Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
petejke
Barça B
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2006.03.20. 23:39:13

2010.11.02. 09:23:10

Raul#7 írta:Ugyanez volt 2000 után a Reallal is, emlékszek rá voltak olyanok, akiknek fogalmuk sem volt róla, h. pl. "szeretet" csaptuk 98-ban is BL-t nyert, vagy h. ki az a Di Stefano, v. Puskás stb...
(...)
Hogy én is hozzászóljak, az én sógorom is nagy Real Madrid szurkoló: Két éve náluk voltam az egyik classicó idejében, így együtt néztük. Kapásból azzal kezdte, hogy hol van Zidane, Roberto Carlos, Ronaldo...?
Anno nyomatta a média a Madridot, így fél világ neki szurkolt. Most kicsit hasonló a helyzet a Barcelonával is. Viszont ez mindig így lesz. Az emberek szeretnek a győztes csapatnak szurkolni, biztos siker. Mindig lesznek ilyen emberek, de nem szabad az ilyenekre figyelni, és ez alapján meghatározni egy csapat szurkolótáborát. Ezért jó néha egy kis hullámvölgy, kicsit tisztul a közeg...
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2010.11.02. 09:20:42

mes írta:Azert nem hibas egyik kisgyerek sem, hogy a Rivaldo korszakban meg nem nezett focit, vagy nem volt megszuletve :lol:
De azért igen, hogy ennek ellenére ossza az észt mindenkinek, és teliírja a fórumot hülyeséggel.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2010.11.02. 09:15:36

egy jó példa...
nekem volt két osztálytársam nagy Reál drukkernek vallották/vallják magukat.
DE 2 en nem tudtak 11 játékost felsorolni a reálból :shock:
most akkor miről beszélünk?
sajnos sok az ilyen.
És le a kalappal az összes olyan reál és barca drukker előtt akik,jóban rosszban már több éve kitartanak szeretett klubjuk mellett.
Abi & Tito
Raul#7
Barça B
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2009.12.13. 00:02:04

2010.11.02. 09:08:24

sőt,én beszéltem(!) olyan messi drukkerrel,aki nem tudta megmondani,h milyen nemzetiségű. a másik: azért drukkol a barcának,mert a munkahelyén mindenki annak drukkol...no,ők az igazi focidrukkerek
Ugyanez volt 2000 után a Reallal is, emlékszek rá voltak olyanok, akiknek fogalmuk sem volt róla, h. pl. "szeretet" csaptuk 98-ban is BL-t nyert, vagy h. ki az a Di Stefano, v. Puskás stb...
És most itt nem a 10 év alatti korosztályra gondolok, hanem 14-18 évesekre. Mert az természetes h. egy gyereket, aki elkezd érdeklődni a foci iránt egy népszerű és sikeres csapat fog meg leginkább, aki még szépen is játszik. (Ez pedig a Barcelona most).
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2010.11.02. 09:04:34

mes írta:Azert nem hibas egyik kisgyerek sem, hogy a Rivaldo korszakban meg nem nezett focit, vagy nem volt megszuletve :lol:
azt betudom olyan 5%-nak,de hogy majdnem az összes..?
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 820
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2010.11.02. 09:01:37

Azert nem hibas egyik kisgyerek sem, hogy a Rivaldo korszakban meg nem nezett focit, vagy nem volt megszuletve :lol:
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2010.11.02. 08:54:43

LG írta:Vki írta, h neki fontosabb a passzolgatós játékunk meg a 70 százalék körüli labdabirtoklás, mint az eredményesség. Nos barátom, akkor neked valószínűleg nagy tetszett Rijkaard utolsó éve is, nekem mér kevésbé...

Én is úgy gondolom, h Halfkey abszolút korrekten írta le véleményét, amivel egyet is értek. + nagyon igaz, h az utóbbi időben divat lett barcásnak lenni, az ezredforduló környékén ez még fordítva volt. Tényleg nagyon sok kisgyereken látok Barca mezt, akik valóban nem is éltek még Rivaldoék alatt, vagy éltek is, sokat nem fogtak fel belőle. És sajnos azt hiszem, h ezek közül a kisgyerekek közül sokan itt garázdálkodnak a fórumon. :cry:
sőt,én beszéltem(!) olyan messi drukkerrel,aki nem tudta megmondani,h milyen nemzetiségű. a másik: azért drukkol a barcának,mert a munkahelyén mindenki annak drukkol...no,ők az igazi focidrukkerek
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2010.11.02. 08:54:08

LG ebben maximálisan egyetértek veled!

Amúgy érdekes ez a felmérés, meg számadat. Engem nem kérdeztek meg kinek szurkolok, akkor én plusz 1 vagyok? Honnan jött nekik ez a szám?
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.11.02. 08:50:14

Vki írta, h neki fontosabb a passzolgatós játékunk meg a 70 százalék körüli labdabirtoklás, mint az eredményesség. Nos barátom, akkor neked valószínűleg nagy tetszett Rijkaard utolsó éve is, nekem mér kevésbé...

Én is úgy gondolom, h Halfkey abszolút korrekten írta le véleményét, amivel egyet is értek. + nagyon igaz, h az utóbbi időben divat lett barcásnak lenni, az ezredforduló környékén ez még fordítva volt. Tényleg nagyon sok kisgyereken látok Barca mezt, akik valóban nem is éltek még Rivaldoék alatt, vagy éltek is, sokat nem fogtak fel belőle. És sajnos azt hiszem, h ezek közül a kisgyerekek közül sokan itt garázdálkodnak a fórumon. :cry:
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2010.11.01. 21:27:54

sjd írta:
bali 15 írta: Van itt olyan aki akkor még meg sem született :lol:
Bizony, érdemes körbenézni nyáron az Igazolások topikban :twisted:
Ez ütött! 8)
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.11.01. 21:22:20

bali 15 írta: Van itt olyan aki akkor még meg sem született :lol:
Bizony, érdemes körbenézni nyáron az Igazolások topikban :twisted:
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2010.11.01. 21:19:25

Halfkey
Én teljes mértékben egyet értek veled. Még örülök is hogy végre valaki ki is tudja fejteni pontosan hogy hogyan is megy ez.
Amikor valaki elkezdi követni a focit általában azon a csapaton keresztül ismerkedik meg a játékkal amelyik abban az időszakban a legsikeresebb.
Jelenleg a Barcelona az a klub amelyik ilyen. A Real nem is tudom hogy mikor volt a legnépszerűbb utoljára. Asszem még az évtized elején. Azóta a Manchester és a Barca osztozkodtak a "legnépszerűbb csapat" címén.
a jelenlegi Barca drukkerek nagy része Rivaldoék és Kluiverték idejében nem volt Barcás?
Van itt olyan aki akkor még meg sem született :lol:
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2010.11.01. 21:00:27

Halfkey írta:Csak kerestem valami konkrét számot
8)
Bár nem tudom, hogy hogyan csinálják ezeket a felméréseket, de az biztos, hogy nem kérdezik körbe egyenként, személyesen a világon az összes embert, hogy melyik csapattal szimpatizál. Kicsit off, de sosem értettem, hogy lehet komolyan venni bármilyen hasonló "statisztikát". A mondandód érdemi részével meg természetesen nem szeretnék vitatkozni. Én mindig is úgy gondoltam, hogy az aktuálisan legjobb csapatnak van a legtöbb "divatdrukkere" és ők határozzák meg egy adott szurkolótábor nagy részét. Ezzel nincs is különösebb probléma. Gyakorlatilag mindenki divatdrukkerként kezdi és csak idővel alakulhat ki szorosabb kötelék egy szurkoló és csapata között.
Avatar
hehe9
Barça C
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2010.09.02. 22:54:53

2010.11.01. 20:51:57

Ezért már megy a bann...
Halfkey
Jugador del Barça
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2010.07.26. 23:56:08

2010.11.01. 20:49:00

Nem mintha a nemzeti sport Laughing bármiben is hiteles forrásnak bizonyulna, de teljesen nyilvánvaló, hogy ha egy csapat 6 év leforgása alatt összehoz 4 bajnokságot, 2 bl-t, egy hatkupás idényt, aranylabdásokat, aranycipősöket, gyakorlatilag ad egy válogatottat az EBre majd a Vb-re ami aztán meg is nyeri azokat, stbstbstb akkor jelentősen megugranak ezek a számadatok..
Pontosan. Csak kerestem valami konkrét számot, merthogy kolléga ezt kérvényezte. A kutatást egyébként nem az nso végezte, egyéb esetben egyetértenék h nem túl hiteles forrás.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.11.01. 20:06:10

