Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.04.28. 09:45:52

Andris írta:2 gól hátrány, teljes 90 perc van még, és mit mond minden edzők legzseniálisabbika: "Kiestünk a Bajnokok Ligájából"

Nem mintha nem értenék vele egyet, mert piszok nehéz, szinte lehetetlen helyzetben vannak. De hogy lehet így hozzáállni ?
Szerintem ezzel arra játszik, hogy elbízzuk magunkat, illetve még egyet oda kíván szúrni a bíróknak, mivel plusz jelzésnek szánja, mondván bármit csinálnak a bírók úgyis kiejtik a csapatát. Szánalom, de szerintem ez van mögötte.
krampusz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2007.06.26. 22:13:09

2011.04.28. 09:43:31

Én meg Neked szeretnék gratulálni! Igazán értelmes megnyilvánulás volt részedről. Már csak ezért érdemes volt megszületned.....
Raul Madrid írta:Gratulálni szeretnék a gnómoknak a tegnapi meccsért, fantasztikus volt a bíró választás és a színészi játék. Igaz 11 ember ellen nem megy még, de lesz ez még jobb is. Következő meccsre melyik bírót igazolja a barca, lehet már tudni?
Galen
Jugador del Barça
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2011.01.15. 14:26:06

2011.04.28. 09:38:26

Nagyon örültem a tegnapi sikernek, a kupadöntő bukása után nagy volt a majré bennem.

Pepe kiállítása tök jogos volt, örülhet, hogy az előzőn nem állították ki..

Szerintem a dolog egyik fele h Stark marhára rosszul állt hozzá a meccshez. Hamar meg kellett volna fogni az indulatokat ez igaz DE...

Gondoljon bele mindenki, szurkoljon nekünk vagy a realnak tökmindegy...
A játékosok egy hónapja azt kapják az edzőtől, a sajtóból, a riporterektől, de még a szembejövő emberektől is, hogy " hú, 4 meccs agyon kell verni őket".

A világ idegesíti őket, majd úgy mennek ki a meccsre, hogy vérben forog mindenki szeme, az idegeik nem bírják. Ők is emberek. Arról nem beszélve, hogy 4-6 naponta játszanak sorban egymás után.

Szerintem ez káros nekik is és nekünk is. Olyan ellenségeskedéssé fajul(t ) ez, hiszen még vastagon él mindkét csapatban az "előző meccsen mit csinált ellenem ez a bunkó" gondolat.

Nem csoda, hogy szétfeszítik magukat idegileg, ne is várjon senki ezek után jó meccset. Ilyen indulatokat nincs játékvezető aki megfog.

José-t nem kommentálom.

PEdro meg Busi viszont megérdemelne egy pofánverést, nem tetszett a dolog. Másik oldalon, Ramos, Pepe meg Adebayor szintén...


VISCA EL BARCA

( jó szurkolást mindenkinek az uccsó meccsre)
Avatar
hölör
Jugador del Barça
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:42:45
Tartózkodási hely: Váchartyán

2011.04.28. 09:36:03

daffy írta:most szakadt el nálam a cérna és nem tudom kivárni a jövő hetet...
Nagyon egyet értek. Azon gondolkodtam, hogy az egésznek a alfája és omegája zsozé. Az általa képviselt, általam elfogadhatatlan, stílusnak sem nevezhető valami nem való sem madridba, sem a sport bármilyen területére. Alapvetően kérdőjelezi meg (állandó jelleggel) a sportszerűséget tetteivel, a sport alapjait nyilatkozataival, és alapvetően a sportot, mint szórakoztatást degradálja le egy szimpla eredménykényszerré. A sportban nem lehet mindig győzni, ő viszont ezt képtelen elviselni. A vereség elviselése számára ismeretlen. Sajnos ezt csinálja az elejétől fogva, de miközben az elején az "új" stílus érdekes volt, talán néhányaknak még megkapó is, ugyanakkor mételyezi az egész sportot. Ez mára eljutott oda, hogy gyűlöletet szít maga körül, senkit és semmit nem nézve. Nem tudom elhinni például, hogy a madridi játékosok egy részének élvezhető lenne az, hogy az edzőjük ezt és így teszi, a szurkolókról már nem is beszélve.
Azt azért ne feledjük, hogy védekező taktikát lehet úgy is felépíteni, hogy nem az ellen megsemmisítésére törekszem, hanem "csak" a játékának a hatástalanítására.
Összességében azt gondolom, hogy a foci világa sokkal élvezhetőbb lenne nélküle. Nekem egy percig sem hiányozna.
Egy dolgot azonban adok neki, amikor elhagyja a madridot az a csoda fog bekövetkezni, hogy a madriddal szembeni szimpátiám a történelem folyamán először növekedni fog. :)
A meneküléssel az a baj, hogy az éned mindig veled marad.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2011.04.28. 09:32:36

