Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2010.11.25. 17:19:32

miért ez kérdés volt? :P
Abi & Tito
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2010.11.25. 17:17:13

Vito írta:...egyelőre európában és a ligában is meggyőzőek. évek óta a seggünket figyelik, hosszú idő óta most van igazán jó csapatuk. egy idegenbeli clasico győzelem mekkora lökést adna nekik lélektanilag?
kb mint négyszáz liter vérdopping.

Vito írta:...és a Barcának??
hát igen, ha belegondolok, ezeken a meccseken elsősorban a hazaiaknak van vesztenivalójuk. ha ők megfáznak, arról sokáig fognak beszélgetni a klubhelységben.
a vendégcsapatnak max az lehet fontos, h egy ordenáré nagy zakót elkerüljenek, ha ennél több esik le, esetleg még pontot is szereznek, akkor mindenképpen ők a nyertesek.

na, már csak ezért is meg kell takarnunk őket! 8)
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.11.25. 17:15:06

Nemtudom, mostmár kezdem úgy érezni, hogy velem van a baj, de én ha többet is látok ebben az idei madridban, csak nagyonnagyon minimálissal, mint tavaly pl.
És az elmúlt mondjuk 7 év átlagához képest is.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
fcbarca78
Jugador del Barça
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2008.02.04. 11:48:06

2010.11.25. 17:11:22

Sziasztok!

Szeretném én is leírni a meccsről a véleményem.
Sokakkal egyetértve azt gondolom, hogy ha a madrid nyerni fog, akkor nagy valószínűséggel a bajnokságot is megnyeri, ha mi nyerünk akkor hatalmas lélektani előnybe kerülhetünk és az őszi idény végére elmehetünk akár 5 ponttal is...
Szerintem nagyon nagy a jelentősége a meccsnek.Adott egy nagyon jó madrid, tele önbizalommal, hatalmas mentális erővel. Ha nyernek ez számukra egyenlő lesz egy megerősítéssel, hogy tényleg ők váltak morinho kezei alatt a világ legjobbjaivá. Ebben az esetben nem lesz ponthullajtás az őszi idényben, az el classico visszavágójára meg győzelmi kényszerrel kellene mennünk...
Ha mi nyerünk akkor viszont nálunk lesz a nagy lélektani előny, a madrid ponokat veszít ősszel, és a visszavágon rajtuk van a győzelmi kényszer ami a mi játékunknak kedvezne...
Szóval ha guardiola leveszi a srácok válláról a terhet, és megérteti velük, hogy ezen a classicon nem nekünk fontos a győzelem, hanem a madridnak tekintettel az utóbbi classicok madridi nyeretlenségi sorozatára, akkor nyerni fogunk,
Egyszerűen azért mert ez a barca ha azt játsza amit tud, akkor jobb mint a madrid. Még ennél a madridnál is ami az elmúlt évek toronymagasan legjobb madridja

Szóval igenis nagyon fontos és perdöntő classico lesz, mert ezt a bajnokságot az fogja eldönteni, hogy a nagyon kevés elhullajtott pontból ki veszíti a kevesebbet. Az a csapat pedig aki most veszít, mentálisan nehezebb helyzetbe kerül és pontokat veszíthet összel, aki pedig nyer az önbizalomtól dagadva behúzza az összes meccsét az őszi szezonban
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2010.11.25. 17:10:37

Boixos írta:ha nem is a bajnokság végeredményét, de az utána következő jópár meccs hangulatát 1000% h befolyásolja a klasszikus (bár azt meg nem tudni, h egy esetleges zakó utáni rosszabb sorozat az érintett brigádnál mennyire szól(hat) bele a végébe, ugye...).
aki nem hisz, olvassa el a csavival készült interjút. :wink:
meg kell bökni a madridot murinnyóstúl, céronaldóstúl, mindenestűl.
erről van szó!
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2010.11.25. 17:09:22

Messithebest írta:Hogy lenne már ez befolyása a bajnokság VÉGÉNEK?Ismételni tudom csak magam: a La Liga nem 13 fordulós,hanem 38. A 2. Clasicónak talán lehet befolyása,ennek nem olyan nagy. Ettől függetlenül a lélektani hatása tényleg nagy.
pont ebben a topicban szokott téma lenni, hogy mennyire 'máker' a Madrid, mert nincs nekik elveszített meccs és hányszor fordítanak az az utolsó 5-10 percben. egy idegenbeli clasico győzelem mekkora lökést adna nekik lélektanilag? és a Barcának??

