Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
El Sie7e
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2017.05.27. 18:54:38

2020.07.10. 22:40:37

visca el barca írta:
2020.07.10. 22:36:01
Ezek a kocsogok minden meccsen kapnak egy buntetot? Gusztustalan h ennyire toljak oket. Okadek egy moslek banda.
a sporinak a bokáját is a mi orvosunk fáslizta be. már nem is titkoljuk hogy bunda az egész #-o
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.07.10. 22:36:01

Ezek a kocsogok minden meccsen kapnak egy buntetot? Gusztustalan h ennyire toljak oket. Okadek egy moslek banda.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
El Sie7e
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2017.05.27. 18:54:38

2020.07.10. 22:24:44

MatyiG írta:
2020.07.10. 22:22:42
Megint tizivel 1-0? :lol:
minek változtatni ha valami bevált? :mrgreen:
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.07.10. 22:22:42

Megint tizivel 1-0? :lol:
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.07.08. 19:39:21

És ha már támogatásról, vagy ahogy te fogalmazol, bundáról beszélünk, egy bajnokságot sokkal másabb befolyásolni, mert egy évig tart, azaz látványos.
Abszolút nem látványos. Itt nem 38 meccset kell elbundázni.
Hány pont különbségekről beszélünk? 4-5-6?
Egy meccs a realnal,egy meccs a barcánál valamelyik javára,és az már -6/+6 pont.
Pont hogy a BL-ben látványosabb,mert ha ott elfújsz egy meccset valaki kiesik.
Nem beszélve arról,hogy utána felrobban az internet. A Levante szurkolókon kívül meg senkit nem érdekel egy kamu tizi,vagy egy szabálytalan gól.
LG írta:
2020.07.08. 13:01:04
Hasonlóan látom, mint az alattam szóló. A bajnokságok szerintem sem voltak elfújva, idén sem a játékvezetés miatt lesz bajnok a Real.

Azt viszont akármennyire nem akarja elismerni a másik oldal, a BL-tripla nem jöhetett volna létre bírói segítség nélkül. És itt muszáj így fogalmaznom, mert pl. a 2018-as Bayern elleni párharcon a bajorokna teljesen egyértelmű tizenegyesek nem lettek befújva, úgy, hogy egy évvel ezelőtt már játszottak egy botrányos párharcot. Ezt én már nem tudom szimpla tévedésnek betudni. Pedig nem szokásom sem a bírózás, sem az ellenfél érdemeinek elvitatása, de az már nekem is vérlázító volt. Hozzáteszem, akkor is sértené az igazságérzetemet a dolog, ha más csapat ért volna el ugyanígy sikereket.
Voltak időszakok mikor ellenetek is röpködtek a piros lapok.
Ették a bírók mikor dobálta magát az összes játékosotok.Busquetset ha ennyiszer megütötték volna ahányszor Ő az arcához kapott,8 foga hiányozna mostanra.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.07.08. 13:01:04

Hasonlóan látom, mint az alattam szóló. A bajnokságok szerintem sem voltak elfújva, idén sem a játékvezetés miatt lesz bajnok a Real.

Azt viszont akármennyire nem akarja elismerni a másik oldal, a BL-tripla nem jöhetett volna létre bírói segítség nélkül. És itt muszáj így fogalmaznom, mert pl. a 2018-as Bayern elleni párharcon a bajorokna teljesen egyértelmű tizenegyesek nem lettek befújva, úgy, hogy egy évvel ezelőtt már játszottak egy botrányos párharcot. Ezt én már nem tudom szimpla tévedésnek betudni. Pedig nem szokásom sem a bírózás, sem az ellenfél érdemeinek elvitatása, de az már nekem is vérlázító volt. Hozzáteszem, akkor is sértené az igazságérzetemet a dolog, ha más csapat ért volna el ugyanígy sikereket.
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2020.07.08. 01:10:09

