Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.03.26. 09:12:00

Orange írta:
Barcaman1993 írta:Mit mondott Pep? Azokból lesznek a legnagyobb győztesek, akik a leginkább el tudják viselni a vereséget. No comment.
Hát azok aztán durva nagy győztesek lesznek... hagyjuk már a filozófiát, ez sport ba+...
15 éve vagyok Real Madrid szurkoló...
Őszintén sajnálni tudlak, hogy 15 éve szurkolsz a Realnak és nem sikerült ennek a mondatnak a jelentését megértened. Mindent el is mond csapatod játékosainak pályán és azon kívül mutatott teljesítményéről... =D>
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2014.03.26. 07:46:40

Abból mekkora ajvékolás lesz, ha elmeszelik Roncikát. Na akkor fog menni a csalás mesedélután igazán!
MyShadow
Jugador del Barça
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2013.08.25. 12:39:42

2014.03.26. 06:05:10

Orange írta:Lekövette az akciót és Neymar talán a sebességén kicsit lassítva is keresztbe futott előtte... összeakadtak a lábak és ennyi. Bár ez lenne Ramos legnagyobb hülyesége a a következő 5 évben a pályán...
Kérem szépen, ebben benne van minden, ami szükséges ahhoz, h eldönthető legyen a dolog!
Neymar azt csinálta, amit kell, amit ilyenkor elvárnak egy kiélezett meccsen, neki nem volt elég a gól (ha ezt vehetjük biztosnak:D), hanem fel akarta rúgatni magát, mert ha ott elesik, az tizi+piros!
Ramos tényleg nem ment oda durván, sőt magához képest igencsak intelligensen, óvatosan, de későn lassított és a keresztező ember lábába beleakadt, persze Neymarnak sem kellett több...
Az ítélet innentől egyértelmű, gólhelyzetben lévő játékost szabálytalanul állított meg-->piros, mivel 16oson belül szabálytalanság--->tizi!
A másik eset viszont sztem túlzás, mivel Alonso labdát is talált ( bár igencsak lábra ment), de az az eset kétesebb szvsz:)
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2014.03.26. 02:46:52

kedves Orange, én nem azt hiányolom, h ahogy a meccsek előtt/közben/után egymásnak szaladnak páran, úgy itt ugyanezt csinálják/csinálhassák meg virtuálisan mások és ennek a többiek tapsoljanak, hanem csak azt tartom fölöslegesnek, h olyanokat várjunk el, h itt mindenk egy véleményen legyen, v vmi hasonlót. nem fog ez működni, még azonos csapatnak szurkolók között sem feltétlenül. azt meg pláne értelmetlen pusztulásnak tartom, ha azon melózunk x oldalon keresztül, h egy, a barca által megnyert meccs után arról győzzük meg az ittenieket, h tulajdonképpen pöts mindenki, aki úgy gondolja, h egy nagy győzelem volt megverni a realt a bernabeuban, és hogy igaza van a negyvenhétszer kiállított ramosnak, amikor a bírót kritizálja és kisbarátjának is, aki szintén elmondta a kerek kis véleményét a szituról, a saját, bíró által valóban benézett esetét persze lazán ellapozva...

egyébként ez az ellenfél, nem ellenség dolog okés, de sajnos elég sok olyan behatás éri az embert pl a médiákból, amik pont az ellenállást erősítik, különösen az olyan meccsek előtt/után, mint a klasszikus. nehéz ilyenkor elvonatkoztatni ettől és arra gondolni, h a válogatottban mondjuk ugyanezek a gyerekek konkrétan megdöglenek egymásért, vagy közös üzletekben vannak benne, vagy még azt is reszkírozzák, h leqrassák magukat a vezetőikkel, ha a másik csapatból dumálgatnak a haverjaikkal. nehéz dolog ez, de persze nem lehetelen.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
Orange
Barça C
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2014.03.11. 15:14:11

2014.03.26. 02:02:35


Vannak helyzetek amiket nem lehet mérlegelni, ez is olyan. Olyan nincs a világon, hogy nem állítják ki a ziccerben lévő játékost buktatót. Ha ez lehetséges lenne, akkor a játékvezető elég részrehajló lehetne, és elég szubjektív lenne a játékvezetés, nemde? A mezőnyben el lehet nézni ezt azt, de ez annyira mérkőzést befolyásoló tényező, hogy ezt nem lehet elnézni. Ez pont a másik véglet. Értem, hogy mit mondasz, felfogom, de nonszensz.
Itt már úgy tűnik sikerült valakinek elrugaszkodni a bíró bibliától... :)
Ezt az érvelést már elfogadom. Viszont , hogy mi volt a gólhelyzet meg mi nem az megint szubjektiv dolog nemde? (és természetesen tudom és én is úgy gondolom , hogy ez gólhelyzet volt mielőtt valaki még ezt a csodás meglátást megírja...)