egyelőre európában és a ligában is meggyőzőek. évek óta a seggünket figyelik, hosszú idő óta most van igazán jó csapatuk. egy idegenbeli clasico győzelem mekkora lökést adna nekik lélektanilag? és a Barcának??

ahhoz, hogy az idegenbeli clasicón dőljön el a bajnokság, ahhoz el is kell jutni odáig úgy, hogy lőtávolságban legyen a madrid. buknak még pontokat, de a Barca nem fog?
utoljára pedig ez az el clasicó! ha nem írnék mást, azt hiszem, h ez is elég lenne.

nem dől össze a világ, ha nem győzünk, de onnantól kezdve szerintem pengeélen táncolnánk.
Avatar
Gauchomester
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1400
Csatlakozott: 2006.04.19. 14:02:27
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

2010.11.25. 17:03:35

http://fcbarca.com/index2.php?goto=kom&news=34441

Előkép lesz hétfőn? Valaki fordítsa le legyen olyan kedves!

szerk. megtaláltam :wink:
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.11.25. 17:03:16

Kedves Fórumozók!

Ez a kis üzenet meg fog jelenni még párszor a napokban a Barca vs. Real, a Felhívások, és talán a Bajnokság topikban is.
Aki nem olvasta el még, 1x feltétlenül tegye meg.

Tisztában vagyunk a közeledő El Clasico miatt növekvő feszültséggel, mi magunk is érezzük, tapasztaljuk. Épp ezért kérünk nyomatékosan meg minden fórumozót arra, hogy fokozottan ügyeljen a fórum szabályainak betartására, lehetőségekhez mérten korrekt vélemények megfogalmazására, egymás véleményének tiszteletben tartására.

Az El Clasico előtti napokban, közben, és az azt követő napokban nagy lesz a moderátori jelenlét, és a szabályokba a legkevésbé is ütköző hozzászólások nyom nélkül és azonnal törlésre kerülnek, alkotóik 1 vagy több hétre szabadságolva lesznek.

Tiltást akár 1 törölt hozzászólás után is kiszabhat bármely moderátor, de legkésőbb 4 törölt hozzászólás után kijár.

Emlékeztetőül a legfontosabb és leggyakoribban áthágott szabályok:

  • - Piramis-effektus (tilos 2nél több hozzászólást idézni, és lehetőleg egy hozzászólást se bontsunk sok külön idézet-dobozra a válaszban)

    - Káromkodás, trágárság (tilos, bármilyen módon sejtető formában is,pl kipontozva, betűket megcserélve stb.)

    - Személyeskedés, sértegetés (egymás véleményét lehet cáfolni, kétségbevonni, ellenérvelni, de egymást sértegetni, értelmi képességekre megjegyzést tenni, stb TILOS)

    - Offtopic ( a topikhoz nem tartozó témakörben írni tilos, egy szavas, mondatos, vagy semmit mondó hozzászólások szintén nemkívánatosak. véleményt/ellenvéleményt is csak úgy formálj, hogy érveiddel alátámasztva, részletesen ismerteted)


A szabályok érvényesek egy súlyos Barca vagy Madrid vereség esetén, erős indulatok közepedte is. Akit kell, rögtön és örökre kirakunk, nem mentség a fokozott idegállapot. Aki nem bír magával, be se kapcsolja a gépet, csak a TVt.

Köszönjük, hogy végigolvastad, figyelembe vetted!
Mindenkinek jó szurkolást, gólgazdag Clasicot!

Eurobarca Team

Kép
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
csdewl
Capitá del Barça
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2009.05.12. 08:05:35

2010.11.25. 16:59:56

"a Futball nyer, ha a Barca nyer"

"Köszönetet mondok a Barcelonának.Egy ilyen nagy klub ilyen nagy futballistái foglalkoztak velünk..." - Franklin Lobos, egy kimentett chilei bányász.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2010.11.25. 16:57:46

Messithebest írta:
Sanama írta:[
Persze hogy semmi,végül is 0 pont jár a győzelemért is....
Hagyjuk már ezt a vakítást.

Hogyne lenne hatása a végkimetelre ??? Itt is ugyanúgy jár a 3 pont,és lélektani hatása is hatalmas lesz.Az elmúlt 3hónap legnagyobb hatású meccse,és ha valaminek,akkor ennek lesz befolyása a bajnokság kimenetelére...
Hogy lenne már ez befolyása a bajnokság VÉGÉNEK?Ismételni tudom csak magam: a La Liga nem 13 fordulós,hanem 38. A 2. Clasicónak talán lehet befolyása,ennek nem olyan nagy. Ettől függetlenül a lélektani hatása tényleg nagy.
Én azt írtam,hogy hatással lesz rá,nem azt,hogy ezen múlik...
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2010.11.25. 16:57:00

ha nem is a bajnokság végeredményét, de az utána következő jópár meccs hangulatát 1000% h befolyásolja a klasszikus (bár azt meg nem tudni, h egy esetleges zakó utáni rosszabb sorozat az érintett brigádnál mennyire szól(hat) bele a végébe, ugye...).
aki nem hisz, olvassa el a csavival készült interjút. :wink:
meg kell bökni a madridot murinnyóstúl, céronaldóstúl, mindenestűl.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2010.11.25. 16:56:34

Sanama írta:
Andris írta:Szerintem meg ennek a clasiconak semmilyen hatása nincs a bajnokság végére. :)
A másodiknak majd már lehet, ennek semmiképpen.
Persze hogy semmi,végül is 0 pont jár a győzelemért is....
Hagyjuk már ezt a vakítást.

Hogyne lenne hatása a végkimetelre ??? Itt is ugyanúgy jár a 3 pont,és lélektani hatása is hatalmas lesz.Az elmúlt 3hónap legnagyobb hatású meccse,és ha valaminek,akkor ennek lesz befolyása a bajnokság kimenetelére...
Hogy lenne már ez befolyása a bajnokság VÉGÉNEK?Ismételni tudom csak magam: a La Liga nem 13 fordulós,hanem 38. A 2. Clasicónak talán lehet befolyása,ennek nem olyan nagy. Ettől függetlenül a lélektani hatása tényleg nagy.
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2010.11.25. 16:52:19

Andris írta:Szerintem meg ennek a clasiconak semmilyen hatása nincs a bajnokság végére. :)
A másodiknak majd már lehet, ennek semmiképpen.
Persze hogy semmi,végül is 0 pont jár a győzelemért is....
Hagyjuk már ezt a vakítást.

Hogyne lenne hatása a végkimetelre ??? Itt is ugyanúgy jár a 3 pont,és lélektani hatása is hatalmas lesz.Az elmúlt 3hónap legnagyobb hatású meccse,és ha valaminek,akkor ennek lesz befolyása a bajnokság kimenetelére...
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2010.11.25. 16:47:38

Szerintem sem folyásolja be nagy mértékben a bajnokság sorsát a hétfői meccs. DE ettől még épp annyira fontos.
A szezon legfontosabb meccse: otthon, a legnagyobb rivális ellen, legalábbis az én szememben.

Most tényleg minden adott egy jó meccshez. Van két kiváló formában levő csapat és két nagyszerű edző.
:wink:
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.11.25. 16:42:51

Szerintem meg ennek a clasiconak semmilyen hatása nincs a bajnokság végére. :)
A másodiknak majd már lehet, ennek semmiképpen.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2010.11.25. 16:17:58

daffy írta:
barcafan0911 írta:Szerintem ha veszítünk a classicón, akkor bukjuk a bajnokságot is.
ez szerintem is így van,viszont ha most győztök,akkor a bajnokság döntője madridban fog lezajlani. a gond az,hogy a realnak akkor támadnia kell és az eléggé fekszik a barcának,így én azt mondom,hogy ha hétfőn döntetlen döntetlen születne és maradna az egy pont diffi,esetleg győz a real,akkor a bajnokság legnagyobb esélyese lenne.viszont erre kicsi az esély
Hát mi is mentünk a tavalyi győztes klasszikó után 5pontal is mégis nyernünk kellett Madridban hogy baknokok lehessünk. De tény nem csak 3pontról van szó hanem mentális tényezőkről is.
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2010.11.25. 15:53:59

Ez egy hülyeség,hogy bukjuk a bajnokságot,ha kikapunk a Realtól.....tudtommal nem 13 meccses a La Liga,hanem 38. Bármi megtörténhet. Azért kíváncsi vagyok hogy Mourinho mit talál ki ellenünk. Lehet,hogy megint beveti a Dzsozéfélebeállunkminda11enakapuba-taktikát,lehet hogy támadó felállás lesz. Egy biztos,hogy a világ jelenlegi 2 legjobb formában levő csapata lép pályára hétfő este.
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2010.11.25. 15:15:09

tavaly egyik csapatra sem volt jellemző, hogy pontokat szórt volna el a kicsik (értsd: összes többi csapat) ellen és tavaly óta erősödött a Madrid. nem mondom, hogy hibátlanul zárnak, de ne erre építsen már a Barcelona! egyébként egy vesztes hazai clasicó, a veszített 6 pontnál sokkal több negatívumot hozhat..
Avatar
szajko
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4907
Csatlakozott: 2008.04.07. 18:14:42

2010.11.25. 14:41:21

daffy írta:
barcafan0911 írta:Szerintem ha veszítünk a classicón, akkor bukjuk a bajnokságot is.
ez szerintem is így van,viszont ha most győztök,akkor a bajnokság döntője madridban fog lezajlani. a gond az,hogy a realnak akkor támadnia kell és az eléggé fekszik a barcának,így én azt mondom,hogy ha hétfőn döntetlen döntetlen születne és maradna az egy pont diffi,esetleg győz a real,akkor a bajnokság legnagyobb esélyese lenne.viszont erre kicsi az esély
Szerintem meg,ha nyer a Real sem dől el semmi...
Nekik még 2x lesz Villarreal,Sevilla,Valencia. És a kis csapatokat sem kell leírni...Barca - Hércules,Levante - Real.
Botlani fog még mindkét csapat főleg,ha a BL-be a kieséses szakasz lesz.
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2010.11.25. 14:17:53

a világ jelenlegi 2 legjobb csapata fog játszani, ehhez nem fér kétség.
annyi a különbség, hogy ez az állapot a Barcanál már megszokott, a Madrid pedig most ízlelgeti... motivációban nem lesz hiány (bár minden évben ezt mondjuk, DE), ez most tényleg sorsdöntő meccs, mindkét csapatnak.

ez a Barca eddig bárkit és bármikor le tudott győzni 10-ből 9-szer biztos, egy dolog miatt tartok tőlük, ez pedig Mourinho és nem is a taktikai érzéke miatt, hanem az okosan kitalált Mourinho-placebo miatt.
mocskosul ért ahhoz, hogy démonizálja a játékosait, az aktuális csapatát, sőt az ellenfeleket is. az elmúlt években elérte, hogy ahol ő megjelenik, az a csapat sikerre van ítélve, de legalábbis a játékosai ezt hiszik róla és bőven a képességük felett tudnak meccselni. lásd Inter-Chelsea
a klasszikusok és a BL döntők ( 8) ) mellett, a mourinho elleni derbiket várom a legjobban, az most külön ízt ad a dolognak, hogy két legyek üthetek egy csapásra.
ejj, de várom!
cyrax
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2009.08.19. 13:27:11

2010.11.25. 14:17:15

zsírosdeszka írta:
Murinnyo meg remélem előad megint valami hangzatosat habzó szájjal,miután hétfőn lenyomtunk jópár gombócot a torkán. Wink
Azért várjuk meg a hétfő estét. Kíváncsi leszek, hogy így lesz-e.
Ebben egyetértek, nem kell a nagy arc, mert háromesélyes a meccs, mint minden Clasicó...
Avatar
zsírosdeszka
A Madridista
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2010.04.29. 12:52:02
Tartózkodási hely: Madrid, Santiago Bernabeu stadion

2010.11.25. 14:12:51

Murinnyo meg remélem előad megint valami hangzatosat habzó szájjal,miután hétfőn lenyomtunk jópár gombócot a torkán. Wink
Azért várjuk meg a hétfő estét. Kíváncsi leszek, hogy így lesz-e.
"A XX. század legjobb csapata"
De las glorias deportivas, que campean por Espańa
va el Madrid con su bandera, limpia y blanca que no empańa.
Kép
cyrax
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2009.08.19. 13:27:11

