Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.11.02. 18:17:31

Bob_Marley írta: Jaja Puyol mi már beszéltünk, erről, s sajnos valóban öregek vagyunk :lol: Amit megemlítesz meg döntő érv, hogy minden meccset látunk, változott a világ, Internet, azt is tudjuk, hogy Villa mikor feküdt le meg kivel.... míg régen kb összefoglaló volt a sporthírekben 10 mp, meg ha valaki szerencsés volt parabolán fogta a TVE-t......Alapvetően ez a divatdrukkerség abból fakad, hogy iszonyat hagyomány őrzőek vagyunk (unblock Európa), s szeretünk valahova tartozni!Amerikai kosárlabda, azért volt szerintem rossz példa Kalaptól, mert ott franchiseok vannak (előre bocsátom távol áll tőlem az amerikai gondolkodás), s simán viszik egyik városból máshova a csapatokat!Baseballondokban volt, hogy pl Utah államban be van tiltva a Jazz és a csapat mégis Utah Jazz :lol: És nem foglalkoznak vele annyira a szurkolók!Persze vannak tradicionális ellenfelek Celtics-Lakers, de azon kívül, hogy ha összefutnak a POban le se ....mi van a másikkal!Szval azt akarom kihozni, hogy pl NBA NHL NFL.ben akár itt a fórumon akár máshol kisebb ellentétek alakulnak ki, mert valljuk be nem nézzük meg az összes meccset.....Bár én Davkáról megszoktam a keltákat :lol: Ha Nba-t is mindennap közvetítenének, lenne ott is hadd el had

Ja és alapvetően nem szoktam ilyet, mert nem ismerek senkit személyesen s így viccesnek érzem ezeket de utólag is boldog születésnapot Puyol!!!!
Általában "egy véleményen" vagyunk, s a hozzáállásod is tiszteletre méltó!
http://www.youtube.com/watch?v=wFh-rX_Sfhs
Abban igazad van, hogy az amerikai rendszer miatt kicsit sántít a példám, de csak ezzel tudtam érzékeltetni. Az eu klubfutballban épp a barca miatt nincs igazán más országból való kedvenc csapatom (még a magyarban sem, persze mindig szorítok értük a kupákban) így kénytelen voltam egy ilyen példát hozni. Amit akartam vele írni azt szerintem mindenki értette. Nem a csapat hagyományai miatt szeretem a Celticset (pedig nekik aztán van...) és egyáltalán nem biztos, hogy 3-4 év múlva is nekik szurkolok, hanem annyiról van szó, hogy a mostani viselkedés, játék és maguk a játékosok tetszenek. Ezzel szerintem lehet így valaki az európai futballban is. Anno még a barca előtt én is több csapattal szimpatizáltam így.
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2010.11.02. 17:52:54

Így utólag is nagyon jól esik. :) Bocs az offért...
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2010.11.02. 17:46:32

P.U.Y.O.L. írta:
Bob_Marley írta:...
Szerintem mi már beszéltünk ilyesmiről régebben. Természetesen hasonló állásponton vagyunk. Én kb. 5-6 éves koromban választottam ki a Barcát, teljesen véletlenül. A papáméknál láttam egy Barca meccset és annyira megfogott, hogy úgy döntöttem, nekik fogok szurkolni. (ez kb. 90-91' körül lehetett) Azt is említettem korábban, (bár lehet, hogy nem itt) hogy ha akkor éppen egy Real meccset látok, most valószínűleg Madrid drukker lennék. (mert igencsak ragaszkodó típus vagyok.) Ilyen fiatalon az ember teljesen véletlenszerűen választ. Én még csak azt se mondhatom, hogy akkoriban ismertem a teljes keretet, illetve fogalmam se volt a tabellákról, nem ismertem, csak pár együttest. Persze akkoriban még annak is örültem, hogy nagyon ritkán, de láthatom játszani a kedvenceimet...(most már minden meccset láthatunk, ott az internet, folyamatos friss hírek, stb...de öreg vagyok :) )
Jaja Puyol mi már beszéltünk, erről, s sajnos valóban öregek vagyunk :lol: Amit megemlítesz meg döntő érv, hogy minden meccset látunk, változott a világ, Internet, azt is tudjuk, hogy Villa mikor feküdt le meg kivel.... míg régen kb összefoglaló volt a sporthírekben 10 mp, meg ha valaki szerencsés volt parabolán fogta a TVE-t......Alapvetően ez a divatdrukkerség abból fakad, hogy iszonyat hagyomány őrzőek vagyunk (unblock Európa), s szeretünk valahova tartozni!Amerikai kosárlabda, azért volt szerintem rossz példa Kalaptól, mert ott franchiseok vannak (előre bocsátom távol áll tőlem az amerikai gondolkodás), s simán viszik egyik városból máshova a csapatokat!Baseballondokban volt, hogy pl Utah államban be van tiltva a Jazz és a csapat mégis Utah Jazz :lol: És nem foglalkoznak vele annyira a szurkolók!Persze vannak tradicionális ellenfelek Celtics-Lakers, de azon kívül, hogy ha összefutnak a POban le se ....mi van a másikkal!Szval azt akarom kihozni, hogy pl NBA NHL NFL.ben akár itt a fórumon akár máshol kisebb ellentétek alakulnak ki, mert valljuk be nem nézzük meg az összes meccset.....Bár én Davkáról megszoktam a keltákat :lol: Ha Nba-t is mindennap közvetítenének, lenne ott is hadd el had

