Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.02.28. 22:44:55

Matyika mégis felültél de mivel offtopik bele sem megyek mélyebben.

@miro: az a baj hogy ezekkel a frusztráció levezetésekkel a saját csapatát szivatja.
És sokat meg is úszik ezek közül az állandó hadonászásaival. Eszik mint a cukrot a sporik.

A teljesítménye előtt meghajolok, a viselkedése az hányinger kat. nálam.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2019.02.28. 22:41:09

MatyiG írta:
nekem pozitív ha egy játékos nem bírja elviselni hogy szivatják,látszik rajta hogy érdekli a meccs,a csapat,a szurkolók.
És ezt a frusztrációt csak így lehet levezetni?
Neeem,nyilván tudod mondani hogy óóó a fenébe. :roll:
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.02.28. 22:40:07

nekem pozitív ha egy játékos nem bírja elviselni hogy szivatják,látszik rajta hogy érdekli a meccs,a csapat,a szurkolók.
És ezt a frusztrációt csak így lehet levezetni?
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2019.02.28. 22:31:56

Stalkyard írta: Évek óta a világ legjobb védője,de nem vesztünk sokat...na ne már.
Szerintem nem az. :D Érdekes, a világ legjobb védői állítólag nálatok játszanak (Varane, Ramos) mégis nyelitek minden szezonban a gólokat mint kacsa a nokedlit. Egy szezont nem tudnék mondani az elmúlt cirka öt évből, amikor a védelmetek klasszis szezont hozott volna, sőt, rendszeresen pl. mi is kevesebb gólt kapunk nálatok. Ramos meg védekezésben szerintem egyáltalán nincs azon a szinten, mint amire a madridisták emelik. Rendszeres buta durvaságok, kb. kétszer annyi piros lap all-time mind az őt követő másodiknak a listán, elemi helyezkedési hibák. Amiatt emelkedik ki, hogy rengeteg gólt fejel, de mostanában ebben is visszavett azért. Ja, meg idén ő rúgja a tiziket. :D

Nyilván nem kell velem egyetértened, egy na ne már... pont elég lesz. :D
Védekezés a [auto_cenzúra] vagy a védők? Egyáltalán nem ugyanaz.
Hibázik? Persze,mint minden védő,mint minden játékos aki a pályán van.
Fizikális adottságai,fejjátéka,gyorsasága,helyezkedés magasan a legjobbak közt van.
Piros lapot meg sokat kap,mondjuk azt ugye nem cumizták úgy fel hogy ha jól tudom tavaly nem is kapott? :) Bár lefogadom hogy 20 évvel ezelőtt nem kapott volna ennyit,csak a mai nyalóka foci ebben most közrejátszik. + nekem pozitív ha egy játékos nem bírja elviselni hogy szivatják,látszik rajta hogy érdekli a meccs,a csapat,a szurkolók.
Akkor töketlen amikor elkezd arcoskodni,mennek a nagy homály ívelgetések,5 perc után látszik egy meccsen amikor elkezd pilickázni.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.02.28. 22:26:55

a Barcában se lehet véletlenül évekig stabil kezdőnek lenni. (kivéve Busi)
Direkt nem szoktam már ezeknek felülni, de ez? :D Véletlenül stabil kezdő ~10 éve itt is és a válogatottban is? :D
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.02.28. 22:02:45

Azért Ramos top védő, jelenleg is top 3 minimum, ezt kár vitatni.
Szélsőséges a pali, mert tényleg tud vezér lenni, de tud amatőr módon viselkedni, főleg amikor feleslegesen kipirosozza magát pl a klasszikusokon.
De emellett azért egy Realban lejátszani ennyi meccset, szezont stabil kezdőként az jelent valamit.

Piqué ugyan ez, nyilván ő le van nézve mert barcás, meg mert nagy a pofája, de ő is egy klasszis védő, a Barcában se lehet véletlenül évekig stabil kezdőnek lenni. (kivéve Busi)
Nyilván vannak neki is gyenge periódusai, de mondjuk ő nem állítatja ki magát legalább, ha baj van.

Mindegy, nálam ott vannak a legjobbak között a posztjukon mindketten, Ramost a gólerőssége, és a vezérszerepe miatt rakom Piqué elé.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.02.28. 21:42:31

Stalkyard írta:Kicsit tényleg, de valahol jogos is, mikor olyan két hónapokat hoz, mint pl. az idei szezon elején. Az az igazi arcpirító, kabaréba illő, NB 2 közeli színvonal. Nálam egy világszinten top védőnél ilyen időszakok nem férnek bele. De aztán lehet más neves védőknél is van ilyen, csak őket nem látom, nem tudom.
Piquének szokása gyengélkedni a szezonok elején, aztán azért összekapja magát. Az átlagteljesítménye így sem olyan jó mondjuk, viszont a csúcsteljesítménye a nagy meccseken kimagasló. Én úgy látom, hogy nálunk is, és a Realban is van ugye egy öregebb meg egy fiatalabb középhátvéd. A fiatalabbak (Umtiti és Varane) átlagteljesítménye egy szezon alatt jobb, mint az öregeké (Piqué és Ramos), de a legfontosabb meccseken meg az öregek olyan csúcsteljesítményt pakolnak le, ami mutatja, hogy azért ők a védelem igazi vezérei.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2019.02.28. 21:36:27