2010.11.25. 13:35:48

zsírosdeszka írta:
zsíros kissé erőltetett, de sebaj.... megint okosat szóltál
Melyik része nem igaz? Olvasd vissza az elmúlt pár lapot, százalékold ki, lehet még több is lesz. Ténymegállapítás volt, nem sértés. Az előtted szólók megértették a célzást, te nem. Nincs gond.
ronaldoval(és nem a boxer reklámozo)..
Ronaldo Luis Nazário de Lima? :D

Egyébként a 2 Barca vs Real fórumot olvasva az az ember érzése, hogy a Real szurkolók messitiszben, a Barca szurkolók murinnyitiszben szenvednek egy kicsit... :oops: Legalább is én ezt érzem.
Persze, érteni értem, de akkor is erőlködés... itt pozőrködsz feleslegesen
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2010.11.25. 13:17:20

zsírosdeszka írta:
zsíros kissé erőltetett, de sebaj.... megint okosat szóltál
Melyik része nem igaz? Olvasd vissza az elmúlt pár lapot, százalékold ki, lehet még több is lesz. Ténymegállapítás volt, nem sértés. Az előtted szólók megértették a célzást, te nem. Nincs gond.
ronaldoval(és nem a boxer reklámozo)..
Ronaldo Luis Nazário de Lima? :D

Egyébként a 2 Barca vs Real fórumot olvasva az az ember érzése, hogy a Real szurkolók messitiszben, a Barca szurkolók murinnyitiszben szenvednek egy kicsit... :oops: Legalább is én ezt érzem.
Valószínűleg azért beszélünk 80%-ban a reálról meg azért "van murinnyitiszünk",mert elég gyakran jön a sötét oldalról vmi dolog,amiről lehet beszélni.És ennek nagy része sajnos a csodaedzőtől ered...Ezek a teherlevételező stiklik,beszólogatások,észosztás amit gyakorol felénk,mindig szolgáltat témát a topicban...Azt meg szerintem te sem gondoltad komolyan,h egy ilyen fals dolog mellett,mint ez a gagyi páros kiállítás,el fogunk menni egy szó nélkül.Odaát sem lenne kivesézetlenül ellenkező esetben,az biztos.

Lehet h itt murinnyitisz,odaát meg Messitisz van,de azért nem mindegy az előjele: zsozé mindent elkövet azért h róla beszéljenek,csinálja a tüzet minden szinte minden egyes megnyilvánulásával.Rengetegen vagyunk,akik már korábban is a tenger fenekére kívántuk,de így,h kedvenc csapatunk ellen dolgozik,még inkább felnagyolódik.Főleg amilyen stílusban nyomja és amiket megenged(het) magának...
A Messitisz kialakulása pedig egy végtelenül szerény futballista káprázatos formája miatt lehet,ami azért böki az ellen szemét és gondolom próbálnak fogást találni rajta.Nemtom,nem olvasom a madridistát,de gondolom nem lehet túl magas a népszerűségi indexe.
És kicsit más,ha valakiről ezért v azért "kell" beszélni sokat.Én sokkal többre értékelem,h Messi ilyennel ad okot a kitárgyalására.Murinnyo meg remélem előad megint valami hangzatosat habzó szájjal,miután hétfőn lenyomtunk jópár gombócot a torkán. :wink:
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2010.11.25. 13:04:02

Úgy gondolom a hétfői meccs a Realnak lesz egy fokmérő, itt kiderül, hogy hol is tartanak jelenleg. Biztos vagyok benne, hogy át fogják adni a kezdeményezést nekünk, kontrákra fognak építeni, mint az elmult években. Lesz néhány meleg pillanat, ha azokat jól lereagáljuk, akkor meglehet a győzelem. Az tuti, hogy a fiúk a legjobbukat fogják nyújtani. Sokat segítene, ha az első fél órában meg tudnánk szerezni a vezetést. Utána jöhetne az őrületbe kergetés a labdajáratásunkkal.
Azt hiszem Messi meg fogja lőni az első gólját Mourinho akt. csapata ellen.:)
Válasz küldése