Ja és alapvetően nem szoktam ilyet, mert nem ismerek senkit személyesen s így viccesnek érzem ezeket de utólag is boldog születésnapot Puyol!!!!
Általában "egy véleményen" vagyunk, s a hozzáállásod is tiszteletre méltó!
http://www.youtube.com/watch?v=wFh-rX_Sfhs
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2010.11.02. 17:34:47

barcafan0911 írta:Itt az a baj hogy sokan minden újdonsült Barca drukkert megbélyegzik a divatdrukker szóval. Pedig ez a nagy részükre nem igaz. Az pedig szégyen hogy egyeseknek itt is szúrja a csőrét, ha 1-2 új gyerek jön ide. Pedig amíg tolerálják magukat addig semmi gond.
Tolerálják?

Nincs is azzal baj, csak ne írjon hülyeséget. Aki nem ír, arra értelemszerűen nem érvényes ez, és aki nem ír emeli a fórum színvonalát, és lehet vele beszélgetni, ami szerintem Eurobarca-társadalom építő tud lenni, és az jó.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2010.11.02. 17:30:15

daffy írta:
Bob_Marley írta:Utolsó gondolatom, hogy alapvetően a FÓRUM szó a legnemesebb értelmében a vita helyszíne, de egy vitából elengedhetetlen a tolerancia, a belátom neked van igazad hozzáállás!
Hogy várja el 1-2 ember, hogy ki mondja egy RM szurkoló, hogy igenis a Barcelona az a csapat amely ellen a Real Madrid is félve mehet ki a pályára, ha tőlünk sok ember nem tudja elismerni a túloldal pozitívumait......A rengeteg fiatalt, a csapategységet, s a szisztematikusan felépített munkát!
Srácok a kölcsönös RESPECT! :)

Szurkolj ne háborúzz :lol:
nem is értem,hogy miért írják sokan a vita szót,mikor most csak és kizárólag beszélgetés folyik. nincsenek szöges ellentétek és semmi piszkálódás(az majd holnap a vesztes barca meccs után :twisted: vicc)
Visszaolvasva a hétvégi össz hsz mennyiséget, azért valakik még mindig komolyan bizonygatják kinek van nagyobb ......A RM nem játszott még komolyabb ellenféllel (La Ligaban akárki akármit mond nincs könnyű meccs, így a saját csapatunktól is akkora ökörség elvárni, hogy X gólt rúgjon akár egy Zaragozának is) kontra a Barcanak lefekszik mindenki....

Az viszont természetes, hogy senki sem próféta a saját hazájában, így nehéz elvonatkoztatni, hogy egy Barca drukkernek mindig igaza van :lol:
Úgyhogy daffy kösd fel a gatyádat :lol:
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2010.11.02. 17:27:55

Bob_Marley írta:...
Szerintem mi már beszéltünk ilyesmiről régebben. Természetesen hasonló állásponton vagyunk. Én kb. 5-6 éves koromban választottam ki a Barcát, teljesen véletlenül. A papáméknál láttam egy Barca meccset és annyira megfogott, hogy úgy döntöttem, nekik fogok szurkolni. (ez kb. 90-91' körül lehetett) Azt is említettem korábban, (bár lehet, hogy nem itt) hogy ha akkor éppen egy Real meccset látok, most valószínűleg Madrid drukker lennék. (mert igencsak ragaszkodó típus vagyok.) Ilyen fiatalon az ember teljesen véletlenszerűen választ. Én még csak azt se mondhatom, hogy akkoriban ismertem a teljes keretet, illetve fogalmam se volt a tabellákról, nem ismertem, csak pár együttest. Persze akkoriban még annak is örültem, hogy nagyon ritkán, de láthatom játszani a kedvenceimet...(most már minden meccset láthatunk, ott az internet, folyamatos friss hírek, stb...de öreg vagyok :) )
Avatar
barcafan0911
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2008.03.07. 17:40:36
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2010.11.02. 17:23:32