Nem mintha a nemzeti sport :lol: bármiben is hiteles forrásnak bizonyulna, de teljesen nyilvánvaló, hogy ha egy csapat 6 év leforgása alatt összehoz 4 bajnokságot, 2 bl-t, egy hatkupás idényt, aranylabdásokat, aranycipősöket, gyakorlatilag ad egy válogatottat az EBre majd a Vb-re ami aztán meg is nyeri azokat, stbstbstb akkor jelentősen megugranak ezek a számadatok..
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Halfkey
Jugador del Barça
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2010.07.26. 23:56:08

2010.11.01. 19:59:55

hogy a jelenlegi Barca drukkerek nagy része Rivaldoék és Kluiverték idejében nem volt Barcás? Ha tudsz egy ilyen piackutatási eredményt nekem bemutatni, aláírom az állításod, de addig nem, sőt, elvből elvetem, mert pl sok ismerősömre és rám is rossz fényt vet, sőt, biztos vagyok benne, hogy a legtöbb fórumozóra is.
Elvetheted elvből, de akkor is tény hogy ha egy csapat sikeres, több szurkolója lesz. Konkrét eredményt kérsz? Pár hónapja volt itt szó róla, egyesek "vágtak fel" azzal, hogy volt valami kutatás, ami szerint a Barcelona a világ legnépszerűbb klubja, sokkal több szurkolója van. Ezt most nem találtam meg, viszont találtam egy 2009 tavaszi cikket: http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... europaban/. Itt ugye a MU az aktuális BL győztes, ami miatt mint a cikkben le van írva, több szurkolója lett. Az első a Barcelona, aki az előző szezonban pont kicsit gyengébben szerepelt az addigiakhoz képest - ezért kicsit csökkent a szurkolótábor, de még mindig az élen köszönhetően többek között a Dinho-féle világszétszopatós korszaknak. Nem személyeskedni akartam (szerintem nem is tettem), főleg nem megbántani valakit, de szerintem objektíven belátható, hogy ha egy csapat sikeres, az pozitív hatással van a szurkolótábor méretére. Mint szintén írtam, ez nem azt jelenti, hogy valaki csapatát váltogató divatdrukker, egyszerűen ha akkor kezdi el nézni a focit, amikor X csapat [auto_cenzúra], beleszeret a csapatba és egy életre az lesz a csapata. Teljesen természetes, hogy aki mondjuk tavalyelőtt kezdett el focit nézni, az kisebb esélyes lesz Real-fanatikus, mint az, aki mondjuk a 2000-es évek elején.
Igen, úgy gondolom, hogy lehet csúnyán játszani 30 kapuralövéssel együtt is.
Lehet, de nem lehet MINDIG csúnyán játszani. Innentől kezdve csak arról van szó, hogy tud-e a csapat elég gyakran jól játszani ahhoz, hogy a szurkolók elégedettek legyenek. Emellett sajnos általában a szurkoló emlékezete rövid, mindig az utolsó meccseken mutatott teljesítményre emlékszik legjobban.
Tavaly a MAdrid szebben játszott már november elején, mint idén. Nem láttam az összes meccseteket, de amit láttam, az elmaradt attól a mércétől, melyet az ember egy ilyen erős kerettől elvárna.
Mostmár tényleg kíváncsi vagyok, melyik meccset láttad tavaly, melyiket idén?
Avatar
torotam
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2009.04.21. 23:24:43
Tartózkodási hely: Budapest

2010.11.01. 19:38:44

Szerintem te totál félreérted, főleg a második mondatrésznek nemtudom mi köze az egészhez. Nyilván nem mindenkire vonatkozik a dolog, de a jelenlegi Barca szurkerek nagy része akkoriban nem volt Barcás.
Jajj, dehogy értettem félre, csupán egy kis szójátékot engedtem meg magamnak, hogy értsd mennyire alaptalan az állításod, persze csak szerintem. De akkor most konkrét leszek és megkérlek, hogy linkeld ide azt a fórumot, portált, bármit, ahol annak a hivatalos piackutatásnak az eredménye látható, melyből egyértelműen kiderül, hogy a jelenlegi Barca drukkerek nagy része Rivaldoék és Kluiverték idejében nem volt Barcás? Ha tudsz egy ilyen piackutatási eredményt nekem bemutatni, aláírom az állításod, de addig nem, sőt, elvből elvetem, mert pl sok ismerősömre és rám is rossz fényt vet, sőt, biztos vagyok benne, hogy a legtöbb fórumozóra is.
Nézd, szerinted lehet csúnyán játszani úgy hogy kb. 30 kapuralövése van a csapatnak? Nem játszunk minden meccsen gálát, tény.
30 kapuralövésből illene gálázni. Tény. Igen, úgy gondolom, hogy lehet csúnyán játszani 30 kapuralövéssel együtt is. Nézz meg egy Bundesliga 2-es meccset :P
Tavaly a MAdrid szebben játszott már november elején, mint idén. Nem láttam az összes meccseteket, de amit láttam, az elmaradt attól a mércétől, melyet az ember egy ilyen erős kerettől elvárna. De itt ki kell hangsúlyozni, hogy az állításomat elfogultság befolyásolhatja :wink:
Visca el BARCA!
Avatar
torrentkiller
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2008.01.16. 19:52:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/BP.

