Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.03.18. 20:52:53

Subinho írta:
2021.03.18. 19:19:31
Most nézem a BL összefoglalót, a Madrid mekkora mákos gólokat rúgott megint egy ilyen gyenge középkategóriás csapat ellen! :D
Mi meg körbelőttük a PSG-t és mégis csak 1-1.
Hihetetlen!!!
És a játékvezetés is megint őket segítette mindkét meccsen. Nem mondom, hogy ezen múlt, de rendkívül bosszantó, hogy már évek óta folyamatosan kapják a kisebb-nagyobb hátszelet, mellette még szerencséjük is van.

Nem véletlenül termett nekik kevesebb babér a bajnokságban az elmúlt években, ahol azért hol adott, hol elvett tőlük a játékvezetés, ahogy az életszerű is, és a szerencsének kevesebb a szerepe.

Ha még nem is a legnagyobb riválisról lenne szó, hanem bármelyik más csapatról, akkor is azt mondanám, hogy nagyon kijárna már nekik az elkövetkező években 4-5 olyan kiesés, ahol ők érezhetik azt, hogy hiába voltak jobbak, a sors meg a bíró hülyeségei közbeszóltak. Bár ez soha fog megtörténni, mert ha egyszer rövidítik meg őket a bírók, csinálnak olyan cirkusz, olyan cirkuszt csinálnak, hogy még évek múlva is attól lesz hangos a közvélemény, aztán megint nem mernek ellenük semmit befújni.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.18. 19:19:31

Most nézem a BL összefoglalót, a Madrid mekkora mákos gólokat rúgott megint egy ilyen gyenge középkategóriás csapat ellen! :D
Mi meg körbelőttük a PSG-t és mégis csak 1-1.
Hihetetlen!!!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7410
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.03.18. 18:23:13

PorSiempre írta:
2021.03.18. 12:31:35
csababarca írta:
2021.03.17. 17:31:29
Meglátjuk majd az áprilisi meccsen hol is tartunk hozzájuk képest.
Ami tény, hogy ők blben nyolc között vannak, kupából kiestek, bajnokságban masszív 2 ponttal megyünk előttük.
És ősszel elvertek minket itthon, pedig akkor se voltak annyival jobb formában, éppen előtte otthon kikaptak a Cadiztól:D

Az, hogy a játékuk milyen, az nyilván problémás, de nekem a 3-4 évvel ezelőtti real játéka se tetszett:D

Jobb passzban vagyunk szemre, eredményekre is, de számolni kell velük továbbra is.

Nagyon adom amit írsz.
Velük számolni kell, remélem a sors nem lesz hozzájuk kedves és behúzzák Chelsea-City- BM trió egyikét.
PSG-t , BvB-t megeszik rutinból. Többi szóra sem érdemes.

Nekünk most az a feladatunk, hogy hamar Kialakuljon a jövő évi keret ,Koeman kapjon esélyt egy nyugodtabb háttérben való munkára.
Aztán meglátjuk, hogy mire lesz ez elég.
Így most azt érzem, hogy 2 kupának fogunk örülni a végén, de ebben van egy nagy nagy adag hazabeszeles is.
Nem lehet őket leírni, de a Bl-ben nem hiszem, hogy lesz keresnivalójuk a köv körben.
Hogy a PSG-t megennék azt én kétlem. Tavaly is volt egy X-ük ellenük, Párizsban meg kaptak egy kegyes hármast és az a Real jóval erősebb volt mint az idei. Az egy dolog, hogy ott vannak a 8 között, de az Atalanta ellen nagy valószínűséggel az összes spanyol csapat továbbjutott volna. Megkapták a 2 leggyengébb csapat egyikét. Nem tudom ki nézte a meccseket, amennyit én láttam belőlük mindkettőn az egy spanyol középcsapat szintje.

Ami nekünk jól jön, hogy pont a két meccs között lesz a Clasico. Azt kötelező lesz nyernünk, mert a végén kikaparjuk nekik a tűzből a gesztenyét és megnyerik a bajnokságot.