Itt az a baj hogy sokan minden újdonsült Barca drukkert megbélyegzik a divatdrukker szóval. Pedig ez a nagy részükre nem igaz. Az pedig szégyen hogy egyeseknek itt is szúrja a csőrét, ha 1-2 új gyerek jön ide. Pedig amíg tolerálják magukat addig semmi gond.
A felhasználó nevemben a 0911 nem arra utal hogy terrorista vagyok. Csupán akkor születtem. :wink:
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2010.11.02. 17:19:07

Bob_Marley írta:Utolsó gondolatom, hogy alapvetően a FÓRUM szó a legnemesebb értelmében a vita helyszíne, de egy vitából elengedhetetlen a tolerancia, a belátom neked van igazad hozzáállás!
Hogy várja el 1-2 ember, hogy ki mondja egy RM szurkoló, hogy igenis a Barcelona az a csapat amely ellen a Real Madrid is félve mehet ki a pályára, ha tőlünk sok ember nem tudja elismerni a túloldal pozitívumait......A rengeteg fiatalt, a csapategységet, s a szisztematikusan felépített munkát!
Srácok a kölcsönös RESPECT! :)

Szurkolj ne háborúzz :lol:
nem is értem,hogy miért írják sokan a vita szót,mikor most csak és kizárólag beszélgetés folyik. nincsenek szöges ellentétek és semmi piszkálódás(az majd holnap a vesztes barca meccs után :twisted: vicc)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2010.11.02. 17:10:33

Utolsó gondolatom, hogy alapvetően a FÓRUM szó a legnemesebb értelmében a vita helyszíne, de egy vitából elengedhetetlen a tolerancia, a belátom neked van igazad hozzáállás!
Hogy várja el 1-2 ember, hogy ki mondja egy RM szurkoló, hogy igenis a Barcelona az a csapat amely ellen a Real Madrid is félve mehet ki a pályára, ha tőlünk sok ember nem tudja elismerni a túloldal pozitívumait......A rengeteg fiatalt, a csapategységet, s a szisztematikusan felépített munkát!
Srácok a kölcsönös RESPECT! :)

Szurkolj ne háborúzz :lol:
Avatar
zsírosdeszka
A Madridista
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2010.04.29. 12:52:02
Tartózkodási hely: Madrid, Santiago Bernabeu stadion

2010.11.02. 15:47:32

Ez a legviccesebb topik!!!!!
Olyan értelmetlen viták vannak, hogy megmosolyogtató!
Csak kifejtem a véleményemet én is Laughing

Kinek mi a szép foci relatív!Mou igenis olyan taktikákat, olyan felállásokat tud kitalálni, olyan edzői lépéseket tesz, hogy az igenis ELISMERENDŐ!Emberileg nem tetszik a stílusa, de pl Chelsevel mit nyomott már mikor 4-2re kikaptunk!20 perc alatt 3 gól!És oké kontra!De az Ő húzása volt 2 villámléptű szélső, 2 vkp felállás, labdaszerzés „repülünk”!És sima 3:0 volt!Oké Frankie volt az edző…tavaly Etoo milyen szerepkörben játszott??????Na ezek teszik naggyá!!!!!

Az meg hogy ki mióta szurkol egy csapatnak…..hát te jó ég, ezt felhozni!
Kell egy impulzus, és ez pozitív általában!Megmondom őszintén én 91 óta szurkolok a Barcanak, s azért mert édesapám ott dolgozott Spanyolországban, s oda vitt ki!De ki tudja, ha Real meccsre megyünk akkor….Most mi vagyunk sikeresebbek, de ezt felhánytorgatni akkora butaság!

És amit írt valaki tökéletesen egyet értek!Senki nem katalán vagy kasztíliai, persze elnézést ha valaki ott él!Nincs már „akkora” háború a 2 tartomány között!Itt meg páran olyan mérhetetlen utálattal tekintenek a másik csapatra, mintha az életét sanyarította volna meg a Real vagy a Barca!

Most szerintem Barca drukkerként is azt lehet mondani, azon felül, hogy rendkívül szervezett a Real, olykor közönségszórakoztató a játékuk!

