Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
El Pistolero
Jugador del Barça
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2015.08.14. 22:36:58

2019.03.05. 14:46:07

csababarca írta: Harmadrészt, neki legalább van teljesítmény is emögött, más kérdés, hogy az alázat osztáskor nem állt sorban.
szánalmas
Nem játszott rosszul de azért nem érdemes elszállni se. A két meccsen négy gólt kaptak az oldaláról. Ha a Rakitic féle helyzetben annyira nem is de a szerdai meccsen sprintelni se volt hajlandó Dembouz után. Ügyes tehetséges gyerek nem mondom, de kicsit nagy lett a pofa. Húsz perc alatt három szabálytalansága volt, majd egy pofátlanul nagy műesése.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.03.05. 13:23:49

lesliejr12 írta:Regulion lesz a következő ilyen arc. Már a meccs kezdetén vicsorog, dühből játszik, az arcára van minden írva. Ezek már úgy nőttek fel a Real akadémiáján, hogy a túloldalon van az a gonosz kis törpe, aki minden bajunk forrása.
Kis harci kakas, aztán Vidal helyretette labdával együtt.
Mondjuk már annak is örülhetett volna, hogy az elején nem sárgázták ki, mert volt két olyan becsúszása az első 20 percben amire normális bíró dobja a lapot.

Ettől függetlenül nem tudom mire ment neki az arcoskodás. Játszott vagy 10 meccset az első osztályban mert a jelenlegi Marcelonál egy féllábú megye 3-as játékos is képes jobb teljesítményre. Ne csókolgassa Messi cipőjét, de a történelem egyik legjobb játékosával szemben egy minimális tiszteletet meg KELL adni egy ilyen taknyosnak, aki még semmnit nem tud felmutatni.
Forca Barca!!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.03.05. 11:54:23

Nekem ezekkel a trashtalkokkal nincs bajom, egyrészt belefér és inkább ez mint a hentelés, másrészt csak saját magát égeti be vele, hogy 40 kilósan janiskodik.
Harmadrészt, neki legalább van teljesítmény is emögött, más kérdés, hogy az alázat osztáskor nem állt sorban.

Szerintem ezen ne akadjunk fent, elég fájdalom nekik a két elvesztett klasszikus most, ennyi maradt nekik, hogy ilyeneket dumáljanak, plusz ezen röhögcséljenek a szurkolóik, hogy mekkora arc.
szánalmas
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
etooka9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 649
Csatlakozott: 2014.05.06. 14:22:57

2019.03.05. 11:35:13

Cestus írta:Megmutatta rendesen, ki az alfa. :D
Meg, csak aztán Vidal labdával hazáig küldte. :mrgreen:
Kép
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.03.05. 11:33:47

Megmutatta rendesen, ki az alfa. :D

Amikor Ramos belerugdosta a srácba a lasztit edzésen, átadta neki a szupererejét, mint Peter Parkernek a pók.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Cestus 2019.03.05. 11:35:42-kor.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6590
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.03.05. 11:12:41

A túloldalról, ennyit csak szabad idézni, Reguilón a Clásicon:
Először Luis Suarez próbálta meg felidegesíteni a saját nevelésű játékost a mérkőzés során, egy hátveregetés közepette. Reguilónnak sem kellett több, azonnal válaszolt a csatárnak: “Ne érj hozzám. Ne érj hozzám! Ember, nagyon ronda vagy. Tényleg nagyon csúnya vagy.” Egy néhány perccel későbbi incidens során pedig úgy szólt oda neki, hogy “nyúl”.

Azonban itt ez nem ért véget. Suarez első esete után a balbekk Messinek is visszaszólt: “Hogy mi? Mit mondtál? Mi van veled te kis bolha!? Mi a bajod?”
Tisztelet és alázat lvl 100.
Ahelyett bmeg, hogy összetenné a két kezét, hogy megadatott neki, hogy a világ legjobbjai ellen játszhat.
22 éves kis taknyos gyerek, Dembelé-ről, Arthur-ról, Alena-ról stb. miért nincsenek ilyen írások?