miro. írta:
2020.07.07. 19:00:16
Ha annyira a Realnak fújnának nem nyertétek volna szét magatokat mostanában Spanyolországban.
A bunda nem itt kezdődik.
Ez érdekes kérdéskör a maga módján. Véleményem szerint nagyjából a bajnoki címek az elmúlt 15 évben a valós erőviszonyokat tükrözték. És ha már támogatásról, vagy ahogy te fogalmazol, bundáról beszélünk, egy bajnokságot sokkal másabb befolyásolni, mert egy évig tart, azaz látványos. Többek között ennek tudom be ,ahogy az aránytalanul és indokolatlanul sok BL címet is, mivel ott elég párharconként egy-másfél meccset jól intézni . Itt az alapvető kérdés nem az hogy történt-e ilyen, hanem hogy hol, hogy és mikor.
És amit mindig figyelmen kívül hagytok, az arányok, a helyzetek, és a gyakoriság.
Nem látható a kiegyenlítődés.
Ráadásul ti, mindig csak a Barca szimpatizánsokról beszéltek, pedig nagyjából a focivilág NEM Reálos része sok sok éve jelzi, és látja azt a hajszálnyi(néha vastagabb hajszál) extrát, ami titeket kísér, és segít.
Említhetném Ramost(zseniális játékos egyébként!) vagy a három BL címben kulcsszereplő Casemirot, a kiállithatatlant. Aki maga több sárgalapos szabálytalanságot követett el , lap nélkül, mint amennyit Ramos és Piqué összesen pályafutása során.
Ezt valaki vagy elfogadja, tudomásul veszi, vagy szól róla, és akkor felsőbbrendűen, vagy pozícióból reagáltok, mert érvek nincsenek. Vicces ez.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.07.07. 19:00:16

Ha annyira a Realnak fújnának nem nyertétek volna szét magatokat mostanában Spanyolországban.
A bunda nem itt kezdődik.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2020.07.07. 18:56:14

mark watney írta:
2020.07.07. 17:38:33

Figyelj, a többire nem szeretnék reagálni, mert nem értünk egyet, de félő, hogy ugyanazt szajkóznánk a végtelenségig. De erre a részre annyi, hogy teljesen egyet értek. Én is sokkal jobban örülnék ha a sportszerűség,
a tisztelet, urambocsá' a példamutatás lenne a legnagyobb érték. Sajnos nem nagyon tudom elképzelni, hogy valaha is lesz még ilyen. A pénzhajhászás mindent eltorzít, a sportot és az élet más területeit is. És én nem látom, hogy ez változhatna. Klassz lenne, ha az embereknek a focicsapatuk szereplése, megítélése lenne a legnagyobb gondjuk az életben. Na mind1, ez messze offba visz.
Nem tudjuk egymást meggyőzni, majd ha a héten történik valami, megint felvesszük a kesztyűt! ;)
a sportszerűtlenséget jobban kéne szankcionálni,nem néhányszáz euróval. lásd nba: beszóltál a játékvezetőnek? 25000 dollár.
mark watney
Barça B
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2018.06.13. 10:31:22

2020.07.07. 17:38:33

Zsono írta:
2020.07.07. 17:03:46
Anélkül, hogy mindenféle részletet és statisztikát tovább citálnánk:
29 éve követem a La Liga-t, Barca drukkerként. A két csapatnak ez idő alatt voltak kiváló évei, nagy és sportszerű játékosai. Amióta egyre inkább szórakoztatóipari üzletág a foci, azóta a sportszerűség, az emberség, a sportszakmai szempontok igen gyakran az anyagiak alá szorulnak.
Engem leginkább ez zavar. És minél inkább a pénzről szól a dolog, annál inkább érvényesülnek a Ramos félék, vagy a hosszú csoportos reklamálások. És ezt a La Liga hagyja, sőt.

Ha láttad azt az El Classico-t, amelyben Raul és Puyol vezette a két csapatot, bár olykor még durvának is tűntek a derbik, de inkább volt az a küzdelem hevessége, mint az alattomosság. És a nevezett két ember leüvöltötte a saját csapattársa haját, ha az ellenfelet megsemmisíteni akarta valaki, nem pusztán legyőzni.
Figyelj, a többire nem szeretnék reagálni, mert nem értünk egyet, de félő, hogy ugyanazt szajkóznánk a végtelenségig. De erre a részre annyi, hogy teljesen egyet értek. Én is sokkal jobban örülnék ha a sportszerűség,
a tisztelet, urambocsá' a példamutatás lenne a legnagyobb érték. Sajnos nem nagyon tudom elképzelni, hogy valaha is lesz még ilyen. A pénzhajhászás mindent eltorzít, a sportot és az élet más területeit is. És én nem látom, hogy ez változhatna. Klassz lenne, ha az embereknek a focicsapatuk szereplése, megítélése lenne a legnagyobb gondjuk az életben. Na mind1, ez messze offba visz.
Nem tudjuk egymást meggyőzni, majd ha a héten történik valami, megint felvesszük a kesztyűt! ;)
Zsono
Jugador del Barça
Hozzászólások: 212
Csatlakozott: 2017.12.10. 21:12:36

