Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.11.06. 09:46:53

zsíros, nem csak az interről és a porto-ról van ám szó{attól, h azokkal nyert bl-t...}, a játék minősége moslék volt mind a Portonál(elég a Depor elleni elődöntő párharcot visszanézni...), mind a Chelseanél, amikor a meccseik 70-80%-át 1-0-ra hozta, majd az Internél szintén hasonló volt a koreográfia. azt mondod, nem voltak olyan játékosai, h látványos lehessen a focija. erre én azt mondom, h a két legutóbbi csapatánál olyan játékosokat vehetett, amilyeneket AKART. terminátorokat vett, h a saját nézhetetlen focija érvényesülhessen? IGEN!
ő úgy alakította a csapatait, h ilyen legyen a játék, mert ez a stílusa.

felesleges belemagyarázásnak érzem, h "nincs neki Xavija, Iniestája". ha akart volna, ő is tudott volna olyan keretet összehozni, amivel látványos focit lehet játszatni... egyszerűen ő ilyen, kár tagadni, kár mentegetni, h azért volt olyan minőségű a foci, mert csak "ilyen" játékosokkal dolgozhatott. biztos vagyok benne, h még a Barca keretét is megpróbálná telerakni terminátorokkal és robotfocira törekedne itt is...

ezért is nem értettem anno, h miért akarták olyan sokan a "mi" padunkra őt...
Avatar
zsírosdeszka
A Madridista
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2010.04.29. 12:52:02
Tartózkodási hely: Madrid, Santiago Bernabeu stadion

2010.11.06. 09:36:43

Hiába a portugál ikon szintén triplás idénye az Interrel, gyakorlatilag senkit sem érdekel, továbbra is mi vagyunk a jéghegy csúcsán.
De sokszor meglett ez már fogalmazva.
Attól, hogy ezt kész tényként írod le, attól még nem az. :D Épp az benne a jó, hogy mindenki esélyesebbnek tartotta a Barcelona csapatát, és mégsem nyertek. Itt mutatkozik meg a 2 edző közt a különbség. Ne felejtsd el, hogy ha majd elmegy Pep Guardiola egy erős középcsapathoz, vagy egy másik nagycsapathoz, kíváncsi leszek az edzői kvalitásaira (Pl.: Frank Rijkaard)! Mourinho egy olyan Portóval és Interrel nyert BL-t, hogy szinte 1 Ft-ot nem tett volna senki a BL kezdete előtt rá. Az, hogy a játékosállomány miatt nem tetszett nektek a játék képe az a ti dolgotok. Nem lehet minden csapatban Messi, Xavi, Iniesta stb., olyan játékosok akik kiemelkednek az átlag közül. Hidd el ha ő irányítaná a Barcelonát, nem olyan játékot láttatok volna mint az Interrel vagy a Portóval. DE NEKI NEM VOLT OLYAN JÁTÉKOSÁLLOMÁNYA, mint nektek. Ha senkit nem érdekelne a portugál, akkor nem tőle lenne hangos a sajtó, nem vitatkoznánk itt állandóan, nem vágnák be az arcát meccs közben 38-szor. A jéghegy csúcsán ti voltatok (vagytok), de ez tavaly a BL-ben nem mutatkozott meg. És 3. 4. helyezettekre senki nem emlékszik majd 30 év múlva.
"A XX. század legjobb csapata"
De las glorias deportivas, que campean por Espańa
va el Madrid con su bandera, limpia y blanca que no empańa.
Kép
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.11.05. 23:55:02

Gergő fejlődtél összefoglalásban :wink: :D

Sokat nem igen tudok hozzátenni, teljesen így gondolom én is.

