Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Cali
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1090
Csatlakozott: 2008.04.05. 18:15:31

2010.10.17. 13:57:11

fcbarca0827 írta:
egyet értek veled,viszont abba soha senkivel nem fogok egyetérteni hogy valaha is haverkodjak madrid szurkoloval,vagy jóba legyek!ez szerintem lehetetlen...
Muszáj leírnom, hogy a legjobb barátom Real Madrid drukker. 10 éve teljesen jól megvagyunk. Mindig cinkeljük egymást meccsek után. :mrgreen: Szóval, hatalmas baromság, amit írtál. :wink:
Az Én egyik legjobb cimborám is Realos...
nagymeno
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2009.09.07. 22:38:48

2010.10.17. 13:51:36

egyet értek veled,viszont abba soha senkivel nem fogok egyetérteni hogy valaha is haverkodjak madrid szurkoloval,vagy jóba legyek!ez szerintem lehetetlen...én még boca es river baratot nem lattam de sorolhatnám az összes komoly bajnokságot!elismerni elismerem hogy zidan korszakig tenyleg le a kalappal...sőt minden tiszteletem zidané...de hogy valaha is jopofizni...15 éve igy vagyok s igy is raknak le!minden csapat szurkolojat tisztelek,s tisztelni is fogok akarhonnan legyen,kiveve 1-et
ez szerintem ha barca szurkolo vagy ez alap
Most igy belegondolva realos letemre a legjobb havereim barcasok..
Avatar
zsírosdeszka
A Madridista
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2010.04.29. 12:52:02
Tartózkodási hely: Madrid, Santiago Bernabeu stadion

2010.10.17. 13:29:25

Elmész az APEH-ba a vállalkozásodhoz igazolást kérni, hogy nincs adótartozásod. Meglátod az ügyintéző mellett a széken egy Madridos sál van. Te kifordulsz és vársz majd megint 2 órát, hogy újból sorra kerülj... :lol: Nem életszerű.
Avatar
fcbarca0827
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3238
Csatlakozott: 2007.08.30. 14:29:21
Tartózkodási hely: Sülysáp

2010.10.17. 13:23:59

egyet értek veled,viszont abba soha senkivel nem fogok egyetérteni hogy valaha is haverkodjak madrid szurkoloval,vagy jóba legyek!ez szerintem lehetetlen...
Muszáj leírnom, hogy a legjobb barátom Real Madrid drukker. 10 éve teljesen jól megvagyunk. Mindig cinkeljük egymást meccsek után. :mrgreen: Szóval, hatalmas baromság, amit írtál. :wink:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára fcbarca0827 2010.10.17. 16:14:03-kor.
KowalskymegaVega,Supernem,HollywoodUndead,Fish!
Hiperkarma,VadFruttik,EstiKornél,AWS
30Y,BagossyBrothersCompany,Useme,Elefánt
Avatar
zsírosdeszka
A Madridista
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2010.04.29. 12:52:02
Tartózkodási hely: Madrid, Santiago Bernabeu stadion

2010.10.17. 13:17:54

Szerintem meg aki igazi szurkolo az aterzi ezt.
En nem azt mondom hogy mindenkinek utnie kene a masikat mert mas szinu a sal a nyakaba , de azert igenis vannak olyan ellentetek amiket nem lehet figyelmen kivul hagyni es aki meg is azt teszi az alomvilagban el
Igenis az ellentet az ellentet.
Nem szabad hogy elvakitson es teljes gyuloletbe hajszoljon de attol meg letezik es aki kicsit is buszke arra hogy tartozik valahova az tiszteli az ezzel jaro dolgokat.

pl nekem ne mondja senki aki Magyarnak valja magat es szereti a focit , kimegy egy valogatott meccsre romania vagy szlovakia ellen abban egy csepnyi ellenerzes nincs az ellenfel irant.
tovabbmegyek
nekem ne modnja senki hogy szivesen jaratna a gyereket olyan iskolaba ahol sok a "nem magyar" , megha nyiltan ezt nem is valaja fel.