Az a mondatom bizony nem színvonal alatti. Szépen kiforgattad a szavaimat.
Ha van egy kis esze, akkor igen, követi 1-2 méterről, majd rástartol a kipattanóra, ha véd Diego Lopez. Nem hiába van az a klasszikus mondat a pályákról, hogy ott már óvatosan/ott már ne bántsd. Egyszerűen nem éri meg kockáztatni 3-2-es állásnál, ha a döntetlen is jó lenne. Egészen mást mondanék, ha 1-0-ra vezetett volna a Madrid egy döntőben, és akkor ugrik így ki Neymar. Akkor aztán bármi belefér. Ramosnak kellett volna mérlegelnie a szituációt :lol:
De ha te elégedett vagy azzal, ahogy Ramos lereagálta az akciót, akkor ám legyen, engem nem zavar, hogy még évekig a Madrid stabil kezdője lesz.
Nem forgattam ki... viszont kicsit szerintem irreális amiket Te írsz.. de ezt nem fejtegetném inkább. Ellenben arra reagálnék, hogy elégedett vagyok-e Ramossal. Nos.. igen. Ment utána nem pedig felrúgta vagy lerántotta. Lekövette az akciót és Neymar talán a sebességén kicsit lassítva is keresztbe futott előtte... összeakadtak a lábak és ennyi. Bár ez lenne Ramos legnagyobb hülyesége a a következő 5 évben a pályán...

Ez egy folyamatosan visszatérő probléma a bíróknál
Pont ezért támogatnám én pl a kamerás visszajátszások lehetőségét. Nem minden szitunál hanem mint az NHL-ben például, hogy lehessen mondjuk félidőnként 2 lehetőségük erre.
Persze lehet sok kivetnivalót találni erre pro és kontra... viszont szerintem azoknál a kétes szituációknál van minimum annyi vita és áll annyit a játék emiatt, hogy a kamerás visszajátszásra sem kellene többet várni 2014.ben mint ezeknek a vitáknak a lecsillapítására magán a pályán.
Kép
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2014.03.26. 01:21:22

Láttunk már pár nyújtott lábbal történő becsúszást pl. kupadöntőben ám hiába jár a szabálykönyv szerint piros érte sárga lappal is szinte kivétel nélkül megússza a delikvens mert a bíró nem akar dönteni egy kupa sorsáról így.

Ez egy folyamatosan visszatérő probléma a bíróknál (ez inkább a kézilabdában jellemző, de a fociban is elég gyakori) hogy a bíró nem akar így meg úgy eldönteni egy mérkőzést, és ez a hiba. Sorsdöntő El-classicó következik a liga utolsó meccsén, aki megnyeri a mérkőzést az a ligát is. 7. percben járunk, Pepe (hát ki más!?) látványosan krúgja Messi lábait, ám a bíró nem ítél 11-est, nem ad piros lapot, mert egy El-classicót nem tehet tönkre ezzel. Nonszensz. Volt már példa ilyesmire, kézilabdában például be is vallják, hogy ide is fújnak meg oda is, ha eleget copatták az ellent, akkor jöhet kicsit a hzai gárda. Olyan bíró kell egy Real-Barca meccsre, aki minden egyes érintésnél a 16-oson belül 11-est ítél.
Kép
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2014.03.26. 00:41:37

Orange írta:Az a mondatod meg, hogy Ramosnak közelébe sem lett volna szabad mennie Neymarnak hát ... elég színvonal alatti... mégis mit kellett volna tennie? Látva, hogy Neymar felé megy a labda elkezdeni szaladni Valdes irányába nehogy összefusson Neymarral?
Az a mondatom bizony nem színvonal alatti. Szépen kiforgattad a szavaimat.
Ha van egy kis esze, akkor igen, követi 1-2 méterről, majd rástartol a kipattanóra, ha véd Diego Lopez. Nem hiába van az a klasszikus mondat a pályákról, hogy ott már óvatosan/ott már ne bántsd. Egyszerűen nem éri meg kockáztatni 3-2-es állásnál, ha a döntetlen is jó lenne. Egészen mást mondanék, ha 1-0-ra vezetett volna a Madrid egy döntőben, és akkor ugrik így ki Neymar. Akkor aztán bármi belefér. Ramosnak kellett volna mérlegelnie a szituációt :lol:
De ha te elégedett vagy azzal, ahogy Ramos lereagálta az akciót, akkor ám legyen, engem nem zavar, hogy még évekig a Madrid stabil kezdője lesz.
.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2014.03.26. 00:18:56

