Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2010.10.31. 17:49:56

Kíváncsi vagyok, ha fordítva játszana a két csapat...mármint a Real tilitolizna 70%-os labdabirtoklássa és mit játszanánk úgy ahogy ők, akkor milyen vélemények lennének...
Avatar
haszi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2006.12.14. 14:24:30
Tartózkodási hely: Farkaslaka
Kapcsolat:

2010.10.31. 17:30:11

1. Elég erősnek érzed a Madrid keretét ahhoz, hogy az eredményeken felül szép focival rukkoljon elő a csapat? 2. Lehet csak az eredményeket ettől a kerettől evidenciaként, a szép focit pedig Mourinho igazi feladataként elvárni? 3. Neked tetszik eddig az a fajta játék, amit Mourinhó elképzel a Madridnak?
Az 1.es és 3.as kérdésre javaslom az eddigi összes hazai meccsünket, (Asszem Ajax, Espanyol, Deportivo, Milan, Racing)... nekem ez tetszik(az elképzelés, mert még akad hiba a gépezetben mivel mind az Ajax, mind pedig a Milan ellen gálázhattunk volna), nektek pedig a tili-toli ez van :)
Pistike
Barça C
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2010.10.17. 21:23:14
Tartózkodási hely: csütörtök
Kapcsolat:

2010.10.31. 17:18:03

Köszönjük, de tőled nem kérünk többet!
Hustler
Barça C
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2010.10.31. 14:43:07

2010.10.31. 14:49:19

1. Elég erősnek érzed a Madrid keretét ahhoz, hogy az eredményeken felül szép focival rukkoljon elő a csapat? 2. Lehet csak az eredményeket ettől a kerettől evidenciaként, a szép focit pedig Mourinho igazi feladataként elvárni? 3. Neked tetszik eddig az a fajta játék, amit Mourinhó elképzel a Madridnak?
Nem én vagyok az illető, de, mint új Madridista a Barca fórumon, kötelességem válaszolni
1. Igen, csak idő kell hozzá.
2.Nem tudom...Talán.
3.Én a klubot imádom. Nem érdekel milyen a játék, főleg pár nyeretlen év után
Madrid szurkoló
Devid16
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 275
Csatlakozott: 2008.05.08. 08:32:50
Tartózkodási hely: Kaposvár, Győr

2010.10.31. 14:42:11

Halfkey írta:A Barca sem fog örökké megélni ebből, és akkor majd más rendszert kell kitalálni, ami szintén lehet nagyon látványos és élvezetes. A csapatotok az elmúlt években valóban nagyon topon van, látványosan és szépen játszik. Ez azonban nem azt jelenti, hogy csak így lehet támadófocit játszani, és csak ez a szép játék.
Az nyilvánvaló, hogy nem fog örökre így játszani, de most elindult valami ami sokáig tarthat. Lásd az utánpótlás is azt a szisztémát játsza amit a nagyok. Amúgy senki nem mondta szerintem azt sem, hogy csak ez a szép foci. Szerintem aki a JELENLEGI Barcának szurkol annak az a szép foci, hogy a csapat együtt mozog együtt él. A játékosok meghalnának a klubért és egymásért. Sokan együtt nőttek fel és katalánok ami még jobban segíti ezt. Aki a Barcának szurkol annak nem az a fontos, hogy hányszor lépi át a labdát az adott játékos vagy, hogy a fülén is tudja-e pörgetni a labdát esetleg, hogy hány alsónemü reklámban szerepel... Sokkal fontosabbak a váratlan megoldások, a remek passzok, az hogy a csapat érzi egymást és az önzetlenség... Szerintem nálunk tényleg félnek kapura lőni, de ez nem azért van mert nem tudnak hanem, mert mindig keresik a jobb megoldást. JELENLEG ezt játsza a csapat és nekem ez sokkal fontosabb, mint az hogy 10 kupát nyerünk egy évben vagy 1et. A lényeg, hogy látom hogy kiteszik magukat a pályára próbálnak mindig maxon pörögni és maxot nyújtani. Ami persze nem sikerül mindig mindenkinek. DE attól ez még a MI CSAPATUNK és nekem mindig is az marad :)
Avatar
torotam
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2009.04.21. 23:24:43
Tartózkodási hely: Budapest

