Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.08.24. 18:50:33

Klasszikus vkp nélkül is meglehetne ezt oldani, csak ahhoz többet kell egyénileg védekezni az elől lévőknek is. És Ronaldo-Bale-Isco-James védő munkája nem megfelelő és akkor szerintem finom voltam. :D

Nyáron volt egy jó írás, ami szerintem jól tükrözi a dolgot a Real Madriddal kapcsolatban, miszerint a RM legnagyobb ellenfele saját maga (az hogy egy Mourinho nem tudott normálisan rendet tenni az sokat elmond). Amíg nem hagynak időt a munkára, addig eredmények sem jönnek. Vannak olyan tévképzetei az elnöknek, hogy ide védő nem kell, védekező kp nem kell, így meg nem lehet. Állítom ha megvették volna Kondogbiát és bármelyik primadonna kp helyett (James-Isco) betennék abba a csapatba, akkor lényegesen javulna a védekezésük és az erejük is. Kovacic egyébként hátrébb is játszott az Interben, de róla amúgy is elmondható, hogy már mindenhol megpróbálták játszatni, de nem igazán vált be sehol sem az olaszoknál.

Biztos vagyok benne, hogy összekapják magukat, de ha megint elkezdik az összevisszaságot és a belső konfliktus generálást, akkor az csak nekünk jó. :D

Ők ott tértek le a helyes útról mikor Mournhot elengedték. Ő elkezdett felépíteni valamit, amiből állítom, hogy Ancelotti is rengeteget profitált és közel sem tudta azt fent tartani. Az hogy BL-t nyertek az na bumm. Ramos fölé rúgta előtte a tizenegyest a Bayern ellen, majd befejelte az Atletico ellen a 90+ percben. Na ennyi múlt és múlik a BL. Ez nem mérvadó, az mérvadó, hogy Ancelotti csapata sehol nem volt a bajnokságban a végére (legfőképpen erőnlétben). Mourinho pedig rendre ott volt a tűz közelben és nem kis mélységről hozta fel őket arra szintre és még bajnokságot is nyert. Persze ő nem szokott hú de sok időt maradni sehol sem, de rendesen kikezdték belülről (Casillasról lehetett pl hallani) ő meg persze hogy nem fog így maradni. Egy gőgös öntelt figura, az egójának ez nem tetszett soha. Mikor Abra beszólt elment a Chelsea-től. Benitez megint olyan, hogy amúgy nem rossz edző, de már most kikezdik és neki nincs akkor tekintélye kisugárzása mint a portugálnak, s szisztematikus munka nélkül meg nem lehet semmit elérni.
Kép
Kép
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2015.08.24. 17:50:02

noname írta:
csababarca írta:Mondjuk amit Rakitic csinál azt megteszi Modric is védekezésben. A különbség, hogy az egyik mögött még van egy Busquets is, a másik mögött meg senki.
Ha nálunk is csak Rakitic lenne a szűrő akkor bajok lennének.
Ez azért erősen sántít. Modric jó ütemérzékkel rendelkezik, lefülel pár passzt, de Rakitic 1-1 elleni erőpárbajokat, fejpárbajokat nyer.
Modric 174 centi, 65 kiló
Rakitic 184 centi, 78 kiló
Egy vkp egyszerűen nem lehet ilyen gyenge fizikailag. Gyakorlatilag annyi a dolguk h felívelik a labdát és Modric máris emberhátrányt jelent védekezésben.

Rakitic azért elég jól kiegészíti Busquets hiányosságait.
Nonamehez hasonlóan látom én is. Rakticcsel jóval stabilabb lett a középpályánk, mint előtte. Na meg Iniesta is jobban kiveszi a részét a védekezésről, amire Palesz is felhívta a figyelmet.

Kroos meg Modric hiába dolgoznak becsülettel, nekük azért ez nem megy olyan jól, elkéne mögéjük egy igazi vkp.