Egy mindenkinek kijaro alapveto tisztelet az rendben van az emberek fele , de a real madridnak mint csapatnak semmi tisztelet nem jar egy Barca szurkolo reszerol.

Es ez igy van rendjen.
De mi nem vagyunk sem spanyolok sem katalánok. Ne tegyetek úgy mintha ősi gyűlölet vezérelne titeket. Nem hiteles a dolog. Ültök a pesti bérházi vagy milyen lakásotokban azt sem tudjátok, hogy mi fán terem ez az ellentét, miért alakult ki az ellentét a régmúlt időkben. Persze most megnézi néhány ember a wikipédián és veri majd a mellét, hogy én tudom. Gyermekkorom óta a kedvenc külföldi csapatom a Madrid, az elmúlt 8-10 évben nem volt meccs amit ne láttam volna. De attól még nem vagyok spanyol, nem Madridban élek, hozzászóltam az osztály vagy a munkatársaimhoz attól függetlenül, hogy Bayern vagy Juve (annak idején az iskolában nem volt 1 Barca drukker sem) szurkoló volt-e. Vannak ismerőseim akik a Barcának szurkolnak, de jól kijövök velük, ugratjuk egymást, kárörvendünk egymáson. De nem utálom őket, mert ők nem annak szurkolnak mint én.
BlauGranaGroc
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 426
Csatlakozott: 2009.06.02. 18:37:07

2010.10.17. 13:16:33

kennyke04 írta:
BlauGranaGroc írta:..
nemteljesen értem értem, mi bizonyítja, hogy támadóbb focit tolnak... utóbbi 2 bajnokin rúgtak 10et, szép teljesítmény valóban, de ez csak azt bizonyítja, hogy kihasználják a helyzeteiket és eldöntik a meccset, mi meg még csiszolunk kicsit...
olvass
a játékpercek
az ő támadóik több időt töltöttek a pályán, mint a Barcasok
persze tudjuk, Pep képes akár csatár nélkül is felállítani a csapatot vagy védővel csatárt játszatni, de ez az ő baromsága
tegnap az 5 igazi támadónkból 2 volt egyszerre csak a pályán, igaz összesen is csak négyen voltak a meccsre nevezve, pedig alapból 3 támadó poszttal játszunk
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára BlauGranaGroc 2010.10.17. 13:19:20-kor.
vv-puyi-rafa-pique-abidal-yaya-deco-messi-neymar-henry-samu
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.10.17. 13:14:56

De nem kéne belemenni ezekbe a dolgokba. Maradjunk annyiban, h vkit csak azért utálni, mert a szeretett csapatod rivális csapatának szurkol ostobaság. Miért ne lehetne egy madridista értékes, jó ember? Vagy mért ne lehetne vki rossz ember, aki a Barcának szurkol. Miért ne lehetnének a madridisták és a barcások barátok? Hidd el, erre rengeteg példa van, nemcsak itt Magyarországon, hanem ugyanúgy katalán barcás, és spanyol madridista is lehetnek jó barátok. Miért ne járhatna tisztelet a Madridnak a részünkről. Szeretet nem jár, mert utálom én is a RM, mint csapatot. Bár azt sem mondom, h kötelező, h utálni kell a rivális csapatot, mert nem kell, de én a RM-ot bizonyos dolgok miatt utálom, amit már régebben ki is fejtettem. De a tisztelet igenis kijár egy ekkora klubnak, igaz, mostanában már egyre inkább abba az irányba halad a Real, h egyre kevesebb a tisztelhető dolog benne, de azért még van.
zsuni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2009.02.08. 12:03:53
Tartózkodási hely: bp

2010.10.17. 13:09:51

Egy szóval se írta, hogy ezentúl Barca fanatikus lesz. Pusztán kiábrándultságának adott hangot...
ha valamiböl, akkor ebböl a mai statikus unalmas taktiktus trágyahalmazból ki lehet ábrándulni
mrlevy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 202
Csatlakozott: 2006.05.14. 13:12:39