2020.07.07. 17:03:46

"Nem a sportszerűségre gondoltan, hanem arra, hogy Ramos esete közszájon forog, bekerült a focis köztudatba, vitatkoznak róla, mig Griezmann-é eltűnik a süllyesztőben. Pedig uaz. Rátaposott? Igen. Befújták? Nem. Mégsem picsog ezen mindenki, nem nyilatkozgat róla Perez, Zidane, vagy bárki más, nem kapja fel a sajtó."

Én nem a legutóbbi Ramos taposás miatt írtam, az csak egy következő, rendes állomása volt ezirányú tevékenységének.
Tény: Ramos látta, mi történik, ha odalép, Griez ebben a helyzetben nem látta. Ennyit a tudatosságról.

"Nálatok meg a bírók folyamatos lerohanása, presszionálása, ráadásul minden piszlicsáré ítéletnél iszonyat sportszerűtlen, és kellemetlen/komikus vérmérséklet szerint. Azért sem jár szinte soha sárgalap, semmi, inkább menekül a bíró fülét, farkát behúzva. És ugyanúgy elvárják, hogy az ő akaratuk érvényesüljön. Amúgy Messi alattomos durvaság miatt hány sárgát úszott meg az elmúlt fordulókban? Szerintem minimum (!) kettőt."

Magam is írtam ezt, hogy nem tetszik nekem sem. A színház, a beledumálás nekem nem a labdarúgás része.
Tény: csak azzal a bíróval lehet ezt megtenni, aki hagyja. Annak a csapatnak, akinek az edzője mindezt hagyja.
Messi esetében lehet látni szabálytalanságot nála is. Ha kell, ő is kapjon lapot, mint élete első válogatott meccsén ellenünk, ahol csereként beállva ki is állították Budapesten.
Ne gondold, hogy egy igazi Barca szurkoló örül annak, ha őt - és bárkit a csapatból - lát lapot érően és szándékosan, sérülés veszélyével szabálytalankodni.

"A madridista bírókat felemlegetni komolytalan."
Neked.
Nekem egyáltalán nem az. Teljesen egyértelműen követhető a bíróküldés, és a bírói hibák elkövetése. Ajánlom figyelmedbe a spanyol statisztikai honlapokat, amelyek éves viszonylatban több, mint beszédesek.

Látod a Pena honlapot (igen, mindig olvasom), a video összefoglalókat. Ha különbséget látsz a You...be és a honlap összefoglalói között: na az a be nem fújt szabálytalanság, vagy elmaradt ítélet. A legutóbbi meccs is példa erre, minden más összefoglalóban ott a taposás, ahol Ramos szinte a saját lábát nézi, annyira tudja, hova lép. Na ez már nincs fent a Pena összefoglalójában.

"a Madridot mint Spanyolországban A Focicsapatot legalább annyian utálják, mint imádják, sőt! Akkor mi van a bírói kar másik felével?"

Tény: a RM a La Liga és Spanyolország legnépszerűbb csapata. És ez így van rendjén, ezt a népszerűséget nem a jelen, hanem hosszú évtizedek építették ekkorává. Szerintem jóval kevesebben utálják (én sem), mint gondolod. Igaz, ez a csapat most ezt a népszerűséget nem növeli, hanem csorbítja, és mostanság nem feltétlenül szimpatikus (sport)emberek alkotják.

Anélkül, hogy mindenféle részletet és statisztikát tovább citálnánk:
29 éve követem a La Liga-t, Barca drukkerként. A két csapatnak ez idő alatt voltak kiváló évei, nagy és sportszerű játékosai. Amióta egyre inkább szórakoztatóipari üzletág a foci, azóta a sportszerűség, az emberség, a sportszakmai szempontok igen gyakran az anyagiak alá szorulnak.
Engem leginkább ez zavar. És minél inkább a pénzről szól a dolog, annál inkább érvényesülnek a Ramos félék, vagy a hosszú csoportos reklamálások. És ezt a La Liga hagyja, sőt.

