Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
ronaldinho89
Capitá del Barça
Hozzászólások: 806
Csatlakozott: 2005.02.03. 16:05:03
Tartózkodási hely: Lélekben Camp Nou

2010.11.30. 11:05:52

Sziasztok! már tegnap kérdeztem és kaptam is rá választ, de bocsi azon annyira nem tudtam kiigazodni. az lenne hogy tud-e valaki olyan oldalt ahol részletes statisztikák vannak a meccsrol? főleg passzok, összesen, egyénekre lebontva, hibás, és pontos passzok. előre is köszi
Kép
II.Eurobarca sigverseny 2.helyzettje
http://filmorigo.blogspot.hu/ - blogom.
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2010.11.30. 11:05:07

Én azon gondolkoztam,hogy tavaly mivel volt több az Inter ellenünk?Jó aláírom,hogy az egy elég összeszokott csapat volt,ehhez a madridhoz képest.Én mégis elmerengtem rajta,hogy ott talán nem is a játékosok tudása közötti különbség döntött mármint az akkori inter és mostani real játékosok,még akkor is,ha mondjuk Khedira meg Lass, Cambiasso cipőjét se köthetnék be,de én úgy gondolom,akkor nem volt olyan Inter játékos aki ne köpte volna ki a tüdejét,ne halt volna meg a pályán és ne lett volna elég fegyelmezett a feladathoz.Ellenben a tegnapi meccsen minden madridi sértődött kislányt játszott nulla hozzáállással tisztelet a kivételnek ami kevés volt.
Kép
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1612
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2010.11.30. 11:04:46

Lionel85 írta:Diarra visszautasította a pályára lépést?

http://www.nemzetisport.hu/nso_hirek/vi ... ak-2054766

Van ám csapatszellem...
Hát nem tudom hányszor lépett pályára idén, de gyanús hogy konvergál a nullához. Ezek után az edző be akarja állítani az évtized égésénél én is pipa lennék. Ha eddig nem bízott meg benne akkor most ne kérjen tőle ilyen áldozatot. Egyébként még Gagot is be kellett volna küldeni és akkor 5 vkp van a pályán, talán több labdát szereznek.

Egyébként,ha belegondolok a legrégebben ott játszó Casillas a sírás határán volt, Ramos a második legrégebben ott játszó teljesen elborult, Mahamadou Diarra a harmadik legrégibb playa meg nem volt hajlandó beállni. Mondjuk az is sokat mondó hogy ő a harmadik a régi bútordarabok közül. Egy zsoldos csapat nem fog tudni úgy pörögni, mint akik ebben nőnek fel, jól mondta Busi.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4091
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2010.11.30. 11:03:35

Lionel85 írta:Diarra visszautasította a pályára lépést?

http://www.nemzetisport.hu/nso_hirek/vi ... ak-2054766

Van ám csapatszellem...
Nem is fogja már sokáig koptatni a padot a Real-nál :lol: :lol: :lol:
Kép
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.11.30. 10:52:34

Diarra visszautasította a pályára lépést?

http://www.nemzetisport.hu/nso_hirek/vi ... ak-2054766

Van ám csapatszellem...
Kép
Kép
Kép
Avatar
Tomsa
Capitá del Barça
Hozzászólások: 991
Csatlakozott: 2007.10.14. 12:31:53

2010.11.30. 10:40:49

barcafan0911 írta:Tegnap berúgtam mint az állat, így nem tudtam értékelni a csapat teljesítményét ésszerűen. Most hogy józan vagyok, továbbra sem találom a megfelelő szavakat. Sajnos sok idióta még így sem ismeri el a Barcát, és megint jönnek a szánalmas divatdrukker szóval!...
Ugyanez, tegnap meccs végén odajön egy arc, hogy "te mióta szurkolsz a Barcának? 2 éve mióta BL-t nyertek?" Voltam annyira részeg, hogy leálltam vele, végén megkérdeztem, hogy ha már így provokál, ő kinek szurkol? "hátőőizé, Arsenal" :lol: :lol: :lol:
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2010.11.30. 10:31:57