Ronaldo is kezdi a pofázást.
link
Szánalmas. 4 egymást követő szezonban minket segítenek. Egyértelmű.
Sajna nem Mourinho az egyedüli, aki rohasztja a XX. század legjobb csapatának hírnevét. A színészi társulatunk se tesz nekünk jót(néha már-már azt kívánom, bárcsak egyszer tényleg akkorát kapna Busquets és Alves, mint amekkorát megjátszanak), de amit művel Perez, Mou és Ronaldo a Real hírnevével, az szörnyű. Nyerni akarnak, de milyen áron? Nyertek egy kupát, de gyakorlatilag a világ összes semleges futball-szurkolója szívből gyűlöli őket. Mondok egy példát. Az én ismeretségi körömben nagyjából ugaynannyi Barca és Real szurkoló van, de ami érdekes, ha a semleges szurkolókat(pl Liverpool, MU, stb)megkérdem, akkor szinte mind egytől egyik a Barcát teszi a 2. helyre, míg a Realt mind utálják.
Ide jutott a Real. Örüljön Mou meg Ronaldo és Perez a kupájának, ami a legjelentéktelenebb mind közül, ami fontos, azt mi visszük, nekünk pedig ehhez nem kell állandóan befolyásolni a bírókat vagy teknősbékalakzatba játszani minden komolyabb ellenfél ellen.
A Fifa egy szégyen
Avatar
barca2010
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2009.06.15. 11:01:33
Tartózkodási hely: Budapest

2011.04.28. 09:32:24

daffy írta:most szakadt el nálam a cérna és nem tudom kivárni a jövő hetet...
mi a véreres ló... akart mourinho tegnap? otthon 0-0ra játszani? a kupában jó volt ez a taktika,mert az egy meccsen dől el,de ez a bl. nem hibáztatom a játékosokat,még pepét sem. otthon egy ilyet nem engedhet meg magának egyetlen csapat sem,nemhogy a real madrid. özillel mégis mit akartunk egy letámadós bunkerfociba? felesleges volt a pályára tenni,akár csak cét a csatárposzton. jogosan fütyült a közönség az első félidőben,mert ők real meccsre jöttek és nem egy inter mérkőzésre. akár csak az őszi 5-0,ez is mourinho hibája. sem a keret,sem a klub,sem a közönség miatt nem engedheti meg magának még egyszer. elképzelése sem volt a játékosoknak,hogy mi a helyzet,mert
1. alkalmatlanok az ilyen stílusra
2. nincsenek hozzászokva spanyolországban.
a másik kérdés. a bírói ténykedéstől függetlenül,miért nem lehet emelt fővel veszíteni? miért kell lejáratni a csapatot? perez helyében nem tűrnék sokáig.
a visszavágóra ki kell állni egy: casillas-arbeloa,carvalho,albiol,marcelo-lass,xabi,canales,kaka,benzema,cé csapattal és kész. meg kell próbálni játszani egyet.
a másik dolog,ami kiverte a biztosítékot,az a színészkedés. nem érdekel,hogy cé,dm,busi,pedro vagy alves csinálja,utólag elmeszelném 2 meccsre,visszaesőként 4re. a szabálytalanságok benne vannak a fociban,azt is meg kell torolni és pepe meg is kapta a magáét,de az ember focimeccset akar nézni és nem az amatőr színjátszókat. a fszom mind2 csapatba. undorító,amit műveltek.
josénak pedig még egyszer üzenem: ha nagy stratéga,akkor játsszon társasjátékot,mondjuk a rizikót,de ez még mindig a real madrid és még mindig futball csapat. itt ezt nem lehet sokáig csinálni,még akkor sem,ha valaki speciális...
Hm...se Khedira, se Pepe, hogy fog Mou 3 vkp-val játszani? Very Happy Lehet, hogy az alap 4-2-3-1 lesz a hadrend újra Smile
azzal a két kp-val ősszel se mentünk sokra. ha 4-2-3-1ben állunk ki,akkor nem nézem meg a "meccset"
Nyugi Daffy, lesz még futball a Bernabeuban, csak nem most, még nem! 2000 elején, én is irigykedtem a Ti focitokra, most ez megfordult, de nem lesz mindig így! Én gratuláltam Nektek a kupához, mert ahhoz úgy álltatok hozzá, de a tegnapi meccs az a Real történelmének legnagyobb szégyene volt, és tudod mi a legszomorúbb, hogy Zidaneok, Butragenok, Valdanók aszisztálnak ennek a senkiházi, öntelt, futballt tönkretevő, sírós gyökérnek.
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva, de ha nyertek, a nevetek ÖRÖKRE fent marad.” Josep Guardiola (2009)

"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello

BARCA FOREVER!!!
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.04.28. 09:30:41

Fecooo írta:daffy kíváncsi vagyok a véleményedre...

