Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
volt1
Barça C
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2014.07.15. 11:27:44

2014.12.10. 00:33:52

crixus írta:Messi: 283 klub tétmeccs, 294 gól
Ronaldo: 268 klub tétmeccs, 282 gól (mai is benne van)
ezek a statisztikák mióta CR Madridban van.
Szerintem, ez az a statisztika amit figyelembe kell venni. Egy liga, ugyan annyi év. Ahogy a statisztika is mutatja hasonló statokat produkálnak. (CR kevesebb gól, kevesebb meccs)
Daweed írta:1. Nem csak a jelenlegi szezonon belüli a tizenegyesekről(kamu/nemkamu) beszélek, hanem általánosságban, több szezont figyelembe véve.
Szerintem nem szoktunk sok büntetőt kapni, csak annyit amennyit más top csapat is. (kivétel ez a mostani év)
Daweed írta:Meg hogy több kamu rémlik nekem mint ami más csapatoknál előfordul.
Ez sem igaz, idén ha volt 2 kamu tizi, meg kb. 1 vitatható.
Leon írta:10ből 2-3 erősen véleményes,2-3 pedig a röhej és a pofátlanság határát súrolja
Mondj nekem a 10ből legalább 5 büntetőt ami röhejes vagy erősen véleményes volt. (Celta elleni és a ludogorets elleni, nekem ennyi rémlik.)
MADRIDISTA
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.12.10. 00:22:18

crixus írta:Szerinted? Ennyi erővel lebonthatnád szezonról szezonra is, hogy mikor ki mennyit lőtt, de akkor már aktuális formáról beszélnénk, ami más kérdés. (Az előző szezont pl. CR jobb formában játszotta végig, de sérült sem nagyon volt csak 1-1 meccset hagyott ki. )
Gondolom Messi az szerinted, aki jobb befejező, de az utóbbi 6 szezonban - szerintem az azért nem olyan kevés - mindketten olyan brutális mennyiségben termeltek, hogy semmi értelme azt mondani, hogy Messi jobb befejező lenne. Max annyi, hogy ettől nyugodtabb pár Barcadrukker lelke, pedig igazából ez is bőven megkérdőjelezhető.. A játék nem egy elemében jobb Messi CR-nél, de ebben szerintem pont hogy egyenlőek inkább.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.12.10. 00:02:40

Ronaldo 2014 szeptember közepe óta 10 tizit rúgott ebből hét gólt a bajnokságban és kettőt a BL-ben, egyet pedig ki is hagyott a Ludogorec ellen,helyett egy óriási homorításért kapott egy másikat.
Nem az összes tizije kamu amit kap de 10ből 2-3 erősen véleményes,2-3 pedig a röhej és a pofátlanság határát súrolja amiért nem tizit kéne neki adni hanem minimum egy sárgát a műeséseiért.
Az hagyján,hogy a Barcásokat ez zavarja de vannak régi reálos ismerőseim (akik nem a 15-20 éves nethuszár reálos népség) és pont az ilyen dolgok miatt az utóbbi években nem is nagyon néznek meccseket.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Daweed
Jugador del Barça
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2011.03.13. 23:25:18

2014.12.10. 00:01:15

Ferinho, te nem látod a fától az erdőt.