Amilyen a kapitány, olyan a csapat. Úriemberek klubja...
Pedig a játéka egész szimpatikus volt, de remélem ezek után sokat fog még randevúzni Vidal-lal és a hozzá hasonlókkal.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2019.03.05. 10:30:02

Regulion lesz a következő ilyen arc. Már a meccs kezdetén vicsorog, dühből játszik, az arcára van minden írva. Ezek már úgy nőttek fel a Real akadémiáján, hogy a túloldalon van az a gonosz kis törpe, aki minden bajunk forrása.
Kis harci kakas, aztán Vidal helyretette labdával együtt.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.03.05. 08:24:33

optimus írta:
recrea írta: ,
Én pl szeretem ha nálunk is van legalább 1 olyan játékos akit ilyen esetekben belehet küldeni rendetrakni, Mátyás erre pl tökéletes volt, valaki bántotta a kis barátait neki nem kellett kétszer mondani hogy adja vissza. De utána Paula is jól eljátszotta ezt, idén pedig Vidal is hozza a szerepet ha kell. Most is gyönyörű volt ahogy 92. percben a labdával együtt rugta ki a pályáról a Messinek meg Suareznek pofázó hülyegyerek reguliont. Egyből levett egy métert a kisgyerek arcából.
én is nagyon szerettem Lenglet-et amikor a hentesnek kiosztotta a Messiért járó könyököst! tudom, ez nem egy hófehér mentalitás de egy ekkora patkánnyal csak ezen a nyelven lehet kommunikálni, minden más lepereg róla.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.03.05. 07:36:53

optimus írta:
recrea írta: Igen, kénytelen voltam, mert agyonrúgtak anno :)

A másodikra meg azt mondom, h aki k betűs hölgynek áll, ne csodálkozzon, ha megdugják :) nyilván nem a sérülés okozása a cél, nálam legalábbis sosem volt. Nekem ilyen volt a mentalitásom, mások vagyunk.

Van Ramos, aki a végső pillanatig megy, nem bírja a vereséget elviselni, ezért ledarálja az ellenfelet, meg van Bale, aki meccs vége előtt hazamegy, neked melyik játékos kéne, ha edző lennél?
De pont ezaz, van különbség keménység és keménység között. Amire te gondolsz férfiak sportja keménység alatt az valszeg a Godin, Gattuso féle keménység, amire tényleg azt lehet mondani hogy legyen. Gattusonak sem kellett soha kétszer mondani hogy törjön el valakit, Godinnak szintén, de amikor 3 éve Lajos sunyiban gyomorszájba rugta Godint a csávó nem feküdt le a földre és könyörgött hordágyért miközben a bírót kérte hogy adja át a gyerekeinek hogy szereti őket. Fogta magát ránézett Lalira és vigyorgott egyet. Abban benne volt rendesen hogy jólvan haver ezt kamatostul vissza kapod. Vagy szintén Godin amikor pár éve egy szögletnél arcon köpte a mellette álló gyereket aki azzal a lendülettel egy még nagyobbat visszaadott, csávó vigyorgott egyet és ment tovább. Te erre gondolsz valszeg, és ez még mondhatni rendben is van.
De ez a féreg nem ezt csinálja. Ez megtapos és miközben szabálytalanul rátapos a lábadra a tizenhatoson belül már integet hogy állj fel (álá Rakitic szerdán csak ezt már mindenki elfelejtette), vagy ad egy könyököst és miközben esel el már ordít hogy menj tovább. Ez egy olyan lény akit miután már 10szer porrá aláztál a pályán amint nyertes helyzetben van rádnéz átdobja a fejed felett a labdát és kiröhög. Majd mindezek után egy már megnyert bl döntőben 3-1nél ezt megcsinálja.
https://www.youtube.com/watch?v=PAEf06J85_w" target="_blank
Ez nem keménység. Ez a világ szégyene.

