Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2014.03.26. 23:56:31

konkrétan köze nem volt a meccshez a Sevillának...
Cr szerencsésebbnek mondható szabadja után semmi nem sikerült...
egy hülye hiba után a semmiből egyenlített a Sevilla....
aztán meg bármit csinált a Real nem ment be... ott volt CR helyzete is, Illarra kiindította, CR megelőzte a kapust és elrúgta mellette (aztán a kapus ráugrott szó szerint CRre, Puhl szerint 11es volt, én még mindig nem tudom eldönteni, érdekes szitu volt), aztán a kapufáról meg a gólvonalon pattogott a labda...
aztán a 2. félidőben megint bármit csinált a Real semmi nem sikerült és jött még egy kontra és vége is lett...
lazán meglehetett volna a meccs, de ez nagyon szánalmas produkció volt a Real részéről...
a Sevilla meg 2ből 2t bevert...
Ma volt valami kifogásolni való? kevés hosszabbítás,rosszul megítélt partdobás, hosszabb stoplik az ellenféle? bármi ilyen?
volt egy érdekes szitu, amit írtam (ez mindig is jó kérdés, hogy ha ellőtte már a csatár mennyit számít, ha a kapus csinál vele valamit), de a Real cseszte ezt el, de nagyon.
nagyon könnyen meglehetett volna, erre 0 pont.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára ferninho 2014.03.26. 23:59:31-kor.
madridista
Avatar
torotam
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2009.04.21. 23:24:43
Tartózkodási hely: Budapest

2014.03.26. 23:55:40

Annyira leírtak minket, annyira mondogatták, hogy a City szétszed minket, hát nem jött be.
Majd azt mondták, hogy a Madrid felmossa a Bernabeut a csapattal, a-a, nem jött be.
Én kedvelem, ha valaki önbizalommal duzzad, de ez már inkább magas ló esete volt, onnan meg le lehet pottyanni.
Mindezzel együtt én nem temetem még a Realt, csupán bebizonyosodott, hogy a tavaszi menetelésük nem ússza meg kisebb hullámvölgy nélkül. De persze simán bajnokok lehetnek.
Ellenben most érdekes lenne, ha a BL-ben nem megint a legkönnyebbet kapták volna (mert bizony a Schalke is az volt...)
Azért egy kis OFF is legyen :mrgreen: :el sem merem képzelni mi lenne, ha mi kaptuk volna a Schalket majd a Dortmundot, ők pedig a City-t és az Atleticot... De talán folytatódik a német szériájuk és jön Pep meg a csapata... :twisted:
Visca el BARCA!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.03.26. 23:54:45

Ma volt valami kifogásolni való? kevés hosszabbítás,rosszul megítélt partdobás, hosszabb stoplik az ellenféle? bármi ilyen?
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2014.03.26. 23:54:21

Óriási! :D Sosem szerette még ennyire a Sevillát! :D :D

Srácok, nagyon, nagyon, nagyon nyerni kell a hétvégén, meg úgy a többi meccsen is! Vamos!
Avatar
trey88
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2009.09.24. 00:11:19
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/Budapest
Kapcsolat:

2014.03.26. 23:54:06

Ott van! Belefér egy X is ha végén verjük Atleticot. Visca el BARCA!!!
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2589
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.03.26. 23:53:00

Kedves Real Madrid!
Köszönjük a 3 nap alatti 2 vereséget nektek és azt,hogy a mi kezünkben van a Bajnokság! =D> :lol: :D
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1621
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2014.03.26. 23:52:32

HÁHÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ :D
94:39 6 - 1
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2014.03.26. 23:48:02

Nem aktuális a dolog, de mennyi IQ kell valakinek ahhoz, hogy ilyen képeket készítsen? :lol:
Ők eltökéltek (Madrid szurkolók) az mellett, hogy a barca felvásárolta a múltkori meccset. :D
Kép
Kép
Avatar
torotam
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2009.04.21. 23:24:43
Tartózkodási hely: Budapest

2014.03.26. 23:31:33

Hoppá, 2-1 a Sevillanak! :shock:
Visca el BARCA!
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2589
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.03.26. 23:31:14

A 72.percben Sevilla-REal 2-1 :lol: [-o<
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2589
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.03.26. 22:19:45

Na máris vezet a Real,persze CR góljával,persze szabadrúgásból és persze úgy,hogy izomból belevágta a sorfalba és egy védőről totál ellentétes irányba bepattan a kapuba! =D>
Szerk: 1-1! :lol:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
torotam
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2009.04.21. 23:24:43
Tartózkodási hely: Budapest