Ha láttad azt az El Classico-t, amelyben Raul és Puyol vezette a két csapatot, bár olykor még durvának is tűntek a derbik, de inkább volt az a küzdelem hevessége, mint az alattomosság. És a nevezett két ember leüvöltötte a saját csapattársa haját, ha az ellenfelet megsemmisíteni akarta valaki, nem pusztán legyőzni.

Végezetül, hogy jót is kívánjak nektek: élete végék nektek adnám az elnökünket :D De nem kérem cserébe a tieteket :D
gamerpapa
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2007.09.05. 14:44:16

2020.07.07. 16:38:08

Hogy nem kaptunk sárgát szájalás miatt? Biztos, hogy ugyan azokat a meccseket nézzük? Idén rengeteget kaptunk, főleg Suarez, Messi is legalább 2-t, elvétve Alba, de még egy Busquets, valamint Rakitic esetre is emlékszem. A bírók egója sokkal érzékenyebb, ezekre azonnal harapnak, és nem csak Barca meccsen, hanem középcsapatoknál is. Egyébként helyes is, osszák a lapot a szájalásért, én sem szeretem amikor hatan rohannak magyarázni - attól függetlenül hogy igazuk volt-e vagy sem. Viszont a szájalás még mindig kevésbé súlyos szerintem, mint az alattomos, sérülésveszélyes könyökösök és taposások, amiért tényleg maximum sárgázni szoktak. Ez viszont nálatok jellemzőbb.
mark watney
Barça B
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2018.06.13. 10:31:22

2020.07.07. 16:25:49

Zsono írta:
2020.07.07. 09:24:26
Ez a kis részlet nem releváns, nem látod ugyanis, hogy a játékos látja-e, hogy a kapus
Zsono írta:
2020.07.07. 09:24:26
Ez a kis részlet nem releváns, nem látod ugyanis, hogy a játékos látja-e, hogy a kapus lába hol van. Az viszont igen, hogy a kapus jelenléte nélkül is ugyanezt a mozdulatoz kell tenni az egyensúly megtartásához.
Ilyen kiragadott részletek nem alkalmasak arra, hogy kár csak kicsit is általánosítsunk belőle, bármely csapatra nézve.

Nehezen mérhető a sportszerűtlenség, és mindenkinek más a határ. Az egyértelmű, hogy nyíltan is vállalva ma a La Ligában a Real szurkoló bírókból van a legtöbb, illetve látható és tapasztalható, hogy a Real játékosai jóval többet megengednek maguknak, hiszen megszokták, tudják, hogy legfeljebb sárga, ami jöhet. Ezt a tudatosan, egyben gyakran alattomosan elkövetett taposásokra, visszahúzásokra, talpalásokra, könyöklésekre értem.
Nem a sportszerűségre gondoltan, hanem arra, hogy Ramos esete közszájon forog, bekerült a focis köztudatba, vitatkoznak róla, mig Griezmann-é eltűnik a süllyesztőben. Pedig uaz. Rátaposott? Igen. Befújták? Nem. Mégsem picsog ezen mindenki, nem nyilatkozgat róla Perez, Zidane, vagy bárki más, nem kapja fel a sajtó.

Az, hogy a sportszerűtlenség mindenkinél más, tök igaz, egyetértek. Nálunk is más. Ramos nem a legsportszerűbb játékos, tény. Nálatok meg a bírók folyamatos lerohanása, presszionálása, ráadásul minden piszlicsáré ítéletnél iszonyat sportszerűtlen, és kellemetlen/komikus vérmérséklet szerint. Azért sem jár szinte soha sárgalap, semmi, inkább menekül a bíró fülét, farkát behúzva. És ugyanúgy elvárják, hogy az ő akaratuk érvényesüljön. Amúgy Messi alattomos durvaság miatt hány sárgát úszott meg az elmúlt fordulókban? Szerintem minimum (!) kettőt.


A madridista bírókat felemlegetni komolytalan. Egy-két szenzációhajhász interjúra adni nem lehet, és ezt te is tudod. Ennyi erővel mennyi bíró nyilatkozta, hogy Messi minden idők legjobbja? Másrészt, a Madridot mint Spanyolországban A Focicsapatot legalább annyian utálják, mint imádják, sőt! Akkor mi van a bírói kar másik felével?