Casemiro féle szabálytalanságokhoz pedig annyit, hogy a nagyrészük nem keménység kérdése. Ellenfél játékosa kontrahelyzetben lefordul róla és egyértelműen emberelőnyös szituban vihetné a labdát. Itt akármilyen szabálytalanság minimum sárgalapos, akármi történjen. Ő ilyenekből megcsinálhatott meccsenként 5-6ot mielőtt kapott egy lapot. Minket éveken keresztül azzal vertek el hogy lekontráztak kétszer és köszönték, őket azért nem lehetett mert a Case, Modric duó bárkit lekaphatott kontrahelyzetben lap nélkül. Azért ha nálunk a Pep érában ezt meglehetett volna tenni valszeg több meccset nyerünk.
Pontosan. A legszebb ebben, hogy pár nappal előtte még ő oktatott a tiszteletről a sajtóban meg arról hogy mennyire gáz dolog szimulálni :lol: :lol:
Aztán egy már eldőlt meccs utolsó perceiben, ahol a fél világ nézi, benyom egy ilyet #-o Futballprosti.
Egész meccsen alattomoskodik, aztán ha hozzáérnek a kemény gyerek eljátssza a nagy halált.
Lehet keményen szerelni, és ha olyan van akkor szinte kötelező is, de Ramosról folyamatosan süt, hogy a fő célja az ellenfél szétrúgása, ez Clasicon meg hatványozottan igaz.
Az meg tényleg a legalja, hogy egyértelműen szabálytalankodik aztán még el sem esett az illető de már leordítja a fejét hogy keljen fel, és a bírók meg bekajálják. Rakiticnél is mi volt? Egyértelmű tizi, ez a barom mutogat hogy kelljen fel, a VAR meg még vissza sem nézi :roll:
Ilyenkor hol van a spanyol bírók nagy önérzete, és miért nem sárgázzák ki, mondván hogy ne vegye át a bíró szerepét mert majd a játékvezető eldönti hogy mi a helyzet?
Főleg amikor 5 centiről ordít a bíró arcába meccsenként 3-szor, és nem nagyon emlékszem hogy ezért sárgát kapott volna, arra viszont igen hogy Messi és Iniesta is kapott lapot ezért többször is mikor CSK-ként panaszkodott a bírónak. :roll:

Így is a legtöbb pirosa van, de ha nem lenne ennyire a Real díszpintye, minimum dupla ennyi lenne már. Meglepődne szerintem ha eligazolna külföldre, aztán több meccset fejezne be idő előtt, mint amennyit végig játszik.
optimus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2017.01.09. 16:04:31

2019.03.04. 23:40:10

recrea írta: Ez igen jó érvelés, ritkán olvasni itt ilyet :D

Suarez is izgalmas ebből a szempontból :D Azt azért nem gondolom, h Ramos szándékosan akar sérülést okozni (bár a könyökös az), sajnos kevésszer talál emberére, Ibra, Diego Costa, Stoichkov között kéne játszania :) mondom, nagyon nagy probléma, h ez hagyva van/volt, igenis a szövetség ebben komolyan ludas.

@LG, ez is jogos.

Ne értsetek félre, én is kiröhögtem minden idők legnagyobb kapitányát, mert tudom, h a két vereség jobban fáj ennek a hülyének, mint bármelyik könyökös :)
Szándékos sérülés okozásnál most pl nem feltétlen a mostani könyökösre célzok, az sztem inkább frusztráció volt, de azok után h szerencsétlent kb az első Classicoján R10 olyan szinten megalázta hogy a csávó a földön fekve azt látta hogy a saját szurkolói az ellenfél játékosát állva tapsolják, majd 10 éven keresztül Messi minden meccs előtt rárakta a nyakörvet, felcsatolta a pórázt, átlag 70-80 percig sétáltatta majd elküldte zuhanyozni, érthető a frusztráció, a legtöbben valszeg feladták volna ezt a sportot. Itt inkább a régebbi esetekre gondolok, főleg a Pep érából ugranak be emlékek mikor egyértelműen sérülést akart okozni.
Igen amúgy az egy nagy szerencséje hogy Ibra és Costa kaliberű emberekkel keveset találkozott, idén pl Costa rendesen megrugdosta a szuperkupán, nem túlzottan érdekelte a válogatott.