Hosszú lesz,

Reggeli ébredés után félkómás állapotban megfordult a fejemben, hogy az egészet csak álmodtam, de nem, még mindig hihetetlen. Tegnapi kis ünneplésemnek mondjuk gátat szabott a madridi játékosok viselkedése, felment bennem a pumpa. Lássuk is sorjában, lehet olyat is fogok említeni amiről már volt szó előzőekben itt vagy másik topikban. Ilyen eredményről álmodni se mertem egyszerűen, minden adott volt egy jó meccshez, a real ismét jól bevásárolt, jó formát is mutattak, a Barca az meg Barca. A félelmem annyiban mondjuk ki is merült nálam, hogy fogják-e tudni hozni a formájukat Xaviék, mert, ha igen akkor fejre is állhatott volna a madrid akkor is kikapnak. Hozták-e? 5 osztály különbség volt a 2 csapat között. Mourinho próbált valami hasonlót játszatni mint a legutóbbi Nou Campos látogatásakkor, de ezek a játékosok nem olyan zsoldosok mint akik az Interben és a Chelseaben is a rendelkezésére álltak. Itt vannak olyanok, akik szeretnek futballozni és azokkal elég nehéz egy olyan szisztémát játszatni, hogy 10emberrel beállunk Casillas elé. Mielőtt megszereztük a vezetést (nem sokat kellett várni), volt pár remek kép, amikor világosan látszódott, hogy 5 hátvéddel tolják, gyönyörűen egy vonalban álltak, valamelyik belső középpályás visszalépett középhátvédnek. Gondoltam is magamban, "gyönyörű". Mindegy is, kár szót pazarolni a taktikájukra, mert azt csináltunk velük amit akartunk. Josénak sok spenótot kell még etetni a játékosaival, hogy jómunkások legyenek, akik 90percen percen keresztül robotként teljesítik a megbeszélteket. Gólok tetszettek, Villa duplájának külön örültem. Messi eddig még nem rúgott gólt Mourinho csapatai ellen, érdekes dolog ez. Ettől függetlenül a teljesítménye csillagos ötös, mint az egész csapatnak.

Várható volt, hogy elborul némelyik játékosnak az agya. Roncikába ez a jó, hisztizik, mert momentuma se volt, SEMMI (na ennyit a nagy linkelgetésről, hogy Piquet megetette a válogatott meccsen) és felhergeli a társait akik favágóba átmentek. Sok mindent elmond a játékosokról, hogy Pepe volt az aki tegnap egy kisangyal volt. Tette a védő feladait és kész. Ismerjük az érzelmeimet a portugállal kapcsolatban, ő "higgadt" maradt a többi gyökérnek meg mintha elmentek volna otthonról. Ramos a tavalyi meccsen is 2 azonnali piroslapnyi esetet úszott meg, akkor is Messit tette tönkre. Egy paraszt, utána feldúlt állapotban nekimegy 2 válogatotttársának. Tételezzük fel, mi van, ha olyan sérülést okoz Messinek, hogy vége a karrierjének? Ilyen Roy Keane félét mondjuk. Ha jól emlékszem a jelenetre akkor mintha Lassana Diarra még tompította is volna a Messi felé mért rúgást, mert érkezett szerelni és nem tudta tisztán szétrúgni. Remélem ennek fényében kap 3-4-5 meccset. Carvalho hentes és mészáros, nem értettem a Messis esetnél, hogy a francért kell így reklamálnia Messinek amikor elvette a labdát, jó mondjuk 2-0s vesztésnél ideges lehetett a fiú. Ettől függetlenül az ütésért vagy a ütés mozdulatért járt volna a sárgalap és akkor hamarabb mehetett volna zuhanyozni. Seggrepacsizhattak volna Sergio barátájval a jó meleg tus alatt. Arbeolán tisztán látszottt, hogy azzal a paranccsal küldték be, hogy pusztítson el valakit! Nevetséges ez az ember is. Roncikáról írnék még röviden, télleg egy ribanc ez az ember. Hisztizik, bömböl a pályán és ez lesz a vége, hogy felhergeli a társait is a viselkedésével és átmegy a mérkőzés bunyóba. Nem tévedek sokat szerintem, ha azt mondjuk, hogy ezekkel a verekedős jelenetekkel megóvta csapatát még 3 bekapott góltól, mert nem a focira koncentrált az egyetlen csapat amelyik a pályán volt. Láttuk mi van, amikor csak azzal törődtünk. Hogy jön ő ahhoz, hogy lökdösse Guardiolát, Ő nem a labdaszedőfiúja, hogy elvárhassa tőle, hogy a kezébe adja a bogyót. Egyszer nagyon "arcon bucálják" majd, tegnap Valdes megtette majdnem. Szeretem amikor Iniesta nyugodtan elmagyarázza neki lassan menetrendszerűen minden klasszikuson, hogy az arcából expandert csinálnak, ha nem állítja le magát, és az a sötét portugál a buta tekintetével megérti talán. Mert onnantól leállította magát és tovább ácsorgott a pályán mint egy néző.