Ami engem illet, szerintem nem feltétlenül járnának jól, ha belevernének egy rakat pénzt Haaland-ba vagy Mbappé-ba. Kelleni fognak nekik az új játékosok, hogy elkezdhessenek jövőt építeni, ami nagy pénzbe kerül, és az utánpótlásuk is gyér. Játékosok eladásából nem tudnak majd igazolásokat finanszírozni, nincs olyan eladható ember akiért kaphatnának valamit és nem lenne nagy szükségük rá, egy fecske viszont nem fog nyarat csinálni. Anyagilag pedig nem állnak olyan jól. Egy Mbappéra/Haalandra is komoly kölcsön kell majd, amiből most is van elég (asszem 7-800 millió körül, de erre nem tenném a nyakam). Igaz, hogy nem rövid lejáratú de ilyen bevételkiesések mellett azt se lehet nagyon halmozni.
Forca Barca!!!!
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 391
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2021.03.18. 12:31:35

csababarca írta:
2021.03.17. 17:31:29
Meglátjuk majd az áprilisi meccsen hol is tartunk hozzájuk képest.
Ami tény, hogy ők blben nyolc között vannak, kupából kiestek, bajnokságban masszív 2 ponttal megyünk előttük.
És ősszel elvertek minket itthon, pedig akkor se voltak annyival jobb formában, éppen előtte otthon kikaptak a Cadiztól:D

Az, hogy a játékuk milyen, az nyilván problémás, de nekem a 3-4 évvel ezelőtti real játéka se tetszett:D

Jobb passzban vagyunk szemre, eredményekre is, de számolni kell velük továbbra is.

Nagyon adom amit írsz.
Velük számolni kell, remélem a sors nem lesz hozzájuk kedves és behúzzák Chelsea-City- BM trió egyikét.
PSG-t , BvB-t megeszik rutinból. Többi szóra sem érdemes.

Nekünk most az a feladatunk, hogy hamar Kialakuljon a jövő évi keret ,Koeman kapjon esélyt egy nyugodtabb háttérben való munkára.
Aztán meglátjuk, hogy mire lesz ez elég.
Így most azt érzem, hogy 2 kupának fogunk örülni a végén, de ebben van egy nagy nagy adag hazabeszeles is.
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.03.18. 10:04:25

mess2009 írta:
2021.03.18. 09:33:29
könnyű lenne lecsapni erre a blődségre (alaptalan ábránd?) de még azt gondolnád, hogy a korábbi megjegyzésedre tromfolok. pedig abban volt igazság elismerem, ősszel is hogy be voltam gyulladva...ja hogy volt valami halovány okom?! :shock:
hogy hány évre vagyunk a BL.-től nyilván nem tudom, de azt igen, hogy a fociban éppen hogy nincsenek ilyen vélt receptek. egyébként meg miért is haladnánk úgy mint eddig?!
Bizony hogy könnyű, és még a módját is elárulom neked; mentsd le szépen a kommentemet, aztán 3-4 év múlva jöhetsz.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.03.18. 09:33:29

NovaProspekt írta:
2021.03.17. 18:19:22
Peter írta:
2021.03.17. 13:39:50
Még annyit fűznék hoz,
3-4 évre vagyunk attól (ha minden úgy halad, mint jelenleg), hogy a BL esélyesek legyünk. De a világon minden újjáépülő csapatban így van ez.
könnyű lenne lecsapni erre a blődségre (alaptalan ábránd?) de még azt gondolnád, hogy a korábbi megjegyzésedre tromfolok. pedig abban volt igazság elismerem, ősszel is hogy be voltam gyulladva...ja hogy volt valami halovány okom?! :shock:
hogy hány évre vagyunk a BL.-től nyilván nem tudom, de azt igen, hogy a fociban éppen hogy nincsenek ilyen vélt receptek. egyébként meg miért is haladnánk úgy mint eddig?!
amin viszont érdemes elgondolkodni az egy egyszerű tény: ebben a BL idényben éppen hogy a lesajnált királyiak képviselik a Spanyol focit egyedül a nyolc között. (most mit is mondjak? remélem nem sokáig)
amit nem kerülhetünk el, 04.11.-én szembesülni a tényekkel. őszintén mondom: minden (vélt vagy valós hülyeségemet) beismerem majd egy győzelemért.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.03.17. 22:06:16

Most nézem a madrid utolsó 2 meccsének az összeállítását, látom Zidane is áttért Ramossal a 3-5-2re. Nagyon ütős ez a felállás nálunk, remélem Náluk nem válik be. :lol:
Kép
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.03.17. 21:08:57