2010.10.17. 12:49:51

zsírosdeszka írta:
egyet értek veled,viszont abba soha senkivel nem fogok egyetérteni hogy valaha is haverkodjak madrid szurkoloval,vagy jóba legyek!ez szerintem lehetetlen...én még boca es river baratot nem lattam de sorolhatnám az összes komoly bajnokságot!elismerni elismerem hogy zidan korszakig tenyleg le a kalappal...sőt minden tiszteletem zidané...de hogy valaha is jopofizni...15 éve igy vagyok s igy is raknak le!minden csapat szurkolojat tisztelek,s tisztelni is fogok akarhonnan legyen,kiveve 1-et
ez szerintem ha barca szurkolo vagy ez alap
Nevetséges 15 éves gyermek hozzászólásának tűnik ez. Katalán vagy? Úgy beszélsz (írsz), mintha évtizedes gyűlöletre neveltek volna és a szent háborúba indulnál épp a Madrid ellen... :lol: . Nem jópofizni kell, tisztelni az ellenfelet, elismerni erényeit, meglátni a gyengeségeit. Azért nem beszélsz, azért nem vagy jóba valakivel mert másnak szurkol? Ez egy baromság és nevetséges. Az emberiségnek nagyon sok problémája innen gyökeredzik. Az számít, hogy milyen ember, nem az, hogy milyen színű a sál a nyakában. Ember kapj a fejedhez...

Szerintem meg aki igazi szurkolo az aterzi ezt.
En nem azt mondom hogy mindenkinek utnie kene a masikat mert mas szinu a sal a nyakaba , de azert igenis vannak olyan ellentetek amiket nem lehet figyelmen kivul hagyni es aki meg is azt teszi az alomvilagban el
Igenis az ellentet az ellentet.
Nem szabad hogy elvakitson es teljes gyuloletbe hajszoljon de attol meg letezik es aki kicsit is buszke arra hogy tartozik valahova az tiszteli az ezzel jaro dolgokat.

pl nekem ne mondja senki aki Magyarnak valja magat es szereti a focit , kimegy egy valogatott meccsre romania vagy szlovakia ellen abban egy csepnyi ellenerzes nincs az ellenfel irant.
tovabbmegyek
nekem ne modnja senki hogy szivesen jaratna a gyereket olyan iskolaba ahol sok a "nem magyar" , megha nyiltan ezt nem is valaja fel.

Egy mindenkinek kijaro alapveto tisztelet az rendben van az emberek fele , de a real madridnak mint csapatnak semmi tisztelet nem jar egy Barca szurkolo reszerol.
Es ez igy van rendjen.
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2010.10.17. 12:35:27

zsírosdeszka írta:
incs ultimate kedvenc csapatom, a klubcsapatok és játékosaik közül a fineszesen, pengésen technikásan, gyorsan, és grundjellegűen kreatívan játszókat szeretem
Ez egy kicsit úgy tűnik, hogy mindig azok a kedvenceid akik a toppon vannak. De ne sértődj meg csak így tűnik. Remélem jól fogod magad itt érezni.
Egy szóval se írta, hogy ezentúl Barca fanatikus lesz. Pusztán kiábrándultságának adott hangot...
Avatar
hehe9
Barça C
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2010.09.02. 22:54:53

2010.10.17. 12:33:40

ja nem vagyok barcadrukker se, csak szeretem nézni, ha jól játszanak, mert szórakoztató. (illetve azért nem mittomén cselszi honlapra regeltem, mert a latinos, déli focit csipázom, amiben van ötlet meg kreativitás)

ennyit még hozzá akartam tenni. :D
Avatar
haszi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2006.12.14. 14:24:30
Tartózkodási hely: Farkaslaka
Kapcsolat:

2010.10.17. 12:31:55

ozsimiki írta:ha már ennyi a "leg":