Zsono írta:
2020.07.07. 09:24:26
Nem tetszik az sem, hogy a Barca meg beszélő, reklamáló, olykor színészkedő csapat lett, ezt is meg lehet unni bírói részről. Baj, hogy erre van szükség, és az is, hogy ezt az utóbbi három edző hagyja. És ehhez csak részben járul hozzá, hogy egészen nyilvánvaló a tévedések sora a csapat kárára.
Ez megint nem igaz, te is tudod, hogy mindig mindenért reklamálnak Guardiola óta, akkor is ez ment, amikor a Madridnak köze nem volt a versenyhez, ergo nem voltak rászorulva. Vagy a BLben is mindig ez megy, egy már megnyert csoportmeccsen is. Ugyanúgy sportszerűtlen. Az meg hogy ez vagy az erőszakosság a gusztutalanabb, (vagy mindkettő) mindenki eldönti maga. Nyílván minden szurkolónak a saját csapata fele hajlik akeze.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.07.07. 15:40:14

ericco írta:
2020.07.07. 11:46:07
Courtoisnak lesz koszonheto.
el kell ismerni, h a belga piszok jó lett, pedig nem hittem volna, h egy ilyen lomha, langaléta kapus, aki világ életében mély védelmek mögött játszott, képes lesz hozzászokni a Madridhoz.
ericco
Barça B
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2008.04.29. 23:53:33

2020.07.07. 11:46:07

csababarca írta:
2020.07.07. 09:02:40
Nem ezért nyeritek a bajnokságot, ha ez megnyugtat.
Meg messze nincs lefutva, es ha meg is nyerjuk, az a stabil vedelemnek es Courtoisnak lesz koszonheto. A tamadok finoman szolva adosak maradtak, talan Benzaman kivul.
Zidane ezt felismerte, es a visszateres utan erre epitett. Ennyit arrol, hogy taktikailag gyenge edzo lenne. Ezt igy osszerakni egy Real Madidban, magukat agyonnyert "oregek", tapasztalatlan ujoncok es motivalatlan, sokat kereso "sztarok" keverekebol nem kis teljesitmeny szerintem.
Zsono
Jugador del Barça
Hozzászólások: 212
Csatlakozott: 2017.12.10. 21:12:36

2020.07.07. 09:24:26

Ezt csak azért, mert egyik csapat sem különb a másiknál:

https://mobile.twitter.com/Ramon_Alvare ... 40480?s=19[/i]


Ez a kis részlet nem releváns, nem látod ugyanis, hogy a játékos látja-e, hogy a kapus lába hol van. Az viszont igen, hogy a kapus jelenléte nélkül is ugyanezt a mozdulatoz kell tenni az egyensúly megtartásához.
Ilyen kiragadott részletek nem alkalmasak arra, hogy kár csak kicsit is általánosítsunk belőle, bármely csapatra nézve.

Nehezen mérhető a sportszerűtlenség, és mindenkinek más a határ. Az egyértelmű, hogy nyíltan is vállalva ma a La Ligában a Real szurkoló bírókból van a legtöbb, illetve látható és tapasztalható, hogy a Real játékosai jóval többet megengednek maguknak, hiszen megszokták, tudják, hogy legfeljebb sárga, ami jöhet. Ezt a tudatosan, egyben gyakran alattomosan elkövetett taposásokra, visszahúzásokra, talpalásokra, könyöklésekre értem.

Ennek élen járó képviselője - az egyébként nyilvánvalóan kiváló hátvédként elismert, nem véletlenül válogatott - Ramos, aki számomra egy gátlástalan, sportszerűtlen, és sérülés okozni sem gyáva törtető hentes, aki elvárja, hogy a bíró azt döntse, amit ő elvár.

Mindamellett, hogy ez a lap statisztikájában is látszik, annál is sokkal több az olyan eset, amikor már régen nem kellene a pályán lennie, de épp ő lövi, gyakran fejeli a győztes gólt.