Cestus írta:
MatyiG írta:Ezzel ellentétben Piqué le van nézve odaát, aztán ellenetek elég jól fel szokta magát szívni, és jó teljesítményt nyújt.
Az a baj, hogy Piqué itt is nagyon le van nézve. Ebben óriási a konszenzus a Barcások és a Realosok között. :mrgreen:
Kicsit tényleg, de valahol jogos is, mikor olyan két hónapokat hoz, mint pl. az idei szezon elején. Az az igazi arcpirító, kabaréba illő, NB 2 közeli színvonal. Nálam egy világszinten top védőnél ilyen időszakok nem férnek bele. De aztán lehet más neves védőknél is van ilyen, csak őket nem látom, nem tudom.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.02.28. 21:31:55

MatyiG írta:Ezzel ellentétben Piqué le van nézve odaát, aztán ellenetek elég jól fel szokta magát szívni, és jó teljesítményt nyújt.
Az a baj, hogy Piqué itt is nagyon le van nézve. Ebben óriási a konszenzus a Barcások és a Realosok között. :mrgreen:
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2019.02.28. 21:31:40

MatyiG írta: Mondjuk a világ legjobb védője rendre hatalmasakat hibázik a Klasszikusokon. Tegnap is, ősszel is. :)

Ezzel ellentétben Piqué le van nézve odaát, aztán ellenetek elég jól fel szokta magát szívni, és jó teljesítményt nyújt.
Hibázik ő máskor is bőven, de fejel két gólt két BL döntőben és onnan ő az isten, all-time best. :D

Piqué is ugyanez egyébként, csak ő nincs annyira felnyalva alapból, mint Ramos.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.02.28. 21:27:17

miro. írta:
Stalkyard írta:Védekezésben nem vesztenek sokat ezzel. :D Nacho stabilabban lehozza szvsz.
Évek óta a világ legjobb védője,de nem vesztünk sokat...na ne már.
Mondjuk a világ legjobb védője rendre hatalmasakat hibázik a Klasszikusokon. Tegnap is, ősszel is. :)

Ezzel ellentétben Piqué le van nézve odaát, aztán ellenetek elég jól fel szokta magát szívni, és jó teljesítményt nyújt.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2019.02.28. 21:25:22

miro. írta:
Stalkyard írta:Védekezésben nem vesztenek sokat ezzel. :D Nacho stabilabban lehozza szvsz.
Évek óta a világ legjobb védője,de nem vesztünk sokat...na ne már.
Szerintem nem az. :D Érdekes, a világ legjobb védői állítólag nálatok játszanak (Varane, Ramos) mégis nyelitek minden szezonban a gólokat mint kacsa a nokedlit. Egy szezont nem tudnék mondani az elmúlt cirka öt évből, amikor a védelmetek klasszis szezont hozott volna, sőt, rendszeresen pl. mi is kevesebb gólt kapunk nálatok. Ramos meg védekezésben szerintem egyáltalán nincs azon a szinten, mint amire a madridisták emelik. Rendszeres buta durvaságok, kb. kétszer annyi piros lap all-time mind az őt követő másodiknak a listán, elemi helyezkedési hibák. Amiatt emelkedik ki, hogy rengeteg gólt fejel, de mostanában ebben is visszavett azért. Ja, meg idén ő rúgja a tiziket. :D

Nyilván nem kell velem egyetértened, egy na ne már... pont elég lesz. :D
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2019.02.28. 21:19:01

Stalkyard írta:Védekezésben nem vesztenek sokat ezzel. :D Nacho stabilabban lehozza szvsz.
Évek óta a világ legjobb védője,de nem vesztünk sokat...na ne már.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.02.28. 20:38:19

MessiNeymarSuarez írta:Amúgy ilyenkor a srácok hazarepülnek Barcelonába edzeni, vagy kint maradnak Madridban? :lol:
Én úgy láttam, jól érzik magukat ott is. :lol:
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10090
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.02.28. 20:33:13

Cestus írta:
Stalkyard írta:már mutogatott, hogy álljon fel.
Általában akkor kezd el ilyen hevesen mutogatni, amikor tudja, hogy valami rosszat csinált. :D

Nacho idén nem akkora eresztés szerintem, kellett volna a kapitányuk a BL-ben.
És sajnos még mindig 10-ből 8-szor bekajálja a bíró #-o
Tegnap is még vissza se nézték, pedig annál nagyobb kontakt hol kell a tizihez, hogy rálép talppal a lábára és rajta marad?