Chino írta:
2021.03.17. 17:02:47
Meglátásom szerint ezekből az elemekből főként azért nem látsz többet, mert a játékunknak középpontjában még mindig főként Messi van. Ezt annyira nem hánynám Koeman szemére, a világon kb. 2-3 olyan edző lehet, akik meg merték volna lépni, hogy olyan alapra szervezik a csapatot, olyan taktikát dolgoznak ki, amiben nem Messi a főszereplő. Lehet, hogy istenkáromlás ilyet mondani, de amíg Leo itt van, ne nagyon várjunk olyan nagy változást a fenti aspektusokban.
Ennek a célnak megfelelő állománnyal lenne jövőképe, de ehhez ez a keret jelenleg nem alkalmas. Ez a keret megfelelő erőnlét mellett a gyors és lendületes focira alkalmas lenne, de a csikicsukira, zsonglőrködésre nem igazán. Abból pedig semmi jó nem születhet, ha mást erőltetünk a keretre, mint amire valóban alkamas lehet.
Ha így van, ami simán elképzelhető, akkor most olyan hátrányt akasztunk a fiatalok nyakába, amitől talán majd az utánuk jövők lesznek képesek megszabadulni. Esetleg labdazsonglőrőket kell előre hozni, akiket hirtelen megnevezni sem lehet (Neymaron kívül), mert talán nincs is ilyen. Valakitől olvastam korábban, hogy olyan Inzaghi féle igazi gyilkos lesipuskás való ide.
Ilyen jellegő jövőkép esetén a komplett támadószekció mehet eladásra, míg Fati, akit nyilván nem akarunk eladni, örülni kell, ha nem akar majd elmenni.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.03.17. 20:42:42

3-4 évre vagyunk attól (ha minden úgy halad, mint jelenleg), hogy a BL esélyesek legyünk. De a világon minden újjáépülő csapatban így van ez.
Elnézve azt, hogy nem olyan erős jelenleg az európai mezőny, lehet az kevesebb is. Ha egy-két kulcsfontosságú posztra találnánk megfelelő játékost, az nagyon komolyat tudna dobni a csapaton. Persze sok a kérdés még nálunk is, pl. nem tudjuk, hogy Messi meddig marad.

Hosszútávon most náluk látom rosszabbnak a helyzetet. Mi pl. mostanában viszonylag simán tudjuk hoznia bajnoki meccseket, nekik folyton rezeg a léc. Az egyetlen épkézláb támadójuk Benzema. Szidhatjuk Dembelét, Griezmannt, de a gyengébb formájukban is simán verik az ő többi támadójukat. Olyan hatalmas tehetségek nincsenek is a tarsolyban, próbáltak ugyan fiatalítani, de eléggé besültek a nagy reménységeik. Mbappétól várják a megváltást, de én most kevesebb esélyt látok arra, hogy megszerzik, mint arra, hogy nem, ráadásul egyedül ő is kevés lenne oda.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.03.17. 18:19:22

Peter írta:
2021.03.17. 13:39:50
Még annyit fűznék hozzá, ha már bajnokság, természetesen nem vagyok saját magunk ellensége és örülnék a címnek. Ugyanakkor tisztában kell lenni azzal is szerintem, hogy az esetleges bajnoki aranytól függetlenül rengeteg a teendő ahhoz, hogy egy olyan stabil csapattá váljunk, amelyik bárki ellen bármikor kiállhatna egy komolyabb BL megmérettetésre. Az, hogy a jelenlegi közegben versenyben lehetünk a bajnokságért, nem kifejezetten a saját erőnket mutatja annak ellenére sem, hogy eredményeket tekintve jó sorozatban vagyunk. Ez egy kicsit önbecsapós helyzet akkor is, ha egy aranyat magyarázni nem kell.
3-4 évre vagyunk attól (ha minden úgy halad, mint jelenleg), hogy a BL esélyesek legyünk. De a világon minden újjáépülő csapatban így van ez.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.03.17. 17:47:11

csababarca írta:
2021.03.17. 17:31:29
Meglátjuk majd az áprilisi meccsen hol is tartunk hozzájuk képest.
És ősszel elvertek minket itthon, pedig akkor se voltak annyival jobb formában, éppen előtte otthon kikaptak a Cadiztól:D
Jobb passzban vagyunk szemre, eredményekre is, de számolni kell velük továbbra is.
Szerintem ők kb. ugyanolyan erősek, mint ősszel, mi viszont javultunk azóta. Áprilisig persze változhatnak a dolgok, meg eleve nem könnyű Madridban nyerni, de ha a mostani forma marad nagyjából mindkét oldalon, akkor nem lehetetlen.