2010.10.31. 14:23:51

Nem bántásból írom, de akkor ti valószínüleg Dinho előtt nem voltatok Barcások, mert akkoriban ez nem volt jellemző a csapatra.
Most akkor azért nem voltunk Barcások, mert nem így játszott a csapat vagy azért nem így játszott a csapat, mert nem voltunk Barcások? Ugyan már! A csapat most így játszik, szépen, kreatívan, kombinatívan, offenzívan, eredményesen és mindezt egy átlátható, egységes és megvalósítható filozófia mentén haladva teszi meg, ráadásul az utánpótlás integrálásával együtt. ÉS MÁR ÉVEK ÓTA!
Nem személyeskedésből, csak mert érdekel és komolyan érdekel, felteszek három kérdést: 1. Elég erősnek érzed a Madrid keretét ahhoz, hogy az eredményeken felül szép focival rukkoljon elő a csapat? 2. Lehet csak az eredményeket ettől a kerettől evidenciaként, a szép focit pedig Mourinho igazi feladataként elvárni? 3. Neked tetszik eddig az a fajta játék, amit Mourinhó elképzel a Madridnak?
Visca el BARCA!
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.10.31. 13:43:15

Halfkey írta: Értem én hogy mit akart mondani a kolléga, és nem azt mondtam hogy nincs igaza, hanem hogy a felhozott érv vicckategória.
Mert az is volt. (de örülök h azért érted)
Azért én sem gondolom komolyan h egy futballistának az értékét az adja meg h hány "skills & goals" videója van...
Halfkey
Jugador del Barça
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2010.07.26. 23:56:08

2010.10.31. 13:20:19

Hát valóban furcsák ezek a megfogalmazások, ugyanakkor nyilván az a mondanivalója, hogy pl. Higuain v Ronaldo csak gyenge ellenfelek ellen bír villogni, Messi viszont pl akárkit beültet a körhintába vagy vág nekik egy duplát, hármast.
Értem én hogy mit akart mondani a kolléga, és nem azt mondtam hogy nincs igaza, hanem hogy a felhozott érv vicckategória. Ahhoz tudnám hasonlítani, mint mikor "leigazoltunk valakit, mert már wikipedián már nálunk van".

A Albiol+Arbeloa cseréről:
Szerintem azért húzta ezt meg Mourinho, hogy kipróbálja Marcelot előrébb. Nála még nem játszott ott, de pl. tavaly végig szélső volt, és nem is ment neki rosszul, lőtt pár gólt+sok assziszt. Azthiszem az előző (vagy talán azelőtti) bajnokin a cserék után Di Maria lett a balhátvéd. Többgólos vezetésnél azt sem azért húztuk hogy legyünk húdeoffenzívek, mint ahogy most sem a hipervédelem volt a cél, csak José próbálgatja hogy ki kit tud adott esetben helyettesíteni.

A Barca szép játékáról, labdatartásos támadófocijáról, és azokról a szurkolókról akik ezt mindenek felett valónak tartják és sosem egyeznének bele hogy ne így játsszon a csapatuk:
Nem bántásból írom, de akkor ti valószínüleg Dinho előtt nem voltatok Barcások, mert akkoriban ez nem volt jellemző a csapatra. Rivaldoval (és halkan mondom: Figoval) volt még előtte szép játék (nyilván azelőtt a Dream Team is jól tolta, de őket én nem láthattam játszani), de egyáltalán nem állandó jelleggel, és nem abban a stílusban, mint most. És azt kellene szerintem sokaknak a saját érdekükben is elfogadni, hogy nem csak ez a szép játék. A Barca sem fog örökké megélni ebből, és akkor majd más rendszert kell kitalálni, ami szintén lehet nagyon látványos és élvezetes. A csapatotok az elmúlt években valóban nagyon topon van, látványosan és szépen játszik. Ez azonban nem azt jelenti, hogy csak így lehet támadófocit játszani, és csak ez a szép játék.
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.10.31. 13:12:11

mirko1199 írta:
Te állítottad, h a csere miatt nyertetek,mert az volt a nyerő lépés Very Happy
figyelj. csere előtt mennyi volt az eredmény? utána? kösz. szia.