Én pl szeretem ha nálunk is van legalább 1 olyan játékos akit ilyen esetekben belehet küldeni rendetrakni, Mátyás erre pl tökéletes volt, valaki bántotta a kis barátait neki nem kellett kétszer mondani hogy adja vissza. De utána Paula is jól eljátszotta ezt, idén pedig Vidal is hozza a szerepet ha kell. Most is gyönyörű volt ahogy 92. percben a labdával együtt rugta ki a pályáról a Messinek meg Suareznek pofázó hülyegyerek reguliont. Egyből levett egy métert a kisgyerek arcából.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.03.04. 23:01:03

optimus írta:
recrea írta:@optimus, igen, elsősorban arra gondolok, amit írsz.

@csaba, Busi elég meleg szituban csinálta meg a faultot, lehet ugyanekkora rúgás a középkörben, az nem biztos, h sárgás, mert más volt a szitu.

@zsono, régebben ennél sokkal durvább szabálytalanságok voltak, én nem látom, h sokasodnának ezek, sőt, simogatásokért kapnak lapokat emberek, mert ügyesen színjátszanak.

Es akkor a végére van egy zárókérdésem:
Ha én Ramosnak visszaadom 15 perc múlva, tehát lekönyökölöm, akkor csak visszaadtam vagy patkány vagyok? ;)
Attól függ. Lenglet meg Stéga visszaadták neki rendesen és nem patkányok. Godin pl az én szememben nem patkány. Egy igazi kőkemény türhő paraszt védő, de írtam hogy az én szememben mi a hatalmas különbség kettejük közt. Godin odaver neked, ha visszaversz neki kb megdicsér hogy tökös vagy. Ellenben sergio aki odaver neked ugyanolyan paraszt módon, de ha visszaadod akkor fetreng a földön majd arcon üvölti a bírót 4 centiről hogy már megint mit tettek vele. Egy külső szemlélőnek Suarez is hasonló lehet, ő is folyamat üt ver, ha meg hozzáérnek összedől. De itt is van szerintem egy nagy különbség, Lajos tényleg egy félőrült aki mindent megtesz a győzelemért, ha azon múlik lekönyököl vagy belédharap. De SOHA nem az volt a célja hogy szándékosan sérülést okozzon, és SOHA nem akart megalázni senkit a pályán.
Ez igen jó érvelés, ritkán olvasni itt ilyet :D

Suarez is izgalmas ebből a szempontból :D Azt azért nem gondolom, h Ramos szándékosan akar sérülést okozni (bár a könyökös az), sajnos kevésszer talál emberére, Ibra, Diego Costa, Stoichkov között kéne játszania :) mondom, nagyon nagy probléma, h ez hagyva van/volt, igenis a szövetség ebben komolyan ludas.

@LG, ez is jogos.

Ne értsetek félre, én is kiröhögtem minden idők legnagyobb kapitányát, mert tudom, h a két vereség jobban fáj ennek a hülyének, mint bármelyik könyökös :)
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.03.04. 22:53:15

recrea írta:Ha én Ramosnak visszaadom 15 perc múlva, tehát lekönyökölöm, akkor csak visszaadtam vagy patkány vagyok? ;)
Hát, Jézus nem helyesli, hogy így cselekedj, hiszen akkor oda kéne tartanod a másik orcádat is. De racionális emberi gondolkodással kölcsön kenyér visszajár, ettől még nem leszel patkány. Akkor lennél az, ha te is minden meccsen rendszeresen csinálnál hasonló alattomos megmozdulásokat.
optimus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2017.01.09. 16:04:31

2019.03.04. 22:51:50

recrea írta:@optimus, igen, elsősorban arra gondolok, amit írsz.