Nero írt be érdekes statisztikákat, pl. Ramos BL-góljairól. Szép, amit letett a sorozatban, de pl. Zidane és R9 idejében sokkal korábban potyogtak ki (ok, Zidane-nal még nyertek egyet 2002-ben, de aztán elkezdődött a kálváriájuk a BL-ben), mezőny is erősebb volt.

Benzema sem lesz jobb játékos, mint Puskásék a maguk korában. :D Nagyon csalókák ezek a statisztikák.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.03.17. 17:31:29

Meglátjuk majd az áprilisi meccsen hol is tartunk hozzájuk képest.
Ami tény, hogy ők blben nyolc között vannak, kupából kiestek, bajnokságban masszív 2 ponttal megyünk előttük.
És ősszel elvertek minket itthon, pedig akkor se voltak annyival jobb formában, éppen előtte otthon kikaptak a Cadiztól:D

Az, hogy a játékuk milyen, az nyilván problémás, de nekem a 3-4 évvel ezelőtti real játéka se tetszett:D

Jobb passzban vagyunk szemre, eredményekre is, de számolni kell velük továbbra is.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7410
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.03.17. 17:02:47

Peter írta:
2021.03.17. 12:37:42
NovaProspekt írta:
2021.03.17. 12:02:38

Ha az első őszi meccsen bekerülnek a fiatalok, és pontot veszítenek, akkor azt írtad volna, hogy Koeman elherdálta a bajnokságot, pedig a padon mindvégig ott ültek a rutinos játékosok, akik eddig is tudták hozni a meccseket.
Én biztosan nem.... :lol:
Ugyanakkor tudom, hogy szerte a világon sokan mások igen!
Engem inkább lázba hozna, ha több lendületet, ritmusváltást, láthatóbb koncepciókat támadásra, bátrabb próbálkozásokat átlövésre de Jongtól, Pedritől, Desttől (lehet csúnyább, mint Messi és Gríz löketei voltak hétfőn :roll: ) is látnék, mint az, hogy behozható az Atleti vagy sem, miközben tolunk e Huesca ellen olyan utsó 30 percet vagy 2.félidőt, amilyet.
Vagy valahogy Dembiből ügyesebbet kihozni, ahogy Grízből is.
Nyilván kisebbség vagyok, viszont az előbbiek megléte esetén sokminden más magától is jobban jönne.
Meglátásom szerint ezekből az elemekből főként azért nem látsz többet, mert a játékunknak középpontjában még mindig főként Messi van. Ezt annyira nem hánynám Koeman szemére, a világon kb. 2-3 olyan edző lehet, akik meg merték volna lépni, hogy olyan alapra szervezik a csapatot, olyan taktikát dolgoznak ki, amiben nem Messi a főszereplő. Lehet, hogy istenkáromlás ilyet mondani, de amíg Leo itt van, ne nagyon várjunk olyan nagy változást a fenti aspektusokban.

csababarca írta:
2021.03.17. 11:47:55
Gáz ahogy játszanak, de nyernek.
És tavaly is behúzták pont előlünk a bajnokságot.