kapálozz nyugodtan.. :)
milett volna ha.. :)
a lényeg a végeredmény ill a tabella. :)
Ez a fránya magyar oktatási rendszer :D Na szóval, lehet, hogy nyerő lépés volt, lehet, hogy nem (most már tényleg ne állítsd, hogy az volt, mert nincs Ha a futballban, ahogy te is írod),de marhára nem érdekel, ahogy a tabella sem, majd a klasszikus és a végeredmény fog érdekelni. Na meg a futball. Nem tetszik ez a csere szisztéma és punktum, megenged?
Avatar
torotam
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2009.04.21. 23:24:43
Tartózkodási hely: Budapest

2010.10.31. 13:11:24

szieszta írta:
torotam írta:Többször mondtam már, Mourinho erős arroganciája belső félelmeiből fakad! Egy gyáva ember, gyáva taktikával! Remélem a Classicon minimum három védekező középpályással játszik majd! :x
Köszi, ezt is meg azt is, hogy többször elmondtad már. Egyébként ez most hogy jön ide megint?
Olvass kicsit vissza, mielőtt kérdezel. Többek közt a cseréi is téma volt. :idea:
Visca el BARCA!
szieszta
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.10.31. 12:33:52

2010.10.31. 13:00:31

torotam írta:Többször mondtam már, Mourinho erős arroganciája belső félelmeiből fakad! Egy gyáva ember, gyáva taktikával! Remélem a Classicon minimum három védekező középpályással játszik majd! :x
Köszi, ezt is meg azt is, hogy többször elmondtad már. Egyébként ez most hogy jön ide megint?
mirko1199
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2008.07.28. 20:20:24
Tartózkodási hely: Pécs

2010.10.31. 12:55:30

[quote]Te állítottad, h a csere miatt nyertetek,mert az volt a nyerő lépés Very Happy[/quote]
figyelj. csere előtt mennyi volt az eredmény? utána? kösz. szia.

kapálozz nyugodtan.. :)
milett volna ha.. :)
a lényeg a végeredmény ill a tabella. :)
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.10.31. 12:53:46

mirko1199 írta:
Ja és,ha nem cserél, akkor akkor kikaptok? honnan tudod?
ne haragudj de kit érdekel a HA? :D :D :D :D :D :D :D :D
ha tavaly nem a mourinho az inter edzője..ha nem az intert kapjátok az elődőntőbe...

hahahaha :)
Te állítottad, h a csere miatt nyertetek,mert az volt a nyerő lépés :D
mirko1199
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2008.07.28. 20:20:24
Tartózkodási hely: Pécs

2010.10.31. 12:52:26

[quote]Ja és,ha nem cserél, akkor akkor kikaptok? honnan tudod?[/quote]

ne haragudj de kit érdekel a HA? :D :D :D :D :D :D :D :D
ha tavaly nem a mourinho az inter edzője..ha nem az intert kapjátok az elődőntőbe...

hahahaha :)
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2010.10.31. 12:50:27

Kalap1988 írta:
Andris írta:Srácok, fogjátok visszább légyszi, ne kelljen megint zárni!
mindent törölni fogok, amiben káromkodás, személyeskedés van, és 2 törlés után megy az 1 hét pihi is.
Kösziköszi!
Bocsánat Andris, de látod, hogy csak véleményt formálók, meg sem próbáltam szakmailag igazolni és ezt elvitatják tőlem a srácok. Visszafogom magam.
nem is értem,hogy ezzel mi lenne a baj...aki nem tud értelmezni egyszerű mondatokat,azokkal ne állj le vitázni,ügyelj a vérnyomásodra :)
Avatar
torotam
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2009.04.21. 23:24:43
Tartózkodási hely: Budapest