Nem tetszik az sem, hogy a Barca meg beszélő, reklamáló, olykor színészkedő csapat lett, ezt is meg lehet unni bírói részről. Baj, hogy erre van szükség, és az is, hogy ezt az utóbbi három edző hagyja. És ehhez csak részben járul hozzá, hogy egészen nyilvánvaló a tévedések sora a csapat kárára.

Ezt meg azért, mert ez alapján, nem a Madrid a kiskedvenc:

LaLiga president Tebas: "If I had a choice between Neymar coming back or Xavi returning to Barcelona as coach, I'd pick the one which led to Messi staying in LaLiga."


Ez valós meglátás, és indokoltan idézted, valóban az a kérdés, hogy Messi eltűrné-e, ha nem ő dönt a saját- és baráti köre játékáról. Xavi bölcsen nem jön még egy évig, mert tudja, a klub érdekében ő nem lehetne Setien, vagy elődje. Edzőnek jön, nem bábnak. Messzebb vagyunk a megújulástól, mint a RM.

Tehát ahogy mondtam, mindenkinek megvan a maga érve.


Nem árt, ha nem kiragadott és véleményes egyedi ellenpéldákon, hanem a tényeken alapul.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.07.07. 09:02:40

De most ezek mit magyaràznak?
Hogy pénzbüntetést kiszórtak?

Egyébként nem azt mondjuk hogy szándékosan csalnak (én legalábbis), de hogy a covid óta folyamatosan ti jöttök ki jól a varozásból, az tény.
Elnézett leshelyzet, meg nem adott gólok az ellenfélnek, folyamatos tizik.

A tizik nagy része jogos volt, de másik oldalra nem fújtak be ilyeneket (nem Ramoséra gondolok, az egy tipik alattomosság volt tőle).

Nem ezért nyeritek a bajnokságot, ha ez megnyugtat.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
mark watney
Barça B
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2018.06.13. 10:31:22

2020.07.07. 08:32:13

Ezt csak azért, mert egyik csapat sem különb a másiknál:

https://mobile.twitter.com/Ramon_Alvare ... 40480?s=19

Ezt meg azért, mert ez alapján, nem a Madrid a kiskedvenc:

LaLiga president Tebas: "If I had a choice between Neymar coming back or Xavi returning to Barcelona as coach, I'd pick the one which led to Messi staying in LaLiga."

Tehát ahogy mondtam, mindenkinek megvan a maga érve.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.07.07. 02:43:15

mark watney írta:
2020.07.06. 22:01:21
MARCA: Spanish FA's Technical Committee of Referees (CTA) insist the job done by referee Gonzalez Gonzalez at San Mames & the man in charge of the VAR, Gil Manzano, was carried out to perfection. Muniain & Bartomeu could face fines of up to 18,000 euros for their comments.
Tehát akkor ez az ára. Elő a szatyorral Barto, az a Neymarra félretett pénz mehet jobb helyre is :D
mark watney
Barça B
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2018.06.13. 10:31:22

2020.07.06. 22:01:21

MARCA: Spanish FA's Technical Committee of Referees (CTA) insist the job done by referee Gonzalez Gonzalez at San Mames & the man in charge of the VAR, Gil Manzano, was carried out to perfection. Muniain & Bartomeu could face fines of up to 18,000 euros for their comments.
ericco
Barça B
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2008.04.29. 23:53:33

2020.07.06. 19:47:08

miro. írta:
2020.07.06. 16:48:22
A szándékos és a nem szándékos szabálytalanság között a különbség csak az, hogy az egyiknél fix hogy lapot kapsz,a másiknál kérdéses.
Ha labdaert megy a jatek, tamadast akasztasz meg, johogy. Helyezkedes kozben veletlenul ralepsz az ellenfel labara, fujhato, de ha nem fujja be a biro, az sem hiba, reszlehajlas, stb. Ellenfel szurkolojakent engem is bosszantana, de nem latnak moge tobbet, stb.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.07.06. 16:48:22

ericco írta:
2020.07.06. 16:36:04


De ott epp labdaert ment a harc, es szandekos volt. Ramos esetnel egyik sem mondhato el.
Az uj szabalyoknal nagyon fontos lett a szandekossag, pl. ha a combodrol pattan veleltenul a kezedre a labda, azt sem fujjak mar be.
Na mindegy, nem szeretnem itt az iget osztani feleslegesen. Meggyozni sem akarok senkit.
Hogy jön ide a kezezés mint példa? Mióta futballt nézek állandóan probléma van belőle hogy mi minősül annak és mi nem,de a szabálytalanságnál ez soha sem volt kérdés.
A szándékos és a nem szándékos szabálytalanság között a különbség csak az, hogy az egyiknél fix hogy lapot kapsz,a másiknál kérdéses.
Nem létezik más különbség,ezek a szabályok le vannak írva.
Ez kb egyenlő azzal,hogy nem annyira nagyon volt lesen.. :roll:
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
ericco
Barça B
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2008.04.29. 23:53:33