Bár azért azt is hozzátenném, tavaly klasszikus vkp. nélkül is nagyon jók voltak a szezon első felében. De az idő azt igazolta, mégsem lenne rossz, de ezt még mindig nem tartom akkora hibának, mint a walesi erőltetését. Szerintem a támadócekció az, ahol nagyon le vannak maradva tőlünk. Benzema mostanában a legjobb támadójuk, őt nem bántanám, Ronaldo játéka sokat volt elemezve, tény, hogy eléggé beszűkült, de még igy is hatékony. Bale viszont fájóan kilóg.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.08.24. 17:31:48

csababarca írta:Mondjuk amit Rakitic csinál azt megteszi Modric is védekezésben. A különbség, hogy az egyik mögött még van egy Busquets is, a másik mögött meg senki.
Ha nálunk is csak Rakitic lenne a szűrő akkor bajok lennének.
Ez azért erősen sántít. Modric jó ütemérzékkel rendelkezik, lefülel pár passzt, de Rakitic 1-1 elleni erőpárbajokat, fejpárbajokat nyer.
Modric 174 centi, 65 kiló
Rakitic 184 centi, 78 kiló
Egy vkp egyszerűen nem lehet ilyen gyenge fizikailag. Gyakorlatilag annyi a dolguk h felívelik a labdát és Modric máris emberhátrányt jelent védekezésben.

Rakitic azért elég jól kiegészíti Busquets hiányosságait.
A Fifa egy szégyen
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.08.24. 17:08:25

noname írta:Nálunk is van némi hasonló probléma Iniesta személyében, aki ugyan próbálkozik becsülettel, de csak mosolygunk, amikor próbál keményen odalépni. Ellenben Rakitic. 8)
Mondjuk Ini többet szerel, mint Rakitic. Cserébe lefülelt labdája a horvátnak van több - ő 28 percenként, Ini meg 37 percenként szerzett labdát tavaly a bajnokságban -, de 1v1-ben Ini jobb arányban állítja meg az ellenfeleket.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.08.24. 15:58:58

Mondjuk amit Rakitic csinál azt megteszi Modric is védekezésben. A különbség, hogy az egyik mögött még van egy Busquets is, a másik mögött meg senki.
Ha nálunk is csak Rakitic lenne a szűrő akkor bajok lennének.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.08.24. 14:15:52

Semmi baj, vkp helyett ott van Kovacic. Amúgy azt nehezen hiszem h ne lehetne vkp-t szerkeszteni valakiből. Játszott már Ramos és Pepe is vkp poszton, amikor szükséges volt. A gond az h a kp-n jelenleg csupa művész van náluk, akinek mind "büdös a munka". Nem félreérteni. Kroos és Modric is rengeteget dolgozik a kp-n, segítve a védelmet, de egyik se fog úgy odacsúszni, mint Masch. :twisted: De hát ők a sztárok, mindnek játszania KELL. Nálunk is van némi hasonló probléma Iniesta személyében, aki ugyan próbálkozik becsülettel, de csak mosolygunk, amikor próbál keményen odalépni. Ellenben Rakitic. 8)
Most jött Kovacic, aki ugyanez a kategória. Védekezik ő, de az a védekezés megelőző szereléseket jelent, nem pedig kemény belépőket, taktikai szabálytalanságokat. Még a Barca is megszenvedett a kp agresszió hiánya miatt, nem véletlen h Rakitic jött és h sokak szerint Arda akár Iniesta kárára is kezdő lehet.
A Fifa egy szégyen
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2015.08.24. 13:48:25

zola8787 írta: Egy tökös edző rácsap az asztalra és követel egy védekező középpályást, vagy kijelenti, hogy ne várjanak bajnoki címet, vagy ha Perez ennyire kemény, akkor meg egy élő videó nyilatkozatban elejti, hogy szeretne venni egy vkp-t, mert enélkül nagyon nehéz év jönne, ezután ha nem vennének és nem is nyernének Perez lenne a szemét.
Másnap pedig csak egy tökös volt edző. :D
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2015.08.24. 13:45:04

Messias2 írta:
noname írta:Benitez egyelőre alkot. A középpályájukon úgy sétáltak át, ahogy épp kedvük tartotta.
Mondjuk arról nem ő tehet, h már 2. éve nem vesznek egy normális vkp-t. Amíg nem lesz egy igazi szürő középpályasuk, addig szét fogják futni a középpályájukat.
Egy tökös edző rácsap az asztalra és követel egy védekező középpályást, vagy kijelenti, hogy ne várjanak bajnoki címet, vagy ha Perez ennyire kemény, akkor meg egy élő videó nyilatkozatban elejti, hogy szeretne venni egy vkp-t, mert enélkül nagyon nehéz év jönne, ezután ha nem vennének és nem is nyernének Perez lenne a szemét.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.08.24. 12:11:42

noname írta:Benitez egyelőre alkot. A középpályájukon úgy sétáltak át, ahogy épp kedvük tartotta.
Mondjuk arról nem ő tehet, h már 2. éve nem vesznek egy normális vkp-t. Amíg nem lesz egy igazi szürő középpályasuk, addig szét fogják futni a középpályájukat.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.08.24. 11:33:09