A legviccesebb az volt mikor valaki egy Fifa-s hasonlatot írt!Na azon sírtam!Sokakat elvakít a virtuális világ, s nem tudnak értékelni csapatokat játékosokat edzőket!Lehet, hogy amatőrön tök buli 10 csatárral felállni és leigazolni az atyaúristent is a csapatba, de a való életben bizony Busquetsek Xabi Alonsok nélkül, nincs futball…….

Jah és divatdrukkerekre még csak annyi reagálás, hogy ha pl nem lennének az ázsiai „divatdrukkerek”, meg amerika akkor nem lenne ennyi pénze se a klubnak!
És akkor nem álmodozhatna 1-2 ember, hogy majd ideigazol a fél világ……..
Ezzel szinte az utolsó betűig egyetértek. Akkor mi nagyjából egyidősek lehetünk. Nekem a fater Barca szurkoló volt és én azért lettem Realos, hogy ne egy csapatnak szurkoljunk anno. Ez a 80-as évek vége 90-es évek eleje.
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.11.02. 15:42:58

LG írta:Ugyan már, a divatszurkoló, mint fogalom nem kitaláció, hanem igenis valós dolog. Ismertem olyan srácot, aki egyik évben Hakinen-nes, következőben már Schumis pólóban feszített anno. Abban igaza van a kollégának, h ezek a divatdrukkerek anyagilag fontosak a klubok számára, hiszen az egyik jellemző tulajdonságuk, h bizonyítani akarják mindenkinek, h ők mekkora drukkerek, és veszik szépen a mezeket, sapkákat, sálakat, meg hasonló ajándék tárgyakat. Azért is jó egy csapatnak sikeresnek lennie, mert akkor a divatok hozzájuk pártolnak, és belőlük sok zseton ki lehet húzni. A kisebb részéből ezeknek igazi szurkolók lesznek, de a nagyobb részük ínséges időszakokban átmegy az aktuális legjobbnak szurkolni.
Természetes dolog, h mikor ilyen sikeres a klub, megnőnek a divatszurkolóik, illetve 10-14 éves kölkök nagy része elkezd nekik szurkolni. Ez nem is lenne baj, csak ezek az emberek sokszor tele hányják hülyeséggel a fórumot.

És a kollégának abban is nagyon igaza van, h Mourinho sem védekezteti mindig a csapatát, hiszen anno 2005-ben csak berámoltak 4 gólt nekünk a SB-en, illetve az Inter 3-t tavasszal az első meccsen. Az viszont igaz, h ha náluk az előny, akkor szeretik ezt tartani. De a Barcát máshogy nem is nagyon lehet megfogni, ha vki egy jó formában levő Barca ellen felvállalja a nyiltsisakos játékot, az öngyilkosságot követ el.
Nem arról van szó, hogy kitaláció vagy sem, hanem arról, hogy minden esetben bűnös dolog e. Persze vannak olyan "divatszurkolók", akiktől a bicska kinyílik a zsebemben, mivel azonban a fogalom használata nincs jól szabályozva, ezért az említett Bostonos példám miatt én is divatszurkoló vagyok az NBA-ben. Márpedig ne vegyenek egy kalap alá azokkal a hülye gyerekekkel és picit idősebekkel, akik a vérüket is kicserélik ilyenkor adott Bostonos példa mentén zöldre vagy keltára, és játsszák a nagy rajongót, majd 1 év múlva már más csapatuk van. Nem hinném, hogy az én példám ilyen. Ezért javaslom a különbségtételt és nem az elvi ítélkezést. Célra vezetőbb.
Avatar
zsírosdeszka
A Madridista
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2010.04.29. 12:52:02
Tartózkodási hely: Madrid, Santiago Bernabeu stadion

2010.11.02. 15:41:15

Más kérdés, hogy ez az irány szöges ellentétben van az emberek igényével, illetve a mai foci haladási irányával.
Láttál már foci meccset? Tudod merre halad a foci?
Én tartom magam a fogadásomhoz, legalább 1 hajszálon múló, de győzelem otthoni részről. Bár a multkor megingott a hitem azért.
A fogadásnak tétje is van. Mondj egy összeget és állom! Amilyen magabiztosak a nyilatkozataid, akkor vállald fel.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.11.02. 15:29:16