@csaba, Busi elég meleg szituban csinálta meg a faultot, lehet ugyanekkora rúgás a középkörben, az nem biztos, h sárgás, mert más volt a szitu.

@zsono, régebben ennél sokkal durvább szabálytalanságok voltak, én nem látom, h sokasodnának ezek, sőt, simogatásokért kapnak lapokat emberek, mert ügyesen színjátszanak.

Es akkor a végére van egy zárókérdésem:
Ha én Ramosnak visszaadom 15 perc múlva, tehát lekönyökölöm, akkor csak visszaadtam vagy patkány vagyok? ;)
Attól függ. Lenglet meg Stéga visszaadták neki rendesen és nem patkányok. Godin pl az én szememben nem patkány. Egy igazi kőkemény türhő paraszt védő, de írtam hogy az én szememben mi a hatalmas különbség kettejük közt. Godin odaver neked, ha visszaversz neki kb megdicsér hogy tökös vagy. Ellenben sergio aki odaver neked ugyanolyan paraszt módon, de ha visszaadod akkor fetreng a földön majd arcon üvölti a bírót 4 centiről hogy már megint mit tettek vele. Egy külső szemlélőnek Suarez is hasonló lehet, ő is folyamat üt ver, ha meg hozzáérnek összedől. De itt is van szerintem egy nagy különbség, Lajos tényleg egy félőrült aki mindent megtesz a győzelemért, ha azon múlik lekönyököl vagy belédharap. De SOHA nem az volt a célja hogy szándékosan sérülést okozzon, és SOHA nem akart megalázni senkit a pályán.

Nyilván megalázás alatt az ilyen labdaeldobásokat értem, meg szurkolóknak mutogatást. Mert amit szerdán művelt az kb a legmegalázóbb dolog volt ami EC-n láttam, bevert 1 panenkát sergio miatt, arcon röhögte, majd egy classicon cserét kért hogy pihenhessen.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.03.04. 22:37:30

@optimus, igen, elsősorban arra gondolok, amit írsz.

@csaba, Busi elég meleg szituban csinálta meg a faultot, lehet ugyanekkora rúgás a középkörben, az nem biztos, h sárgás, mert más volt a szitu.

@zsono, régebben ennél sokkal durvább szabálytalanságok voltak, én nem látom, h sokasodnának ezek, sőt, simogatásokért kapnak lapokat emberek, mert ügyesen színjátszanak.

Es akkor a végére van egy zárókérdésem:
Ha én Ramosnak visszaadom 15 perc múlva, tehát lekönyökölöm, akkor csak visszaadtam vagy patkány vagyok? ;)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.03.04. 22:16:37

Leírták itt is a kettős mérce a gond.

Mondom még egyszer nézzétek meg Busi mire kapott sárgát, jogosan, ezek ketten meg mikre nem.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Zsono
Jugador del Barça
Hozzászólások: 212
Csatlakozott: 2017.12.10. 21:12:36

2019.03.04. 22:15:48

hajnesz írta: Most gonosz leszek, de Bartran kivül minden valamire való védő így cselekszik, ha az ellenfél kontrát vezet. Ez a sérülés okozás meg csak ezen a fórumon nagyon felkapott téma, az ilyen belépők 99,99999999%-ban nem okoznak sérülést. Nem is értem, ha a csatár gyorsabb, akkor félre kell állni, és mutatni neki az utat, hogy merre fusson, vagy mi az etikett? :D
Semmi bajom a taktikai, illetve a vészhelyzetben az ellenfelet megállító, de nem megsemmisítő szabálytalanságokkal, főleg, ha a bírók egyformán szankcionálják, vagy engedik.