2014.03.26. 21:02:46

recrea írta:Nekem kapásból ez jutott eszembe az esetről, számomra itt is egyértelmű, h épp kibillentette a lábát: http://www.tunesbaby.com/watch/?x=2791666" target="_blank

Nem tudom, ismerős valakinek ez a szitu? :P
Ugye-ugye... =D>
Közhely, de igaz: a bírók néha ide, néha oda tévednek. Tizedmásodperc alatt kell dönteniük, van, hogy elvesznek, van, hogy adnak. Ez van.
ferninho írta:egyértelmű volt, hogy nem törlik el, ez az egész csak azért volt, hogy halasszák el későbbre ennek a döntését, ezért játszhasson Ramos
Semmi baj nem lesz, ha Ramos nem játszik, Varane készen áll.
Ramosnak meg jót tesz egy kis pihi...
Visca el BARCA!
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2014.03.26. 20:40:12

egyértelmű volt, hogy nem törlik el, ez az egész csak azért volt, hogy halasszák el későbbre ennek a döntését, ezért játszhasson Ramos, mert nem tűnik könnyű meccsnek a Sevilla elleni, egy próbát megért, de érthetően nem történt semmi
egy kérdés a madridistákhoz: nem értem a nagy erőfeszítéseket, elvégre ott van Varane (a világegyiklegjobbja kh). Most akkor mi a helyzet vele?
a térdével küszködött folyamatosan, jelenleg jónak tűnik a helyzet, aztán ki tudja, (biztos vagyok benne, hogy lesz még azzal baj, mert nem hozták 100%osan rendbe sztem...) de még bőven meccshiánya van és egy Sevilla ellen jobb lett volna talán 1 Ramos.
Varanet szépen lassan be kell építeni a kezdőbe, lehet már ott is lenne, de az a sérülés nagyon betett neki és folyamat ezzel voltak problémái.
madridista
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2014.03.26. 19:44:03

Azért ők is érezték, hogy nem a Sas kabaréban vagyunk. :D

Nagyon helyes, nem is értem, hogyan merült fel a fellebbezés.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.03.26. 19:18:24

A spanyol szövetség elutasította a Madrid fellebezését Ramos ügyében. Tehát nem játszik Sevillában.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2014.03.26. 16:01:32

Nekem kapásból ez jutott eszembe az esetről, számomra itt is egyértelmű, h épp kibillentette a lábát: http://www.tunesbaby.com/watch/?x=2791666" target="_blank

Nem tudom, ismerős valakinek ez a szitu? :P
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2014.03.26. 15:30:59

bojankrkic27 írta:http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... eo-2324581

ez szó szerint nevetséges.... miket be nem vetnek annak érdekében, hogy Sevillaban pályára léphessen.. egy kérdés a madridistákhoz: nem értem a nagy erőfeszítéseket, elvégre ott van Varane (a világegyiklegjobbja kh). Most akkor mi a helyzet vele?
Ők az igazságért küzdenek, ami az lett volna, hogy szabadrúgás kifelé szimulálásért, és sárga lap Neymarnak.

Komolyan nem értem őket (nem a madridi szurkolókat, mielőtt valaki félreértené, hanem a klubot), de sok minden van, amit még nem értek, szóval túlélem. :)
.
bojankrkic27
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 262
Csatlakozott: 2008.03.01. 14:28:23

2014.03.26. 14:02:15

http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... eo-2324581" target="_blank

ez szó szerint nevetséges.... miket be nem vetnek annak érdekében, hogy Sevillaban pályára léphessen.. egy kérdés a madridistákhoz: nem értem a nagy erőfeszítéseket, elvégre ott van Varane (a világegyiklegjobbja kh). Most akkor mi a helyzet vele?
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.03.26. 09:12:00

Orange írta:
Barcaman1993 írta:Mit mondott Pep? Azokból lesznek a legnagyobb győztesek, akik a leginkább el tudják viselni a vereséget. No comment.
Hát azok aztán durva nagy győztesek lesznek... hagyjuk már a filozófiát, ez sport ba+...
15 éve vagyok Real Madrid szurkoló...
Őszintén sajnálni tudlak, hogy 15 éve szurkolsz a Realnak és nem sikerült ennek a mondatnak a jelentését megértened. Mindent el is mond csapatod játékosainak pályán és azon kívül mutatott teljesítményéről... =D>
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2014.03.26. 07:46:40