1. Nem csak a jelenlegi szezonon belüli a tizenegyesekről(kamu/nemkamu) beszélek, hanem általánosságban, több szezont figyelembe véve.
2. Pont kihangsúlyoztam, hogy természetesen jogos, ismétlem, jogos volt a büntető, és nem, nem fogom lefikázni ha berúgja, ezt is leírtam. Annyit jegyeztem meg, hogy feltűnően sokat rúg. Meg hogy több kamu rémlik nekem mint ami más csapatoknál előfordul. És a kedvenc csapatomból sem szeretem ha szabálytalankodik valaki (pl az általad említett Pikés eset)
3. Ki beszélt itt most arról, hogy Cr noname lesz? Hogy jön ez ide?
4. Nálam Messi eddig is az atyaúristen volt.
5. Tudom, hogy te az értelmes féle madridista vagy, de azt várod, hogy egy barcás fórumon, barca drukkerként az legyen a véleményem hogy CR mekkora ász, mert egy profi a kamu/nemkamu tizit is berúgja? Meg dicsérjem meg egy olimpiai első helyet érő távolugrás(esés) után, amivel "kiharcol" egy tizit? Oké, hogy ellenfél tisztelete meg stb, de még a kedvenc csapatom tagjait sem nézem jó szemmel ha ilyet tolnak.. Főleg a riválisét. Főleg, hogy utána a sok ellendrukker arra veri magát, hogy most CR jól megmutatta Messinek hogy ki a legjobb(lásd amit valaki linkelt a napokban talán az nso-ról, [CR kenterbe veri Messit címmel] tudom nem mérvadó, és hogy az újságírás alja az az oldal, de pont ez idegesít, hogy leírják a sok hülyeséget, meg úgy alakítják, hogy egyik vagy másik jöjjön ki belőle jobban. Szóval nem a tényt közlik hanem variálnak, és rengeteg ilyen drukker is van, én meg utálom a variálást, csak a tények érdekelnek, pl amit crixus statos hsz-e tartalmaz. Azon nincs mit magyarázni, úgy van ahogy van és kész)
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.12.09. 23:59:49

palesz77 írta: Mert melyikük a jobb? Szinte csuttra ugyan olyan mutatókat produkálnak, mióta CR a La Ligaba igazolt.. 19 évesen CR lehet, hogy kevesebb gólt lőtt, mint Messi 19 évesen, de ez manapság tökmindegy, mert mindketten brutálisan hatékonnyá nőtték ki magukat. Szerintem tök felesleges azon vitázni, hogy ki a jobb góllövő manapság, mert lehetetlen választani..
Szerinted? Ennyi erővel lebonthatnád szezonról szezonra is, hogy mikor ki mennyit lőtt, de akkor már aktuális formáról beszélnénk, ami más kérdés. (Az előző szezont pl. CR jobb formában játszotta végig, de sérült sem nagyon volt csak 1-1 meccset hagyott ki. )
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.12.09. 23:44:11

ferninho írta: most is gólvonalról kiüti az ellen... ez 11es, ne rúgja be vagy mi?
vagy amikor Piqué kézizett?
igen, kapott a Real mostanában pár tizit, de úgy vannak ezek beállítva, mintha a 80%a kamu lenne...

ami meg itt megy CRrel az meg már pöppet nevetséges, nem sokára már egy noname senki lesz.
Ez egy Barcelona kedvelő fórum. Nézd el, hogy itt nagyon sokan utálják a Real-t és bármennyire is igazságos náluk a meccsenkénti 11es, azt ITT nagyon sokan rossz szemmel fogják nézni. Tedd a szívedre a kezed és mond, hogyha Messi rúgna meccsenként egy tizenegyest a ti fórumotokon senki sem tenné szóvá, de tuti, hogy még neked is szúrná a szemed. Továbbra sem értem minek kell átjönni ide... (film, meg hasonló fórumok oké, de, hogy egy Real vs Barca írásba mi a francnak kell benéznie egy Madrid drukkernek azt nem fogom sohasem megérteni).
Hozzáteszem, hogy engem is felhúz, hogy CR minden meccsén lő egy gólt 11ről, pedig nem láttam egyet sem, hogy jogos-e vagy sem, mert egyszerűen rosszul vagyok ha a Madridot kell néznem, mégis bennem van, hogy basszus már megint. Belénk van ez kódolva, hogy a riválisnak a legrosszabbat akarjuk és ha valami eltér egy kicsit is a normálistól, az már egyből bunda.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.12.09. 23:36:31

crixus írta:El lehet filozofálgatni, hogy ki a jobb góllövő, de ha a tétmeccsek számát és a rúgott gólok számát megnézzük nagyon hamar kiderül, hogy melyikük a jobb.
Mert melyikük a jobb? Szinte csuttra ugyan olyan mutatókat produkálnak, mióta CR a La Ligaba igazolt.. 19 évesen CR lehet, hogy kevesebb gólt lőtt, mint Messi 19 évesen, de ez manapság tökmindegy, mert mindketten brutálisan hatékonnyá nőtték ki magukat. Szerintem tök felesleges azon vitázni, hogy ki a jobb góllövő manapság, mert lehetetlen választani..
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.12.09. 23:32:27

ferninho írta: igen, kapott a Real mostanában pár tizit, de úgy vannak ezek beállítva, mintha a 80%a kamu lenne...