A bajom az elszaporodott lábtapossokkal, a kitámasztó lábra irányuló, két (nyújtott) lábas, vízszintes berepülésekkel, és a láthatóan szándékos könyöklésekkel van. Személy szerint nekem ez a sok.
optimus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2017.01.09. 16:04:31

2019.03.04. 22:12:20

recrea írta: Igen, kénytelen voltam, mert agyonrúgtak anno :)

A másodikra meg azt mondom, h aki k betűs hölgynek áll, ne csodálkozzon, ha megdugják :) nyilván nem a sérülés okozása a cél, nálam legalábbis sosem volt. Nekem ilyen volt a mentalitásom, mások vagyunk.

Van Ramos, aki a végső pillanatig megy, nem bírja a vereséget elviselni, ezért ledarálja az ellenfelet, meg van Bale, aki meccs vége előtt hazamegy, neked melyik játékos kéne, ha edző lennél?
De pont ezaz, van különbség keménység és keménység között. Amire te gondolsz férfiak sportja keménység alatt az valszeg a Godin, Gattuso féle keménység, amire tényleg azt lehet mondani hogy legyen. Gattusonak sem kellett soha kétszer mondani hogy törjön el valakit, Godinnak szintén, de amikor 3 éve Lajos sunyiban gyomorszájba rugta Godint a csávó nem feküdt le a földre és könyörgött hordágyért miközben a bírót kérte hogy adja át a gyerekeinek hogy szereti őket. Fogta magát ránézett Lalira és vigyorgott egyet. Abban benne volt rendesen hogy jólvan haver ezt kamatostul vissza kapod. Vagy szintén Godin amikor pár éve egy szögletnél arcon köpte a mellette álló gyereket aki azzal a lendülettel egy még nagyobbat visszaadott, csávó vigyorgott egyet és ment tovább. Te erre gondolsz valszeg, és ez még mondhatni rendben is van.
De ez a féreg nem ezt csinálja. Ez megtapos és miközben szabálytalanul rátapos a lábadra a tizenhatoson belül már integet hogy állj fel (álá Rakitic szerdán csak ezt már mindenki elfelejtette), vagy ad egy könyököst és miközben esel el már ordít hogy menj tovább. Ez egy olyan lény akit miután már 10szer porrá aláztál a pályán amint nyertes helyzetben van rádnéz átdobja a fejed felett a labdát és kiröhög. Majd mindezek után egy már megnyert bl döntőben 3-1nél ezt megcsinálja.
https://www.youtube.com/watch?v=PAEf06J85_w" target="_blank
Ez nem keménység. Ez a világ szégyene.

Casemiro féle szabálytalanságokhoz pedig annyit, hogy a nagyrészük nem keménység kérdése. Ellenfél játékosa kontrahelyzetben lefordul róla és egyértelműen emberelőnyös szituban vihetné a labdát. Itt akármilyen szabálytalanság minimum sárgalapos, akármi történjen. Ő ilyenekből megcsinálhatott meccsenként 5-6ot mielőtt kapott egy lapot. Minket éveken keresztül azzal vertek el hogy lekontráztak kétszer és köszönték, őket azért nem lehetett mert a Case, Modric duó bárkit lekaphatott kontrahelyzetben lap nélkül. Azért ha nálunk a Pep érában ezt meglehetett volna tenni valszeg több meccset nyerünk.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.03.04. 22:10:25

