Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2019.02.28. 21:25:22

miro. írta:
Stalkyard írta:Védekezésben nem vesztenek sokat ezzel. :D Nacho stabilabban lehozza szvsz.
Évek óta a világ legjobb védője,de nem vesztünk sokat...na ne már.
Szerintem nem az. :D Érdekes, a világ legjobb védői állítólag nálatok játszanak (Varane, Ramos) mégis nyelitek minden szezonban a gólokat mint kacsa a nokedlit. Egy szezont nem tudnék mondani az elmúlt cirka öt évből, amikor a védelmetek klasszis szezont hozott volna, sőt, rendszeresen pl. mi is kevesebb gólt kapunk nálatok. Ramos meg védekezésben szerintem egyáltalán nincs azon a szinten, mint amire a madridisták emelik. Rendszeres buta durvaságok, kb. kétszer annyi piros lap all-time mind az őt követő másodiknak a listán, elemi helyezkedési hibák. Amiatt emelkedik ki, hogy rengeteg gólt fejel, de mostanában ebben is visszavett azért. Ja, meg idén ő rúgja a tiziket. :D

Nyilván nem kell velem egyetértened, egy na ne már... pont elég lesz. :D
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2019.02.28. 21:19:01

Stalkyard írta:Védekezésben nem vesztenek sokat ezzel. :D Nacho stabilabban lehozza szvsz.
Évek óta a világ legjobb védője,de nem vesztünk sokat...na ne már.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.02.28. 20:38:19

MessiNeymarSuarez írta:Amúgy ilyenkor a srácok hazarepülnek Barcelonába edzeni, vagy kint maradnak Madridban? :lol:
Én úgy láttam, jól érzik magukat ott is. :lol:
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.02.28. 20:33:13

Cestus írta:
Stalkyard írta:már mutogatott, hogy álljon fel.
Általában akkor kezd el ilyen hevesen mutogatni, amikor tudja, hogy valami rosszat csinált. :D

Nacho idén nem akkora eresztés szerintem, kellett volna a kapitányuk a BL-ben.
És sajnos még mindig 10-ből 8-szor bekajálja a bíró #-o
Tegnap is még vissza se nézték, pedig annál nagyobb kontakt hol kell a tizihez, hogy rálép talppal a lábára és rajta marad?

Ramos meg nagyon régóta nem a védőmunkájáról híres, hanem arról, hogy a védelmet összefogja(már amikor nem küldik le idő előtt zuhanyozni :D) , nélküle azért többször vakon vannak.

Amúgy ilyenkor a srácok hazarepülnek Barcelonába edzeni, vagy kint maradnak Madridban? :lol:
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.02.28. 20:09:55

Stalkyard írta:már mutogatott, hogy álljon fel.
Általában akkor kezd el ilyen hevesen mutogatni, amikor tudja, hogy valami rosszat csinált. :D

Nacho idén nem akkora eresztés szerintem, kellett volna a kapitányuk a BL-ben.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2019.02.28. 19:59:12

Védekezésben nem vesztenek sokat ezzel. :D Nacho stabilabban lehozza szvsz.

Amúgy örülök, megérdemli. Tegnap is csont nélkül tizit érően rúgta fel Rakiticet, még földet sem ért a horvát ez a paraszt már mutogatott, hogy álljon fel. Mellé ugye az a férfiasnak szánt flegma attitűd. Hát a vacsinak kedve támadt visszajönni rá. #történelemlegnagyobbkapitánya
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.02.28. 19:46:49

Ramost eltiltotta az UEFA plusz egy meccsre a BL-ben, amiért szándékosan harcolt ki sárgát.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.02.28. 16:48:52

Dembele-nek a szélen a helye. Az egy dolog, hogy piszok gyors, de mellette a csapat egyik, ha nem A legjobb "beadója".
És mindkét lábával tud befelé cselezni a szokásos lövőcselével, amit még mindig megkajálnak a védők.