Orange írta:
Petr írta:

Ha nem érted meg, hogy a szabály az szabály akkor nem lehet mit csinálni.
A foci sokszor ilyen nüanszokon múlik, a szerencse döntő tényező. Ramosnak nem volt szerencséje, ez van. Bárkivel előfordulhat, ugyanilyen kötelező szankcióval. Itt nem lehet mérlegelni, meg van kötve a bíró keze a szabálykönyv által.

Utoljára mondom el, hogy tisztában vagyok vele mik a szabályok a fociban lehet jobban is tudom mint némelyikőtök. Én a gyakorlatról próbáltam beszélni viszont Ti csak a hivatalos paragrafusokat fújjátok mintha kötelező lenne.
Nem egyszer és nem is kétszer hanem nagyon is sokszor előfordult már, hogy a bíró ahelyett, hogy szó szerint követte volna a szabálykönyvet, helyette mérlegelt és nem döntött ilyen drasztikus módszerrel el mérkőzést főképp olyan esetekben amikor nem volt kirívóan durva szabálytalanság. Láttunk már pár nyújtott lábbal történő becsúszást pl. kupadöntőben ám hiába jár a szabálykönyv szerint piros érte sárga lappal is szinte kivétel nélkül megússza a delikvens mert a bíró nem akar dönteni egy kupa sorsáról így.
Ilyesmi dologról próbáltam volna társalogni. SIKERTELENÜL

De semmi gond majd lesz más téma amiről beszélhetünk.

És még egyszer leírom tudom mik a szabályok és szerintem is 11-es volt és tudom, hogy mivel utolsó ember nem mérlegelhet a bíró stbstbstb... kérlek ne írjátok le még egyszer mert falnak megyek :mrgreen:

Vannak helyzetek amiket nem lehet mérlegelni, ez is olyan. Olyan nincs a világon, hogy nem állítják ki a ziccerben lévő játékost buktatót. Ha ez lehetséges lenne, akkor a játékvezető elég részrehajló lehetne, és elég szubjektív lenne a játékvezetés, nemde? A mezőnyben el lehet nézni ezt azt, de ez annyira mérkőzést befolyásoló tényező, hogy ezt nem lehet elnézni. Ez pont a másik véglet. Értem, hogy mit mondasz, felfogom, de nonszensz.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2014.03.25. 23:19:00

OFF:
Orange írta:Eszem megáll... hogy hirtelen mindenki a a bíráskodás kiskönyvét tette be a párnácskája alá az éjszaka, hogy senki sem tud mást fújni. [-X

Akkor ne értsétek meg miről beszélek és éljetek ezzel kapcsolatban lila ködben. Tisztelet a kivételnek. :roll:

Ha nem érted meg, hogy a szabály az szabály akkor nem lehet mit csinálni.
A foci sokszor ilyen nüanszokon múlik, a szerencse döntő tényező. Ramosnak nem volt szerencséje, ez van. Bárkivel előfordulhat, ugyanilyen kötelező szankcióval. Itt nem lehet mérlegelni, meg van kötve a bíró keze a szabálykönyv által.


ON:

Jó meccs volt, bármely fél megérdemelte volna a győzelmet. Soha rosszabb párharcot!
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2014.03.25. 23:14:06

Orange írta:Ha nem jött volna le a hozzászólásomból tisztában vagyok , hogy nem mérlegelheti ennek ellenére számtalan esetet látunk rá, hogy megteszik... Ez viszont létező dolog akár tetszik akár nem.
És ezért írtam én azt, hogy ez talán olyan eset volt ami ha már valami mérlegelés alá esik akkor ez az lehet. Hiszen tegyük fel 11-es és sárga Ramosnak is elég nagy büntetés már figyelembe véve azt, hogy sem durva , de még TALÁN szándékos szabálytalanságról sem beszélhetünk.

A kontakt szerintem igenis megvolt, tehát büntető (https://www.youtube.com/watch?v=LUUzrRS5RoE) és mivel a szabálytalanság egyértelmű gólhelyzetben történt ezért piros lap is, akár szándékos, akár nem. Ezen nincs mit vitatni, max a kontaktot, de szerintem a videóból egyértelmű. Kivétel nincs.

