Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.10.23. 22:01:34

mcfly_ írta: már rég rossz, ha nyugtatni kell ilyenekkel magatokat, hogy: "hááát, de még nem játszottak nagycsapat ellen, stb.."
ez speciel engem is idegesít, nem is szoktam (úgyhogy én a "na majd a Clasicon" táborba tartozom)
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.10.23. 22:01:30

Patrik017 írta:nem vagy te totálisan elfogult?
a kapus poszton nincs nagy különbség?csupán hogy a mienk világbajnok,európabajnok hihetetlen produkcióval míg a tietek egyszer egy félidő erejéig kóstolhatott bele a címeres mezbe.a védelmetek jobb?hát több gólt kaptok.úgy gondolom ebben bőven jobbak vagyunk. a középpálya ott jobbak vagytok nem vitás. a csatársoron lenne mit vitatkozni főleg ha ronaldot és messit is annak vesszük.talán ott egy picit jobbak vagytok.nagyon kiegyenlített lesz a novemberi csata.
Csak szólok, hogy Casillas a kedvenc futballistám tőletek, nem becsülöm le a képességeit, jobb, mint Valdes, de nincs akkora különbség, biztosan nem ezen fog múlni a Classico. Egyébként azt hiszem,hogy azt te is elismered, hogy, ha nem a csk és valóban hitetlen jó kapus Casillas lenne Valdes riválisa, akkor kezdő lenne. Talán a spanyol az egyetlen olyan válogatott (meg még esetleg a brazil-olasz kettős, de ott szerintem komolyabb verseny lenne), ahol Valdes nem lehet kezdő önhibáján kívül. Ezt mi mindig is elismertük. A védelemről annyit, hogy Abidal szélső védőként nagyon masszív védekezésre képes, Marcelonál kiegyensúlyozottabb az biztos, bár eddig egész jól teljesít a brazil. Alves a támadás miatt kilóg, de a Puyol-Pique kettős a világ egyik, ha nem a legjobbja. Ugye világbajnokok, ezt szerintem te is tudod. Több gólt kaptunk (bár az sem sok, amit mi kaptunk), de egyrészről sztem erősebb ellenfeleink voltak, másrészről pedig jóval terheltebb a vb miatt a csapat, még nincs mindenki eléggé edzésben. Tavaly ez a védelem Zamora díjas kapussá tette Valdest.. Tehát a mi esetünkben az első 8 fordulóból nem vonnék le következtetést. Csatársorról pedig leírtam fentebb.
Leomessi14
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2009.03.04. 08:18:38

2010.10.23. 21:59:13

Az azert durva,hogy a Madrid az ossze nagy derbit(BArcat kiveve) otthon vivja....Remelm nem szakadunk le nagyon a tavaszra mert akkor biza nehez lesz nekik.
Kép
Lui1698:Ibra ugy kovetkezmenyei!

2011 Nyar:Dani Alves az Inter játékosa! A milánói klub 15+4 köbméter homokot és Alexandre Pato e-mail címét adja a braziért cserébe.
2012:az angolok valamivel több, mint 6 liter málnaszörpöt fizetnek az argentínért
Avatar
mcfly_
Barça C
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2010.08.22. 18:40:42

2010.10.23. 21:59:00

(youtube Higuain gólok nagy csapatok ellen nincs találat)
azigen, teljesen meggyőztél. :lol:

egyébként igazad van a higu vs nagycsapatos témában, de én nem erre gondoltam az előbb. hanem a lenéző, mindenben sokkal jobbak vagyunk szövegben.

már rég rossz, ha nyugtatni kell ilyenekkel magatokat, hogy: "hááát, de még nem játszottak nagycsapat ellen, stb.."
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.10.23. 21:58:05

Srácok, maximum 2 darab idézet egy hozzászólásban!!
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2010.10.23. 21:56:57

