Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.02.28. 14:52:34

etooka9 írta:Hétvégén sérülés miatt Hernandez helyett Alberto Undiano Mallenco lesz majd a spori.

Legutóbbi clasicon amit vezetett, 4-3ra nyertünk madridban. :mrgreen:
Mondjuk én nem szeretem ezt az Undorító Májenkót, szóval nekem nem jó hír. :D

Viszont felőlem ki is kaphatunk már szombaton (még ha az Atléti a seggünkben is lesz onnantól), szerintem ez a tegnapi volt most a fontosabb klasszikus. A nagy rivális ellen továbbjutni nagyobb presztízs mindkét csapatnak, mint egy bajnokit megnyerni.

Ha Ernő (és ter Stegen) jó fej, most odaadja a bajnoki clásico-t Cillessennek. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2019.02.28. 14:29:40

etooka9 írta:legutóbbi clasicon amit vezetett, 4-3ra nyertünk madridban. :mrgreen:
Mondjuk nagyjából minden szezonban kiosztunk nekik egy verést az otthonukban, szóval ez nem nagy szó, h ő is kifogott egy ilyen meccset.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
etooka9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 649
Csatlakozott: 2014.05.06. 14:22:57

2019.02.28. 14:16:15

Hétvégén sérülés miatt Hernandez helyett Alberto Undiano Mallenco lesz majd a spori.

Legutóbbi clasicon amit vezetett, 4-3ra nyertünk madridban. :mrgreen:
Kép
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2019.02.28. 13:56:54

............Stegen
Semedo...Pique...Umtiti...Alba
..............Arthur
....Rakitic..........Coutinho
..........Messi
Dembele.....Suarez

Ha már tényleg ennyire egyoldalas lett a Barca Neymar után akkor valami ilyesmi gálakezdőt elfogadnék most már. Busi hátul már nem annyira labdabiztos.. jobb oda Arthur. Bal oldalt direkt hagytam szellősen azt befutja Alba...
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.02.28. 13:29:21

Amúgy áruljátok már el, hogy Casemiro hogyan ússza meg a lapokat? Most is csak a végén kapott egyet pedig előtte legalább 2-3 sárgás megmozdulása meg figyelmeztetése volt. És ez szinte minden meccsre igaz.
Szépen néz.

Amúgy meg az nem igaz, hogy SR ne védekezett volna többet a jobboson, mint Dembélé a baloson.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.02.28. 13:25:54

miro. írta: ( Most kiindulok kb 4-5 meccsből amit láttam tőletek,azt hozzáteszem gyorsan. )
Ilyen jobb oldallal félidőnként 5-6x tisztán kéne lejutni az alapvonalra.
pl tegnap ellenünk ha Viniciust állandó védekezésre késztetik,sokkal kevesebbet tud vállalni előre.
Ezt nem igazán értem, mert jobb oldalunk kb. egyáltalán nincs. Suarez mászkál néha oda, de max. Semedo az aki ott zavart tud kelteni. Ha Dembélét ott játszatnák akkor nagyon durva lenne, de hiába 4-3-3 papíron, Messi visszamegy a kp-ra Suarez többnyire középen próbálkozik Coutinho/Dembélé pedig rendre a baloson van. Nem véletlenül volt annyi lehetősége Viniciusnak. Megtolta a labdát aztán futhatott, mert hatalmas területe volt. Ha egy fokkal okosabb és jobb játékos szaladgált volna ott nagyon megszívjuk.
LV se azért volt olyan nulla mert annyival pengébb a brazil, hanem még a nyakába kapta Dembélét is aki rendre visszszárt.