Ugyan már, a divatszurkoló, mint fogalom nem kitaláció, hanem igenis valós dolog. Ismertem olyan srácot, aki egyik évben Hakinen-nes, következőben már Schumis pólóban feszített anno. Abban igaza van a kollégának, h ezek a divatdrukkerek anyagilag fontosak a klubok számára, hiszen az egyik jellemző tulajdonságuk, h bizonyítani akarják mindenkinek, h ők mekkora drukkerek, és veszik szépen a mezeket, sapkákat, sálakat, meg hasonló ajándék tárgyakat. Azért is jó egy csapatnak sikeresnek lennie, mert akkor a divatok hozzájuk pártolnak, és belőlük sok zseton ki lehet húzni. A kisebb részéből ezeknek igazi szurkolók lesznek, de a nagyobb részük ínséges időszakokban átmegy az aktuális legjobbnak szurkolni.
Természetes dolog, h mikor ilyen sikeres a klub, megnőnek a divatszurkolóik, illetve 10-14 éves kölkök nagy része elkezd nekik szurkolni. Ez nem is lenne baj, csak ezek az emberek sokszor tele hányják hülyeséggel a fórumot.

És a kollégának abban is nagyon igaza van, h Mourinho sem védekezteti mindig a csapatát, hiszen anno 2005-ben csak berámoltak 4 gólt nekünk a SB-en, illetve az Inter 3-t tavasszal az első meccsen. Az viszont igaz, h ha náluk az előny, akkor szeretik ezt tartani. De a Barcát máshogy nem is nagyon lehet megfogni, ha vki egy jó formában levő Barca ellen felvállalja a nyiltsisakos játékot, az öngyilkosságot követ el.
forlán10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 321
Csatlakozott: 2010.07.14. 17:43:04
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza

2010.11.02. 15:27:08

Hustlernek igaza van. Van egy haverom, aki 2 évig volt Barca drukker, aztán a 2006-07-es szezonban (amikor nem nyertünk semmit) hirtelen realos lett, aztán a 2009-es tripla-triplázásnál újra Barcás lett. Én 2004 óta vagyok Barcás, azóta nézek focit. Lehettünk jók, vagy bűn rosszak, akkor is mindig minden meccsükön ott szurkoltam értük a meccs, vagy a gép előtt ha digisport adta a meccset.....
"Két csapatnak szurkolok. A Barcának és a Real eheti ellenfelének" a három tenor egyik tagja. Javi Martínezt a Barcába!!!Kép
Hustler
Barça C
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2010.10.31. 14:43:07

2010.11.02. 15:12:11

Kalap1988 írta:
Ebben egyetértek.
Ezt a szánalmas szót szánalmas, megkeseredett, irigy, alacsony iq-val rendelkezők találták ki a túloldalon.

:lol:

,,...Barca szeretete..."
És ez mi ez?
Szeretet Szolgálat?

Azért néha illene levenni a Barcás szemüveget. Azért nem rég láttam ilyen hsz-t, ami egyrészt megnevettet, másrészt a divatdrukkereket védi.

A divatdrukker az átmenetileg legjobb teljesítményt előadó csapatnak szorít. De, ha ez megváltozik, és az adott csapat nem hozza a megszokott teljesítményét, az egyszerű divatdrukker tovább áll.
És most a Barcának van a legtöbb divatdrukkere (a jó teljesítmény és a kupák miatt, akinek nem esne le), akik jóformán azt se tudják, hogy pl.: ki az a Kubala...
Madrid szurkoló
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.11.02. 14:47:13