A Pep-es "tábor" messze nem ment el addig a képtelenségekben,mint az ellentábor, mivel az előbbi elismeri a hibákat,és nem Isteni tettnek állítja be azokat, csupán megadja a bizalmat továbbra is annak az embernek aki a csapat élén van,és vele érte-és majd remélhetőleg éri- el a sikereket,és játszik úgy ahogy. Nem pedig belelát Pep legapróbb mozzanatába is minden rosszat ami csak létezik, ami szerintem köszönő viszonyban sincs a bizalommal. A hibákat (az esetlegesen rövid pad pl) ÉS/VAGY sikereket pedig tényleg idény végén látjuk át teljesen, hogy milyen mértékű...addig pedig jó lenne inkább bizalommal lenni mindenki felé. (ami nem azt jelenti,h nem lehet kritizálni,de azért ott nem tartunk,h csak kritikákat lehet rá írni, már pedig pár ember csak azt teszi)
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2010.11.05. 23:47:17

LG írta: Azért hozzá teszem, h sokan voltak/vannak így Peppel is. Itt a fórumon sokan voltak a 6 kupás idény után, akik Pep minden mozzanatában a zsenialitást látták, vagy próbálták belemagyarázni. Azóta azért már feltűnt pár embernek, h talán nem is akkora zseni, de sokan vannak, akik még mindig, minden húzását úgy akarják bemagyarázni, h az mennyire jó.
Attól hogy úgy írod le mintha kész tény lenne attól még ez nem lesz igaz.
Jobban fogalmazva két tábor van akik feltételezések és ködös ill kevésbé ködös tények alapján ítélkezik. De asszem az legemeletesebb _aromságokat az ellentábor gyártotta(rasszista, Rijkaard embereit módszeresen :lol: leépíti,elüldözi).
Meg ugye vannak azok akik ugymond semlegesek voltak az edzőnk felé aztán az aktuális szívszerelmét elüldözték , utána meg gyakorlatilag mindenbe bele kötöttek (kezdőbe,cserékbe,igazolásokba,taktikába).
Egyenlőre tény hogy konstans 3. éve csúcson tartja a csapatot olyan focival amielőtt térdepel az egész világ. Hegyi Iván véleménye jól tükrözi az én és a foci szerető emberek nagy részének a véleményét is.
Hiába a portugál ikon szintén triplás idénye az Interrel, gyakorlatilag senkit sem érdekel, továbbra is mi vagyunk a jéghegy csúcsán.
De sokszor meglett ez már fogalmazva.
Emelett egyenlőre a címek sem maradnak el BL címvédéstől is csak egy-két dioptria választott el minket.
Bajnokságban ugye dupla egyiket rekordpontszámmal.
A 3. szezonban is 4 rangadót letudva egy pont a hátrányunk míg fővárosi barátaink egyet sem tudtak még le, BL csoportkört is vezetjük.
Játékunkkal sincs gond(persze ha nagyon "okosan" a triplás idényt vesszük összehasonlítási alapnak akkor lehetséges hogy találunk hibákat) helyzetek kihasználásán javítanunk kell.
Igazából ezek már kész tények, minden más csak feltételezés.
Pep idei alakítását majd értékelem ha vége a szezonnak addig teljesen felesleges.
Avatar
fcbarca0827
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3238
Csatlakozott: 2007.08.30. 14:29:21
Tartózkodási hely: Sülysáp

2010.11.05. 17:34:21

CartmanBarca írta:
fcbarca0827 írta:Dehogyis Ferencem, hát te meg miről beszélsz? :D Az is a Barca - Realon volt, csak egyszerűen meg voltak izzadva és rosszul "sütött rájuk a fény", vagy valami. :D Nem volt semmi sötétebbmezbekellpályáralépnigálameccs. :D :wink:
Nem akarok beleszólni, de szerintem pont azért írta, hogy gálameccsen, mert Barca-real volt... :lol: :lol:
Öhöm. Jogos, valószínűleg. :oops: :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fcbarca0827 2010.11.06. 00:48:58-kor.
KowalskymegaVega,Supernem,HollywoodUndead,Fish!
Hiperkarma,VadFruttik,EstiKornél,AWS
30Y,BagossyBrothersCompany,Useme,Elefánt
Avatar
CartmanBarca
Jugador del Barça
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2010.03.05. 20:47:38
Tartózkodási hely: Lélekben a Nou Camp

