg Albiol is. Ők mind válogatottak is. Szóval azért akad Realos a válogatottban is.
De minek. Azért, hogy meglegyen a keret és ne csak három madridista legyen már kint az EB-n.
Nem követtem a spanyolok felkészülését, de mintha itt fórumon azt olvastam volna, h Arbeola és Albiol is kezdő volt az elmúlt meccseken.
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.06.05. 14:43:24

Pavel írta:
LG írta: Ott van még Arbeola, meg Albiol is. Ők mind válogatottak is. Szóval azért akad Realos a válogatottban is.
De minek. Azért, hogy meglegyen a keret és ne csak három madridista legyen már kint az EB-n.
Valdes miért van ott ?? lehetne egy fiatalnak is helyet biztosítani a keretben... :wink:
Pedro is csak azért került be mert barcás... nem az ez évi teljesítménye alapján. Raúl 10x jobban megérdemelte volna.
Xavi, Iniesta alap.
Puyol is.
Azt a szintet amit Piqué az utóbbi időben lehoz azt Albiol is tudja.
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2012.06.05. 14:39:35

LG írta: Ott van még Arbeola, meg Albiol is. Ők mind válogatottak is. Szóval azért akad Realos a válogatottban is.
De minek. Azért, hogy meglegyen a keret és ne csak három madridista legyen már kint az EB-n.
Avatar
kennyke04
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2007.04.17. 14:04:52
Tartózkodási hely: DöBö

2012.06.05. 14:38:32

REMY írta:
azt a cikket én linkeltem oda is :wink:
és a Google a barátod :wink: meglehet találni 1-2 ott.
Ne haragudj, azt nem figyeltem ki írta! De tudom már, ez a becsületes Casillas visszapillantó tükrözéses beszólásával volt 1 időben.
"A fociban az a lényeg,
hogy a labdát, ahhoz passzold, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad.
Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad."
- Hofi Géza
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.06.05. 14:36:35

LG írta:
Mihu írta:

Egyébként is kezdjük ott, hogy ahány spanyol van a Real-ban... :D :D Véleményem szerint Ramos, Casillas meg Alonso biztos beszéltek a barcásokkal, és gratuláltak nekik amikor bajnokok lettek. Abban viszont teljesen biztos vagyok, hogy az ilyen Marcelo meg Pepe féle csürhék nem...szóval szerintem Xavi itt nem a spanyolokra gondolt, hanem a légiósokra. És ezt a válogatottbeli társai pontosan tudják, így feszkó se lesz.
Ott van még Arbeola, meg Albiol is. Ők mind válogatottak is. Szóval azért akad Realos a válogatottban is.
Albiol amennyit játszik...a Real-ban is, meg a válogatottban is...
Kép
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.06.05. 14:36:28

Megkérdezhetem, hogy melyik volt az első Real meccs amit láttál?
2005 óta nézek focit és egyben Real meccseket. De azt már nem tudom, hogy ki volt az ellenfél az első meccsen.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.06.05. 14:33:55

csababarca írta:Ha Xavi nem a barca legendája akkor ki az?
A klub legsikeresebb korszakának kulcsjátékosa,emellett a válogatottban sem vallott szégyent ebben az időszakban.
32 éves,27-28 éves korától akkora név és idén már erősen halványodik. elnézést,hogy nem esem hasra tőle. elismerem,hogy klasszis játékos és hogy a barcánál élte le a 32 évét,de nehogy bocsánatot kelljen kérnem azért,mert más a véleményem. az én szememben volt 4 kiemelkedő szezonja,előtte meg az eladását is követelték. neked legenda,nekem nem. ez a véleményem,nem szeretnék oldalakat vitázni róla,mert változni nem fog(ha te szeretnél,kérlek ezt privátban tedd meg)
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21158
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.06.05. 14:31:17

Mihu írta:

Egyébként is kezdjük ott, hogy ahány spanyol van a Real-ban... :D :D Véleményem szerint Ramos, Casillas meg Alonso biztos beszéltek a barcásokkal, és gratuláltak nekik amikor bajnokok lettek. Abban viszont teljesen biztos vagyok, hogy az ilyen Marcelo meg Pepe féle csürhék nem...szóval szerintem Xavi itt nem a spanyolokra gondolt, hanem a légiósokra. És ezt a válogatottbeli társai pontosan tudják, így feszkó se lesz.
Ott van még Arbeola, meg Albiol is. Ők mind válogatottak is. Szóval azért akad Realos a válogatottban is.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.06.05. 14:29:27

REMY írta:
szeretem amikor mindig a Real a csúnya és gonosz....
Megkérdezhetem, hogy melyik volt az első Real meccs amit láttál?



csababarca!


Mégis miért várod el egy Real drukkertől, hogy Xavi-t legendaként említse, mikor a Madridban játszott egy bizonyos Guti? :D
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.06.05. 14:28:23

Ha Xavi nem a barca legendája akkor ki az?
A klub legsikeresebb korszakának kulcsjátékosa,emellett a válogatottban sem vallott szégyent ebben az időszakban.

A nyilatkozata ostoba dolog volt tőle,még ha fedi is a valóságot,főleg az utóbbi 2 évből,mióta a nagy edzőfejedelem itt rontja a levegőt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése