Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2010.10.05. 23:26:40

daffy írta:
Halfkey írta:3 védős felálláshoz olyan szélső kell, aki védekezni is jól tud, márpedig ez sem di mariára sem özilre nem igaz. Utóbbinak ráadásul egyértelműen más szerepkör van szánva. Egyébként nem véletlen hogy ma már senki sem 3 védővel játszik (max fifában vagy pesben), még az alsóbb osztályok elleni meccseken sem alkalmaznak ilyen felállást.
mikor értitek már meg,h csak példa volt :roll:
Méghozzá nem is teljesen elveszett példa. A mi felállásunk ugyan 4-3-3, de a meccsek nagy részében 3 védővel játszunk. Ha Alves felszalad, akkor tolódik a védelem, ha mindkét oldalon felmegy a szélső hátvéd, akkor a védekező középpályás lép vissza és a két középső védő húzódik egy kicsit kijjebb. Ezeket elég gyakran meg lehet figyelni. Így Daffy példájából kiindulva simán meglehet csinálni, hogy védekezésnél teljesen visszahúzódik a védekező középpályás, (vagy mindkettő, ha éppen 2 van) támadásnál pedig feljebb lép(nek). Nem megoldhatatlan és tény, hogy támadóbb lenne a csapat. (persze a mi szisztémánk jobban tetszik, de ahhoz azért elengedhetetlen Alves)
Halfkey
Jugador del Barça
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2010.07.26. 23:56:08

2010.10.05. 20:07:51

Ja értem, ha csak példa volt nem szabad beírni a véleményed egy felállásról, ebben az esetben elnézést kérek :wink:
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2010.10.05. 19:48:06

Halfkey írta:3 védős felálláshoz olyan szélső kell, aki védekezni is jól tud, márpedig ez sem di mariára sem özilre nem igaz. Utóbbinak ráadásul egyértelműen más szerepkör van szánva. Egyébként nem véletlen hogy ma már senki sem 3 védővel játszik (max fifában vagy pesben), még az alsóbb osztályok elleni meccseken sem alkalmaznak ilyen felállást.
mikor értitek már meg,h csak példa volt :roll:
Halfkey
Jugador del Barça
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2010.07.26. 23:56:08

2010.10.05. 19:40:20

3 védős felálláshoz olyan szélső kell, aki védekezni is jól tud, márpedig ez sem di mariára sem özilre nem igaz. Utóbbinak ráadásul egyértelműen más szerepkör van szánva. Egyébként nem véletlen hogy ma már senki sem 3 védővel játszik (max fifában vagy pesben), még az alsóbb osztályok elleni meccseken sem alkalmaznak ilyen felállást.
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2010.10.04. 18:18:10

haszi írta:
Tocy írta:Mindkét csapatnál a legnagyobb gond a helyzetkihasználás, csak ameddig a Real az olyan meccseket, mint a mienk, gond nélkül behúzza, mi eltöketlenkedjük. Illetve nem csak odaát vannak sérülések most már Messi és Xavi után Pedro is kidőlt, a legfontosabb játékosaink...
Szvsz. ilyenkor érződik meg a két kispad között a különbség, mivel ha nálunk volt olyan, hogy egyszerre sérült volt 7-8 ember és pótolhatók voltak, a bő keretnek köszönhetően, de nálatok nem tudom mi lenne ha 7-8 ember lenne sérült :shock: De szívemből kívánom, hogy bár ne lenne sérült az idén egyik oldalon se és fullos kezdőkkel, küzdhetnének a bajnoki címért :)
Korrekt. Sajnos nálunk óriási a különbség a kezdő és cserejátékosok között...
Avatar
haszi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2006.12.14. 14:24:30
Tartózkodási hely: Farkaslaka
Kapcsolat:

2010.10.04. 18:14:58

Tocy írta:Mindkét csapatnál a legnagyobb gond a helyzetkihasználás, csak ameddig a Real az olyan meccseket, mint a mienk, gond nélkül behúzza, mi eltöketlenkedjük. Illetve nem csak odaát vannak sérülések most már Messi és Xavi után Pedro is kidőlt, a legfontosabb játékosaink...
Szvsz. ilyenkor érződik meg a két kispad között a különbség, mivel ha nálunk volt olyan, hogy egyszerre sérült volt 7-8 ember és pótolhatók voltak, a bő keretnek köszönhetően, de nálatok nem tudom mi lenne ha 7-8 ember lenne sérült :shock: De szívemből kívánom, hogy bár ne lenne sérült az idén egyik oldalon se és fullos kezdőkkel, küzdhetnének a bajnoki címért :)
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2010.10.04. 17:59:40

Mindkét csapatnál a legnagyobb gond a helyzetkihasználás, csak ameddig a Real az olyan meccseket, mint a mienk, gond nélkül behúzza, mi eltöketlenkedjük. Illetve nem csak odaát vannak sérülések most már Messi és Xavi után Pedro is kidőlt, a legfontosabb játékosaink...
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2010.10.04. 17:26:30

haszi írta:
mes írta:Nem nezte, akkor tanult jarni.
Ne magadból indulj ki, nem mindenki 1-2 éve "szurkol" a csapatánakKép


----
Amúgy Daffy elméletét én nem vetném el(mondjuk azért a 3 védő helyett 4el), s ha jól emlékszem már játszottunk ilyen felállásban... És szerintem arra a pár meccsre amikor így játszanánk cserének fellehetne hozni Moratat, nagy tehetség a srác.
a mai spanyol liga van olyan gyenge,hogy megfelelő letámadás,futás és labdabirtoklás mellett elegendő legyen a 3 védő+2vkp. am ezt csak példaképp hoztam fel,h így is lehetne és nem tudná senki védekező csapatnak hívni,de a kolléga szólt,hogy kevés variáció maradna(amivel részben egyetértek,részben nem).
Avatar
haszi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2006.12.14. 14:24:30
Tartózkodási hely: Farkaslaka
Kapcsolat:

2010.10.04. 17:22:23

mes írta:Nem nezte, akkor tanult jarni.
Ne magadból indulj ki, nem mindenki 1-2 éve "szurkol" a csapatánakKép


----
Amúgy Daffy elméletét én nem vetném el(mondjuk azért a 3 védő helyett 4el), s ha jól emlékszem már játszottunk ilyen felállásban... És szerintem arra a pár meccsre amikor így játszanánk cserének fellehetne hozni Moratat, nagy tehetség a srác.
A tegnapi meccsről pár mozzanat xD
1
2
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára haszi 2010.10.04. 17:28:21-kor.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2010.10.04. 16:44:32

mrjoe írta:
fel lehet ám állni így is: casillas-ramos,pepe,carvalho-di maria,xabi,lass, Shocked -cr,benzema,higuain Wink
Továbbra sem érted amit írtam, és amit Mourinho is nyilatkozott. Nem lehet egyszerre Benzema és Higu a pályán mert azzal a variációs lehetőségek száma baromira lecsökken. Ahhoz szükség lenne még 1 csatárra.

Amúgy gondolom nem tűnt még fel, de idén nem egyszer játszott már a Real 4-3-3-as felállásba. :wink:

3-4-3-ban pedig soha nem fog játszani a Real. 3 védővel kiállni bármelyik csapat ellen nem kis hülyeség...
persze,kevés a lehetőség. nincs klasszikus befejező csatár. ez baj,de lehet támadólag is fellépni
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.10.04. 16:44:22

zsuni írta: szót sem ejtettem a realrol, én nem szállok el ettől a 6ostol, majd a 10. után talán. a jelenröl meg annyit, hogy a Valencia MINDEN évben az 1. helyen kezdi a bajnokságot, aztán meg örülnek hogy nem esnek ki, vagy EL helyen vannak. TE meg azt irtad, hogy van mit tanulni. nincs. a Valencia egy középcsapat, mint az elmult 8 évben. Majd visszaáll a rend és a Barca meg a Madrid lesz elöl.
Hát azért a 8 év erős túlzás, legyen 5. És én örülnék, ha újra a nagy csapatok közé emelkednének, jót tenne a bajnokságnak, + szép lenne, ha a BL-ban is lennének újra spanyol csapatok a Barcán kívül is, akik a BL címért küzdhetnének reális eséllyel.
A 2000-s évek elején brutálisan erős, és színvonalas volt a spanyol bajnokság, 4 egészen kiváló csapat volt, Barca, Real, Depor, Valencia, + nagyon erős középcsapatok. Meg eleve, a 2000-s évek eleje sztem egy csodálatos időszaka volt az egész Európai futballnak. Egyszerűen egész Európa tele volt remek csapatokkal. Most meg mi van? Van egy-két csapat amely kiemelkedik, és azok döntik el egymás között a BL sorsát. Az elmúlt szezonban nem volt egyetlen egy jó csapat sem.
Devid16
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 275
Csatlakozott: 2008.05.08. 08:32:50
Tartózkodási hely: Kaposvár, Győr

2010.10.04. 16:34:49

Azthiszem voltak jó évek...Valencia, Makay féle Depor Betis is egy masszív kis csapat volt nem értem ezek miért tűntek el...Kedvencem a Real Sociedad volt mekkora szezont mentek már a Nihat és Kovačević csatárduóval (jelenleg kb azt se tudom fociznak-e még :D )...Remélem idén a Herculesnek sikerül végigvinni mint amit nekik és legalább a felsőházban végezni.
Azt meg hogy a Reál 0 csatárral vagy 10 védővel játszik az az ő dolguk...nem velük kéne foglalkozni hanem előbb a saját házunk táján söprögetni, mert nincs minden rendben ez látszik....
mrjoe
Barça B
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2009.06.05. 11:48:40

2010.10.04. 16:16:33

fel lehet ám állni így is: casillas-ramos,pepe,carvalho-di maria,xabi,lass, Shocked -cr,benzema,higuain Wink
Továbbra sem érted amit írtam, és amit Mourinho is nyilatkozott. Nem lehet egyszerre Benzema és Higu a pályán mert azzal a variációs lehetőségek száma baromira lecsökken. Ahhoz szükség lenne még 1 csatárra.

Amúgy gondolom nem tűnt még fel, de idén nem egyszer játszott már a Real 4-3-3-as felállásba. :wink:

3-4-3-ban pedig soha nem fog játszani a Real. 3 védővel kiállni bármelyik csapat ellen nem kis hülyeség...
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2010.10.04. 15:55:25

Fecooo írta:
haszi, ezzel most nagyon mellélőttél, ha ezt komolyan kérdezed, már ne is haragudj... most ez komolyan magyarázatra szorul? te csak annyit látsz, h az interrel a visszavágón bekkelt? 2004-ben nézted te a Depor elleni párharcukat? vagy amikor a Chelsea a bajnoki címéhez a győzelmeinek több mint felét 1 gólokkal szállította? még kérdezed, h miért védekező foci? hagyjuk sztem, innentől komolytalan a vita, már bocs...

szerk: szeva cyrax! ;)

Nem nezte, akkor tanult jarni.

NEM orulok a real gyozelmenek, ha 1-0 ra nyert volna, vagy 10-0-ra nekem akkor is mindegy. Legyenek utolso meccsig 1 pont elonyben, es akkor essenek vissza . Na az a pofara eses, nem az, hogy szezon elejen verjuk magunk a foldhoz Mou kiralyunk miatt.
Avatar
zsírosdeszka
A Madridista
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2010.04.29. 12:52:02
Tartózkodási hely: Madrid, Santiago Bernabeu stadion

2010.10.04. 15:54:06

Majd visszaáll a rend és a Barca meg a Madrid lesz elöl.
Én örülnék, ha nem mindig ez a 2 csapat végezne az élen. Akik idősebbek 18 évnél, sajnos kevés ilyen egyén van, még ha magáról azt is írja, az emlékszik, hogy valamikor sokkal jobb és színvonalasabb volt a bajnokság. Remélem ez változni fog, mert 3-4 éven belül a kutyát nem fogja érdekelni a spanyol bajnokság. A többi csapatnak sem jó, pénzük egyre kevesebb lesz, még gyengébbek lesznek. Elegem van abból, hogy egyes csapatok 15-20%-ot birtokolják a labdát és általában csak az egyik csapat focizik. Én szeretném ha szenvedni kellene a "nagyoknak" is a pályán. Érdekesebb és izgalmasabb lenne a bajnokság.

A Barca csillaga szerintem kezd lefelé áldozni, nem vagyok Nostradamus, de én már látom a jeleit, majd meglátjátok.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2010.10.04. 15:53:26

P.U.Y.O.L. írta:
FtcSikiHun írta:
Özil :wink:
8) Akkor én kérek elnézést...
3 védő?
csak panaszkodott itt egy forumtárs,hogy ilyen kerettel nem lehet támadólak fellépni. DE,sőt még a kapust sem kell lehozni
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.10.04. 15:50:41

cyrax írta: Ekkora demagóg sügért! :-) Egy atomjaira hullot deport megszórtak és az agyasnak máris taknya-nyála egyben van....
Hát azért minket se kellett félteni a Pana meccs után.... :D :wink:
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2010.10.04. 15:50:25

FtcSikiHun írta:
Özil :wink:
8) Akkor én kérek elnézést...
3 védő?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára P.U.Y.O.L. 2010.10.04. 15:50:48-kor.
Avatar
FtcSikiHun
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2740
Csatlakozott: 2009.12.17. 21:59:21
Tartózkodási hely: Északon, délen, keleten, nyugaton

2010.10.04. 15:49:04

P.U.Y.O.L. írta:
daffy írta: :shock:
10 emberrel? :lol:
Amúgy természetesen nem kötekedni akarok, de egy védőt talán kifelejtettél...
.

Özil :wink:
Kép
'élvezd, hogy minden rosszban van valami'
'...törekedj azzá lenni,ami lehetnél!'
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2010.10.04. 15:47:44

daffy írta:fel lehet ám állni így is: casillas-ramos,pepe,carvalho-di maria,xabi,lass, :shock: -cr,benzema,higuain :wink:
10 emberrel? :lol:
Amúgy természetesen nem kötekedni akarok, de egy védőt talán kifelejtettél...

haszi hsz-ére meg nem is igazán érdemes reagálni, mert azt még ő sem gondolhatta komolyan...
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2010.10.04. 15:36:38

mrjoe írta:
1. a másik oldalon megy a "most nem mondják joséra h védekező felfogású..." stb mondatok. Namost...mou ha nem lenne védekező beállítottságú,akkor nem játszana VAGY benzema VAGY higany,hanem esetleg megpróbálhatnánk a 2 v 3 csatáros felállást is. nézhetjük ezt a kp oldaláról is. inkább behoz egy 3. vkp-t és tartjuk az 1-0át,minthogy jönne egy csatár és lenne 2-0.
Nem tűnt még fel, hogy összesen 2 csatár van az egész csapatban? Higu és Benzema. Ennyi. Ha olvastál volna nyilatkozatokat akkor tudhatnád, hogy Mou szeretett volna még 1 csatárt igazolni, és akkor egyszerre lehetett volna Benzema és Higuain ebben az idényben a pályán. De ez így nem megvalósítható, mivel ha mindkettő kezd akkor nincs variációs lehetősége onnantól. Ezt az egészet lenyilatkozta Mourinho még a szezon elején. Bár gondolom ez is csak vmi hülye kifogás Mou részéről... :roll:
fel lehet ám állni így is: casillas-ramos,pepe,carvalho-di maria,xabi,lass, :shock: -cr,benzema,higuain :wink:
cyrax
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2009.08.19. 13:27:11

2010.10.04. 15:25:04

haszi írta:
Lionel85 írta:A Real - Deport nem néztem, de egy valamit te is elismerhetsz a 6-1 tudatában is: Mourinho alapfelfogása a védekező foci.
De most miért kell ezt 2453-jára írni? Ezt mivel támasztod alá? Azzal, hogy 1 meccsen védekező focit játszott, 3-1es előnnyel, idegenben, emberhátrányban? Szerinted mit kellett volna csináljon az Interrel? Támadjon? Ja igen szerintetek még szép, hogy támadnia kellett volna, mert akkor min. 4-5 góllal aláztok... Ja és hogy alapfelfogása a védekező foci... :lol: Te a Chelseat vagy (eddig!) minket mikor láttál védekező focit játszani Mouval? Amúgy a védekező felfogású Mourinho csapat kicsit aláz titeket gólkülönbségben, de hagyjuk... :roll:
Eléggé érződik a demagógia a soraidon. Gólkülönbségben aláz? Ha kiveszed ezt a depor meccset, mi is a helyzet? Megszórtatok egy szétesett csapatot és ettől már Zsozé a támadófoci istene? Világ életében erről e bekkelős, egy gólt rúgós, majd hátunkat a háló-feltörős "zseniális" taktikájáról volt híres. A Chelsea-nél ez szinte pofánütötte az embert, az Internél nem annyira (bár nyomokban igen), mert nem volt ellenfél Olaszországban. A BL-t pl hogy nyerte meg? Az egyenes kiesésben tudsz gólkülönbséget mondani?