elfogadom, h pepe kiállítása szigorú ítélet volt, de gondolom abban te is egyetértesz, h a kiállítást összességében megérdemelte, ugyanis volt egy szándékos kétkezes lerántása, ami sárga, vmint volt egy szándékos kétkezes lökése is, ami szintén érhetett volna sárgát... a lényeg, h volt 3, lapot érő szabálytalansága, sajnos ezzel az egyből pirossal murinnyó kezébe adta az ütőkártyát stark...
de ez még semmi, még képes azt mondani a meccs után, h "Pepe nem csinált semmit" erre mit lehet mondani???

a másik delikvens Adebayor, aki megpofozta Puyolt és még volt ugye a produkciója, amiért lapot kapott...

ezekre miért nem tér ki? a kupadöntő után mondtam, h jm taktikája csak akkor ér vmit, ha a bíró engedi a keménykedést (mészárlást...), e nélkül nem ér semmit, max emberhátrányt... ott elégedett volt a sporival, pedig max az elvakult madridisták mondanák, h jól fújt majenkó...
pepe megkapta a magáét. járt neki. a szabálytalansága ugyan nálam csak sárga,mert a videón én úgy láttam,hogy nem találta el a csórit,de végül is ki lehetett érte állítani. josé mindig mással van elfoglalva. anno megmondta,hogy nem tudja beismerni a hibáit.ez talán ezért van. nem képes észrevenni,hogy mit játszat,mit csinál. ismét csak azt tudom mondani,hogy remélem,perez nem engedi ezt sokáig
a mieink: Busit és Pedrot fejbe vágtam volna legszívesebben, lejáratták a csapatot, annyira feleslegesen színészkedtek, ezzel ismét jm-et segítették...
http://www.youtube.com/watch?v=ygmGIFz_EP0
realost még nem találtam
egyébként volt egy messi vs ramos is,amiért messinek is járt volna a narancssárga lap
illetve ez is piros. gyengék a bírók,de az uefa csak nézi...mind2 oldalról ki lehetett volna szórni 3-3 embert legalább
ez uefának példát kell statuálni, mert már túl messzire megy... tönkreteszi a focit pályán és azon kívül is...

mit gondolsz?
az uefa egy rakás sz.rfszú banda. nem fogják eltiltani,pedig már rég meg kellett volna húzni ezt. ilyen a stílusa.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára daffy 2011.04.28. 10:00:07-kor.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.04.28. 09:29:59

murinnyó nem más, mint a labdarúgás hitlere... mindig azt mondja, amit a hívei hallani akarnak, olyan stílusban, h azzal feltüzelje őket...

elnézést a párhuzamért...
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.04.28. 09:28:08