Amúgy áruljátok már el, hogy Casemiro hogyan ússza meg a lapokat? Most is csak a végén kapott egyet pedig előtte legalább 2-3 sárgás megmozdulása meg figyelmeztetése volt. És ez szinte minden meccsre igaz.
Forca Barca!!!!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6721
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.02.28. 13:23:30

@miro, páran itt másfél éve pontosan erről beszélgetünk :D

Nem tud mit kezdeni EV a kerettel, máshol összetennék edzők a kezüket ilyenért.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2019.02.28. 13:22:42

miro. írta:Nekem furák vagytok kicsit.
Még mindig olyan érzésem van mintha keresnétek a tiki taka után a koncepciót,az arcát a csapatnak.
Kéne nektek egy edző,aki a saját nézetei felé elhivatott,van koncepciója ,ami nyilván a játékosaitokra nézve jó.
Olyan mintha az lenne az utasítás most nálatok,hogy srácok valamit csináljatok,jó játékosok vagytok,hozzátok ki a labdát,aztán az ellenfél térfelén találjatok már ki valami okosat,meg improvizáljatok.
( Most kiindulok kb 4-5 meccsből amit láttam tőletek,azt hozzáteszem gyorsan. )
Ilyen jobb oldallal félidőnként 5-6x tisztán kéne lejutni az alapvonalra.
pl tegnap ellenünk ha Viniciust állandó védekezésre késztetik,sokkal kevesebbet tud vállalni előre.
Ezzel egyet tudok érteni, én se látom a támadásépítésben a koncepciót...
Kvázi csak egyes játékosok posztjai vannak váltogatva: Oszmán, Coutinho, SR.
Nincs kimondott középpályás séma, az egyetlen, ami állandó, az Busi-Raki. Melléjük vagy odarakja SR-t, vagy Arthurt, vagy Vidalt vagy éppen Coutinhot...
Még Semedot és Vermaalent is kipróbálta balbekként Valverde, amelyek szerintem nem voltak jó döntések...
Nagyon kellenének a gyorsabb háromszögelések, a Semedo-Oszmán-Messi és az Alba-Coutinho-Messi összjátékok, mert többnyire egyoldalasak vagyunk...
Nagyon nagy szerencsénk, hogy Messi és Dembelé ennyire hatékonyak elől, de ez a jelenlegi játék kevés lehet a Pool-City duó ellen... (persze korántsem verhetetlenek azok sem...)
Az idei BL teljesen megjósolhatatlan, nincs egyetlen annyira kiemelkedő csapat sem, mint a '15-ös Barca...
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2019.02.28. 12:46:26

Nekem furák vagytok kicsit.
Még mindig olyan érzésem van mintha keresnétek a tiki taka után a koncepciót,az arcát a csapatnak.
Kéne nektek egy edző,aki a saját nézetei felé elhivatott,van koncepciója ,ami nyilván a játékosaitokra nézve jó.
Olyan mintha az lenne az utasítás most nálatok,hogy srácok valamit csináljatok,jó játékosok vagytok,hozzátok ki a labdát,aztán az ellenfél térfelén találjatok már ki valami okosat,meg improvizáljatok.
( Most kiindulok kb 4-5 meccsből amit láttam tőletek,azt hozzáteszem gyorsan. )
Ilyen jobb oldallal félidőnként 5-6x tisztán kéne lejutni az alapvonalra.
pl tegnap ellenünk ha Viniciust állandó védekezésre késztetik,sokkal kevesebbet tud vállalni előre.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2019.02.28. 12:03:31

Tegnap nekünk minden bejott, nekik meg semmi. Ilyen ritkán fordul elő kétszer 3 nap alatt, szóval ez nem túl jó ómen szombatra. Szerencsére Messi se szokott kétszer ilyen "gyatra" lenni.

Csapatként sokat kell fejlődni. Mert ez a hullámvasút játék nem életbiztosítás.

Az az egyetlen pozitívum, hogy Messin kívül végre valakik tudtak meccset nyerni.
Kubla9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2014.07.12. 12:26:19

2019.02.28. 11:18:21

Én nem is értem hogy mi ez a vergődés a túloldalon.
Az lehet hogy a mutatott játékban jobbak voltak mint mi ,meg hogy kihagyták a helyzeteiket.Ez is rendben van,csak ezt a játékot gólra játsszák abból meg mi rúgtunk hármat.
Miért kell belekeverni a tegnapi meccsbe a 3 BL győzelmet? Fantasztikus teljesítmény. igaz hogy az egyik nem teljesen tiszta körülmények között született de ebbe most ne menjünk bele.
Ez egy teljesen más sorozat,most akkor mi is verjük a mellünket hogy 6.alkalommal kerültünk a döntőbe zsinórba? =D> =D> =D> =D> Amit remélhetőleg ismét megnyerünk.
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1062
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2019.02.28. 11:09:24