Mindenkiről szóltam akiről akartam, a többi real játékosról azért nem, mert semmit se csináltak. Nem érdemes rájuk vesztegetni egy karaktert se. Láttuk, hogy mekkora különbség van technikailag és emberileg is a két csapat között. Világ 2 legjobb csapata, hogyne...Ahhoz valamit felkéne már mutatni végre sok sok év után kedves madrid. Nem elég a spanyol kiscsapatokat kitömni.
C.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
Avatar
barcafan0911
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2008.03.07. 17:40:36
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2010.11.30. 10:31:37

Tegnap berúgtam mint az állat, így nem tudtam értékelni a csapat teljesítményét ésszerűen. Most hogy józan vagyok, továbbra sem találom a megfelelő szavakat. Mi csöndben tűrtük a nyilatkozatokat, tegnap pedig bizonyítottunk a pályán. Sajnos sok idióta még így sem ismeri el a Barcát, és megint jönnek a szánalmas divatdrukker szóval! Most komolyan, ha megalázzuk a reált, akkor mért kell neki esni a szurkolóknak? Ha csóró gyerek ma bemegy Barca sállal a suliba akkor már divatdrukker lesz és meg kell verni? Sok madridista paraszt módjára viseli a megalázó vereséget és évek óta azzal takaróznak hogy minden Barcás Magyarországon divatdrukker. Még egyszer mondom, parasztok. 5 classicus győzelem zsinórban, az zseniális. A 6 pedig egészen hihetetlen lenne. Remélem mé sok van a csapatban és mentálisan nem fognak leereszteni. VISCA BARCA! :P
A felhasználó nevemben a 0911 nem arra utal hogy terrorista vagyok. Csupán akkor születtem. :wink:
Replay
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2930
Csatlakozott: 2006.05.17. 23:14:40

2010.11.30. 10:29:04

Figyelve a Madrid reakcióit, nem tudom, nem-e jobb lenne szembenézni a tényekkel és elfogadni, hogy a Barcelona jobb csapat? Lehet, könnyebb lenne az előrelépés.

Az egész madridi vezetés és persze a madridi lapok próbálják menteni a menthetőt, apró részletek kiragadásával, miközben a special one arról beszél, hogy ez nem volt megalázó.

Könyörgöm hát nem látták a tegnapi meccset? Nem az 5 gólról van szó, hanem arról, hogy a madridisták csak keresték a labdát, hosszú-hosszú percekig eldugta azt a Barca, sarkazásokkal.

A megalázottság, az erkölcsi vereség legkomolyabb jele pedig a madridi játékosok viselkedése volt, ezen a szinten ilyen mozdulatokat megengedni...