Ramos meg nagyon régóta nem a védőmunkájáról híres, hanem arról, hogy a védelmet összefogja(már amikor nem küldik le idő előtt zuhanyozni :D) , nélküle azért többször vakon vannak.

Amúgy ilyenkor a srácok hazarepülnek Barcelonába edzeni, vagy kint maradnak Madridban? :lol:
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.02.28. 20:09:55

Stalkyard írta:már mutogatott, hogy álljon fel.
Általában akkor kezd el ilyen hevesen mutogatni, amikor tudja, hogy valami rosszat csinált. :D

Nacho idén nem akkora eresztés szerintem, kellett volna a kapitányuk a BL-ben.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2019.02.28. 19:59:12

Védekezésben nem vesztenek sokat ezzel. :D Nacho stabilabban lehozza szvsz.

Amúgy örülök, megérdemli. Tegnap is csont nélkül tizit érően rúgta fel Rakiticet, még földet sem ért a horvát ez a paraszt már mutogatott, hogy álljon fel. Mellé ugye az a férfiasnak szánt flegma attitűd. Hát a vacsinak kedve támadt visszajönni rá. #történelemlegnagyobbkapitánya
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.02.28. 19:46:49

Ramost eltiltotta az UEFA plusz egy meccsre a BL-ben, amiért szándékosan harcolt ki sárgát.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6629
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.02.28. 16:48:52

Dembele-nek a szélen a helye. Az egy dolog, hogy piszok gyors, de mellette a csapat egyik, ha nem A legjobb "beadója".
És mindkét lábával tud befelé cselezni a szokásos lövőcselével, amit még mindig megkajálnak a védők.

A szombati meccsre aláírtam volna egy 0-0t, de nem tartom kizártnak, hogy megzuhantak és megint több góllal nyerjünk. Pláne ha egy fokkal kreatívabb kp-val állunk fel.

Más, hogy Benzema házát kirabolták a meccs alatt. Én nem tudom mi van ezekkel, vagy nem képesek riasztót rakni a házaikba a focisták, vagy a cég is benne van a buliban, de eléggé megszaporodtak az ilyen hírek a spanyol csapatoknál.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.02.28. 16:33:48

Dembele erőssége természetesen a gyorsasága.Terulet kell neki.
Ha valaki betolja a buszt a kapuba evidencia hogy nehezebb neki.
Független ettől csatár és a jobboldal Semedoval a legjobb helye a csapatban
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2019.02.28. 15:47:12

Ebben a felállásban hol bontana meg a csapatotok az ellenfelet? Középen? Esélytelen,az ellenfelek 90%-a védekezik ellenetek is..
Dembelet meg felrakni csatárnak? Megölöd a legnagyobb erényét,az hogy gyors,és lendületből tud csellózni.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.02.28. 15:40:37

Ki védekezne?
A kérdés jogos, bár azt is mondhatnánk hogy ez annyira erős támadásban, hogy tuti több a rúgott gól,mint a kapott.
Vidal,vagy Busi cseréje az eredmény vagy az ellenfél ismeretében ott van.
Szerintem az már nem kérdés hogy Dembi jobboson játszon, és Cou pedig középpályán.Ezt rengeteget olvashatjuk itt sokaktol. Így is van.
Persze nem mi állítjuk össze a csapatot.Fontos a védelem,de fontos az is hogy legyen gyorsasága,szélei a csapatnak.A tegnapi felállás nem jó,de csak ismételném innen a véleményem.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3244
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.02.28. 15:36:33

MatyiG írta: EV még biztos nem gondolt erre. Amúgy itt ki védekezne?
Piqué meg Umtiti,mint a Sevilla ellen,ott se nagyon futottak vissza a kp-k :D

Idén már nem lesz semmi variálás,nem is értem miért mondjátok márciusban hogy ezt próbálja ki meg azt. Jövőre lesz De Jong,meg távozó is,aztán lehet hogy a mostani kezdő kp-ból már csak Arthur marad. Most meg ez van,ezzel kell megoldani.

Amúgy azzal én is egyetértek,hogy Dembelének semmi keresnivalója bal oldalt. Jobb oldalunk baromi erős lehetne. Messi amúgy sincs 10%-ot sem a jobb oldalon. De ez edzői kérdés ugye,Messinek is jobb lenne ha nem csak Albat tudná megjátszani,hanem a másik oldalt is lenne valaki a jobb hátvédünkön kívül.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sinya22 2019.02.28. 15:44:21-kor.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.02.28. 15:33:44

drobika írta:Ronaldo 10 !

Ez a tuti felállás!
Támadó szellemű, Cou középpályán,Dembi Semedo jobboson.
Gyorsan oszd meg Valverdevel!
EV még biztos nem gondolt erre. Amúgy itt ki védekezne?
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.02.28. 15:31:28

Ronaldo 10 !

Ez a tuti felállás!
Támadó szellemű, Cou középpályán,Dembi Semedo jobboson.
Gyorsan oszd meg Valverdevel!
Válasz küldése