Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.08.01. 19:38:12

Ezzel állandóan fenyegetőznek a klubok, de nem láttam még senkit, aki ténylegesen ilyen pert indított volna, nemhogy megnyerte volna :D
davi10 írta:
2023.08.01. 15:25:13
Arda Güler meniszkuszproblémák miatt elvileg hónapokig nem fog tudni még bemutatkozni. Van ahol 2, van ahol 3-5 hónapot írnak.

Szerencsétlen srác, pedig rá kiváncsibb lettem volna, mint Bellingham-re, vagy esetleg MBappe-ra.
Hát ez sem az a sérülés, amivel nagy karriert be lehet utána futni.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.08.01. 19:21:02

https://sportal.blikk.hu/labdarugas/nem ... 0324904627
A Telegraph szerint a PSG beperli a Real Madridot.
Persze gondolom "ingyen" megy a Realba 160 millióèrt. :)
Haalandnál sem nèztèk sehol a 60 kivásárlási ár fölötti állítólagos 40+40 milliót az ügynöksègnek ès apucinak. Pedig ezen összegek után adózni kell ezeknek a szemèlyeknek, így akár lehetnènek azok is nyilvánosak.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.01. 15:25:13

Arda Güler meniszkuszproblémák miatt elvileg hónapokig nem fog tudni még bemutatkozni. Van ahol 2, van ahol 3-5 hónapot írnak.

Szerencsétlen srác, pedig rá kiváncsibb lettem volna, mint Bellingham-re, vagy esetleg MBappe-ra.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.27. 10:12:39

Szép gólokat lőttek az új igazolásaik. (Joselu, Bellingham)
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.07.27. 09:54:36

dinnyesz írta:
2023.07.27. 09:28:43
Guler a 2.meccsukon sem kapott egy percet sem, ami nekem kifejezetten fura. Lehet hogy nem jártunk olyan rosszul? (bár tudom hogy nagyon korai még ilyenbe belemenni)
Összeszedett valami kisebb sérülést az edzésen.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
dinnyesz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2017.12.26. 17:46:41

2023.07.27. 09:28:43

Guler a 2.meccsukon sem kapott egy percet sem, ami nekem kifejezetten fura. Lehet hogy nem jártunk olyan rosszul? (bár tudom hogy nagyon korai még ilyenbe belemenni)
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4091
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2023.07.26. 15:52:10

Jaj hagyjuk már ezt a píszí dumát, hogy nem ütünk meg embert semmilyen körülmények között... Akinek van gyereke (nekem van, 2) az nagyon jól tudja, hogy egy ilyen után egész egyszerűen nem lehet türtőztetni magad... Örüljön neki, hogy csak szájba vágta. Én ott ástam volna el az aszfalt alá, ha nekem ilyet beszól. Inkább az becsülendő, hogy ott a pályán vissza tudta fogni magát. Az az emberi nagyság, hogy ott erre nem repült el a keze...

Továbbá nem a pályán történt, vége volt a meccsnek, lefújták, mindenki lezuhanyzott, átöltözött, stb. Mit vártok még? Meddig tart egy meccs? Amíg a következő el nem kezdődik? Magánemberként maximum a klubja vagy a hatóságok büntethették volna. De ezért eltiltásért sikoltozni nonszensz.

Nem ütünk embert, de a család, főleg a gyerek az egy más szint...
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2023.07.26. 15:37:42

Chino írta:
2023.07.26. 11:53:00
Rendben, te, így magánemberként megcsinálod. De még úgy is komoly büntetésre számíthatsz, ebből a szempontból irreleváns mit mondtak neked. Ha valakit megversz nem védekezhetsz azzal, hogy bezzeg mit mondott. Ez max. általános iskolában van így. Plusz arra is volt jó pár variáció, hogy mit és hogy hallott. Az se érdekelt senkit, hogy Materazzi mit mondott Zidane-nak, pedig ott is családot vette célba és nem is volt egy komoly "ütés".
Főleg mostanában, amikor minden apróságért dobálják az eltiltásokat.
De itt nem is az a lényeg, hogy megérdemelte az "áldozat", senki sem ezt tartja elítélendőnek, hanem azt, hogy ez semmilyen következményt nem vont maga után.
Pont ezt mondom,hogy van az a szint,ahol magasrol tennek a kovetkezmenyre. Van,amit nem veszel a szadra,mert ember vagy. Ez nem altalanos iskola szint,pusztan az en szememben te vagy meghunyaszkodo. Odaallsz,betorod az orrat. De tenyleg torod. Letoltod a 10 meccsed. Kifizeted a parezer eurot. Utana mar nem fogja azt mondani a kovetkezo. Ha elpattansz es hisztizel,akkor fogja. Ha hazaviszed 3 fogat,akkor nem.
Persze,pc a vilag. Akkor kiallok es azt mondanam,hogy csak azert kapok buntit mert homokos transzi vagyok. Aztan el is toroltek az egeszet.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.07.26. 13:23:36