A Madrid és a madridisták folyamatosan bele esnek abba a hibába, csak mert ott álltak a tabella élén impozáns statisztikával, mindjárt minden rendben, holott ki kellene nyitni a szemüket és meglátni a két csapat játéka közti különbséget.

Zsinórban 5 vereség után vajon ki veszi észre Madridban, hogy a Pérez-féle filozófia totálisan elbukott?

Persze bármi megtörténhet, a Madrid megnyerhet bármit. Csak számomra elképesztő látni, hogy továbbra is megy az ottani kádári-hozzáállás: ez csak egy vereség volt, úgy teszünk, mintha semmi sem történt volna, nyilatkozat-stop, a biró nem fújt 11-est stb.

Ezentúl pedig a Special One új neve: Special Five.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Replay 2010.11.30. 10:36:18-kor.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.11.30. 10:26:08

Mihu, én nem azt mondtam, h mostantól becsülni fogom, hanem, h tegnap a többiekhez képest ő volt a "legjobb" ;)
(ez nem csak ő dicsérete, hanem a többiek szégyene is...)
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4091
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2010.11.30. 10:14:45

Enjoy írta:
Fecooo írta:annyit szeretnék megjegyezni, amit biztos más megtett már:

Pepében pozitívan csalódtam, a védők közül messze ő nyújtotta a legjobb teljesítményt, még Messit is képes volt szabályosan szerelni! (egyszer ziccernél...)
Egyetértek!
Látszik, hogy lelkiismeretes a tag. Biztos megviselte, h hogyan taposhatott meg egy földön fekvő játékost.. Összerakták rendesen az elméjét.
Én nem tudom hogy melyik meccset néztétek, de pl. mikor sárgát kapott, mert Messit visszarántotta meg felrúgta egy kontránál, akkor hátulról igencsak torkon-mellkason vágta... :roll: A szememben továbbra is ugyan az az aggresszív mocskos féreg marad, amíg csak látom őt a futballpályán játszani. Az ilyen játékosok sosem fognak megváltozni. Csak az a baj hogy ez ragályos, és Ramos is átvette ezt a mentalitást. Bár neki már évekkel ezelőtt sem kellett a szomszédba menni egy-egy gusztustalan megmozdulásért. Sokat elmond róla hogy míg Hierro több mint 400 meccsen kapott 10 pirosat és ezzel a klub legtöbbször kiállított játékosa, addig Ramosnak kevesebb mint 200 meccsre volt szüksége ehhez a teljesítményhez. Szerintem idén átlépi a bűvös 10-est, és megkapja a megtisztelő "Legtöbbször kiállított Real Madrid játékos" címet.
Kép
dorzsolt7
Barça B
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2010.07.06. 09:37:03
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely, Erdely
Kapcsolat:

2010.11.30. 10:09:48

es mi az a 'mag'? Kicsitt legyszi bovebben!:) koszi
Enjoy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 693
Csatlakozott: 2008.07.15. 14:07:18
Tartózkodási hely: Győr

2010.11.30. 10:09:47

Fecooo írta:annyit szeretnék megjegyezni, amit biztos más megtett már:

Pepében pozitívan csalódtam, a védők közül messze ő nyújtotta a legjobb teljesítményt, még Messit is képes volt szabályosan szerelni! (egyszer ziccernél...)
Egyetértek!
Látszik, hogy lelkiismeretes a tag. Biztos megviselte, h hogyan taposhatott meg egy földön fekvő játékost.. Összerakták rendesen az elméjét.
Kép
barcalaci84
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2010.04.12. 12:56:59
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.11.30. 10:05:18

magon fent van HD minőségben , angol nyelven (szakértő kommentár)
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.11.30. 10:05:02

annyit szeretnék megjegyezni, amit biztos más megtett már:

Pepében pozitívan csalódtam, a védők közül messze ő nyújtotta a legjobb teljesítményt, még Messit is képes volt szabályosan szerelni! (egyszer ziccernél...)
dorzsolt7
Barça B
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2010.07.06. 09:37:03
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely, Erdely
Kapcsolat:

2010.11.30. 10:02:17

Fiuk! Tegnap szolgalatos voltam, nem lattam a meccset. Nagyon szeretnem megnezni, es ha tudtok egy linket, ahonnan letoltheto(akar spanyol, vagy katalan nyelven) irjatok. Koszonom!!:)
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1612
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2010.11.30. 09:42:37

Két dolgot szeretnék kérni azoktól akik nálam jobban értenek a géphez. Szerintem mások is kíváncsiak a meccs statisztikáira, gondolok itt elsősorban a passzokra (biztosan 600 fölött), amiből Xavi 110-et postázott egymaga. Valamint nagyon élvezetes lenne egy videó a tiki-takáról amikor sarokkal passzoltuk vissza amit sarokkal kaptunk, meg 10 ember egymásután egy érintőbe ért hozzá stb...

ELőre is köszönöm.
Avatar
barcami
Jugador del Barça
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2008.07.25. 12:09:18

2010.11.30. 09:38:16

A mai Barcelona egyedi, közösség- és gondolatformáló.
A tökéletességre törekednek. Rengeteg tudás, a nagy Barca iskola van e mögött, ahol mindenekfelett van a csapat, de mindenki számít.
A játékrendszer elképesztő. Cruyff rakta le ezt a módszert és Rijkaard majd Guardiola a maga egyedi módján ugyanazt követi.
Minden együtt van: szisztéma, elvárás, hozzáállás, culészív, zsenik a pályán belül és kívűl.
Félelmetes az a PStation foci amit mutatnak.
A Barcelona már egy másik szint, ott jár, ahol véleményem szerint jó ideig nem fog járni más csapat. (de ki tudja---> lásd Villareal elkezdett valamit)

Örülök, hogy láthatom hétről hétre a csapatom.

Nem tudni a Madrid hogy alakul, de biztos kiegyensúlyozottabb lesz - tehát versenyben marad - mint a korábbi években. Jelenleg ez az amire figyelni.
Luxus, hogy ilyen alattomos játékosaik vannak, ezzel rengeteget veszítenek. Ramos Pepe Carvalho és Arbeola közül bármelyik kaphatott volna pirosat.
A játékvezetéssel semmi gond nem volt! Vitatható helyzete a bírónak nem volt!!Puhl elnézte a meccset. Mire Puhl azt mondta, hogy meg kellett volna fogni a meccset már rég kiosztott néhány lapot a játékv.
Ennyi, ez végig benne volt, Carvalho sunyiságaitól, népművészeti cserépedény Ronaldo lökésen át, a kezdő gólokon át, majd a 2. félidő gálája végül vezetett a leggyengébb láncszem kihullásához (ramossz), de már Casillas is elszállt a végén, aki a tömeg szélét is figyelte...
Ez van, ha a játékkal törődött volna a RM akkor nem lett volna egy magyar pakli kártya.
Inkább rúgtak volna egy szépítőt.. ez így szánalmasra sikerült.
Avatar
barcafan0911
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2008.03.07. 17:40:36
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2010.11.30. 09:29:44

noname írta:Mondjuk az tény h ha egy csapatnak jól megy, rengeteg a tipikus divatszurkoló. Nekem is volt olyan ismerősöm aki Barca szurkoló volt, mert a fifában az volt a legjobb csapat. :lol:
A csúcs viszont egy Real-fan volt, aki annyit tudott a Realról h CR és Casillas ott játszik. :lol:
Nálam az ilyen a divatszurkoló!
Aki azért szurkol egy csapatnak, mert annak szép a játéka, az miért lenne divatszurkoló?! Én is 2004-ben szerettem meg a Barcát, mert lenyűgözött a gyorspasszos játék.