A mi tizijeinket meg Ti állítjátok be úgy,hogy az összes kamu.
Szurkolói elfogultság.

Mondjuk pl ha kapunk hétvégén egy tizit azért,amiért Neymart beletarolták a földbe, akkor ment volna a haccacáré...holott előtte egy simiért ment a tizi nektek.
Ez ilyen dolog.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2014.12.09. 23:22:36

Daweed írta:Mire megírtam Decimának a válaszomat, nem volt mire válaszolni :D
Na nem baj, röviden:

Nem fogok neked statokat keresgetni, kbra tudom mi hol merre hány méter, a fórumot is olvasom rendesen attól hogy nem írkálok. De ha neked nem tűnik fel hogy ez az ember mennyi büntetőt rúg/rúgatnak vele, az már nem az én dolgom.
A viszonylagot úgy gondoltam, hogy sokkal több kamu tizit kap mint amennyi elfogadható lenne (mert benne van h néha befújnak 1-2-t). Persze ez nem CR hibája, de nem is írtam hogy milyen buta, mert belövi a kamu tiziket is. Viszont amikor 140 métert repül a 16oson belül úgy hogy 0.0001 newton erővel érnek hozzá, attól hányok. Ezért nem csípem Busit sem pl., bár ő nem repül hanem fetreng(ett) de teljesen mindegy :lol:
idén 8 gólt rúgott 11esből (ha jól néztem), 7et a bajnokságban, visszanéztem az összeset, ebből 1 volt a múltkori, ami kamu volt meg még egy, ahol Marcelo volt a főszereplő...
ez aztán a rengeteg kamu tizi... tényleg rohadt sok, komolyan.
és 100% volt olyan eset is, ami meg 11es lett volna, csak nem fújták be, na bumm.

most is gólvonalról kiüti az ellen... ez 11es, ne rúgja be vagy mi?
vagy amikor Piqué kézizett?
igen, kapott a Real mostanában pár tizit, de úgy vannak ezek beállítva, mintha a 80%a kamu lenne...

ami meg itt megy CRrel az meg már pöppet nevetséges, nem sokára már egy noname senki lesz.
elhiszem, hogy rossz volt, hogy majdnem egész évben szenvedett Messi, még egy bajnoki meg egy VB döntő se volt neki elegendő motiváció, de ez, hogy magára talált megint egy kis időre (ami nagyban köszönhető annak, hogy pont egyszerre ért be 2 rekordot is.) és most megint ő az atyaúristen, mindenki hozzá képest meg a labdát nem bírja eltalálni...

én úgy látom, hogy csak a 2 rekord miatt talált még egy kis motivációt (mert ha belegondolunk a megdöntésük előtt se brillírozott) és ez vinni fogja még egy rövid ideig, de aztán ne lepődjön meg senki, hogy majd megint sétálgatni fog.
Messinél fejben vannak gondok, képességeket illetően nincs, ezt most is bizonyítja, a kérdés, hogy meddig lesz kedve focizni...
Lehet, hogy holnap eltesz egy hármast a PSGnek, lazán benne van, de meglepődnék, ha tudná tartania ezt a formáját hosszabb távon.
Aztán cáfoljon rám és tegye rendbe magát teljesen, egy kiélezett Messi vs CR csata sose rossz.
madridista
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.12.09. 23:10:07

Pár statisztika (wikipedia) a CR-Messi ügyben (csak kis olaj a tűzre :lol: ):

Összesen:
Messi: 476 klub tétmeccs, 385 gól (Barca C-s és B-s tétmeccseket kivéve ez 444 meccs/374 gól)
Ronaldo: 591 klub tétmeccs, 405 gól (maival együtt).

Messi: 283 klub tétmeccs, 294 gól
Ronaldo: 268 klub tétmeccs, 282 gól (mai is benne van)
ezek a statisztikák mióta CR Madridban van.