Van Ramos, aki a végső pillanatig megy, nem bírja a vereséget elviselni, ezért ledarálja az ellenfelet, meg van Bale, aki meccs vége előtt hazamegy, neked melyik játékos kéne, ha edző lennél?
Persze, hogy előbbi. De van egy csomó játékos, aki ugyanúgy megy az utolsó percig, de alattomosságok nélkül.
Casemiro tényleg más, ő inkább kemény, mint alatommos, bár a Klasszikus előtti bajnokin azért csúnya volt a színészi alakítása, de hát a brazilok ugye hajlamosak erre, viszont ilyen odavéreseket, megtaposásokat, mint Ramos azért nem csinál. Nála a játékvezetők által használt kettősmérce a rohadt bosszantó, hogy amiket ő megúsz, az ellenfél játékosai olyanokért kapják lapokat. Pl. a BL döntőkön az AM játékosai minden lófüttyre megkapták. De a legdurvább, még mindig a Bayern elleni Vidal vs Casemiro kettősmérce, aztán a brazil a döntőben a meccs legjobbja volt, pedig ott sem lehetett volna normális bíráskodással, sőt, valószínűleg a csapata sem. Aztán hogy egy évvel később ugyanúgy elfújták a Bayern elleni párhacot a Realnak, arra már nagyon nincsenek szavak, sem érvek, vmi gusztustalan.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2019.03.04. 22:05:10

recrea írta: Igen, kénytelen voltam, mert agyonrúgtak anno :)

A másodikra meg azt mondom, h aki k betűs hölgynek áll, ne csodálkozzon, ha megdugják :) nyilván nem a sérülés okozása a cél, nálam legalábbis sosem volt. Nekem ilyen volt a mentalitásom, mások vagyunk.

Van Ramos, aki a végső pillanatig megy, nem bírja a vereséget elviselni, ezért ledarálja az ellenfelet, meg van Bale, aki meccs vége előtt hazamegy, neked melyik játékos kéne, ha edző lennél?
Most gonosz leszek, de Bartran kivül minden valamire való védő így cselekszik, ha az ellenfél kontrát vezet. Ez a sérülés okozás meg csak ezen a fórumon nagyon felkapott téma, az ilyen belépők 99,99999999%-ban nem okoznak sérülést. Nem is értem, ha a csatár gyorsabb, akkor félre kell állni, és mutatni neki az utat, hogy merre fusson, vagy mi az etikett? :D
Zsono
Jugador del Barça
Hozzászólások: 212
Csatlakozott: 2017.12.10. 21:12:36

2019.03.04. 22:04:06

recrea írta:
Zsono írta:
recrea írta: Ha nálam 0-0-nál, pl messi elviszi (elvinné :D ) mellettem, és 3/2-be vezetné a védelemre, felrúgom, mint a taknyot, cseppet sem érdekel, h mi baja lesz, csak gólt ne kapjunk.
És elviseled, ha veled ugyanígy tesz az ellenfél játékosa.
Akár úgy is, hogy épp ott ér véget a sport karriered, egy maradandó sérülés miatt?
Igen, kénytelen voltam, mert agyonrúgtak anno :)

A másodikra meg azt mondom, h aki k betűs hölgynek áll, ne csodálkozzon, ha megdugják :) nyilván nem a sérülés okozása a cél, nálam legalábbis sosem volt. Nekem ilyen volt a mentalitásom, mások vagyunk.

Van Ramos, aki a végső pillanatig megy, nem bírja a vereséget elviselni, ezért ledarálja az ellenfelet, meg van Bale, aki meccs vége előtt hazamegy, neked melyik játékos kéne, ha edző lennél?
A kérdés jó :)

De a (gordiuszi) válasz sem lehet más (nálam): egyik sem. :D
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.03.04. 21:52:12

Zsono írta:
recrea írta: Ha nálam 0-0-nál, pl messi elviszi (elvinné :D ) mellettem, és 3/2-be vezetné a védelemre, felrúgom, mint a taknyot, cseppet sem érdekel, h mi baja lesz, csak gólt ne kapjunk.
És elviseled, ha veled ugyanígy tesz az ellenfél játékosa.
Akár úgy is, hogy épp ott ér véget a sport karriered, egy maradandó sérülés miatt?
Igen, kénytelen voltam, mert agyonrúgtak anno :)

A másodikra meg azt mondom, h aki k betűs hölgynek áll, ne csodálkozzon, ha megdugják :) nyilván nem a sérülés okozása a cél, nálam legalábbis sosem volt. Nekem ilyen volt a mentalitásom, mások vagyunk.