2010.11.05. 17:14:20

fcbarca0827 írta:
Fecooo írta:asszem vmi gálameccsen készült a rész, ahol ilyen mezben szerepeltek Xaviék, de nem tudom megmondani melyiken :oops:
Dehogyis Ferencem, hát te meg miről beszélsz? :D Az is a Barca - Realon volt, csak egyszerűen meg voltak izzadva és rosszul "sütött rájuk a fény", vagy valami. :D Nem volt semmi sötétebbmezbekellpályáralépnigálameccs. :D :wink:
Nem akarok beleszólni, de szerintem pont azért írta, hogy gálameccsen, mert Barca-real volt... :lol: :lol:
Kép

"No kérem szépen, ha most ez cirkusz lenne, akkor lenne egy csomó bohócunk."

-Hajdu B. a Barcelona-Arsenal (4-1) meccsen Messi 4. gólja után.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21125
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.11.05. 17:10:33

ozsimiki írta:Amúgy már elég rég volt,amikor a 2.meccs volt nálunk,és nem az első, még az igazi Ronaldo volt akkor fehérben. Talán pont akkor amikor ősszel 0-3ra gáláztunk Dinho vezetésével,majd otthon lett tavasszal 1-1 ha jól rémlik.

Minden esetre elég fura,h mostanában mindig mi toljuk otthon ősszel,de amíg ilyen szép ünnepi,vagy preünnepi:D ajándékokat osztogatnak a srácok,addig nem szólok:D
2006 őszén is a RM kezdett otthon, 2-0ra nyertek. Amit te mondtál, az egy évvel korábban volt, az volt 3-0-s gála.
Amúgy valóban többnyire mi kezdünk otthon, 2003 óta emlékszem tisztán minden El Clasicora, és csak ennél a kettőnél volt Madridban az őszi Clasico.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.11.05. 16:50:47

Amúgy már elég rég volt,amikor a 2.meccs volt nálunk,és nem az első, még az igazi Ronaldo volt akkor fehérben. Talán pont akkor amikor ősszel 0-3ra gáláztunk Dinho vezetésével,majd otthon lett tavasszal 1-1 ha jól rémlik. bááár talán a 0-3 is 2.meccsként volt...

Minden esetre elég fura,h mostanában mindig mi toljuk otthon ősszel,de amíg ilyen szép ünnepi,vagy preünnepi:D ajándékokat osztogatnak a srácok,addig nem szólok:D
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
szieszta
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.10.31. 12:33:52

2010.11.05. 16:02:19

Még kiskoromban mondta apám, h mindig a győztest mondjuk előre :P
Nekem most jó az x, tavasszal meg hallgatunk apádra :)

Szerk.: ööö...x-nél kit mondunk előre?
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.11.05. 16:00:51

szieszta írta: Igen, de most Barca real lesz, nem real barca. A video is barca - real :)

(kidumáltam :) )
Még kiskoromban mondta apám, h mindig a győztest mondjuk előre :P
szieszta
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.10.31. 12:33:52

2010.11.05. 15:59:19

sjd írta:
szieszta írta:Lassan lehet hangolódni a meccsre :)

http://www.youtube.com/watch?v=A_rWi_9zhFA
Ez a videó még áprilisban készült, úgyhogy még az eggyel ezelőtti Clasicora hangol :D
Igen, de most Barca real lesz, nem real barca. A video is barca - real :)

(kidumáltam :) )
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.11.05. 15:56:36

szieszta írta:Lassan lehet hangolódni a meccsre :)

http://www.youtube.com/watch?v=A_rWi_9zhFA
Ez a videó még áprilisban készült, úgyhogy még az eggyel ezelőtti Clasicora hangol :D
Avatar
fcbarca0827
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3238
Csatlakozott: 2007.08.30. 14:29:21
Tartózkodási hely: Sülysáp

2010.11.05. 15:55:41

Fecooo írta:asszem vmi gálameccsen készült a rész, ahol ilyen mezben szerepeltek Xaviék, de nem tudom megmondani melyiken :oops:
Dehogyis Ferencem, hát te meg miről beszélsz? :D Az is a Barca - Realon volt, csak egyszerűen meg voltak izzadva és rosszul "sütött rájuk a fény", vagy valami. :D Nem volt semmi sötétebbmezbekellpályáralépnigálameccs. :D :wink:
KowalskymegaVega,Supernem,HollywoodUndead,Fish!
Hiperkarma,VadFruttik,EstiKornél,AWS
30Y,BagossyBrothersCompany,Useme,Elefánt
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2010.11.05. 15:54:17