és a játék képe alapján a legigazságtalanabbul érte el mindezeket :lol:
Ha az utcsó 2-3 meccsünket láttad volna akkor most nem írnál ilyeneket... Főleg a tegnapi produkciót látva... :roll:
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2010.10.17. 12:30:46

zsírosdeszka írta:
incs ultimate kedvenc csapatom, a klubcsapatok és játékosaik közül a fineszesen, pengésen technikásan, gyorsan, és grundjellegűen kreatívan játszókat szeretem
Ez egy kicsit úgy tűnik, hogy mindig azok a kedvenceid akik a toppon vannak. De ne sértődj meg csak így tűnik. Remélem jól fogod magad itt érezni.
a brazilok nincsenek a toppon(bocs hehe). egyébként könnyű a legjobbat szeretni,hisz mindig azok játszanak legjobban :D
Avatar
zsírosdeszka
A Madridista
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2010.04.29. 12:52:02
Tartózkodási hely: Madrid, Santiago Bernabeu stadion

2010.10.17. 12:25:32

incs ultimate kedvenc csapatom, a klubcsapatok és játékosaik közül a fineszesen, pengésen technikásan, gyorsan, és grundjellegűen kreatívan játszókat szeretem
Ez egy kicsit úgy tűnik, hogy mindig azok a kedvenceid akik a toppon vannak. De ne sértődj meg csak így tűnik. Remélem jól fogod magad itt érezni.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.10.17. 12:20:29

zsírosdeszka írta:
A statisztika:
A Real Madrid jelen pillanatban minden fontos mutatóban vezeti a bajnokságot. 17 ponttal, egyetlen veretlenként az 1. helyen áll az együttes, Ronaldo vezeti a góllövőlistát (6), Casillas kapta a legkevesebb gólt (3), a Real Madrid csapatként is a legtöbb gólt lőtte (16) és a legkevesebbet kapta (3).
ha már ennyi a "leg":

és a játék képe alapján a legigazságtalanabbul érte el mindezeket :lol:

nah de természetesen nem a játék képére dobálják a címeket,szóval fogjuk fel úgy,h most gratuláltam az eddigi statisztikákhoz, mivel a játékhoz nagyon nem menne (na nem azért mert nem tudnék ha kellene).
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2010.10.17. 12:14:02

hehe9 írta:csá. :mrgreen:

ez az első hsz-em iitt, mivel a sok majom sikeresen megutáltatta velem a túloldalt, valszeg nagynéha ide fogok írni, már ha nem gond :D

azt hozzá kell tennem, hogy a brazil válogatotton kívül (már) nincs ultimate kedvenc csapatom, a klubcsapatok és játékosaik közül a fineszesen, pengésen technikásan, gyorsan, és grundjellegűen kreatívan játszókat szeretem, perpillanat patoért vagyok oda, de ronaldo (nem a cé.) a mindenkori legnagyobb számomra, bőgök amikor láthatom játszani.
ennyit rólam muhaha :D

nem leszek túl aktív valszeg amúgy, de olvasni fogom legalább a híreket, ha már eddig nem tettem :lol:

gondolom kib.sok embert érdekelt ez a fenti pár mondatom, de azért leírtam.
nacsoki.
Na végre már!
Már hetekkel ezelőtt vártam ezt a lépést, olvasva a túloldalt.
Üdv itt!
Rivaldo-A Legnagyobb.
zsuni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2009.02.08. 12:03:53
Tartózkodási hely: bp

2010.10.17. 12:12:06

Na csak jonnek at az emblematikus figurak,te, mindjart jon HEHE is Laughing
telejósda.
Avatar
zsírosdeszka
A Madridista
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2010.04.29. 12:52:02
Tartózkodási hely: Madrid, Santiago Bernabeu stadion