blanee írta:
nagyatyesz írta:Hát srácok! Gratula a fiúknak! Ez kellett nagyon! Nem elemezném a meccset, csupán egy kis sztorit fűznék az estéhez, ami szerintem sok ide látogató Real drukker is olvasni fog! Kb 18 éve szurkolok a Barcának, mikor a családommal ellátogattunk a városba. Elmentünk a Nou Campba, és azóta fanatikus vagyok! A tv-ben egy Barca - Psg párharcot láttam először! Ezalatt a 18 év alatt nagyon sok sikertelenségben volt részünk, voltak gyengébb éveink is. Igazából a Sport tv indulásával tudtam követni a spanyol bajnokságot rendszeresen. Imádtam a Rivaldo-féle Barcát, holott közel sem volt ilyen sikeres, mint a maiak. De ezalatt a 17-18 év alatt soha nem láttam még olyan visszataszítóan, és undok módon játszó Madridot, mint idén!!! Én az a fajta Barca szurkoló vagyok, aki nem utálja a Madridot (persze nem is szeretem), de voltak olyan csapatai ezalatt a 18 év alatt a Madridnak, amit tiszteltem. Elég csak a Zizu féle csapatra gondolni! Azt akarom mondani, hogy szerintem nincs olyan igazi Madrid szurkoló, aki ezt a fajta focit szívesen nézné, és nincs olyan szurkoló, aki Pepét ne tartan egy mészárosnak! Amit pedig Morinho csinál a Madriddal, ahogy nyilatkozik, ahogy játszat, NEM MÉLTÓ ENNEK A KLUBNAK A HÍRNEVÉHEZ! Szeretnék még olyan Classicokat látni, ahol a focié a főszerep, ahol az aktuálisan jobban teljesítő csapat győz, ahol nem csak egy csapat akar nyerni! Hajrá Barca, és szebb jövőt Madrid!
Szerintem nincs olyan épeszű madridista akinek ez a játék tetszene. Nekem se tetszik, ez a mai tényleg antifoci volt. Viszont ha ilyen játékkal továbbjuthatnánk a Bl-ben, azt mondom rendben, és szerintem emiatt semmi defektem sincs, minden átlagos szurkoló így gondolkodik, és valljuk meg ez a reális.
Mourinho tudja jól, hogy kinyílva nagy verésbe szaladhat. Lehet hogy sikerülne meglepni a Barcát, de kicsi rá az esély. Ez a mai meccs persze a taktikája poklának legmélyebb bugyra volt, a bajnoki clasico és a kupadöntős teljesítmény szerintem már egy olyan szint ami már vállalható. A mostanit már lehet szégyellni, de ezért nem kötném föl Mourinhot. 1 éve van a csapatnál, csak így tudja felvenni a versenyt a Barcával. Ez a real épül, csak ellenetek látja szükségét így játszani. Nem hülye, sajnos az a helyzet a világban, hogy kisebb gáz undorítóan döntetlenezni, mint támadva a porba tipródni. Ha megnyernénk így a Bl-t, egyedül ti jegyeznétek meg, hogy milyen hányinger volt a játék, mindenki más elfelejtené.
Ha jövő ilyenkor is ezt kell majd látni, akkor azt mondom, ez tényleg gáz, de most még nem, mivel madridista vagyok, képes vagyok várni és meglátni mi fog történni. Eddig a legnagyobb probléma a türelmetlenség volt a csapatnál, senkit sem hagytak dolgozni.
Ez jó hangzik, de ez a Mourinho komoly ellenfél ellen melyik csapatával akart valaha is futballozni? Senkivel, megsúgom. Ha 10 évig itt lesz, akkor is ezt fogjuk nézni minden Classicon..... Azt vehetett akit akart, nem véletlen, hogy alapvetően az ő állandó taktikájába illő játékosokat vett és nem pedig egy hosszútávú építkezésbe kezdett, kreatív játékosokat beépítve a csapatba ( az egy Özilen kívül, de a kis csapatok ellen kell valaki, aki megcsinálja a helyzetet...). Jövőre és utána is ugyanez lesz, aki ismeri Mourinho pályafutását az tudja, hogy így van. Ha pedig jövőre ezzel a taktikával megnyerne mindent, akkor valószínűleg visszatérne Angliába,mert őt az egyéni érdemei érdeklik, nem az, hogy hosszútávon szimpatikussá és sikeressé tegyen egy csapatot. Azért nem véletlen, hogy egy semleges szurkoló szemében a Chelsea és az Inter az bunkerfoci megtestesítőjévé vált.... ( és ezt ő kezdte el, még akkor is, ha a Chelseanél Ancelottiig akadtak követői..)
Ez a barcát csak így lehet megverni duma azért elég szánalmas, mind kommentátoroktól, mind másoktól. Emberek, ha nincs még 7-8-10 ilyen játékos, akkor a többinek abba kell hagynia a futballt. Hogy lehet úgy pályára lépni, hogy esélyed sincs, csak, ha sátrat versz a saját 16-osodnál? Ez nem igaz, lehet, hogy jelenleg egy csapatban nincs annyi zseni, mint nálunk, de szisztematikus munkával meg lehet próbálni és nem magyarázni kell a bizonyítványt. Ha jól tudom a Madridban több aranylabdás van, mint nálunk.... Erről ennyit. Szánalmas magyarázkodásnak tartom.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Kalap1988 2011.04.28. 09:35:01-kor.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 975
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2011.04.28. 09:25:41

Mourinho nyilatkozataival továbbra is lövi az öngóljait.

"botrány nélkül BL-t nyerni..." - azért a tavalyi Inter-Barca meccs igen csak az ő Stamford Bridge volt.

A volt csapata ellen is ilyen gusztustalanságokkal jön. Nem kívánok soha senkinek fájdalmat, de ha már szerinte amit a játékosai az idén a Barca ellen művelnek semmi, akkor kívánok neki egy Pepét így szemből, és mondjuk egy őszi El-Classicós Ramost hátulról. A kórházban miközben amputálják majd a lábát biztosan nem nyilatkozna ilyeneket. Nagyon nagy mázli hogy a Real elleni meccseinken nem sebesítettek le nálunk senkit sem.

Eddig amíg más bajnokságokban rontotta ez az ember a levegőt, addig még tiszteltem is valamilyen szinten, de amit tényleg ez az ember csinál UNDORÍTÓ. Nem beszélve arról hogy eléggé hiteltelen a sok ellentmondásaival. A saját fanatikusai persze kiállnak mellette, mert egyet tudnak érteni Jozéval, de a világon már szerintem mindenhol utálják, kivéve talán a Chelsea, Porto, Inter fanok nem.

Nagyon fogom sajnálni a MU-t ha ez a féreg lenne Ferguson utódja. Ferguson lassan 25 éve focit játszat az övéivel és a serlegeivel beszél. Nagyon szerethető csapat az MU. Ez a senki José, szerintem a Citybe való. Máshova nem. Még talán portugál kispadra.