Abból mekkora ajvékolás lesz, ha elmeszelik Roncikát. Na akkor fog menni a csalás mesedélután igazán!
MyShadow
Jugador del Barça
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2013.08.25. 12:39:42

2014.03.26. 06:05:10

Orange írta:Lekövette az akciót és Neymar talán a sebességén kicsit lassítva is keresztbe futott előtte... összeakadtak a lábak és ennyi. Bár ez lenne Ramos legnagyobb hülyesége a a következő 5 évben a pályán...
Kérem szépen, ebben benne van minden, ami szükséges ahhoz, h eldönthető legyen a dolog!
Neymar azt csinálta, amit kell, amit ilyenkor elvárnak egy kiélezett meccsen, neki nem volt elég a gól (ha ezt vehetjük biztosnak:D), hanem fel akarta rúgatni magát, mert ha ott elesik, az tizi+piros!
Ramos tényleg nem ment oda durván, sőt magához képest igencsak intelligensen, óvatosan, de későn lassított és a keresztező ember lábába beleakadt, persze Neymarnak sem kellett több...
Az ítélet innentől egyértelmű, gólhelyzetben lévő játékost szabálytalanul állított meg-->piros, mivel 16oson belül szabálytalanság--->tizi!
A másik eset viszont sztem túlzás, mivel Alonso labdát is talált ( bár igencsak lábra ment), de az az eset kétesebb szvsz:)
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2014.03.26. 02:46:52

kedves Orange, én nem azt hiányolom, h ahogy a meccsek előtt/közben/után egymásnak szaladnak páran, úgy itt ugyanezt csinálják/csinálhassák meg virtuálisan mások és ennek a többiek tapsoljanak, hanem csak azt tartom fölöslegesnek, h olyanokat várjunk el, h itt mindenk egy véleményen legyen, v vmi hasonlót. nem fog ez működni, még azonos csapatnak szurkolók között sem feltétlenül. azt meg pláne értelmetlen pusztulásnak tartom, ha azon melózunk x oldalon keresztül, h egy, a barca által megnyert meccs után arról győzzük meg az ittenieket, h tulajdonképpen pöts mindenki, aki úgy gondolja, h egy nagy győzelem volt megverni a realt a bernabeuban, és hogy igaza van a negyvenhétszer kiállított ramosnak, amikor a bírót kritizálja és kisbarátjának is, aki szintén elmondta a kerek kis véleményét a szituról, a saját, bíró által valóban benézett esetét persze lazán ellapozva...

egyébként ez az ellenfél, nem ellenség dolog okés, de sajnos elég sok olyan behatás éri az embert pl a médiákból, amik pont az ellenállást erősítik, különösen az olyan meccsek előtt/után, mint a klasszikus. nehéz ilyenkor elvonatkoztatni ettől és arra gondolni, h a válogatottban mondjuk ugyanezek a gyerekek konkrétan megdöglenek egymásért, vagy közös üzletekben vannak benne, vagy még azt is reszkírozzák, h leqrassák magukat a vezetőikkel, ha a másik csapatból dumálgatnak a haverjaikkal. nehéz dolog ez, de persze nem lehetelen.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
Orange
Barça C
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2014.03.11. 15:14:11

2014.03.26. 02:02:35


Vannak helyzetek amiket nem lehet mérlegelni, ez is olyan. Olyan nincs a világon, hogy nem állítják ki a ziccerben lévő játékost buktatót. Ha ez lehetséges lenne, akkor a játékvezető elég részrehajló lehetne, és elég szubjektív lenne a játékvezetés, nemde? A mezőnyben el lehet nézni ezt azt, de ez annyira mérkőzést befolyásoló tényező, hogy ezt nem lehet elnézni. Ez pont a másik véglet. Értem, hogy mit mondasz, felfogom, de nonszensz.
Itt már úgy tűnik sikerült valakinek elrugaszkodni a bíró bibliától... :)
Ezt az érvelést már elfogadom. Viszont , hogy mi volt a gólhelyzet meg mi nem az megint szubjektiv dolog nemde? (és természetesen tudom és én is úgy gondolom , hogy ez gólhelyzet volt mielőtt valaki még ezt a csodás meglátást megírja...)