Válogatott:

Messi: 96 meccs, 45 gól
Ronaldo: 118 meccs, 52 gól.

El lehet filozofálgatni, hogy ki a jobb góllövő, de ha a tétmeccsek számát és a rúgott gólok számát megnézzük nagyon hamar kiderül, hogy melyikük a jobb. És akkor az assistokról szó sem volt, ahol Messi (megint) jobb (134-118). Ezek számok, tények. És akkor Ronaldo 2 évvel korábban kezdte...
Daweed
Jugador del Barça
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2011.03.13. 23:25:18

2014.12.09. 21:47:58

Mire megírtam Decimának a válaszomat, nem volt mire válaszolni :D
Na nem baj, röviden:

Nem fogok neked statokat keresgetni, kbra tudom mi hol merre hány méter, a fórumot is olvasom rendesen attól hogy nem írkálok. De ha neked nem tűnik fel hogy ez az ember mennyi büntetőt rúg/rúgatnak vele, az már nem az én dolgom.
A viszonylagot úgy gondoltam, hogy sokkal több kamu tizit kap mint amennyi elfogadható lenne (mert benne van h néha befújnak 1-2-t). Persze ez nem CR hibája, de nem is írtam hogy milyen buta, mert belövi a kamu tiziket is. Viszont amikor 140 métert repül a 16oson belül úgy hogy 0.0001 newton erővel érnek hozzá, attól hányok. Ezért nem csípem Busit sem pl., bár ő nem repül hanem fetreng(ett) de teljesen mindegy :lol:
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2014.12.09. 21:46:54

Decima írta:Megkérdezhetem miért lett törölve a hozzászólásom?

Olvastad valaha a szabályzatot?
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Avatar
Decima
Barça B
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2014.10.26. 10:49:12
Tartózkodási hely: Santiago Bernabeu

2014.12.09. 21:42:15

danianevem írta:
Decima írta:Megkérdezhetem miért lett törölve a hozzászólásom?
Szerintem megóvtak egy eltiltástól.
Köszönöm szépen.
Kép
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.12.09. 21:41:13

Decima írta:Megkérdezhetem miért lett törölve a hozzászólásom?
Szerintem megóvtak egy eltiltástól.
Avatar
Decima
Barça B
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2014.10.26. 10:49:12
Tartózkodási hely: Santiago Bernabeu

2014.12.09. 21:40:39

Megkérdezhetem miért lett törölve a hozzászólásom?
Kép
Daweed
Jugador del Barça
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2011.03.13. 23:25:18

2014.12.09. 21:19:21

Decima írta:
Daweed írta:Közben PenaltyKing gólt lőtt :D jah, majdnem elfelejtettem, tizenegyesből :D
Mivel szándékos kezezést 16-oson belül ezzel kell büntetni. Különben gól. De csak menjen az erölködés tovább... :lol:
Ki erőlködik? Teljesen jogos tizenegyes. Talán azt írtam hogy jogtalan? Csak vicces, hogy ez a pali minden 3. gólját tizenegyesből lövi :D (amiknek viszonylag nagy része kamu :mrgreen: )
Avatar
Zsazsa Jr
Barça B
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2012.02.28. 11:01:47

2014.12.09. 21:18:13

Daweed írta:Közben PenaltyKing gólt lőtt :D jah, majdnem elfelejtettem, tizenegyesből :D

volt is vagy 1,01-es odds rá :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar
Decima
Barça B
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2014.10.26. 10:49:12
Tartózkodási hely: Santiago Bernabeu

2014.12.09. 21:15:12

Daweed írta:Közben PenaltyKing gólt lőtt :D jah, majdnem elfelejtettem, tizenegyesből :D
Mivel szándékos kezezést 16-oson belül ezzel kell büntetni. Különben gól. De csak menjen az erölködés tovább... :lol:
Kép
Daweed
Jugador del Barça
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2011.03.13. 23:25:18

2014.12.09. 21:07:41

Közben PenaltyKing gólt lőtt :D jah, majdnem elfelejtettem, tizenegyesből :D
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.12.09. 21:05:34