2010.10.17. 12:11:01

Te csak a statisztikai adatokat mondod el. Ha jól emlékszem, a Real az utóbbi 2 meccsén kívül (amin teszem hozzá tényleg jól játszott) egy meccsen sem nyújtott semmit. A másik, hogy míg mi túl vagyunk egy Atleticón, egy Bilbaón idegenben és egy Valencián otthon, Ti semmilyen erős csapat elleni eredményt nem tudtok fölmutatni. A védekezésetek sztem is jobb (bár ki tudja mi lesz egy erős csapat ellen), a támadó játékotok viszont hanyagolható. Ez a 16-12 gólos összehasonlítás szinte semmi, mert ha mi ezeken a meccseken legalább 2x ennyit rúgunk, akkor se szólhatna senki semmit, mert akkora és annyi helyzetünk volt. Másrészt hiába olyan jó játékos Ronaldo és a többiek, jelenleg a Madrid kezdőjében talán 4 támadó felfogású játékos van (Ronaldo, Higuain, Özil, Di Maria), míg nálunk ott van Messi, Villa, Pedro, Iniesta, a posztjából kiindulva Xavi is és a 2 szélső védő Maxwell és Alves is állandóan fönt rohangálnak. Bár ha így veszem akkor Marcelot is ide lehetne venni, de én őt messze nem tartom olyan jó játékosnak, mint akiket említettem. Úgyhogy a támadói kreativitás az erősebb csapatok ellen majd kiderül mennyit ér, mert én személy szerint a mi játékosainkat potenciálisabb góllövőnek tartom, mint a Tieiteket, még ha ideig több gólt is lőttetek, mint Mi. Összefoglalva kb. ennyi Very Happy
Nagyon elfogult egy hozzászólás. De majd az idő úgy is eldönti, hogy mi az igazság és helyreáll a rend...:D

A statisztika:
A Real Madrid jelen pillanatban minden fontos mutatóban vezeti a bajnokságot. 17 ponttal, egyetlen veretlenként az 1. helyen áll az együttes, Ronaldo vezeti a góllövőlistát (6), Casillas kapta a legkevesebb gólt (3), a Real Madrid csapatként is a legtöbb gólt lőtte (16) és a legkevesebbet kapta (3).
zsuni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2009.02.08. 12:03:53
Tartózkodási hely: bp

2010.10.17. 12:11:01

majd meglátjuk hogy ellenünk meg a Bl kieséses szakaszában milyen játékot játszotok,az lesz a mérvadó,nem ezek a meccsek.
persze akkor jön majd az 'épülő csapat vagyunk' szöveg,mint minden évben és még én leszek a hülye,hogy mást várok.
ha egy csapat 20 meccsböl 18on támadofocit tol, és 2 meccsre beáll védekezni akkor az már defenziv foci lesz? nem. nyilván védekezni fog a csapat ha kell, ha olyan az ellenfél.
szaladj neki zsuni még1x, támadóbb fociról van szó, a tiétek a minénknél, erre mondtam h nem hinném...
igaz, elnézést. de a mondanivalom igaz azokra, akik mindig a defenziv elémelettel jönnek.

Idiótázás nem kell.
B.
Avatar
hehe9
Barça C
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2010.09.02. 22:54:53

2010.10.17. 12:09:16

csá. :mrgreen:

ez az első hsz-em iitt, mivel a sok majom sikeresen megutáltatta velem a túloldalt, valszeg nagynéha ide fogok írni, már ha nem gond :D

azt hozzá kell tennem, hogy a brazil válogatotton kívül (már) nincs ultimate kedvenc csapatom, a klubcsapatok és játékosaik közül a fineszesen, pengésen technikásan, gyorsan, és grundjellegűen kreatívan játszókat szeretem, perpillanat patoért vagyok oda, de ronaldo (nem a cé.) a mindenkori legnagyobb számomra, bőgök amikor láthatom játszani.
ennyit rólam muhaha :D

nem leszek túl aktív valszeg amúgy, de olvasni fogom legalább a híreket, ha már eddig nem tettem :lol:

gondolom kib.sok embert érdekelt ez a fenti pár mondatom, de azért leírtam.
nacsoki.
Avatar
zsírosdeszka
A Madridista
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2010.04.29. 12:52:02
Tartózkodási hely: Madrid, Santiago Bernabeu stadion