Lehet, hogy túlzás, de jelenleg ezek a szabályok, nem tudsz mit tenni. Nem a bíró a felelős. A FIFA egyik elnökjelöltje épp a hármasbüntetést (büntető, piros, eltiltás) szeretné eltörölni.
Megjegyzem, szerintem a szabállyal nincsen semmi probléma, ha valaki hentes módon (nem a jelenlegi Ramos szerelés) szétrúg valakit rossz helyen az igenis kapja meg a hármasbüntetést. Persze vannak olyanok, akik emiatt rosszul jönnek ki belőle, de ez benne van, nem lehet minden mindenkinek jó,
Avatar
trey88
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2009.09.24. 00:11:19
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/Budapest
Kapcsolat:

2014.03.25. 23:13:02

http://www.youtube.com/watch?v=dVu51otW" target="_blank ... qm_dzkpEd0
5:38-nál a lényeg. Elérte? El! Nem tudom mi ez a rinyálás. TV-ben is a nagy szakértők Ramos bal kezét magyarázták.. Ez a szög a tökéletes. Ennyi erővel Ronaldo buktatása sem volt szabálytalan, mert kis túlzással az alapvonalnál dobta csak el magát. 11-es piros kártya, minden más bullshit a javából :)

Nézzétek Ramos bal lábát: mielőtt természetes szögben érne talajt, befordítja a bokáját, így összepöccenti Neymar lábát. Tehát ráadásul full szándékos volt a fault, nem tudom mit pofázott a sajtótájokoztatón hogy hozzá nem ért. Aki focizott már tudja, hogy ezt a szitut simán el lehet kerülni akasztás nélkül, de Ramos (szerencsére) nem akarta.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára trey88 2014.03.25. 23:16:01-kor.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.03.25. 23:07:10

Orange!
Itt a pirosat egy esetben úszhatta volna meg Ramos,ha nem fújják be a tizit. Onnantól kezdve,hogy befújta az lett volna a hiba,ha nem pirosat ad,hanem sárgát. Utolsó emberként nincsen súlyos-vagy kevésbé súlyos szabálytalanság, de még olyan sem,hogy szándékos vagy sem.
Keresztben elfutottak egymás előtt-mögött, koccantak a lábak, tiszta sor innentől kezdve.

Nem tudom ezen mit nem lehet felfogni, nyilván mi is nehezen nyelnénk le fordított esetben,hogy ezzel egyenlítenétek,de nincs mérlegelés ilyenkor.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Orange
Barça C
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2014.03.11. 15:14:11

2014.03.25. 23:02:43


B. Tamás írta:Orange :!:

Nem mérlegelhet a játékvezető. Nincs olyan szabály, hogy egy Clásicón más elbírálás alá esne egy ilyen cselekedet.

Ellenben a játékosnak lehetne esze, hogy nyilvánvaló gólhelyzetben, 3-2-es vezetésnél, amikor a csapatomnak a döntetlen sem lenne rossz, akkor még a közelébe sem megyek Neymarnak.
Ramosnak gondolkodnia kellett volna (jó, tudom, ez durva poén :D ).

Ha nem jött volna le a hozzászólásomból tisztában vagyok , hogy nem mérlegelheti ennek ellenére számtalan esetet látunk rá, hogy megteszik... Ez viszont létező dolog akár tetszik akár nem.
És ezért írtam én azt, hogy ez talán olyan eset volt ami ha már valami mérlegelés alá esik akkor ez az lehet. Hiszen tegyük fel 11-es és sárga Ramosnak is elég nagy büntetés már figyelembe véve azt, hogy sem durva , de még TALÁN szándékos szabálytalanságról sem beszélhetünk.

Az a mondatod meg, hogy Ramosnak közelébe sem lett volna szabad mennie Neymarnak hát ... elég színvonal alatti... mégis mit kellett volna tennie? Látva, hogy Neymar felé megy a labda elkezdeni szaladni Valdes irányába nehogy összefusson Neymarral?
Kép
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2014.03.25. 22:53:14

Orange :!:

Nem mérlegelhet a játékvezető. Nincs olyan szabály, hogy egy Clásicón más elbírálás alá esne egy ilyen cselekedet.