A tegnapi játékra gondoltam, hogy kevés. Azért mi a Pep Bayernt, Juvét a döntőben stb. ennél jobb játékkal vertük. Tény, hogy ha ilyen pontossággal használjátok ki a helyzeteiteket, akkor nincs kérdés, és mindenkit elvertek... :D

A bajnoksághoz kiegyensúlyozottabb csapat kell, a BL-hez a szerencse mellett az igazán fontos a győztes mentalitás és váratlan plusz (utcsó perces fejes, olló-gól stb.)

Számomra sokkal katartikusabb és értékesebb a BL, mint a bajnokság. Bár jó lenne végre egyet megnyerni, végképp úgy, hogy az Atleti és Ti se emelkedtek ki annyira a mezőnyből.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.02.28. 11:00:57

Messias2 írta:
ultrasur írta: szerintem BL-hez ez kevés lesz
Ugyanmár. Kb hasonló szintű játékkal húztatok 3 BL-t zsinórban, mint ahogy mi nyomtuk tegnap. A BL-ben pont h f*s játékkal is lehet nyerni, hisz akkora a szerencsefaktor. Ellentétben mondjuk a bajnoksággal, ami szerintem az igazi értékmérő.
A BL-t rohadt nehéz megjósolni. Ha visszatekintünk, elenyésző esetben nyert az előzetesen legjobb/legesélyesebbnek kikiáltott csapat. Egy rossz meccs/hibás bírói ítélet és megy minden a levesbe. Ezt mi tudjuk talán legjobban.
Ezzel nem azt mondom, hogy rendre "jogtalanul" nyeri az aktuális győztes, de sztem -bármilyen furcsán is hangzik- egy csapat megítélésében nem a BL az első számú fokmérő, hiába, legalábbis számomra, az aktuális szezon legfontosabb trófeája.
Bár lehet, hogy azért érzem így mert a bajnokságokat*/ kupákat rendre behúzzuk.

Abból a szempontból kicsit nyugodtabb vagyook a hétvégével kapcsolatban, hogy mégegyszer nem játszhatunk ilyen hihetetlen sz..ul és hozzuk le a szezon talán leggyengébb meccsét, illetve Messi sem nyújt zsinórban két ilyen teljesítményt. Ha feleannyira pörgött volna mint a Sevilla ellen egész más lett volna a leányzó fekvése.
Forca Barca!!!!
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2019.02.28. 10:37:15

ultrasur írta: szerintem BL-hez ez kevés lesz
Ugyanmár. Kb hasonló szintű játékkal húztatok 3 BL-t zsinórban, mint ahogy mi nyomtuk tegnap. A BL-ben pont h f*s játékkal is lehet nyerni, hisz akkora a szerencsefaktor. Ellentétben mondjuk a bajnoksággal, ami szerintem az igazi értékmérő.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1062
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2019.02.28. 10:32:47

Messias2 írta:2 Copa del Rey Titles in the last 26 years...
6 LaLiga titles in the last 20 years, just 2 in the last 11...
The last domestic double was 1989...


A "korszakos" madrid.
Lol
Ilyen erővel 5BL/BEK cím a történelem során. 2 ebben az évtizedben. Középcsapat... (Szembe veled én ezt nem gondolom komolyan)
Ennyire komolyan vehető, amit írtál.

Tegnap úgy kaptunk ki, ahogy nem egyszer győztünk. [auto_cenzúra] érzés, jobb győzni, akár olyan semmilyen játékkal is...

Na mind1, hétvégén klasszikó, remélem berúgjuk a helyzeteket és akkor szebb lehet a dolog.

Nektek grat a kupához és bajnoksághoz, szerintem BL-hez ez kevés lesz, de mondjuk nincs kiemelkedő csapat így a végén még triplázhattok is.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2019.02.28. 10:21:35

2 Copa del Rey Titles in the last 26 years...
6 LaLiga titles in the last 20 years, just 2 in the last 11...
The last domestic double was 1989...