Perezről is szólnék néhány szót: 100000000000000000 millió eruróval és 2 év után összehozott egy Király-kupát. A csapata undorítóan játszik. A játékosok közt egy szerethető ember nincs már. Casillas is felvette az új virtust. Raul távozásával távozott minden amit a madridi csapatban lehetett tisztelni és szeretni. Most ilyen Sergio Ramos féle aljas palik a példaképek? Összehoztak neki a barcások egy VB-címet akkor legalább picit tisztelhetné őket, mert a spanyol VB-győztes kezdőben elég gyengén muzsikáltak a madridiak (Casillast kivéve).

A Real-t tudtam tisztelni még anno, Raúllal és Morientessel, vagy Del Bosque-vel. De a mostani bagázs elnököstül, edzőstül mindenestül undorító. Nem méltó egy ilyen klubhoz.

Az idei klasszikusokról nem tudnék összevágni egy 20 perces videót, amikor a reál szép focit játszott.

A bírói döntésekkel nem szoktam foglalkozni általában. Kivétel ez alól talán a VB-n a Mexikó-Argentína meccsek, és amikor Abidalt talán 1 héten belül kétszer is kiállították az Abidalt úgy hogy azonnali pirossal, miközben egyik esetben sem ért hozzá a játékoshoz, vagy a Japán-Korea VB-n mutatott bírói tevékenység is durva volt. Viszont!
Szerintem 11 ember játszik mindig a 11 ellen. Murinnyó is miért a bíróval foglalkozik? Messi rúgott nekik 2 gólt nem a bíró. Addig a percig amíg nem volt kiállítás, mit csináltak? Semmit!
A Chelsea meccsen is lehetne bírózni, de ha az oda visszavágót nézzük, akkor már más a helyzet. A Chelsea akkor inkább magára lehetett volna mérges hogy nem bírt még gólt lőni mert a helyzeteit bénán fejezte be. Volt egy bomba Essien lövésük, amihez azért szerencse is kell, de utána nem zárták le a meccset, inkább szenvedtek tovább.
A tavalyi Inter elleni kiesésünknél is nem mondtam hogy mivan-ha, meg nem foglalkoztam a bíróval. volt rá 180 percünk hogy megverjünk egy csapatot, nem éltek vele. Nem lehet mindig nyerni. De a bíróra elég szegényes dolog fogni, főleg egy ilyen gyatra játék után!

UI.:
A legjobb spanyol csapat aláírom hogy a Real Madrid!
DE
a spanyol liga legjobbja a Barcelona és a világ legjobbja is:)
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2011.04.28. 09:22:42

Gratulálni szeretnék a gnómoknak a tegnapi meccsért, fantasztikus volt a bíró választás és a színészi játék. Igaz 11 ember ellen nem megy még, de lesz ez még jobb is. Következő meccsre melyik bírót igazolja a barca, lehet már tudni?
Brühühü, kiborult a bili? :lol:
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.04.28. 09:20:56

daffy kíváncsi vagyok a véleményedre...

elfogadom, h pepe kiállítása szigorú ítélet volt, de gondolom abban te is egyetértesz, h a kiállítást összességében megérdemelte, ugyanis volt egy szándékos kétkezes lerántása, ami sárga, vmint volt egy szándékos kétkezes lökése is, ami szintén érhetett volna sárgát... a lényeg, h volt 3, lapot érő szabálytalansága, sajnos ezzel az egyből pirossal murinnyó kezébe adta az ütőkártyát stark...
de ez még semmi, még képes azt mondani a meccs után, h "Pepe nem csinált semmit" erre mit lehet mondani???

a másik delikvens Adebayor, aki megpofozta Puyolt és még volt ugye a produkciója, amiért lapot kapott...

ezekre miért nem tér ki? a kupadöntő után mondtam, h jm taktikája csak akkor ér vmit, ha a bíró engedi a keménykedést (mészárlást...), e nélkül nem ér semmit, max emberhátrányt... ott elégedett volt a sporival, pedig max az elvakult madridisták mondanák, h jól fújt majenkó...

a mieink: Busit és Pedrot fejbe vágtam volna legszívesebben, lejáratták a csapatot, annyira feleslegesen színészkedtek, ezzel ismét jm-et segítették...

emlékszel tavalyra, amikor lesgóllal 3-1-re nyert az interrel... ott meccs után mit mondott arrogánsan? "szánalmas, h a barcások nem tudnak méltósággal veszíteni"

mire jó ez? egyszer már a világot a Barca és a bíró ellen fordította, Frisk esete megismétlődni látszik...

milyen jogon mer bírókat felsorolni? ha tökös a Sport és a Mundo, akkor szentelnek egy cikket ennek és a válaszba beleírják az ellentétes listát, azaz benkerenszát és a 2005-ös visszavágó bíróját, vmint a Depor-Porto 0-1-es meccs sporiját is...

ez uefának példát kell statuálni, mert már túl messzire megy... tönkreteszi a focit pályán és azon kívül is...

mit gondolsz?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fecooo 2011.04.28. 09:23:38-kor.
Avatar
Raul Madrid
Barça B
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2010.10.03. 20:57:50