A BL tripla nagy ütőkártya ZZ kezében, kikezdhetetlen nagyjából emiatt. Más edzőt már 5ször kivágtak volna onnan ilyen teljesítmény és főleg mutatott játék miatt.
Azért azt, hogy "nyernek" én nagyon idézőjelben tenném. A BL-ben egy könnyű csoportból sikerült éppen hogy, az utolsó fordulóban továbbmenni Mönchengladbach meg Shaktar mellett. Aztán megkapták az egyenes kiesésben a kb. leggyengébb csapatot.
A kupában egy Alcoyano már az első körben kivágta őket, a bajnokságban is botladoznak. Ha nincs olyan orbitálisan gáz első 10 meccsünk már kanyarban sem lennének hozzánk képest. Még velük szemben is komoly hátrányunk volt, amit gyorsan sikerült ledolgozni. Emellett a játékukról inkább nem beszélnék, de ami a fiatalítást illeti tényleg messze vannak tőlünk. Nyilvánvalóan nálunk is akad olyan példa, amit inkább a kényszer szült, mintsem "tudatos" volt, viszont a lényeg, hogy jól sült el. Illetve mi az utánpótlásra is tudunk számítani velük szemben, az utóbbi időben gyér náluk a felhozatal és azt is kétlem, hogy Zidane erőteljesen támaszkodna rájuk.
Én nem lesajnálni akarom őket, mert amilyen makkerek 1-1 meccset, akár rangadót is képesek behúzni, de az tény, hogy játékban és ami a fiatalítást illeti, mi előrébb vagyunk.
Forca Barca!!!!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.03.17. 13:39:50

Még annyit fűznék hozzá, ha már bajnokság, természetesen nem vagyok saját magunk ellensége és örülnék a címnek. Ugyanakkor tisztában kell lenni azzal is szerintem, hogy az esetleges bajnoki aranytól függetlenül rengeteg a teendő ahhoz, hogy egy olyan stabil csapattá váljunk, amelyik bárki ellen bármikor kiállhatna egy komolyabb BL megmérettetésre. Az, hogy a jelenlegi közegben versenyben lehetünk a bajnokságért, nem kifejezetten a saját erőnket mutatja annak ellenére sem, hogy eredményeket tekintve jó sorozatban vagyunk. Ez egy kicsit önbecsapós helyzet akkor is, ha egy aranyat magyarázni nem kell.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.03.17. 12:37:42

NovaProspekt írta:
2021.03.17. 12:02:38
Peter írta:
2021.03.17. 11:49:47
Sajnos, hogy a sérülések kényszerítették ki ezt a fiatalítást nálunk. Nálam ez nagy nagy fekete pont, mert az első őszi meccstől kezdve meg kellett volna lépni ezt.
Ha az első őszi meccsen bekerülnek a fiatalok, és pontot veszítenek, akkor azt írtad volna, hogy Koeman elherdálta a bajnokságot, pedig a padon mindvégig ott ültek a rutinos játékosok, akik eddig is tudták hozni a meccseket.
Én biztosan nem.... :lol:
Ugyanakkor tudom, hogy szerte a világon sokan mások igen!
Engem inkább lázba hozna, ha több lendületet, ritmusváltást, láthatóbb koncepciókat támadásra, bátrabb próbálkozásokat átlövésre de Jongtól, Pedritől, Desttől (lehet csúnyább, mint Messi és Gríz löketei voltak hétfőn :roll: ) is látnék, mint az, hogy behozható az Atleti vagy sem, miközben tolunk e Huesca ellen olyan utsó 30 percet vagy 2.félidőt, amilyet.
Vagy valahogy Dembiből ügyesebbet kihozni, ahogy Grízből is.
Nyilván kisebbség vagyok, viszont az előbbiek megléte esetén sokminden más magától is jobban jönne.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.03.17. 12:02:38

Peter írta:
2021.03.17. 11:49:47
Sajnos, hogy a sérülések kényszerítették ki ezt a fiatalítást nálunk. Nálam ez nagy nagy fekete pont, mert az első őszi meccstől kezdve meg kellett volna lépni ezt.
Ha az első őszi meccsen bekerülnek a fiatalok, és pontot veszítenek, akkor azt írtad volna, hogy Koeman elherdálta a bajnokságot, pedig a padon mindvégig ott ültek a rutinos játékosok, akik eddig is tudták hozni a meccseket.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.03.17. 11:49:47