2010.10.31. 12:50:11

Többször mondtam már, Mourinho erős arroganciája belső félelmeiből fakad! Egy gyáva ember, gyáva taktikával! Remélem a Classicon minimum három védekező középpályással játszik majd! :x
Visca el BARCA!
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.10.31. 12:49:59

mirko1199 írta:
Öreg, ha nem tudsz olvasni, akkor menj vissza általános iskola első osztályba. Hányszor írjam le neked okostojás, hogy ez ízlés kérdése, nem pedig szakma. Viszont biztosan csak akkor lehetne nyerő lépésnek minősíteni, ha kipróbáltunk volna egy másik variációt, ha másképp cserél Smile Vagy te fejben le tudod játszani? Kétlem. Túl sokat focizol és keveset olvasol, nem lesz ennek jó vége Smile

izlés krédése és nem szakma?
még nyugodtan millioszor leirhatod, ezt akkor sem lehet megérteni.. :)
nem ez a nyerő lépés?
láttad a végeredményt? okcsá.
Ja és,ha nem cserél, akkor akkor kikaptok? honnan tudod?
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.10.31. 12:48:14

Andris írta:Srácok, fogjátok visszább légyszi, ne kelljen megint zárni!
mindent törölni fogok, amiben káromkodás, személyeskedés van, és 2 törlés után megy az 1 hét pihi is.
Kösziköszi!
Bocsánat Andris, de látod, hogy csak véleményt formálok, meg sem próbáltam szakmailag igazolni és ezt elvitatják tőlem a srácok. Visszafogom magam.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kalap1988 2010.10.31. 12:52:31-kor.
mirko1199
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2008.07.28. 20:20:24
Tartózkodási hely: Pécs

2010.10.31. 12:47:18

[quote]Öreg, ha nem tudsz olvasni, akkor menj vissza általános iskola első osztályba. Hányszor írjam le neked okostojás, hogy ez ízlés kérdése, nem pedig szakma. Viszont biztosan csak akkor lehetne nyerő lépésnek minősíteni, ha kipróbáltunk volna egy másik variációt, ha másképp cserél Smile Vagy te fejben le tudod játszani? Kétlem. Túl sokat focizol és keveset olvasol, nem lesz ennek jó vége Smile[/quote]


izlés krédése és nem szakma?
még nyugodtan millioszor leirhatod, ezt akkor sem lehet megérteni.. :)
nem ez a nyerő lépés?
láttad a végeredményt? okcsá.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.10.31. 12:45:49

Srácok, fogjátok visszább légyszi, ne kelljen megint zárni!
mindent törölni fogok, amiben káromkodás, személyeskedés van, és 2 törlés után megy az 1 hét pihi is.
Kösziköszi!
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
szieszta
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.10.31. 12:33:52

2010.10.31. 12:45:24

Nem vagyok a reál edzője, így hagyj ne válaszoljak a kérdésedre Egyébként a nyerő lépés lehet, hogy ez volt (bár egyáltalán nem bizonyítható) a szerethető mondjuk, ha posztra cserél. Vagy legalább a látszatra ügyelt volna...
Dehát posztra cserélt, visszahozta a 4 védőt (előtte ugyanis pepe-benzema esetben 3 maradt). marcelot, aki igy is csak szaladgált oldalt, fel küldte középre, ne kelljen egész pályás sprinteket levágbia a 81. perctől, játéklehetőséget adott 2 cserepados védőnek.
Gyakorlatilag tökéletes húzás volt.
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.10.31. 12:44:05