davi10 írta:
2023.07.26. 13:09:38

Ezt akkor tudnám elfogadni, ha nem lett volna ezer eset, ahol a pályán kívül, játekoskijáróban történt dolgokért tiltanak el játékosokat.
Mondjuk Pique kilépője ugrik be az utolsó meccsén, ami után még kapott valami 5 meccses eltiltást.
Ez még csak nem is a játékos kijáróban történt.

De nekem aztán mindegy, de ebbe ne lássunk már bele olyanokat, amik nincsenek.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.07.26. 13:09:38

csababarca írta:
2023.07.26. 12:55:42
Egyik a pályán történt, másik nem.
Ha a pályán leüti Valverde, akkor kapott volna eltiltást.
Így max a klub/liga/hatóságok marasztalhatták volna el, pénzbírság, akármi.

Nem kell mindenből "a liga bántja az aranyos barcásokat, bezzeg a csúnya madridiak" nyávogást kreálni.
Ezt akkor tudnám elfogadni, ha nem lett volna ezer eset, ahol a pályán kívül, játekoskijáróban történt dolgokért tiltanak el játékosokat.
Mondjuk Pique kilépője ugrik be az utolsó meccsén, ami után még kapott valami 5 meccses eltiltást.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.26. 13:03:27

Persze, ez a "jó(nak tűnő) ember" érvelés nálam annyiban merül ki, hogy elhiszem azt, hogy kb a legundorítóbb dolgot kapta a pofájába, amit kaphatott, és ez hozta ki belőle. Szerintem sem oké megütni egy embert, viszont ezt akkor úgy kéne megelőzni, hogy a verbális abúzust is szigorúan büntetik, ha van rá bizonyíték, elég tanú, stb. Mert itt ugye még csak nem is az történt, hogy visszkézből bevert egyet, mert az puszta indulat. Utólag történt (alighanem) egy megtorlás, és szerintem ebben szerepe van annak, hogy az égvilágon semmi nem történik egy ilyen eset után. Ha már a civilizált ember elvét követjük, aki nem üt embert, akkor menjünk is végig ezen az úton, és ne csak a fizikai abúzust büntessük.

Legyen kőkemény büntetés mindkettő részére, de amíg csak az egyik oldalnál van erre sansz, addig ez mindig is necces kérdés lesz, mert az ember megérti, miért törént, akkor is, ha nem kellett volna.

De itt tudtommal nincs konkrét bizonyíték, még ha erősen gyanítható is, mi történt. Így nehéz büntetni. Lewynél volt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.07.26. 12:55:42

Egyik a pályán történt, másik nem.
Ha a pályán leüti Valverde, akkor kapott volna eltiltást.
Így max a klub/liga/hatóságok marasztalhatták volna el, pénzbírság, akármi.

Nem kell mindenből "a liga bántja az aranyos barcásokat, bezzeg a csúnya madridiak" nyávogást kreálni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.26. 12:33:38

Szerintem máshonnan kéne nézni.

Ha meccsen kétszer felrúgsz valakit, 2 sárga, 1 meccses eltiltás. Ha egy csúnyát szabálytalankodsz piros és 1-2-3 meccses eltiltás. De ezek sporteseménynek a részei, magyarán a meccsen történik, ha még ott megüti szerintem más a történet.
Többen állítják, hogy a meccs után megvárta a Villareal csapatbuszt és ott ütötte meg.
Semmiféle okból nem üthetsz meg egy embert az utcán következmények nélkül, mindegy mit mondott neked korábban. (Itt ráadásul nem 30 másodperccel, hanem jóval korábban)

Akkor ez hogyhogy semmi?
Nem állítom, hogy Valverde rossz ember, de ez egy fals érvelés, mert jó ember is tehet rosszat.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.26. 12:04:10

Nehéz ez a téma. Ennél undorítóbb élcelődést tényleg nem tudok elképzelni, látszik is a videón, hogy alig bírja visszafogni magát a pályán, már ütésre emeli a kezét, és szinte könnyezve, erejét vesztve engedi le. Nyilván kb semmilyen verbális abúzusra nem megoldás az ütés, de ezt abszolút meg lehet érteni. Amúgy nem voltam képben, most ránéztem, és nemigen láttam bizonyítékot sem a tettlegességre (még ha elég jó eséllyel így is történt), innentől kezdve meg szerintem elég nehezen vitatható az ítélet. Lewy esetét mindenki látta, és kb nem is magyarázható amúgy semmivel erkölcsi oldalról olyan értelemben, hogy az égvilágon semmi oka nem volt rá, a bíró azonnali pirossal is kiküldhette volna akkor, jogosan.