Ellenben a játékosnak lehetne esze, hogy nyilvánvaló gólhelyzetben, 3-2-es vezetésnél, amikor a csapatomnak a döntetlen sem lenne rossz, akkor még a közelébe sem megyek Neymarnak.
Ramosnak gondolkodnia kellett volna (jó, tudom, ez durva poén :D ).
.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.03.25. 22:33:17

Remélem azért Ramos eltiltása kivételesen megmarad! :roll:
A kupadöntőt (pláne,hogy semleges terepen lesz) könnyeben behúzhatjuk mint a vasárnapit amit idegenben nyertük.
Kérdés az,hogy addig változik e a liga sorrendje,mi lesz a Bl-ben.
Ha átvesszük a vezetést a bajnokságban meg a BL-ben is a 4ben leszünk akkor olyan motiváltak lesznek a srácok a triplázás lehetősége miatt,hogy jó eséllyel megagyaljuk a Madridot.
Ellenkező esetben meg lehet elmegy a kedvük az egésztől és le...ják a meccset.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Orange
Barça C
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2014.03.11. 15:14:11

2014.03.25. 22:29:09

Nos...

Egyébként nem értem, hogy a madridisták mit nyivákolnak a kiállítás miatt. Benne van a nagy könyvben, hogy emberhátrányban ki kell kapni? Tudtommal a meccs előtt a madridisták 99%-a azt hangoztatta, hogy megcsapnak minket, gólparádé, beleszaladunk a késbe, és sorolhatnám még a jelzőket, amikkel bizonyítani kívánták, hogy mennyivel jobb a csapatuk. Ha ennyivel jobb csapat a Real Madrid, akkor emberhátrányban is legalább X-re ki kellett volna tudni hozni, ráadásul hazai pályán. Csak két példa a múltból, amikor valaki emberhátrányba került, de mégse látszott:
OFF: Az általánosítás nem szép dolog. Nem kioktatásból írom egyszerűen csak szerintem ez nem vall egy intelligens cselekedetre. Írd azt , hogy mit nyivákolnak "egyes" madridisták...
ON: Nincs benne a nagykönyvben, hogy ki kell kapni emberhátrányban viszont a barcelonával felvenni a versenyt ugyanannyi játékossal sem egy egyszerű piskóta, nem még emberhátrányban...
És az, hogy valaha egyszer mint pl az Arsenalnak ez sikerült nem jeleni azt, hogy mindig mindenkinek ez menni fog. A Real nem az a csapat volt tegnap ami erre képes volt és ez nem is elvárható soha egy csapattól amikor ugyanannyi játékossal is sokszor nüanszok döntenek hiszen ezek a játékosok már annyira csúcsra járatott gépek, hogy nehéz már egy ilyen emberhátrányos pozicióban még egyel fentebb kapcsolni. Egyébként én is úgy voltam vele, hogy akár egy viszonylag könnyed Real győzelem is lehet ebből. De tévedtem. Ennyi.

Akkor meg pláne nehéz visszafogni magát a drukkernek ha személyeskednek vele meg hülyének próbálják beállítani és beszélnek úgy mintha ők egyenesen Calro Ancelotti székéből írnának ide a fórumra. =D>
Ha személyeskednek veled egyszerűen jelentsd a hozzászólást. Leállni ilyen userekkel balhézni nem csak őt hanem Téged is minősít. Emelkedj felül ezen és tiszteld azokat a fórumozó társaidat akik normálisan tudnak kommunikálni legyen az Barcás vagy Realos...

Már korábban leírtam és mások is, hogy ilyen esetben nem a szabálytalanság súlyossága miatt oszt a bíró pirosat, hanem maga az eset miatt. Utolsó emberként gólhelyzetben lévő játékos ellen elkövetett szabálytalanság automatikus piros lapot von maga után. Ezzel nem lehet vitatkozni. Itt ha a bíró lefújja, akkor kötelessége a szabályok értelmében kiállítani a játékost. Nem mérlegelésről van szó. Ez kb. olyan mint 2 sárga lap után piros lap következik.
Ennek ellenére nagyon sokszor mérlegelni szoktak a bírók és korán sem minden esetben a nagykönyvben leírtak szerint cselekednek, hiszen akkor kevés meccsen maradna fenn 22 ember a pályán. SZERINTEM ez az eset éppen olyan volt amikor a mérlegelés talán indokolt lett volna és nem feltétlenül egy ilyen kiállítással kellett volna megpecsételni egy ilyen klasszikus és addig a pillanatig parádés futballt hozó mérkőzést.

Át szoktam nézni a másik oldalra és sajnos a hangadókra nagyon is jellemző a Barca felé irányuló iszonyatos gyűlölet, sőt méginkább a Barca szurkolók felé. Sokan pedig gondolkodás nélkül csatlakoznak. Számomra annál nincs ellenszenvesebb dolog, ha egy kalap alá vesznek mindenkit és úgy általánosítanak, anélkül hogy bármit is tudnának valakiről. Nem azt mondom, hogy a Barca szurkolók szentek, mert megvannak köztük is a hasonlók. Itt a fórumon és azon kívül is.