2011.04.28. 09:19:55

Gratulálni szeretnék a gnómoknak a tegnapi meccsért, fantasztikus volt a bíró választás és a színészi játék. Igaz 11 ember ellen nem megy még, de lesz ez még jobb is. Következő meccsre melyik bírót igazolja a barca, lehet már tudni?
Avatar
OvaMind
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2007.09.28. 14:49:49

2011.04.28. 09:18:30

blanee írta:
nagyatyesz írta:Hát srácok! Gratula a fiúknak! Ez kellett nagyon! Nem elemezném a meccset, csupán egy kis sztorit fűznék az estéhez, ami szerintem sok ide látogató Real drukker is olvasni fog! Kb 18 éve szurkolok a Barcának, mikor a családommal ellátogattunk a városba. Elmentünk a Nou Campba, és azóta fanatikus vagyok! A tv-ben egy Barca - Psg párharcot láttam először! Ezalatt a 18 év alatt nagyon sok sikertelenségben volt részünk, voltak gyengébb éveink is. Igazából a Sport tv indulásával tudtam követni a spanyol bajnokságot rendszeresen. Imádtam a Rivaldo-féle Barcát, holott közel sem volt ilyen sikeres, mint a maiak. De ezalatt a 17-18 év alatt soha nem láttam még olyan visszataszítóan, és undok módon játszó Madridot, mint idén!!! Én az a fajta Barca szurkoló vagyok, aki nem utálja a Madridot (persze nem is szeretem), de voltak olyan csapatai ezalatt a 18 év alatt a Madridnak, amit tiszteltem. Elég csak a Zizu féle csapatra gondolni! Azt akarom mondani, hogy szerintem nincs olyan igazi Madrid szurkoló, aki ezt a fajta focit szívesen nézné, és nincs olyan szurkoló, aki Pepét ne tartan egy mészárosnak! Amit pedig Morinho csinál a Madriddal, ahogy nyilatkozik, ahogy játszat, NEM MÉLTÓ ENNEK A KLUBNAK A HÍRNEVÉHEZ! Szeretnék még olyan Classicokat látni, ahol a focié a főszerep, ahol az aktuálisan jobban teljesítő csapat győz, ahol nem csak egy csapat akar nyerni! Hajrá Barca, és szebb jövőt Madrid!
Szerintem nincs olyan épeszű madridista akinek ez a játék tetszene. Nekem se tetszik, ez a mai tényleg antifoci volt. Viszont ha ilyen játékkal továbbjuthatnánk a Bl-ben, azt mondom rendben, és szerintem emiatt semmi defektem sincs, minden átlagos szurkoló így gondolkodik, és valljuk meg ez a reális.
Mourinho tudja jól, hogy kinyílva nagy verésbe szaladhat. Lehet hogy sikerülne meglepni a Barcát, de kicsi rá az esély. Ez a mai meccs persze a taktikája poklának legmélyebb bugyra volt, a bajnoki clasico és a kupadöntős teljesítmény szerintem már egy olyan szint ami már vállalható. A mostanit már lehet szégyellni, de ezért nem kötném föl Mourinhot. 1 éve van a csapatnál, csak így tudja felvenni a versenyt a Barcával. Ez a real épül, csak ellenetek látja szükségét így játszani. Nem hülye, sajnos az a helyzet a világban, hogy kisebb gáz undorítóan döntetlenezni, mint támadva a porba tipródni. Ha megnyernénk így a Bl-t, egyedül ti jegyeznétek meg, hogy milyen hányinger volt a játék, mindenki más elfelejtené.
Ha jövő ilyenkor is ezt kell majd látni, akkor azt mondom, ez tényleg gáz, de most még nem, mivel madridista vagyok, képes vagyok várni és meglátni mi fog történni. Eddig a legnagyobb probléma a türelmetlenség volt a csapatnál, senkit sem hagytak dolgozni.
Én úgy gondolom, hogy a Real ezzel a játékosanyaggal simán játszhatna támadóbb felfogásban. Amikor egy csapatban Ronaldo, Kaká, Higuáín, Benzema, Adebayor, Di Maria, Özil, stb. játszik, akkor szerintem nyugodtan játszhatnának támadóBB focit ennél. Szerintem abszolút téves, hogy a Barcát így lehet megverni, stb. Az Inter ellen az egész párharc igencsak véleményes volt, de az első meccsen az Inter jól játszott. Egyéb példákat is lehetne mondani.. Úgy gondolom, hogy a Real így otthon nem jétszhat, amennyiben továbbjutnának, úgy értékelendő, így viszont nagyon lenézendő az egész. Hozzá kell tennem, hogy ezen a meccsen a Barca is felvett egy undorító stílust, felvette a kesztyűt, ha úgy tetszik.