P.U.Y.O.L. írta:Teljesen feleslegesnek érzem az egész vitát. A Real most jó formában van. Kihasználják a lehetőségeiket és megy a szekér. Az tény, hogy eddig nem játszottak komoly ellenféllel a bajnokságban, de az eddigi teljesítményükért akkor is elismerés jár, ha szerényebb ellenfelek ellen érték el. Ronaldonak meg gratula a mester négyeshez.
Tökéletesen egyet értek!Le a kalappal előttük, jól játszanak gólokat lőnek, de attól, hogy mi kevesebb gólt lövünk, pedig a játékunk megkockáztatom totálisabb mint tavaly, s egységesebb, nem hiszem, hogy gyewngébbek lennénk!Amit valaki írt, én is jobban élvezem a tili-tolit jmnt hogy 200ról lövöldözzünk
Avatar
Barcafan9
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2009.05.05. 20:34:08

2010.10.23. 21:56:46

kösz fiúk! megnyugtattatok ! :twisted: :P Visca el Barca! Madrid cabron saluda el campeón! :twisted: :twisted:
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.10.23. 21:55:19

mcfly_ írta:
Náluk? Ronaldo és ennyi. Higu és Benzema a vicc kategória.
az ilyen és ehhez hasonló kijelentések miatt remélem koppantok már végre.

nagy a mellény, nem baj.
(youtube :arrow: Higuain gólok nagy csapatok ellen :arrow: nincs találat)
http://www.youtube.com/results?search_q ... opensearch


(Andris, most ez az én hsz-emre vagy az övére?)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sjd 2010.10.23. 21:57:18-kor.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.10.23. 21:55:01

sjd írta:
BlauGranaGroc írta: kp-juk jobb
Na, ennek fussunk neki még egyszer :roll:
Xavi, Iniesta és Busquets elbújhatnak :D
újabb toplistás az év hozzászólása kategóriában.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.10.23. 21:54:41

mcfly_ írta:
Náluk? Ronaldo és ennyi. Higu és Benzema a vicc kategória.
az ilyen és ehhez hasonló kijelentések miatt remélem koppantok már végre.

nagy a mellény, nem baj.
Ez nem nagymellény, hanem egyelőre tények. Ronaldot elismerem, de Higu csak a Racing szintű csapatok ellen tud villogni, Benzema meg még ott sem nagyon. Higu a vb-én is gyenge volt és tavaly sem rúgott fontos meccseken gólokat. Nálunk egy bizonyos Pedro viszont képes volt erre. Emlékszel kinek vette be a hálóját tavasszal ?:) Erre Higuain nem volt még képes. Ha majd rám cáfol akkor el fogom ismerni, de eddig nem adott rá alapot.
Avatar
papek89
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2008.12.07. 01:15:47
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.10.23. 21:52:01

a Triplázós idény végén mi volt? Ilyen jó a madrid, olyan jó a madrid, fogalmam sincs hány meccset nyertek egymás után, mégis mi vertük meg őket. Nem tudom mit kell aggódni. Jó, most tényleg jók, de igazi csapattal még nem találkoztak. mi meg nem vagyunk olyan jó formában. Betudható a sok sérültnek is, meg a rövid kispadnak, viszont nem biztos, hogy a legerősebb kerettel rendelkező csapat nyer. Majd kiderül..
Avatar
mcfly_
Barça C
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2010.08.22. 18:40:42

2010.10.23. 21:51:58

Náluk? Ronaldo és ennyi. Higu és Benzema a vicc kategória.
az ilyen és ehhez hasonló kijelentések miatt remélem koppantok már végre.

nagy a mellény, nem baj.
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.10.23. 21:48:21