Nagyrészt egyetértek Bob Marleyval, pedig gyűlölöm Mout ( mint edzőt természetesen, mert mint embert nem ismerhetjük, még a megnyilvánulásaiból sem. Ezt Xavi is jól megfogalmazta az interjújában: A magánember Mourinho más, mint az edző)! Viszont el kell ismerni a zsenialitását, ami nem biztos, hogy a világ legjobb, de egyik legjobb edzőjévé teszi.
A divat drukkerséghez: Nem tartom bűnnek, ha valaki példának okáért úgy váltogatja csapatait, mint más az alsóneműjét. Miért is lenne bűn? Mert pl oké verőcei vagyok, ha a Verőce játszana a Barcával (nonszensz :D ), akkor biztos a Verőcének szurkolnék és egy verőcei szvsz tegyen is így. Vagy a magyar válogatottal ugyanez a helyzet. Azonban van egy csapat, amihez semmilyen magasabb szinten nem kötődünk. Ha akarunk (ahogy itt mindnyájan akarjuk barcások), akkor kötődünk, de ha nem azt ne tekintse már senki bűnnek!! Nem lehet a sportteljesítményhez kötődni a klubokon felül? Dehogynem! Mielőtt barcás lettem volna 6 éve, akkor én is így voltam ezzel. Hol ez, hol az a csapat tetszett. Amelyik épp többet letesz az asztalra. Az NBA-vel pedig a mai napig így vagyok. Per pill a Bostonhoz kötődök, mert az ő játékuk tetszik a legjobban, illetve szerintem ők a leginkább a sportemberi csapat. Viszont ha más lesz a stílus, esetleg kicserélődik az egész roster, akkor már nem biztos. Akkor én divatdrukker vagyok? Lehet, de miért is kötődnék egy amerikai holdinghoz? Engem a sportteljesítmény és a játékosok szimpatikussága érdekel az NBA-ben. Ezzel szemben a Barca esetében már kialakult egy erősebb, magasabbrendű kötődés. Viszont egyáltalán nem bűnös az, aki ezt nem érzi így, mégis most a Barcának szorít. Egy dologban igaza van sok más fórumozónak is: Akkor ne játssza a nagy barcást. Vallja be, hogy neki csak a mostani csapat tetszik, nem pedig a klub. Ezzel egyet tudok érteni, de önmagában a divatdrukkerség nem bűn.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2010.11.02. 13:53:34

Ez a legviccesebb topik!!!!!
Olyan értelmetlen viták vannak, hogy megmosolyogtató!
Csak kifejtem a véleményemet én is :lol:

Kinek mi a szép foci relatív!Mou igenis olyan taktikákat, olyan felállásokat tud kitalálni, olyan edzői lépéseket tesz, hogy az igenis ELISMERENDŐ!Emberileg nem tetszik a stílusa, de pl Chelsevel mit nyomott már mikor 4-2re kikaptunk!20 perc alatt 3 gól!És oké kontra!De az Ő húzása volt 2 villámléptű szélső, 2 vkp felállás, labdaszerzés „repülünk”!És sima 3:0 volt!Oké Frankie volt az edző…tavaly Etoo milyen szerepkörben játszott??????Na ezek teszik naggyá!!!!!

Az meg hogy ki mióta szurkol egy csapatnak…..hát te jó ég, ezt felhozni!
Kell egy impulzus, és ez pozitív általában!Megmondom őszintén én 91 óta szurkolok a Barcanak, s azért mert édesapám ott dolgozott Spanyolországban, s oda vitt ki!De ki tudja, ha Real meccsre megyünk akkor….Most mi vagyunk sikeresebbek, de ezt felhánytorgatni akkora butaság!

És amit írt valaki tökéletesen egyet értek!Senki nem katalán vagy kasztíliai, persze elnézést ha valaki ott él!Nincs már „akkora” háború a 2 tartomány között!Itt meg páran olyan mérhetetlen utálattal tekintenek a másik csapatra, mintha az életét sanyarította volna meg a Real vagy a Barca!

Most szerintem Barca drukkerként is azt lehet mondani, azon felül, hogy rendkívül szervezett a Real, olykor közönségszórakoztató a játékuk!

A legviccesebb az volt mikor valaki egy Fifa-s hasonlatot írt!Na azon sírtam!Sokakat elvakít a virtuális világ, s nem tudnak értékelni csapatokat játékosokat edzőket!Lehet, hogy amatőrön tök buli 10 csatárral felállni és leigazolni az atyaúristent is a csapatba, de a való életben bizony Busquetsek Xabi Alonsok nélkül, nincs futball…….

Jah és divatdrukkerekre még csak annyi reagálás, hogy ha pl nem lennének az ázsiai „divatdrukkerek”, meg amerika akkor nem lenne ennyi pénze se a klubnak!
És akkor nem álmodozhatna 1-2 ember, hogy majd ideigazol a fél világ……..
Avatar
L.Messi 10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2372
Csatlakozott: 2010.07.03. 22:08:22
Tartózkodási hely: Kaposvár