Amúgy még egy példa a divatszurkolásról: kimentem egyetemre Kolozsvárra, váratlanul a csoporttársaim feléből jött ki a Kolozsvári CFR ultra, ami addig érdekes mód rejtve maradt. :lol: :twisted:
Én 2006-ban Roni miatt szerettem meg, azóta már fanatikus vagyok. Amúgy nekem a 15 éves húgom reál szurkoló, de 2 éve nem látott egy meccset sem. :D De hogy ne legyen off, olyan boldog vagyok hogy tegnap láthattam ezt a meccset, átélhettem élőben. Bevallom ez volt az első Camp Nou-beli győzelem amit élőben láttam. A 3:3 és a 0:1 utáni két évben sajnos szalagavató és munka hiányában lemaradtam a győzelemről, de most nem! :P TIAMO BARCA!

nekem nem magával a real madriddal van bajom,hanem a játékosok jó részével. azzal,ahogy a fontos mérkőzéseken viselkednek. a tegnapi játék ilyen volt,hát Istenem,a barca jobb. viszont máshogy is lehet viselkedni,úgy,hogy az ember ne szégyellje,hogy madridista. illene bocsánatot kérniük a szurkolóktól,mert nem pályára való,amit leműveltek az utolsó 20 percben. én is madridista leszek,amíg csak élek,de ezek a játékosok nem adtak és nem is érdemlik meg a tiszteletet(néhány kivétellel). az ilyen hentelés és viselkedés miatt nem nézek olasz bajnokságot,de kérem,ez itt a legtechnikásabb liga vagy mi a fene és erre tegnap csak 1 csapat emlékeztetett,az,amely messze a madrid fölött állt minden tekintetben.
Teljesen megértelek. Én személy szerint utálnám ha így viselkednének a Barca játékosok. Szerencsére a klub eszméje a példamutató viselkedés és nyilatkozatok, különösen Peptől láthatjuk ezt, így értendő hogy a játékosok követik a példáját.
A felhasználó nevemben a 0911 nem arra utal hogy terrorista vagyok. Csupán akkor születtem. :wink:
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2010.11.30. 09:23:02

Mennyire megérte a Barcának szurkolni akkor is amikor még a Gaspart-érában folyamatosan alulmúlta önmagát. A tegnapi meccs leírhatatlan volt. Egy nyálas hálivúdi rendező sem tudott volna nagyobb hepiendes sztorit írni erre a meccsre. Egyszerűen eszméletlen volt.

Hányinger volt amit a Ronaldo, Carvalho, Arbeola, Ramos műveltek, de mentségükre azért egy ekkora alázásban, amikor a labdát nem kapják meg egész meccsen. Gyakorlatilag az egész világ rajtuk röhögött (1 milliárdan nézték). Én egy géppisztolyt szereztem volna és ámokfutásba kezdtem volna az tuti:) Na jó, de komolyan, ezek is azt bizonyítják hogy nagyon komolyan vett rangadón, nagyon nagy feszültség mellett, ha ennyire elnyomnak valakit, akkor kijönnek az ilyen dolgok.

Nincsenek szavak a teljesítményre. Ahogy egyérintőztek néha körbe a pályán, a labdák visszaszerzése, minden. Az külön érdekesség hogy a Messi nem rúgott gólt, valamint Xavi mint ha helyet cserélt volna vele, mert a gólszerző és a gólpasszadó személyei most felcserélődtek.

Külön fricska volt ez a magyar "szaktekintélyeknek" is. A szakmabeliek jöttek a stúdióban ketten a döntetlenes tippjeikkel, 3an pedig a Real győzelmére szavaztak. A táncolófeketelakkcipő, Komár papa, merte csak a Barcát kihozni győztesként. Nem beszélve arról akik hangoztatják mindenhol hogy a Pep nem kiforrott edző, valamint Mourinho nyomába sem érhet. Most nem jönnék azzal hogy jobb mint Mou, mert ilyen eredmény született, de már illik őt elismerni, egy 6-2 és egy 5-0 után...