Én téged például egy korrekt fórumozóként ismertelek meg. De sajnos odaát az igazi hangadók, akik jó részben meghatározzák a fórumot nagyon sokszor elvetik a sulykot. (idézgetni nem fogok mert teljesen felesleges)
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy itt vannak a jófiúk ott meg a rosszak, mert ha egészében nézzük a két szurkolói csoportot nincs igazán különbség. Nekem például a bátyám és édesapám is Madrid szurkoló. megy is sokszor a zrikálás, de normális mederben.
Ezzel csak azt akarom mondani, hogy SZERINTEM azért ítélik el sokan azt a fórumot, mert a meghatározó fórumerek stílusa legtöbbször kritikán aluli.
Én mondjuk túl tudok lépni rajta, pedig magamra vehetném azokat a durva, alpári sértéseket amikkel a Barca szurkolókat illetik sokszor.
Remélem kb. érthető mit akartam ezzel mondani, de ismétlem én olyan kontrasztot nem látok a két tábor, sőt a két portál nívója között, hogy az számottevő lenne. Ezzel együtt az én véleményem az, ami miatt biztos kapok itt egy-egy fórumertől, hogy nem túl szimpatikus az a viselkedés, hogy csont nélkül lehordhatjuk a francba és semmibe vehetjük a Real szurkolókat, véleményüket (amíg normális mederben teszik), csak azért mert ez egy Barca fórum, főleg moderátori "titulus" nélkül. (nem céloztam senkire, nem kell senkinek magára venni)
Nagyon sok mindennel egyet értek és nagyon köszönöm ezeket a soraidat.
Csak címszavakban: Szerintem is igaz, hogy odaát sajnos a hangadók egy része iszonyatos primitív barca gyűlölők és szégyen, hogy egy "úriemberek" klubjának legforgalmasabb itthoni fórumjának ők lehetnek egyáltalán a hangadói... (félre értés ne essék az én szívem sem dobog a barcáért maximum a pulzusom lesz hevesebb ha őket látom játszani...:) )

Egyébként még 1 gondolatot terveztem írni a két fórum összehasonlításaként, de inkább nem teszem mert ez nem ennek a helye. Ha érdekel valaki annak pm elmondom és ennyi...

Te erőlteted, hogy én az egész madridot a pokol seregének állítom be, holott ez nem így van... [-X
Ez nem igaz, hogy én erőltetem... kérlek olvasd vissza amit írtál abban a bizonyos hozzászólásásodban és értékeld újra a dolgot. Mást sajnos erre nem tudok mondani.

satlakozom. Nagy álmom, hogy a Barça- és a Real-drukkerek kollektíven emberként tekintsenek a másikra, nem pedig ellenségként, alacsonyabb rendű létformaként (ez nyilván túlzás, de értitek, mit akarok mondani), ne legyen lenézés, arrogancia (persze tisztelet a kivételnek :) ), hanem kölcsönös tisztelet és megbecsülés.

Mondjuk amíg a két klub között ilyen feszült és ellenséges a viszony, addig nem valószínű, hogy elindulhat ebbe az irányba a dolog. Mindenesetre azért jó látni, hogy vannak mindkét oldalon korrekt, értelmes fórumozók, akik normálisan képesek véleményt nyilvánítani a két csapattal kapcsolatos ügyekben.
Ez már nem az első pozitív hozzászólás felém (legalábbis én magamra vettem...) Ezt köszönöm és remélem sokáig lesz lehetőségem rá.
Sajnos valóban kicsit utópisztikusan hangzik amit szeretnénk páran.. de ugye amíg élünk remélünk...

Ez olyan, mintha az ember világbékét akarna, csak kisebb kiadásban. Jó lenne, de fölösleges ábrándozni ezekről. El kell fogadni, h nem lesz ilyen soha.
Hát azért engedtessék meg ha hiú ábránd is de akarhassak világ békét... nekem nem szimpatikus dolog sehol, hogy az emberek ölik egymást mondvacsinált indokokkal... így kisebb kiadásban is örülnék ha egyszer ha nem is baráti de minimum kölcsönös tisztelettartási viszony kialakulhasson a két klub között.

biztos vannak olyanok, akik mindig hideg fejjel tudnak megnyilvánulni még a legvitatottabb esetekben is, de nekem pl ez nem megy. ettől függetlenül tisztelem az ilyen önuralommal rendelkező embereket...