A "korszakos" madrid.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2019.02.28. 10:15:13

Hihetetlen, hogy már megint mindenki a Vinicius tizijét reklamálja... Elment az a vonat amikor az ilyen himi humi feldobodásokat, jajgatások lefujták. Bezzeg Rakéta esetét senki nem emlegeti a csodás magyar médiumok közűl.... Mindegy.. szombaton meg verni kell nekik megint egy 5-öst...
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2019.02.28. 09:50:43

recrea írta:
@miro, kölcsönadnád? Az egyetlen valamire való támadót? :D
Siman,es igazolnek 3 tamadot.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2019.02.28. 09:26:10

Csalódás... nagy elánnal vártam a tegnapit erre megint az a szokásos labda eladások, lötyögés, fapofák. Messi szerintem kb 2km-ert mozgott és vagy 5 ször ért labdához, kedvtelen volt, púp volt a hátukra ez a meccs. Ugyan ez a játék ment 5-1-nél is... sejtettem hogy a vége sima lesz de hát na, mintha meg se történt volna ez a meccs.. alig vártam hogy vége legyen. Ha úgy focizunk mint Sevilla ellen vagy a BL-ben akkor nagyobb lett volna a különbség. Hétvégit abszolút nem várom és az a vágyam h kimegyek egy Clasico-ra.. hát inkább megyek ki abból a pénzből 3db hazai Levante elleni meccsre :|
Lehet tudják a srácok hogy elég ennyi egy mai Real ellen, végül is abból kiindulva hogy pl a téren focizunk és elkezdődik a meccs és sokszor érzem h lötyögéssel is elverhető az ellenfél akkor nem fogunk megszakadni max ha rosszul alakulnak a dolgok. =D>

Nem ismerem ezt a mai Barca-t, úgysem, hogy mindegyik meccsüket megnézem. Nem tudom mire képesek, minden meccs egy rejtély. :oops:
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.02.28. 08:57:02

Carvajao nyilatkozott már? Mostanában sokat fejlődött a humorérzéke. :D
Kép
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2019.02.28. 08:40:53

Regullion ügyes, de Marcelo ha formában van, sokkal jobb, csak hát most ő Coutinho féle formában van.
Tegnapi meccset elnézve egyébként azért nem volt ez olyan sima. Volt 11-es gyanús szitu, voltak helyzetek, ha CR nem a Juvéban tolja, félidőben vagy 2-vel mentek volna... De a lényeg, nekünk most az a pár helyzet is összejött.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2019.02.28. 07:52:19

Ezen a Reguilón gyereken meglepődtem, nagyon príma kis wingback és még fejlődni fog. Vinicius szintén ígéretes, szóval azért Madridban is fiatalítanak, persze szerencsére mi most ebből a szempontból sokkal jobban állunk!
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.02.28. 07:33:02

Egy top csapatnak mindig lesz ennyi helyzete ellenünk, pláne egy BL-triplázónak. De azért van top3 kapusunk, hogy az ilyen döntő pillanatokban megteremtse hátul a különbséget. A Real sem úgy nyert Európában, hogy Ramosék olaszosan lenulláztak mindenkit, ott is kellett bőven kapusbravúr.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3244
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.02.28. 07:30:23

Nem hiszem hogy bármi mást kitalálunk ellene,Semedo az egyik leggyorsabb játékosunk,még is alig tudta szabályosan szerelni.Piqué sem lesz gyorsabb.Arthur szerintem már kezdeni fog,többet lesz nálunk a labda,talán az segít.

Egyébként érdekes,hogy mennyi negatív kritikát kap a gyerek,nélküle nekik is az az egyetlen Benzema lövésük volt,ami helyzet,bár szerintem az is Vinicius passza után. Fog fejlődni,első szezonja.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2019.02.28. 06:09:29

Jó a Vini gyerek. Lendületes, ha van előtte terület, tarthatatlan. Én is azt mondom, simán javulhat a kapu előtt, bár a rúgótechnikája elég kezdetleges, és higgadtabbnak is kell lennie. Szombatra ki kell találni valamit ellene, még egyszer nem fér bele, hogy ennyi ziccert kialakíthasson.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Válasz küldése