2010.11.01. 17:45:51

Andris írta:
Én tartom magam a fogadásomhoz, legalább 1 hajszálon múló, de győzelem otthoni részről. Bár a multkor megingott a hitem azért.
Azért arra kíváncsi lennék, hogy ha a saját fegyverével állítanák szembe zsozét, vagyis ha a Milan is beállna sündisznóba és ugyanúgy játszana mint az inter tavaly ellenünk itthon, arra mit lépne a "hihetetlennagyfutballmágus" :P
Kép
"Barcelona Svájcból hozatott nagyon drága gyógyszereket, hogy leküzdje a növekedésihormon-hiányosságát, és ezt meg akarják hálálni. Messinek a szíve diktálta, hogy melyik csapatot válassza. Megráztam a kezét, és gratuláltam, megmutatta, hogy vannak még olyan labdarúgók, akiknél az emberi értékek elsődlegesek"- Ernesto Bronzetti
Halfkey
Jugador del Barça
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2010.07.26. 23:56:08

2010.11.01. 17:45:36

Most akkor azért nem voltunk Barcások, mert nem így játszott a csapat vagy azért nem így játszott a csapat, mert nem voltunk Barcások?
Szerintem te totál félreérted, főleg a második mondatrésznek nemtudom mi köze az egészhez. Nyilván nem mindenkire vonatkozik a dolog, de a jelenlegi Barca szurkerek nagy része akkoriban nem volt Barcás. Nem azért, mert divatdrukkerek lennének, hanem mert azóta kezdték el követni a focit. Mikor valaki csapatot választ, nyilván olyat fog, aki szépen, látványosan játszik. Ezt szerintem nem kell bizonygatni, aki 90-es évek végén, 2000-es évek elején járt suliba, gondoljon vissza hány Barcás ismerőse volt. A sikerek megdobják a szurkolók létszámát, ez normális.

A kérdésekre:
1. Nézd, szerinted lehet csúnyán játszani úgy hogy kb. 30 kapuralövése van a csapatnak? Nem játszunk minden meccsen gálát, tény. De ezzel még ti sem vagytok így, helyenként pedig mi is szépen játszunk, ezt szerintem objektíven el lehet fogadni. Azon nem akarok vitatkozni, hogy ki játszik szebben, ki játszik hosszabb ideig szebben, mert ez abszolút szubjektív lenne, és mert nem láttam idén az összes Barca meccset (ahogy szerintem te sem a Realét).
2. Természetesen a világ egyetlen csapatára sem lehet azt mondani a szezon elején hogy ezt meg azt a trófeát tuti megnyeri. Esély természetesen azért van rá, remélem ezt elismered. A clasicoig erről többet én nem tudok/akarok mondani. A második része: mi az hogy az igazi feladata? Az a feladata, hogy összerakjon egy jó csapatot. Jelenleg úgy néz ki mint tavaly, sok sok győzelem kell a bajnoksághoz. És abban bizony lesz szép játék, mint ahogy eddig is volt. Nem lehet mindig csúnya játékkal nyerni ;).
3. Tudom hogy nem életképes hasonlat, de FIFA-ban pl. te mit játszol? Barcásan passzolgatsz hátul, vagy meglódulsz és gyorsan megpróbálsz elérni a kapuig? Ebben ugyanúgy benne vannak a szép megoldások, mint a divatosan "tiki-taka"-nak nevezett játékban.
Amúgy senki nem mondta szerintem azt sem, hogy csak ez a szép foci. Szerintem aki a JELENLEGI Barcának szurkol annak az a szép foci, hogy a csapat együtt mozog együtt él.
Így van, ezt mondtam én is.
JELENLEG ezt játsza a csapat és nekem ez sokkal fontosabb, mint az hogy 10 kupát nyerünk egy évben vagy 1et. A lényeg, hogy látom hogy kiteszik magukat a pályára próbálnak mindig maxon pörögni és maxot nyújtani. Ami persze nem sikerül mindig mindenkinek.
Ezt akár írhattam volna én is. Ezzel ugyanígy vannak a madridisták is (nyilván lehetnek kivételek), és a barcások is, és mindketten meg is kapjuk ezt. Nyilván lehet mondani kivétel meccseket, mindkét oldalról.
Kíváncsi vagyok, ha fordítva játszana a két csapat...mármint a Real tilitolizna 70%-os labdabirtoklássa és mit játszanánk úgy ahogy ők, akkor milyen vélemények lennének...
Szerintem ez abszolút értelmetlen dolog, lehetne azt is mondani: Kíváncsi vagyok ha a Barca tilitolizna 70% labdabirtoklással és nem nyerne soha semmit mi lenne a véleményetek. Nem ez a helyzet, nem tudhatjuk mi lenne, de jól összevitázhatunk rajta :lol:
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3471
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2010.11.01. 17:11:38