2020.07.06. 16:36:04

miro. írta:
2020.07.06. 16:24:59
A PSG ellen Marcelot lökték hátulról a gól előtt,vissza is fújták
De ott epp labdaert ment a harc, es szandekos volt. Ramos esetnel egyik sem mondhato el.
Az uj szabalyoknal nagyon fontos lett a szandekossag, pl. ha a combodrol pattan veleltenul a kezedre a labda, azt sem fujjak mar be.
Na mindegy, nem szeretnem itt az iget osztani feleslegesen. Meggyozni sem akarok senkit.
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2020.07.06. 16:25:07

miro. írta:
2020.07.06. 14:12:49
Sose ertettem,hogy tud egy barcas,real meccseket nezni vagy egy realos ,barcast.
Egyertelmu hogy 10/10x felhuzod magad valamin.

Ha az ellenfel kihagy mindent,akkor azert mert makja van a realnak/barcanak.
Ha a real/barca golokat lo akkor ez a csapat lefekszik.
Elmondod hogy az ellenfel sokkal motivaltabb volt es elete meccset jatszotta ellened ha a barca/real ellen nem megy neki.
A kapus a barca/real ellen mindent megfogott bezzeg most nem,stb.
Uefamadrid,uefalona. Var szinten.
Eszreveszel szereleseket,szabalytalansagokat,kezezeseket,biroi tevedest mindent amin aztan idegeskedsz,viszont ha a sajat meccseden tortenik csak rohogsz,sot azt mondod megerdemeltuk mar,vagy eszre sem veszed amin az ellentabor meg ugyanugy bekattan.
Köszönöm! [-o<

A legviccesebb, hogy ugyanazokkal a dolgokkal kritizálják a Real szurkolókat a barcások, mint amivel a barcásokat a realosok, mindezt a legdurvább általánosításokkal, sok esetben egy kirakatidióta fanboy teljesen túlzó és kiforgatott véleményét a teljes szurkolótáborra rávetítve. A reálosok ilyenek, nálunk ez nem fordulhatna elő stb... Kicsit fárasztó ezt olvasni.

A Real azért nyer bajnoki címet, mert idén jobb csapat. Lehet relativizálni, meg meg lehet próbálni elvenni/tompítani a rivális örömét azzal, hogy fikázzuk a bajnokság színvonalát, elővesszük az összes bírói tévedést stb... A helyzet az, hogy ezt a bajnokságot idén nem érdemeltük meg, és jobban is járunk azzal, ha nem hagyjuk magunkat elvakítani egy összemákolt/nem kiérdemelt bajnoki címmel.

A tegnapi meccsünket nem volt időpazarlás megnézni, sőt megkockáztatom, hogy szórakoztatott és kikapcsolt, amit láttam. Ennek lehet örülni és talán remélni, hogy a BL-re összeáll valami, netalán egy minitornára még felpaprikázódik a brigád.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.07.06. 16:24:59

ericco írta:
2020.07.06. 16:20:05
miro. írta:
2020.07.06. 16:16:13
Akkor közvetett volt,de az 110%.
Ha a biro nagyon szigoru, akkor donthetett volna igy is, igen. De szerintem egyaltalan nem felrohato hibakent, hogy elmaradt az itelet. Marceloe egyertelmubb volt. Erre irtam, hogy a ketto nem ugyanaz.
De mi nem volt egyértelmű?
Volt kontakt? Volt. Akkor? :D
A PSG ellen Marcelot lökték hátulról a gól előtt,vissza is fújták. Az is kis kontakt volt,de volt.
Megcsúszott és egy az egybe rálépett a lábfejére,mi nem egyértelmű ezen?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára miro. 2020.07.06. 16:26:14-kor.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Válasz küldése