L.Messi 10 írta:Mourinho mint ember egy nagy nulla és kész. Amit a csapataival művel azt tényleg elismerem, de mint ember...
...nem ismered,maradjunk annyiban :wink:
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.11.05. 15:52:56

Ilúvatar írta:
szieszta írta:Lassan lehet hangolódni a meccsre :)

http://www.youtube.com/watch?v=A_rWi_9zhFA
a 14. illetve 15. másodpercnél Xavi nem milan mezben van? :oops: :lol:
asszem vmi gálameccsen készült a rész, ahol ilyen mezben szerepeltek Xaviék, de nem tudom megmondani melyiken :oops:
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.11.05. 15:48:04

Nem...Annyira nem öreg még :D
Szerintem csak nem volt reflektorfényben...vagy nem tudom
"And my heart will leave you never."
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2010.11.05. 15:45:58

szieszta írta:Lassan lehet hangolódni a meccsre :)

http://www.youtube.com/watch?v=A_rWi_9zhFA
a 14. illetve 15. másodpercnél Xavi nem milan mezben van? :oops: :lol:
KépKép
szieszta
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.10.31. 12:33:52

2010.11.05. 15:32:43

Lassan lehet hangolódni a meccsre :)

http://www.youtube.com/watch?v=A_rWi_9zhFA
Avatar
zsírosdeszka
A Madridista
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2010.04.29. 12:52:02
Tartózkodási hely: Madrid, Santiago Bernabeu stadion

2010.11.05. 15:08:11

Elszívnák még jobban a tehetségeket.Ez lenne az eredménye...
Egy tehetséges játékosunk sincs, aki elit csapatban meghatározó lenne. Nálam elit csapatok pl.: Bayern, Barca, Juve, Milan, MU, Liverpool stb. Szerintem nem oszt nem szoroz a dolog. Sok afrikai országban van a nagyobb csapatoknak futballiskolája. Sok afrikai meghatározó focistája van/volt/lesz ezeknek a csapatoknak, magyar meg egy sincs. Ez a szomorú. Hátha könnyebben bekerülhet valaki, Persze ez csak fikció.
"A XX. század legjobb csapata"
De las glorias deportivas, que campean por Espańa
va el Madrid con su bandera, limpia y blanca que no empańa.
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.11.05. 14:51:35

Elszívnák még jobban a tehetségeket.Ez lenne az eredménye...
"And my heart will leave you never."
Avatar
zsírosdeszka
A Madridista
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2010.04.29. 12:52:02
Tartózkodási hely: Madrid, Santiago Bernabeu stadion

2010.11.05. 14:13:59

Kíváncsi leszek - ha ez igaz -, hogy létrejön-e. \:D/

http://www.nemzetisport.hu/nso_hirek/la ... on-2051532
"A XX. század legjobb csapata"
De las glorias deportivas, que campean por Espańa
va el Madrid con su bandera, limpia y blanca que no empańa.
Kép
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2010.11.05. 14:06:22

zsírosdeszka írta:
Ami a bunkózást és társait illeti néha belefér azért nem minden hsz ezekről szól csak ha a téma megkívánja és hát Mourinhó téma nagyon megkívánja Smile
Különben meg csak elvétve akad itt 1-2 lány a férfi/fiú társaság meg adott így nem hiszem hogy a fociról könyvtári/templomi stílusban kéne beszélni bocsánatot kérve ha szóhoz akarunk jutni.
Ő is azért olyan, mert nem óvodásokkal dolgozik. Te is ugyanolyan vagy akkor, mint ő. Te egy általad bunkónak tartott embert lebunkózol bunkó stílusban. Konklúzió? :D
:D :D ez tetszik!! és nem is áll messze a valóságtól ;)
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
zsírosdeszka
A Madridista
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2010.04.29. 12:52:02
Tartózkodási hely: Madrid, Santiago Bernabeu stadion