José papának :lol:
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.11.01. 14:22:14

Andris írta:Nos LG, szerintem veled van a gond. :)
Legyen :wink:
Én is tartom magam a fogadáshoz, szóval Madrid győzelem v döntetlen
Én is így gondolom. Persze sok múlhat azon, h pl. Ibra vagy Ronaldinho milyen napot fognak ki, mert ők azok, akik azért ha jó formában vannak mindenképp meglephetik a Madrid védelmét. De ha abból indulok ki, amit az első meccsen mutattak, akkor nem kell tartania a Realnak.
Náluk viszont Ronaldo nagy formában van, meg a többi fiatal támadóval is meggyúlhat a baja a Milan öregjeinek.
Ha összeszedi magát a Milan, akkor lehetnek jók egy x-re, vagy esetleg egy keserves 1 gólos sikerre. De valószínűbbnek tartom, h a játék képe az lesz, mint az első meccsen, és akár több gólos vendég siker is lehet. Arra is nagy esélyt látok, h Cé barátunk ismét betalál.
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2010.11.01. 12:32:04

Ez a Milan otthon simán kikapott a Juventustól, akiknél azért a Madrid komolyabb játékerőt képvisel. Behúzzák Mourinhoék.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.11.01. 12:24:37

Andris írta:
Mit gondoltok, mi lesz a vége?
Én tartom magam a fogadásomhoz, legalább 1 hajszálon múló, de győzelem otthoni részről. Bár a multkor megingott a hitem azért.
Én is tartom magam a fogadáshoz, szóval Madrid győzelem v döntetlen
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.11.01. 12:20:32

Nos LG, szerintem veled van a gond. :)
Nem egetrengető poén, hanem gúny, évődés volt ez, amin azért elmosolyodik szerintem az ember, de legalábbis úgytalálja hogy a helyén van, és ott is kezeli. Ezesetben pedig maximálisan így van, úgygondolom sokadszorra megnézve is.

Igazad van R M 5, attól függetlenül h nem tartjuk olyan jónak a Milant, úgy gondoltuk, hogy ez a legkomolyabb erőpróba az első 2 hónapban, és ezt sikeresen megugrotta a madrid.

Itt jön a visszavágó, lehet hogy azóta fejlődött a madrid, az viszont biztos hogy a Milan most ütősebb ellenfélnek bizonyul majd. Ráadásul otthon.
Mit gondoltok, mi lesz a vége?
Én tartom magam a fogadásomhoz, legalább 1 hajszálon múló, de győzelem otthoni részről. Bár a multkor megingott a hitem azért.

Őszintén szólva nem mondanám Mourinhora h gyáva, azt mondanám rá hogy ehhez ért, és mint alapvetően inteligens ember, azt választja ami a leginkább sikerre viheti. Más kérdés, hogy ez az irány szöges ellentétben van az emberek igényével, illetve a mai foci haladási irányával.
Amíg hatékony, addig viszont nyilván marad is. Eddig többnyire az, bár a Barca már többsoron megmutatta h Mourinho csapatait el lehet verni szép támadófocival. Remélem h idén teljesen megdöntjük ezt a dolgot.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Válasz küldése