Benitez egyelőre alkot. A középpályájukon úgy sétáltak át, ahogy épp kedvük tartotta.
A Fifa egy szégyen
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.08.24. 11:20:19

egyelőre nem látok markáns változást a játékukban, továbbra is gyorsak, sokat futnak, a befejezések most nem jöttek, de ahogy többen is mondták, van ilyen - illetve lehetett volna ez egy 3-4 dugós meccs is.
tetszett viszont az újonc !!! azt vártam mikorra pukkannak ki de állták a sarat és szépen kulturáltan fociztak, oda kell figyelni rájuk!
zselés az igen.... ez a gyökér semmit nem változik, amit össze színészkedett....undorító! valóban Messi sem tündökölt tegnap, de a két ember!? ég és föld.
kfranky
Jugador del Barça
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2006.09.23. 08:21:54

2015.08.24. 10:49:54

Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.08.24. 09:17:45

kristop írta:nem volt vészes a real se, volt vagy harminc kapura lövésük. nem voltak hatalmas ziccereik, de máskor az ilyen helyzeteikből lőnek egy laza hármast. ez ugyanolyan tipikus meccs volt, mint nekünk tavaly a celta elleni, amikor jobbak voltak, sokkal több helyzetünk volt, de semmi se jött össze.

a vészmadárkodásban meg egyet kell értenem az előttem szólókkal, pontosan ugyanezt nyomjuk mi is egy rosszabb eredmény után.
Nem kell szerintem egyik csapatról sem messzemenő következtetésekbe belemenni. A Real az Atletico és a Barca is elég nyögvenyelős. Nem volt szerencséjük,mi is bukhattunk volna.
Kép
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.08.24. 09:05:57

Én is amondó vagyok, hogy felesleges még hosszútávú következtetéseket levonni. A meccset nem igazán néztem, így nem tudom, hogy a Real hogy játszott, mindenesetre örülök, hogy két pont hátránnyal kezdték a bajnokságot. :twisted:
Kép
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2015.08.24. 07:56:49

nem volt vészes a real se, volt vagy harminc kapura lövésük. nem voltak hatalmas ziccereik, de máskor az ilyen helyzeteikből lőnek egy laza hármast. ez ugyanolyan tipikus meccs volt, mint nekünk tavaly a celta elleni, amikor jobbak voltak, sokkal több helyzetünk volt, de semmi se jött össze.

a vészmadárkodásban meg egyet kell értenem az előttem szólókkal, pontosan ugyanezt nyomjuk mi is egy rosszabb eredmény után.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2015.08.24. 02:25:42

Hát a mi mai Messink sem volt egy világmegváltó, viszont hozzá képest ez a mai Ronaldo...Mint valami amatőr 18 éves. Elesik full nyugodt lékkörben és úgy vereti magát mintha kirúgták volna a bokáját és úgy az arcára esett, hogy eleredt az orra vére... :roll:
Nem ijedtem meg a végén attól a szabadrúgástól, tudtam, hogy vagy a sorfalba lövi, vagy kapufölé, onnan Ronci nem tud rúgni, túl közel van a kapuhoz.
Mi jól kezdtünk, viszont az a 2 sérülés nem kellett volna. :?
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.08.24. 02:12:04

csababarca írta:Itt is ugyanúgy vészmadárkodunk, én is, mi se vagyunk különbek ebben. Egy egy rossz eredmény után itt is be van találva még a mosodás néni is.

Örülök, hogy lépéshátrányba kerültek, főleg hogy ez volt nekünk az egyik legnehezebb idegenbeli meccsünk, és be tudtuk húzni.
Nem szoktam ilyet, mert ha valamivel egyet értek, akkor felesleges leírnom, de most mintha én írtam volna. Nem is kell messzire menni, elég a bilbaói 0:4-et venni, vagy a tavalyi év elejét. Mindenkit eladni, Klopp-ot edzőnek, Mangala, Reus, Hazard és még a franc tudja milyen nevek.

Sőt itt néha úgy vészmadárkodunk, hogy meglátunk egy igazolást a túloldalt vagy nyomnak két meccset és akkor már bajnokok mert rúgtak x gólt.