BlauGranaGroc írta:
lluisllach89 írta:Ha mindkettő csapat kihozza magából a maximumot, mi nyerünk, ez nem kérdés.
baromság, nem tudom hogyan jutottál erre a következtetésre
a kapusuk jobb
a 2 védelem -ránk nézve kis jó indulattal- egál
kp-juk jobb: védekezésben jobbak, támadásban ugyan van egy jól passzoló Xavink és egy jól cselező Iniesta, de az ő kp-juk se passzol rosszul, ráadásul jóval gólerősebbek
támadósor: szintén nem a miénk az erősebb, gólerősebbek és gólratörőbbek a real támadói
edző terén is jobbak
motiváltabbak is
so...
Tavaly is sok hasonló butaságot olvashattunk. Kinek is szurkolsz tulajdonképpen? Kapusban nincs nagy különbség. A védelem minimum egál, de szerintem a mienk jobb, Ramos és Carvalho kiegyensúlyozott csak a kezdőjükből. Középpályán nálunk a világ két jelenlegi legjobb irányítója játszik, emellett egy felívelő pályán lévő fiatal és már világbajnok tehetség Busquets. Elől pedig egy szintén Busquetshez hasonló, de talán nem világszínvonalú Pedro, illetve a Villa-Messi csatárzseni duó. Náluk Di Mariat még maximum Pedroval lehet egy szinten emlegetni, semmivel nem mutatott fel többet, sőt, emellett ott van a most rossz formában lévő, de világklasszis csatár David Villa és a regnáló aranylabdás. Náluk? Ronaldo és ennyi. Higu és Benzema a vicc kategória.
Ráadásul tavaly is hasonlóan kezdett a két csapat, volt is nyavalygás mint most. Persze az idei már csak Mou miatt is neccesebb lesz, de bekakálni sem szükséges.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.10.23. 21:47:53

BlauGranaGroc írta: kp-juk jobb
Na, ennek fussunk neki még egyszer :roll:
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2010.10.23. 21:46:03

Teljesen feleslegesnek érzem az egész vitát. A Real most jó formában van. Kihasználják a lehetőségeiket és megy a szekér. Az tény, hogy eddig nem játszottak komoly ellenféllel a bajnokságban, de az eddigi teljesítményükért akkor is elismerés jár, ha szerényebb ellenfelek ellen érték el. Ronaldonak meg gratula a mester négyeshez.
Avatar
galamb
Jugador del Barça
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2010.04.26. 06:38:30

2010.10.23. 21:45:13

Szerintem semmi ok a félelemre. Jóllehet a Madrid jó formában van, legalább is az eredményei ezt mutatják, de igazán komoly kihívás elé még nem néztek. (Szerintem a Milan nagyon gyenge napot fogott ki szerdán.) Hadd lőjék csak el az összes puskaporukat. Majd elbizakodnak és nagy lesz a huppanás. Az tény, hogy jobban játszanak mint tavaly, mi pedig még nem vagyunk jó formában, de még alig kezdődött el a bajnokság, a sprintjük nagyon jól sikerült, de maratonfutás vár mindenkire. Én bízom a Barcában és nem félek. Mindemellett illik sportszerűen megállapítani, hogy pillanatnyilag jó formát mutat a Madrid. Talán ez majd motiválni fogja a mi fiainkat is. Hajrá Barca!
Patrik017
Barça C
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2010.10.20. 15:58:55

2010.10.23. 21:42:38

Mikaos írta:
Barcafan9 írta:Nagyon jó ez a Real Madrid! Félek nem lesz esélyünk ellenük! :roll: :cry: :? :( :x
Miért félsz? Eddig csak bénákkal játszottak. Meg egy öregfiúk Milannal, ahol első két lövésükből gólt lőttek, na bumm.
Egyáltalán nem normális dolog, hogy minden kapura tartó lövésük bemegy/begurul/beesik/bepattan. Úgy értem, ez elmegy pár meccsen, amíg jó formában vannak, de utána nem valószínű.

Egyébként biztos unalmasnak hat egy Real-szurkoló számára, de most is azt mondom, hogy megvárom, amíg egy komoly csapattal találkoznak. Ha az a komoly csapat megint csak a Barca lesz...hát akkor csak az.
nem vitaindító de amiket írsz...na mindegy.
tehát szerinted csak az a nagycsapat aki megtud minket szorongatni/pontot tud elvenni/letud győzni?mert hát akkor így körbe verhetjük a manchestert a chelseat meg mindenkit de a barcától idegenben egy góllal kikapunk akkor csak ti vagytok a nagycsapat?szánalom.
eddig csak bénákkal játszottunk.érdekes hogy a bénáknak is több gólt gurítottunk mint ti.ez pedig furcsa mert ugy emi vagyunk a defenzívek ti meg az ultra xtra támadócsapat.ez a begurul/bettan meg ilyenek.ez mind duma,mellébeszélés.ugyananynit ér egy megpattanó lövés ami bemegy mitn egy bombagól.és ez egy gólt ér.akár a gólvonalról gurítja vissza messi valdesnek aki besarkazza a saját tizenhatosáról akár carvalhoról pattan be egy labda.
BlauGranaGroc
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 426
Csatlakozott: 2009.06.02. 18:37:07

