Premier League / The FA Cup

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2023-24-es idényt?

Arsenal
7
16%
Manchester City
23
51%
Chelsea
0
0 szavazat
Liverpool
11
24%
Manchester United
0
0 szavazat
Newcastle
1
2%
Brighton
2
4%
Más csapat
1
2%
 
Szavazatok száma: 45
Tromort77

2016.02.21. 20:13:50

Pep hülye lett volna a Mu-ba menni. Mi van a Mu-ban? Jelenleg csak a neve és a múltja. A játékosállománya? Hihetetlen gyenge. Ott csapatot kell építeni míg a City-ben adott egy jó keret, amelyet csak pár poszton kell megerősíteni. Illetve azt fontos megjegyezni a City-nél, hogy pár éve nagyon neki kezdtek a Barca modell koppintásának és itt most az utánpótlásra gondolok. Rengeteg 11-17 év közötti tehetséget szereztek meg és ezek a fiatalok lassan kezdenek beérni. Ez is hatalmas nagy ütőkártya.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.02.20. 00:18:54

Unitedben vannak kifejezetten jó és ügyes játékosok, de még sokat kell tanulniuk hogy valóban kijöjjön belőlük, ami bennük van. Mentek volna ők a legeslegjobb kategóriára, de azokat a játékosokat nem tudták megszerezni. De túlzás, hogy gyengítették a keretüket.
Kép
Kép
Kép
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.02.19. 22:12:43

palesz77 írta:szornyen erositettek meg a keretuket, es egyre lejjebb kerulnek folyamatosan
Hát inkább gyengítették a keretet. :D
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.02.19. 18:47:02

Mondjuk ezzel a Pep megint belenyult a tutiba dologgal en nem ertek egyet. Egy az, hogy anno sem a vilag legjobb csapatat vette at, hanem azt a Munchent, akik ugyan jok voltak, de elotte 2 evig(?) nem nyertek bajnoksagot, es a Bl-ben is rendre a legutolso lepes hianyzott nekik. Aztan a kinevezese utan fel evvel triplaztak, errol mar nem o "tehetett". Nyilvan egy jo csapathoz ment, jo gyozelmi eselyekkel, de ketlem, hogy arra szamitott, hogy nem kell majd reformalni. Ott is keresett azert kihivast.

A City-MU parosnal meg megint nem erzem azt, hogy a tutiba nyulna. A keret nem rossz, de az o focijara nem is tokeletes, a kozeppalya hatsobb reszen konkretan nincs olyan ember, akire epithet - ezert oda jon Gundi es Pogba :D -, a csatarsorban ott van egy top 5-os tamado, aki fel evet jatszik altalaban csak, a szelso vedoikkel szinten gond van, pedig az sem elhanyagolhato Pep jatekaban. Plusz a Kompany-Mangala-Otamendi trio se tudom, hogy mennyire labdabiztos, lesz ott dolga boven.

A MU-hoz meg en se mentem volna, a szurkoloik ugyanolyan hisztisek mint a Munchene - nem nyert Bl-t, ezert bukott edzo, vicc -, szornyen erositettek meg a keretuket, es egyre lejjebb kerulnek folyamatosan - plusz Bl indulas lehet nem is lesz naluk, gondolom Pep ott is vitezkedne. Pep a valamivel kevesbe stresszes melot valasztotta, az elmult 10 eve tukreben szerintem nincs ezzel gond, lehet vegre lathatunk tole olyat is majd, hogy egy 5-6 eves projectet visz vegig.. Kivancsi lennek ra, ott turelem lesz boven, csak rajta all, hogy mennyit hoz ki ebbol a lehetosegbol.
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2016.02.19. 18:18:51

Ha hívták is az MU-hoz Pep-et, ő akkor is a City-t választotta volna. Több pénz(igazolások,kereset), jobb játékosállomány, rugalmasabb a vezetőség és a szurkolók is. Ennél több nem kellhet Guardiolának.
City-nél olyan játékot alakít ki, amilyet csak akar, senki nem fog károgni, ha orrba-szájba nyomatja a labdatartós játékot, vagy amit csak szeretne, ha jönnek az eredmények.
Az MU-nál akármit nyomna érzésem szerint menne a siránkozás, hogy "ez mit akar itt a tiki-takájával , húzzon el innen" stb. szövegek. Meg a siránkozás SAF felé, ez menne az MU-nál.

Rooney,Mata,Matial,Smalling,De Gea?, Schneiderlin,Depay? vonal van amire lehetne építeni... Nagyon sok munka lenne itt mire olyan embereket igazol, mindenkinek megtalálja a posztját, sőt egyáltalán míg kialakít egy játékstílust.