Semmilyen következtetést nem kell ebből levonni, csupán 37 meccs van hátra.....Áldjuk az eget, hogy egy nagyon nehéz meccset behúztunk és a Gijón otthon mint frissen feljutó újonc szintén bárkinek kemény lett volna, a RM 0:0-t hozott, de ennek semmi jelentősége. Atletico is alig nyert, Valencia-Sevilla-RM ikszelt, mi is alig húztuk be, ez is mutatja, hogy idén kemény lesz a harc és bizony sokat érhetnek ezek az 1:0 győzelmek. Nemsokára vizitálunk a Calderónban, ha ne adj Isten nyernénk, akkor a mankós csapattal lehozni egy San Mames-Calderón túrát hat ponttal az valami csodálatos lenne. Reálisan azt mondom ikszes az a meccs (és a négy pont is nagyon jó kezdet), de előtte persze itt van még nekünk a Malaga is otthon.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.08.24. 01:53:56

csababarca írta:Itt is ugyanúgy vészmadárkodunk, én is, mi se vagyunk különbek ebben. Egy egy rossz eredmény után itt is be van találva még a mosodás néni is.

Örülök, hogy lépéshátrányba kerültek, főleg hogy ez volt nekünk az egyik legnehezebb idegenbeli meccsünk, és be tudtuk húzni.
Hát azért tisztelet a kivételnek. Szerintem ezt a leckét mi már bőven megtanultuk, amikor Guardiola egy vereséggel és egy döntetlennel nyitott, akkor még érthetetlen arcokkal a csapatban. Most a 4-0, vagy a tavalyi év után se szabadult el annyira a pokol, ahhoz képest ami most ott van.

Szvsz az idei év is pont ugyanolyan lesz mint a többi. Április-májusba még fej-fej mellett leszünk a bajnokságba, a Bl-be meg ők is meg mi is simán bentleszünk a legjobb 8/4 között ha csak nem lesz valami durvább összesorsolás.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2015.08.24. 01:45:58

Nero. írta: Szánalmas a viselkedésük. Ha jön egy új edző, új tervek minimum megvárom a szezon felét, aztán értékelek, de ezek már most egy csokorba felakasztották Benítezt, Ronaldot, Balet, Perezt. :lol:
Egy kis ízelítőt megnéznék. :twisted:
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.08.24. 01:45:42

Itt is ugyanúgy vészmadárkodunk, én is, mi se vagyunk különbek ebben. Egy egy rossz eredmény után itt is be van találva még a mosodás néni is.

Örülök, hogy lépéshátrányba kerültek, főleg hogy ez volt nekünk az egyik legnehezebb idegenbeli meccsünk, és be tudtuk húzni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.08.24. 01:19:00

Nero. írta:
S.Agüero írta:Azért vicces, hogy egy meccs után milyen vészharang kongatás tud lenni. Például most a túloldalt. :D
Szánalmas a viselkedésük. Ha jön egy új edző, új tervek minimum megvárom a szezon felét, aztán értékelek, de ezek már most egy csokorba felakasztották Benítezt, Ronaldot, Balet, Perezt. :lol:
"Idén triplázunk, mindent megnyerünk, oda-vissza verjük a Barcát"

aztán az első bajnoki meccs után már leakad a nagy mellény és rögtön visszavonulót fújnak :lol:
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.08.24. 01:02:54

S.Agüero írta:Azért vicces, hogy egy meccs után milyen vészharang kongatás tud lenni. Például most a túloldalt. :D
Szánalmas a viselkedésük. Ha jön egy új edző, új tervek minimum megvárom a szezon felét, aztán értékelek, de ezek már most egy csokorba felakasztották Benítezt, Ronaldot, Balet, Perezt. :lol:
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.08.24. 00:50:13

hank1ee írta:Amíg ez a Kroos keverget a középpályán, aki védekezésben elégtelen, támadásban meg elégséges
Ha ő támadásban elégséges, akkor ki jó, vagy jeles? Rakitic pl hanyas? Csak mert a német elég komoly szintet képvisel szerintem, már amikor nincs épp halálra facsarva az ész nélküli játszatástól..
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.08.24. 00:46:40

S.Agüero írta:Azért vicces, hogy egy meccs után milyen vészharang kongatás tud lenni. Például most a túloldalt. :D
Most kivételesen megértem ezt a hangulatot, mert én se látom a koncepciót Benitez mögött. Ez 4-2-3-1, amit nyomat, ez eddig nagyon nem működik. CR formán kívűl, szerintem megdönti Raul rekordját, aztán távozik. A fogalmatlan Bale köré akarják építeni a csapatot. Benz lehet távozik. Vannak ott gondok rendesen, ettől függetlenül simán megnyerhetik a bajnokságot is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Messias2 2015.08.24. 10:54:32-kor.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.08.24. 00:28:46

Azért vicces, hogy egy meccs után milyen vészharang kongatás tud lenni. Például most a túloldalt. :D
Válasz küldése