2010.11.02. 13:23:43

barcafan0911 írta:Szerintem elég ostoba dolog ami itt megy. Mi a fenét jelentsen az hogy divatdrukker. Ha a kölyök szereti a focit és a Barcát is akkor meg mi a baj??? Én 2006-ban a vb miatt szerettem meg a focit, majd Roni miatt nagyrészt elkezdtem szimpatizálni a Barcával. Ez idővel pedig folyamatosan erősödött és félévkor már fanatikus szurkoló voltam. Imádtam őket a kettő nyeretlen évben is. Van olyan aki gyerekkorától az apja kedvenc csapatának szurkolt, akkor az is divat drukkker. Ezt a szánalmas szót szánalmas, megkeseredett, irigy, alacsony iq-val rendelkezők találták ki a túloldalon. Hadd szurkoljon csak a Barcának a sok kisgyerek, ők a jövő fanjai, most még nincsenek teljesen képben, de a Barca szeretete legtöbbjüknél majd olyan imádattá fog alakulni, mint a miénk. Az meg tök mindegy hogy miért a Barcát választották. Ez a csapat a football történelem legeredményesebb és néhol legszebb játékát játszotta. Továbbá nálunk játszik Lionel Messi, a világ és talán idővel a történelem legjobb játékosa, akit millióan imádnak és napról napra elkápráztatja az embereket. Ez az ember olyan hihetetlen hogy millió kisgyerek, aki nem is érdeklődött eddig a Barca iránt igazán, az behódol neki. Régebben olvastam olyat hogy valaki Rivaldo miatt szerette meg a focit, valamelyik foci sztár maradona miatt. Akkor az is divatdrukker. Nem. Ahogy az új fanok sem, idővel ők is olyanok lesznek mint mink és nem fogják megbánni hogy e klub mellett döntöttek, ahogy itt mindenki. :roll:


=D> Erről van itt szó! A divatdrukker fogalom olyan mint a celeb. Van, használjuk, de senki se tudja pontosan mire van. Hát arra hogy egy csapat drukkere irigykedjen a másik csapatra mert annak sokkal több van. Neki azzal kellene foglalkozni hogy a saját csapatának mennyi van.
Kép
Avatar
barcafan0911
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2008.03.07. 17:40:36
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2010.11.02. 13:04:24

Szerintem elég ostoba dolog ami itt megy. Mi a fenét jelentsen az hogy divatdrukker. Ha a kölyök szereti a focit és a Barcát is akkor meg mi a baj??? Én 2006-ban a vb miatt szerettem meg a focit, majd Roni miatt nagyrészt elkezdtem szimpatizálni a Barcával. Ez idővel pedig folyamatosan erősödött és félévkor már fanatikus szurkoló voltam. Imádtam őket a kettő nyeretlen évben is. Van olyan aki gyerekkorától az apja kedvenc csapatának szurkolt, akkor az is divat drukkker. Ezt a szánalmas szót szánalmas, megkeseredett, irigy, alacsony iq-val rendelkezők találták ki a túloldalon. Hadd szurkoljon csak a Barcának a sok kisgyerek, ők a jövő fanjai, most még nincsenek teljesen képben, de a Barca szeretete legtöbbjüknél majd olyan imádattá fog alakulni, mint a miénk. Az meg tök mindegy hogy miért a Barcát választották. Ez a csapat a football történelem legeredményesebb és néhol legszebb játékát játszotta. Továbbá nálunk játszik Lionel Messi, a világ és talán idővel a történelem legjobb játékosa, akit millióan imádnak és napról napra elkápráztatja az embereket. Ez az ember olyan hihetetlen hogy millió kisgyerek, aki nem is érdeklődött eddig a Barca iránt igazán, az behódol neki. Régebben olvastam olyat hogy valaki Rivaldo miatt szerette meg a focit, valamelyik foci sztár maradona miatt. Akkor az is divatdrukker. Nem. Ahogy az új fanok sem, idővel ők is olyanok lesznek mint mink és nem fogják megbánni hogy e klub mellett döntöttek, ahogy itt mindenki. :roll:
A felhasználó nevemben a 0911 nem arra utal hogy terrorista vagyok. Csupán akkor születtem. :wink:
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.11.02. 12:13:12

Mikaos írta:
LG írta:nagyon igaz, h az utóbbi időben divat lett barcásnak lenni, az ezredforduló környékén ez még fordítva volt. Tényleg nagyon sok kisgyereken látok Barca mezt, akik valóban nem is éltek még Rivaldoék alatt, vagy éltek is, sokat nem fogtak fel belőle. És sajnos azt hiszem, h ezek közül a kisgyerekek közül sokan itt garázdálkodnak a fórumon. :cry:
Ez milyen levezetés?!?!?!
Tehát, ha te nem láthattad Kubalát focizni, akkor te már nem is lehetsz "igazi" Barca-drukker, csak divatdrukker? :)