ha ilyenek nem lennének, kiherélnék az egész történetet és kb olyan lenne a szitu, mint egy olyan barca-, v madrid-meccs, ahol a szurkolók 80%-a turista, akik végig kussban ülnek és fényképeznek, néha meg rádszólnak, h üljmárle...
Kedves Boixos. A sportban ellenfeleknek és nem ellenségeknek kellene létezniük meglátásom szerint. Láthattunk erre is számos példát erre talán leginkább néhány olasz és angol rangadókon figyeltem fel azokban a időkben amikor követtem őket... Sokszor írtózatosan kemény már már sokszor a durvaságba hajló összecsapások után is a 3-as sípszó után képesek voltak a játékosok elfelejtve a meccsen szerzett sérelmeket egymással lepacsizva mezt cserélve levonulni a pályáról. Hiszem, hogy erre a Real és a Barca is képes lehet...

Kivetítve a szurkolókra : nem csak "durva anyázással" lehet szurkolni egy mérkőzés folyamán... ez nagyon magyaros... FTC-UTE meccsen se lehet mást hallani a hazai szektorban legyen bármelyik is a pályaválasztó minthogy 90%-ban az ellenfél szurkolóit és csapatát gyalázzák.
Nem ez a szurkolás....

Olvastam,hogy valszeg pénzbírságot kaphatnak. Cunci kb 10szer annyit keres mint a bírság lesz az alatt a 10perc alatt amíg a testület összeül!Igen kemény szankció! :lol:
Igenis maximum pénzbírság legyen és azt nem azért mondom mert madridista vagyok...
Ha ilyen dolgokat eltiltásokkal akarnak honorálni akkor fektessék le ezeket a szabályokat már az év elején, hogy a játékosok nem bírálhatják a bírók tevékenységét különben X meccses eltiltásban részesülnek. Nem egyik pillanatról a másikra kell ilyesmivel előállni főképp nem a bajnokság végén amikor 1-1 mérkőzésen bizonyos játékosok hiánya akár a bajnokságot is eldöntheti. Ne ilyen esemény döntsön már a spanyol bajnoki cím sorsáról...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.03.25. 22:17:13

Nyilván pénzbírság lesz, ilyenért ne tiltsanak már el senkit. bullshit.

Azért kíváncsi leszek a madrid szurkolók hangulatára a kupadöntő előtt. Ugye vasárnap előtt nagy volt a mellény, annyiban vitatkoztak,3 vagy 4 gólos különbséggel győznek. na hát ehhez képest, még ha vitatják is az ítéleteket, akkor is rácáfoltunk ezekre.
Ehhez képest 1-2en már megint pedzegetik,hogy fel lesz mosva velünk a pálya,esélyünk sem lesz,sima 3-0, stb...mint a city ellen is,aztán persze visszakoztak.
Bár most az állítólagos legjobb legkorrektebb spanyol bíró vezeti a kupadöntőt (gondolom az elche elleni meccset is ő vezette), persze majd félrenéz egy bedobást,aztán megy a bírózás kőkeményen :D

Na mindegy,csak érdekes.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2014.03.25. 22:08:31

azért várható csak pénzbírság, mert idáig az ehhez hasonlókra azt adtak.
madridom írta:A korábbi példák azonban arra mutatnak, hogy ez csak pénzbeli bírságot von majd maga után. Hasonló eset volt Guardioláé még 2010-ben, akit 1500 euróra büntettek miután Clos Gómez bíró tevékenységét kritizálta egy Almería elleni bajnoki után. Piqué azonban megúszta a pénzbüntetést annak ellenére, hogy azt állította, hogy Velasco Carballo bíró saját akaratából állította ki a Gijón ellen még 2012-ben. Di María 1500 eurót kellett, hogy fizessen miután azt nyilatkozta, hogy “egyes bírói tévedések valójában nem is tévedések”, célozva Muniz Fernández játékvezetésére. Diop és Juanlu sem úszta meg, miután a “rablás” szót hangoztatták mérkőzésük után.
és még biztos van pár példa.
madridista
Avatar
torotam
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2009.04.21. 23:24:43
Tartózkodási hely: Budapest

2014.03.25. 21:49:52

Leon írta: Olvastam,hogy valszeg pénzbírságot kaphatnak. Cunci kb 10szer annyit keres mint a bírság lesz az alatt a 10perc alatt amíg a testület összeül!Igen kemény szankció! :lol:
Annak meg semmi értelme!
Gondolom kiszámolják mennyi a vizsgáló testület ülésének költsége, megszorozzák hárommal és kijön majd a 2100 eurós bírság. =D>
Visca el BARCA!
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.03.25. 20:33:23