Messi ösztönös zseni Ronaldo meg egy gólterminátor. Azért megnézném ketten együtt mit művelnének mondjuk egy La Liga válogatott VS PL válogatott meccsen. Biztos egy gólfsó duó lenne. Bár ha már fantasy van akkor megnéznék egy ilyen négyest elöl:

Ronaldo - Neymar - Suarez

Messi

Ha valakit esetleg érdekli,hogy Ronaldo megdönti-e a BL örökös tizenegyes rekordot akkor itt nézheti:

http://streamfifamatches.tv/ch1ustream.php" target="_blank

Szerk:tizit kapott a Real és pirosat a Ludogorec! :lol:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2014.12.09. 20:33:13

Ronaldo nem sokáig lenne Messivel egy csapatban ha Messi lenne a főszereplő, Ronaldo egoja nem bírná ki hogy nem ő a főszereplő :D Különben ütős kettős lenne.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.12.09. 20:20:48

Mert ennyit konyítasz hozzá. Messi jobb, mint a görcsös. A lentebb leírtak elegek érvnek bőven. Lábcsókolásról nincs szó, de bedarálná a stílusát. Pár hét, ésa többiek úgy zongoráznának, ahogy neki jó.
Mondjuk gondolom minden vicc kategória, ami nem titeket istenít, de nálam a te véleményed-ha meg nem haragszol-nem mérvadó...
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Decima
Barça B
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2014.10.26. 10:49:12
Tartózkodási hely: Santiago Bernabeu

2014.12.09. 19:05:33

Rivaldo11 írta:Elárulom: Ahogyan eddig mindenki, úgy Ronaldo is másodhegedűs lenne Messi mellett. Leo játékstílusa átvenné az irányítást. Egyszerűen akkora hatással lenne az egész játékra, a többiek mozgására, hogy nem is lehetne másként.
Nálam ez vicc kategória. :-D

Azért néha minden Real játékos megcsókolhatja Messi lábujját? Ancelotti kétszer is. Légyszi-légyszi...
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.12.08. 20:56:07

Leon írta:Ha reálos lennék (talán majd akkor ha betiltják a focit a Föld nevű bolygón és csak egyetlen csapata marad és az a Real...á nem,akkor inkább már elmegyek szurkolni a helyi nyugdíjas egyesület heti sakkpartijára),szóval akkor engem sem érdekelne,hogy Ronaldo gépies,pláne addig nem amíg így gyártja a gólokat.
Nem is kell, hogy zavarja a madridistákat. De ne tegyék Messivel egy polcra. Soha semmikor. Amit Ronaldo tud, az oké, iszonyat hatékony. De nem géniusz. Egy ellenfél mellett vicsorgó arccal elfutó, majd kapura bombázó emberkét semmilyen körülmények között nem kéne jobbnak tartani, mint egy olyat, aki a lentebb linkelt gólt szerezte-meg még jónéhány hasonlót. Egyszerűen azért,mert az olyan gólokhoz, amit Messi szerez, jobban kell tudni FUTBALLOZNI.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.12.08. 20:37:58

Ha reálos lennék (talán majd akkor ha betiltják a focit a Föld nevű bolygón és csak egyetlen csapata marad és az a Real...á nem,akkor inkább már elmegyek szurkolni a helyi nyugdíjas egyesület heti sakkpartijára),szóval akkor engem sem érdekelne,hogy Ronaldo gépies,pláne addig nem amíg így gyártja a gólokat.
Az sem izgatna mindig,hogy ennyi tizit kap.2 dolog miatt nem lenne sosem a kedvencem:
- gáznak tartanám,hogy férfi létemre egy ilyen hisztis cicafiút ajnározzak
- valamint az sem nézném jó szemmel (nálunk Busi meg Alves volt hasonló régebben és rohadtul utáltam akkor őket ezért),hogy pofátlan és gátlástalan módon dobálja magát orrba-szájba (főleg a tizenhatos környékén) és amikor belövi úgy csinál mintha a félpályáról indulva mindenkit kicselezve lőtte volna gólt! valahogy így: :mrgreen: 8)

https://www.youtube.com/watch?v=5vmm-xCq4To" target="_blank
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Válasz küldése