Van Ramos, aki a végső pillanatig megy, nem bírja a vereséget elviselni, ezért ledarálja az ellenfelet, meg van Bale, aki meccs vége előtt hazamegy, neked melyik játékos kéne, ha edző lennél?
Zsono
Jugador del Barça
Hozzászólások: 212
Csatlakozott: 2017.12.10. 21:12:36

2019.03.04. 21:39:28

recrea írta: Ha nálam 0-0-nál, pl messi elviszi (elvinné :D ) mellettem, és 3/2-be vezetné a védelemre, felrúgom, mint a taknyot, cseppet sem érdekel, h mi baja lesz, csak gólt ne kapjunk.
És elviseled, ha veled ugyanígy tesz az ellenfél játékosa.
Akár úgy is, hogy épp ott ér véget a sport karriered, egy maradandó sérülés miatt?

Szerintem a labdarúgás még (nem tisztán fizikai küzdő)sport, hanem jéték, minden mára durván elüzletiesedett, szórakoztatóipari és kapitalista vonása ellenére.
Én azért szere(t)tem a Barcelonát, mer az utóbbi két évtizedben leginkább ő játszotta ezt a sportot, akár még a Raul sportszerű gondolkodásával fémjelzett Reál ellenfeleként.

A felrúgott taknyok meg maradjanak a ketrecen belül.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.03.04. 20:39:45

@miro ez egy baromi nagy tévhit az angol bajnoksággal kapcs, max a kiscsapatokra igaz, hogy odavernek. és ott a sporik nyomják a lapokat első percben vagy utolsóban teljesen mindegy.

@recrea: oké határesetek, és mérlegel a spori.
de én pl az olyan esetekre gondolok meccsen belül, amikor ugyanazért a szituért Case megússza, vagy Ramos, másnak meg villan a lap elsőre.
Lásd Busquets sárgája az első percben. Ami teljesen jogos lap volt, csak a szépséghibája a dolognak, hogy utána volt 5-6 ilyen realos eset lap nélkül. Ez meg akkor nem következetes játékvezetés.

tudok fordítva is mondani nyilván, de ezek unfair dolgok.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2019.03.04. 20:13:16

Imádom az angol bajnokikat ilyen szemszögből,ott megy az aprítás,hangulatot tud adni a meccsnek,érzelmeket hoz ki a szurkolókból. Nem kell meleg sportot csinálni a fociból,így is sokat lányosodott..
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.03.04. 20:04:31

Nero. írta:Recrea: Nem arról van szó hogy ki mekkora keménylegény, nyilván túl lehet élni ezeket a becsúszásokat, hanem arról hogy taktikailag/lélektanilag elég sok jelentősége van annak ha az ellenfél VKPja vagy védője már az első 20 percben besárgul.
A hozzászólások egyáltalán nem erre utaltak, max Te gondoltál erre az értelmezésre, de szóba se jött.
Nyilván más, de ha valami szerintetek sárgás, az a spori szerint nem biztos, h az. A Real kapcsán legtöbben meg pláne nem tudtok objektívan a lapokhoz állni.
És csupán annyit jegyeztem meg, ha a spori nem büntet egy-egy durva megmozdulást, elégtétel tud az lenni, ha visszaadják neki :) Ramosé nálam is piros, ha pedig 10 éve el lett volna ezért tiltva 5 meccsre, aztán újra és újra, ma már nem csinálná, ez meg a szövetség hibája, h nincs utólag eltiltás. Mivel ez nem történt meg, ugyanúgy megcsinálja, gyanítom nála már reflexből jön.

Asszem melyik Tham meccsen volt (de tuti angol), h 4-5 aprítás volt egymás után, a spori meg mutatta, h tovább-tovább :D (biztos rémlik nektek is)
Válasz küldése