City-nél adott egy Hart,Kompany,Otamendi,Fernandinho,Silva,Sterling,De Bruyne,Agüero vonal, ami szerintem sokkal veretesebb, valamint ezekkel a játékosokkal bőven tudja azt alakítani amit szeretne.
De Bruyne és Silva lesznek az ő emberei, ezt garantálom, és ahogy olvastam a híreket Pogba is tett egy olyan kijelentést, hogy szivesen játszana ott. Touré helyét át is veheti így. (Szerintem ez az egy lehetősége van Pogbának, mármint csak a City, mivel se a Barca se a Real nem fogja megvenni, bár a Realt nem tudom, de nem tartom valószínűnek).

Szerintem gyorsan fog jó eredményeket elérni Pep.
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.02.19. 18:17:18

Én nem hibáztatom a döntésért, ott legalább van egy olyan alapanyag amivel tud mit kezdeni, a MU-ben a 24-25 fős keretből pedig 22-23at el kéne adnia és helyettük találni embereket, erre mondtam, hogy ott szétvan cseszve a keret, köszönhetően LvG áldásos munkájának pl. :D
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.02.19. 17:57:04

Az MU és a City problémái nagyon különbözőek. A City, ugyan tele van túlsztárolt játékosokkal: Sterling, De Bruyne, etc..., viszont még így is messze a legjobb kerettel rendelkeznek Angliában. Átlagos minőséget nézve a keretük van olyan jó, mint a Barca, Real, stb kerete, talán annyiban gyengébbek, hogy egyik poszton se övék a legjobb. Agüero nincs olyan jó, mint Suarez, David Silva elmarad Iniestától. Értitek. Az viszont tény, hogy, ha a csapat kiegyensúlyozottá válik, akkor messze jobbak lesznek, mint bárki Angliában. Pep stílusa garancia a kiegyensúlyozottságra. Nagyon meglepne, ha jövőre nem utcahosszal lennének bajnokok. Építkezésre nincs szükség, maximum erősödhetnek pár poszton. Ezért mondom, hogy gyáva, hiszen nem látom benne a kihívást. Ugyanaz, mint a PSG Franciaországban. Ha valaki bajnok akar lenni, oda igazol.

Ezzel szemben az MU esetében van bőven hiányposzt. Míg a City játékosai azért máshol bizonyították, hogy elég jók(nem klasszisok, de jók), addig az MU tele van olyan játékosokkal, akik még az elég jó kategóriába se sorolhatóak, hiszen még SEMMIT sem bizonyítottak. Pár példa: Rojo, Blind, Depay, Jones, Darmian, Martial(még talán ő mutatott a legtöbbet). Mind igen messze állnak a klasszistól és a legmagasabb szinten még nem bizonyítottak. Egy ilyen csapatnál kéne építkezni. Itt a játékosokból ki kéne hozni a maximumot. Ki kéne belőlük hozni a tehetséget és ez az, amihez Pep ért. Kis párhuzam. Amikor Pep a Barcához jött, kik voltak itt? Egy Messi, aki ugyan mutatott sok szépet, de még messze volt attól, ahol most van. Egy Xavi, aki sima csapatjátékosnak tűnt. Egy tehetséges Iniesta. Majd Pique, az 5 millióért igazolt kérdőjel, stb. Miközben a klub sztárjai már kiöregedtek, elvesztették a motivációjukat: Roni, Deco. Valdes rengeteget hibázott. Nos, Pep ezekből a játékosokból egy év alatt többet kihozott, mint a maximum. Messi a világ legjobbja lett egycsapásra, Iniestáról kiderült, hogy fenomenális, Xavirül kiderült, hogy sokkal többet adhat a csapat játékához, mint amit valaha kinéztünk belőle. Pique a világ egyik legjobb középső védője lett ha jól emlékszem 23 évesen.
Ez az, amihez Pep ért. Neki olyan csapat kell, ahol a filozófiája alapjaiban rengeti meg a csapat játékosait, ahol többet kihoz a játékosokból, mint a maximum(Messi pl Pep miatt lett irányító. Ha Pep nincs, Messi ma is szélső támadókéne "pocsékolná" a zsenialitását). Nem egy majdnem kész csapatnál a helye, ahol csak egy kis stabilitás kell meg némi finomhangolás. Neki olyan csapat kell, amit szétszed, elemez, majd újra összerak, de úgy, hogy az minden eddiginél jobb legyen. Ebbe bukott bele a Bayernnél is(mert az nálam bukás, hogy átvette a világ legjobb csapatát és most max a 3. helyre érdemes őket berakni, mellesleg a Juve sztem kiejti őket), ott a csapat kész volt. Csinált pár finomhangolást, de ezek nem jártak nagy eredménnyel. Változtatott a játékon, de nem lett erősebb a Bayern.
A Fifa egy szégyen
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.02.19. 17:08:58

noname írta:Kíváncsi leszek a City-re. Vajon egy jó edző alatt jók lesznek? Nem lesz egyszerű dolga Pep-nek. Övé a világ minden pénze, de a keret tele van alulteljesítő vagy túlértékelt sztárocskákkal. Amúgy megmondom őszintén, Pep részéről a City elég gyáva választás. A Bayern akkor a világ legjobbja volt, érthető volt, miért megy szívesen oda. A Citynél ellenben olyan érzésem van, hogy nem bukhat nagyot és csak azért választotta. Akármilyen túlértékelt a keret, ha rendet rak, nem látom, hogy ne húzná be a bajnoki címet. Bajnok lesz 2-3 alkalommal, a BL-ben meg akármennyire szétverik, a közönséget nem fogja értékelni, csak a bajnoki címek.

Sokkal tisztességesebb és komolyabb kihívás lett volna neki pl egy MU, ahol komoly építkezésre van szükség. Tudom, hogy presztízs, meg minden, de ha Pep akkora filozófus és a foci szépsége érdekli, akkor miért egy zsoldoscsapathoz igazol.
Csak a MU úgy szét van barmolva, hogy rakja össze az aki szétcseszte kb, meg miért gyáva? Mind2 klubnál van pénz, csak míg egyiknél még mindig Demoklész kardja lebeg mindenki felett, és SAF-t sírják vissza, addig a másiknak adhat egy saját filozófiát, ráadásul van azon a Cityn mit csinálni.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.02.19. 16:49:13

Kíváncsi leszek a City-re. Vajon egy jó edző alatt jók lesznek? Nem lesz egyszerű dolga Pep-nek. Övé a világ minden pénze, de a keret tele van alulteljesítő vagy túlértékelt sztárocskákkal. Amúgy megmondom őszintén, Pep részéről a City elég gyáva választás. A Bayern akkor a világ legjobbja volt, érthető volt, miért megy szívesen oda. A Citynél ellenben olyan érzésem van, hogy nem bukhat nagyot és csak azért választotta. Akármilyen túlértékelt a keret, ha rendet rak, nem látom, hogy ne húzná be a bajnoki címet. Bajnok lesz 2-3 alkalommal, a BL-ben meg akármennyire szétverik, a közönséget nem fogja értékelni, csak a bajnoki címek.

Sokkal tisztességesebb és komolyabb kihívás lett volna neki pl egy MU, ahol komoly építkezésre van szükség. Tudom, hogy presztízs, meg minden, de ha Pep akkora filozófus és a foci szépsége érdekli, akkor miért egy zsoldoscsapathoz igazol.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.02.19. 15:23:34

palesz77 írta:A hirek szerint a City-s joslatom elso fele be fog jonni, es Gundi megy hozzajuk nyaron. Teljesen logikus lepes lenne igazabol, szoval nem csodalkoznek, ha bejonnenek a hiresztelesek - meg ha ez most kamu is. Mar csak Pogba kell, es Nostradamusnak hivhattok a nyartol..:mrgreen:
Parancsolj Nostradamus :lol:
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.02.19. 15:09:05

A hirek szerint a City-s joslatom elso fele be fog jonni, es Gundi megy hozzajuk nyaron. Teljesen logikus lepes lenne igazabol, szoval nem csodalkoznek, ha bejonnenek a hiresztelesek - meg ha ez most kamu is. Mar csak Pogba kell, es Nostradamusnak hivhattok a nyartol..:mrgreen:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.02.15. 19:33:23

PCsabi írta:[
Bob_Marley írta:Én nem károgok, férfiasan fogadást ajánlok. :D Én biztos vagyok benne, hogy nem nyeri meg az Arsenal, tét? :D
Egyenlő feltételek lennének, nálam az egy szem Arsenal, nálad meg Leicester, Tottenham, ManCity... :D
Ha ezen múlik, akkor bökök egyet a Cityre. :D Pedros fogadást úgyis bukni fogom, nagyon úgy tűnik, úgyhogy tétet találj ki, de számold bele, hogy 1 hónapot én "kiesek".
Kép
Kép
Kép
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2016.02.15. 16:23:31