A fórumokról is eltűnnek a nagyarcú tini Real drukkerek egy hétig biztos:)

A világ edzőinek pedig jó lehet nézni egy ilyen meccset...biztos várják a BL-sorsolást ellenünk.

Mi Barca drukkerek most egy álomvilágban élünk....egyszerűen ez emberfeletti szint volt, és ezzel Pep magát is megszívatta, mert a közönség el van kényeztetve az ilyen meccsekkel, amiket szerintem évtizedenként csak 1 van.....ha van. Ami ilyen beharangozóval, és ilyen megalázó eredményt hoz.

Nem nézem le a Realt továbbra sem, mert a meccs ellenére is nagyon szoros bajnokságra számítok, mert 2 pont előnyünk lett, és még a Bernabeuban nekünk is játszanunk kell egy összeszokottabb Madriddal, akiknek 10000000000000000-szeres motiváció lesz ezért, és a tavalyi 6-2 ért visszavágni. Na ott vér fog folyni az tuti. És tényleg furcsa egy bajnokság, mert például egy Hercules megvert minket ugyanezen a pályán....és még sem jobbak mint a Real. Hosszú még a bajnokság, és még találkozhatunk a kupadöntőben is és a BL-ben is velük...tehát ennek a párharcnak lesz még folytatása...

.....de a mostani helyzetet viszont nagyon ki kell élvezni. Tényleg fura, hogy gyakorlatilag a BL-győzelemnek meg a 6 kupás Barca után sem voltam a mecsc után ilyen eufórikus állapotban, pedig gyakorlatilag egyenértékű, egy egy 1-0-ra megnyert Almeria elleni bajnokival.....de elvileg viszont nem:)

Gratula fiúk, edzőnek is nagy kézrázogatás.

Ja, és Casillast viszont sajnáltam:)
Avatar
Taibi
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 1194
Csatlakozott: 2004.11.03. 19:52:08

2010.11.30. 09:14:16

T’estimo, Barça! :)
Parádés volt, csodás mérkőzés!

Srácok, meg kell becsülni ezeket az éveket, ezt a generációt, és jó mélyen bevésni az agyunkba ezeket az élményeket!

Valdés, Puyol, Xavi, Iniesta, Messi... A legnagyszerűbb barcelonai generáció...
=D>
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2010.11.30. 09:09:39

Mondjuk az tény h ha egy csapatnak jól megy, rengeteg a tipikus divatszurkoló. Nekem is volt olyan ismerősöm aki Barca szurkoló volt, mert a fifában az volt a legjobb csapat. :lol:
A csúcs viszont egy Real-fan volt, aki annyit tudott a Realról h CR és Casillas ott játszik. :lol:
Nálam az ilyen a divatszurkoló!
Aki azért szurkol egy csapatnak, mert annak szép a játéka, az miért lenne divatszurkoló?! Én is 2004-ben szerettem meg a Barcát, mert lenyűgözött a gyorspasszos játék.

Amúgy még egy példa a divatszurkolásról: kimentem egyetemre Kolozsvárra, váratlanul a csoporttársaim feléből jött ki a Kolozsvári CFR ultra, ami addig érdekes mód rejtve maradt. :lol: :twisted:
A Fifa egy szégyen
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2010.11.30. 09:06:36

zsírosdeszka!
nekem nem magával a real madriddal van bajom,hanem a játékosok jó részével. azzal,ahogy a fontos mérkőzéseken viselkednek. a tegnapi játék ilyen volt,hát Istenem,a barca jobb. viszont máshogy is lehet viselkedni,úgy,hogy az ember ne szégyellje,hogy madridista. illene bocsánatot kérniük a szurkolóktól,mert nem pályára való,amit leműveltek az utolsó 20 percben. én is madridista leszek,amíg csak élek,de ezek a játékosok nem adtak és nem is érdemlik meg a tiszteletet(néhány kivétellel). az ilyen hentelés és viselkedés miatt nem nézek olasz bajnokságot,de kérem,ez itt a legtechnikásabb liga vagy mi a fene és erre tegnap csak 1 csapat emlékeztetett,az,amely messze a madrid fölött állt minden tekintetben.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2010.11.30. 09:02:37