A semleges drukkerek miatt sajnálom leginkább a meccsen történteket. Valahol a futball is megszégyenült.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.04.28. 08:58:41

most szakadt el nálam a cérna és nem tudom kivárni a jövő hetet...
mi a véreres ló... akart mourinho tegnap? otthon 0-0ra játszani? a kupában jó volt ez a taktika,mert az egy meccsen dől el,de ez a bl. nem hibáztatom a játékosokat,még pepét sem. otthon egy ilyet nem engedhet meg magának egyetlen csapat sem,nemhogy a real madrid. özillel mégis mit akartunk egy letámadós bunkerfociba? felesleges volt a pályára tenni,akár csak cét a csatárposzton. jogosan fütyült a közönség az első félidőben,mert ők real meccsre jöttek és nem egy inter mérkőzésre. akár csak az őszi 5-0,ez is mourinho hibája. sem a keret,sem a klub,sem a közönség miatt nem engedheti meg magának még egyszer. elképzelése sem volt a játékosoknak,hogy mi a helyzet,mert
1. alkalmatlanok az ilyen stílusra
2. nincsenek hozzászokva spanyolországban.
a másik kérdés. a bírói ténykedéstől függetlenül,miért nem lehet emelt fővel veszíteni? miért kell lejáratni a csapatot? perez helyében nem tűrnék sokáig.
a visszavágóra ki kell állni egy: casillas-arbeloa,carvalho,albiol,marcelo-lass,xabi,canales,kaka,benzema,cé csapattal és kész. meg kell próbálni játszani egyet.
a másik dolog,ami kiverte a biztosítékot,az a színészkedés. nem érdekel,hogy cé,dm,busi,pedro vagy alves csinálja,utólag elmeszelném 2 meccsre,visszaesőként 4re. a szabálytalanságok benne vannak a fociban,azt is meg kell torolni és pepe meg is kapta a magáét,de az ember focimeccset akar nézni és nem az amatőr színjátszókat. a fszom mind2 csapatba. undorító,amit műveltek.
josénak pedig még egyszer üzenem: ha nagy stratéga,akkor játsszon társasjátékot,mondjuk a rizikót,de ez még mindig a real madrid és még mindig futball csapat. itt ezt nem lehet sokáig csinálni,még akkor sem,ha valaki speciális...
Hm...se Khedira, se Pepe, hogy fog Mou 3 vkp-val játszani? Very Happy Lehet, hogy az alap 4-2-3-1 lesz a hadrend újra Smile
azzal a két kp-val ősszel se mentünk sokra. ha 4-2-3-1ben állunk ki,akkor nem nézem meg a "meccset"
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2011.04.28. 08:58:39

Az azért elég kemény, hogy már Guti is beszól Mourinho-nak :D
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2011.04.28. 08:57:06

Tocy írta:Hm...se Khedira, se Pepe, hogy fog Mou 3 vkp-val játszani? :D Lehet, hogy az alap 4-2-3-1 lesz a hadrend újra :)
Nem hiszem, hogy van vér a pucájában kiállni 4 támadó szellemű játékossal, idegenben.
Szerintem bedobja Granero-t Lass és Alonso mellé 3. vkp-nak.
Ugyan az lesz ami eddig volt, Zsozé máshoz nem ért csak a pofázáshoz meg a védekezéshez.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.04.28. 08:47:33

Gauchomester írta:
Tocy írta:Hozéra felesleges szót pazarolni, pont ez a lényege a mondandójának, hogy róla beszéljenek még ilyenkor is, mikor nyilvánvalóan bebukott :D

Kérdés: Pepén és Ramoson kívül van még vki, aki nem játszhat a Camp Nouban?
Khedira, aki továbbra is sérült. Viszont visszatér Carvalho.
Hm...se Khedira, se Pepe, hogy fog Mou 3 vkp-val játszani? :D Lehet, hogy az alap 4-2-3-1 lesz a hadrend újra :)
Asys
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2006.07.03. 11:05:00

2011.04.28. 08:38:49

ab1daL írta:Amúgy José a folyamatos rinyálásával már évek óta, előbb vagy utóbb, el fogja érni, amire egyébként már volt precedens, La Corunaban, hogy merényletet követnek el ellene. Mert az rendben van, hogy néha egy-egy meccs után, reklamál, meg sír, de hogy mostmár évek óta ezt kell olvasnia az embereknek, ezt valaki megfogja unni. Remélem nem így lesz, és ne is legyen így :!:, de mondom volt már rá példa.
Egyetértek. Épp ezt ecseteltem tegnap a meccs közben mostohafateromnak, Mourinho tudhatná, hogy Hispániában azért jóval több (sajnos vagy nem sajnos) egyszerű sportnál ez az egész. Itt csitítani kell a kedélyeket, nem szítani a feszültséget, mert ez a hangulatkeltés félő, hogy egyszer vissza fog ütni.
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.04.28. 08:33:04