BarcafanTomee írta:
visca el barca írta:spanyol honban ha jol tudom ma volt ítélet hozatal zseléék ügyében. vagy nem? vagy mi van? :D
én azt olvastam, hogy szerdán ülnek össze és eldöntik mennyi legyen az annyi :D
Olvastam,hogy valszeg pénzbírságot kaphatnak. Cunci kb 10szer annyit keres mint a bírság lesz az alatt a 10perc alatt amíg a testület összeül!Igen kemény szankció! :lol:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2014.03.25. 20:23:40

Leon írta:
http://www.youtube.com/watch?v=ivEWzHklmMo" target="_blank

Ha nincs ez a végtelenül undorító eset akkor a Real pont ott lenne a bajnokságban ahova való: a 3. helyen.
Igaz, Roncika hozta a színészi teljesítményét. Szadrúgás, gól.
Mondjuk a sorfal minek ugrott szét?

De az a Pepe tizi... Emlékszem rá. Még a riporter is ki volt akadva, hogy ő volt szabálytalan, ő rántotta le a védőt, és ez tizi?

Amúgy milyen [auto_cenzúra] videót lehetne csinálni CR és Ramos nyilatlozatából, és közbevágni az ilyen szitukat. Lehetne akár egy órás vidi is belőle :-D
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.03.25. 20:21:30

visca el barca írta:spanyol honban ha jol tudom ma volt ítélet hozatal zseléék ügyében. vagy nem? vagy mi van? :D
én azt olvastam, hogy szerdán ülnek össze és eldöntik mennyi legyen az annyi :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.03.25. 20:20:01

spanyol honban ha jol tudom ma volt ítélet hozatal zseléék ügyében. vagy nem? vagy mi van? :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.03.25. 20:04:57

Diego 'Cholo' Simeonét, az Atlético Madrid vezetőedzőjét megkérdezték, mi a véleménye Cristiano Ronaldo és Sergio Ramos mondatairól, amelyekkel a két játékos Undiano Mallenco játékvezetőre fogta a madridiak vereségét a Barça ellen.
"Nevetésre késztettek... Nagyon sokat nevettem ezeken a bírálatokon..." - így Simeone, akinek a csapata - a Klasszikus eredményének köszönhetően - átvette a vezetést a tabellán.

illetve még ennyit a játékvezetésről:
http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... at-2324423" target="_blank

Persze az a dolguk, hogy védjék a játékvezetőket, de én azokkal egyezek, akik szerint a Real 11-ese nem volt az, a többi pedig jogos volt.
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2014.03.25. 19:35:08

sztem nem kellene egy szurkolói fórumon elvárni akárcsak azt is, h a "polkorrekt" hozzáállás domináljon, annyiféle szurkolói habitus létezik, és ez úgy gondolom, rendben is van így. a valóságban, kint egy meccsen sem mindenki tapsolja meg az ellenfél egy-egy sikeres akcióját, ugye. :D
biztos vannak olyanok, akik mindig hideg fejjel tudnak megnyilvánulni még a legvitatottabb esetekben is, de nekem pl ez nem megy. ettől függetlenül tisztelem az ilyen önuralommal rendelkező embereket, de azokat is, akik ebben nem annyira sikeresek. most nem az ordenáré, primitív előadásokról beszélek, azt mindenképpen el kell felejteni, de ha mondjuk pl a legnagyobb rivális dolgait valaki inkább negatívan, mint pozitív hozzáállással tárgyalja, azt abszolút el tudom fogadni. sztem, ha ilyenek nem lennének, kiherélnék az egész történetet és kb olyan lenne a szitu, mint egy olyan barca-, v madrid-meccs, ahol a szurkolók 80%-a turista, akik végig kussban ülnek és fényképeznek, néha meg rádszólnak, h üljmárle...
ezért csípem az olasz bajnokságot, különösen az ASR-re vonatkozó részét, mert ott mondjuk elég rendesen ki tud bontakozni az az ember is, akinek ez hiányzik. de láttam én már olyan tevere-tribünön ülő, tehát nem a kanyar népéhez tartozó, zömmel öltönyös brigádot is, akik amikor a meccs utolsó percében egyenlített a csapatuk, akkor kb 12 sornyi ilyen fazon robbant fel egyszerre, mintha bombát vágtak volna közéjük és utána fél óra kellett, h szétválogassák őket.. :D
azt viszont mindenképpen pártolom, h a rivális csapatok iránti ellenszenvet ne egymáson vezessék le a felhasználók, és adjuk meg egymásnak a lehetőséget, h másképp lássunk dolgokat.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Válasz küldése