2010.10.17. 12:08:04

egyet értek veled,viszont abba soha senkivel nem fogok egyetérteni hogy valaha is haverkodjak madrid szurkoloval,vagy jóba legyek!ez szerintem lehetetlen...én még boca es river baratot nem lattam de sorolhatnám az összes komoly bajnokságot!elismerni elismerem hogy zidan korszakig tenyleg le a kalappal...sőt minden tiszteletem zidané...de hogy valaha is jopofizni...15 éve igy vagyok s igy is raknak le!minden csapat szurkolojat tisztelek,s tisztelni is fogok akarhonnan legyen,kiveve 1-et
ez szerintem ha barca szurkolo vagy ez alap
Nevetséges 15 éves gyermek hozzászólásának tűnik ez. Katalán vagy? Úgy beszélsz (írsz), mintha évtizedes gyűlöletre neveltek volna és a szent háborúba indulnál épp a Madrid ellen... :lol: . Nem jópofizni kell, tisztelni az ellenfelet, elismerni erényeit, meglátni a gyengeségeit. Azért nem beszélsz, azért nem vagy jóba valakivel mert másnak szurkol? Ez egy baromság és nevetséges. Az emberiségnek nagyon sok problémája innen gyökeredzik. Az számít, hogy milyen ember, nem az, hogy milyen színű a sál a nyakában. Ember kapj a fejedhez...
Avatar
kennyke04
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2007.04.17. 14:04:52
Tartózkodási hely: DöBö

2010.10.17. 12:01:04

zsuni írta:
nemteljesen értem értem, mi bizonyítja, hogy támadóbb focit tolnak... utóbbi 2 bajnokin rúgtak 10et, szép teljesítmény valóban, de ez csak azt bizonyítja, hogy kihasználják a helyzeteiket és eldöntik a meccset, mi meg még csiszolunk kicsit...
a gólok száma, és a helyzetek száma bizonyitja a támado focit. de persze amig toljátok a hülyeséget, hogy mekkora defenziv focit játszik a madrid...
szaladj neki zsuni még1x, támadóbb fociról van szó, a tiétek a minénknél, erre mondtam h nem hinném...
"A fociban az a lényeg,
hogy a labdát, ahhoz passzold, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad.
Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad."
- Hofi Géza
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2010.10.17. 11:58:50

danomics írta:Azért van különbség támadó foci, és támadó foci között. Ti az összjátékra, a labda tartására, az ellenfél megbénítására játszotok. Általában egy védekező kp-val toljátok, mi meg vagy 2-vel, vagy 3-al. Mi inkább a védekezésre tesszük a hangsúlyt, Xabi Alonso mellet ott van Lass vagy Khedira, két kiváló szűrő, míg nálatok Busqets, Mascherano, vagy Keita (nem annyira jó szűrők, Touré az lenne, dehát nem kellet), de úgy néz ki hogy a mi rendszerünk idén hatékonyabb, mivel mi eddig 3 gólt kaptunk (azoknak is a java részét pontrúgásból) ti meg 6ot. Elől mi inkább az egyéni teljesítményekre építünk, míg ti a csapat játékra. És úgy tűnik hogy ebben is jobbak vagyunk idén, mivel mi 16-ot rúgtunk, míg ti 12-őt. Idén ott nálunk négyen igen is azért felelnek hogy jó legyen a támadó foci, pluszba ebben a védekező kp-aink is nagyban hozzá járulnak.
Te csak a statisztikai adatokat mondod el. Ha jól emlékszem, a Real az utóbbi 2 meccsén kívül (amin teszem hozzá tényleg jól játszott) egy meccsen sem nyújtott semmit. A másik, hogy míg mi túl vagyunk egy Atleticón, egy Bilbaón idegenben és egy Valencián otthon, Ti semmilyen erős csapat elleni eredményt nem tudtok fölmutatni. A védekezésetek sztem is jobb (bár ki tudja mi lesz egy erős csapat ellen), a támadó játékotok viszont hanyagolható. Ez a 16-12 gólos összehasonlítás szinte semmi, mert ha mi ezeken a meccseken legalább 2x ennyit rúgunk, akkor se szólhatna senki semmit, mert akkora és annyi helyzetünk volt. Másrészt hiába olyan jó játékos Ronaldo és a többiek, jelenleg a Madrid kezdőjében talán 4 támadó felfogású játékos van (Ronaldo, Higuain, Özil, Di Maria), míg nálunk ott van Messi, Villa, Pedro, Iniesta, a posztjából kiindulva Xavi is és a 2 szélső védő Maxwell és Alves is állandóan fönt rohangálnak. Bár ha így veszem akkor Marcelot is ide lehetne venni, de én őt messze nem tartom olyan jó játékosnak, mint akiket említettem. Úgyhogy a támadói kreativitás az erősebb csapatok ellen majd kiderül mennyit ér, mert én személy szerint a mi játékosainkat potenciálisabb góllövőnek tartom, mint a Tieiteket, még ha ideig több gólt is lőttetek, mint Mi. Összefoglalva kb. ennyi :D
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2010.10.17. 11:58:32