2010.10.23. 21:42:28

lluisllach89 írta:Ha mindkettő csapat kihozza magából a maximumot, mi nyerünk, ez nem kérdés.
baromság, nem tudom hogyan jutottál erre a következtetésre
a kapusuk jobb
a 2 védelem -ránk nézve kis jó indulattal- egál
kp-juk jobb: védekezésben jobbak, támadásban ugyan van egy jól passzoló Xavink és egy jól cselező Iniesta, de az ő kp-juk se passzol rosszul, ráadásul jóval gólerősebbek
támadósor: szintén nem a miénk az erősebb, gólerősebbek és gólratörőbbek a real támadói
edző terén is jobbak
motiváltabbak is
so...
vv-puyi-rafa-pique-abidal-yaya-deco-messi-neymar-henry-samu
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2010.10.23. 21:40:47

Mikaos írta:
Barcafan9 írta:Nagyon jó ez a Real Madrid! Félek nem lesz esélyünk ellenük! :roll: :cry: :? :( :x
Miért félsz? Eddig csak bénákkal játszottak. Meg egy öregfiúk Milannal, ahol első két lövésükből gólt lőttek, na bumm.
Egyáltalán nem normális dolog, hogy minden kapura tartó lövésük bemegy/begurul/beesik/bepattan. Úgy értem, ez elmegy pár meccsen, amíg jó formában vannak, de utána nem valószínű.

Egyébként biztos unalmasnak hat egy Real-szurkoló számára, de most is azt mondom, hogy megvárom, amíg egy komoly csapattal találkoznak. Ha az a komoly csapat megint csak a Barca lesz...hát akkor csak az.
komoly csapat bármelyik,amelyik elhiszi hogy van keresnivalója a pályán. láthattuk nem egyszer,hogy mind2 nagy megilletődik,ha intenzívebb ellenállással kerül szembe és 1-1 gólt be tudnak kapni. onnantól a kiscsapatnak "csak" szervezetten kell védekeznie és meglepetés lehet.
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2010.10.23. 21:39:53

Barcafan9 írta:Nagyon jó ez a Real Madrid! Félek nem lesz esélyünk ellenük! :roll: :cry: :? :( :x
Most már annyira jók, hogy esélyünk sincs. :lol:
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2010.10.23. 21:38:04

Barcafan9 írta:Nagyon jó ez a Real Madrid! Félek nem lesz esélyünk ellenük! :roll: :cry: :? :( :x
Miért félsz? Eddig csak bénákkal játszottak. Meg egy öregfiúk Milannal, ahol első két lövésükből gólt lőttek, na bumm.
Egyáltalán nem normális dolog, hogy minden kapura tartó lövésük bemegy/begurul/beesik/bepattan. Úgy értem, ez elmegy pár meccsen, amíg jó formában vannak, de utána nem valószínű.

Egyébként biztos unalmasnak hat egy Real-szurkoló számára, de most is azt mondom, hogy megvárom, amíg egy komoly csapattal találkoznak. Ha az a komoly csapat megint csak a Barca lesz...hát akkor csak az.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.10.23. 21:34:53