A szombati meccsre aláírtam volna egy 0-0t, de nem tartom kizártnak, hogy megzuhantak és megint több góllal nyerjünk. Pláne ha egy fokkal kreatívabb kp-val állunk fel.

Más, hogy Benzema házát kirabolták a meccs alatt. Én nem tudom mi van ezekkel, vagy nem képesek riasztót rakni a házaikba a focisták, vagy a cég is benne van a buliban, de eléggé megszaporodtak az ilyen hírek a spanyol csapatoknál.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.02.28. 16:33:48

Dembele erőssége természetesen a gyorsasága.Terulet kell neki.
Ha valaki betolja a buszt a kapuba evidencia hogy nehezebb neki.
Független ettől csatár és a jobboldal Semedoval a legjobb helye a csapatban
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2019.02.28. 15:47:12

Ebben a felállásban hol bontana meg a csapatotok az ellenfelet? Középen? Esélytelen,az ellenfelek 90%-a védekezik ellenetek is..
Dembelet meg felrakni csatárnak? Megölöd a legnagyobb erényét,az hogy gyors,és lendületből tud csellózni.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.02.28. 15:40:37

Ki védekezne?
A kérdés jogos, bár azt is mondhatnánk hogy ez annyira erős támadásban, hogy tuti több a rúgott gól,mint a kapott.
Vidal,vagy Busi cseréje az eredmény vagy az ellenfél ismeretében ott van.
Szerintem az már nem kérdés hogy Dembi jobboson játszon, és Cou pedig középpályán.Ezt rengeteget olvashatjuk itt sokaktol. Így is van.
Persze nem mi állítjuk össze a csapatot.Fontos a védelem,de fontos az is hogy legyen gyorsasága,szélei a csapatnak.A tegnapi felállás nem jó,de csak ismételném innen a véleményem.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.02.28. 15:36:33

MatyiG írta: EV még biztos nem gondolt erre. Amúgy itt ki védekezne?
Piqué meg Umtiti,mint a Sevilla ellen,ott se nagyon futottak vissza a kp-k :D

Idén már nem lesz semmi variálás,nem is értem miért mondjátok márciusban hogy ezt próbálja ki meg azt. Jövőre lesz De Jong,meg távozó is,aztán lehet hogy a mostani kezdő kp-ból már csak Arthur marad. Most meg ez van,ezzel kell megoldani.

Amúgy azzal én is egyetértek,hogy Dembelének semmi keresnivalója bal oldalt. Jobb oldalunk baromi erős lehetne. Messi amúgy sincs 10%-ot sem a jobb oldalon. De ez edzői kérdés ugye,Messinek is jobb lenne ha nem csak Albat tudná megjátszani,hanem a másik oldalt is lenne valaki a jobb hátvédünkön kívül.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sinya22 2019.02.28. 15:44:21-kor.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.02.28. 15:33:44

drobika írta:Ronaldo 10 !

Ez a tuti felállás!
Támadó szellemű, Cou középpályán,Dembi Semedo jobboson.
Gyorsan oszd meg Valverdevel!
EV még biztos nem gondolt erre. Amúgy itt ki védekezne?
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.02.28. 15:31:28

Ronaldo 10 !

Ez a tuti felállás!
Támadó szellemű, Cou középpályán,Dembi Semedo jobboson.
Gyorsan oszd meg Valverdevel!
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.02.28. 14:52:34

etooka9 írta:Hétvégén sérülés miatt Hernandez helyett Alberto Undiano Mallenco lesz majd a spori.

Legutóbbi clasicon amit vezetett, 4-3ra nyertünk madridban. :mrgreen:
Mondjuk én nem szeretem ezt az Undorító Májenkót, szóval nekem nem jó hír. :D

Viszont felőlem ki is kaphatunk már szombaton (még ha az Atléti a seggünkben is lesz onnantól), szerintem ez a tegnapi volt most a fontosabb klasszikus. A nagy rivális ellen továbbjutni nagyobb presztízs mindkét csapatnak, mint egy bajnokit megnyerni.