Amúgy meg miért zavarnak bárkit is a divatdrukkerek? Ha egy csapat konstansan jól teljesít, akkor a divatdrukkerekből úgyis valódi drukkerek lesznek.
Pláne akkor nem igazságos divatdrukkerekről beszélni, amikor 10-14 évesekről beszélünk, hiszen hogy a fészkesbe is várhatnánk el, hogy valaki ilyenkor teljesen biztosan Barca v Real drukker legyen? Mégis mi alapján lenne az egy magyar gyerek? - A katalán vs spanyol nemzettudat alapján? :D
Mert főleg a véletlen műve, hogy valaki kitart egy csapat mellett gyerekkorától kezdve, vagy a családi preferencia (apa, nagyapa, nagyobb tesó) miatt, vagy épp a családdal szembefordulva.
Nem, én nem vezettem le semmit, azt csak te magyarázod bele :wink: Igaz, amit írsz, de nekem is azzal van a bajom, amit Fernando írt :!: Meg ha vki elkötelezi magát komolyan egy csapat mellett, akkor sztem annak illene vennie a fáradtságot, és egy kicsit utána néznie a csapat múltjának. Főleg a közelmúltjának.
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2010.11.02. 10:41:57

Pláne akkor nem igazságos divatdrukkerekről beszélni, amikor 10-14 évesekről beszélünk, hiszen hogy a fészkesbe is várhatnánk el, hogy valaki ilyenkor teljesen biztosan Barca v Real drukker legyen?
Én 13 vagyok,és 7 éve vagyok Barca drukker(az az 6(!) éves korom óta).

Igaz hogy előtte a Realnak "szurkoltam"(inkább csodáltam) de azért 6 évesen szerintem még elfogadható,ha valakinek más lessz a kedvence.
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Halfkey
Jugador del Barça
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2010.07.26. 23:56:08

2010.11.02. 10:28:01

Amúgy érdekes ez a felmérés, meg számadat. Engem nem kérdeztek meg kinek szurkolok, akkor én plusz 1 vagyok? Honnan jött nekik ez a szám?
Nyilván statisztika, megkérdeznek x embert egy reprezentatív mintából, aztán felszorozzák a lakossággal.
Pláne akkor nem igazságos divatdrukkerekről beszélni, amikor 10-14 évesekről beszélünk, hiszen hogy a fészkesbe is várhatnánk el, hogy valaki ilyenkor teljesen biztosan Barca v Real drukker legyen?
Ez természetes folyamat, amivel szerintem semmi baj sincs. Így "születnek" a drukkerek. A divatdrukker számomra mást jelent: valaki, aki az aktuális legjobbnak szurkol, és ha ez megváltozik, megváltozik a kedvence is.
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2010.11.02. 09:52:35

Raul#7 írta:
nekem volt két osztálytársam nagy Reál drukkernek vallották/vallják magukat.
DE 2 en nem tudtak 11 játékost felsorolni a reálból
Nekem van egy nagy "madridista" csoporttársam, aki a Milan meccs végén nem értette miért tapsolják meg Seedorfot és miért fényképezkednek vele annyian... Másnap megmagyarázta, h. Seedorf annyira szimpatikus, h. mindenhol szeretik. :D
Hát igen:D volt neki az a bomba góólja.
http://www.youtube.com/watch?v=kGQ6speL4Ww én innen tudtam meg hogy hajdan Realos volt:D.
2006 óta követem nyomon a labdarúgást. Így innen kifolyólag akkor a Barcán keresztül ismertem meg jobban a játékot. Azóta már persze az egyetemes focitörténelemről is sokkal többet tudok.
Például hogy a 98-as BL döntőn ki játszott Miljatovic mögött? Seedorf! :D
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.11.02. 09:31:54

Fernando írta:
mes írta:Azert nem hibas egyik kisgyerek sem, hogy a Rivaldo korszakban meg nem nezett focit, vagy nem volt megszuletve :lol:
De azért igen, hogy ennek ellenére ossza az észt mindenkinek, és teliírja a fórumot hülyeséggel.
pár napos példa is van erre Fernando... szóval egyetértek ;)
Raul#7
Barça B
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2009.12.13. 00:02:04

2010.11.02. 09:24:47

nekem volt két osztálytársam nagy Reál drukkernek vallották/vallják magukat.
DE 2 en nem tudtak 11 játékost felsorolni a reálból
Nekem van egy nagy "madridista" csoporttársam, aki a Milan meccs végén nem értette miért tapsolják meg Seedorfot és miért fényképezkednek vele annyian... Másnap megmagyarázta, h. Seedorf annyira szimpatikus, h. mindenhol szeretik. :D
Válasz küldése