[quote="zsírosdeszka"]...quote]

Aki régebben a Madridnak szurkolt és átpártolt a Barcelonához, vagy fordítva, azokra inkább nem mondok semmit. Gyerekkorom óta Barca fan vagyok, DE! Mondom, hogy sok a Barcelona drukker:
A mai fiatalság leül, megnéz 1 Barca és 1 Real meccset, szerinted melyik csapat mentalitása tetszik meg jobban? Nem akarom leírni a Madridot, mert nem is szabad, de amit a Barcelona művel meccsről meccsre, az ilyet hívják labdarúgásnak. Majd ha fordul a kocka (rem az nem az én időmben lesz :D ), és a Madrid fog ilyen teljesítményt nyújtani, akkor a sok kis lurkó a Madridot fogja előnyben részesíteni.
Sokan írják,hogy a Barcások divatszurkolók. Könyörgöm: azért mert jelen pillanatban nincsen ellenfele ezért divatszurkolók lennénk :? Vagy mert tényleg ilyen jók inkább drukkoljunk gyengébb csapatnak, én ezt nem értem :)
Szenzációs volt Barcelona :)
Avatar
zsírosdeszka
A Madridista
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2010.04.29. 12:52:02
Tartózkodási hely: Madrid, Santiago Bernabeu stadion

2010.11.30. 08:57:28

Milyen érdekes,én akkor lettem BARCA szurkoló amikor a csapat valahol a 13.hely körül mozgott a tabellán...nem a helyezés volt a fontos,hanem a mutatott játék.
Nem rád értettem, hanem nagy általánosságban, de persze nem mindenkire igaz, de nagyon sok mindenkire. Aki meg akarta az megértette. Egyébként akkor nem volt szép a Barca játéka, a mostaninak még a magját sem igazán lehetett látni azoktól a játékosoktól.
Zsírosdeszka, nem az a lényeg, hogy rajtad kívül hányan szurkolnak a csapatnak!Mikor kiesés szélén voltunk, s Valladolidban azt hiszem 3:0ra kikaptunk, még középiskolás voltam, s igazad van akkor mindenki a Realnak szurkolt….de nem másokkal kell törődni!A totális káosz volt nálunk, s kijöttünk belőle, nálatok rengeteg a fiatal játékos, van egy kiváló edzőtök, idővel eredményeitek is lesznek!Ha a szívedben a Realnak szurkolsz (még ha rosszul is teszed Very Happy ), nem veszi el tőled senki, s ilyenkor még büszkébbnek kell lenni!De abban igazad van vagyunk mi is, s úgy néz ki jobbak vagyunk Laughing
Ez egyértelmű, hogy nem az a lényeg, csak jeleztem. Azért ha egy statisztikát megnéznénk, akkor a szurkolók kb. 70%-a arra dől amerre a szél fúj. Már ezt akkor is nehezményeztem. Még a médai szereplők is akkor úgy most így (számtalan példa van erre). Ez számomra elkeserítő, és az olyan ne nevezze magát szurkolónak.

Egyébként utólag sokan mondják (nem rátok gondolok; és könnyű mondani, de bizonyítani nem lehet se ezt sem az ellenkezőjét), hogy én már akkor is Barca drukker voltam, de ha szétnézek a környezetemben a netes fórumokon, akkor nem ez jön le. Bár ez természetes folyamat, nem is akarok ezen fennakadni.
"A XX. század legjobb csapata"
De las glorias deportivas, que campean por Espańa
va el Madrid con su bandera, limpia y blanca que no empańa.
Kép
Válasz küldése