Ha Ernő (és ter Stegen) jó fej, most odaadja a bajnoki clásico-t Cillessennek. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2019.02.28. 14:29:40

etooka9 írta:legutóbbi clasicon amit vezetett, 4-3ra nyertünk madridban. :mrgreen:
Mondjuk nagyjából minden szezonban kiosztunk nekik egy verést az otthonukban, szóval ez nem nagy szó, h ő is kifogott egy ilyen meccset.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
etooka9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 649
Csatlakozott: 2014.05.06. 14:22:57

2019.02.28. 14:16:15

Hétvégén sérülés miatt Hernandez helyett Alberto Undiano Mallenco lesz majd a spori.

Legutóbbi clasicon amit vezetett, 4-3ra nyertünk madridban. :mrgreen:
Kép
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2019.02.28. 13:56:54

............Stegen
Semedo...Pique...Umtiti...Alba
..............Arthur
....Rakitic..........Coutinho
..........Messi
Dembele.....Suarez

Ha már tényleg ennyire egyoldalas lett a Barca Neymar után akkor valami ilyesmi gálakezdőt elfogadnék most már. Busi hátul már nem annyira labdabiztos.. jobb oda Arthur. Bal oldalt direkt hagytam szellősen azt befutja Alba...
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.02.28. 13:29:21

Amúgy áruljátok már el, hogy Casemiro hogyan ússza meg a lapokat? Most is csak a végén kapott egyet pedig előtte legalább 2-3 sárgás megmozdulása meg figyelmeztetése volt. És ez szinte minden meccsre igaz.
Szépen néz.

Amúgy meg az nem igaz, hogy SR ne védekezett volna többet a jobboson, mint Dembélé a baloson.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.02.28. 13:25:54

miro. írta: ( Most kiindulok kb 4-5 meccsből amit láttam tőletek,azt hozzáteszem gyorsan. )
Ilyen jobb oldallal félidőnként 5-6x tisztán kéne lejutni az alapvonalra.
pl tegnap ellenünk ha Viniciust állandó védekezésre késztetik,sokkal kevesebbet tud vállalni előre.
Ezt nem igazán értem, mert jobb oldalunk kb. egyáltalán nincs. Suarez mászkál néha oda, de max. Semedo az aki ott zavart tud kelteni. Ha Dembélét ott játszatnák akkor nagyon durva lenne, de hiába 4-3-3 papíron, Messi visszamegy a kp-ra Suarez többnyire középen próbálkozik Coutinho/Dembélé pedig rendre a baloson van. Nem véletlenül volt annyi lehetősége Viniciusnak. Megtolta a labdát aztán futhatott, mert hatalmas területe volt. Ha egy fokkal okosabb és jobb játékos szaladgált volna ott nagyon megszívjuk.
LV se azért volt olyan nulla mert annyival pengébb a brazil, hanem még a nyakába kapta Dembélét is aki rendre visszszárt.

Amúgy áruljátok már el, hogy Casemiro hogyan ússza meg a lapokat? Most is csak a végén kapott egyet pedig előtte legalább 2-3 sárgás megmozdulása meg figyelmeztetése volt. És ez szinte minden meccsre igaz.
Forca Barca!!!!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.02.28. 13:23:30

@miro, páran itt másfél éve pontosan erről beszélgetünk :D

Nem tud mit kezdeni EV a kerettel, máshol összetennék edzők a kezüket ilyenért.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2019.02.28. 13:22:42