Rohadtul nem vagyok erőszakpárti, de ha tényleg ez volt az élcelődés tárgya, akkor bőven megérdemelt egy monoklit, főleg, hogy nem 10 millió gyerek szeme előtt történt a pályán. A verbális abúzus ugyanais majdnem olyan súlyos, mint a fizikai (egy pontig), és még sincs semmilyen következménye. Ha lenne, és komolyan lenne véve, akkor lehet, hogy sokkal kevesebb lenne az ilyen megtorlás is. De amíg erre csak egy legyintés a válasz, addig megértem azt a tehetetlen dühöt, keverve az igazságtalanság érzetével, ami ide vezet. Nem feltétlen helyeslem, de abszolút megértem.

Nekem is amúgy az egyik legszimpatikusabb Reál játékos, kb mindig mintaszerű viselkedéssel, úgyhogy elhiszem, hogy ennyire brutális volt a hergelés.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.07.26. 11:53:00

daffy írta:
2023.07.26. 09:21:25
Valverde helyében a rendőrök vittek volna el a meccsről és nem érdekelne az eltiltás,büntetés.
A trash talk belefér,a "f..paraszt vagy" nem fér bele. Ütöm míg mozog. Ennek ellenére szankcionálnék mindenféle sportszerűtlen megmozdulást függetlenül annak előzményétől. A szabálykönyv fekete-fehér. Szabálytalan volt? Az. Ebben nincs több.
Rendben, te, így magánemberként megcsinálod. De még úgy is komoly büntetésre számíthatsz, ebből a szempontból irreleváns mit mondtak neked. Ha valakit megversz nem védekezhetsz azzal, hogy bezzeg mit mondott. Ez max. általános iskolában van így. Plusz arra is volt jó pár variáció, hogy mit és hogy hallott. Az se érdekelt senkit, hogy Materazzi mit mondott Zidane-nak, pedig ott is családot vette célba és nem is volt egy komoly "ütés".
Főleg mostanában, amikor minden apróságért dobálják az eltiltásokat.
De itt nem is az a lényeg, hogy megérdemelte az "áldozat", senki sem ezt tartja elítélendőnek, hanem azt, hogy ez semmilyen következményt nem vont maga után.
Forca Barca!!!!
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2023.07.26. 09:21:25

Valverde helyében a rendőrök vittek volna el a meccsről és nem érdekelne az eltiltás,büntetés.
A trash talk belefér,a "f..paraszt vagy" nem fér bele. Ütöm míg mozog. Ennek ellenére szankcionálnék mindenféle sportszerűtlen megmozdulást függetlenül annak előzményétől. A szabálykönyv fekete-fehér. Szabálytalan volt? Az. Ebben nincs több.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2023.07.26. 05:15:15

MatyiG írta:
2023.07.25. 19:37:00
Troym írta:
2023.07.25. 14:38:17
Valverde megússza büntetés nélkül a Baena ügyet. Szerintem nálunk bármelyik játékos hasonlóért 8-10 meccses eltiltást kapott volna.
Lewa 3 meccses eltiltást kapott mert az orrára mutatott, Valverde meg megvert valakit.
Nincs új a Nap alatt.
Rémeket láttok. Lewa annál az esetnél külön pofátlan volt, a Valverde ügyben meg nincs semmi bizonyíték.
Ellenben annak voltak tanui,hogy a "megvert" játékos lényegében azzal heccelte Valverdét,hogy halva fog születni a gyereke,mivel valami komplikációk adódtak. Ha tényleg ezt mondta és ha tényleg volt is egy pofon, azt kell mondjam,hogy olcsón megúszta.