Az a mondatom bizony nem színvonal alatti. Szépen kiforgattad a szavaimat.
Ha van egy kis esze, akkor igen, követi 1-2 méterről, majd rástartol a kipattanóra, ha véd Diego Lopez. Nem hiába van az a klasszikus mondat a pályákról, hogy ott már óvatosan/ott már ne bántsd. Egyszerűen nem éri meg kockáztatni 3-2-es állásnál, ha a döntetlen is jó lenne. Egészen mást mondanék, ha 1-0-ra vezetett volna a Madrid egy döntőben, és akkor ugrik így ki Neymar. Akkor aztán bármi belefér. Ramosnak kellett volna mérlegelnie a szituációt :lol:
De ha te elégedett vagy azzal, ahogy Ramos lereagálta az akciót, akkor ám legyen, engem nem zavar, hogy még évekig a Madrid stabil kezdője lesz.
Nem forgattam ki... viszont kicsit szerintem irreális amiket Te írsz.. de ezt nem fejtegetném inkább. Ellenben arra reagálnék, hogy elégedett vagyok-e Ramossal. Nos.. igen. Ment utána nem pedig felrúgta vagy lerántotta. Lekövette az akciót és Neymar talán a sebességén kicsit lassítva is keresztbe futott előtte... összeakadtak a lábak és ennyi. Bár ez lenne Ramos legnagyobb hülyesége a a következő 5 évben a pályán...

Ez egy folyamatosan visszatérő probléma a bíróknál
Pont ezért támogatnám én pl a kamerás visszajátszások lehetőségét. Nem minden szitunál hanem mint az NHL-ben például, hogy lehessen mondjuk félidőnként 2 lehetőségük erre.
Persze lehet sok kivetnivalót találni erre pro és kontra... viszont szerintem azoknál a kétes szituációknál van minimum annyi vita és áll annyit a játék emiatt, hogy a kamerás visszajátszásra sem kellene többet várni 2014.ben mint ezeknek a vitáknak a lecsillapítására magán a pályán.
Kép
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2014.03.26. 01:21:22

Láttunk már pár nyújtott lábbal történő becsúszást pl. kupadöntőben ám hiába jár a szabálykönyv szerint piros érte sárga lappal is szinte kivétel nélkül megússza a delikvens mert a bíró nem akar dönteni egy kupa sorsáról így.

Ez egy folyamatosan visszatérő probléma a bíróknál (ez inkább a kézilabdában jellemző, de a fociban is elég gyakori) hogy a bíró nem akar így meg úgy eldönteni egy mérkőzést, és ez a hiba. Sorsdöntő El-classicó következik a liga utolsó meccsén, aki megnyeri a mérkőzést az a ligát is. 7. percben járunk, Pepe (hát ki más!?) látványosan krúgja Messi lábait, ám a bíró nem ítél 11-est, nem ad piros lapot, mert egy El-classicót nem tehet tönkre ezzel. Nonszensz. Volt már példa ilyesmire, kézilabdában például be is vallják, hogy ide is fújnak meg oda is, ha eleget copatták az ellent, akkor jöhet kicsit a hzai gárda. Olyan bíró kell egy Real-Barca meccsre, aki minden egyes érintésnél a 16-oson belül 11-est ítél.
Kép
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2014.03.26. 00:41:37

Orange írta:Az a mondatod meg, hogy Ramosnak közelébe sem lett volna szabad mennie Neymarnak hát ... elég színvonal alatti... mégis mit kellett volna tennie? Látva, hogy Neymar felé megy a labda elkezdeni szaladni Valdes irányába nehogy összefusson Neymarral?
Az a mondatom bizony nem színvonal alatti. Szépen kiforgattad a szavaimat.
Ha van egy kis esze, akkor igen, követi 1-2 méterről, majd rástartol a kipattanóra, ha véd Diego Lopez. Nem hiába van az a klasszikus mondat a pályákról, hogy ott már óvatosan/ott már ne bántsd. Egyszerűen nem éri meg kockáztatni 3-2-es állásnál, ha a döntetlen is jó lenne. Egészen mást mondanék, ha 1-0-ra vezetett volna a Madrid egy döntőben, és akkor ugrik így ki Neymar. Akkor aztán bármi belefér. Ramosnak kellett volna mérlegelnie a szituációt :lol:
De ha te elégedett vagy azzal, ahogy Ramos lereagálta az akciót, akkor ám legyen, engem nem zavar, hogy még évekig a Madrid stabil kezdője lesz.
.
Válasz küldése