Subinho írta:
2021.03.17. 09:27:32
Olvasva a hozzászólásokat, a két véglet, lesajnálás, vagy fényezés megy, a valóság kb. a kettő között van.
Nálunk a végletekig lettek hajtva a kiöregedő sztárok, aztán hirtelen kellett egy durva fiatalítás, ami ebben az évben folyik. A RM-nál ugyanez egy lassabb folyamat, elkezdett 1-2 idősebb játékos kevesebbet játszani, illetve jött 1-2 fiatal. akik ütemesen elkezdenek beépülni. A minőség itt most mindegy is, hogy ki a jobb, Vini, vagy Demb, vagy Valverde vs. Pedri, stb., a lényeg, ott egy talán okosabb, több éves fiatalítási folyamatban vannak, amit nekünk kellett volna elkezdeni 2-3 éve. Mi 1 év alatt lenyomjuk ezt, ők 2-3 év alatt, ennek a felénél tartanak kb. Persze nézhetjük úgy is, hogy mi megléptük drasztikusan, náluk meg el fog húzódni, kinek-kinek melyik verzió az elfogadhatóbb...
Sajnos, hogy a sérülések kényszerítették ki ezt a fiatalítást nálunk. Nálam ez nagy nagy fekete pont, mert az első őszi meccstől kezdve meg kellett volna lépni ezt. Persze ehhez kellett volna koncepció, ami nem volt. Kaotikus útkereséssel idővel ez a kényszer kihozott valamit mostanra, ez tény. A kapkodó útkeresés közben viszont egyéb fontos dolgok, mint taktikai elemek, összeszoktatás, figurák kidolgozása, gyakorlások mind a mai napig elmaradásban vannak. Koemannak hatalmas lehetősége lett volna célirányosan és eredendően kirakni ezt a puzzle-t. Ezért nem szavaznék neki bizalmat a következő szezontól, mert még a mai csapatban is temérdek kihasználatlan lehetőség van, ami miatt lehet, hogy a ligában nem szenvedünk eredményekben hátrányt, de a BL szűkebb elitjétől látványosan nagy a lemaradás. A mai keretben is több van, mint ami eddig ki lett hozva belőlük teljesítményben és minőségben egyaránt.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.03.17. 11:47:55

Gáz ahogy játszanak, de nyernek.
És tavaly is behúzták pont előlünk a bajnokságot.

A BL tripla nagy ütőkártya ZZ kezében, kikezdhetetlen nagyjából emiatt. Más edzőt már 5ször kivágtak volna onnan ilyen teljesítmény és főleg mutatott játék miatt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.03.17. 11:43:26

mess2009 írta:
2021.03.17. 09:02:49
jó lenne ha hinni tudnék azoknak a lesajnáló véleményeknek amivel a királyiakat illetitek, de sajna nem megy.
Azt mindjárt gondoltam, te olyan szinten tudsz rettegni a Madridtól millió hsz-en át, hogy fel kellene vegyenek téged PR-osnak. :D

Én belenéztem sok madridi meccsbe mostanság, mert volt időm. Ahogy fanbarca is írja, ilyen szürke semmit rég láttam, még egy jóízűt röhögni sem tudok az egészen, annyira levisz az életről. Ennek a tegnapi meccsnek az első félidejét néztem meg (utána állítólag feljavultak), de hogy úgy mondjam, nem éppen a saját csapatomat kezdtem el szégyellni.

Zidane-t két éve vitték vissza, azóta is ugyanazt a rostos fost játsszák, szemernyi fejlődés nem volt, maximum visszafele. "Átalakulóban vannak", meg "habár nem minden jön össze nekik, viszi őket a madridista szív". :D Én baromi kellemetlenül érezném magamat, ha 2 év türelmi idő után is ezekről kellene beszélni. Meg arról, hogy Modric és Benzema milyen jók 40 évesen is.

Persze, gagyik vagyunk mi is, de ettől a lassú madridi elmúlástól sokkal szívesebben nézem azt is, ahogy Dembi botladozik, vagy Lenglet összehoz egy tizit ellenünk minden meccsen.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2021.03.17. 10:41:11