Ráadásul Valverde szerintem kb a legsportszerűbb madridi játékos. Nem egy nyilatkozatában helytelenítette nyíltan pl,hogy Vinicius ellenünk nem csak a focival foglalkozik és nem sportszerűen viselkedik. Nyilvan nem hallottuk,hogy mit mondott az ellenfél valójában és azt se láttuk,hogy tényleg volt-e valami pofon, de ha van játékos akiről nehéz elhinni, hogy csak úgy megver valakit az ő.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2023.07.25. 19:37:00

Troym írta:
2023.07.25. 14:38:17
Valverde megússza büntetés nélkül a Baena ügyet. Szerintem nálunk bármelyik játékos hasonlóért 8-10 meccses eltiltást kapott volna.
Lewa 3 meccses eltiltást kapott mert az orrára mutatott, Valverde meg megvert valakit.
Nincs új a Nap alatt.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.25. 14:38:17

Valverde megússza büntetés nélkül a Baena ügyet. Szerintem nálunk bármelyik játékos hasonlóért 8-10 meccses eltiltást kapott volna.
Lewa 3 meccses eltiltást kapott mert az orrára mutatott, Valverde meg megvert valakit.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2023.07.13. 12:50:57

davi10 írta:
2023.07.13. 11:36:40
A The Telegraph szerint a Real-nál 122 millió kiadás nem volt rendesen lekönyvelve a tavalyi beszámolóban.

https://www.telegraph.co.uk/football/20 ... 2-million/
Ami Madridban történt, az ott is marad. Mint egy jó legénybúcsú.... :roll: :roll: :roll:
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.07.13. 11:36:40

A The Telegraph szerint a Real-nál 122 millió kiadás nem volt rendesen lekönyvelve a tavalyi beszámolóban.

https://www.telegraph.co.uk/football/20 ... 2-million/
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
tibcsaninja
Barça B
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2017.05.26. 07:59:17
Tartózkodási hely: Miskolc

2023.06.04. 19:06:24

Chino írta:
2023.06.04. 17:54:51
A kp sem egy életbiztosítás, főleg ha Tschoumeni nem táltosodik meg 23 évesen.

Kb. 5 játékos kelleni fog nektek, ebből legalább 3 a kezdőbe és a szélső hátvédekről/támadóról még nincs szó.
Tényleg kell majd 5 játékos, elégedett lennék (az elhangzottak közül) egy Kane-Havertz-Bellingham-Firmino-Fran Garcia ötössel idén, de ez valszeg nem fog megvalósulni. Benzemát tutira nem tudjuk pótolni, de kell egy jó csatár, menni kell előre. Viszont attól tartok, jobbhátvéd nem lesz idén, inkább ez a nagyobb baj. Ha nagyon elengedem a fantáziám, a fentieken túl Mendy helyett egy erősebb balhátvéd jön, Ceballos és Nacho marad, csak ez nem Football Manager. Nacho nagyon fontos, nem csak játékban, igaz, abban is.

Tchuoaméninek egy szezont biztosan adnék még, ha nem jön vissza a formája, akkor jövő nyáron a Cama-Valverde-Bellingham-Ceba középpályához kell még 2 ember, az se lesz könnyű.

Amúgy nálam megvagyunk, az elmúlt évek játékospolitikája teljesen ok, ellentétben a galaktikus időszakkal (egyedül Hakimi elvesztését fogadom el nehezen, minden más, még Hazard is okszerű volt a maga idejében). A BL pedig a fiatal gerincet is megtanította győzni, azért a tavaly nyertes Militao, Valverde, Cama, Vini, Rodrygo magra lehet középtávon is építeni. Ettől függetlenül se Benzemát, se Kroost, Modricot nem tudjuk majd pótolni, már ebben az évben sem volt jó nézni, ahogy az elődöntőben kiesünk, meg ahogy nem tudtunk még szorítani se titeket a bajnokságban.
---------------------Casillas----------------------------
Cafu-------Maldini-------Ramos-----Roberto Carlos
---------------------Makelele--------------------------
-----Zidane-----------Kaka------------ C. Ronaldo
----------------Ronaldo--------Van Basten----------
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.04. 17:57:37

Hazard hivatalos volt tegnap. Azt nem tudni, hogy a maradék 1 év béréről hogy állapodtak meg.

Érdekes lesz hogy 4 év semmittevés után Ő befér-e még valahova, akár Amerikában, akár Keleten. Volt róla szó, hogy vissza is vonul.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.06.04. 17:54:51

tibcsaninja írta:
2023.06.04. 16:57:52


A bruttó bértömeg azonban 520-ről lecsökkent 440-re, de ebből az első csapat játékosai 22/23-ban "csak" 290-et vittek el. Ez a 290 most csak a Hazard és Benzema távozásával lecsökken 55-tel, összesen, ha senki más nem megy, csak az eddig bejelentettek, akkor 74 millióval, a nap végén 216 lesz.