miro. írta:Nekem furák vagytok kicsit.
Még mindig olyan érzésem van mintha keresnétek a tiki taka után a koncepciót,az arcát a csapatnak.
Kéne nektek egy edző,aki a saját nézetei felé elhivatott,van koncepciója ,ami nyilván a játékosaitokra nézve jó.
Olyan mintha az lenne az utasítás most nálatok,hogy srácok valamit csináljatok,jó játékosok vagytok,hozzátok ki a labdát,aztán az ellenfél térfelén találjatok már ki valami okosat,meg improvizáljatok.
( Most kiindulok kb 4-5 meccsből amit láttam tőletek,azt hozzáteszem gyorsan. )
Ilyen jobb oldallal félidőnként 5-6x tisztán kéne lejutni az alapvonalra.
pl tegnap ellenünk ha Viniciust állandó védekezésre késztetik,sokkal kevesebbet tud vállalni előre.
Ezzel egyet tudok érteni, én se látom a támadásépítésben a koncepciót...
Kvázi csak egyes játékosok posztjai vannak váltogatva: Oszmán, Coutinho, SR.
Nincs kimondott középpályás séma, az egyetlen, ami állandó, az Busi-Raki. Melléjük vagy odarakja SR-t, vagy Arthurt, vagy Vidalt vagy éppen Coutinhot...
Még Semedot és Vermaalent is kipróbálta balbekként Valverde, amelyek szerintem nem voltak jó döntések...
Nagyon kellenének a gyorsabb háromszögelések, a Semedo-Oszmán-Messi és az Alba-Coutinho-Messi összjátékok, mert többnyire egyoldalasak vagyunk...
Nagyon nagy szerencsénk, hogy Messi és Dembelé ennyire hatékonyak elől, de ez a jelenlegi játék kevés lehet a Pool-City duó ellen... (persze korántsem verhetetlenek azok sem...)
Az idei BL teljesen megjósolhatatlan, nincs egyetlen annyira kiemelkedő csapat sem, mint a '15-ös Barca...
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2019.02.28. 12:46:26

Nekem furák vagytok kicsit.
Még mindig olyan érzésem van mintha keresnétek a tiki taka után a koncepciót,az arcát a csapatnak.
Kéne nektek egy edző,aki a saját nézetei felé elhivatott,van koncepciója ,ami nyilván a játékosaitokra nézve jó.
Olyan mintha az lenne az utasítás most nálatok,hogy srácok valamit csináljatok,jó játékosok vagytok,hozzátok ki a labdát,aztán az ellenfél térfelén találjatok már ki valami okosat,meg improvizáljatok.
( Most kiindulok kb 4-5 meccsből amit láttam tőletek,azt hozzáteszem gyorsan. )
Ilyen jobb oldallal félidőnként 5-6x tisztán kéne lejutni az alapvonalra.
pl tegnap ellenünk ha Viniciust állandó védekezésre késztetik,sokkal kevesebbet tud vállalni előre.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2019.02.28. 12:03:31

Tegnap nekünk minden bejott, nekik meg semmi. Ilyen ritkán fordul elő kétszer 3 nap alatt, szóval ez nem túl jó ómen szombatra. Szerencsére Messi se szokott kétszer ilyen "gyatra" lenni.

Csapatként sokat kell fejlődni. Mert ez a hullámvasút játék nem életbiztosítás.

Az az egyetlen pozitívum, hogy Messin kívül végre valakik tudtak meccset nyerni.
Kubla9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2014.07.12. 12:26:19

2019.02.28. 11:18:21

Én nem is értem hogy mi ez a vergődés a túloldalon.
Az lehet hogy a mutatott játékban jobbak voltak mint mi ,meg hogy kihagyták a helyzeteiket.Ez is rendben van,csak ezt a játékot gólra játsszák abból meg mi rúgtunk hármat.
Miért kell belekeverni a tegnapi meccsbe a 3 BL győzelmet? Fantasztikus teljesítmény. igaz hogy az egyik nem teljesen tiszta körülmények között született de ebbe most ne menjünk bele.
Ez egy teljesen más sorozat,most akkor mi is verjük a mellünket hogy 6.alkalommal kerültünk a döntőbe zsinórba? =D> =D> =D> =D> Amit remélhetőleg ismét megnyerünk.
Válasz küldése