Subinho írta:
2021.03.17. 09:27:32
Olvasva a hozzászólásokat, a két véglet, lesajnálás, vagy fényezés megy, a valóság kb. a kettő között van.
Nálunk a végletekig lettek hajtva a kiöregedő sztárok, aztán hirtelen kellett egy durva fiatalítás, ami ebben az évben folyik. A RM-nál ugyanez egy lassabb folyamat, elkezdett 1-2 idősebb játékos kevesebbet játszani, illetve jött 1-2 fiatal. akik ütemesen elkezdenek beépülni. A minőség itt most mindegy is, hogy ki a jobb, Vini, vagy Demb, vagy Valverde vs. Pedri, stb., a lényeg, ott egy talán okosabb, több éves fiatalítási folyamatban vannak, amit nekünk kellett volna elkezdeni 2-3 éve. Mi 1 év alatt lenyomjuk ezt, ők 2-3 év alatt, ennek a felénél tartanak kb. Persze nézhetjük úgy is, hogy mi megléptük drasztikusan, náluk meg el fog húzódni, kinek-kinek melyik verzió az elfogadhatóbb...
Nem így látom. Már belekezdtek egyszer a fiatalítási folyamatba, s aztán azokat a játékosokat vagy eladták vagy kölcsön (Hakimi, Ceballos, Odegaard, Theo stb.) s visszatértek az alap csapathoz. Nem várták ki a végét. Én nem látom nálunk annyira tervezettnek a dolgokat, rég nem éreztem ilyen sutának a madridot. Nem mondom, hogy nem fognak minket megverni, de olyan semmilyen ez a csapat. Tényleg. Nem lesajnálni s nem is sérteni akarom. Szürke lett a fehérből.
més que un club
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.17. 09:27:32

Olvasva a hozzászólásokat, a két véglet, lesajnálás, vagy fényezés megy, a valóság kb. a kettő között van.
Nálunk a végletekig lettek hajtva a kiöregedő sztárok, aztán hirtelen kellett egy durva fiatalítás, ami ebben az évben folyik. A RM-nál ugyanez egy lassabb folyamat, elkezdett 1-2 idősebb játékos kevesebbet játszani, illetve jött 1-2 fiatal. akik ütemesen elkezdenek beépülni. A minőség itt most mindegy is, hogy ki a jobb, Vini, vagy Demb, vagy Valverde vs. Pedri, stb., a lényeg, ott egy talán okosabb, több éves fiatalítási folyamatban vannak, amit nekünk kellett volna elkezdeni 2-3 éve. Mi 1 év alatt lenyomjuk ezt, ők 2-3 év alatt, ennek a felénél tartanak kb. Persze nézhetjük úgy is, hogy mi megléptük drasztikusan, náluk meg el fog húzódni, kinek-kinek melyik verzió az elfogadhatóbb...
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7410
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.03.17. 09:14:20

fanbarca írta:
2021.03.17. 07:15:51
Azért azt se felejtsük el, hogy mi már belefogtunk abba az átalakulásba, ami a Real-ra is várni fog. Még mindig Ramos, Modric, Kroos és Benzema alkotják a tengelyt, hiába futkározik néha egy-egy fiatal a széleken. Valverde-t leszámítva senki sem lépett olyan szintre, ami alapján meghatározó lenne (nálunk azért beszélhetünk De Jong-ról, Pedri-ről, Araujo-ról, de következni fog Fati, Mingueza, Ilaix, Puig és Dest is). Vini-t ne mondjátok, mert bár sokat játszik, nem az igazi, kb. Dembélé kategória. Egyelőre reménység. Úgyhogy ezután fog jönni a "vergődés" nekik, főleg ha nyáron Varane és Ramos is lelép (bár ez inkább kacsa szerintem).

Amúgy hadd menjenek tovább a BL-ben, nyerni úgysem fognak (nem tudnak megfogni egy Cityt vagy Bayernt), a bajnokságban így meg inkább áll nekünk a zászló. Az Atleti-t majd meglátjuk.
Attól a fiatalítástól még messze állnak, ahol mi tartunk. Ahogy említetted egyedül Valverde aki minőség, de már a sérülése előtt is komoly lejtmenetben volt, inkább csak egy kiemelkedő időszaka volt. 25 éves kor alatti játékosuk nincs is a kezdőcsapatban, de a többi is inkább a 30-hoz van közel vagy meg is haladta, a bérük pedig relatíve magas. Vinicius Dembélétől is messze áll. A francia sem a legeltaláltabb igazolás, de a brazil olyan szinten suta és kb. negyedannyiszor talál kaput mint Dembélé. Szidva is van mint a bokor, múltkor Benzema már a félidőben is azt mondta Mendynek, hogy ne passzoljon Viniciusnak. Egy spanyol kis-középcsapat a szintje. A játékperceit is túlnyomóan annak köszönheti, hogy Hazard nem képes 2 meccset egymás után lejátszani. A Varane-Ramos páros közül egyik szerintem lépni fog, bár utóbbi egyelőre csak zsarolgatja a klubot. A kp. lehet, hogy jó, de aki igazán mozgatja, az Modric, ő pedig a jövő szezonban már 36 éves lesz és Kroos sem a legfiatalabb.
Szóval szerintem egy nagyon drága és hosszú folyamat lesz amíg ők a keretüket rendbe teszik, legalábbis nehezebb mint amilyennek a miénk tűnik.
Forca Barca!!!!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.03.17. 09:02:49