Ez a Hazard távozás amúgy mennyire biztos? Mert én nem nagyon hallottam biztos infokat, a szerződéséből pedig van még egy év. Ő nem lesz hülye elmenni valahová, bőven keres annyit, hogy jól járjon, a karrierjének úgyis vége. Bale-lel ugyanez volt.
Plusz ha Modric és/vagy Kroos megy, akkor pedig további igazolásokra lesz szükség. Benzemát pótolni nem lesz egyszerű. Tavaly is lehozta élete szezonját, ami nélkül nagy gondban lettetek volna, kétlem, hogy jó Bl szereplés lett volna egy közepes Benzemával.
A kp sem egy életbiztosítás, főleg ha Tschoumeni nem táltosodik meg 23 évesen.

Kb. 5 játékos kelleni fog nektek, ebből legalább 3 a kezdőbe és a szélső hátvédekről/támadóról még nincs szó.
Forca Barca!!!!
Avatar
tibcsaninja
Barça B
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2017.05.26. 07:59:17
Tartózkodási hely: Miskolc

2023.06.04. 16:57:52

Ne haragudj, szerintem helytelen a számításod. A bevétel 22/23-as szezonban valóban 770M, ez kb 50 milliós növekedés, de nem a BL dobta meg ennyire, hanem nagyjából a marketingbevételek, ez nem jár együtt az eredményességgel, lásd pl. ManU.

A bruttó bértömeg azonban 520-ről lecsökkent 440-re, de ebből az első csapat játékosai 22/23-ban "csak" 290-et vittek el. Ez a 290 most csak a Hazard és Benzema távozásával lecsökken 55-tel, összesen, ha senki más nem megy, csak az eddig bejelentettek, akkor 74 millióval, a nap végén 216 lesz.

Tegyük fel, hogy ha eddig is csak éppen volt FFP (mint ahogy nem), akkor ez legalább bruttó 70M-s tér a szerződésekre. A három általad említett játékos jelenlegi bruttója szumma 14-15M. Még ha tényleg lenne olyan mafla Perez, hogy 20-at ad évente Bellingham-nek, még akkor is marad 35M körüli lehetőség. A valóságban ennél több, mert nem volt teljesen kifeszítve.

Ezt a tényt az amortizáció sem másítja meg, ami számviteli értelemben egyébként 180-ról 144-re csökkent. FPP oldalon pedig remélem, elfogadod, hogy a valaha volt legdrágább és legrosszabb Real igazolása távozásával elfüstölt amortizációs költsége megint nyit egy soha nem látott teret, főleg úgy, hogy több évet vizsgálnak.

Jövőre Modric + Kroos csak bruttó bérben további 45M megtakarítás lesz (náluk a rövid szerződés miatt az amortizációról ne is beszéljünk), azaz szerintem egyáltalán nem kell ahhoz Tebas, hogy nagyobb bűvészmutatvány nélkül vásárolhasson be a Real. Ennél számomra sokkal nagyobb problémát jelent a sportszakmai kihívás, hogy kik jöjjenek, igaz, évek óta nem vártam így transzferidőszakot, azaz valahol van haszna is ennek.

Források: RM hivatalos költségvetése, capology.com, ha valamit elszámoltam, ne haragudj, de a volumen helyes.
Nagybarcelona írta:
2023.06.04. 13:22:36
Már írtam róla, a cèl, hogy 70% legyen a bèrtömeg az össz bevètelből az FFP szerint. 700+ (BL győztes szezonban!) Milliós bevètelnèl ez kb. 500. Költenek 300 milliót 5 èves szerződèsekkel ez amortizációs díjból èvi 60 az 500 millióból. Ez kb. 3 játèkos a velük szóba hozott játèkosok közül, pl. Vlahovic/Kane, Bellingham, Gvardiol. Ès akkor hol vannak a fizetèsek ès a többi játèkos a keretből. Távozik lassan Modric ès Kroos is. Kell igazolni vagy 10 játèkost, akik közül több nagyèrtèkü lesz. Ez nekem nagyon a Barca túlköktekezèsère hasonlít, kíváncsi leszek akkor hol lesz a La Liga FFP ès Tebas.
---------------------Casillas----------------------------
Cafu-------Maldini-------Ramos-----Roberto Carlos
---------------------Makelele--------------------------
-----Zidane-----------Kaka------------ C. Ronaldo
----------------Ronaldo--------Van Basten----------
Válasz küldése