üdv fecooo! :-)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára cyrax 2010.10.04. 16:11:14-kor.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.10.04. 15:24:36

haszi írta:
Lionel85 írta:A Real - Deport nem néztem, de egy valamit te is elismerhetsz a 6-1 tudatában is: Mourinho alapfelfogása a védekező foci.
De most miért kell ezt 2453-jára írni? Ezt mivel támasztod alá? Azzal, hogy 1 meccsen védekező focit játszott, 3-1es előnnyel, idegenben, emberhátrányban? Szerinted mit kellett volna csináljon az Interrel? Támadjon? Ja igen szerintetek még szép, hogy támadnia kellett volna, mert akkor min. 4-5 góllal aláztok... Ja és hogy alapfelfogása a védekező foci... :lol: Te a Chelseat vagy (eddig!) minket mikor láttál védekező focit játszani Mouval? Amúgy a védekező felfogású Mourinho csapat kicsit aláz titeket gólkülönbségben, de hagyjuk... :roll:
haszi, ezzel most nagyon mellélőttél, ha ezt komolyan kérdezed, már ne is haragudj... most ez komolyan magyarázatra szorul? te csak annyit látsz, h az interrel a visszavágón bekkelt? 2004-ben nézted te a Depor elleni párharcukat? vagy amikor a Chelsea a bajnoki címéhez a győzelmeinek több mint felét 1 gólokkal szállította? még kérdezed, h miért védekező foci? hagyjuk sztem, innentől komolytalan a vita, már bocs...

szerk: szeva cyrax! ;)
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Fecooo 2010.10.04. 15:26:44-kor.
Avatar
haszi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2006.12.14. 14:24:30
Tartózkodási hely: Farkaslaka
Kapcsolat:

2010.10.04. 15:18:02

Lionel85 írta:A Real - Deport nem néztem, de egy valamit te is elismerhetsz a 6-1 tudatában is: Mourinho alapfelfogása a védekező foci.
De most miért kell ezt 2453-jára írni? Ezt mivel támasztod alá? Azzal, hogy 1 meccsen védekező focit játszott, 3-1es előnnyel, idegenben, emberhátrányban? Szerinted mit kellett volna csináljon az Interrel? Támadjon? Ja igen szerintetek még szép, hogy támadnia kellett volna, mert akkor min. 4-5 góllal aláztok... Ja és hogy alapfelfogása a védekező foci... :lol: Te a Chelseat vagy (eddig!) minket mikor láttál védekező focit játszani Mouval? Amúgy a védekező felfogású Mourinho csapat kicsit aláz titeket gólkülönbségben, de hagyjuk... :roll:
mrjoe
Barça B
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2009.06.05. 11:48:40

2010.10.04. 12:49:32

1. a másik oldalon megy a "most nem mondják joséra h védekező felfogású..." stb mondatok. Namost...mou ha nem lenne védekező beállítottságú,akkor nem játszana VAGY benzema VAGY higany,hanem esetleg megpróbálhatnánk a 2 v 3 csatáros felállást is. nézhetjük ezt a kp oldaláról is. inkább behoz egy 3. vkp-t és tartjuk az 1-0át,minthogy jönne egy csatár és lenne 2-0.
Nem tűnt még fel, hogy összesen 2 csatár van az egész csapatban? Higu és Benzema. Ennyi. Ha olvastál volna nyilatkozatokat akkor tudhatnád, hogy Mou szeretett volna még 1 csatárt igazolni, és akkor egyszerre lehetett volna Benzema és Higuain ebben az idényben a pályán. De ez így nem megvalósítható, mivel ha mindkettő kezd akkor nincs variációs lehetősége onnantól. Ezt az egészet lenyilatkozta Mourinho még a szezon elején. Bár gondolom ez is csak vmi hülye kifogás Mou részéről... :roll:
Válasz küldése