Barcafan9 írta:Nagyon jó ez a Real Madrid! Félek nem lesz esélyünk ellenük! :roll: :cry: :? :( :x
Mi is rettegünk mindannyian. Ne félj annyira, nem vagy egyedül! :)
daffy írta:az alap barca játékot én is kedvelem,de a main csak felhúznám magam... az tisztán látszik,hogy minden láncszemnek pontosan a helyén kell lennie nálatok,különben a játék bukik és ha nem is nehezen élvezhető,de jelentős minőségbeli romlás következik be(amit bizonyos százalékban betudok a pad hiányának)
Én semmin se húzom fel magam, legalábbis 3 percnél tovább semmin, ami focival kapcsolatos.
Én is tisztán látom, hogy mindennek pontosan a helyén kell lennie, mint például Xavinak, ahogy írtad is. Például a VAlencia ellen játszott, és 1. félidő borzalom, 2.ra kifutott ugyanaz a csapat, és zseniális. Vagy jó példa még a Koppenhága, ahol Xavi nem játszott, és látszott is hogy az első félidő egészen kiváló, bezzeg amikor a másodikra kijöttünk, 0.
Pont azon múlik a játékunk h ki hol játszik, ha egyáltalán játszik... :roll:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Andris 2010.10.23. 21:42:10-kor.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2010.10.23. 21:34:29

Andris írta:
daffy írta: hogy mit szeretsz,azt most nem vágom.
Nem várom el h értsd, mit élvezek a Barca játékán. De azt idén is szinte minden meccsen látom. Ma talán pont egy kicsit kevésbé, de az közel sem Xavin múlt. :)
az alap barca játékot én is kedvelem,de a main csak felhúznám magam... az tisztán látszik,hogy minden láncszemnek pontosan a helyén kell lennie nálatok,különben a játék bukik és ha nem is nehezen élvezhető,de jelentős minőségbeli romlás következik be(amit bizonyos százalékban betudok a pad hiányának)
szerk:
Kalap1988! nincs igazad. nem mindenki hal meg ellenetek. mi madridisták ugyanúgy látjuk,hogy van csapat,mely ellenünk teper és ellenetek nem. ezt én simán a gyenge liga számlájára írom. a kisebb csapatok néha kifognak jobb napokat és ha azokon találkozik mondjuk veletek,akkor jön ez h ellenetek meghal,viszont a gyengébb napjaikon(amikből több van) jövünk mi,akkor úgy tűnik,mintha lefeküdnének. egyébként ez nem lehet kifogás egyik féltől sem,hisz minden meccset nyerni kell,még akkor is ha az ellenfél megpróbál ellenállni
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára daffy 2010.10.23. 21:38:19-kor.
Avatar
Barcafan9
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2009.05.05. 20:34:08

2010.10.23. 21:33:31

Nagyon jó ez a Real Madrid! Félek nem lesz esélyünk ellenük! :roll: :cry: :? :( :x
Kép
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.10.23. 21:30:55

Nem általánosságban beszélek, de szerintem ez a meccs nem lehet a Madrid értékmérője. A Racing szinte a pályán sincs. Mezőnyben kiegyenlített meccs, de nem védekeznek, nem aggresszívek, még jó, hogy öngólt nem szereznek... Amikor kb 6 méterre a kaputól Ronaldo mögé jön egy passz, de van ideje visszalépni, megállítani és még egy másodpercet várhat is míg megnézi, hogy hová lövi nem tudok mást írni. Nagyon kell gondolkodnom, hogy írjak egy olyan meccset mikor ellenünk egy csapat legutóbb ilyen feltett kézzel játszott. Ellenünk mindenki meghal. Nem akarok összeesküvés elméletet gyártani, ez esetben nem is hiszek benne, de sajnos ezt látjuk. Az oka nem tudom, hogy mi. Nekünk meg kell halni minden gólért, ők még játszi könnyedséggel lövik őket. A Racingról mindent elmond, hogy az első félidőben 3-szor szabálytalankodtak! Persze nem baj, ha sportszerű egy csapat, sőt, de ez az aggresszivitás és az akarat hiányát mutatja. Persze ettől függetlenül most már én is jobbat várok el a Barcától, javuljon a helyzetkihasználás és több ritmusváltás kell. A passzjátékunk viszont a csúcson van. Viszont számomra nem példa a Madrid, a mezőnyben egyáltalán nem játszanak jól és helyzetük sincs annyi. Inkább nézem a kevesebb gólt és a tili-tolit :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kalap1988 2010.10.23. 21:33:52-kor.
Válasz küldése