mirko1199 írta:
Nem vagyok a reál edzője, így hagyj ne válaszoljak a kérdésedre Very Happy Egyébként a nyerő lépés lehet, hogy ez volt (bár egyáltalán nem bizonyítható) a szerethető mondjuk, ha posztra cserél. Vagy legalább a látszatra ügyelt volna...
egyébként meg ezt is kell h javitsam, nem lehet hogy ez volt. hanem ez volt.
a real lőtt még egy harmadik golt is, tovább megyek ronaldo mesterhármast rughatott volna.
látszatra ügyelt volna? nem értem.
ezek annyira hülyeségek hogy ordit rolad h nem értesz a futballhoz. :)))))
Öreg, ha nem tudsz olvasni, akkor menj vissza általános iskola első osztályba. Hányszor írjam le neked okostojás, hogy ez ízlés kérdése, nem pedig szakma. Megmagyarázhatod még 15-ször, hogy miért volt nyerő lépés, akkor sem fog tetszeni. Ez olyan mint ha van egy bomba nő, aki 1000-ből 999 férfinek tetszik, de van egy akinek nem. Szíve joga, nem? Vagy elvitatod tőle? Ráadásul itt nem is erről van szó, mert tudom, hogy 1000-ből nem az egyetlen vagyok a focinézők közül, akik ezért sem szeretik Mout (biztos vagyunk pár százan abból a bizonyos ezerből). Azt hiszem ez is szívünk-joga, nem? Vagy mirko úr dönti el, hogy kinek mi tetszik? Más: Viszont biztosan csak akkor lehetne nyerő lépésnek minősíteni, ha kipróbáltunk volna egy másik variációt, ha másképp cserél :) Vagy te fejben le tudod játszani? Kétlem. Túl sokat focizol és keveset olvasol, nem lesz ennek jó vége :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kalap1988 2010.10.31. 12:46:57-kor.
mirko1199
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2008.07.28. 20:20:24
Tartózkodási hely: Pécs

2010.10.31. 12:41:21

[quote]Nem vagyok a reál edzője, így hagyj ne válaszoljak a kérdésedre Very Happy Egyébként a nyerő lépés lehet, hogy ez volt (bár egyáltalán nem bizonyítható) a szerethető mondjuk, ha posztra cserél. Vagy legalább a látszatra ügyelt volna...[/quote]

egyébként meg ezt is kell h javitsam, nem lehet hogy ez volt. hanem ez volt.
a real lőtt még egy harmadik golt is, tovább megyek ronaldo mesterhármast rughatott volna.
látszatra ügyelt volna? nem értem.
ezek annyira hülyeségek hogy ordit rolad h nem értesz a futballhoz. :)))))

[quote]Azért ez a vége erős túlzás. Nem hiszem, hogy csak a Barcelona nem állna be védekezni. Abszolút helyzet és edző függő a dolog.[/quote]

akkor miről beszélsz megint ? :D:D:D eddig azt irtad h nem csiped mourinhot mert beáll, most meg a barca is beállt volna?? jézusom :D
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.10.31. 12:40:01

mirko1199 írta:Figyelj.
Azért, mert Peppnek nem kell belenyulnia soha a játékba mert van olyan 11 játékosa aki teljesen patent a másikhoz az nem jelenti azt hogy ha ez nem igy lenne,hanem mondjuk nem lenne xavi,ini,messi akkor nem lenne megforgatva a csapatotok.
Pepp hülye lenne változtatni, a játékosai naggyá teszik.

Mourinhonak muszáj alkalmazkodnia, és rendet rakni hogy a játékosait naggyá tegye, igy magát is.
Egyetlen csapat van a világon aki nem állna be ilyenkor védekezni az a barcelona.
más mindenki igen, de ez itt nem edző kérdés. hanem csapaterősség.
Azért ez a vége erős túlzás. Nem hiszem, hogy csak a Barcelona nem állna be védekezni. Abszolút helyzet és edző függő a dolog.
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.10.31. 12:39:34

szieszta írta:
Arról van szó, hogy ez egy vélemény, ízlés kérdése, nem pedig szakmai vita. elfogadom, hogy nektek ezzel semmi bajotok, én csak azt írtam le, hogy ezért sem tetszik nekem Mourinho (és még sok dolog miatt).
Kalap, szerinted mi lett volna itt a tetszetős, szeretetreméltó, nyerő lépés?
Nem vagyok a reál edzője, így hagyj ne válaszoljak a kérdésedre :D Egyébként a nyerő lépés lehet, hogy ez volt (bár egyáltalán nem bizonyítható) a szerethető mondjuk, ha posztra cserél. Vagy legalább a látszatra ügyelt volna... Mindenesetre meghagyjátok nekem a szabad véleménynyilvánítás jogát? Illetve, hogy az tetszik nekem, amit akarok? Köszönöm!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kalap1988 2010.10.31. 12:40:59-kor.
Válasz küldése