Semmilyen kapcsolat nem mutatható ki a támadófoci és a lőtt gólok között. Ez egy óriási tévedés.
Vegyük például a Chelsea-t, akik egyáltalán nem a támadófociról híresek, átlagban csak 40-50%-os labdabirtoklást produkálnak egy meccsen, egy Birmingham ellen is képesek beállni, csak előre rugdosni a labdákat, és mégis 4 góllal küldik haza az ellenfeleket. (védelmükben mondanám, hogy Ancellotti-val javult a helyzet, ami a támadásokat illeti).

A tökéletes példa pedig maga Mourinho, aki most épp a Real edzője. (Azt azért hozzá kell tenni, hogy önmagához képest egész támadófocit játszat a csapatával.)

Tehát összegezve: a 18 kapuralövés, és a 4 gól önmagában semmi esetre sem jelenti azt, hogy egy csapat támadófocit játszott.
Mert a 18 kapuralövés úgy is összeállhat, hogy volt 5 szabadrúgás 30méterre az ellenfél kapujától, volt 2 szöglet utáni fejes (amelyet kontrák előztek meg), volt 5 darab távoli lövés kisérlet, majd volt 6db kontraakció utáni kapuralövés.
(Nem állítom, hogy tegnap így volt, de értitek...) Ilyen adatokat egy nagycsapat BÁRMILYEN taktikával összehoz.
zsírosdeszka írta:A Barca tegnap az első félidőben akkor védekező focit játszott? :lol:
Miért gondolod? 50-50 volt kb. a labdabirtoklás a félidő végére, teljesen kiegyenlített volt a félidő, a Valencia 2 komoly helyzetéből 1 bepattant, a mi 2 komoly helyzetünkből egy sem. Ennyi volt a differencia.

Másrészt óriási különbség van aközött, hogy 1. milyen felfogással lép pályára egy csapat, és hogy 2. az ellenfél milyen játékra kényszeríti? A Barca mindig támadófelfogásban lép pályára, de tegnap az ellenfél jó játéka (és főleg a Barca önmagához képest való gyengesége) arra kényszerítette csapatunkat, hogy az első félidő első felében! többet kelljen koncentrálnunk a védekezésre...ebben a szezonban először.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Mikaos 2010.10.17. 12:01:53-kor.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2010.10.17. 11:56:36

szbalint88 írta:Ugye erre sokan azt mondják, hogy taktikus, én meg azt hogy beszari, már elnézést. Egyébként ez nyilván gyakran célravezető az eredményességet tekintve, de a nézők számára már kevésbé.
ez így van,de mivel a foci egy iparág,nem lehet csak a szórakoztatásból összeállítani egy csapatot. ha mou kiállt volna a bl döntőben 4 csatárral,még most is röhögnénk az eredményen. a nagy téttel bíró meccsek ritkán látványosak. inkább a biztonságról szoktak szólni,főként olasz és angol csapatoknál.
Válasz küldése