2010.11.05. 14:03:55

Ami a bunkózást és társait illeti néha belefér azért nem minden hsz ezekről szól csak ha a téma megkívánja és hát Mourinhó téma nagyon megkívánja Smile
Különben meg csak elvétve akad itt 1-2 lány a férfi/fiú társaság meg adott így nem hiszem hogy a fociról könyvtári/templomi stílusban kéne beszélni bocsánatot kérve ha szóhoz akarunk jutni.
Ő is azért olyan, mert nem óvodásokkal dolgozik. Te is ugyanolyan vagy akkor, mint ő. Te egy általad bunkónak tartott embert lebunkózol bunkó stílusban. Konklúzió? :D
"A XX. század legjobb csapata"
De las glorias deportivas, que campean por Espańa
va el Madrid con su bandera, limpia y blanca que no empańa.
Kép
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2010.11.05. 13:59:49

zsírosdeszka írta:Igen, lehet az. De összességében csak olyan tud róla mérvadó véleményt megfogalmazni, aki közelről ismeri és azok szinte kivétel nélkül pozitívan nyilatkoznak róla. Szerintem itt a fórumon nincs ilyen ember. Úgyhogy zárjuk le ezt a dolgot. A férgezés, bunkózás meg ehhez hasonló jelzők, meg nem fórumhoz illőek szerintem. De ezt a moderátorok nálam biztos jobban tudják. Nektek az a vélemény, nekünk nem. Ennyi.
Azt tény hogy a hozzá közel álló emberek jó véleménnyel vannak róla ezért nem értem, hogy ha nyilvánosság elé kerül miért ereszkedik le nála a köd és miért érez késztetést, hogy bunkó legyen.

Ami a bunkózást és társait illeti néha belefér azért nem minden hsz ezekről szól csak ha a téma megkívánja és hát Mourinhó téma nagyon megkívánja :)
Különben meg csak elvétve akad itt 1-2 lány a férfi/fiú társaság meg adott így nem hiszem hogy a fociról könyvtári/templomi stílusban kéne beszélni bocsánatot kérve ha szóhoz akarunk jutni.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
zsírosdeszka
A Madridista
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2010.04.29. 12:52:02
Tartózkodási hely: Madrid, Santiago Bernabeu stadion

2010.11.05. 13:51:52

Igen, lehet az. De összességében csak olyan tud róla mérvadó véleményt megfogalmazni, aki közelről ismeri és azok szinte kivétel nélkül pozitívan nyilatkoznak róla. Szerintem itt a fórumon nincs ilyen ember. Úgyhogy zárjuk le ezt a dolgot. A férgezés, bunkózás meg ehhez hasonló jelzők, meg nem fórumhoz illőek szerintem. De ezt a moderátorok nálam biztos jobban tudják. Nektek az a vélemény, nekünk nem. Ennyi.

Idézet:
Mourinho mint ember egy nagy nulla és kész.


Ezt nem tudhatod. Talán te fekszel mellette este? Te olvasol fel a gyermekének esti mesét? Ezek a dolgok is meghatározhatják, hogy ki milyen. Más a véleménye a feleségének, más a játékosainak, más az ellenfeleinek stb. Mind más szemszögből nézik a dolgokat. Ha megkérdeznék 10 embert a környezetedben, hogy milyen ember vagy, lehet 1 azt mondaná, hogy jó szerető, 3 azt mondaná primitív bunkó, 2 azt, hogy igaz barát és így tovább. De kinek a véleménye számít? Mindenki saját magában döntse el, hogy szimpatikus-e neki. De az ellenségeimre nem szoktam ilyen jelzőket használni, mint amit itt egyesek megengednek maguknak. Az érdemei a döntőek a munkájában, az pedig a lényeg és azok őt igazolják. Többet nem is írok róla, nem érdemes.[/quote]
"A XX. század legjobb csapata"
De las glorias deportivas, que campean por Espańa
va el Madrid con su bandera, limpia y blanca que no empańa.
Kép
Válasz küldése