jó lenne ha hinni tudnék azoknak a lesajnáló véleményeknek amivel a királyiakat illetitek, de sajna nem megy.
a Madrid egy erős állományú, - átalakuló - masszív csapat, kétségtelenül küszködik hibákkal, rossz igazolásokkal de nem lesajnálható.
pár példa: igen nem fiatal már a Kroos-Modric duó de Casemíróval a világ egyik legjobb (ha nem a legjobb) középpályás sora. mögöttük a nem elhanyagolható -Carvalaj-Varane-Ramos hármassal.
Vinicius? már most jobb mint Dembélé sajnos, és jól láthatóan fejlődik. Valverde? a mi DeJongunk, kissé gyorsabb kivitelben.
mondhatnám még Mendy-t is aki sajna szintén jobb mit a mi Firpo balosunk...stb.
na igen nálunk ugye mindenre Messi az orvosság - egy ideig még.
tartok a visszavágó Clássoco-tól nem szégyellem, persze itt (jön) az alkalom, hogy rám cáfoljanak. a tegnapi meccshez még: egyetértek ez az Olasz gárda esélytelen volt amit viszont nem tudok nem észre venni, hogy a Madrid játéka újra kezd gyorsulni és ez nem lebecsülendő.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 768
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.03.17. 07:45:24

fanbarca írta:
2021.03.17. 07:15:51
Azért azt se felejtsük el, hogy mi már belefogtunk abba az átalakulásba, ami a Real-ra is várni fog. Még mindig Ramos, Modric, Kroos és Benzema alkotják a tengelyt, hiába futkározik néha egy-egy fiatal a széleken. Valverde-t leszámítva senki sem lépett olyan szintre, ami alapján meghatározó lenne (nálunk azért beszélhetünk De Jong-ról, Pedri-ről, Araujo-ról, de következni fog Fati, Mingueza, Ilaix, Puig és Dest is). Vini-t ne mondjátok, mert bár sokat játszik, nem az igazi, kb. Dembélé kategória. Egyelőre reménység. Úgyhogy ezután fog jönni a "vergődés" nekik, főleg ha nyáron Varane és Ramos is lelép (bár ez inkább kacsa szerintem).

Amúgy hadd menjenek tovább a BL-ben, nyerni úgysem fognak (nem tudnak megfogni egy Cityt vagy Bayernt), a bajnokságban így meg inkább áll nekünk a zászló. Az Atleti-t majd meglátjuk.
Azért nem szabad elfelejteni, hogy egy kiemelkedően mázlis csapat, amihez sokszor megkapja a segítséget is.
A másik a motiváció. Vannak vezéregyéniségei, akik fel tudják tüzelni a társakat. S ha "vérszagot" kapnak, nehéz megállítani őket.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2021.03.17. 07:15:51

Azért azt se felejtsük el, hogy mi már belefogtunk abba az átalakulásba, ami a Real-ra is várni fog. Még mindig Ramos, Modric, Kroos és Benzema alkotják a tengelyt, hiába futkározik néha egy-egy fiatal a széleken. Valverde-t leszámítva senki sem lépett olyan szintre, ami alapján meghatározó lenne (nálunk azért beszélhetünk De Jong-ról, Pedri-ről, Araujo-ról, de következni fog Fati, Mingueza, Ilaix, Puig és Dest is). Vini-t ne mondjátok, mert bár sokat játszik, nem az igazi, kb. Dembélé kategória. Egyelőre reménység. Úgyhogy ezután fog jönni a "vergődés" nekik, főleg ha nyáron Varane és Ramos is lelép (bár ez inkább kacsa szerintem).

Amúgy hadd menjenek tovább a BL-ben, nyerni úgysem fognak (nem tudnak megfogni egy Cityt vagy Bayernt), a bajnokságban így meg inkább áll nekünk a zászló. Az Atleti-t majd meglátjuk.
més que un club
Válasz küldése