S.Agüero írta:Nem jó olvasni a topikot? :P :D
Már nem húzom fel magam az ilyeneken, csak unalmas olvasni, hogy legtöbben ugyanazokat a mondatokat puffogtatják el folyamatosan.
Bob_Marley írta:Én nem károgok, férfiasan fogadást ajánlok. :D Én biztos vagyok benne, hogy nem nyeri meg az Arsenal, tét? :D
Egyenlő feltételek lennének, nálam az egy szem Arsenal, nálad meg Leicester, Tottenham, ManCity... :D
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.02.15. 14:11:48

Amilyen jó az orvosi stáb az agyusoknak, meg tavaszra egy giroud kiesik, azt be is futnak egy negyedik helyre.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.02.15. 04:39:16

PCsabi írta:Nagyon remélem, hogy behúzzuk a bajnokságot, aztán a sok károgó elhallgathat végre.
Én nem károgok, férfiasan fogadást ajánlok. :D Én biztos vagyok benne, hogy nem nyeri meg az Arsenal, tét? :D

Kompany a védelem meghatározó alakja, Agüero a csatársoré, középpálya meg szerintem lassan a belga. Toure már nem annyira, Silva so-so, de a belga sok gólban benne van. Szerintem nagyon hiányzik ő nekik. Én simán nevezném kulcsembernek, még ha van amikor el is tűnik, de támadásépítésben ő az egyik kulcsemberük.
Kép
Kép
Kép
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2016.02.15. 02:30:27

PCsabi írta:Nagyon remélem, hogy behúzzuk a bajnokságot, aztán a sok károgó elhallgathat végre.
Aztán megnyerné a Spurs. :lol:
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Tromort77

2016.02.15. 00:27:48

Nyugi PCsabi, befogjátok.
A City-nek muszáj lett volna nyernie ma, ehhez képest teljesen fogalmatlanok voltak. Bruyne meg nagyon csalóka, ha jól ment a csapatnak akkor neki is, de amikor a csapatnak sem ment akkor neki sem. Amikor igazán szükség let volna rá sokszor eltűnt. Persze vele jobbnak de nem nevezhető kulcsembernek. Kompany sokkal inkább, de neki még bele kell lendülnie a sérülése után. De vele is necces lesz a Pool elleni meccs.

Arsenal-nak meg pont jól fog jönni, hogy leírták őket a szezonban és kevesebb rajtuk a nyomás. Szerintem idén minden nekik áll.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.02.15. 00:19:07

PCsabi írta:Nagyon remélem, hogy behúzzuk a bajnokságot, aztán a sok károgó elhallgathat végre.
Nem jó olvasni a topikot? :P :D
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2016.02.15. 00:11:53

Nagyon remélem, hogy behúzzuk a bajnokságot, aztán a sok károgó elhallgathat végre.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.02.14. 20:57:08

Többiek se a kiegyensúlyozottság mintaképe. :D Ott az Arsenal, ikszeltek ők is mostanában rendesen. Egyedül a Leicester, akik hozzák konstans a pontokat, de mikor majd valóban ott lehetnek, hogy pár forduló hátra akkor nem tudom elképzelni, hogy ne remegjenek bele. Tehetségre a City a legerősebb, Bruyne kiesése a gond nem az hogy Pelle megy vagy nem. Szerintem megnyerik, egyedül a Spurs akit valóban veszélyesnek érzek, nagyon jók.
Kép
Kép
Kép
Tromort77

2016.02.14. 20:32:00

Szerintem ez a City rém gyenge és a tény, hogy Pelle távozik nincs éppen pozitív hatással a csapatra.

Az Arsenal és a Spurs között fog eldőlni szerintem, de innentől az Arsenal be fog lendülkni. Tavasszal mindig hengerelnek és a sérültjeik is felépültek.

Ezt az összevásárolt zsoldosok dumát meg hagyjuk már, A Barca fele is összevásárolt zsoldosokból áll. Ilyen a foci.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.02.14. 20:28:01

Drigo írta:
S.Agüero írta:Spurs megviccelte a Cityt, így már 6 pontra van a manchesteri csapat a Leicestertől.
Eddig is annyira volt.
Igaz, de eggyel kevesebb forduló van. :P
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.02.14. 19:30:39

Szerintem mindentől függetlenül a Manchester City megnyeri. Utolsó fordulóban a 123-ik percben, de megnyeri. :lol:
Kép
Kép
Kép
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2016.02.14. 19:30:14

S.Agüero írta:Spurs megviccelte a Cityt, így már 6 pontra van a manchesteri csapat a Leicestertől.
Eddig is annyira volt.
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.02.14. 19:15:34

Spurs megviccelte a Cityt, így már 6 pontra van a manchesteri csapat a Leicestertől.
Válasz küldése