Amúgy José a folyamatos rinyálásával már évek óta, előbb vagy utóbb, el fogja érni, amire egyébként már volt precedens, La Corunaban, hogy merényletet követnek el ellene. Mert az rendben van, hogy néha egy-egy meccs után, reklamál, meg sír, de hogy mostmár évek óta ezt kell olvasnia az embereknek, ezt valaki megfogja unni. Remélem nem így lesz, és ne is legyen így :!:, de mondom volt már rá példa.
A bírókat én pedig már előre sajnálom, ha Mou vezette csapatnak kell fújnia, főleg egy BL elödöntőben. Ha bármi rosszat ítél az ő megítélésük szerint, nem teszi zsebre amit kap utána...
Joséban pedig meg lehet figyelni, elfelejti a múltat többször. Szégyellné ha ilyen módon szerezne BL címet.. Szerintem erről tavalyi események fényében nem kell semmit sem magyarázni... Szimplán csak José "provokátor" Mourinho...
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára ab1daL 2011.04.28. 08:43:13-kor.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2011.04.28. 08:29:29

Elolvastam párszor Mou nyilatkozatát. Szerintem ez egy kiadós eltiltás.

Ezt az embert nem lehet szeretni - legalábbis a foci világában (gondolom, otthon nem ekkora tahó.)

Jó régóta nézem a focit, de ha meg kellene neveznem a 3 legrosszabb és legérdemtelenebb BL-nyertest, abban biztos szerepelne Mou Porto-ja és Intere is együtt.
Szégyen, amit ez az ember művel foci címen, és remélem, hogy a katalán sajtó (vagy egyáltalán: a világsajtó) mindent meg fog tenni, hogy visszaverje Mou támadásait, és kiemelje az antifoci jelenlétét. Mert erről kell beszélni, hisz nem véletlen az a sok (jogos) piros lap. Sőt, jó pár el is maradt az utóbbi meccseken. Pepe-nek például mind3 meccsen járt a piros, mégis csak most ért el hozzá.

Hozzátenném, hogy elég rosszul érint Pepe hülyesége és piros lapja, mert tudom, hogy enélkül is jobbak voltunk/vagyunk. Csak ezt sajnos manapság nehéz az eredményben láttatni.
28-72% labdabirtoklás -> mindent elmond, Madrid hazai pályán, gratula.
Avatar
Gauchomester
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1400
Csatlakozott: 2006.04.19. 14:02:27
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

2011.04.28. 08:24:10

Tocy írta:Hozéra felesleges szót pazarolni, pont ez a lényege a mondandójának, hogy róla beszéljenek még ilyenkor is, mikor nyilvánvalóan bebukott :D

Kérdés: Pepén és Ramoson kívül van még vki, aki nem játszhat a Camp Nouban?
Khedira, aki továbbra is sérült. Viszont visszatér Carvalho.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8567
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.04.28. 08:04:26

mourinho nyilatkozatait eddig mindig el tudtam úgy könyvelni, hogy nincs vele gond, csak teszi amihez ért, pszichés ráhatás, játékosokról teher levétel stb stb, nem kell vele foglalkozni. foglalkozni most már még inkább nem kell vele, mert ez a mostani kezd hasonlítani egy irigy óvodás nyavalygásához. én nem tudom, hogy a sajtón kívül pl. egy edzésen hogyan állítja be a játékosoknak a helyzetet. de a madridisták helyében csak remélni tudnám, hogy nem így, hanem egy kicsit azért a játékosok és saját hibáira is rámutat, különben jó ideg berendezkedhetnek a kupagyőzelemre mint maximális elérhető célra...

szerk: egyébként alves nagyon szaltózott pepe talpalásánál az biztos, de ha nem rántja el a lábát akkor tegnap valszeg véget ér a karrierje...mi kérünk elnézést, hogy elhúzta és repült egyet, nem hagyta ott.
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.04.28. 08:02:47

Hozéra felesleges szót pazarolni, pont ez a lényege a mondandójának, hogy róla beszéljenek még ilyenkor is, mikor nyilvánvalóan bebukott :D

Kérdés: Pepén és Ramoson kívül van még vki, aki nem játszhat a Camp Nouban?
Avatar
Gauchomester
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1400
Csatlakozott: 2006.04.19. 14:02:27
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

2011.04.28. 07:47:27

Én állat persze elolvastam mit károgott már megint a Special One (2, 3, 4, 5)
És a legrosszabb, hogy a sok igavonó követője szentírásnak tekinti azt a sok marhaságot, amit beszél. Szégyellné, ha úgy nyerne, mint a Barca? Hallod Mou, hazai pályán tényleg 0-0-ra játszottál egy odavágón, ahol elvileg előnyt kell szerezni a visszavágóra? Ezt szégyelld inkább, meg azt, hogy nem tudsz veszíteni, és arra is patkány vagy, hogy kezet fogj az ellenfél edzőjével. Innentől nekem nem sportember.
Válasz küldése